Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg/S SWE: Folksam GP 2.6.2021
Slottsskogsvallen

M 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Anders Pihlblad
Anders Pihlblad ('98)
SWE21.51
  
 SB
2
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE21.59
  
 
3
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE21.61
  
 SB
4
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE21.78
  
 SB
5
Alexander Andreasson
Alexander Andreasson ('99)
SWE21.93
  
 SB
6
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE22.19
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE47.47
  
 SB
2
Anton Sigurdsson
Anton Sigurdsson ('96)
SWE48.32
  
 SB
3
Gustav Gahne
Gustav Gahne ('01)
SWE48.45
  
 PB
4
Isak Helgesson
Isak Helgesson ('03)
SWE49.41
  
 PB
5
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE49.94
  
 SB
6
Anders Logg
Anders Logg ('76)
SWE50.54
  
 SB
7
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE51.34
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Daniel Rowden
Daniel Rowden ('97)
GBR1:45.64
  
 
2
Robert Farken
Robert Farken ('97)
GER1:45.80
  
 PB
3
Tony van Diepen
Tony van Diepen ('96)
NED1:46.45
  
 
4
Žan Rudolf
Žan Rudolf ('93)
SLO1:46.80
  
 SB
5
Johan Rogestedt
Johan Rogestedt ('93)
SWE1:46.89
  
 SB
6
Christoph Kessler
Christoph Kessler ('95)
GER1:47.02
  
 
7
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE1:47.90
  
 PB
8
Jeremiah Mutai
Jeremiah Mutai ('92)
KEN1:48.10
  
 
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE DNF
  
 
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE DNF
  
 
Julian Ranc
Julian Ranc ('96)
FRA DNF
  
 
Finale B
1
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:48.80
  
 SB
2Christoffer Frost-Jensen JohansenChristoffer Frost-Jensen Johansen ('97)DEN1:50.21
  
 SB
3
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE1:51.07
  
 PB
4
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE1:51.32
  
 PB
5
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:52.23
  
 SB
6
Axel Alness Borg
Axel Alness Borg ('98)
SWE1:52.99
  
 PB
7
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE1:55.28
  
 PB
8
Mathias Söder
Mathias Söder ('99)
SWE1:55.64
  
 SB
9
Simon Wikell
Simon Wikell ('03)
SWE1:56.26
  
 PB
10
Hassan Jirrabey
Hassan Jirrabey ('93)
SOM1:58.46
  
 PB
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Samuel Pihlström
Samuel Pihlström ('01)
SWE3:42.70
  
 PB
2
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE3:42.82
  
 PB
3
Abdelfath Yassin
Abdelfath Yassin ('95)
SWE3:43.75
  
 PB
4
Abubakar Abdullahi
Abubakar Abdullahi ('99)
SWE3:45.49
  
 SB
5Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)DEN3:45.52
  
 PB
6
Estifanos Faid Asked
Estifanos Faid Asked ('92)
ERI3:45.80
  
 PB
7
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE3:46.11
  
 PB
8
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE3:47.56
  
 PB
9
August Mollén
August Mollén ('99)
SWE3:48.16
  
 PB
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Albin Wallenius
Albin Wallenius ('03)
SWE3:56.02
  
 PB
2
Johan Lamm
Johan Lamm ('98)
SWE3:59.86
  
 PB
3
Carl Erixon
Carl Erixon ('03)
SWE4:03.91
  
 PB
4
Adam Sörqvist
Adam Sörqvist ('05)
SWE4:06.01
  
 PB
5
Jonas Magnusson
Jonas Magnusson ('04)
SWE4:07.05
  
 PB
6
Fabian Haeffler
Fabian Haeffler ('03)
SWE4:08.93
  
 PB
7
Axel Johansson
Axel Johansson ('03)
SWE4:15.60
  
 PB
8
Filip Jonsson
Filip Jonsson ('06)
SWE4:23.41
  
 PB
9
Lukas Jakobsson
Lukas Jakobsson ('03)
SWE4:29.31
  
 PB
10
Anders Soovik
Anders Soovik ('76)
SWE4:45.09
  
 SB
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Hugo Hay
Hugo Hay ('97)
FRA13:10.95
  
 PB
2
Emmanuel Kiprop
Emmanuel Kiprop ('99)
KEN13:11.02
  
 PB
3
Hillary Kipkoech
Hillary Kipkoech ('98)
KEN13:20.62
  
 PB
4
Soufiane Bouchikhi
Soufiane Bouchikhi ('90)
BEL13:26.57
  
 SB
5
Matthew Ramsden
Matthew Ramsden ('97)
AUS13:31.45
  
 
6
Alfred Mukche
Alfred Mukche ('94)
KEN13:32.81
  
 PB
7
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL13:33.29
  
 PB
8
Seán Tobin
Seán Tobin ('94)
IRL13:36.39
  
 
9
Adam Clarke
Adam Clarke ('91)
GBR13:46.64
  
 SB
10
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI13:46.74
  
NR PB
11Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN13:52.60
  
 SB
12
Enock Onchari
Enock Onchari ('99)
KEN13:54.30
  
 PB
13
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE13:55.09
  
 SB
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
SWE DNF
  
 
Stewart McSweyn
Stewart McSweyn ('95)
AUS DNF
  
 
Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN DNF
  
 
Finale B
1
Linus Rosdahl
Linus Rosdahl ('92)
SWE13:53.19
  
 PB
2
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE13:53.28
  
 PB
3Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)DEN13:55.59
  
 PB
4
Jonatan Gustafsson
Jonatan Gustafsson ('99)
SWE14:08.04
  
 PB
5
Omar Ismail
Omar Ismail 
SWE14:08.14
  
 PB
6
Anders Grahl
Anders Grahl ('87)
SWE14:37.74
  
 SB
7
Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz ('02)
SWE14:38.90
  
 
8
Andreas Jansson
Andreas Jansson ('96)
SWE14:39.81
  
 SB
9
Andreas Davidsson
Andreas Davidsson ('95)
SWE14:49.46
  
 PB
10
Anders Bergman
Anders Bergman ('88)
SWE14:49.71
  
 PB
11
Daniel Cullin
Daniel Cullin ('97)
SWE14:50.00
  
 PB
12
Oscar Wanemark
Oscar Wanemark ('91)
SWE14:53.23
  
 SB
13
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SWE15:00.53
  
 SB
14
Robert Alexandersson
Robert Alexandersson ('90)
SWE15:28.38
  
 SB
Samuel Tsegay
Samuel Tsegay ('88)
ERI DNF
  
 
Gabriel Steffensen
Gabriel Steffensen ('96)
SWE DNF
  
 
Rickard Emilsson
Rickard Emilsson ('89)
SWE DNF
  
 
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE DNF
  
 
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE DNF
  
 
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE DNF
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Thomas Barr
Thomas Barr ('92)
IRL49.02
  
 SB
2
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE49.85
  
 SB
3
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE51.76
  
 SB
4
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE52.21
  
 PB
5
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE53.29
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Ernest John Obiena
Ernest John Obiena ('95)
PHI5.70
  
 SB
 
5.60
 XO
5.70
  O
5.80
XXX
     
2
Thiago Braz
Thiago Braz ('93)
BRA5.65
  
 SB
 
5.50
  O
5.65
  O
5.75
XXX
     
3
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR5.60
  
 =SB
 
5.30
  O
5.50
  O
5.60
  O
5.70
XXX
    
4
Cole Walsh
Cole Walsh ('95)
USA5.60
  
 SB
 
5.30
  O
5.40
 XO
5.50
XXp
5.60
  O
5.70
XXX
   
5
Adrián Valles
Adrián Valles ('95)
ESP5.10
  
 
 
5.10
  O
5.30
XXX
      
6
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE4.90
  
 SB
 
4.70
  O
4.90
XXO
5.10
XXX
     
Melker Svärd Jacobsson
Melker Svärd Jacobsson ('94)
SWE NH
  
 
 
5.20
  Xp
5.30
  XX
      
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Isak Persson
Isak Persson ('95)
SWE15.39
-0.7
  
 
 
15.01
 -0.6
  X
 -0.9
15.39
 -0.7
  X
 0.0
15.19
 -0.4
  X
 0.0
  
2
Gustaf Bålström
Gustaf Bålström ('98)
SWE14.62
-0.8
  
 SB
 
  X
 -0.8
  X
 -0.8
14.62 SB
 -0.8
  X
 -0.5
  X
 -0.4
13.88
 -0.2
  
3
Oskar Weidenholm
Oskar Weidenholm ('01)
SWE14.48
+0.1
  
 SB
 
  X
 -1.2
13.89
 -0.6
  X
 -0.7
14.20
 -0.1
14.34
 -0.4
14.48 SB
 0.1
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Scott Lincoln
Scott Lincoln ('93)
GBR20.81
  
 PB
 
20.2419.7920.18  X20.81 PB20.70  
2
Jesper Arbinge
Jesper Arbinge ('97)
SWE18.78
  
 SB
 
  X18.25 SB18.43 SB18.60 SB  X18.78 SB  
3
Arwid Koskinen
Arwid Koskinen ('92)
SWE16.57
  
 SB
 
16.57 SB  X  X  X16.39  X  
4
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE15.02
  
 PB
 
  X14.49 PB14.97 PB15.02 PB  X  X  
Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  –  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE66.81
  
 
 
  X66.81  X  X  X  X  
2
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE65.26
  
 
 
65.2664.23  X  X63.49  X  
3
Gudni Valur Guðnason
Gudni Valur Guðnason ('95)
ISL64.92
  
 
 
62.04  X64.3862.4760.7764.92  
4
Lawrence Okoye
Lawrence Okoye ('91)
GBR62.61
  
 
 
  X  X  X62.61  X  X  
5
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL61.67
  
 
 
  X  X  X58.08  X61.67  
6
Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad ('95)
NOR60.05
  
 
 
60.0559.90  X59.88  X  X  
7
Jakob Gardenkrans
Jakob Gardenkrans ('97)
SWE57.04
  
 
 
  X57.04  X  X  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Chris Bennett
Chris Bennett ('89)
GBR75.79
  
 SB
 
75.79 SB74.8674.7475.6874.3474.24  
2
Taylor Campbell
Taylor Campbell ('96)
GBR74.30
  
 
 
74.2272.9474.0873.28  X74.30  
3
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
SWE72.11
  
 
 
  X71.28  X  X72.11  X  
4
Krisztián Pars
Krisztián Pars ('82)
HUN70.11
  
 
 
69.75  X  X70.1169.34  X  
5
Oscar Vestlund
Oscar Vestlund ('93)
SWE68.12
  
 
 
68.1266.42  –  –  –  –  
6
Hugo Sörby
Hugo Sörby ('01)
SWE62.52
  
 
 
60.6060.71  X59.8762.52  X  
K 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Ama Pipi
Ama Pipi ('95)
GBR23.40
  
 
2
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL23.44
  
 
3
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE23.48
  
 
4
Phil Healy
Phil Healy ('94)
IRL23.65
  
 
5
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE23.81
  
 SB
6
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE23.87
  
 SB
7
Irene Ekelund
Irene Ekelund ('97)
SWE24.22
  
 
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE23.91
  
 PB
2
Emma Jansson
Emma Jansson ('97)
SWE24.29
  
 SB
3
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE24.82
  
 
4
Tilde Dahlberg
Tilde Dahlberg ('06)
SWE25.30
  
 PB
5
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE25.84
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Lova Perman
Lova Perman ('03)
SWE54.61
  
 PB
2
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE55.15
  
 PB
3
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE55.89
  
 PB
4
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE56.96
  
 SB
5
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE57.55
  
 SB
6
Linnea Borrman
Linnea Borrman ('01)
SWE1:00.22
  
 SB
7
Nelly Elned
Nelly Elned ('06)
SWE1:01.08
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Sarah Healy
Sarah Healy ('01)
IRL4:07.78
  
 PB
2
Revee Walcott-Nolan
Revee Walcott-Nolan ('95)
GBR4:08.28
  
 PB
3
Axumawit Embaye
Axumawit Embaye ('94)
ETH4:10.74
  
 SB
4
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE4:13.79
  
 SB
5
Caroline Högardh
Caroline Högardh ('92)
SWE4:18.96
  
 SB
6
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE4:19.82
  
 SB
7
Nora Lundin
Nora Lundin ('03)
SWE4:21.73
  
 PB
8
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP4:22.35
  
 SB
9
Andrea Claeson
Andrea Claeson ('98)
SWE4:23.98
  
 
10
Saga Provci
Saga Provci ('04)
SWE4:30.78
  
 PB
11
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:31.86
  
 SB
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE DNF
  
 
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Elvira Bredin
Elvira Bredin ('03)
SWE4:27.59
  
 PB
2
Agnes Thundal
Agnes Thundal ('05)
SWE4:28.23
  
 PB
3
Saga Hagelin
Saga Hagelin ('03)
SWE4:36.25
  
 PB
4
Maud De Coninck
Maud De Coninck ('05)
BEL4:37.84
  
 PB
5
Wilma Ehrnborg
Wilma Ehrnborg ('06)
SWE4:39.79
  
 PB
6
Elin Hagelin
Elin Hagelin ('05)
SWE4:41.46
  
 PB
7
Fanny Andersson
Fanny Andersson ('03)
SWE4:41.94
  
 PB
8
Paulina Hultberg
Paulina Hultberg ('05)
SWE4:42.30
  
 SB
9
Tilda Knauer
Tilda Knauer ('03)
SWE4:49.98
  
 SB
10
Wilma Holmén
Wilma Holmén ('03)
SWE5:15.82
  
 PB
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE DNF
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE15:53.27
  
 SB
2
Anastasia Denisova
Anastasia Denisova ('93)
BLR16:21.57
  
 SB
3
Alva Malmsten Nilsson
Alva Malmsten Nilsson ('03)
SWE17:09.01
  
 PB
4
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
SWE17:11.16
  
 PB
5
Malin Strand
Malin Strand ('93)
SWE18:13.50
  
 SB
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE DNF
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('99)
SWE1.90
  
 
 
1.78
  O
1.82
  O
1.86
 XO
1.90
 XO
1.93
XXX
   
2
Mirela Demireva
Mirela Demireva ('89)
BUL1.86
  
 SB
 
1.86
 XO
1.90
XXX
      
3
Sofie Skoog
Sofie Skoog ('90)
SWE1.78
  
 
 
1.78
  O
1.82
XXX
      
4
Barbara Szabó
Barbara Szabó ('90)
HUN1.78
  
 
 
1.78
XXO
1.82
XXX
      
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE6.54
+0.2
  
 SB
 
6.38 SB
 -0.5
  X
 0.2
6.54 SB
 0.2
5.85
 -0.6
  X
 -1.2
  X
 -0.1
  
2
Shara Proctor
Shara Proctor ('88)
GBR6.40
+0.9
  
 
 
  X
 -0.6
5.96
 -0.8
6.40
 0.9
6.15
 -0.4
6.09
 -1.3
  X
 -0.1
  
3
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE6.23
0.0
  
 
 
5.95
 -0.2
6.07
 0.3
6.23
 0.0
6.18
 -0.5
6.10
 -1.1
  X
 -0.1
  
4
Malin Otterling Marmbrandt
Malin Otterling Marmbrandt ('85)
SWE6.16
+0.2
  
 
 
  X
 0.1
6.16
 0.2
6.15
 -0.7
6.11
 0.1
6.03
 -0.9
  X
 -0.5
  
5
Māra Grīva
Māra Grīva ('89)
LAT5.98
-0.8
  
 
 
  X
 -0.5
5.79
 -0.6
  X
 -0.4
  X
 1.2
  X
 -0.1
5.98
 -0.8
  
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE12.97
-1.0
  
 
 
12.97
 -1.0
  X
 -0.5
12.66
 -0.4
  X
 0.1
  X
 0.2
12.84
 0.0
  
Amanda Hjalmarsson
Amanda Hjalmarsson ('97)
SWE NM
-0.7
  
 
 
  X
 -0.7
  X
 -0.6
  X
 -0.6
  X
 -0.8
  X
 0.1
  X
 0.0
  
Lisa Weyhenmeyer
Lisa Weyhenmeyer 
SWE NM
-0.7
  
 
 
  X
 -0.7
  X
 -0.6
  X
 -0.3
  X
 -0.3
  X
 0.4
  X
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE18.56
  
 
 
  X17.9918.56  X  X18.44  
2
Paulina Guba
Paulina Guba ('91)
POL17.50
  
 SB
 
17.34 SB17.50 SB  X17.49  X  X  
3
Axelina Johansson
Axelina Johansson 
SWE17.29
  
 
 
15.8916.6717.29  X  X16.55  
4
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
SWE17.13
  
 
 
  X16.2716.6717.1017.1317.12  
5
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.70
  
 SB
 
16.42 SB16.51 SB16.69 SB16.70 SB  X16.70 =SB  
6
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE14.72
  
 SB
 
12.8114.20 SB14.43 SB14.72 SB  X14.71  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Katarzyna Furmanek
Katarzyna Furmanek ('96)
POL70.27
  
 
 
68.8068.1970.27  X67.9768.56  
2
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE67.58
  
 
 
65.85  X  X  X67.58  X  
3
Vanessa Sterckendries
Vanessa Sterckendries ('95)
BEL66.80
  
 
 
  X65.8065.6866.8066.7165.03  
4
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE65.15
  
 
 
65.15  X  X  X63.1064.30  
5
Jessica Mayho
Jessica Mayho ('93)
GBR64.49
  
 
 
  X  X64.49  X63.84  X  
6
Sara Forssell
Sara Forssell 
SWE60.71
  
 
 
  X58.2760.71  X59.0559.83  
7
Rebecka Hallerth
Rebecka Hallerth ('96)
SWE57.30
  
 SB
 
56.07  X57.30 SB56.60  X53.83  

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne