Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skara SWE: Stavhoppstouren 1 5.6.2021
Sparbanken Arena

M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE5.00
  
 SB
 
4.70 SB
 XO
4.80 SB
  O
4.90 SB
 XO
5.00 SB
  O
5.10
XXX
   
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.80
  
 =PB
 
4.10 SB
  O
4.30 SB
 XO
4.45 SB
  O
4.60 SB
 XO
4.70 SB
  O
4.80 =PB
XXO
4.90
XXs
 
3
Jonatan Håkansson
Jonatan Håkansson ('01)
SWE4.60
  
 PB
 
4.10
 XO
4.30 SB
 XO
4.45 PB
 XO
4.60 PB
  O
4.70
XXX
   
4
William Asker
William Asker ('04)
SWE4.60
  
 SB
 
4.30 SB
 XO
4.60 SB
XXO
4.70
XXX
     
5
Jonathan Karlsson
Jonathan Karlsson ('98)
SWE4.60
  
 PB
 
4.45 SB
XXO
4.60 PB
XXO
4.70
XXX
     
6
Dennis Fransson Bergetoft
Dennis Fransson Bergetoft ('92)
SWE4.45
  
 SB
 
4.10 SB
  O
4.30 SB
  O
4.45 SB
 XO
4.60
XXX
    
7
Teodor Borgius
Teodor Borgius ('03)
SWE4.45
  
 SB
 
4.30
  O
4.45 SB
XXO
4.60
XXX
     
8
William Nestor
William Nestor ('03)
SWE4.30
  
 =PB
 
4.10 SB
 XO
4.30 =PB
 XO
4.45
XXX
     
9
Gabriel Torgersson
Gabriel Torgersson ('05)
SWE4.30
  
 PB
 
4.10
 XO
4.30 PB
XXO
4.45
XXX
     
10
Jonathan Howser
Jonathan Howser ('02)
SWE4.10
  
 
 
4.10
  O
4.30
XXX
      
11
Johan Jurander
Johan Jurander ('03)
SWE4.10
  
 SB
 
4.10 SB
 XO
4.30
XXX
      
Tom Johansson
Tom Johansson ('99)
SWE NH
  
 
 
4.45
XXX
       
Linus Jönsson
Linus Jönsson ('05)
SWE NH
  
 
 
4.45
XXX
       
Peter Svensson
Peter Svensson ('02)
SWE NH
  
 
 
4.10
XXX
       
Finale B
1
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE5.05
  
 PB
 
4.70 SB
  O
4.90 SB
  O
5.05 PB
  O
5.20
XXX
    
2
Robin Jacobsson
Robin Jacobsson ('98)
SWE4.90
  
 =SB
 
4.70
  O
4.90 =SB
  O
5.05
XXX
     
3
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE4.80
  
 PB
 
4.60 SB
 XO
4.70 SB
  O
4.80 PB
XXO
4.90
XXs
5.05
  X
   
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.60
  
 
 
4.60
  O
4.80
XXX
      
Simon Thor
Simon Thor 
SWE NH
  
 
 
4.45
XXX
       
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE NH
  
 
 
4.70
XXX
       
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.60
  
 SB
 
4.22
XXO
4.42
  O
4.60 SB
XXO
4.70
XXX
    
2
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE4.17
  
 PB
 
3.85
 XO
3.93
XXO
4.00 SB
  O
4.07 SB
XXO
4.17 PB
  O
4.27
XXX
  
3Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.00
  
 SB
 
3.85 SB
  O
4.00 SB
XXO
4.22
XXX
     
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN4.00
  
 PB
 
3.60
  O
3.75 SB
XXO
3.85 =PB
  O
3.93 PB
 XO
4.00 PB
XXO
4.07
  Xs
  
5
Malin Dahlström
Malin Dahlström ('89)
SWE3.85
  
 SB
 
3.75 SB
  O
3.85 SB
  O
3.93
XXX
     
6
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.75
  
 
 
3.75
XXO
3.85
XXX
      
7
Johanna Duplantis
Johanna Duplantis ('02)
SWE3.60
  
 
 
3.30
  O
3.45
  O
3.60
  O
3.75
XXX
    
8
Ebba Blomstrand
Ebba Blomstrand 
SWE3.45
  
 SB
 
3.30 SB
  O
3.45 SB
  O
3.60
XXX
     
8
Alannah Hellstadius
Alannah Hellstadius ('04)
SWE3.45
  
 SB
 
3.30
  O
3.45 SB
  O
3.60
XXX
     
10
Kajsa Roth
Kajsa Roth ('06)
SWE3.45
  
 PB
 
3.30 SB
 XO
3.45 PB
 XO
3.60
XXX
     
11
Johanna Hellman
Johanna Hellman ('99)
SWE3.45
  
 
 
3.30
  O
3.45
XXO
3.60
XXX
     
Sara Winberg
Sara Winberg ('04)
SWE NH
  
 
 
3.60
XXX
       

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m