Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: Betri Stórkapping 2 29.5.2021
Tórsbreyt

M 40 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Jósef Vinter Tummasarson
Jósef Vinter Tummasarson ('15)
Onki felag9.63
  
 PB
2
Harry Fríði Hansson
Harry Fríði Hansson ('15)
Bragdið9.88
  
 PB
3
Derek Rasmussen
Derek Rasmussen ('15)
Hvirlan9.95
  
 PB
M 200 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið23.42
  
 PB
2Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið23.74
  
 
3Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið23.77
  
 SB
4Sveinur SilvursteinSveinur Silvurstein ('02)Bragdið24.42
  
 PB
5Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið24.85
  
 PB
6Júst í TúniJúst í Túni ('86)Treysti34.42
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Bjarki JohannesenBjarki Johannesen ('92)Roysnið16:55.13
  
 PB
2Peter Dørffler Ladegaard JensenPeter Dørffler Ladegaard Jensen ('95)Bragdið17:03.32
  
 PB
3Rógvi KárasonRógvi Kárason ('98)Bragdið17:18.02
  
 PB
4Jaspur HøjgaardJaspur Højgaard ('85)Roysnið18:11.48
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti3.48
+0.8
  
 PB
 
2.60 PB
 0.0
3.24 PB
 0.8
3.16
 0.0
3.48 PB
 0.8
3.27
 0.0
2.90
 1.8
  
2Villiam á Lava PerssonVilliam á Lava Persson ('07)Hvirlan3.41
+0.3
  
 
 
3.41
 0.3
3.41
 1.3
3.28
 0.0
2.56
 0.8
  X
 0.0
3.28
 0.0
  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan NM
  
 
 
  –       
K 40 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1
Jemima Hvannastein
Jemima Hvannastein ('15)
Treysti9.54
  
 PB
2
Brynhild Heinadóttir
Brynhild Heinadóttir ('15)
Frælsi9.77
  
 PB
3
Saloma Hvannastein
Saloma Hvannastein ('16)
Treysti10.17
  
 PB
4
Bjarta Thomsen
Bjarta Thomsen ('16)
Treysti11.13
  
 PB
5
Fía Heinadóttir
Fía Heinadóttir ('16)
Frælsi12.10
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið27.02
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti27.78
  
 SB
3Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið28.29
  
 SB
4Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið29.25
  
 SB
5Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti29.48
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Rebekka FugløRebekka Fuglø ('93)Treysti2:18.28
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)Treysti2:21.28
  
 SB
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti2:31.37
  
 SB
4Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan2:38.06
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.77
+0.5
  
 SB
 
4.08 SB
 0.0
4.53 SB
 0.8
4.56 SB
 0.0
4.49
 0.0
4.50
 1.0
4.77 SB
 0.5
  
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið4.68
0.0
  
 SB
 
4.56 SB
 -1.0
4.68 SB
 0.0
4.57
 -1.0
  –
 0.0
    
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen Hvirlan NM
  
 
 
  –       
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið6.25
+1.1
  
 SB
 
6.25 SB
 1.1
  X
 0.0
6.17
 1.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  –
 0.0
  
2Tummas SjóvaráTummas Sjóvará ('02)Bragdið5.68
+0.4
  
 PB
 
5.68 PB
 0.4
5.47
 0.0
  –
 0.0
     
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið4.56
+0.4
  
 
 
4.30
 0.1
4.56
 0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.26
 0.5
  
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Bragdið39.57
  
 PB
 
32.29 SB39.57 PB29.6031.3534.3134.17  
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið23.79
  
 PB
 
  X  X23.21 PB23.79 PB22.3819.36  
Markus KøtlumMarkus Køtlum ('02)Bragdið NM
  
 
 
  –       
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið4.75
0.0
  
 SB
 
4.44 SB
 0.6
4.39
 0.0
4.72 SB
 0.0
4.56
 0.1
  X
 0.0
4.75 SB
 0.0
  
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan30.34
  
 
 
30.3424.9329.2527.1028.0128.31  
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið6.48
+0.5
  
 PB
 
6.07 PB
 0.5
6.20 PB
 1.6
6.15
 0.0
6.48 PB
 0.5
6.48 =PB
 0.3
6.37
 1.0
  
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið4.34
0.0
  
 SB
 
4.19
 0.0
  X
 0.0
4.18
 0.0
3.93
 -1.3
4.33 SB
 0.3
4.34 SB
 0.0
  
2Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan3.88
-0.3
  
 PB
 
3.73 PB
 0.0
3.55
 -0.3
3.81 PB
 0.0
3.87 PB
 -0.5
  X
 0.0
3.88 PB
 -0.3
  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)Hvirlan23.67
  
 PB
 
18.2619.0320.0819.7723.67 PB  X  
2Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið13.90
  
 PB
 
13.90 PB12.7813.45  X  X12.02  
D15 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið27.66
  
 PB
2Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti28.89
  
 PB
3Kelvin SaruniKelvin Saruni ('08)Bragdið33.44
  
 PB
4Baldur PerssonBaldur Persson ('09)Hvirlan51.67
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið2:39.99
  
 PB
2Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)Treysti2:52.03
  
 PB
3William E. S. KruseWilliam E. S. Kruse ('09)Hvirlan3:12.14
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Aleksandur EllefsenAleksandur Ellefsen ('07)Hvirlan17.90
  
 PB
 
14.11 PB14.25 PB15.17 PB17.90 PB14.8316.48  
P15 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan28.63
  
 PB
2Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti32.06
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti3.66
+1.2
  
 PB
 
3.26 PB
 -0.2
3.39 PB
 0.0
3.66 PB
 1.2
3.44
 -0.4
3.65
 0.1
3.52
 0.0
  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('06)Hvirlan18.34
  
 PB
 
  X17.92 PB13.6018.34 PB  X  X  
2Lý PetersenLý Petersen ('07)Treysti12.28
  
 PB
 
9.07 PB9.88 PB  X10.66 PB12.28 PB11.26  
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið1.20
  
 PB
 
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
  
2Eyðun HøgenniEyðun Høgenni ('08)Bragdið1.00
  
 PB
 
1.00 PB
XXO
1.05
XXX
      
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)Bragdið7.03
  
 PB
 
6.09 PB6.95 PB7.03 PB     
2Kelvin SaruniKelvin Saruni ('08)Bragdið5.67
  
 PB
 
5.12 PB5.63 PB5.67 PB     
3Eyðun HøgenniEyðun Høgenni ('08)Bragdið4.74
  
 PB
 
4.74 PB4.544.35     
4Baldur PerssonBaldur Persson ('09)Hvirlan4.24
  
 PB
 
  X  X4.24 PB     
P13 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Katrin Streymoy Sahin-SkjalmKatrin Streymoy Sahin-Skjalm ('08)Bragdið32.22
  
 PB
2Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan32.74
  
 PB
3Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti33.92
  
 PB
4Sólja RyeSólja Rye ('09)Hvirlan43.39
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti30.32
  
 PB
2Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið32.16
  
 PB
3Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan36.02
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan2:52.59
  
 PB
2Heiða JacobsenHeiða Jacobsen ('08)Bragdið3:02.04
  
 PB
3Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti3:18.44
  
 SB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti1.25
  
 =PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
 XO
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.28
XXX
 
2Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan1.15
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
   
3Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
4Sólja RyeSólja Rye ('09)Hvirlan1.00
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05
XXX
      
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)Treysti7.85
  
 PB
 
7.40 PB7.047.85 PB     
2Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)Treysti6.39
  
 SB
 
6.31 SB6.38 SB6.39 SB     
3Bjalla Beintudóttir DalsgarðBjalla Beintudóttir Dalsgarð ('09)Hvirlan5.96
  
 PB
 
5.69 PB5.85 PB5.96 PB     
4Elena E. OlsenElena E. Olsen ('08)Hvirlan4.32
  
 PB
 
4.19 PB4.31 PB4.32 PB     
5Sólja RyeSólja Rye ('09)Hvirlan3.05
  
 PB
 
2.58 PB2.92 PB3.05 PB     
D11 200 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið34.07
  
 PB
2Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið35.05
  
 PB
3Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan36.34
  
 PB
4Christian ChristiansenChristian Christiansen ('10)Hvirlan39.71
  
 PB
5
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið40.48
  
 PB
Finale B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið34.84
  
 PB
2
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið35.53
  
 PB
3Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan38.01
  
 PB
4
Marius Mortensen
Marius Mortensen ('11)
Herlev Atletik44.62
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið1:17.16
  
 PB
2Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið1:17.21
  
 PB
3Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan1:18.34
  
 PB
4
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið1:18.51
  
 PB
5Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið1:19.01
  
 PB
6Christian ChristiansenChristian Christiansen ('10)Hvirlan1:27.81
  
 PB
7Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan1:28.26
  
 PB
8
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið1:34.52
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið3.79
+2.0
  
 PB
 
3.49 PB
 0.2
3.40
 1.2
3.79 PB
 2.0
     
2Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið3.47
+1.5
  
 PB
 
3.35
 1.2
2.93
 1.3
3.47 PB
 1.5
     
3Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan3.44
+1.5
  
 PB
 
3.35 PB
 1.5
3.16
 1.5
3.44 PB
 1.5
     
4Christian ChristiansenChristian Christiansen ('10)Hvirlan3.30
+1.3
  
 PB
 
3.06
 0.8
2.98
 1.1
3.30 PB
 1.3
     
5
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið3.29
+0.9
  
 PB
 
3.26 PB
 1.2
2.88
 1.2
3.29 PB
 0.9
     
6Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið3.29
+1.5
  
 PB
 
3.29 PB
 1.5
3.16
 1.7
3.16
 1.6
     
7
Domenik Rasmussen
Domenik Rasmussen ('11)
Hvirlan3.00 w
+2.1
  
 
 
2.61 PB
 1.4
3.00
 2.1
2.96 PB
 1.6
     
8
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið2.92
+1.2
  
 PB
 
2.92 PB
 1.2
2.36
 2.0
2.37
 1.5
     
9Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan2.77 w
+2.9
  
 
 
2.71
 0.8
2.57
 1.5
2.77
 2.9
     
10
Marius Mortensen
Marius Mortensen ('11)
Herlev Atletik2.40
+1.1
  
 PB
 
2.40 PB
 1.1
2.26
 0.5
1.94
 0.8
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Óli VangÓli Vang ('10)Bragdið7.21
  
 PB
 
7.13 PB7.21 PB6.95     
2Pætur KrossteinPætur Krosstein ('10)Bragdið6.54
  
 PB
 
5.86 PB  X6.54 PB     
3Christian ChristiansenChristian Christiansen ('10)Hvirlan6.40
  
 PB
 
5.66 PB6.40 PB  X     
4
Kristjan Róksson
Kristjan Róksson ('11)
Bragdið6.23
  
 PB
 
5.94 PB5.746.23 PB     
5Jóhan WaagsteinJóhan Waagstein ('10)Hvirlan6.08
  
 PB
 
5.63 PB5.64 PB6.08 PB     
6Rói ThomassenRói Thomassen ('10)Hvirlan5.74
  
 PB
 
5.62 PB5.015.74 PB     
7
Marius Mortensen
Marius Mortensen ('11)
Herlev Atletik5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.424.95     
8Bogi VangBogi Vang ('10)Bragdið4.42
  
 PB
 
4.22 PB3.684.42 PB     
9
Markus Eliassen
Markus Eliassen ('11)
Bragdið4.25
  
 PB
 
3.99 SB4.14 PB4.25 PB     
P11 200 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið31.10
  
 PB
2
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti35.28
  
 PB
3
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi35.37
  
 PB
4Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið35.44
  
 PB
5
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið38.24
  
 PB
6Guðrið HøgnadóttirGuðrið Høgnadóttir ('10)Frælsi40.58
  
 PB
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið33.60
  
 PB
2Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið34.31
  
 PB
3
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið40.69
  
 
4Sunneva RavnsfjallSunneva Ravnsfjall ('10)Frælsi41.20
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið1:08.60
  
 PB
2Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið1:15.77
  
 PB
3
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti1:21.39
  
 PB
4
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti1:26.31
  
 PB
5
Vera Vang
Vera Vang ('11)
Bragdið1:28.66
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið4.39
+1.6
  
 PB
 
4.39 PB
 1.6
4.34
 1.6
4.18
 0.2
     
2Heiðrún Bogadóttir EnniHeiðrún Bogadóttir Enni ('10)Bragdið3.61
+0.2
  
 PB
 
3.52 PB
 0.7
3.61 PB
 0.2
3.53
 0.0
     
3
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi3.55
+0.8
  
 PB
 
3.44 PB
 1.3
3.11
 0.6
3.55 PB
 0.8
     
4Sigga Smæra NæsSigga Smæra Næs ('10)Bragdið3.29
+0.7
  
 PB
 
3.22 PB
 1.0
3.29 PB
 0.7
3.05
 0.0
     
5Guðrið HøgenniGuðrið Høgenni ('10)Bragdið3.26
+0.5
  
 PB
 
2.18 PB
 0.8
3.09 PB
 0.0
3.26 PB
 0.5
     
6
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið3.13
+0.8
  
 PB
 
3.08 PB
 1.0
2.89
 1.3
3.13 PB
 0.8
     
7
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti2.93
+0.2
  
 PB
 
2.50 PB
 1.8
2.76 PB
 1.8
2.93 PB
 0.2
     
8
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið2.65
+0.4
  
 
 
2.54
 0.3
2.58
 0.8
2.65
 0.4
     
9Guðrið HøgnadóttirGuðrið Høgnadóttir ('10)Frælsi2.59
0.0
  
 PB
 
2.49 PB
 0.0
  X
 0.0
2.59 PB
 0.0
     
10Sunneva RavnsfjallSunneva Ravnsfjall ('10)Frælsi2.26
-0.4
  
 PB
 
1.80
 0.8
2.26 PB
 -0.4
2.09
 0.5
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sigrið HansdóttirSigrið Hansdóttir ('10)Bragdið7.81
  
 PB
 
7.81 PB7.757.80     
2
Andrea Heinadóttir
Andrea Heinadóttir ('11)
Frælsi5.16
  
 PB
 
5.16 PB4.104.54     
3
Durita Davidsen
Durita Davidsen ('11)
Treysti4.63
  
 PB
 
4.52 PB4.53 PB4.63 PB     
4
Monika Sigurðsdóttir Vang
Monika Sigurðsdóttir Vang ('11)
Bragdið4.55
  
 PB
 
4.30 SB4.55 PB3.98     
5
Debora Hvannastein
Debora Hvannastein ('11)
Treysti4.36
  
 PB
 
3.83 PB4.36 PB4.18     
6Guðrið HøgnadóttirGuðrið Høgnadóttir ('10)Frælsi4.19
  
 PB
 
4.19 PB3.994.03     
7Sunneva RavnsfjallSunneva Ravnsfjall ('10)Frælsi3.84
  
 PB
 
3.46 PB3.233.84 PB     
D9 40 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið7.25
  
 PB
2
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti7.68
  
 PB
3
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi8.44
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti1:21.14
  
 PB
2
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið1:22.60
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið3.30
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.04
 0.8
3.30 PB
 0.0
     
2
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti3.23
+0.3
  
 PB
 
2.85
 0.0
2.85
 0.0
3.23 PB
 0.3
     
3
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi2.52
+1.3
  
 PB
 
2.02
 1.5
1.92
 0.9
2.52 PB
 1.3
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jákup Thomsen
Jákup Thomsen ('12)
Treysti29.73
  
 PB
 
25.2329.73 PB25.81     
2
Jóanis Heinason
Jóanis Heinason ('13)
Frælsi25.55
  
 PB
 
25.27 PB25.55 PB21.01     
3
Enni Bjarni Bogason
Enni Bjarni Bogason ('12)
Bragdið16.09
  
 PB
 
13.48 SB16.09 PB13.69     
Magnus Apol
Magnus Apol ('13)
Hvirlan NM
  
 
 
  –       
P9 40 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Emma Petersen
Emma Petersen ('12)
Frælsi7.53
  
 PB
2
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið7.57
  
 PB
3
Amalia Høgnadóttir
Amalia Høgnadóttir ('12)
Frælsi7.94
  
 PB
4
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið7.98
  
 PB
5
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti8.19
  
 PB
Finale B
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1
Brynja Lutzen
Brynja Lutzen ('12)
Hvirlan8.07
  
 PB
2
Ruth Gardar
Ruth Gardar ('12)
Frælsi8.19
  
 =PB
3
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan8.61
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið1:28.36
  
 PB
2
Emma Petersen
Emma Petersen ('12)
Frælsi1:30.94
  
 PB
3
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið1:31.89
  
 PB
4
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti1:32.55
  
 PB
5
Amalia Høgnadóttir
Amalia Høgnadóttir ('12)
Frælsi1:36.28
  
 PB
6
Ruth Gardar
Ruth Gardar ('12)
Frælsi1:40.73
  
 PB
7
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan1:41.15
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið3.13
+1.1
  
 
 
3.13
 1.1
2.95
 0.0
2.91
 -0.9
     
2
Amalia Høgnadóttir
Amalia Høgnadóttir ('12)
Frælsi2.84
+1.4
  
 PB
 
2.84 PB
 1.4
2.30
 0.0
2.75
 0.4
     
3
Emma Petersen
Emma Petersen ('12)
Frælsi2.84
+0.2
  
 PB
 
2.68 PB
 -0.4
2.52
 0.3
2.84 PB
 0.2
     
4
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið2.72
+0.7
  
 
 
2.72
 0.7
2.65
 0.0
2.67
 0.0
     
5
Ruth Gardar
Ruth Gardar ('12)
Frælsi2.50
-0.8
  
 
 
2.29
 1.1
2.50
 -0.8
2.45
 -0.7
     
6
Brynja Lutzen
Brynja Lutzen ('12)
Hvirlan2.24
+0.3
  
 PB
 
2.24 PB
 0.3
1.64
 -0.1
2.14
 0.0
     
7
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti2.17
0.0
  
 
 
2.16
 0.2
2.17
 0.0
2.01
 -0.7
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ró Apolonia Hansdóttir
Ró Apolonia Hansdóttir ('12)
Bragdið19.40
  
 
 
19.4018.0717.12     
2
Heiðrun Vang
Heiðrun Vang ('13)
Bragdið19.14
  
 PB
 
19.07 PB13.9119.14 PB     
3
Emma Petersen
Emma Petersen ('12)
Frælsi17.47
  
 PB
 
16.27 PB15.5017.47 PB     
4
Ruth Gardar
Ruth Gardar ('12)
Frælsi16.41
  
 PB
 
  X16.41 PB12.04     
5
Amalia Høgnadóttir
Amalia Høgnadóttir ('12)
Frælsi15.12
  
 PB
 
14.37 PB15.12 PB11.92     
6
Emily Thomsen
Emily Thomsen ('13)
Treysti13.86
  
 PB
 
13.86 PB  X10.63     
7
Jóna Berg
Jóna Berg ('13)
Hvirlan12.92
  
 PB
 
  X12.85 PB12.92 PB     
8
Brynja Lutzen
Brynja Lutzen ('12)
Hvirlan9.37
  
 PB
 
  X7.78 PB9.37 PB     
Vera Lilja H. Róadóttir
Vera Lilja H. Róadóttir ('12)
Bragdið NM
  
 
 
  X  –      

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint