Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Eurotrack 2021 5‐6.6.2021
Frederiksberg Stadion

M 100 m    
5.6. Vind: -0.8

Finale A

Finale
5.6.Vind: -0.8
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.85
  
 
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER10.98
  
 SB
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre TC11.11
  
 =SB
4Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.29
  
 
4Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF11.29
  
 
6Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.31
  
 PB
7Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre TC11.36
  
 PB
8Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.57
  
 =SB
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -2.1
5.6.Vind: -2.1
2Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.86
  
 
3Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC12.23
  
 
4Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF11.78
  
 
5Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF12.44
  
 SB
Indledende 2
5.6. Vind: -2.7
5.6.Vind: -2.7
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja11.21
Q
  
 
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.60
  
 
3Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM12.08
  
 SB
4Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF12.18
  
 SB
5Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF12.38
  
 
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF12.44
  
 
7Andreas MotzkusAndreas Motzkus ('03)KIF14.03
  
 
Indledende 3
5.6. Vind: +1.3
5.6.Vind: +1.3
1Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.21
Q
  
 =SB
2Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF11.27
q
  
 PB
3Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre TC11.39
q
  
 PB
4Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF12.53
  
 PB
Indledende 4
5.6. Vind: -0.8
5.6.Vind: -0.8
1Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER11.07
Q
  
 SB
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre TC11.11
q
  
 SB
3Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF11.42
q
  
 
4Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM11.57
q
  
 SB
5Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan11.73
  
 SB
6Anas AliAnas Ali ('99)KIF12.54
  
 SB
M 200 m    
6.6. Vind: -2.5

Finale A

Finale
6.6.Vind: -2.5
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja21.80
  
 SB
2Christoph HansenChristoph Hansen ('92)Frederiksberg IF / GER22.65
  
 
3Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta22.91
  
 PB
4Dlovan BakerDlovan Baker Hvidovre AM23.44
  
 SB
5Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM23.55
  
 SB
Finale B
6.6. Vind: +0.8
6.6.Vind: +0.8
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta22.77
  
 PB
2Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC23.92
  
 PB
3Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC24.43
  
 PB
M 400 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre TC49.18
  
 PB
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre TC49.57
  
 SB
3Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF50.18
  
 SB
4Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF51.23
  
 PB
5Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja53.38
  
 
Finale B
6.6.
6.6.
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF52.58
  
 PB
2Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM54.07
  
 PB
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF55.60
  
 
M 800 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF1:55.79
  
 SB
2Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:57.72
  
 SB
3Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF2:04.63
  
 SB
4Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:04.96
  
 PB
5Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:05.36
  
 PB
M 1500 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF4:10.42
  
 PB
2Magnus Jørck RavnMagnus Jørck Ravn ('91)KIF4:33.21
  
 
M Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF1.83
  
 SB
 
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80 SB
 XO
1.83 SB
  O
1.85
XXX
 
M Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF5.73
+2.0
  
 
 
5.55
 1.1
5.73
 2.0
5.57
 0.0
5.66
 -1.4
  –  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF17.10
  
 SB
 
16.0916.76 SB17.02 SB16.9017.10 SB17.05  
2Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta15.31
  
 
 
15.0314.81  X  X15.3114.46  
3Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta12.68
  
 
 
  X12.6412.68  X12.61  X  
M Spydkast 800 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF44.33
  
 PB
 
44.33 PB  –43.45  –  –  –  
K 100 m    
5.6. Vind: +0.8

Finale A

Finale
5.6.Vind: +0.8
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.58
  
 
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.01
  
 PB
3Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF12.48
  
 PB
4Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 12.71
  
 PB
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF12.91
  
 
6Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF13.10
  
 PB
7Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.30
  
 
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: +0.2
5.6.Vind: +0.2
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.69
Q
  
 
2Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF12.65
q
  
 PB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 12.99
q
  
 SB
4Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF13.37
q
  
 PB
5Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER13.76
  
 
Indledende 2
5.6. Vind: +1.0
5.6.Vind: +1.0
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.04
Q
  
 PB
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF12.87
q
  
 SB
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta12.88
q
  
 PB
4Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.21
q
  
 SB
5Freja Alvina ThostrupFreja Alvina Thostrup ('02)Hvidovre AM13.83
  
 PB
K 200 m    
6.6. Vind: +0.3

Finale A

Finale
6.6.Vind: +0.3
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF24.76
  
 SB
2Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC26.85
  
 SB
3Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF28.46
  
 PB
4Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER28.52
  
 
K 400 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta54.60
  
 SB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta54.87
  
 PB
3Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.11
  
 SB
4Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF57.35
  
 PB
5Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF59.23
  
 PB
6Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Sparta59.48
  
 SB
Finale B
6.6.
6.6.
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 59.78
  
 PB
2Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:01.61
  
 PB
3Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:01.81
  
 SB
4Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF1:03.75
  
 PB
5Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF1:09.11
  
 PB
K 800 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Sophie WeymannSophie Weymann ('95)Frederiksberg IF2:22.01
  
 PB
2Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Sparta2:22.41
  
 PB
K Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.74
  
 
 
1.62
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
 XO
1.74
  O
1.77
XXX
  
2Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.56
  
 =SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56 =SB
 XO
1.59
XXX
    
K Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF6.33 w
+2.8
  
 
 
  X
 0.0
5.89 =PB
 2.0
  X
 0.0
6.07
 2.4
6.33
 2.8
  X
 0.0
  
2Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.80 w
+2.7
  
 
 
  X
 0.0
5.78
 3.5
5.74 SB
 1.8
  X
 0.0
5.80
 2.7
   
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.79 w
+3.1
  
 
 
5.09
 1.7
5.29
 1.1
5.59
 1.3
5.79
 3.1
  X
 0.0
5.67 =SB
 0.0
  
4Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF5.64
+1.0
  
 SB
 
5.38 SB
 2.0
5.32
 2.3
5.33
 1.8
5.43
 2.1
5.40 SB
 1.8
5.64 SB
 1.0
  
5Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.30 w
+2.1
  
 
 
5.30
 2.1
5.29 =SB
 1.8
  X
 0.0
4.94
 0.0
5.28
 0.0
   
6Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF5.12
+1.9
  
 PB
 
5.04 PB
 1.9
4.85
 0.9
4.83
 0.0
  X
 0.0
4.96
 1.5
5.12 PB
 1.9
  
7Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta4.99
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.99
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF9.02
  
 PB
 
8.06 SB9.02 PB8.988.558.738.78  
K Diskoskast 1.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta53.81
  
 
 
53.8153.31  –  –52.7252.42  
K Spydkast 600 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)Frederiksberg IF38.33
  
 SB
 
36.7038.33 SB37.3633.62  –  –  
M30 Diskoskast 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF44.31
  
 PB
 
42.3844.14 PB42.9042.8943.5844.31 PB  
K22 Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
D19 Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.63
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.0
6.63 PB
 1.3
  X
 0.0
6.48
 -0.5
5.97
 1.3
  –  
D19 Spydkast 800 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF35.31
  
 PB
 
33.39 PB35.31 PB26.1332.9629.3831.83  
P19 Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.46
+1.5
  
 PB
 
  X
 0.0
4.77
 0.3
  X
 0.0
5.04
 2.4
5.42 PB
 1.7
5.46 PB
 1.5
  
2Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC5.13 w
+3.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.13
 3.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
D17 100 m    
5.6. Vind: -1.8

Finale A

Finale
5.6.Vind: -1.8
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM12.31
  
 PB
2David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.06
  
 =PB
D17 800 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM DNF
  
 
D17 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.80
  
 PB
 
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
 XO
1.77 PB
 XO
1.80 PB
  O
1.83
XXX
 
D17 Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.18
+1.8
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
7.06
 1.3
  X
 0.0
6.94
 0.0
7.18
 1.8
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta15.43
  
 PB
 
  X15.43 PB15.27  X  X  X  
2David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.77
  
 
 
10.59  X10.1810.70  X10.77  
D17 Diskoskast 1.5 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta37.05
  
 
 
36.0436.52  –  –36.7037.05  
2David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF34.66
  
 PB
 
32.1030.9227.4834.65 PB34.66 PB  –  
D17 Spydkast 700 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta55.50
  
 
 
53.06  –55.5052.5653.5854.80  
2David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF26.45
  
 SB
 
19.97 SB24.17 SB24.0424.53 SB25.51 SB26.45 SB  
P17 100 m    
5.6. Vind: -0.8

Finale A

Finale
5.6.Vind: -0.8
1Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.75
  
 PB
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.41
  
 SB
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.44
  
 SB
4Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF13.92
  
 SB
5Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF14.03
  
 PB
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -4.2
5.6.Vind: -4.2
1Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.78
Q
  
 PB
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta13.32
q
  
 PB
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.51
q
  
 SB
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.56
q
  
 SB
5Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF14.08
q
  
 SB
6Anna Lena EspegaardAnna Lena Espegaard ('05)KIF14.11
  
 PB
7Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF14.37
  
 SB
P17 200 m    
6.6. Vind: -0.1

Finale A

Finale
6.6.Vind: -0.1
1Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK27.05
  
 PB
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK27.16
  
 PB
3Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik28.21
  
 PB
4Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF29.11
  
 PB
P17 1500 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:23.57
  
 SB
P17 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.65
  
 SB
 
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
  O
1.62 =SB
 XO
1.65 SB
  O
1.68
XXX
 
2Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.56
  
 PB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53 =PB
 XO
1.56 PB
  O
1.59
XXX
  
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Sparta1.53
  
 
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXX
   
P17 Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.34 w
+2.4
  
 
 
  X
 0.0
5.18
 1.4
  X
 0.0
5.27
 3.0
5.21
 1.9
5.34
 2.4
  
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.24
+0.9
  
 PB
 
4.75
 2.1
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
5.24 PB
 0.9
  
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK5.22
+1.1
  
 PB
 
5.00
 1.1
5.19 PB
 1.0
5.07
 1.9
4.81
 2.2
5.00
 1.4
5.22 PB
 1.1
  
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5.19
+0.9
  
 SB
 
5.07 SB
 2.0
5.19 SB
 0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
5Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.84
0.0
  
 
 
4.66
 2.7
4.84
 0.0
4.57
 3.1
4.53
 0.0
4.67
 1.6
4.79
 2.3
  
P17 Diskoskast 1.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF22.70
  
 
 
  –  –22.7021.0620.2222.70  
P17 Spydkast 500 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF34.93
  
 SB
 
33.73 SB34.93 SB33.8930.1729.7532.67  
D15 100 m    
5.6. Vind: +0.7

Finale A

Finale
5.6.Vind: +0.7
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.78
  
 PB
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK12.14
  
 
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.15
  
 PB
4Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.55
  
 PB
5Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.77
  
 PB
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -3.6
5.6.Vind: -3.6
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF12.09
Q
  
 PB
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF12.41
q
  
 PB
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF12.48
q
  
 
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.94
q
  
 PB
5Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC14.57
  
 PB
Indledende 2
5.6. Vind: -3.8
5.6.Vind: -3.8
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK12.58
Q
  
 
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.65
q
  
 
3Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM12.89
q
  
 PB
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF13.65
q
  
 
5Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF14.44
  
 PB
6Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC14.96
  
 PB
D15 200 m    
6.6. Vind: -1.3

Finale A

Finale
6.6.Vind: -1.3
1Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF24.09
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC24.84
  
 
Finale B
6.6. Vind: -1.3
6.6.Vind: -1.3
1Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF28.88
  
 PB
2Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC29.63
  
 PB
3Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF30.58
  
 PB
D15 800 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:24.58
  
 PB
2Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC2:26.29
  
 PB
D15 1500 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 5:06.82
  
 PB
2Jakob Haack WarneckeJakob Haack Warnecke ('06)Køge Atletik5:08.05
  
 PB
3Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF5:09.81
  
 PB
4Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF5:10.63
  
 PB
D15 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC1.38
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.38 SB
  O
1.41
XXX
    
D15 Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK5.71
+1.6
  
 PB
 
5.45
 2.7
5.71 PB
 1.6
  X
 0.0
  X
 0.0
5.60
 2.7
4.94
 1.1
  
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC5.23
0.0
  
 PB
 
3.74
 0.0
5.23 PB
 0.0
3.42
 0.2
  –    
3Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.34
+1.0
  
 PB
 
4.34 PB
 1.0
4.31
 0.0
4.23
 0.0
4.27
 3.2
  X
 0.0
4.10
 0.3
  
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC4.23 w
+2.1
  
 
 
4.23
 2.1
3.87 SB
 0.0
4.08 SB
 0.0
  X
 0.0
4.08 =SB
 0.0
4.17 =PB
 1.0
  
5Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC4.10
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
4.07 PB
 0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
4.10 PB
 0.0
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik12.75
  
 PB
 
12.24 PB12.0312.43 PB12.1811.7712.75 PB  
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC8.79
  
 PB
 
7.47 PB8.77 PB8.79 PB7.948.128.67  
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC8.14
  
 
 
7.687.747.847.297.508.14  
4Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC7.45
  
 PB
 
6.03  X6.225.387.457.06  
5Gabriel OjénGabriel Ojén ('07)Roar Atletik6.77
  
 PB
 
6.60 PB6.586.70 PB6.565.886.77 PB  
D15 Diskoskast 1.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik37.75
  
 PB
 
  –29.90 SB35.84 SB36.17 SB  –37.75 PB  
D15 Spydkast 600 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik41.28
  
 SB
 
36.83 SB40.21 SB40.49 SB41.28 SB39.6636.56  
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC33.20
  
 PB
 
33.20 PB29.0126.4525.6926.4026.54  
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC25.39
  
 PB
 
  –25.39 PB  –  –25.39 =PB  –  
4Gabriel OjénGabriel Ojén ('07)Roar Atletik18.02
  
 PB
 
18.02 PB14.6312.9513.4117.5517.72  
P15 100 m    
5.6. Vind: -2.0

Finale A

Finale
5.6.Vind: -2.0
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.81
  
 SB
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK13.04
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.50
  
 PB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.60
  
 PB
5Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.79
  
 
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.79
  
 
7Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.80
  
 
8Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.86
  
 PB
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -2.0
5.6.Vind: -2.0
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF12.97
Q
  
 SB
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF13.72
q
  
 SB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF13.75
q
  
 PB
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.78
q
  
 PB
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.76
  
 PB
6Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF16.05
  
 PB
Indledende 2
5.6. Vind: -2.9
5.6.Vind: -2.9
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK13.22
Q
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK13.97
q
  
 
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF14.43
  
 PB
4Camille Ploug WagnerCamille Ploug Wagner ('06)Greve Atletik15.04
  
 PB
5Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik15.09
  
 PB
6Sophie Nør AlsingSophie Nør Alsing ('06)BAC15.49
  
 PB
Indledende 3
5.6. Vind: -3.9
5.6.Vind: -3.9
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.91
Q
  
 
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF14.02
q
  
 PB
3Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF14.63
  
 PB
4Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF14.67
  
 PB
5Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK16.71
  
 
P15 200 m    
6.6. Vind: +1.4

Finale A

Finale
6.6.Vind: +1.4
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF25.77
  
 
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF27.67
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF28.22
  
 PB
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF28.54
  
 PB
5Sophie Nør AlsingSophie Nør Alsing ('06)BAC31.53
  
 PB
P15 800 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF2:53.77
  
 SB
P15 1500 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF DNF
  
 
P15 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.47
  
 
 
1.30
  O
1.38
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
XXX
   
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
     
3Camille Ploug WagnerCamille Ploug Wagner ('06)Greve Atletik1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35 PB
XXO
1.38
XXX
 
4Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF1.30
  
 
 
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
P15 Længdespring    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK5.15 w
+2.4
  
 
 
4.77
 -0.2
4.60
 -1.4
4.64
 1.5
4.99
 2.2
5.11 PB
 0.8
5.15
 2.4
  
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC5.14
+1.0
  
 PB
 
5.11 PB
 0.8
4.92
 -1.1
5.14 PB
 1.0
4.83
 -1.3
5.00
 0.0
5.13
 0.3
  
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.67
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.53 PB
 -1.3
  X
 0.0
4.26
 1.3
4.67 PB
 0.0
  X
 0.0
  
4Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.60
+1.8
  
 PB
 
4.60 PB
 1.8
4.23
 0.0
4.55
 1.2
4.48
 0.0
4.56
 0.7
4.17
 0.7
  
5Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF4.27
0.0
  
 PB
 
4.22 PB
 0.1
4.22 =PB
 0.0
4.27 PB
 0.0
4.14
 2.6
4.14
 0.0
  X
 0.0
  
6Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)KIF4.23
+1.5
  
 PB
 
3.90
 2.1
3.85 PB
 0.0
4.03 PB
 0.0
  X
 0.0
3.89
 0.0
4.23 PB
 1.5
  
7Lucca Alaia GyringLucca Alaia Gyring ('07)Køge Atletik4.00
+2.0
  
 PB
 
3.65
 2.1
3.89 PB
 0.0
4.00 PB
 2.0
3.39
 0.0
3.79
 0.0
3.53
 2.1
  
8Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.80
0.0
  
 PB
 
3.80 PB
 0.0
  X
 0.0
3.72
 1.0
  X
 0.0
3.46
 1.4
  X
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.43
  
 PB
 
9.13 PB9.049.119.43 PB9.148.87  
2Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik8.81
  
 PB
 
8.81 PB7.918.388.118.187.94  
3Laura CzubaLaura Czuba ('06)Køge Atletik8.65
  
 PB
 
8.65 PB8.598.018.418.138.43  
4Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF8.07
  
 SB
 
8.07 SB8.046.427.377.077.34  
5Christina Hye FisherChristina Hye Fisher ('06)Køge Atletik7.89
  
 PB
 
7.15 SB7.89 PB7.887.857.507.23  
6Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF7.31
  
 PB
 
7.31 PB7.246.866.856.726.74  
P15 Diskoskast 0.75 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF26.50
  
 PB
 
26.50 PB21.1822.87  –  –23.56  
P15 Hammerkast 3.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF43.55
  
 
 
  –39.3140.83  –43.5542.60  
P15 Spydkast 500 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF25.17
  
 
 
25.1720.5620.12  –23.4923.11  
2Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF21.56
  
 PB
 
21.56 PB19.9520.6217.8919.29  –  
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF17.86
  
 PB
 
15.98 PB16.26 PB15.1416.0917.86 PB  –  
4Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK13.44
  
 PB
 
8.68 PB13.44 PB12.13  –  –  –  
D13 80 m    
5.6. Vind: w

Finale A

Finale
5.6.Vind: w
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.06 w
Q
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF11.76 w
q
  
 
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK12.04 w
q
  
 
4Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF12.22 w
q
  
 
5Benjamin BoyeBenjamin Boye ('08)Frederiksberg IF12.62 w
q
  
 
6Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF12.89 w
q
  
 
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -1.5
5.6.Vind: -1.5
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC10.94
Q
  
 PB
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK11.84
q
  
 SB
3August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF12.08
q
  
 PB
4Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF12.33
q
  
 PB
5Benjamin BoyeBenjamin Boye ('08)Frederiksberg IF12.88
q
  
 PB
6Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK13.28
q
  
 
7Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF13.35
  
 
D13 200 m    
6.6. Vind: -0.9

Finale A

Finale
6.6.Vind: -0.9
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC27.56
  
 PB
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF27.98
  
 PB
3August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF29.56
  
 PB
4Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF31.17
  
 SB
Finale B
6.6. Vind: -1.5
6.6.Vind: -1.5
1Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF31.03
  
 PB
2Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik31.47
  
 PB
3Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF34.45
  
 
D13 600 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF2:04.65
  
 
2Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik2:11.79
  
 SB
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF2:13.07
  
 PB
D13 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK1.31
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
XXO
1.31 PB
XXO
  
2Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF1.28
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.77
0.0
  
 PB
 
4.73 PB
 1.3
4.77 PB
 0.0
4.73
 0.3
4.68
 -1.1
4.47
 2.0
4.01
 0.0
  
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF4.55
+0.3
  
 PB
 
  X
 0.0
4.55 PB
 0.3
4.29
 0.0
4.32
 -1.6
4.06
 1.8
3.35
 1.2
  
3Ask Lewis BatzerAsk Lewis Batzer ('09)KIF4.40
0.0
  
 PB
 
4.31 PB
 0.2
4.02
 0.8
4.37
 2.4
4.23
 0.0
4.05
 1.6
4.40 PB
 0.0
  
4Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF4.40
0.0
  
 PB
 
4.40 PB
 0.0
4.30
 0.6
4.13
 1.3
4.10
 -1.5
4.28
 2.0
4.22
 0.7
  
5Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik4.16
+1.2
  
 PB
 
  X
 0.0
4.16 PB
 1.2
3.87
 0.3
4.05
 -0.5
  X
 0.0
4.07
 -0.3
  
6Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK3.93
0.0
  
 PB
 
3.93 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.84
+0.8
  
 PB
 
3.38 SB
 0.0
3.62 SB
 0.6
3.53
 0.2
3.60
 -0.9
3.84 PB
 0.8
  X
 0.0
  
8Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 3.80
+0.8
  
 PB
 
3.79 PB
 0.9
3.80 PB
 0.8
  X
 0.0
3.58
 -0.2
3.74
 0.0
  X
 0.0
  
9Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF3.53
+0.4
  
 PB
 
3.53 PB
 0.4
3.40
 0.0
3.47
 0.4
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  
10Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF3.02
0.0
  
 
 
3.02
 0.0
  X
 0.0
2.80
 0.0
     
11Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF2.30
0.0
  
 PB
 
2.30 PB
 0.0
2.24
 1.4
2.30 =PB
 0.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Valdemar AlbanValdemar Alban ('08)Roar Atletik7.16
  
 PB
 
5.86 PB6.04 PB6.41 PB7.04 PB6.567.16 PB  
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC6.80
  
 PB
 
5.976.306.76 PB6.186.496.80 PB  
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF6.42
  
 PB
 
6.42 PB5.885.235.885.735.66  
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik6.27
  
 SB
 
5.22 SB5.206.07 SB5.876.27 SB6.09  
5Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik6.04
  
 PB
 
6.04 PB5.915.985.085.825.72  
6Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF5.44
  
 
 
5.105.445.405.054.534.59  
7Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF3.45
  
 PB
 
2.84 PB3.00 PB3.30 PB3.263.45 PB  X  
D13 Spydkast 400 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 26.16
  
 
 
26.16  –  –  –  –  –  
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK20.17
  
 
 
15.6720.1717.93  –  –  –  
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF17.06
  
 PB
 
  –16.35 PB14.8917.06 PB16.3016.79  
P13 80 m    
5.6. Vind: -0.9

Finale A

Finale
5.6.Vind: -0.9
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.53
  
 
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF11.63
  
 PB
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF11.79
  
 SB
4Aitana Thomassen MartinezAitana Thomassen Martinez ('09)Frederiksberg IF11.93
  
 PB
5Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF12.05
  
 SB
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -1.8
5.6.Vind: -1.8
1Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF12.00
Q
  
 SB
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF12.13
q
  
 SB
3Gry Gersby WibergGry Gersby Wiberg ('08)Frederiksberg IF12.15
q
  
 PB
4Aitana Thomassen MartinezAitana Thomassen Martinez ('09)Frederiksberg IF12.19
q
  
 PB
5Cimone Ploug WagnerCimone Ploug Wagner ('08)Køge Atletik12.43
  
 PB
Indledende 2
5.6. Vind: -2.3
5.6.Vind: -2.3
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC11.50
Q
  
 PB
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF11.88
q
  
 
3Karin Kristin LemarkKarin Kristin Lemark ('08)Frederiksberg IF12.14
q
  
 PB
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF12.34
q
  
 SB
5Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF12.68
  
 
P13 200 m    
6.6. Vind: +0.1

Finale A

Finale
6.6.Vind: +0.1
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik28.74
  
 SB
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC29.49
  
 PB
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF30.01
  
 SB
4Augusta Rath AndersenAugusta Rath Andersen ('09)Køge Atletik30.37
  
 PB
5Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF31.53
  
 PB
Finale B
6.6. Vind: -0.5
6.6.Vind: -0.5
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF29.80
  
 PB
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.38
  
 PB
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF31.23
  
 PB
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC31.36
  
 PB
Finale C
6.6. Vind: -2.1
6.6.Vind: -2.1
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF30.72
  
 PB
2Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF31.65
  
 PB
3Freja CzubaFreja Czuba ('08)Køge Atletik32.89
  
 PB
4Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik33.85
  
 PB
P13 600 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF2:01.50
  
 SB
2Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF2:02.10
  
 PB
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF2:02.78
  
 PB
4Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2:03.57
  
 PB
P13 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.40
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37 SB
  O
1.40 SB
XXO
1.43
XXX
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.40
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.28 =PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37 PB
XXO
1.40 PB
XXO
1.43
XXX
      
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.31
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
XXX
   
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.25
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25 =PB
  O
1.28
XXX
   
5Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.20
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.73 w
+2.2
  
 
 
4.73
 2.2
4.61 SB
 0.0
4.64 PB
 0.0
4.30
 0.0
  X
 0.0
4.48
 0.2
  
2Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.51
0.0
  
 PB
 
4.20
 0.0
4.02
 2.2
4.51 PB
 0.0
4.40
 0.0
4.24
 2.0
4.30
 0.7
  
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik4.39
+0.9
  
 SB
 
4.31 SB
 1.2
3.95
 1.7
4.25
 0.0
4.28
 0.0
4.20
 2.6
4.39 SB
 0.9
  
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC4.37
+1.3
  
 PB
 
4.29 PB
 1.2
4.31 PB
 0.0
4.37 PB
 1.3
4.29
 0.0
  X
 0.0
4.30
 0.0
  
5Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.36
+1.0
  
 PB
 
4.29
 0.0
4.34
 0.4
4.17
 0.0
4.20
 0.5
4.36
 1.0
4.27
 1.0
  
6Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.36
+0.4
  
 PB
 
4.36 PB
 0.4
4.25
 0.0
4.14
 0.0
4.27
 0.9
4.24
 1.0
4.28
 0.8
  
7Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF4.27
+0.1
  
 PB
 
4.14
 0.3
4.24 PB
 0.0
4.09
 1.1
4.14
 0.0
4.08
 1.1
4.27 PB
 0.1
  
8Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF4.11
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
3.86 PB
 0.2
4.10 PB
 1.0
3.98
 0.0
4.06
 0.0
4.11 PB
 0.8
  
9Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC3.80 w
+2.1
  
 
 
3.80
 2.1
3.68
 0.0
3.76 =PB
 0.0
     
10Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF3.64
0.0
  
 PB
 
3.47
 1.9
3.34
 0.0
3.64 PB
 0.0
     
11Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF3.46
0.0
  
 PB
 
3.46 PB
 0.0
  X
 0.0
3.18
 0.0
     
12Karin Kristin LemarkKarin Kristin Lemark ('08)Frederiksberg IF3.30
+0.7
  
 SB
 
3.30 SB
 0.7
3.09
 0.0
3.11
 0.0
     
13Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik3.20
+0.5
  
 PB
 
3.20 PB
 0.5
3.19
 0.0
3.19
 0.0
     
14Gry Gersby WibergGry Gersby Wiberg ('08)Frederiksberg IF3.17
+1.3
  
 PB
 
3.06 PB
 0.0
3.17 PB
 1.3
3.16
 0.9
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF10.46
  
 PB
 
9.77 PB10.23 PB10.0510.1910.46 PB10.24  
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC10.18
  
 
 
9.6110.0110.189.10  X10.18  
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF9.49
  
 PB
 
8.55  X9.49 PB8.909.308.82  
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.45
  
 PB
 
8.97 PB9.13 PB8.949.45 PB8.879.18  
5Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF7.87
  
 PB
 
7.64 PB7.516.947.327.81 PB7.87 PB  
6Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF7.45
  
 
 
7.456.247.347.397.267.31  
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF6.84
  
 
 
6.376.826.305.856.846.29  
8Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF5.91
  
 PB
 
5.41 PB5.58 PB5.485.91 PB5.485.06  
P13 Spydkast 400 gram    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC30.65
  
 PB
 
22.84 SB22.4929.23 SB27.13  –30.65 PB  
2Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF25.73
  
 PB
 
22.5523.5422.0823.9525.73 PB22.99  
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF21.20
  
 PB
 
20.21 PB20.0520.70 PB21.20 PB  –  –  
4Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF20.28
  
 PB
 
  –11.72 PB15.28 PB19.49 PB  –20.28 PB  
5Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF18.67
  
 PB
 
14.61 PB15.05 PB15.73 PB18.67 PB17.0018.34  
6Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC14.95
  
 PB
 
12.29 PB12.49 PB11.2913.13 PB13.24 PB14.95 PB  
7Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC14.90
  
 SB
 
10.85 SB14.90 SB13.8213.2613.0712.27  
D11 60 m    
5.6. Vind: +1.0

Finale A

Finale
5.6.Vind: +1.0
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.50
Q
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.01
Q
  
 PB
3Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC9.03
q
  
 PB
4Johs BekkerJohs Bekker ('10)Roar Atletik9.12
q
  
 PB
5Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC9.53
q
  
 PB
6Theodor OjénTheodor Ojén ('10)Roar Atletik9.78
  
 PB
7Nikolaj Ellemann-SøtofteNikolaj Ellemann-Søtofte ('10)Roar Atletik9.92
  
 PB
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -1.0
5.6.Vind: -1.0
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.72
Q
  
 SB
2Johs BekkerJohs Bekker ('10)Roar Atletik9.53
q
  
 PB
3Theodor OjénTheodor Ojén ('10)Roar Atletik9.92
q
  
 PB
4Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF10.31
q
  
 PB
5
Elliot Ellegaard
Elliot Ellegaard ('11)
Frederiksberg IF10.65
  
 PB
Indledende 2
5.6. Vind: -2.8
5.6.Vind: -2.8
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.17
Q
  
 
2Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC9.32
q
  
 
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC9.77
q
  
 SB
4Nikolaj Ellemann-SøtofteNikolaj Ellemann-Søtofte ('10)Roar Atletik9.96
q
  
 PB
5
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF10.63
  
 PB
D11 400 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:08.91
  
 PB
2Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF1:10.40
  
 PB
3
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF1:21.52
  
 
4
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF1:21.72
  
 
5
Alex Kold Henriksen
Alex Kold Henriksen ('11)
Frederiksberg IF1:28.91
  
 PB
Finale B
6.6.
6.6.
1Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC1:16.20
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1:18.69
  
 PB
3
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF1:20.19
  
 PB
4Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF1:21.28
  
 PB
5
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF1:28.65
  
 PB
D11 1000 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Nicolai DahlerupNicolai Dahlerup Frederiksberg IF3:34.32
  
 PB
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3:34.60
  
 PB
3Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF3:39.72
  
 PB
4Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF3:59.55
  
 PB
5Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF4:46.42
  
 PB
6
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF4:46.69
  
 PB
D11 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.35
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.23 SB
  O
1.26 SB
XXO
1.29 PB
  O
1.32 PB
 XO
1.33 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.37
XXX
     
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.29
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 PB
  O
1.23 PB
  O
1.26 PB
XXO
1.29 PB
 XO
1.32
XXX
       
3Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC1.26
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.23 PB
  O
1.26 PB
XXO
1.29
XXX
4Hugo LøvenstjerneHugo Løvenstjerne ('10)Helsingør IF1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
 XO
1.10
XXX
   
5Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
  
6Nikolaj Ellemann-SøtofteNikolaj Ellemann-Søtofte ('10)Roar Atletik1.00
  
 =PB
 
0.95 SB
XXO
1.00 =PB
 XO
1.05
XXX
     
7
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF0.95
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.70
-0.2
  
 PB
 
4.50
 0.0
4.35
 -0.4
4.47
 -0.1
4.39
 0.0
4.70
 -0.2
4.56
 -0.2
  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.54
-0.2
  
 PB
 
4.40
 -0.5
4.49 PB
 -0.2
4.54 PB
 -0.2
4.48
 0.0
4.45
 -0.7
  X
 0.0
  
3Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC4.26
-0.8
  
 PB
 
4.08 PB
 -0.8
4.03
 -0.2
  X
 0.0
4.26 PB
 -0.8
4.15
 -0.4
4.10
 0.0
  
4
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC4.13
0.0
  
 PB
 
3.95
 0.0
3.95
 0.0
4.13 PB
 0.0
4.06
 -0.7
3.89
 -1.3
3.73
 -0.1
  
5Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC4.10
+1.1
  
 PB
 
3.64 SB
 0.7
3.87 SB
 0.0
3.90 SB
 0.0
4.10 PB
 1.1
4.03
 0.0
4.01
 1.6
  
6Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC4.00
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 -1.8
3.75
 0.0
3.77
 0.0
3.91 PB
 0.1
3.90
 0.1
4.00 PB
 0.0
  
7Theodor OjénTheodor Ojén ('10)Roar Atletik3.78
-1.0
  
 PB
 
3.78 PB
 -1.0
3.61
 -0.6
3.64
 -0.7
3.70
 -1.2
3.64
 -0.6
3.67
 -1.1
  
8Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF3.58
-0.8
  
 PB
 
3.45 PB
 0.0
3.45 =PB
 0.5
3.45 =PB
 1.3
3.28
 -0.2
3.58 PB
 -0.8
3.27
 0.0
  
9Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF3.47
0.0
  
 PB
 
3.47 PB
 0.0
3.36
 -1.4
3.44
 0.2
     
10
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF3.39
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
3.23
 -0.1
  X
 0.0
     
11
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF3.28
-0.5
  
 PB
 
3.28 PB
 -0.5
3.00
 0.0
3.21
 0.0
     
12
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF3.20
-0.7
  
 PB
 
2.97 SB
 -2.4
2.74
 -0.1
3.20 PB
 -0.7
     
13
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF3.15
+0.2
  
 PB
 
2.80 PB
 0.4
3.15 PB
 0.2
3.09
 0.9
     
14
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.14
+1.4
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.14 SB
 1.4
     
15
Alex Kold Henriksen
Alex Kold Henriksen ('11)
Frederiksberg IF3.08
0.0
  
 PB
 
3.04 PB
 0.0
3.08 PB
 0.0
2.82
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF8.45
  
 PB
 
8.16 PB8.45 PB8.32     
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC7.77
  
 SB
 
7.77 SB7.607.21     
3Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC7.60
  
 PB
 
6.84 PB6.93 PB7.60 PB     
4Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC7.50
  
 PB
 
6.45 SB7.50 PB7.11     
5Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF7.34
  
 SB
 
7.22 SB6.667.34 SB     
6
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC7.28
  
 PB
 
7.14 PB7.28 PB7.25     
7Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC7.24
  
 PB
 
7.24 PB6.135.75     
8Carl Philip GlastrupCarl Philip Glastrup ('10)Frederiksberg IF6.50
  
 PB
 
  –6.50 PB      
9
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF6.11
  
 PB
 
4.60 SB6.11 PB5.80     
10
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF5.99
  
 PB
 
5.46 PB4.775.99 PB     
11
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF5.83
  
 PB
 
5.07 SB4.855.83 PB     
12
Alex Kold Henriksen
Alex Kold Henriksen ('11)
Frederiksberg IF5.16
  
 PB
 
  –5.16 PB4.83     
13
Bertram Koudal Schmidt
Bertram Koudal Schmidt ('11)
Frederiksberg IF4.21
  
 PB
 
  –4.11 PB4.21 PB     
P11 60 m    
5.6. Vind: -2.5

Finale A

Finale
5.6.Vind: -2.5
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF9.46
  
 
2
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.76
  
 
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC10.36
  
 
4Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF10.43
  
 
5
Isabella Rav
Isabella Rav ('11)
Amager AC10.52
  
 PB
6
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF10.57
  
 PB
7
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF10.69
  
 
8Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10)Frederiksberg IF10.75
  
 
Indledende heats5.6.
Indledende 1
5.6. Vind: -1.6
5.6.Vind: -1.6
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF9.44
Q
  
 
2Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF10.10
q
  
 PB
3Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10)Frederiksberg IF10.50
q
  
 PB
4
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF10.54
q
  
 PB
5
Sara Tamiri
Sara Tamiri ('11)
Amager AC12.86
  
 PB
Indledende 2
5.6. Vind: -3.0
5.6.Vind: -3.0
1
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik9.75
Q
  
 PB
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC10.05
q
  
 PB
3
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF10.59
q
  
 PB
4
Isabella Rav
Isabella Rav ('11)
Amager AC10.68
q
  
 PB
5
Ella Denta
Ella Denta ('11)
Frederiksberg IF10.76
  
 PB
P11 400 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:10.69
  
 PB
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik1:11.10
  
 PB
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC1:15.11
  
 PB
4
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik1:20.00
  
 PB
5Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1:22.54
  
 PB
6
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF1:28.55
  
 PB
7
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF1:31.66
  
 PB
Flora SørensenFlora Sørensen ('10)KIF DNF
  
 
P11 1000 m    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Sophia DahlerupSophia Dahlerup 4:02.19
  
 PB
P11 Højdespring    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.13 PB
  O
1.16 PB
 XO
1.19 PB
  O
1.22 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28
XXX
       
2Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.13
 XO
1.16
  O
1.19
 XO
1.22
XXO
1.25
  O
1.28
XXX
       
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.22
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.13
  O
1.16
  O
1.19
  O
1.22 PB
  O
1.25
XXX
 
4
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik1.16
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.13 PB
 XO
1.16 PB
  O
1.19
XXX
   
5
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF1.13
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.13 PB
  O
1.16
XXX
 
6
Isabella Rav
Isabella Rav ('11)
Amager AC0.90
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
    
7
Sara Tamiri
Sara Tamiri ('11)
Amager AC0.80
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.36
0.0
  
 PB
 
4.33 PB
 0.2
4.12
 1.0
4.19
 0.0
4.35 PB
 1.1
4.36 PB
 0.0
4.30
 2.7
  
2Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik4.26 w
+2.3
  
 
 
4.12
 0.4
4.15 =PB
 0.2
4.26
 2.3
3.88
 1.6
4.05
 0.0
4.05
 1.4
  
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC3.74
+0.2
  
 PB
 
3.74 PB
 0.2
3.11
 2.1
3.50
 0.0
3.20
 0.8
3.14
 0.0
3.53
 0.8
  
4
Rose Anna Gyring
Rose Anna Gyring ('11)
Køge Atletik3.57 w
+2.9
  
 
 
3.54 PB
 1.7
3.51
 1.5
3.51
 1.4
3.51
 0.8
3.46
 0.0
3.57
 2.9
  
5
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF3.56
0.0
  
 PB
 
3.50 PB
 0.8
3.22
 1.9
3.54 PB
 1.5
3.43
 1.7
3.50
 1.1
3.56 PB
 0.0
  
6Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.46
+1.2
  
 PB
 
3.46 PB
 1.2
3.46 =PB
 0.0
3.33
 1.5
3.18
 0.3
3.34
 0.2
  X
 0.0
  
7Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC3.44
0.0
  
 PB
 
3.44
 0.0
3.35
 0.2
3.28
 2.5
3.42
 1.0
3.37
 1.4
3.21
 1.1
  
8
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF3.37
+1.2
  
 PB
 
3.29 PB
 0.3
2.40
 1.6
3.37 PB
 1.2
3.34
 0.4
3.26
 0.0
3.33
 0.0
  
9Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10)Frederiksberg IF3.18
+1.8
  
 PB
 
3.17 PB
 1.3
3.18 PB
 1.8
2.88
 0.9
     
10
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF3.13
0.0
  
 PB
 
3.13 PB
 0.0
2.99
 0.0
3.02
 0.8
     
11
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF2.80
0.0
  
 PB
 
2.80 PB
 0.0
2.70
 0.0
2.68
 0.3
     
12Flora SørensenFlora Sørensen ('10)KIF2.15
+0.9
  
 
 
  X
 0.0
2.15
 0.9
  X
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC9.41
  
 PB
 
8.349.419.11     
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF6.97
  
 SB
 
6.96 SB6.97 SB6.84     
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC6.51
  
 PB
 
6.13 PB6.51 PB6.29     
4Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik6.48
  
 PB
 
6.486.205.88     
5Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10)Frederiksberg IF5.76
  
 PB
 
5.55 PB5.135.76 PB     
6
Sophia Dreyer-Stapput
Sophia Dreyer-Stapput ('11)
Frederiksberg IF5.01
  
 PB
 
4.94 PB5.01 PB4.36     
7
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF4.82
  
 PB
 
4.44 PB4.82 PB      
8
Signe Brehm Larsen
Signe Brehm Larsen ('11)
Frederiksberg IF4.56
  
 PB
 
3.79 SB4.56 PB3.90     
9Flora SørensenFlora Sørensen ('10)KIF3.92
  
 PB
 
3.92 PB  –      
D9 40 m    
5.6. Vind: -2.1

Finale A

Finale
5.6.Vind: -2.1
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.93
  
 
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC7.04
  
 
3
Laurist Laursen
Laurist Laursen ('14)
Glostrup IC8.02
  
 PB
4
Frederik Glastrup
Frederik Glastrup ('12)
Frederiksberg IF8.23
  
 PB
5
Tibor Molnar
Tibor Molnar ('12)
Amager AC8.26
  
 PB
6
Otto Max Godsk Lorenzen
Otto Max Godsk Lorenzen ('12)
Frederiksberg IF8.27
  
 PB
D9 400 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:24.84
  
 PB
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:26.42
  
 PB
3
Otto Max Godsk Lorenzen
Otto Max Godsk Lorenzen ('12)
Frederiksberg IF1:30.53
  
 PB
4
Tibor Molnar
Tibor Molnar ('12)
Amager AC1:32.65
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.67
0.0
  
 PB
 
3.45
 -0.4
3.67 PB
 0.0
3.62
 0.0
     
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.12
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 -0.1
2.91
 -1.2
3.12 PB
 0.0
     
3
Otto Max Godsk Lorenzen
Otto Max Godsk Lorenzen ('12)
Frederiksberg IF3.09
-1.6
  
 PB
 
2.97 PB
 0.0
3.09 PB
 -1.6
3.01
 0.0
     
4
Tibor Molnar
Tibor Molnar ('12)
Amager AC2.86
-0.7
  
 PB
 
2.67 PB
 -0.7
2.86 PB
 -0.7
      
5
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.63
0.0
  
 SB
 
2.48
 -1.7
2.61 SB
 -1.3
2.63 SB
 0.0
     
6
Frederik Glastrup
Frederik Glastrup ('12)
Frederiksberg IF2.61
0.0
  
 PB
 
2.53 PB
 -0.9
2.47
 -1.0
2.61 PB
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.39
  
 PB
 
5.59 PB4.696.39 PB6.265.706.01  
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC5.90
  
 PB
 
  –5.30 PB5.90 PB5.814.845.82  
3
Otto Max Godsk Lorenzen
Otto Max Godsk Lorenzen ('12)
Frederiksberg IF4.73
  
 PB
 
3.93 PB4.43 PB4.254.124.064.73 PB  
4
Frederik Glastrup
Frederik Glastrup ('12)
Frederiksberg IF4.53
  
 PB
 
4.09 PB4.53 PB4.404.454.344.10  
5
Tibor Molnar
Tibor Molnar ('12)
Amager AC4.37
  
 PB
 
4.37 PB4.32  –4.243.893.47  
P9 40 m    
5.6. Vind: -2.6

Finale A

Finale
5.6.Vind: -2.6
1
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF7.26
  
 SB
2
Johanna Høj
Johanna Høj ('12)
Amager AC7.73
  
 PB
3
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.79
  
 PB
P9 400 m    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF1:30.80
  
 
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF1:32.55
  
 PB
3
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF1:44.67
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    
6.6.

Finale A

Finale
6.6.
1
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.14
-1.5
  
 PB
 
3.03 SB
 -0.1
3.04 SB
 -0.5
3.14 PB
 -1.5
     
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.08
-0.7
  
 PB
 
3.08 PB
 -0.7
2.97
 -1.8
2.96
 -2.0
     
3
Johanna Høj
Johanna Høj ('12)
Amager AC2.85
-1.0
  
 PB
 
2.76 PB
 -1.2
2.81 PB
 0.0
2.85 PB
 -1.0
     
4
Ellen Bondo Rahbek
Ellen Bondo Rahbek ('12)
Amager AC2.70
-1.7
  
 PB
 
2.70 PB
 -1.7
2.65
 -2.0
2.57
 -1.4
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
5.6.

Finale A

Finale
5.6.
1
Ellen Bondo Rahbek
Ellen Bondo Rahbek ('12)
Amager AC4.26
  
 PB
 
3.62 PB3.77 PB3.90 PB3.224.20 PB4.26 PB  
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.64
  
 PB
 
3.64 PB3.64 =PB3.263.603.313.48  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne