Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Jacksonville FL USA: NCAA Preliminary East Round 26‐29.5.2021
Hodges Stadium

M 100 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5. Vind: +3.2
28.5.Vind: +3.2
1
JoVaughn Martin
JoVaughn Martin ('99)
USA9.97 w
  
 
2
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
USA10.01 w
  
 
3
Arian Smith
Arian Smith ('01)
USA10.10 w
  
 
4
Rikkoi Brathwaite
Rikkoi Brathwaite ('99)
IVB10.10 w
  
 
5
Gabriel Nash
Gabriel Nash ('01)
USA10.12 w
  
 
6
Dedrick Vanover
Dedrick Vanover ('99)
USA10.16 w
  
 
7
David East
David East 
USA10.23 w
  
 
8
Sterling Warner
Sterling Warner 
USA10.30 w
  
 
Kval 2
28.5. Vind: +1.6
28.5.Vind: +1.6
1
Joseph Amoah
Joseph Amoah ('97)
GHA10.06
  
 SB
2
Javonte Harding
Javonte Harding ('01)
USA10.08
  
 PB
3
Lance Lang
Lance Lang ('01)
USA10.08
  
 PB
4
Ismael Kone
Ismael Kone 
CIV10.09
  
 PB
5
Marcellus Moore
Marcellus Moore ('02)
USA10.12
  
 PB
6
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
TTO10.16
  
 PB
7
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA10.19
  
 PB
8
Amir Willis
Amir Willis 
USA10.27
  
 PB
Kval 3
28.5. Vind: +3.1
28.5.Vind: +3.1
1
Terrance Laird
Terrance Laird ('98)
USA10.00 w
  
 
2
Kasaun James
Kasaun James ('97)
USA10.04 w
  
 
3
Matthew Boling
Matthew Boling 
USA10.09 w
  
 
4
Taylor Banks
Taylor Banks 
USA10.10 w
  
 
5
Cole Beck
Cole Beck ('99)
USA10.10 w
  
 
6
Akanni Hislop
Akanni Hislop ('98)
TTO10.19 w
  
 
7
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH10.21 w
  
 
8
Kie'ave Harry
Kie'ave Harry 
USA10.21 w
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5. Vind: +1.3
26.5.Vind: +1.3
1
Javonte Harding
Javonte Harding ('01)
USA10.19
  
 PB
2
Lance Lang
Lance Lang ('01)
USA10.20
  
 PB
3
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
USA10.26
  
 
4
Dominique Alexander
Dominique Alexander 
USA10.36
  
 PB
5
Bralon Robinson
Bralon Robinson ('98)
USA10.37
  
 
6
Isacc Elliott
Isacc Elliott 
USA10.39
  
 
7
Brenton Shippy
Brenton Shippy ('02)
USA10.55
  
 
8
Javaughn Moore
Javaughn Moore 
USA10.58
  
 
Indledende 2
26.5. Vind: +1.9
26.5.Vind: +1.9
1
Joseph Amoah
Joseph Amoah ('97)
GHA10.11
  
 SB
2
Ismael Kone
Ismael Kone 
CIV10.14
  
 PB
3
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH10.18
  
 SB
4
Cole Beck
Cole Beck ('99)
USA10.24
  
 
5
Gabriel Nash
Gabriel Nash ('01)
USA10.24
  
 
6
Asa Hodrick
Asa Hodrick 
USA10.43
  
 PB
7
Christian Lyon
Christian Lyon ('98)
USA10.48
  
 SB
8
Kainnan Ramsey
Kainnan Ramsey 
USA10.53
  
 
Indledende 3
26.5. Vind: +3.1
26.5.Vind: +3.1
1
Terrance Laird
Terrance Laird ('98)
USA10.00 w
  
 
2
Kasaun James
Kasaun James ('97)
USA10.06 w
  
 
3
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
TTO10.21 w
  
 
4
Matthew Clarke
Matthew Clarke 
BAR10.28 w
  
 
5
Adell Colthrust
Adell Colthrust 
TTO10.42 w
  
 
6
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA10.49 w
  
 
7
Elijah Miller
Elijah Miller 
USA10.50 w
  
 
Indledende 4
26.5. Vind: +2.8
26.5.Vind: +2.8
1
JoVaughn Martin
JoVaughn Martin ('99)
USA10.03 w
  
 
2
Arian Smith
Arian Smith ('01)
USA10.14 w
  
 
3
David East
David East 
USA10.20 w
  
 
4
Marcellus Moore
Marcellus Moore ('02)
USA10.24 w
  
 
5
Elliott Cummings
Elliott Cummings 
USA10.25 w
  
 
6
Christopher Grant
Christopher Grant ('98)
JAM10.32 w
  
 
7
Brock Appiah
Brock Appiah ('99)
USA10.37 w
  
 
8
Adrian Curry
Adrian Curry ('01)
BAH10.57 w
  
 
Indledende 5
26.5. Vind: +1.9
26.5.Vind: +1.9
1
Dedrick Vanover
Dedrick Vanover ('99)
USA10.19
  
 PB
2
Akanni Hislop
Akanni Hislop ('98)
TTO10.27
  
 SB
3
Taylor Banks
Taylor Banks 
USA10.30
  
 
4
Don'drea Swint
Don'drea Swint ('97)
USA10.31
  
 
5
Darryl Gay
Darryl Gay ('97)
USA10.35
  
 PB
6
Qhiyal Towns
Qhiyal Towns 
USA10.36
  
 PB
7
Joseph Manu
Joseph Manu ('96)
GHA10.44
  
 SB
Indledende 6
26.5. Vind: +2.7
26.5.Vind: +2.7
1
Matthew Boling
Matthew Boling 
USA10.21 w
  
 
2
Rikkoi Brathwaite
Rikkoi Brathwaite ('99)
IVB10.21 w
  
 
3
Amir Willis
Amir Willis 
USA10.25 w
  
 
4
Sterling Warner
Sterling Warner 
USA10.26 w
  
 
5
Kie'ave Harry
Kie'ave Harry 
USA10.27 w
  
 
6
Dorian Camel
Dorian Camel 
USA10.31 w
  
 
7
Rodney Heath
Rodney Heath 
USA10.38 w
  
 
8
Tavarius Wright
Tavarius Wright ('98)
USA11.09 w
  
 
Cameron Rose
Cameron Rose ('02)
USA DQw
  
 
M 200 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5. Vind: +3.2
28.5.Vind: +3.2
1
Terrance Laird
Terrance Laird ('98)
USA19.94 w
  
 
2
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
USA19.94 w
  
 
3
Lance Lang
Lance Lang ('01)
USA20.06 w
  
 
4
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH20.50 w
  
 
5
Amir Willis
Amir Willis 
USA20.56 w
  
 
6
Marcellus Moore
Marcellus Moore ('02)
USA20.62 w
  
 
7
Brandon Smiley
Brandon Smiley ('99)
USA21.23 w
  
 
Evan Miller
Evan Miller 
USA DQw
  
 
Kval 2
28.5. Vind: +2.1
28.5.Vind: +2.1
1
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
TTO20.31 w
  
 
2
Joseph Amoah
Joseph Amoah ('97)
GHA20.32 w
  
 
3
Javonte Harding
Javonte Harding ('01)
USA20.33 w
  
 
4
Marcus Parker
Marcus Parker ('97)
USA20.34 w
  
 
5
Tyler Davis
Tyler Davis 
USA20.54 w
  
 
6
Daniel Stokes
Daniel Stokes ('97)
MEX20.72 w
  
 
7
Matthew Likely
Matthew Likely ('97)
USA20.87 w
  
 
8
David East
David East 
USA21.06 w
  
 
Kval 3
28.5. Vind: +2.6
28.5.Vind: +2.6
1
Matthew Boling
Matthew Boling 
USA20.16 w
  
 
2
Kasaun James
Kasaun James ('97)
USA20.16 w
  
 
3
JoVaughn Martin
JoVaughn Martin ('99)
USA20.33 w
  
 
4
Matthew Clarke
Matthew Clarke 
BAR20.63 w
  
 
5
Dominique Alexander
Dominique Alexander 
USA20.69 w
  
 
6
Dedrick Vanover
Dedrick Vanover ('99)
USA20.74 w
  
 
7
Elijah Dryer
Elijah Dryer ('98)
USA20.92 w
  
 
8
Kennedy Harrison
Kennedy Harrison 
USA21.19 w
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5. Vind: +1.2
26.5.Vind: +1.2
1
Terrance Laird
Terrance Laird ('98)
USA20.50
  
 
2
Amir Willis
Amir Willis 
USA20.80
  
 
3
Matthew Likely
Matthew Likely ('97)
USA20.88
  
 
4
Kennedy Harrison
Kennedy Harrison 
USA20.90
  
 
5
Cameron Rose
Cameron Rose ('02)
USA20.96
  
 
6
Charles Lewis
Charles Lewis 
USA21.07
  
 
7
Cole Beck
Cole Beck ('99)
USA21.10
  
 
8
Omar Diaz
Omar Diaz ('98)
PUR21.61
  
 
Indledende 2
26.5. Vind: +1.7
26.5.Vind: +1.7
1
Joseph Amoah
Joseph Amoah ('97)
GHA20.36
  
 SB
2
Matthew Boling
Matthew Boling 
USA20.51
  
 
3
Evan Miller
Evan Miller 
USA20.72
  
 
4
Samson Colebrooke
Samson Colebrooke ('97)
BAH20.84
  
 
5
Tyler Davis
Tyler Davis 
USA20.86
  
 PB
6
Ibrahim Ayorinde
Ibrahim Ayorinde ('01)
CAN21.02
  
 
7
Dylan Peebles
Dylan Peebles ('98)
USA21.06
  
 
8
Joseph O'Brien
Joseph O'Brien ('01)
USA21.69
  
 
Indledende 3
26.5. Vind: +1.2
26.5.Vind: +1.2
1
Javonte Harding
Javonte Harding ('01)
USA20.32
  
 
2
Marcus Parker
Marcus Parker ('97)
USA20.63
  
 
3
Brandon Smiley
Brandon Smiley ('99)
USA21.05
  
 
4
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA21.12
  
 
5
Brock Appiah
Brock Appiah ('99)
USA21.19
  
 PB
6
Shamar Rose
Shamar Rose ('01)
USA21.23
  
 
7
Christian Lyon
Christian Lyon ('98)
USA21.43
  
 
8
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA22.15
  
 
Indledende 4
26.5. Vind: +1.5
26.5.Vind: +1.5
1
Kasaun James
Kasaun James ('97)
USA20.28
  
 PB
2
Lance Lang
Lance Lang ('01)
USA20.39
  
 
3
Dominique Alexander
Dominique Alexander 
USA20.89
  
 
4
Marcellus Moore
Marcellus Moore ('02)
USA20.91
  
 
5
Asa Hodrick
Asa Hodrick 
USA21.19
  
 
6
Malik John
Malik John ('02)
IVB21.34
  
 
7
Marlowe Mosley
Marlowe Mosley 
USA21.58
  
 
8
Kaleb Simpson
Kaleb Simpson 
USA22.18
  
 
Indledende 5
26.5. Vind: +2.1
26.5.Vind: +2.1
1
Joe Fahnbulleh
Joe Fahnbulleh ('01)
USA20.22 w
  
 
2
Dedrick Vanover
Dedrick Vanover ('99)
USA20.76 w
  
 
3
Elijah Dryer
Elijah Dryer ('98)
USA20.84 w
  
 
4
Matthew Clarke
Matthew Clarke 
BAR20.86 w
  
 
5
Chris Borzor
Chris Borzor 
USA20.93 w
  
 
6
Taj Burgess
Taj Burgess ('99)
USA20.95 w
  
 
7
Malcolm Dotson
Malcolm Dotson 
USA21.04 w
  
 
8
Malik Hussie
Malik Hussie ('01)
USA21.42 w
  
 
Indledende 6
26.5. Vind: +1.9
26.5.Vind: +1.9
1
JoVaughn Martin
JoVaughn Martin ('99)
USA20.49
  
 
2
Eric Harrison
Eric Harrison ('99)
TTO20.62
  
 
3
Daniel Stokes
Daniel Stokes ('97)
MEX20.85
  
 
4
David East
David East 
USA20.89
  
 PB
5
Akeem Sirleaf
Akeem Sirleaf ('97)
LBR20.92
  
 
6
Cameron Crump
Cameron Crump ('99)
USA21.06
  
 
7
Isacc Elliott
Isacc Elliott 
USA21.19
  
 
8
Donnie James
Donnie James 
USA21.36
  
 
M 400 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5.
28.5.
1
Trevor Stewart
Trevor Stewart ('97)
USA44.59
  
 
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA45.31
  
 
3
Champion Allison
Champion Allison ('98)
USA45.58
  
 
4
Chris Bailey
Chris Bailey 
USA45.69
  
 
5
Jimmie Williams
Jimmie Williams 
USA46.67
  
 
6
Daeqwan Butler
Daeqwan Butler ('99)
USA46.73
  
 
7
Dubem Amene
Dubem Amene ('02)
NGR47.69
  
 
8
Elijah Young
Elijah Young ('98)
USA48.57
  
 
Kval 2
28.5.
28.5.
1
Randolph Ross
Randolph Ross ('01)
USA44.86
  
 
2
Johnathon Sawyer
Johnathon Sawyer ('96)
USA45.18
  
 PB
3
Elija Godwin
Elija Godwin ('99)
USA45.41
  
 
4
Dwight St. Hillaire
Dwight St. Hillaire ('97)
TTO45.91
  
 
5
Trequan Barnes
Trequan Barnes ('98)
USA46.11
  
 PB
6
James Benson II
James Benson II 
USA46.18
  
 
7
Solomon Strader
Solomon Strader ('01)
USA47.06
  
 
8
Jonathan Imes
Jonathan Imes 
USA47.50
  
 
Kval 3
28.5.
28.5.
1
Noah Williams
Noah Williams ('99)
USA45.43
  
 
2
Ryan Willie
Ryan Willie ('02)
USA45.56
  
 
3
Jacory Patterson
Jacory Patterson 
USA45.65
  
 
4
Taj Burgess
Taj Burgess ('99)
USA45.94
  
 
5
Brandon Outlaw
Brandon Outlaw ('99)
USA46.56
  
 
6
Jordan Willis
Jordan Willis ('99)
USA47.30
  
 
7
Shawn Collins
Shawn Collins 
USA47.33
  
 
8
Trey Johnson
Trey Johnson 
USA47.68
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
Randolph Ross
Randolph Ross ('01)
USA44.63
  
 
2
Johnathon Sawyer
Johnathon Sawyer ('96)
USA45.54
  
 
3
Elijah Young
Elijah Young ('98)
USA46.64
  
 
4
Jonathan Imes
Jonathan Imes 
USA46.66
  
 SB
5
Marlowe Mosley
Marlowe Mosley 
USA46.83
  
 
6
Jackson Junkins
Jackson Junkins ('99)
USA46.86
  
 
7
Charles Sanders
Charles Sanders 
USA47.42
  
 
8
Gabriel Serrano
Gabriel Serrano 
PUR47.94
  
 
Indledende 2
26.5.
26.5.
1
Noah Williams
Noah Williams ('99)
USA45.40
  
 
2
Taj Burgess
Taj Burgess ('99)
USA45.55
  
 PB
3
Daeqwan Butler
Daeqwan Butler ('99)
USA46.06
  
 
4
Jimmie Williams
Jimmie Williams 
USA46.29
  
 PB
5
Dubem Amene
Dubem Amene ('02)
NGR46.71
  
 
6
Isaiah Palmer
Isaiah Palmer ('98)
USA46.72
  
 
7
Jan Gutierrez
Jan Gutierrez ('98)
PUR47.20
  
 
8
Anthony Delasanta
Anthony Delasanta ('98)
USA47.69
  
 
Indledende 3
26.5.
26.5.
1
Jacory Patterson
Jacory Patterson 
USA45.40
  
 
2
Ryan Willie
Ryan Willie ('02)
USA45.82
  
 
3
Trey Johnson
Trey Johnson 
USA46.40
  
 
4
Alexander Schwedt
Alexander Schwedt 
USA47.18
  
 
5
Tyreke Sapp
Tyreke Sapp ('99)
USA47.31
  
 
6
Xavier Rogers
Xavier Rogers 
USA47.49
  
 
7
Sparticus Griffin
Sparticus Griffin 
USA48.99
  
 
Noah Woodman
Noah Woodman 
USA DNF
  
 
Jaquez Torian
Jaquez Torian 
USA DQ
  
 
Indledende 4
26.5.
26.5.
1
Dwight St. Hillaire
Dwight St. Hillaire ('97)
TTO45.46
  
 
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('98)
USA46.08
  
 
3
Jordan Willis
Jordan Willis ('99)
USA46.45
  
 
4
Solomon Strader
Solomon Strader ('01)
USA46.49
  
 PB
5
Shawn Collins
Shawn Collins 
USA46.60
  
 PB
6
Brandon Outlaw
Brandon Outlaw ('99)
USA46.65
  
 
7
Donnie James
Donnie James 
USA47.12
  
 
8
Lucas Honohan
Lucas Honohan 
USA47.23
  
 
Indledende 5
26.5.
26.5.
1
Trevor Stewart
Trevor Stewart ('97)
USA44.55
  
 
2
Champion Allison
Champion Allison ('98)
USA45.40
  
 PB
3
Trequan Barnes
Trequan Barnes ('98)
USA46.38
  
 
4
Eric Hughey
Eric Hughey 
USA47.16
  
 
5
Ryan Saint-Germain
Ryan Saint-Germain 
USA47.36
  
 
6
Khamal Stewart-Baynes
Khamal Stewart-Baynes ('99)
CAN48.01
  
 
7
Emmanuel Bynum
Emmanuel Bynum 
USA48.13
  
 
Indledende 6
26.5.
26.5.
1
Chris Bailey
Chris Bailey 
USA45.81
  
 
2
Elija Godwin
Elija Godwin ('99)
USA46.03
  
 
3
James Benson II
James Benson II 
USA46.49
  
 
4
Patrick Forrest
Patrick Forrest ('99)
USA46.74
  
 
5
Ade Jones-Roundtree
Ade Jones-Roundtree ('98)
USA47.09
  
 
6
Chase Thornhill
Chase Thornhill 
USA47.55
  
 
7
Malcolm Dotson
Malcolm Dotson 
USA47.80
  
 
8
Abayie Opuni
Abayie Opuni 
GHA47.83
  
 
M 800 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5.
28.5.
1
Shane Streich
Shane Streich ('96)
USA1:47.49
  
 
2
Eric Brown
Eric Brown ('96)
USA1:48.88
  
 
3
John Rivera
John Rivera ('98)
PUR1:49.03
  
 
4
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA1:49.35
  
 
5
Navasky Anderson
Navasky Anderson ('01)
JAM1:49.58
  
 
6
Luke Coulter
Luke Coulter 
USA1:49.81
  
 
7
Derrick Simmons
Derrick Simmons ('99)
USA1:50.06
  
 
8
Nick Miller
Nick Miller ('99)
USA1:52.09
  
 
Kval 2
28.5.
28.5.
1
Samuel Voelz
Samuel Voelz ('98)
USA1:48.13
  
 
2
Baylor Franklin
Baylor Franklin 
USA1:48.21
  
 
3
Abbas Abbkar
Abbas Abbkar ('96)
USA1:48.22
  
 PB
4
Jonathan Schwind
Jonathan Schwind 
USA1:48.24
  
 PB
5
Collin Ochs
Collin Ochs 
USA1:50.80
  
 
6
Kenton Bachmann
Kenton Bachmann ('99)
USA1:52.60
  
 
7
Everett Smulders
Everett Smulders ('98)
USA1:57.28
  
 
8
Tim Zepf
Tim Zepf 
USA2:02.08
  
 
Kval 3
28.5.
28.5.
1
Finley McLear
Finley McLear 
GBR1:46.87
  
 
2
Kameron Jones
Kameron Jones ('97)
USA1:47.39
  
 
3
Parker Raymond
Parker Raymond ('01)
USA1:48.07
  
 PB
4
Alex Kay
Alex Kay 
USA1:49.07
  
 
5
Evan Dorenkamp
Evan Dorenkamp 
USA1:49.11
  
 PB
6
Leon Clarke
Leon Clarke ('98)
JAM1:49.17
  
 
7
Theo Woods
Theo Woods 
FRA1:49.80
  
 
8
Gabriel Moronta
Gabriel Moronta ('02)
DOM1:51.19
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
Finley McLear
Finley McLear 
GBR1:50.85
  
 
2
Theo Woods
Theo Woods 
FRA1:51.02
  
 
3
Evan Dorenkamp
Evan Dorenkamp 
USA1:51.08
  
 
4
Ally Kipchirchir
Ally Kipchirchir 
KEN1:51.18
  
 
5
Alec Snell
Alec Snell 
USA1:51.56
  
 
6
Alex Thomas
Alex Thomas ('87)
USA1:52.11
  
 PB
7
Stephen Sutton
Stephen Sutton 
USA1:52.85
  
 
8
Conor Murphy
Conor Murphy ('01)
USA1:55.14
  
 
Indledende 2
26.5.
26.5.
1
Shane Streich
Shane Streich ('96)
USA1:48.68
  
 
2
Luke Coulter
Luke Coulter 
USA1:48.97
  
 
3
Nick Miller
Nick Miller ('99)
USA1:49.12
  
 
4
Navasky Anderson
Navasky Anderson ('01)
JAM1:49.57
  
 
5
Kenton Bachmann
Kenton Bachmann ('99)
USA1:49.79
  
 
6
Brian Rono
Brian Rono 
KEN1:51.60
  
 
7
James Wilkes
James Wilkes 
USA1:52.21
  
 
Indledende 3
26.5.
26.5.
1
Kameron Jones
Kameron Jones ('97)
USA1:48.00
  
 
2
Parker Raymond
Parker Raymond ('01)
USA1:48.11
  
 PB
3
Leon Clarke
Leon Clarke ('98)
JAM1:48.81
  
 
4
Everett Smulders
Everett Smulders ('98)
USA1:49.36
  
 
5
Gabriel Moronta
Gabriel Moronta ('02)
DOM1:49.84
  
 
6
Jason Dolan
Jason Dolan 
USA1:49.96
  
 
7
Antonio José Peñalver
Antonio José Peñalver 
VEN1:50.08
  
 
8
Joe Hoots
Joe Hoots ('99)
USA1:53.65
  
 
Indledende 4
26.5.
26.5.
1
John Rivera
John Rivera ('98)
PUR1:48.46
  
 
2
Samuel Voelz
Samuel Voelz ('98)
USA1:48.47
  
 
3
Jonathan Schwind
Jonathan Schwind 
USA1:48.85
  
 PB
4
Alex Kay
Alex Kay 
USA1:49.32
  
 
5
Derrick Simmons
Derrick Simmons ('99)
USA1:49.74
  
 
6
Kameron Helmlinger
Kameron Helmlinger 
USA1:51.69
  
 
7
Blake Lucius
Blake Lucius 
USA1:51.96
  
 PB
8
Luke Griner
Luke Griner 
USA1:52.13
  
 
Indledende 5
26.5.
26.5.
1
Abbas Abbkar
Abbas Abbkar ('96)
USA1:49.05
  
 
2
Eric Brown
Eric Brown ('96)
USA1:49.41
  
 
3
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA1:49.52
  
 
4
Sean Peterson
Sean Peterson ('99)
USA1:50.76
  
 
5
Andrew Schroff
Andrew Schroff ('01)
USA1:51.74
  
 
6
Oskars Bambāls
Oskars Bambāls ('01)
LAT1:52.34
  
 
7
Thomas Shilgalis
Thomas Shilgalis ('01)
USA1:53.52
  
 
8
Dolan Owens
Dolan Owens ('01)
USA1:55.94
  
 
Indledende 6
26.5.
26.5.
1
Tim Zepf
Tim Zepf 
USA1:48.39
  
 PB
2
Baylor Franklin
Baylor Franklin 
USA1:49.70
  
 
3
Collin Ochs
Collin Ochs 
USA1:49.82
  
 
4
Timothy Doyle
Timothy Doyle ('99)
PUR1:49.85
  
 
5
Phelani Maduwa
Phelani Maduwa ('99)
RSA1:49.86
  
 
6
Rauch Padhal
Rauch Padhal ('99)
CAN1:50.35
  
 
7
William Cuthbertson
William Cuthbertson 
USA1:51.20
  
 
8
Sean Torpy
Sean Torpy ('97)
USA1:52.17
  
 
M 1500 m    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5.
28.5.
1
Waleed Suliman
Waleed Suliman ('98)
USA3:38.89
  
 
2
Mario García
Mario García ('99)
ESP3:38.92
  
 
3
AJ Ernst
AJ Ernst ('98)
USA3:39.14
  
 PB
4
Jesse Hunt
Jesse Hunt ('98)
AUS3:39.47
  
 PB
5
Casey Comber
Casey Comber ('96)
USA3:39.57
  
 
6
Tom Dodd
Tom Dodd ('98)
GBR3:39.60
  
 PB
7
Diego Zarate
Diego Zarate ('97)
USA3:39.88
  
 
8
Sean Dolan
Sean Dolan ('01)
USA3:40.43
  
 
9
Dan Schaffer
Dan Schaffer 
USA3:42.05
  
 PB
10
Jesse Hamlin
Jesse Hamlin 
USA3:42.47
  
 
11
Wes Porter
Wes Porter 
USA3:45.58
  
 
12
Dylan Allen
Dylan Allen 
USA3:51.54
  
 
Kval 2
28.5.
28.5.
1
Eliud Kipsang
Eliud Kipsang ('96)
KEN3:35.49
  
 PB
2
Yared Nuguse
Yared Nuguse ('99)
USA3:36.85
  
 
3
Jack Salisbury
Jack Salisbury ('98)
USA3:37.18
  
 PB
4
Ryan Adams
Ryan Adams ('96)
USA3:38.36
  
 
5
Brandon Tubby
Brandon Tubby ('98)
USA3:38.38
  
 PB
6
John Petruno
John Petruno ('99)
USA3:41.52
  
 PB
7
Charlie O'Donovan
Charlie O'Donovan ('99)
IRL3:42.28
  
 
8
Nick Foster
Nick Foster 
USA3:42.37
  
 
9
Anthony Camerieri
Anthony Camerieri 
USA3:43.74
  
 
10
Ben Weisel
Ben Weisel ('97)
USA3:50.09
  
 
11
Dalton Hengst
Dalton Hengst ('99)
USA3:50.75
  
 
12
Cade Bethmann
Cade Bethmann ('98)
USA3:53.45
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
Waleed Suliman
Waleed Suliman ('98)
USA3:43.75
  
 
2
Tom Dodd
Tom Dodd ('98)
GBR3:43.85
  
 
3
Casey Comber
Casey Comber ('96)
USA3:44.11
  
 
4
Diego Zarate
Diego Zarate ('97)
USA3:44.54
  
 
5
Charlie O'Donovan
Charlie O'Donovan ('99)
IRL3:45.29
  
 
6
Randy Neish
Randy Neish 
USA3:45.99
  
 
7
Michael Coccia
Michael Coccia ('98)
CAN3:46.43
  
 
8
Matthew Schadler
Matthew Schadler ('99)
USA3:47.64
  
 
9
Christopher Torpy
Christopher Torpy ('97)
USA3:49.20
  
 
10
Davis Bove
Davis Bove 
USA3:51.63
  
 
11
Conner Hawkins
Conner Hawkins 
USA3:55.01
  
 
12
Sean Torpy
Sean Torpy ('97)
USA3:55.55
  
 
Indledende 2
26.5.
26.5.
1
Mario García
Mario García ('99)
ESP3:42.80
  
 
2
Brandon Tubby
Brandon Tubby ('98)
USA3:42.88
  
 
3
Ryan Adams
Ryan Adams ('96)
USA3:43.32
  
 
4
Ben Weisel
Ben Weisel ('97)
USA3:43.80
  
 
5
Dan Schaffer
Dan Schaffer 
USA3:44.62
  
 PB
6
Rory Cavan
Rory Cavan 
USA3:45.90
  
 
7
Jake Allen
Jake Allen 
USA3:47.18
  
 
8
Austin Carroll
Austin Carroll ('98)
USA3:47.19
  
 
9
Samuel Field
Samuel Field 
AUS3:48.50
  
 
10
Caden Monk
Caden Monk 
USA3:49.62
  
 
11
Matthew Wigelsworth
Matthew Wigelsworth ('96)
GBR3:50.23
  
 
12
Marshall Dillon
Marshall Dillon ('98)
USA3:55.57
  
 
Indledende 3
26.5.
26.5.
1
Eliud Kipsang
Eliud Kipsang ('96)
KEN3:37.17
  
 
2
AJ Ernst
AJ Ernst ('98)
USA3:43.52
  
 PB
3
Jesse Hamlin
Jesse Hamlin 
USA3:43.87
  
 
4
Wes Porter
Wes Porter 
USA3:44.05
  
 
5
John Petruno
John Petruno ('99)
USA3:44.09
  
 
6
Anthony Camerieri
Anthony Camerieri 
USA3:44.18
  
 
7
Dylan Allen
Dylan Allen 
USA3:44.25
  
 
8
Kasey Knevelbaard
Kasey Knevelbaard ('96)
USA3:45.47
  
 
9
Oli Raimond
Oli Raimond ('01)
AUS3:46.54
  
 
10
Humberto Freire
Humberto Freire ('97)
PUR3:49.89
  
 
11
Simon Smith
Simon Smith 
USA3:51.23
  
 
12
Sam Bowers
Sam Bowers ('99)
USA3:52.52
  
 
Indledende 4
26.5.
26.5.
1
Yared Nuguse
Yared Nuguse ('99)
USA3:44.34
  
 
2
Jack Salisbury
Jack Salisbury ('98)
USA3:44.46
  
 
3
Cade Bethmann
Cade Bethmann ('98)
USA3:44.47
  
 
4
Nick Foster
Nick Foster 
USA3:44.76
  
 
5
Jesse Hunt
Jesse Hunt ('98)
AUS3:44.77
  
 
6
Sean Dolan
Sean Dolan ('01)
USA3:44.85
  
 
7
Dalton Hengst
Dalton Hengst ('99)
USA3:44.97
  
 
8
Robert Becker
Robert Becker 
USA3:46.38
  
 
9
Antonio Lopez
Antonio Lopez 
ESP3:46.76
  
 SB
10
Aaron Las Heras
Aaron Las Heras 
ESP3:48.58
  
 
11
Damien Dilcher
Damien Dilcher ('98)
USA3:54.44
  
 
12
Jake Renfree
Jake Renfree 
USA3:57.59
  
 
M 5000 m    
Indledende heats28.5.
Indledende 1
28.5.
28.5.
1
Athanas Kioko
Athanas Kioko ('95)
KEN13:46.46
  
 
2
Dylan Jacobs
Dylan Jacobs 
USA13:48.55
  
 
3
Ian Shanklin
Ian Shanklin ('98)
USA13:48.77
  
 
4
Ben Veatch
Ben Veatch ('98)
USA13:48.87
  
 SB
5
Vincent Kiprop
Vincent Kiprop ('95)
KEN13:49.17
  
 
6
Simon Bedard
Simon Bedard ('97)
FRA13:49.32
  
 
7
Kenny Vasbinder
Kenny Vasbinder 
USA13:49.48
  
 
8
Ahmed Muhumed
Ahmed Muhumed ('98)
USA13:49.75
  
 
9
Ehab El-Sandali
Ehab El-Sandali ('97)
CAN13:49.91
  
 
10
Nickolas Scudder
Nickolas Scudder ('01)
USA13:55.96
  
 PB
11
Josh Phillips
Josh Phillips ('99)
AUS13:57.75
  
 
12
Aaron Las Heras
Aaron Las Heras 
ESP14:03.46
  
 
13
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA14:03.54
  
 
14
Zachary Michon
Zachary Michon 
USA14:04.80
  
 
15
Barry Keane
Barry Keane ('97)
IRL14:05.89
  
 
16
William Coogan
William Coogan ('02)
USA14:08.87
  
 
17
Nick Wolk
Nick Wolk ('98)
USA14:17.23
  
 
18
Jamie Dee
Jamie Dee ('97)
GBR14:19.63
  
 
19
Joaquin Martinez De Pinillos
Joaquin Martinez De Pinillos 
USA14:22.52
  
 
20
Jack Tiernan
Jack Tiernan ('98)
AUS14:22.75
  
 
21
Joe Bistritz
Joe Bistritz 
USA14:23.79
  
 
22
Arjun Jha
Arjun Jha ('99)
USA14:40.24
  
 
23
Chris Devaney
Chris Devaney ('99)
NZL14:47.86
  
 
Indledende 2
28.5.
28.5.
1
Morgan Beadlescomb
Morgan Beadlescomb ('98)
USA13:40.43
  
 PB
2
Robert Brandt
Robert Brandt ('96)
USA13:40.66
  
 
3
Thomas Ratcliffe
Thomas Ratcliffe ('97)
USA13:40.76
  
 
4
Euan Makepeace
Euan Makepeace ('97)
GBR13:41.21
  
 
5
Conor Lundy
Conor Lundy ('98)
USA13:41.32
  
 PB
6
Alex Masai
Alex Masai ('97)
KEN13:42.09
  
 PB
7
Zach Facioni
Zach Facioni ('99)
AUS13:45.54
  
 
8
Matthew Carmody
Matthew Carmody 
USA13:52.36
  
 
9
Davor Aaron Bienenfeld
Davor Aaron Bienenfeld ('97)
GER13:52.66
  
 
10
Ryan Drew
Ryan Drew 
USA13:55.46
  
 
11
Eric van der Els
Eric van der Els ('98)
USA13:57.79
  
 
12
Noah Carey
Noah Carey 
USA13:58.71
  
 
13
Patrick Anderson
Patrick Anderson ('01)
USA14:00.13
  
 
14
Andrew Alexander
Andrew Alexander ('99)
CAN14:02.49
  
 
15
John Tatter
John Tatter 
USA14:05.20
  
 
16
Haftu Strintzos
Haftu Strintzos ('99)
AUS14:05.66
  
 
17
Ryan Renken
Ryan Renken 
USA14:12.15
  
 
18
Joshua Desouza
Joshua Desouza 
CAN14:17.73
  
 
19
Vann Moffett
Vann Moffett 
USA14:21.82
  
 
20
Kyle Mau
Kyle Mau ('96)
USA14:29.75
  
 
21
Ryan Gallagher
Ryan Gallagher ('99)
USA14:31.61
  
 
22
Jake Ogden
Jake Ogden 
USA14:42.04
  
 
23
James Uhlenberg
James Uhlenberg ('99)
NZL14:44.20
  
 
24
Baldvin Thór Magnússon
Baldvin Thór Magnússon ('99)
ISL14:59.30
  
 
Wes Porter
Wes Porter 
USA DNF
  
 
M 10000 m    
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
Alex Masai
Alex Masai ('97)
KEN28:29.97
  
 
2
Adrian Wildschutt
Adrian Wildschutt ('98)
RSA28:37.77
  
 
3
Vincent Kiprop
Vincent Kiprop ('95)
KEN28:39.90
  
 
4
Davor Aaron Bienenfeld
Davor Aaron Bienenfeld ('97)
GER28:42.45
  
 
5
Robert Brandt
Robert Brandt ('96)
USA28:48.12
  
 
6
Haftu Strintzos
Haftu Strintzos ('99)
AUS28:52.71
  
 PB
7
Nickolas Scudder
Nickolas Scudder ('01)
USA28:54.64
  
 PB
8
Barry Keane
Barry Keane ('97)
IRL28:54.74
  
 
9
Marcelo Rocha
Marcelo Rocha 
USA28:58.92
  
 PB
10
Jp Trojan
Jp Trojan 
USA28:59.47
  
 
11
Jack O'Leary
Jack O'Leary ('97)
IRL29:01.42
  
 
12
Christopher Alfond
Christopher Alfond 
USA29:09.47
  
 
13
Kenny Vasbinder
Kenny Vasbinder 
USA29:10.14
  
 PB
14
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA29:10.81
  
 PB
15
Jack Van Scoter
Jack Van Scoter 
USA29:14.62
  
 
16
Anthony Russo
Anthony Russo ('99)
USA29:16.17
  
 
17
Jacob Choge
Jacob Choge ('96)
KEN29:23.93
  
 
18
Alec Sandusky
Alec Sandusky 
USA29:26.63
  
 
19
Curt Eckstein
Curt Eckstein 
USA29:27.70
  
 
20
Cameron Avery
Cameron Avery ('97)
NZL29:31.43
  
 
21
Joshua Methner
Joshua Methner 
USA29:35.76
  
 
22
Ehab El-Sandali
Ehab El-Sandali ('97)
CAN29:37.71
  
 
23
Kevin Salvano
Kevin Salvano 
USA29:41.21
  
 
24
Karl Thiessen
Karl Thiessen ('99)
USA29:50.47
  
 
25
Nathan Jubran
Nathan Jubran 
USA29:51.83
  
 
26
Paul Arredondo
Paul Arredondo ('97)
USA29:53.64
  
 
27
Daniel Bernal
Daniel Bernal ('98)
USA29:56.39
  
 
28
Alex Corbett
Alex Corbett 
USA29:57.39
  
 
29
Danny Kilrea
Danny Kilrea 
USA30:00.09
  
 
30
Joe Dragon
Joe Dragon 
USA30:02.39
  
 
31
Devin Meyrer
Devin Meyrer ('97)
GER30:07.89
  
 
32
Jp Flavin
Jp Flavin 
USA30:08.94
  
 
33
Lachlan Wellington
Lachlan Wellington ('01)
GBR30:09.95
  
 
34
John Tatter
John Tatter 
USA30:14.12
  
 
35
CJ Ambrosio
CJ Ambrosio ('99)
USA30:15.55
  
 
36
Harry Monroe
Harry Monroe 
USA30:31.85
  
 
37
Tom Seitzer
Tom Seitzer 
USA30:38.78
  
 
38
Marshall Beatty
Marshall Beatty 
USA30:42.82
  
 
39
Ryan Ford
Ryan Ford ('97)
USA30:51.20
  
 
40
Matt Scrape
Matt Scrape 
USA30:56.44
  
 
41
Simon Bedard
Simon Bedard ('97)
FRA31:02.61
  
 
42
Brendan Fraser
Brendan Fraser 
USA31:11.57
  
 
43
Cameron Dickson
Cameron Dickson 
USA31:20.08
  
 PB
44
Silas Derfel
Silas Derfel 
USA31:58.05
  
 
45
Josh Park
Josh Park 
USA32:17.15
  
 
Tom Brady
Tom Brady 
USA DNF
  
 
Zachary Kinne
Zachary Kinne 
USA DNF
  
 
Dominic Hockenbury
Dominic Hockenbury ('97)
USA DNF
  
 
M 3000 m forh.    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5.
28.5.
1
Kigen Chemadi
Kigen Chemadi ('96)
KEN8:37.93
  
 
2
Felix Kandie
Felix Kandie ('98)
KEN8:40.23
  
 PB
3
Rémi Schyns
Rémi Schyns ('99)
BEL8:40.39
  
 PB
4
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA8:44.46
  
 PB
5
Parker Stokes
Parker Stokes 
USA8:45.73
  
 
6
Pedro Garcia
Pedro Garcia ('01)
ESP8:56.24
  
 
7
Julian Perez
Julian Perez 
USA9:04.76
  
 
8
Alex Cornwell
Alex Cornwell 
USA9:05.89
  
 
9
Cameron Ponder
Cameron Ponder 
USA9:08.98
  
 
10
Alex Miley
Alex Miley ('99)
USA9:09.03
  
 
11
Marshall Williamson
Marshall Williamson 
USA9:12.14
  
 
12
Colin Daly
Colin Daly ('97)
USA9:14.19
  
 
13
Michael Keehan
Michael Keehan 
USA9:15.47
  
 
14
Ben Garner
Ben Garner 
USA9:29.83
  
 
15
Jake Gebhardt
Jake Gebhardt 
USA9:37.96
  
 
16
Nick Steele
Nick Steele ('97)
USA9:47.58
  
 
Brody Smith
Brody Smith 
USA DNF
  
 
William Hare
William Hare 
USA DNF
  
 
Lebogang Mosito
Lebogang Mosito ('95)
RSA DNF
  
 
Kval 2
28.5.
28.5.
1
Albert Kosgei
Albert Kosgei ('98)
KEN8:42.43
  
 
2
Ahmed Jaziri
Ahmed Jaziri ('97)
TUN8:42.55
  
 
3
Joost Plaetinck
Joost Plaetinck ('98)
USA8:43.12
  
 
4
Ben Hill
Ben Hill ('96)
USA8:49.81
  
 
5
Aidan Thompson
Aidan Thompson ('96)
GBR8:49.91
  
 PB
6
Nicolas Ochoa-Sevilla
Nicolas Ochoa-Sevilla 
USA8:59.59
  
 
7
Clark Otte
Clark Otte 
USA9:04.60
  
 
8
Gavin Jenkins
Gavin Jenkins ('98)
USA9:10.16
  
 
9
Alex Milligan
Alex Milligan ('98)
USA9:10.51
  
 
10
Zach Lefever
Zach Lefever ('98)
USA9:13.53
  
 
11
Jack Miller
Jack Miller 
USA9:15.34
  
 
12
Carson Williams
Carson Williams 
USA9:18.06
  
 
13
Trevor Foley
Trevor Foley ('99)
USA9:18.08
  
 
14
Zachary Wyatt
Zachary Wyatt 
CAN9:18.27
  
 
15
Alex Crigger
Alex Crigger ('98)
USA9:44.56
  
 
Kval 3
28.5.
28.5.
1
Fitsum Seyoum
Fitsum Seyoum ('97)
ETH8:41.73
  
 
2
Derek Johnson
Derek Johnson ('99)
USA8:41.99
  
 
3
Aidan Tooker
Aidan Tooker ('98)
USA8:44.09
  
 SB
4
Christian Hubaker
Christian Hubaker ('98)
USA8:44.56
  
 
5
Travis Koekemoer
Travis Koekemoer ('01)
RSA8:54.48
  
 
6
Yasin Sado
Yasin Sado ('01)
USA8:57.75
  
 
7
Austin Remick
Austin Remick 
USA8:58.03
  
 
8
Jonathan Besselink
Jonathan Besselink ('97)
CAN8:59.45
  
 
9
Ben Fleming
Ben Fleming ('99)
USA9:02.33
  
 
10
Josh Higgins
Josh Higgins ('98)
USA9:03.34
  
 
11
Carlos Santos
Carlos Santos 
ESA9:05.89
  
 
12
El Hocine Bouchrak
El Hocine Bouchrak ('98)
ESP9:09.64
  
 
13
William Daly
William Daly 
USA9:25.44
  
 
14
Jantz Tostenson
Jantz Tostenson 
USA9:32.25
  
 
M 110 m hæk    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5. Vind: +2.4
28.5.Vind: +2.4
1
Jesse Henderson
Jesse Henderson ('99)
USA13.39 w
  
 
2
Giano Roberts
Giano Roberts 
USA13.44 w
  
 
3
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA13.50 w
  
 
4
Joshua Zeller
Joshua Zeller 
GBR13.60 w
  
 
5
Clayton Thompson
Clayton Thompson ('97)
USA13.71 w
  
 
6
Job Mayhue
Job Mayhue 
USA13.92 w
  
 
7
Michael McMahan
Michael McMahan 
USA14.05 w
  
 
Kval 2
28.5. Vind: +2.2
28.5.Vind: +2.2
1
Tai Brown
Tai Brown 
USA13.41 w
  
 
2
Lafranz Campbell
Lafranz Campbell ('97)
JAM13.53 w
  
 
3
Devon Brooks
Devon Brooks ('98)
USA13.53 w
  
 
4
Kenney Broadnax
Kenney Broadnax ('99)
USA13.65 w
  
 
5
Arthur Price
Arthur Price ('96)
USA13.88 w
  
 
6
Xavier Coakley
Xavier Coakley ('96)
BAH14.06 w
  
 
7
Paris Williams
Paris Williams ('98)
USA14.08 w
  
 
8
Brahmir Vick
Brahmir Vick 
USA14.15 w
  
 
Cedric McGriff
Cedric McGriff ('98)
USA DQw
  
 
Kval 3
28.5. Vind: +1.7
28.5.Vind: +1.7
1
Robert Dunning
Robert Dunning ('97)
USA13.24
  
 PB
2
Damion Thomas
Damion Thomas ('99)
JAM13.60
  
 
3
Cory Poole
Cory Poole ('99)
USA13.64
  
 
4
Yves Cherubin
Yves Cherubin ('99)
HAI13.65
  
 PB
5
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO13.69
  
NU23R PB
6
Matthew Lewis-Banks
Matthew Lewis-Banks ('99)
USA13.78
  
 PB
7
Ahmad Young
Ahmad Young 
USA13.85
  
 
8
Braydon Bennett
Braydon Bennett ('01)
USA13.91
  
 PB
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5. Vind: +2.2
26.5.Vind: +2.2
1
Damion Thomas
Damion Thomas ('99)
JAM13.60 w
  
 
2
Clayton Thompson
Clayton Thompson ('97)
USA13.71 w
  
 
3
Paris Williams
Paris Williams ('98)
USA13.72 w
  
 
4
Kenney Broadnax
Kenney Broadnax ('99)
USA13.77 w
  
 
5
Brahmir Vick
Brahmir Vick 
USA13.91 w
  
 
6
Ian Davis
Ian Davis ('98)
USA14.08 w
  
 
7
Payne Wylie
Payne Wylie 
CAN14.16 w
  
 
8
Micah Hairston
Micah Hairston 
USA14.22 w
  
 
Indledende 2
26.5. Vind: +1.4
26.5.Vind: +1.4
1
Jesse Henderson
Jesse Henderson ('99)
USA13.57
  
 PB
2
Ahmad Young
Ahmad Young 
USA13.76
  
 PB
3
Job Mayhue
Job Mayhue 
USA13.79
  
 PB
4
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO13.88
  
NU23R PB
5
Kameron Davis
Kameron Davis 
USA13.95
  
 PB
6
Casimir Tawiah
Casimir Tawiah ('97)
USA14.13
  
 
7
Loftin Keys
Loftin Keys 
USA14.19
  
 
Indledende 3
26.5. Vind: +2.7
26.5.Vind: +2.7
1
Tai Brown
Tai Brown 
USA13.47 w
  
 
2
Arthur Price
Arthur Price ('96)
USA13.81 w
  
 
3
Xavier Coakley
Xavier Coakley ('96)
BAH13.83 w
  
 
4
Titus Moore
Titus Moore ('99)
USA13.92 w
  
 
5
Justin Leaston
Justin Leaston ('01)
USA13.93 w
  
 
6
Jovaine Atkinson
Jovaine Atkinson ('95)
JAM14.09 w
  
 
7
Hunter Appling
Hunter Appling 
USA14.37 w
  
 
8
Rasheem Brown
Rasheem Brown 
CAY15.28 w
  
 
Aveon Reid
Aveon Reid ('99)
USA DQw
  
 
Cameron Murray
Cameron Murray ('99)
USA DNFw
  
 
Indledende 4
26.5. Vind: +2.2
26.5.Vind: +2.2
1
Eric Edwards Jr.
Eric Edwards Jr. 
USA13.59 w
  
 
2
Joshua Zeller
Joshua Zeller 
GBR13.68 w
  
 
3
Giano Roberts
Giano Roberts 
USA13.77 w
  
 
4
Braydon Bennett
Braydon Bennett ('01)
USA13.77 w
  
 
5
Joshua Brockman
Joshua Brockman ('01)
USA13.94 w
  
 
6
Tayshaun Chisholm
Tayshaun Chisholm ('99)
USA13.98 w
  
 
7
Isaiah Ellis
Isaiah Ellis 
USA14.38 w
  
 
Indledende 5
26.5. Vind: +0.7
26.5.Vind: +0.7
1
Devon Brooks
Devon Brooks ('98)
USA13.63
  
 
2
Cory Poole
Cory Poole ('99)
USA13.64
  
 
3
Yves Cherubin
Yves Cherubin ('99)
HAI13.73
  
 PB
4
Cedric McGriff
Cedric McGriff ('98)
USA13.79
  
 PB
5
Terrel Williams
Terrel Williams ('02)
USA14.04
  
 
6
Patrick Kimball
Patrick Kimball ('98)
USA14.24
  
 SB
7
Kyle Garland
Kyle Garland 
USA14.28
  
 
Indledende 6
26.5. Vind: +2.7
26.5.Vind: +2.7
1
Robert Dunning
Robert Dunning ('97)
USA13.56 w
  
 
2
Lafranz Campbell
Lafranz Campbell ('97)
JAM13.62 w
  
 
3
Matthew Lewis-Banks
Matthew Lewis-Banks ('99)
USA13.79 w
  
 
4
Michael McMahan
Michael McMahan 
USA13.86 w
  
 
5
Sincere Rhea
Sincere Rhea ('01)
USA14.01 w
  
 
6
Isaiah McCall
Isaiah McCall ('99)
USA14.13 w
  
 
7
Caleb Dean
Caleb Dean ('01)
USA14.25 w
  
 
M 400 m hæk    
Kvalifikation28.5.
Kval 1
28.5.
28.5.
1
Malik Metivier
Malik Metivier ('98)
CAN49.86
  
 
2
Kenroy Williams
Kenroy Williams ('95)
JAM50.18
  
 SB
3
Jaylyn Scott
Jaylyn Scott 
USA50.36
  
 PB
4
Caleb Cavanaugh
Caleb Cavanaugh ('01)
USA50.88
  
 PB
5
Rasheeme Griffith
Rasheeme Griffith 
BAR51.25
  
 
6
Connor Atkinson
Connor Atkinson 
USA51.29
  
 
7
Craig Saddler II
Craig Saddler II 
USA52.19
  
 
8
Aveon Reid
Aveon Reid ('99)
USA52.32
  
 
Kval 2
28.5.
28.5.
1
Sean Burrell
Sean Burrell ('02)
USA48.86
  
 PB
2
Denzel Villaman
Denzel Villaman ('98)
DOM50.75
  
 
3
Duncan Agyemang
Duncan Agyemang ('93)
GHA50.82
  
 PB
4
David Adams
David Adams 
USA51.04
  
 
5
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
USA51.41
  
 
6
Thomas Pitkin
Thomas Pitkin ('98)
IRL53.06
  
 
7
McKinly Brown
McKinly Brown ('98)
USA53.76
  
 
Earl Green
Earl Green ('98)
USA DNF
  
 
Kval 3
28.5.
28.5.
1
William Spencer
William Spencer ('01)
USA49.68
  
 PB
2
Caleb Dean
Caleb Dean ('01)
USA50.16
  
 
3
Collin Harden
Collin Harden ('98)
USA50.21
  
 PB
4
Akeem Lindo
Akeem Lindo ('99)
USA50.40
  
 SB
5
Michael McMahan
Michael McMahan 
USA51.13
  
 
6
Wellington Ventura
Wellington Ventura 
DOM51.24
  
 
7
Edward Richardson
Edward Richardson ('01)
USA51.66
  
 
8
Emmanuel Waller
Emmanuel Waller ('99)
USA52.34
  
 
Indledende heats26.5.
Indledende 1
26.5.
26.5.
1
William Spencer
William Spencer ('01)
USA50.48
  
 
2
Earl Green
Earl Green ('98)
USA50.58
  
 PB
3
David Adams
David Adams 
USA50.85
  
 PB
4
Duncan Agyemang
Duncan Agyemang ('93)
GHA50.87
  
 PB
5
Adam Yakobi
Adam Yakobi ('98)
ISR51.91
  
 SB
6
Noah Walker
Noah Walker 
USA52.30
  
 
7
Marcus Nellum
Marcus Nellum 
USA52.68
  
 
Indledende 2
26.5.
26.5.
1
Denzel Villaman
Denzel Villaman ('98)
DOM51.17
  
 
2
Rasheeme Griffith
Rasheeme Griffith 
BAR51.31
  
 
3
Craig Saddler II
Craig Saddler II 
USA51.43
  
 
4
Connor Atkinson
Connor Atkinson 
USA51.44
  
 
5
Matthew Harris
Matthew Harris 
USA52.11
  
 
6
Brandon Smith
Brandon Smith ('97)
USA52.13
  
 
7
Landon Chalden
Landon Chalden 
USA52.24
  
 
8
Marcus Manson
Marcus Manson 
USA52.82
  
 
Indledende 3
26.5.
26.5.
1
Malik Metivier
Malik Metivier ('98)
CAN50.67
  
 
2
Emmanuel Waller
Emmanuel Waller ('99)
USA51.47
  
 
3
Michael McMahan
Michael McMahan 
USA51.61
  
 
4
Roland Amarteifio
Roland Amarteifio ('98)
USA51.90
  
 
5
Calvin Wetzel
Calvin Wetzel 
USA52.09
  
 
6
Gabriel Piepergerdes
Gabriel Piepergerdes 
USA52.60
  
 
7
Dante Lander
Dante Lander 
USA53.99
  
 
8
Ian Davis
Ian Davis ('98)
USA54.79
  
 
Indledende 4
26.5.
26.5.
1
Sean Burrell
Sean Burrell ('02)
USA50.07
  
 
2
Akeem Lindo
Akeem Lindo ('99)
USA50.86
  
 SB
3
Collin Harden
Collin Harden ('98)
USA50.94
  
 SB
4
Wellington Ventura
Wellington Ventura 
DOM50.99
  
 
5
Caleb Cavanaugh
Caleb Cavanaugh ('01)
USA51.10
  
 
6
Matt Wilson
Matt Wilson ('95)
USA52.36
  
 
7
Richmond Boateng
Richmond Boateng 
USA52.55
  
 
8
Josiah Cadet
Josiah Cadet 
USA54.65
  
 
Indledende 5
26.5.
26.5.
1
Caleb Dean
Caleb Dean ('01)
USA50.71
  
 
2
Jaylyn Scott
Jaylyn Scott 
USA51.20
  
 
3
Aveon Reid
Aveon Reid ('99)
USA51.44
  
 
4
Edward Richardson
Edward Richardson ('01)
USA51.52
  
 PB
5
Nathan Fergusson
Nathan Fergusson 
BAR51.93
  
 
6
Shaton Vaughn
Shaton Vaughn ('99)
USA52.45
  
 
7
Jimmy Harkelroad
Jimmy Harkelroad 
USA53.53
  
 
8
Cory Gaither Jr.
Cory Gaither Jr. 
USA53.71
  
 
Indledende 6
26.5.
26.5.
1
Kenroy Williams
Kenroy Williams ('95)
JAM50.67
  
 
2
McKinly Brown
McKinly Brown ('98)
USA51.60
  
 
3
Thomas Pitkin
Thomas Pitkin ('98)
IRL51.78
  
 
4
Bryce Anthony
Bryce Anthony 
USA52.20
  
 
5
Clayton Thompson
Clayton Thompson ('97)
USA52.50
  
 
6
Felix Lawrence
Felix Lawrence 
PUR52.68
  
 
7
Isaiah Ellis
Isaiah Ellis 
USA54.01
  
 
8
Terris Burton
Terris Burton 
USA54.05
  
 
M Højdespring    
Kvalifikation28.5.
Kval
28.5.
28.5.
1
Kaithon McDonald
Kaithon McDonald 
USA2.19
  
 PB
 
2.06
 XO
2.11
  O
2.16 PB
 XO
2.19 PB
 XO
    
1
Allen Gordon
Allen Gordon 
USA2.19
  
 PB
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
  O
2.19 PB
  O
    
1
JuVaughn Harrison
JuVaughn Harrison ('99)
USA2.19
  
 
 
2.11
  O
2.16
  O
2.19
  O
     
1
Brandon Burke
Brandon Burke ('99)
USA2.19
  
 
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
  O
2.19
  O
    
2
Isaiah Holmes
Isaiah Holmes ('98)
USA2.19
  
 
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
XXO
2.19
XXO
    
3
Jordan Wesner
Jordan Wesner ('97)
USA2.16
  
 
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
  O
2.19
XXX
    
4
Eric Richards
Eric Richards ('98)
USA2.19
  
 SB
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
 XO
2.19 SB
  O
    
4
Elijah Bell
Elijah Bell 
USA2.16
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
 XO
2.16
  O
2.19
XXX
2.19
  X
  
5
Darryl Sullivan
Darryl Sullivan ('97)
USA2.19
  
 
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
  O
2.19
 XO
    
5
Tony Jones
Tony Jones 
USA2.16
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
XXO
2.16
  O
2.19
XXX
   
6
Trey Allen
Trey Allen 
USA2.19
  
 PB
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
XXO
2.19 PB
 XO
    
6
Jyles Etienne
Jyles Etienne ('99)
BAH2.16
  
 SB
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
 XO
2.16 SB
 XO
2.19
XXX
   
7
Justin Stuckey
Justin Stuckey 
USA2.16
  
 
 
2.11
  O
2.16
  O
2.19
XXX
     
7
Dennis Manyeah
Dennis Manyeah ('98)
USA2.16
  
 =PB
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16 =PB
  O
2.19
XXX
    
7
Perry Christie
Perry Christie ('99)
USA2.11
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
  O
2.16
XXX
    
7
Dontavious Hill
Dontavious Hill 
USA2.11
  
 
 
2.11
  O
2.16
XXX
      
7
Max Wagner
Max Wagner 
USA2.11
  
 =PB
 
2.06
  O
2.11 =PB
  O
2.16
XXX
     
9
Clayton Brown
Clayton Brown ('96)
JAM2.16
  
 
 
2.06
 XO
2.11
  O
2.16
  O
2.19
XXX
2.19
  O
   
10
Brenton Foster
Brenton Foster ('98)
AUS2.16
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
XXO
2.16
  O
2.19
XXX
   
10
Quinten Clay
Quinten Clay 
USA2.11
  
 
 
2.01
 XO
2.06
  O
2.11
  O
2.16
XXX
    
11
Omamuoyvwi Erhire
Omamuoyvwi Erhire ('02)
NGR2.16
  
=NU20R 
 
2.01
  O
2.11
  O
2.16
 XO
2.19
XXX
    
11
Draven Crist
Draven Crist 
USA2.11
  
 SB
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11 SB
 XO
2.16
XXX
    
12
Abdulkader Nuh
Abdulkader Nuh ('99)
QAT2.16
  
 
 
2.01
  O
2.06
 XO
2.11
 XO
2.16
 XO
2.19
XXX
   
12
Dorian Curry
Dorian Curry ('02)
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
  X
2.16
  XX
    
12
Bryce Collins
Bryce Collins 
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
XXX
     
13
Rahman Minor
Rahman Minor ('98)
USA2.16
  
 SB
 
2.06
  O
2.11
 XO
2.16 SB
XXO
2.19
XXX
    
13
Daniel Claxton
Daniel Claxton ('99)
USA2.16
  
 SB
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
 XO
2.16 SB
XXO
2.19
XXX
   
14
Tanner Henry
Tanner Henry 
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
 XO
2.11
XXX
     
14
Marvin Jones
Marvin Jones 
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
 XO
2.11
XXX
     
15
Charles McBride II
Charles McBride II ('01)
USA2.11
  
 =SB
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11 =SB
  O
2.16
XXX
    
15
Cole Bailey
Cole Bailey 
USA2.11
  
 =PB
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11 =PB
  O
2.16
XXX
    
16
Aidan Clark
Aidan Clark ('01)
USA2.06
  
 
 
2.01
 XO
2.06
 XO
2.11
XXX
     
17
Jacob Kelly
Jacob Kelly ('99)
USA2.11
  
 =PB
 
2.01
 XO
2.06
  O
2.11 =PB
  O
2.16
XXX
    
17
Ronald Henderson
Ronald Henderson ('98)
USA2.11
  
 
 
2.01
  O
2.06
 XO
2.11
  O
2.16
XXX
    
17
Slavko Stević
Slavko Stević 
SRB2.11
  
 
 
2.01
  O
2.06
 XO
2.11
  O
2.16
XXX
    
17
TJ Funches
TJ Funches 
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
XXO
2.11
XXX
     
17
Beau Allen
Beau Allen ('01)
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
XXO
2.11
XXX
     
19
Kevin Krutsch
Kevin Krutsch 
USA2.01
  
 
 
2.01
  O
2.06
XXX
      
19
Heath Baldwin
Heath Baldwin ('01)
USA2.01
  
 
 
2.01
  O
2.06
XXX
      
20
Greg Lauray
Greg Lauray 
USA2.11
  
 SB
 
2.06
  O
2.11 SB
XXO
2.16
XXX
     
21
Luke Nichols
Luke Nichols 
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
  O
2.11
XXX
     
21
Corvell Todd
Corvell Todd 
USA2.06
  
 
 
2.06
  O
2.11
XXX
      
23
Gavin Schoeneman
Gavin Schoeneman 
USA2.06
  
 
 
2.01
 XO
2.06
  O
2.11
XXX
     
24
Rylan Theyard
Rylan Theyard ('99)
USA2.06
  
 
 
2.01
  O
2.06
 XO
2.11
XXX
     
Sultan Simms
Sultan Simms 
USA NH
  
 
 
2.06
XXX
       
Jackson Marseille
Jackson Marseille ('02)
USA NH
  
 
 
2.06
XXX
       
Titus Sizemore
Titus Sizemore ('97)
USA NH
  
 
 
2.01
XXX
       
David Edmondson
David Edmondson 
JAM NH
  
 
 
2.01
XXX
       
M Stangspring    
Kvalifikation26.5.
1
Trevor Stephenson
Trevor Stephenson 
USA5.35
  
 PB
 
4.85
  O
5.00
 XO
5.15
  O
5.25
 XO
5.35 PB
 XO
   
1
Ryan Lipe
Ryan Lipe ('98)
USA5.35
  
 
 
5.15
  O
5.25
  O
5.35
  O
     
1
Keaton Daniel
Keaton Daniel ('01)
USA5.35
  
 
 
5.25
  O
5.35
  O
      
2
Jack Rhea
Jack Rhea 
USA5.35
  
 PB
 
4.85
  O
5.00
  O
5.15
  O
5.25 =SB
XXO
5.35 PB
XXO
   
3
Cole Courtois
Cole Courtois ('98)
USA5.35
  
 SB
 
5.00
XXO
5.15 =SB
XXO
5.25 SB
  O
5.35 SB
XXO
    
3
Cole Colozzo
Cole Colozzo ('98)
USA5.25
  
 SB
 
5.00
 XO
5.15 SB
  O
5.25 SB
  O
5.35
XXX
    
4
Nathan Stone
Nathan Stone 
USA5.25
  
 
 
5.00
 XO
5.15
XXO
5.25
  O
5.35
XXX
    
4
Peyton Weissmann
Peyton Weissmann ('98)
USA5.25
  
 SB
 
5.00
 XO
5.15
 XO
5.25 SB
 XO
5.35
XXX
    
5
Sam Young
Sam Young 
USA5.25
  
 =PB
 
4.85
XXO
5.00
 XO
5.15
XXO
5.25 =PB
  O
5.35
XXX
   
5
Colton Crum
Colton Crum 
USA5.15
  
 
 
4.85
  O
5.00
  O
5.15
  O
5.25
XXX
    
5
Robin Nool
Robin Nool ('98)
EST5.15
  
 
 
5.00
  O
5.15
  O
5.25
XXX
     
5
Joseph Jardine
Joseph Jardine ('99)
USA5.15
  
 PB
 
4.85
  O
5.00
  O
5.15 PB
  O
5.25
XXX
    
6
Kyle Rademeyer
Kyle Rademeyer ('02)
RSA5.25
  
 
 
5.15
  O
5.25
 XO
5.35
XXX
     
6
Travis Snyder
Travis Snyder ('01)
USA5.25
  
 
 
5.00
  O
5.15
  O
5.25
 XO
5.35
XXX
    
8
Stone Baker
Stone Baker 
USA5.25
  
 PB
 
4.85
 XO
5.00
  O
5.15 SB
  O
5.25 PB
 XO
5.35
XXX
   
8
Elijah Cole
Elijah Cole ('98)
USA5.25
  
 
 
5.00
  O
5.15
 XO
5.25
 XO
5.35
XXX
    
8
Keon Howe
Keon Howe ('96)
USA5.25
  
 
 
5.15
 XO
5.25
 XO
5.35
XXX
     
8
Dalton Shepler
Dalton Shepler ('01)
USA5.15
  
 PB
 
4.85
XXO
5.00
XXO
5.15 PB
 XO
5.25
XXX
    
9
Wyatt Lefker
Wyatt Lefker 
USA5.15
  
 
 
5.00
  O
5.15
XXO
5.25
XXX
     
10
Matt Keim
Matt Keim 
USA5.00
  
 
 
4.85
  O
5.00
  O
5.15
XXX
     
11
Michael Fairbanks
Michael Fairbanks 
USA5.25
  
 
 
5.00
XXO
5.15
 XO
5.25
XXO
5.35
XXX
    
11
Jacob Rice
Jacob Rice ('01)
USA5.00
  
 
 
4.85
 XO
5.00
  O
5.15
XXX
     
11
Lincoln Young
Lincoln Young 
USA5.00
  
 
 
4.85
 XO
5.00
  O
5.15
XXX
     
12
Kristian Kneffler
Kristian Kneffler 
USA5.15
  
 
 
5.00
  O
5.15
  O
5.25
XXX
     
13
Luke Knipe
Luke Knipe ('01)
USA5.15
  
 
 
4.85
 XO
5.00
  O
5.15
  O
5.25
  X
5.35
  r
   
13
Henry Sheldon
Henry Sheldon ('02)
USA5.00
  
 
 
4.85
  O
5.00
XXO
5.15
XXX
     
13
Cole Wigal
Cole Wigal 
USA5.00
  
 
 
4.85
  O
5.00
XXO
5.15
XXX
     
13
Harrison Rice
Harrison Rice 
USA5.00
  
 
 
4.85
  O
5.00
XXO
5.15
XXX
     
14
Jed Sisco
Jed Sisco 
USA5.15
  
 PB
 
4.85
 XO
5.00
 XO
5.15 PB
 XO
5.25
XXX
    
15
Noah Mumme
Noah Mumme 
USA5.15
  
 =PB
 
4.85
  O
5.00
  O
5.15 =PB
XXO
5.25
XXX
    
16
Dillon McCarthy
Dillon McCarthy ('02)
USA5.15
  
 PB
 
5.00
 XO
5.15 PB
XXO
5.25
XXX
     
16
Brian Hauch
Brian Hauch ('01)
USA4.85
  
 
 
4.85
  O
5.00
XXX
      
17
Brock Mammoser
Brock Mammoser 
USA5.00
  
 
 
5.00
  O
5.15
XXX
      
17
Jack Haller
Jack Haller 
USA4.85
  
 
 
4.85
 XO
5.00
XXX
      
17
Thomas Johnstone
Thomas Johnstone 
USA4.85
  
 
 
4.85
 XO
5.00
XXX
      
17
Robert Artrip
Robert Artrip 
USA4.85
  
 
 
4.85
 XO
5.00
XXX
      
18
Chandler Mixon
Chandler Mixon 
USA5.00
  
 
 
4.85
 XO
5.00
  O
5.15
XXX
     
19
David Dolan
David Dolan 
USA5.00
  
 
 
4.85
 XO
5.00
XXO
5.25
XXX
     
20
Sam Blumer
Sam Blumer 
USA4.85
  
 
 
4.85
  O
5.00
XXX
      
20
Sean Roth
Sean Roth ('98)
IRL4.85
  
 
 
4.85
XXO
5.00
XXX
      
21
Tyler Hrbek
Tyler Hrbek 
USA4.85
  
 
 
4.85
 XO
5.00
XXX
      
Kenny Odinet
Kenny Odinet ('99)
USA NH
  
 
 
4.85
XXX
       
Kobe Babin
Kobe Babin ('02)
USA NH
  
 
 
4.85
XXX
       
James Courson
James Courson 
USA NH
  
 
 
5.15
XXX
       
Luke Bendick
Luke Bendick ('01)
USA NH
  
 
 
5.00
XXX
       
Harrison Shotwell
Harrison Shotwell ('99)
USA NH
  
 
 
4.85
XXX
       
M Længdespring    
Kvalifikation26.5.
1
JuVaughn Harrison
JuVaughn Harrison ('99)
USA8.14
-1.4
  
 
 
8.14
 -1.4
  –  –     
2
Carey McLeod
Carey McLeod ('98)
JAM8.08
+0.7
  
 
 
7.86
 -1.3
8.08
 0.7
  –     
3
Isaac Grimes
Isaac Grimes ('98)
USA8.02
-0.1
  
 
 
7.95
 1.1
7.78
 0.1
8.02
 -0.1
     
4
A'Nan Bridgett
A'Nan Bridgett 
USA7.70
+0.3
  
 SB
 
7.68 SB
 1.3
7.70 SB
 0.3
7.65
 1.2
     
5
Allen Gordon
Allen Gordon 
USA7.65
+0.9
  
 
 
7.15
 0.2
7.65
 0.9
7.65
 0.8
     
6
Safir Scott
Safir Scott ('99)
USA7.64
-0.1
  
 PB
 
7.41 PB
 1.4
7.08
 -0.1
7.64 PB
 -0.1
     
7
Cameron Crump
Cameron Crump ('99)
USA7.63
+1.4
  
 
 
7.56
 0.9
7.63
 1.4
7.57
 -0.2
     
8
Rayvon Grey
Rayvon Grey ('97)
USA7.61
-0.9
  
 
 
7.61
 -0.9
  X
 0.0
7.29
 0.4
     
9
Brandon Hicklin
Brandon Hicklin ('99)
USA7.61
-0.4
  
 SB
 
5.75
 1.1
  X
 0.8
7.61 SB
 -0.4
     
10
Trey Causey
Trey Causey 
USA7.58
+0.9
  
 
 
  X
 -0.3
7.58
 0.9
7.02
 -0.1
     
11
Anthony Riley
Anthony Riley 
USA7.58
+1.5
  
 
 
  X
 -0.1
  X
 0.2
7.58
 1.5
     
12
David Ejumeta
David Ejumeta ('97)
NGR7.52
-0.8
  
 
 
7.36
 0.2
7.48
 1.1
7.52
 -0.8
     
13
R'Lazon Brumfield
R'Lazon Brumfield ('98)
USA7.52
+0.8
  
 
 
7.48
 0.3
  X
 -0.2
7.52
 0.8
     
14
Jeremiah Willis
Jeremiah Willis 
USA7.52
-0.1
  
 
 
6.96
 1.0
7.24
 0.3
7.52
 -0.1
     
15
Austin Edwards
Austin Edwards ('98)
CAN7.49
+1.4
  
 SB
 
7.39
 -0.3
7.49 SB
 1.4
  X
 0.9
     
16
Ja'von Douglas
Ja'von Douglas ('99)
USA7.47
-0.6
  
 
 
7.27
 0.2
7.45
 0.3
7.47
 -0.6
     
17
Jah-Nhai Perinchief
Jah-Nhai Perinchief ('97)
BER7.46 w
+3.0
  
 
 
7.46
 3.0
  X
 1.2
  –     
18
Russell Robinson
Russell Robinson ('01)
USA7.45
+0.1
  
 
 
7.45
 0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
19
Terrel Davis
Terrel Davis ('98)
USA7.44
-0.3
  
 
 
7.44
 -0.3
7.02
 0.4
7.24
 -0.5
     
20
Queshaun Watson
Queshaun Watson 
USA7.42 w
+2.4
  
 
 
  X
 0.8
7.42
 2.4
7.39
 0.8
     
21
Freddie Allen III
Freddie Allen III ('01)
USA7.42 w
+2.3
  
 
 
7.42
 2.3
  X
 0.0
7.00
 -0.4
     
22
Quinten Clay
Quinten Clay 
USA7.36
+0.8
  
 
 
7.12
 1.8
7.36
 0.8
7.21
 0.3
     
23
Baboucar Sallah-Mohammed
Baboucar Sallah-Mohammed ('98)
USA7.32
+1.1
  
 
 
6.57
 0.3
7.17
 0.7
7.32
 1.1
     
24
KJ Moore
KJ Moore 
USA7.29
-0.1
  
 
 
  X
 2.2
6.90
 0.9
7.29
 -0.1
     
25
Kyle Garland
Kyle Garland 
USA7.28
0.0
  
 
 
7.15
 1.7
  X
 -0.9
7.28
 0.0
     
26
Caleb Foster
Caleb Foster ('02)
USA7.27
-0.3
  
 
 
7.25
 -0.6
  X
 0.8
7.27
 -0.3
     
27
Kollin Smith
Kollin Smith ('99)
USA7.23
+0.1
  
 
 
  X
 0.4
7.23
 0.1
  X
 2.0
     
28
Ezra Mellinger
Ezra Mellinger 
USA7.22
-0.2
  
 
 
  X
 0.2
7.03
 0.6
7.22
 -0.2
     
29
Louis Gordon
Louis Gordon 
CAY7.20
-0.4
  
 
 
6.87
 1.5
7.12
 -0.2
7.20
 -0.4
     
30
Chris Alexander
Chris Alexander 
USA7.16
+1.9
  
 
 
  X
 1.8
  X
 0.3
7.16
 1.9
     
31
Dimitrije Novaković
Dimitrije Novaković 
SRB7.15
+1.2
  
 
 
  X
 1.2
  X
 0.4
7.15
 1.2
     
32
John Joseph
John Joseph 
USA7.13
+0.3
  
 
 
7.10
 1.7
7.13
 0.3
7.11
 -0.5
     
33
Zach Manorowitz
Zach Manorowitz 
USA7.13
+1.6
  
 
 
7.13
 1.6
7.07
 3.9
7.03
 1.4
     
34
Shon Pratcher
Shon Pratcher 
USA7.13
+1.0
  
 
 
7.13
 1.0
6.83
 0.9
  X
 -0.1
     
35
Obdarius Ware
Obdarius Ware ('99)
USA7.12
+0.4
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
7.12
 0.4
     
36
Nate Hobbs
Nate Hobbs ('99)
USA7.11
+1.0
  
 
 
6.76
 -0.8
7.03
 1.0
7.11
 1.0
     
37
Jeremy Davis
Jeremy Davis 
USA7.10
+1.9
  
 PB
 
7.10 PB
 1.9
  X
 0.7
  –     
38
Kelvin Campbell
Kelvin Campbell 
USA7.09
-0.4
  
 
 
  X
 2.6
7.09
 -0.4
  X
 0.7
     
39
Brendan Watkins
Brendan Watkins 
USA7.01
+1.3
  
 
 
  X
 0.9
6.55
 -1.6
7.01
 1.3
     
40
Isaiah Martin
Isaiah Martin ('99)
USA6.99
+1.4
  
 
 
6.99
 1.4
6.60
 0.3
6.74
 0.5
     
41
Jabari Higgs-Salaam
Jabari Higgs-Salaam 
USA6.97
-0.3
  
 
 
6.63
 1.5
6.97
 -0.3
  X
 0.8
     
42
Jaiquan Earls
Jaiquan Earls 
USA6.89
+0.7
  
 
 
6.89
 0.7
6.64
 -0.4
  X
 0.1
     
43
Christian Mayfield
Christian Mayfield 
USA6.85
+1.1
  
 
 
6.85
 1.1
6.71
 -1.5
6.78
 0.1
     
44
Darius Holland
Darius Holland ('01)
USA6.79
-0.1
  
 
 
6.42
 2.8
6.51
 2.5
6.79
 -0.1
     
45
Akeem Bradshaw
Akeem Bradshaw ('97)
IVB5.90
+1.4
  
 
 
5.90
 1.4
  –  –     
46
Ronald Henderson
Ronald Henderson ('98)
USA5.60
-0.2
  
 
 
  X
 2.1
  X
 0.5
5.60
 -0.2
     
Frankie Young
Frankie Young ('99)
USA NM
-0.2
  
 
 
  X
 0.0
  –  –     
Rodney Ruffin
Rodney Ruffin ('97)
USA NM
-0.2
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Trespring    
Kvalifikation28.5.
1
R'Lazon Brumfield
R'Lazon Brumfield ('98)
USA16.44
+1.6
  
 PB
 
16.23 SB
 1.0
15.81
 1.1
16.44 PB
 1.6
     
2
Chris Edwards
Chris Edwards ('99)
USA16.39
+1.5
  
 PB
 
15.52
 1.3
15.85
 2.3
16.39 PB
 1.5
     
3
Sean Dixon-Bodie
Sean Dixon-Bodie ('02)
USA16.28
-0.2
  
 
 
16.09
 1.1
16.28
 -0.2
15.96
 2.4
     
4
Carey McLeod
Carey McLeod ('98)
JAM16.24
+1.7
  
 PB
 
15.81
 0.5
16.03
 1.0
16.24 PB
 1.7
     
5
Keshun Mcgee
Keshun Mcgee ('97)
USA16.09 w
+2.4
  
 
 
15.55
 2.2
  X
 0.0
16.09
 2.4
     
6
Keshun Byrd
Keshun Byrd 
USA16.05
+1.0
  
 PB
 
15.78 PB
 -0.1
16.05 PB
 1.0
15.91
 0.9
     
7
Jah-Nhai Perinchief
Jah-Nhai Perinchief ('97)
BER16.05 w
+2.7
  
 
 
15.05
 1.6
16.05
 2.7
15.28
 1.6
     
8
Owayne Owens
Owayne Owens 
JAM16.03 w
+2.3
  
 
 
15.68
 0.3
15.87
 3.0
16.03
 2.3
     
9
Chauncey Chambers
Chauncey Chambers 
USA15.99 w
+2.4
  
 
 
15.66
 1.3
15.63
 2.8
15.99
 2.4
     
10
Jacore Irving
Jacore Irving ('98)
USA15.98 w
+3.7
  
 
 
15.19
 0.3
15.72
 1.6
15.98
 3.7
     
11
Clayton Brown
Clayton Brown ('96)
JAM15.94
+0.6
  
 
 
15.94
 0.6
  X
 0.0
15.65
 0.3
     
12
Tamar Greene
Tamar Greene ('98)
BAH15.90
+1.1
  
 
 
  X
 0.0
15.06
 1.0
15.90
 1.1
     
13
Chris Alexander
Chris Alexander 
USA15.84 w
+4.1
  
 
 
13.99
 1.5
14.93
 0.1
15.84
 4.1
     
14
Salif Mane
Salif Mane ('01)
USA15.83 w
+2.7
  
 
 
15.68
 1.4
15.34
 3.0
15.83
 2.7
     
15
Jonathan Miller
Jonathan Miller 
BAR15.79
+1.2
  
 PB
 
15.44 SB
 0.6
15.79 PB
 1.2
15.68
 2.3
     
16
Safir Scott
Safir Scott ('99)
USA15.76 w
+2.9
  
 
 
  X
 0.7
15.63
 0.8
15.76
 2.9
     
17
Daniel Igbokwe
Daniel Igbokwe ('98)
GBR15.69 w
+3.3
  
 
 
15.44
 0.7
15.30
 2.2
15.69
 3.3
     
18
Niejel Wilkins
Niejel Wilkins ('01)
USA15.63 w
+2.4
  
 
 
15.34
 3.0
15.12
 2.3
15.63
 2.4
     
19
Taeco Ogarro
Taeco Ogarro ('01)
ANT15.63
+1.8
  
 
 
15.02
 1.4
14.12
 1.8
15.63
 1.8
     
20
Dylan LaNoue
Dylan LaNoue 
USA15.62 w
+3.3
  
 
 
  X
 0.7
15.62
 3.3
  X
 1.2
     
21
Andre Douglas
Andre Douglas ('97)
JAM15.59
+1.3
  
 SB
 
15.59 SB
 1.3
13.99
 0.7
  X
 0.0
     
22
Olabamibo Oke
Olabamibo Oke ('98)
USA15.56
+0.5
  
 PB
 
14.80
 1.0
  X
 0.2
15.56 PB
 0.5
     
23
Charles McBride II
Charles McBride II ('01)
USA15.54
+0.2
  
 PB
 
15.29 PB
 1.0
15.54 PB
 0.2
  X
 0.7
     
24
David Ajama
David Ajama ('01)
USA15.50 w
+2.5
  
 
 
15.46 PB
 0.3
15.50
 2.5
15.43
 1.6
     
25
Russell Robinson
Russell Robinson ('01)
USA15.47
+0.3
  
 
 
15.47
 0.3
  X
 0.0
14.98
 2.1
     
26
Qwazon Al-Khaliq
Qwazon Al-Khaliq ('98)
USA15.37
+1.2
  
 
 
15.37
 1.2
14.79
 1.7
15.37
 0.3
     
27
Jahsira Dunbar
Jahsira Dunbar 
USA15.37
-1.0
  
 
 
14.88
 2.8
15.37
 -1.0
15.19
 0.8
     
28
Robert Blue
Robert Blue 
USA15.24
+2.0
  
 
 
14.42
 0.3
  X
 3.2
15.24
 2.0
     
29
Evan Hailes
Evan Hailes ('98)
USA15.20
+0.1
  
 
 
14.75
 1.9
15.07
 0.4
15.20
 0.1
     
30
Queshaun Watson
Queshaun Watson 
USA15.20
+0.9
  
 
 
14.66
 0.2
13.61
 -0.9
15.20
 0.9
     
31
Hesham Eldesouky
Hesham Eldesouky ('97)
EGY15.19
+0.9
  
 
 
14.82
 1.1
15.19
 0.9
  X
 0.2
     
32
Allen Gordon
Allen Gordon 
USA15.16
+1.0
  
 
 
14.68
 0.8
15.04
 1.2
15.16
 1.0
     
33
Malik Cunningham
Malik Cunningham ('99)
JAM15.14
-0.4
  
 
 
14.88
 0.4
15.14
 -0.4
14.78
 -0.2
     
34
Matthew Baker
Matthew Baker 
USA15.04
+1.2
  
 
 
14.81
 0.2
15.04
 1.2
15.00
 -0.5
     
35
Kevin Snyder
Kevin Snyder 
USA15.03
+1.0
  
 
 
  X
 1.5
15.03
 1.0
  X
 0.1
     
36
Anthony Milliner
Anthony Milliner 
USA14.96
+0.4
  
 
 
  X
 0.0
14.96
 0.4
  X
 0.0
     
37
Baboucar Sallah-Mohammed
Baboucar Sallah-Mohammed ('98)
USA14.92
+1.6
  
 
 
14.92
 1.6
  X
 0.0
14.55
 0.6
     
38
Christian Ellis
Christian Ellis 
USA14.85
-0.2
  
 
 
14.38
 2.7
14.85
 -0.2
  X
 0.0
     
39
John Joseph
John Joseph 
USA14.78
-0.9
  
 
 
14.66
 2.0
14.78
 -0.9
  X
 1.7
     
40
Brendan Watkins
Brendan Watkins 
USA14.73
+0.3
  
 
 
  X
 3.0
14.28
 0.1
14.73
 0.3
     
41
Kelvin Campbell
Kelvin Campbell 
USA14.72
+0.1
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
14.72
 0.1
     
42
Joseph Palmer
Joseph Palmer ('01)
USA14.68
+0.3
  
 
 
14.14
 1.9
14.68
 0.3
  X
 1.4
     
43
John Watkins
John Watkins 
USA14.62
+0.6
  
 
 
  X
 0.0
14.62
 0.6
  X
 0.0
     
44
Timothy Davis
Timothy Davis 
USA14.35
-0.3
  
 
 
14.35
 -0.3
  X
 -1.1
13.17
 0.9
     
Quindarrius Thompson
Quindarrius Thompson 
USA NM
-0.3
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Eric Haddock
Eric Haddock 
USA NM
-0.3
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
Omahri Sturdivant
Omahri Sturdivant ('98)
PUR NM
-0.3
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
M Kuglestød 7.26 kg    
Kvalifikation26.5.
1
Andrew Liskowitz
Andrew Liskowitz ('97)
USA20.28
  
 
 
19.6320.2820.22     
2
Isaac Odugbesan
Isaac Odugbesan ('98)
NGR19.79
  
 
 
19.7919.2619.56     
3
Jordan West
Jordan West ('99)
USA19.60
  
 
 
19.6019.5319.14     
4
Connor Bandel
Connor Bandel ('97)
USA19.52
  
 
 
19.0519.5219.33     
5
John Meyer
John Meyer ('99)
USA19.33
  
 
 
18.7118.7319.33     
6
Kyle Mitchell
Kyle Mitchell ('98)
JAM19.20
  
 
 
18.5818.5919.20     
7
Eric Favors
Eric Favors ('96)
IRL19.06
  
 
 
18.8119.06  X     
8
Daniel McArthur
Daniel McArthur ('98)
USA18.98
  
 
 
18.7018.98  X     
9
Michael Shoaf
Michael Shoaf 
USA18.91
  
 PB
 
17.9418.91 PB  X     
10
Josh Sobota
Josh Sobota 
USA18.75
  
 PB
 
18.3118.62 PB18.75 PB     
11
Charles Lenford Jr.
Charles Lenford Jr. ('98)
USA18.72
  
 SB
 
18.72 SB18.36  X     
12
Santiago Basso
Santiago Basso ('98)
CHI18.67
  
 
 
18.67  X18.63     
13
Tyson Jones
Tyson Jones ('99)
USA18.63
  
 
 
18.6318.3018.51     
14
Daniel Viveros
Daniel Viveros 
USA18.56
  
 PB
 
18.56 PB  X  X     
15
Jalil Brewer
Jalil Brewer ('98)
USA18.49
  
 
 
17.8418.4917.81     
16
Adam Strouf
Adam Strouf 
USA18.46
  
 
 
18.46  X17.42     
17
Jon Tharaldsen
Jon Tharaldsen ('97)
USA18.45
  
 
 
18.0818.45  X     
18
Geoff Kirk
Geoff Kirk 
USA18.24
  
 
 
18.24  X17.80     
19
Rickssen Opont
Rickssen Opont ('97)
HAI18.17
  
 
 
16.0417.3118.17     
20
Tyler Blalock
Tyler Blalock ('98)
USA18.13
  
 
 
17.65  X18.13     
21
Jaylen Simmons
Jaylen Simmons ('98)
USA17.97
  
 
 
17.97  X17.73     
22
Cade Richeson
Cade Richeson 
USA17.92
  
 
 
17.85  X17.92     
23
Jeff Kline
Jeff Kline 
USA17.92
  
 
 
  X17.9217.78     
24
Ben Peterson
Ben Peterson ('97)
USA17.87
  
 
 
  X17.3617.87     
25
Jamir Gibson
Jamir Gibson 
USA17.85
  
 
 
17.74  X17.85     
26
Joseph Maxwell
Joseph Maxwell ('98)
CAN17.85
  
 
 
  X17.3017.85     
27
José Miguel Ballivian
José Miguel Ballivian ('97)
CHI17.84
  
 
 
17.84  X  X     
28
Adam Neelly
Adam Neelly ('98)
USA17.78
  
 
 
17.5517.7717.78     
29
Lucciano Pizarro
Lucciano Pizarro ('01)
USA17.78
  
 
 
  X17.78  X     
30
Gavin Beverage
Gavin Beverage ('01)
USA17.75
  
 
 
17.4017.7517.71     
31
Hayden Tobias
Hayden Tobias 
USA17.63
  
 
 
  X17.63  X     
32
Warren Barrett
Warren Barrett ('97)
JAM17.60
  
 
 
17.6017.4317.51     
33
Sanjae Lawrence
Sanjae Lawrence ('97)
JAM17.51
  
 
 
17.4017.51  X     
34
Chris Van Niekerk
Chris Van Niekerk 
RSA17.40
  
 
 
  X16.9117.40     
35
Julian Smallwood
Julian Smallwood 
USA17.20
  
 
 
16.5017.0617.20     
36
Jaekob Vollbrecht
Jaekob Vollbrecht 
USA17.08
  
 
 
17.0816.7916.61     
37
Christian Buckley
Christian Buckley 
USA17.06
  
 
 
17.06  X  X     
38
Wyatt Puff
Wyatt Puff 
USA16.98
  
 
 
15.5216.9816.67     
39
Jonathan Surdej
Jonathan Surdej ('01)
USA16.88
  
 
 
  X  X16.88     
40
Nickolas Hyde
Nickolas Hyde 
USA16.79
  
 
 
  X16.79  X     
41
Todd Stueber
Todd Stueber 
USA16.72
  
 
 
  X16.72  X     
42
Madias Loper
Madias Loper ('99)
USA16.67
  
 
 
15.9416.4016.67     
43
Matt Brady
Matt Brady 
USA16.56
  
 
 
16.1116.56  X     
44
Chukwusom Enekwechi
Chukwusom Enekwechi 
USA15.81
  
 
 
15.8115.1815.10     
Claudio Romero
Claudio Romero 
CHI NM
  
 
 
  X  X  X     
Thomas Kitchell
Thomas Kitchell ('02)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Iáson Mahéras
Iáson Mahéras 
GRE NM
  
 
 
  X  X  X     
M Diskoskast 2.0 kg    
Kvalifikation28.5.
1
Francois Prinsloo
Francois Prinsloo ('01)
RSA65.85
  
 PB
 
57.60  X65.85 PB     
2
Claudio Romero
Claudio Romero 
CHI65.78
  
NR PB
 
62.4363.7965.78 NR PB     
3
David Lucas
David Lucas ('96)
USA60.77
  
 SB
 
51.2659.5060.77 SB     
4
Roje Stona
Roje Stona ('99)
JAM60.73
  
 
 
60.1060.73  X     
5
Terrell Adams
Terrell Adams ('98)
USA59.61
  
 PB
 
59.61 PB55.31  X     
6
Milton Ingraham
Milton Ingraham ('99)
USA59.26
  
 PB
 
59.26 PB55.4557.27     
7
Charles Lenford Jr.
Charles Lenford Jr. ('98)
USA58.29
  
 
 
56.4257.9158.29     
8
Adar Sheere
Adar Sheere ('97)
ISR57.63
  
 SB
 
57.63 SB56.8653.05     
9
Malik Paul
Malik Paul 
USA57.30
  
 
 
57.3054.0554.93     
10
Josh Sobota
Josh Sobota 
USA57.18
  
 
 
57.18  X54.42     
11
Taige Bryant
Taige Bryant 
USA56.79
  
 
 
53.3156.79  X     
12
Jacob Lemmon
Jacob Lemmon 
USA56.45
  
 
 
55.41  X56.45     
13
Jamir Gibson
Jamir Gibson 
USA55.70
  
 
 
54.1953.0755.70     
14
Chancellor Crawford
Chancellor Crawford 
USA55.42
  
 PB
 
51.5455.42 PB  X     
15
Zach Harkey
Zach Harkey 
USA55.13
  
 PB
 
53.9355.13 PB53.33     
16
Tanner Watson
Tanner Watson 
USA54.80
  
 PB
 
53.1050.5954.80 PB     
17
Chris Van Niekerk
Chris Van Niekerk 
RSA54.56
  
 
 
53.3753.9054.56     
18
Thomas Kitchell
Thomas Kitchell ('02)
USA54.55
  
 
 
49.9752.8854.55     
19
Adam Neelly
Adam Neelly ('98)
USA54.54
  
 
 
51.2954.54  X     
20
Jeffrey Williams
Jeffrey Williams 
USA54.20
  
 
 
52.4452.8254.20     
21
Anthony Harrison
Anthony Harrison ('01)
USA53.90
  
 PB
 
53.65 PB53.4953.90 PB     
22
Jordan West
Jordan West ('99)
USA53.54
  
 
 
  X52.5853.54     
23
Ryan Davis
Ryan Davis ('95)
USA53.39
  
 
 
52.8353.3353.39     
24
Jaekob Vollbrecht
Jaekob Vollbrecht 
USA52.91
  
 
 
52.1352.91  X     
25
Jerimiah Evans
Jerimiah Evans ('98)
USA52.68
  
 
 
52.0151.0752.68     
26
Adam Hunt
Adam Hunt 
USA52.63
  
 
 
  X52.6347.20     
27
Santiago Basso
Santiago Basso ('98)
CHI52.24
  
 
 
  X  X52.24     
28
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA52.10
  
 
 
48.94  X52.10     
29
Travis Robinson
Travis Robinson 
JAM51.96
  
 
 
51.4951.96  X     
30
Andrew White
Andrew White 
USA51.65
  
 
 
  X51.65  X     
31
Matthew Everett
Matthew Everett 
USA50.74
  
 
 
41.6350.74  X     
32
Bryan Hudson
Bryan Hudson ('01)
USA50.62
  
 
 
50.62  X45.14     
33
Nolan Landis
Nolan Landis ('01)
USA50.52
  
 
 
50.5250.02  X     
34
Thomas Bojalad
Thomas Bojalad ('98)
USA50.16
  
 
 
47.3650.1647.83     
35
Michael Pepe
Michael Pepe 
USA50.05
  
 
 
  X50.05  X     
36
Christopher Tavarone
Christopher Tavarone 
USA49.54
  
 
 
47.8248.7149.54     
37
Carlos Aviles
Carlos Aviles ('01)
ESA49.26
  
 
 
45.6749.1549.26     
38
Tommy Nedow
Tommy Nedow ('98)
CAN47.74
  
 
 
47.74  X47.28     
39
Ethan Alyea
Ethan Alyea 
USA47.69
  
 
 
47.69  X44.87     
40
Jalil Brewer
Jalil Brewer ('98)
USA47.55
  
 
 
47.55  X  X     
41
Todd Stueber
Todd Stueber 
USA46.56
  
 
 
  X  X46.56     
42
David Huizenga
David Huizenga 
USA45.64
  
 
 
43.4745.64  X     
43
Sam Wray
Sam Wray ('98)
USA45.60
  
 
 
45.60  X  X     
Jorge Contreras
Jorge Contreras ('01)
PUR NM
  
 
 
  X  X  X     
Desmond Dorceus
Desmond Dorceus 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Daniel McArthur
Daniel McArthur ('98)
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
Noah Walker
Noah Walker 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Hammerkast 7.26 kg    
Kvalifikation26.5.
1
Thomas Mardal
Thomas Mardal ('97)
NOR71.29
  
 
 
71.1271.2968.85     
2
Kevin Arreaga
Kevin Arreaga ('95)
ESP68.89
  
 SB
 
63.6167.2568.89 SB     
3
Aléxios Prodanás
Aléxios Prodanás ('97)
GRE68.07
  
 
 
65.9868.0767.78     
4
Alencar Pereira
Alencar Pereira ('99)
BRA67.84
  
 SB
 
63.6364.7867.84 SB     
5
Tyler Merkley
Tyler Merkley ('97)
USA67.47
  
 
 
  X64.5967.47     
6
Kieran McKeag
Kieran McKeag ('98)
USA66.84
  
 
 
66.7165.8066.84     
7
Yeóryios Korakídis
Yeóryios Korakídis ('98)
GRE66.08
  
 
 
66.0865.73  X     
8
Bobby Colantonio
Bobby Colantonio ('98)
USA66.01
  
 
 
66.0164.11  X     
9
Jon Nerdal
Jon Nerdal ('96)
NOR65.90
  
 
 
  X64.7665.90     
10
Ryan Davis
Ryan Davis ('95)
USA65.70
  
 
 
  X  X65.70     
11
Jake Norris
Jake Norris ('99)
GBR65.30
  
 
 
64.8063.1765.30     
12
Taige Bryant
Taige Bryant 
USA64.97
  
 
 
64.9760.5157.19     
13
Kyle Brown
Kyle Brown ('01)
USA64.67
  
 
 
  X64.6764.36     
14
James Joycey
James Joycey ('99)
AUS64.51
  
 
 
64.5164.0663.84     
15
Khalil Bedoui
Khalil Bedoui 
QAT64.51
  
 PB
 
64.51 PB63.44  X     
16
William Gross IV
William Gross IV 
USA64.20
  
 
 
61.5664.2063.71     
17
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA63.88
  
 
 
63.8861.5861.64     
18
Noah Walker
Noah Walker 
USA63.86
  
 PB
 
62.10 PB60.6763.86 PB     
19
Michael Alvernaz
Michael Alvernaz ('97)
USA63.31
  
 
 
63.31  X63.07     
20
Kegan Schroeter
Kegan Schroeter 
USA63.28
  
 PB
 
63.28 PB  X60.52     
21
Erik Ebel
Erik Ebel ('99)
USA62.83
  
 
 
  X62.8362.59     
22
Jake Wickey
Jake Wickey ('98)
USA62.68
  
 
 
62.6861.71  X     
23
Jurček Korpič Lesjak
Jurček Korpič Lesjak ('99)
SLO62.02
  
 PB
 
60.38  X62.02 PB     
24
Logan Kusky
Logan Kusky ('98)
USA61.87
  
 
 
61.8761.7661.25     
25
Robert Watson
Robert Watson 
USA61.65
  
 
 
59.87  X61.65     
26
Kyle Moison
Kyle Moison ('01)
USA61.46
  
 
 
58.4861.4660.61     
27
Michael Yow
Michael Yow 
USA61.37
  
 
 
61.0560.9061.37     
28
Charles Lenford Jr.
Charles Lenford Jr. ('98)
USA61.24
  
 
 
61.24  X  X     
29
Logan Targgart
Logan Targgart ('97)
USA61.08
  
 
 
  X  X61.08     
30
Ty Kunzman
Ty Kunzman 
USA60.08
  
 
 
56.9460.08  X     
31
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA59.76
  
 
 
59.76  X  X     
32
Jacob Lemmon
Jacob Lemmon 
USA59.61
  
 
 
58.9959.6158.67     
33
Joseph Benedetto
Joseph Benedetto 
USA59.48
  
 
 
  X  X59.48     
34
Marco Risi
Marco Risi 
ITA58.68
  
 
 
58.6854.66  X     
35
Vojislav Gvero
Vojislav Gvero ('98)
SRB58.53
  
 
 
57.94  X58.53     
36
Sam Meece
Sam Meece ('98)
USA58.52
  
 
 
57.7858.5256.72     
37
Newlyn Stephenson
Newlyn Stephenson ('99)
USA58.30
  
 
 
58.30  X55.78     
38
John Hicks
John Hicks 
USA58.23
  
 
 
58.23  X  X     
39
Caleb Nickens
Caleb Nickens 
USA58.01
  
 
 
58.01  X57.15     
40
Christopher Keegan
Christopher Keegan 
USA57.79
  
 
 
57.7957.3856.91     
41
Milton Wilson
Milton Wilson 
USA57.23
  
 
 
52.7053.0357.23     
42
Nick Lane
Nick Lane ('98)
USA56.77
  
 
 
56.7056.7755.02     
43
Henry Zimmerman
Henry Zimmerman ('01)
USA56.76
  
 
 
  X  X56.76     
44
Kenneth Vanvorst
Kenneth Vanvorst 
USA56.27
  
 
 
56.2755.19  X     
45
Tony Auguste
Tony Auguste ('99)
HAI55.89
  
 
 
  X55.8955.68     
46
Lutfi Pocesta
Lutfi Pocesta 
USA55.22
  
 
 
  X53.4755.22     
47
Rickssen Opont
Rickssen Opont ('97)
HAI51.15
  
 
 
51.15  X  X     
Zach Harkey
Zach Harkey 
USA NM
  
 
 
  X  X  X     
M Spydkast 800 gram    
Kvalifikation26.5.
1
Sindri Hrafn Gudmundsson
Sindri Hrafn Gudmundsson ('95)
ISL79.83
  
 SB
 
79.83 SB  –  –     
2
Dagbjartur Dadi Jónsson
Dagbjartur Dadi Jónsson ('97)
ISL78.51
  
 
 
70.1378.51  –     
3
Tyriq Horsford
Tyriq Horsford 
TTO75.51
  
 SB
 
75.51 SB73.41  –     
4
Tzuriel Pedigo
Tzuriel Pedigo 
USA75.11
  
 SB
 
69.5273.47 SB75.11 SB     
5
Nils Fischer
Nils Fischer ('97)
GER73.59
  
 
 
72.8771.5373.59     
6
August Cook
August Cook ('98)
USA72.06
  
 
 
57.7063.7872.06     
7
Cade Antonucci
Cade Antonucci ('98)
USA71.78
  
 
 
71.3371.78  X     
8
Donavon Banks
Donavon Banks ('97)
USA71.76
  
 
 
54.7471.76  –     
9
Franck Di Sanza
Franck Di Sanza 
SUI71.74
  
 
 
68.8563.8671.74     
10
Brian Sagendorf
Brian Sagendorf 
USA71.67
  
 PB
 
71.67 PB  X67.69     
11
Mark Porter
Mark Porter ('98)
USA70.22
  
 
 
  X70.2269.70     
12
Hunter Longino
Hunter Longino 
USA68.75
  
 PB
 
68.75 PB67.3361.71     
13
Matt Cahoon
Matt Cahoon 
USA68.55
  
 PB
 
65.2464.0668.55 PB     
14
Ethan Dabbs
Ethan Dabbs ('99)
USA68.37
  
 
 
62.2766.7368.37     
15
Michael Jeffers
Michael Jeffers 
USA67.31
  
 
 
64.4567.3165.82     
16
Chris Barrett
Chris Barrett 
USA66.92
  
 
 
66.0564.1966.92     
17
Chris Fredericks
Chris Fredericks 
USA66.92
  
 
 
66.9260.3563.04     
18
Adrian Mitchell
Adrian Mitchell ('96)
JAM66.91
  
 
 
  X65.7366.91     
19
Austin Parsons
Austin Parsons 
USA66.40
  
 
 
65.4963.0066.40     
20
Kiegan Lenihan
Kiegan Lenihan ('97)
USA66.01
  
 
 
65.21  X66.01     
21
Lucas Frost
Lucas Frost 
USA65.94
  
 PB
 
65.83 PB65.94 PB64.63     
22
Noah Walker
Noah Walker 
USA64.89
  
 
 
64.8961.2858.18     
23
Mark Orlando
Mark Orlando 
USA64.69
  
 
 
60.4963.5864.69     
24
Parker Brosious
Parker Brosious 
USA64.29
  
 
 
64.2963.0759.94     
25
Cole Stewart
Cole Stewart 
USA64.18
  
 
 
63.3660.7164.18     
26
Sam Arter
Sam Arter 
USA64.08
  
 
 
64.0863.2561.04     
27
Max Emmerich
Max Emmerich ('96)
GER64.01
  
 
 
64.0162.94  X     
28
Steven Coponi
Steven Coponi 
USA63.74
  
 
 
63.4063.74  X     
29
Joshua Mather
Joshua Mather 
USA63.63
  
 
 
51.5563.63  X     
30
Scott Campbell
Scott Campbell 
USA63.60
  
 
 
62.9162.7063.60     
31
Kevin Bartosh
Kevin Bartosh ('01)
USA63.38
  
 
 
63.38  X62.49     
32
Jared O'Riley
Jared O'Riley 
CAN63.27
  
 
 
63.0662.8363.27     
33
Scott Benco
Scott Benco 
USA62.87
  
 
 
62.8760.8559.94     
34
Kevin Fairchild
Kevin Fairchild 
USA62.73
  
 
 
62.7359.9661.13     
35
Braden Presser
Braden Presser 
USA62.38
  
 
 
62.3852.1960.07     
36
Roman Mitchell
Roman Mitchell 
USA62.07
  
 
 
62.07  X61.61     
37
Christopher Arias
Christopher Arias 
USA61.86
  
 
 
61.1858.2061.86     
38
Skyler Mason
Skyler Mason 
USA61.85
  
 
 
61.2860.3361.85     
39
Henry Terral
Henry Terral 
USA61.74
  
 
 
61.4458.9661.74     
40
Andre Girouard
Andre Girouard ('97)
USA61.61
  
 
 
60.0161.6159.71     
41
Joshua Dinges
Joshua Dinges 
USA60.55
  
 
 
50.2160.5559.14     
42
Colin Winkler
Colin Winkler 
USA59.78
  
 
 
55.8259.7858.47     
43
Eli Gaughan
Eli Gaughan 
USA59.55
  
 
 
54.3553.3959.55     
44
Callan Saldutto
Callan Saldutto ('02)
CAN59.49
  
 
 
  X59.4957.79     
45
John Keenan
John Keenan 
USA59.36
  
 
 
  X  X59.36     
46
Hayden Fox
Hayden Fox 
USA58.15
  
 
 
  X57.3358.15     
47
Luke Jackson
Luke Jackson 
USA57.12
  
 
 
57.1253.32  X     
48
Nikolaj Freschlin
Nikolaj Freschlin 
USA51.83
  
 
 
  X51.8345.86     
M 4 x 100 m stafet    
Indledende heats29.5.
Indledende 1
29.5.
29.5.
1
LSU 
LSU  
USA38.85
  
 
  Dylan Peebles, Noah Williams, Akanni Hislop, Terrance Laird
2
Clemson 
Clemson  
USA39.15
  
 
  Giano Roberts, Marcus Parker, Alex Sands, Terryon Conwell
3
Kentucky 
Kentucky  
USA39.45
  
 
  Kennedy Lightner, Lance Lang, Rodney Heath, Dwight St. Hillaire
4
Northwestern St. Northwestern
Northwestern St. Northwestern 
USA39.65
  
 
  Javin Arrington, Treydarius Carr, Kie'ave Harry, Kennedy Harrison
5
Indiana State 
Indiana State  
USA39.86
  
 
  Matthew Lewis-Banks, Javaughn Moore, Jhivon Wilson, Noah Malone
6
Maryland 
Maryland  
USA39.93
  
 
  Kamari Trotz, Joseph Ewan, Cameron Vereen, Caleb Dean
7
Kennesaw State 
Kennesaw State  
USA39.99
  
 
  Jordan Hewing, Omar Diaz, Aaron Goodwin, Malik Hussie
8
Connecticut 
Connecticut  
USA40.64
  
 
  Josiah Thompson, Joseph O'Brien, Aaron Hackett, Richmond Kwaateng
Indledende 2
29.5.
29.5.
1
N. Carolina A&t 
N. Carolina A&t  
USA38.54
  
 
  Akeem Sirleaf, Randolph Ross, Daniel Stokes, Javonte Harding
2
Georgia 
Georgia  
USA38.57
  
 
  Arian Smith, Elija Godwin, Delano Dunkley, Matthew Boling
3
Purdue 
Purdue  
USA39.06
  
 
  Samson Colebrooke, Malcolm Dotson, Justin Becker, Marcellus Moore
4
Norfolk State 
Norfolk State  
USA39.37
  
 
  Kai Cole, Anthony Franklin, Bryan Madison-Ahouman, Keith Brown
5
Miss State 
Miss State  
USA39.38
  
 
  Shamar Rose, Keldrick Edwards, Okheme Moore, Cameron Crump
6
North Carolina 
North Carolina  
USA39.73
  
 
  Qhiyal Towns, Isaiah Palmer, Dontavian Smith, Saypadia DeSaussure II
Virginia Tech 
Virginia Tech  
USADNF
  
 
  Cameron Rose, Jacory Patterson, KJ Moore, Cole Beck
Rutgers 
Rutgers  
USADNF
  
 
  Adebowale Smith, A'Nan Bridgett, Taj Burgess, Louis Akpadago
Indledende 3
29.5.
29.5.
1
Florida State 
Florida State  
USA38.67
  
 
  Taylor Banks, Kasaun James, Don'drea Swint, JoVaughn Martin
2
Ohio State 
Ohio State  
USA39.10
  
 
  Kainnan Ramsey, Eric Harrison, Adrian Curry, Tyler Johnson
3
NC State 
NC State  
USA39.24
  
 
  Henry Young, Ja'von Douglas, Junpai Dowdy, Alan Alvarez
4
Coppin State 
Coppin State  
USA39.57
  
 
  Joseph Manu, Joseph Amoah, Malik John, Abayie Opuni
5
Auburn 
Auburn  
USA39.73
  
 
  Jason Reese, Jevony Murray, Brandon Smiley, Christopher Grant
6
UL-Lafayette 
UL-Lafayette  
USA39.91
  
 
  Trejun Jones, Terrell Jolla, Jamhad Booth, Brock Appiah
7
Charlotte 
Charlotte  
USA40.31
  
 
  Ty Jaye Robbins, Brandon Smith, Braxton Ware, Gabriel Nash
Florida 
Florida  
USADQ
  
 
  Ryan Willie, Tyler Davis, Dedrick Vanover, Joe Fahnbulleh
M 4 x 400 m stafet    
Indledende heats29.5.
Indledende 1
29.5.
29.5.
1
N. Carolina A&t 
N. Carolina A&t  
USA2:59.21
  
 
  Daniel Stokes, Randolph Ross, Akeem Sirleaf, Trevor Stewart
2
Florida 
Florida  
USA3:05.27
  
 
  Ryan Willie, Chantz Sawyers, Denzel Villaman, Kunle Fasasi
3
Tennessee 
Tennessee  
USA3:05.39
  
 
  Rasheeme Griffith, Chris Bailey, Emmanuel Bynum, Alex Kay
4
Michigan 
Michigan  
USA3:07.18
  
 
  Roland Amarteifio, Ayden Owens-Delerme, Vail Hartman, Dubem Amene
5
Clemson 
Clemson  
USA3:07.21
  
 
  Keco Morrison, Kameron Jones, Marcus Parker, Terryon Conwell
6
South Carolina 
South Carolina  
USA3:07.52
  
 
  Jackson Junkins, Edward Richardson, Noah Walker, William Spencer
7
Duke 
Duke  
USA3:10.34
  
 
  Alejandro Rodriguez, Ezra Mellinger, Connor Atkinson, Alexander Schwedt
8
Southern Miss. 
Southern Miss.  
USA3:11.57
  
 
  Landon Chalden, Trey Johnson, Dylan Evans, Donald Butler
Indledende 2
29.5.
29.5.
1
Kentucky 
Kentucky  
USA3:04.23
  
 
  Kenroy Williams, Lance Lang, Dwight St. Hillaire, Kennedy Lightner
2
Florida State 
Florida State  
USA3:06.96
  
 
  Alex Collier, Ari Cogdell, De'Marre Martin, Daeqwan Butler
3
Alabama 
Alabama  
USA3:07.88
  
 
  Gabriel Serrano, Robert Dunning, Champion Allison, Joshua St. Clair
4
Ohio State 
Ohio State  
USA3:09.15
  
 
  Donnie James, Eric Harrison, Frank Hayes, Tyler Johnson
5
Miami (Fla.) 
Miami (Fla.)  
USA3:10.96
  
 
  Solomon Strader, Asa Burke, Khamal Stewart-Baynes, McKinly Brown
6
Charlotte 
Charlotte  
USA3:11.06
  
 
  Braxton Ware, Brandon Smith, Gabriel Nash, Ty Jaye Robbins
7
Miss State 
Miss State  
USA3:14.88
  
 
  Leon Clarke, Cameron Crump, Keldrick Edwards, Shamar Rose
8
Akron 
Akron  
USA3:16.02
  
 
  Jimmy Harkelroad, Charles Sanders, Zarik Brown, Amir Willis
Indledende 3
29.5.
29.5.
1
Coppin State 
Coppin State  
USA3:08.17
  
 
  Abayie Opuni, Malik John, Randy Serville, Amadou Ba
2
SE Louisiana 
SE Louisiana  
USA3:04.88
  
 
  Agerian Jackson, Johnathon Sawyer, Donovan Storr, James Benson II
3
South Florida 
South Florida  
USA3:08.06
  
 
  Duncan Agyemang, Monte Parker, Adebakin Toluwani, Stefone Moore-Green
4
LSU 
LSU  
USA3:02.14
  
 
  Dorian Camel, Noah Williams, Tyler Terry, Sean Burrell
5
Pittsburgh 
Pittsburgh  
USA3:06.92
  
 
  Cobe Wiggins, Lonzell Feagin, Matt Wilson, Ade Jones-Roundtree
6
Virginia Tech 
Virginia Tech  
USA3:07.15
  
 
  Patrick Forrest, Cameron Rose, Tyreke Sapp, Jacory Patterson
7
Kennesaw State 
Kennesaw State  
USA3:10.92
  
 
  Malik Hussie, Omar Diaz, Tyriq Hussie, Sparticus Griffin
North Carolina 
North Carolina  
USADQ
  
 
  Jared Williams, Isaiah Palmer, Onyedikachi Ohia-Enyia, Ryan Saint-Germain
K 100 m    
Kvalifikation29.5.
Kval 1
29.5. Vind: -0.8
29.5.Vind: -0.8
1
Jayla Kirkland
Jayla Kirkland ('99)
USA11.17
  
 
2
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA11.21
  
 
3
Kamaya Debose-Epps
Kamaya Debose-Epps ('99)
USA11.31
  
 PB
4
Rebekah Smith
Rebekah Smith ('98)
USA11.38
  
 SB
5
Yanique Dayle
Yanique Dayle ('98)
JAM11.40
  
 
6
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA11.44
  
 
7
Rayniah Jones
Rayniah Jones ('01)
USA11.48
  
 
8
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA11.54
  
 
Kval 2
29.5. Vind: 0.0
29.5.Vind: 0.0
1
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA10.98
  
 
2
Maia McCoy
Maia McCoy ('96)
USA11.12
  
 PB
3
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA11.15
  
 PB
4
Caisja Chandler
Caisja Chandler 
USA11.26
  
 PB
5
Brandee Presley
Brandee Presley 
USA11.28
  
 SB
6
Jacious Sears
Jacious Sears ('01)
USA11.38
  
 
7
Jonah Ross
Jonah Ross ('02)
USA11.44
  
 
8
Ashley Seymour
Ashley Seymour ('99)
USA11.68
  
 
Kval 3
29.5. Vind: +1.4
29.5.Vind: +1.4
1
Cambrea Sturgis
Cambrea Sturgis ('99)
USA10.92
  
 PB
2
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA11.03
  
 
3
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson ('01)
USA11.22
  
 =PB
4
Celera Barnes
Celera Barnes ('98)
USA11.25
  
 SB
5
Joella Lloyd
Joella Lloyd ('02)
ANT11.27
  
 
6
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA11.33
  
 
7
Shian Hyde
Shian Hyde ('96)
JAM11.36
  
 
8
Kiara Grant
Kiara Grant 
JAM11.44
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5. Vind: +1.9
27.5.Vind: +1.9
1
Cambrea Sturgis
Cambrea Sturgis ('99)
USA11.01
  
 PB
2
Rayniah Jones
Rayniah Jones ('01)
USA11.29
  
 PB
3
Yanique Dayle
Yanique Dayle ('98)
JAM11.39
  
 PB
4
Brandee Presley
Brandee Presley 
USA11.41
  
 
5
Rebekah Smith
Rebekah Smith ('98)
USA11.42
  
 SB
6
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA11.47
  
 PB
7
Haley Bishop
Haley Bishop ('02)
USA11.52
  
 PB
8
Madison Fuller
Madison Fuller 
USA11.73
  
 
Indledende 2
27.5. Vind: +1.6
27.5.Vind: +1.6
1
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA11.22
  
 PB
2
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA11.29
  
 =PB
3
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA11.31
  
 
4
Ashley Seymour
Ashley Seymour ('99)
USA11.50
  
 SB
5
Kayla Bonnick
Kayla Bonnick ('01)
JAM11.51
  
 PB
6
Kayla Smith
Kayla Smith ('91)
USA11.55
  
 
7
Amanda Obijiaku
Amanda Obijiaku ('03)
ITA11.62
  
 
8
Kadesha Prescott
Kadesha Prescott ('97)
TTO11.63
  
 PB
Indledende 3
27.5. Vind: +1.4
27.5.Vind: +1.4
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA11.18
  
 PB
2
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA11.23
  
 SB
3
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson 
USA11.25
  
 
4
Kiara Grant
Kiara Grant 
JAM11.38
  
 
5
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA11.63
  
 
6
Jaida Smith
Jaida Smith 
USA11.64
  
 SB
7
Octavia Cato
Octavia Cato ('98)
USA11.79
  
 
8
Akia Slaughter
Akia Slaughter 
USA11.98
  
 
Indledende 4
27.5. Vind: +1.2
27.5.Vind: +1.2
1
Jayla Kirkland
Jayla Kirkland ('99)
USA11.17
  
 
2
Celera Barnes
Celera Barnes ('98)
USA11.37
  
 SB
3
Jonah Ross
Jonah Ross ('02)
USA11.45
  
 
4
Joella Lloyd
Joella Lloyd ('02)
ANT11.50
  
 
5
Amya Clarke
Amya Clarke ('99)
SKN11.53
  
 PB
6
Nia Jack
Nia Jack ('98)
ISV11.55
  
 
7
Kenia Seals
Kenia Seals ('01)
USA11.66
  
 
8
Savannah Nevels
Savannah Nevels ('99)
USA11.69
  
 PB
Indledende 5
27.5. Vind: +2.2
27.5.Vind: +2.2
1
Maia McCoy
Maia McCoy ('96)
USA11.15 w
  
 
2
Caisja Chandler
Caisja Chandler 
USA11.28 w
  
 
3
Shian Hyde
Shian Hyde ('96)
JAM11.48 w
  
 
4
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA11.51 w
  
 
5
Melicia Mouzzon
Melicia Mouzzon ('01)
USA11.52 w
  
 
6
Halle Hazzard
Halle Hazzard ('99)
GRN11.55 w
  
 
7
Angelnique Bryant
Angelnique Bryant ('99)
USA11.60 w
  
 
8
Brooke Raglin
Brooke Raglin ('98)
USA11.70 w
  
 
Indledende 6
27.5. Vind: +0.9
27.5.Vind: +0.9
1
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA11.23
  
 
2
Jacious Sears
Jacious Sears ('01)
USA11.37
  
 PB
3
Kamaya Debose-Epps
Kamaya Debose-Epps ('99)
USA11.45
  
 
4
Symone Darius
Symone Darius ('98)
USA11.55
  
 
4
Symone Darius
Symone Darius ('98)
USA11.55
  
 
5
Kiana Foster
Kiana Foster ('01)
USA11.62
  
 
6
Bria Mack
Bria Mack ('99)
DOM11.75
  
 SB
7
Ta-Halia Fairman
Ta-Halia Fairman ('01)
USA11.79
  
 
8
Ta'la Spates
Ta'la Spates 
USA11.85
  
 
K 200 m    
Kvalifikation29.5.
Kval 1
29.5. Vind: +1.9
29.5.Vind: +1.9
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA22.28
  
 PB
2
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA22.49
  
 PB
3
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA22.98
  
 
4
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA23.10
  
 
5
Ofonime Odiong
Ofonime Odiong ('97)
BRN23.24
  
 SB
6
Amarachukwu Jecinta Obi
Amarachukwu Jecinta Obi ('94)
NGR23.49
  
 
7
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA23.57
  
 
8
Daija Lampkin
Daija Lampkin ('99)
USA24.18
  
 
Kval 2
29.5. Vind: 0.0
29.5.Vind: 0.0
1
Cambrea Sturgis
Cambrea Sturgis ('99)
USA22.26
  
 PB
2
Favour Ofili
Favour Ofili ('02)
NGR22.30
  
 PB
3
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA22.80
  
 
4
Jonah Ross
Jonah Ross ('02)
USA22.87
  
 PB
5
Kamaya Debose-Epps
Kamaya Debose-Epps ('99)
USA22.91
  
 PB
6
Yanique Dayle
Yanique Dayle ('98)
JAM23.01
  
 PB
7
Alyssa Robinson
Alyssa Robinson 
USA23.16
  
 
8
Joella Lloyd
Joella Lloyd ('02)
ANT23.55
  
 
Kval 3
29.5. Vind: +0.5
29.5.Vind: +0.5
1
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA22.13
  
 PB
2
Caisja Chandler
Caisja Chandler 
USA22.79
  
 PB
3
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson 
USA22.95
  
 PB
4
Maia McCoy
Maia McCoy ('96)
USA23.00
  
 PB
5
Jayla Kirkland
Jayla Kirkland ('99)
USA23.02
  
 
6
Jayda Eckford
Jayda Eckford 
USA23.48
  
 =SB
7
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA23.48
  
 
8
Olivia Bechtel
Olivia Bechtel ('98)
USA23.59
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5. Vind: +1.2
27.5.Vind: +1.2
1
Favour Ofili
Favour Ofili ('02)
NGR22.63
  
 PB
2
Symone Mason
Symone Mason ('99)
USA22.75
  
 PB
3
Jessika Gbai
Jessika Gbai ('98)
USA23.09
  
 PB
4
Tionna Brown
Tionna Brown ('02)
USA23.26
  
 PB
5
Olivia Bechtel
Olivia Bechtel ('98)
USA23.42
  
 
6
Joella Lloyd
Joella Lloyd ('02)
ANT23.47
  
 PB
7
Jayda Eckford
Jayda Eckford 
USA23.48
  
 SB
8
Haley Bishop
Haley Bishop ('02)
USA23.84
  
 
Indledende 2
27.5. Vind: +1.3
27.5.Vind: +1.3
1
Anavia Battle
Anavia Battle ('99)
USA22.58
  
 
2
Alyssa Robinson
Alyssa Robinson 
USA23.22
  
 
3
Melissa Jefferson
Melissa Jefferson 
USA23.30
  
 
4
Camille Christopher
Camille Christopher 
USA23.58
  
 PB
5
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM23.72
  
 
6
Rebekah Smith
Rebekah Smith ('98)
USA23.81
  
 
7
Shakira Dancy
Shakira Dancy 
USA23.93
  
 
Indledende 3
27.5. Vind: +1.2
27.5.Vind: +1.2
1
Ofonime Odiong
Ofonime Odiong ('97)
BRN23.26
  
 SB
2
Caisja Chandler
Caisja Chandler 
USA23.34
  
 
3
Daija Lampkin
Daija Lampkin ('99)
USA23.53
  
 SB
4
Abby Steiner
Abby Steiner ('99)
USA23.59
  
 
5
Alexis Williams
Alexis Williams 
USA23.77
  
 
6
MaQuila Norman
MaQuila Norman ('99)
USA24.06
  
 
7
Kiara Grant
Kiara Grant 
JAM24.16
  
 
8
Shanelle Colmon
Shanelle Colmon 
USA24.24
  
 
Indledende 4
27.5. Vind: +0.7
27.5.Vind: +0.7
1
Tamara Clark
Tamara Clark ('99)
USA22.62
  
 
2
Kamaya Debose-Epps
Kamaya Debose-Epps ('99)
USA23.25
  
 
3
Jonah Ross
Jonah Ross ('02)
USA23.34
  
 PB
4
Amarachukwu Jecinta Obi
Amarachukwu Jecinta Obi ('94)
NGR23.49
  
 
5
Brandee Presley
Brandee Presley 
USA23.50
  
 
6
Kiana Foster
Kiana Foster ('01)
USA24.56
  
 
7
Akia Slaughter
Akia Slaughter 
USA25.29
  
 
Jada McDougle
Jada McDougle ('02)
USA DQ
  
 
Indledende 5
27.5. Vind: +1.1
27.5.Vind: +1.1
1
Maia McCoy
Maia McCoy ('96)
USA23.11
  
 =PB
2
Thelma Davies
Thelma Davies 
USA23.37
  
 
3
Alfreda Steele
Alfreda Steele ('97)
USA23.41
  
 
4
Yanique Dayle
Yanique Dayle ('98)
JAM23.45
  
 
5
Natashia Jackson
Natashia Jackson ('98)
USA23.62
  
 SB
6
Symone Darius
Symone Darius ('98)
USA23.91
  
 
6
Symone Darius
Symone Darius ('98)
USA23.91
  
 
7
Sterling Lester
Sterling Lester 
USA23.95
  
 SB
8
Amanda Obijiaku
Amanda Obijiaku ('03)
ITA23.96
  
 
Indledende 6
27.5. Vind: +1.1
27.5.Vind: +1.1
1
Cambrea Sturgis
Cambrea Sturgis ('99)
USA22.78
  
 SB
2
Jayla Kirkland
Jayla Kirkland ('99)
USA22.85
  
 
3
Ka'tia Seymour
Ka'tia Seymour ('97)
USA23.43
  
 
4
Kelcie Simmons
Kelcie Simmons 
USA23.60
  
 PB
5
Quantasia Perry
Quantasia Perry 
USA23.62
  
 PB
6
Anna Keefer
Anna Keefer ('98)
USA23.64
  
 SB
7
Dajour Miles
Dajour Miles ('01)
USA23.77
  
 
8
Antoinette Van Der Merwe
Antoinette Van Der Merwe ('01)
RSA24.05
  
 
K 400 m    
Kvalifikation29.5.
Kval 1
29.5.
29.5.
1
Natassha McDonald
Natassha McDonald ('97)
CAN51.03
  
 
2
Aliyah Abrams
Aliyah Abrams ('97)
GUY51.77
  
 
3
Amber Anning
Amber Anning 
GBR51.78
  
 PB
4
Jermaisha Arnold
Jermaisha Arnold ('02)
USA52.39
  
 PB
5
Alysia Johnson
Alysia Johnson ('02)
USA52.51
  
 PB
6
Christal Mosley
Christal Mosley 
USA52.66
  
 PB
7
Natalie Price
Natalie Price ('98)
USA53.67
  
 
8
Knowledge Omovoh
Knowledge Omovoh 
NGR53.88
  
 
Kval 2
29.5.
29.5.
1
Stephanie Davis
Stephanie Davis ('99)
USA51.34
  
 PB
2
Taylor Manson
Taylor Manson ('99)
USA51.38
  
 PB
3
Ziyah Holman
Ziyah Holman ('02)
USA51.41
  
 PB
4
Taiya Shelby
Taiya Shelby 
USA51.84
  
 PB
5
Isabella Whittaker
Isabella Whittaker ('02)
USA51.92
  
 PB
6
Olivia Bechtel
Olivia Bechtel ('98)
USA51.93
  
 
7
Bryannia Murphy
Bryannia Murphy 
USA52.91
  
 PB
8
Delecia McDuffie
Delecia McDuffie 
USA53.23
  
 
Kval 3
29.5.
29.5.
1
Talitha Diggs
Talitha Diggs ('02)
USA51.04
  
 PB
2
Brittany Aveni
Brittany Aveni ('98)
USA51.79
  
 
3
Megan Moss
Megan Moss ('02)
BAH52.13
  
 PB
4
Iman Sule
Iman Sule 
USA52.64
  
 
5
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM52.68
  
 PB
6
Natashia Jackson
Natashia Jackson ('98)
USA52.74
  
 
7
Doneisha Anderson
Doneisha Anderson 
BAH53.22
  
 
8
Maya Singletary
Maya Singletary ('98)
USA53.53
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5.
27.5.
1
Talitha Diggs
Talitha Diggs ('02)
USA51.43
  
 
2
Megan Moss
Megan Moss ('02)
BAH52.39
  
 PB
3
Isabella Whittaker
Isabella Whittaker ('02)
USA52.62
  
 
4
Knowledge Omovoh
Knowledge Omovoh 
NGR53.17
  
 
5
Jada McDougle
Jada McDougle ('02)
USA53.48
  
 PB
6
Amarachukwu Jecinta Obi
Amarachukwu Jecinta Obi ('94)
NGR53.66
  
 
7
Amanda Stead
Amanda Stead ('99)
USA54.01
  
 SB
8
Nikki Scherer
Nikki Scherer 
USA55.21
  
 
Indledende 2
27.5.
27.5.
1
Aliyah Abrams
Aliyah Abrams ('97)
GUY52.21
  
 
2
Jermaisha Arnold
Jermaisha Arnold ('02)
USA52.52
  
 PB
3
Natashia Jackson
Natashia Jackson ('98)
USA52.55
  
 PB
4
Iman Sule
Iman Sule 
USA52.90
  
 
5
Christal Mosley
Christal Mosley 
USA53.16
  
 
6
Latasha Smith
Latasha Smith ('01)
USA53.75
  
 SB
7
Tiona Lattimore
Tiona Lattimore ('98)
USA54.87
  
 
8
Gabrielle Desrosiers
Gabrielle Desrosiers 
USA55.34
  
 
Indledende 3
27.5.
27.5.
1
Taylor Manson
Taylor Manson ('99)
USA52.01
  
 
2
Taiya Shelby
Taiya Shelby 
USA52.46
  
 PB
3
Natalie Price
Natalie Price ('98)
USA52.97
  
 
4
Bryannia Murphy
Bryannia Murphy 
USA53.03
  
 PB
5
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM53.30
  
 
6
Samara Miller
Samara Miller ('97)
USA54.03
  
 
7
Maya Harewood
Maya Harewood ('98)
USA55.74
  
 
8
Ruby Greenwood
Ruby Greenwood 
USA57.03
  
 
Indledende 4
27.5.
27.5.
1
Ziyah Holman
Ziyah Holman ('02)
USA52.28
  
 
2
Doneisha Anderson
Doneisha Anderson 
BAH52.94
  
 
3
Olivia Bechtel
Olivia Bechtel ('98)
USA53.32
  
 
4
Kenisha Phillips
Kenisha Phillips ('01)
GUY53.63
  
 
5
Ozioma Scott
Ozioma Scott 
GUY53.69
  
 SB
6
Malika Pride
Malika Pride ('99)
USA53.73
  
 SB
7
Amaryah White
Amaryah White 
USA55.94
  
 
8
Iyanna Ross
Iyanna Ross 
USA56.31
  
 
Indledende 5
27.5.
27.5.
1
Natassha McDonald
Natassha McDonald ('97)
CAN52.23
  
 
2
Stephanie Davis
Stephanie Davis ('99)
USA52.71
  
 
3
Maya Singletary
Maya Singletary ('98)
USA53.34
  
 
4
Brianna White
Brianna White ('02)
USA53.69
  
 
5
Elena Brown-Soler
Elena Brown-Soler ('98)
USA53.83
  
 
6
Kyana Evans
Kyana Evans ('99)
USA54.02
  
 PB
7
Scovia Ayikoru
Scovia Ayikoru ('94)
UGA54.25
  
 
8
Cierra Williams
Cierra Williams 
USA54.64
  
 
Indledende 6
27.5.
27.5.
1
Brittany Aveni
Brittany Aveni ('98)
USA52.48
  
 
2
Amber Anning
Amber Anning 
GBR52.64
  
 
3
Alysia Johnson
Alysia Johnson ('02)
USA52.89
  
 PB
4
Delecia McDuffie
Delecia McDuffie 
USA53.21
  
 PB
5
Agnes Abrocquah
Agnes Abrocquah 
GHA54.04
  
 SB
6
Anna Jefferson
Anna Jefferson ('98)
USA54.34
  
 
7
Jenna Crean
Jenna Crean ('01)
USA54.50
  
 
8
Rachel Helbling
Rachel Helbling 
USA54.84
  
 
K 800 m    
Kvalifikation29.5.
Kval 1
29.5.
29.5.
1
Michaela Meyer
Michaela Meyer ('98)
USA2:00.40
  
 PB
2
Kayla Johnson
Kayla Johnson ('99)
USA2:01.37
  
 PB
3
Lindsey Butler
Lindsey Butler 
USA2:02.27
  
 
4
Brooke Fazio
Brooke Fazio ('99)
USA2:02.73
  
 PB
5
Gemma Finch
Gemma Finch ('97)
GBR2:02.81
  
 PB
6
Holly Manning
Holly Manning ('96)
NZL2:04.82
  
 PB
7
Izzy Giesing
Izzy Giesing 
USA2:06.42
  
 
8
Kelly Hart
Kelly Hart 
USA2:07.97
  
 
Kval 2
29.5.
29.5.
1
Laurie Barton
Laurie Barton ('98)
USA2:01.23
  
 
2
McKenna Keegan
McKenna Keegan ('98)
USA2:01.25
  
 PB
3
Aurora Rynda
Aurora Rynda 
CAN2:01.35
  
 PB
4
Amber Tanner
Amber Tanner ('98)
USA2:01.66
  
 
5
Senna Ohlsson
Senna Ohlsson 
SWE2:04.22
  
 PB
6
Martha Bissah
Martha Bissah ('97)
GHA2:04.23
  
 SB
7
Alanna Lally
Alanna Lally ('96)
IRL2:05.41
  
 
8
Megan Marvin
Megan Marvin ('02)
USA2:06.02
  
 
Kval 3
29.5.
29.5.
1
Sarah Hendrick
Sarah Hendrick 
USA2:01.49
  
 
2
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR2:01.67
  
 PB
3
Gabrielle Wilkinson
Gabrielle Wilkinson ('99)
USA2:02.04
  
 
4
Sintayehu Vissa
Sintayehu Vissa ('96)
ITA2:04.53
  
 PB
5
Imogen Barrett
Imogen Barrett ('99)
AUS2:05.14
  
 
6
Cathilyn McIntosh
Cathilyn McIntosh 
USA2:05.81
  
 
7
Elizabeth Martell
Elizabeth Martell 
USA2:06.07
  
 
8
Grace Boone
Grace Boone ('01)
USA2:07.33
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5.
27.5.
1
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR2:02.54
  
 PB
2
Sarah Hendrick
Sarah Hendrick 
USA2:03.46
  
 
3
Brooke Fazio
Brooke Fazio ('99)
USA2:03.48
  
 
4
Sintayehu Vissa
Sintayehu Vissa ('96)
ITA2:06.07
  
 
5
Emma Kuntz
Emma Kuntz ('99)
USA2:06.52
  
 
6
Victoria Tachinski
Victoria Tachinski ('99)
CAN2:06.79
  
 
7
Joely Pinkston
Joely Pinkston 
USA2:06.99
  
 
8
Marne Sullivan
Marne Sullivan 
USA2:09.38
  
 
Indledende 2
27.5.
27.5.
1
Amber Tanner
Amber Tanner ('98)
USA2:03.29
  
 
2
McKenna Keegan
McKenna Keegan ('98)
USA2:03.59
  
 
3
Elizabeth Martell
Elizabeth Martell 
USA2:04.31
  
 PB
4
Izzy Giesing
Izzy Giesing 
USA2:04.68
  
 PB
5
Cathilyn McIntosh
Cathilyn McIntosh 
USA2:05.11
  
 PB
6
Anna Tovkach
Anna Tovkach 
USA2:06.11
  
 PB
7
Edita Sklenská
Edita Sklenská ('99)
CZE2:07.02
  
 
8
Abbie Harrelson
Abbie Harrelson 
USA2:08.78
  
 
Indledende 3
27.5.
27.5.
1
Laurie Barton
Laurie Barton ('98)
USA2:03.52
  
 
2
Aurora Rynda
Aurora Rynda 
CAN2:04.25
  
 
3
Megan Marvin
Megan Marvin ('02)
USA2:05.40
  
 
4
Leigha Torino
Leigha Torino ('99)
USA2:06.14
  
 
5
Leah Disher
Leah Disher 
USA2:07.42
  
 
6
Ashley Lewis
Ashley Lewis ('98)
USA2:08.12
  
 
7
Eusila Chepkemei
Eusila Chepkemei 
KEN2:09.95
  
 
8
Alahna Sabbakhan
Alahna Sabbakhan ('01)
USA2:11.57
  
 
Indledende 4
27.5.
27.5.
1
Gabrielle Wilkinson
Gabrielle Wilkinson ('99)
USA2:05.03
  
 
2
Imogen Barrett
Imogen Barrett ('99)
AUS2:05.73
  
 
3
Gemma Finch
Gemma Finch ('97)
GBR2:05.88
  
 
4
Madison Martinez
Madison Martinez 
USA2:06.33
  
 
5
Mary Figler
Mary Figler 
USA2:07.15
  
 
6
Lorena Rangel
Lorena Rangel ('02)
MEX2:07.37
  
 
7
Keara Seasholtz
Keara Seasholtz ('01)
USA2:08.68
  
 
8
Erin Sullivan
Erin Sullivan 
USA2:09.19
  
 
Indledende 5
27.5.
27.5.
1
Michaela Meyer
Michaela Meyer ('98)
USA2:02.19
  
 
2
Kayla Johnson
Kayla Johnson ('99)
USA2:03.36
  
 
3
Martha Bissah
Martha Bissah ('97)
GHA2:05.00
  
 SB
4
Senna Ohlsson
Senna Ohlsson 
SWE2:05.35
  
 PB
5
Aziza Ayoub
Aziza Ayoub ('98)
PUR2:06.17
  
 
6
Maria Acosta
Maria Acosta ('98)
PUR2:06.79
  
 
7
Kelly Mindak
Kelly Mindak 
USA2:07.15
  
 
8
Brynne Sumner
Brynne Sumner ('01)
USA2:10.11
  
 
Indledende 6
27.5.
27.5.
1
Lindsey Butler
Lindsey Butler 
USA2:05.17
  
 
2
Kelly Hart
Kelly Hart 
USA2:05.82
  
 SB
3
Grace Boone
Grace Boone ('01)
USA2:05.85
  
 PB
4
Alanna Lally
Alanna Lally ('96)
IRL2:06.03
  
 
5
Holly Manning
Holly Manning ('96)
NZL2:06.09
  
 
6
Michaela Lewis
Michaela Lewis 
USA2:06.53
  
 
7
Reagan Bustamante
Reagan Bustamante ('97)
USA2:08.83
  
 
8
Kayla O'Connell
Kayla O'Connell 
USA2:10.86
  
 
K 1500 m    
Kvalifikation29.5.
Kval 1
29.5.
29.5.
1
Danae Rivers
Danae Rivers ('98)
USA4:12.81
  
 SB
2
Maudie Skyring
Maudie Skyring ('97)
AUS4:13.72
  
 
3
Lauren Berman
Lauren Berman ('96)
USA4:13.87
  
 
4
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA4:14.00
  
 PB
5
Tori Herman
Tori Herman 
USA4:14.12
  
 PB
6
Sarah Anderson
Sarah Anderson 
USA4:16.88
  
 
7
Sarah Edwards
Sarah Edwards ('98)
USA4:17.70
  
 
8
Kathryn House
Kathryn House 
USA4:22.25
  
 
9
Ally Brunton
Ally Brunton ('99)
USA4:22.79
  
 
10
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:24.68
  
 
11
Bailey Hertenstein
Bailey Hertenstein 
USA4:31.46
  
 
Eusila Chepkemei
Eusila Chepkemei 
KEN DQ
  
 
Kval 2
29.5.
29.5.
1
Amaris Tyynismaa
Amaris Tyynismaa ('01)
USA4:09.48
  
 PB
2
Kelsey Harris
Kelsey Harris 
USA4:11.75
  
 PB
3
Presley Weems
Presley Weems ('97)
USA4:12.52
  
 PB
4
Lenuta Simiuc
Lenuta Simiuc ('94)
ROU4:14.91
  
 
5
Lotte Black
Lotte Black ('98)
USA4:14.95
  
 SB
6
Sami Corman
Sami Corman 
USA4:17.67
  
 
7
Grace Jensen
Grace Jensen 
USA4:19.62
  
 
8
Kaitlyn Ohrtman
Kaitlyn Ohrtman 
USA4:21.32
  
 
9
Katelyn Tuohy
Katelyn Tuohy ('02)
USA4:23.47
  
 
10
Loral Winn
Loral Winn 
USA4:25.40
  
 
11
Gemma Nuttall
Gemma Nuttall 
USA4:30.70
  
 
12
Taryn Parks
Taryn Parks 
USA4:31.05
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5.
27.5.
1
Lenuta Simiuc
Lenuta Simiuc ('94)
ROU4:20.11
  
 
2
Katelyn Tuohy
Katelyn Tuohy ('02)
USA4:20.55
  
 
3
Taryn Parks
Taryn Parks 
USA4:20.99
  
 PB
4
Lotte Black
Lotte Black ('98)
USA4:21.17
  
 
5
Gemma Nuttall
Gemma Nuttall 
USA4:21.73
  
 
6
Samantha Tran
Samantha Tran 
USA4:23.54
  
 
7
Hannah Stoffel
Hannah Stoffel 
USA4:24.71
  
 
8
Nevada Mareno
Nevada Mareno ('99)
USA4:24.95
  
 
9
Meg Darmofal
Meg Darmofal ('97)
USA4:27.61
  
 
10
Vasilía Spírou
Vasilía Spírou ('02)
GRE4:30.84
  
 
11
Maddie Dalton
Maddie Dalton 
USA4:32.46
  
 
12
Ellie Desmond
Ellie Desmond 
USA4:34.98
  
 
Indledende 2
27.5.
27.5.
1
Amaris Tyynismaa
Amaris Tyynismaa ('01)
USA4:11.45
  
 PB
2
Tori Herman
Tori Herman 
USA4:16.55
  
 PB
3
Sarah Edwards
Sarah Edwards ('98)
USA4:16.85
  
 
4
Sarah Anderson
Sarah Anderson 
USA4:17.43
  
 
5
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:17.68
  
 PB
6
Kaitlyn Ohrtman
Kaitlyn Ohrtman 
USA4:17.94
  
 
7
Ally Brunton
Ally Brunton ('99)
USA4:19.88
  
 
8
Yasmine Abbes
Yasmine Abbes ('02)
NED4:27.72
  
 
9
Jenna Barker
Jenna Barker 
USA4:33.08
  
 
10
Skylar Boogerd
Skylar Boogerd ('01)
USA4:34.39
  
 
11
Anna Vess
Anna Vess 
USA4:36.35
  
 
Anna Marian Block
Anna Marian Block 
USA DNF
  
 
Indledende 3
27.5.
27.5.
1
Lauren Berman
Lauren Berman ('96)
USA4:16.13
  
 
2
Kelsey Harris
Kelsey Harris 
USA4:16.17
  
 
3
Presley Weems
Presley Weems ('97)
USA4:16.31
  
 
4
Sami Corman
Sami Corman 
USA4:16.40
  
 PB
5
Grace Jensen
Grace Jensen 
USA4:16.47
  
 PB
6
Kathryn House
Kathryn House 
USA4:19.76
  
 
7
Loral Winn
Loral Winn 
USA4:20.06
  
 
8
Jennifer Lima
Jennifer Lima ('98)
USA4:20.80
  
 PB
9
Erin Edmundson
Erin Edmundson ('98)
USA4:21.16
  
 
10
Alie Fordyce
Alie Fordyce ('97)
SUI4:21.79
  
 PB
11
Hayley Jackson
Hayley Jackson ('99)
USA4:27.50
  
 
Indledende 4
27.5.
27.5.
1
Danae Rivers
Danae Rivers ('98)
USA4:18.68
  
 
2
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA4:19.18
  
 
3
Eusila Chepkemei
Eusila Chepkemei 
KEN4:19.35
  
 
4
Maudie Skyring
Maudie Skyring ('97)
AUS4:19.65
  
 
5
Bailey Hertenstein
Bailey Hertenstein 
USA4:20.46
  
 
6
Lucy Petee
Lucy Petee 
USA4:21.52
  
 PB
7
Lydia van Dijk
Lydia van Dijk 
NED4:22.17
  
 
8
Anna Elkin
Anna Elkin ('98)
USA4:22.28
  
 
9
Kristin Siegle
Kristin Siegle 
USA4:22.45
  
 PB
10
Jena Metwali
Jena Metwali ('97)
USA4:23.32
  
 
11
Makenzie Zeh
Makenzie Zeh 
USA4:24.60
  
 
12
Ellie Leather
Ellie Leather ('98)
GBR4:26.11
  
 
K 5000 m    
Semifinale29.5.
Semi 1
29.5.
29.5.
1
Joyce Kimeli
Joyce Kimeli 
KEN15:56.81
  
 
2
Jenna Magness
Jenna Magness ('99)
USA15:57.41
  
 
3
Elly Henes
Elly Henes ('98)
USA15:57.98
  
 
4
Ericka VanderLende
Ericka VanderLende ('01)
USA16:02.46
  
 
5
Nicole Fegans
Nicole Fegans ('98)
USA16:02.57
  
 
6
Maddy Denner
Maddy Denner 
USA16:07.56
  
 PB
7
Kelsey Chmiel
Kelsey Chmiel ('01)
USA16:15.63
  
 
8
Maggie Donahue
Maggie Donahue 
USA16:17.36
  
 
9
Adelyn Ackley
Adelyn Ackley ('01)
USA16:20.04
  
 
10
Lauren White
Lauren White 
USA16:24.80
  
 
11
Makayla Perez
Makayla Perez 
USA16:26.98
  
 
12
Laura Mooney
Laura Mooney ('02)
IRL16:29.76
  
 
13
Lindsay Billings
Lindsay Billings ('97)
USA16:30.51
  
 
14
Anna Elkin
Anna Elkin ('98)
USA16:31.73
  
 
15
Hannah Steelman
Hannah Steelman ('99)
USA16:32.75
  
 
16
Erin Archibeck
Erin Archibeck 
USA16:37.04
  
 
17
Katelyn Tuohy
Katelyn Tuohy ('02)
USA16:45.05
  
 
18
Lilly Tuck
Lilly Tuck ('01)
CAN16:46.36
  
 
19
Kathryn Munks
Kathryn Munks ('98)
USA16:51.60
  
 
20
Randi Burr
Randi Burr 
USA17:04.75
  
 
21
Sarah Schmitt
Sarah Schmitt 
USA17:08.00
  
 
22
Mady Clahane
Mady Clahane 
USA17:09.09
  
 
Semi 2
29.5.
29.5.
1
Mercy Chelangat
Mercy Chelangat ('97)
KEN15:45.59
  
 
2
Katie Wasserman
Katie Wasserman ('98)
USA15:48.13
  
 
3
Emily MacKay
Emily MacKay 
USA15:48.72
  
 
4
Savannah Shaw
Savannah Shaw 
USA15:56.52
  
 
5
Esther Gitahi
Esther Gitahi ('96)
KEN15:57.48
  
 
6
Jessica Drop
Jessica Drop ('98)
USA16:00.03
  
 
7
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN16:09.63
  
 
8
Bethany Graham
Bethany Graham ('02)
USA16:10.35
  
 
9
Katelynne Hart
Katelynne Hart ('01)
USA16:22.67
  
 
10
Anna Oeser
Anna Oeser 
USA16:22.89
  
 
11
Stephanie Sherman
Stephanie Sherman 
USA16:27.36
  
 
12
Kathryn House
Kathryn House 
USA16:31.34
  
 
13
Anna Stoddard
Anna Stoddard ('98)
USA16:32.72
  
 
14
Michaela Reinhart
Michaela Reinhart ('99)
USA16:37.94
  
 
15
Alyson Churchill
Alyson Churchill ('02)
USA16:39.15
  
 
16
Stephanie Ormsby
Stephanie Ormsby 
USA16:43.86
  
 
17
Kaley Richards
Kaley Richards ('98)
USA16:45.25
  
 
18
Grace Mancini
Grace Mancini 
USA16:47.42
  
 
19
Georgia Jones
Georgia Jones 
USA17:03.12
  
 
20
Samantha Saenz
Samantha Saenz 
USA17:11.61
  
 
21
Liz Galarza
Liz Galarza ('98)
USA17:21.79
  
 
22
Kami Hankins
Kami Hankins 
USA17:49.60
  
 
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA DNF
  
 
Katie Thronson
Katie Thronson 
USA DNF
  
 
Grace Moore
Grace Moore ('98)
USA DNF
  
 
K 10000 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Mercy Chelangat
Mercy Chelangat ('97)
KEN33:06.83
  
 
2
Abbey Wheeler
Abbey Wheeler ('98)
USA33:18.34
  
 PB
3
Amanda Vestri
Amanda Vestri ('99)
USA33:32.71
  
 
4
Clio Ozanne-Jaques
Clio Ozanne-Jaques ('99)
AUS33:39.80
  
 PB
5
Annie Heffernan
Annie Heffernan ('96)
USA33:39.84
  
 
6
Katie Rose Blachowicz
Katie Rose Blachowicz 
USA33:45.51
  
 
7
India Johnson
India Johnson ('99)
USA33:48.22
  
 
8
Kelsey Chmiel
Kelsey Chmiel ('01)
USA33:52.21
  
 
9
Chandler Horton
Chandler Horton ('99)
USA34:00.44
  
 
10
Jessi Larson
Jessi Larson 
USA34:02.87
  
 
11
Stephanie Sherman
Stephanie Sherman 
USA34:08.86
  
 PB
12
Lynsie Gram
Lynsie Gram 
USA34:09.78
  
 
13
Gionna Quarzo
Gionna Quarzo ('02)
USA34:12.38
  
 
14
Michaela Reinhart
Michaela Reinhart ('99)
USA34:13.64
  
 
15
Maria Coffin
Maria Coffin ('99)
USA34:16.80
  
 
16
Kelsey Harrington
Kelsey Harrington ('02)
USA34:16.84
  
 
17Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN34:17.61
  
 
18
Lindsay Billings
Lindsay Billings ('97)
USA34:26.77
  
 
19
Cara Sherman
Cara Sherman ('97)
USA34:40.84
  
 
20
Hannah Moran
Hannah Moran 
USA34:42.95
  
 
21
Nicole Fegans
Nicole Fegans ('98)
USA34:47.87
  
 
22
Sara Freix
Sara Freix ('98)
USA34:50.26
  
 
23
Victoria Simmons
Victoria Simmons ('99)
USA34:51.47
  
 
24
Paige Hofstad
Paige Hofstad 
USA34:52.37
  
 
25
Jordan Jacob
Jordan Jacob 
USA34:52.70
  
 
26
Mady Clahane
Mady Clahane 
USA34:53.55
  
 
27
Rebecca Clark
Rebecca Clark 
USA34:57.98
  
 
28
Anna Stoddard
Anna Stoddard ('98)
USA35:03.48
  
 
29
Louise Lounes
Louise Lounes ('02)
USA35:06.87
  
 
30
Liz Galarza
Liz Galarza ('98)
USA35:07.86
  
 
31
Eleanor Mancini
Eleanor Mancini 
USA35:13.93
  
 
32
Amanda Beach
Amanda Beach ('99)
USA35:18.26
  
 
33
Ivine Chemutai
Ivine Chemutai ('97)
KEN35:20.87
  
 
34
Mary Claire Solomon
Mary Claire Solomon ('97)
USA35:26.53
  
 
35
Sara Platek
Sara Platek ('98)
USA35:39.54
  
 
36
Kyleigh Spearing
Kyleigh Spearing 
USA35:40.26
  
 
37
Ashlyn Ramos
Ashlyn Ramos 
USA35:44.30
  
 
38
Orla O'Connor
Orla O'Connor 
IRL35:47.63
  
 
39
Kayla Easterly
Kayla Easterly ('98)
USA35:56.99
  
 
40
Sorcha McAllister
Sorcha McAllister ('98)
IRL35:57.95
  
 
41
Bailey Beery
Bailey Beery ('97)
USA36:03.85
  
 
42
Abigail Spiers
Abigail Spiers 
USA36:17.27
  
 
Dominique Clairmonte
Dominique Clairmonte 
USA DNF
  
 
Purity Sanga
Purity Sanga ('97)
KEN DNF
  
 
Kathryn Munks
Kathryn Munks ('98)
USA DNF
  
 
Mariah Howlett
Mariah Howlett 
USA DNF
  
 
Jacqueline Gaughan
Jacqueline Gaughan ('99)
USA DNF
  
 
Charlotte Dannatt
Charlotte Dannatt ('99)
GBR DNF
  
 
K 3000 m forh.    
Kvalifikation29.5.
Kval 1
29.5.
29.5.
1
Joyce Kimeli
Joyce Kimeli 
KEN9:50.54
  
 
2
Ceili McCabe
Ceili McCabe ('01)
CAN9:51.81
  
 PB
3
Annabelle Eastman
Annabelle Eastman 
AUS9:54.68
  
 
4
Alice Hill
Alice Hill ('99)
USA9:57.43
  
 
5
Lauren Sapone
Lauren Sapone