Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Stafetstævne (ugens udfordring) 6.6.2021
Østerbro Stadium

M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Diego Marcano-GonzalesDiego Marcano-Gonzales ('92)Sparta / ESP49.64
  
 
 
49.3449.64  X  X  X  X  
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF54.58
  
 SB
 
  X51.63  X54.58 SB50.4553.66  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta56.37
  
 
 
  X55.0755.5556.3756.20  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta50.60
  
 
 
  X  X  X50.60  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta54.09
  
 
 
  X  X  X  X54.09  X  
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  46.16
  
 
3Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  52.89
  
 
4Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  53.39
  
 
6Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  58.18
  
 
D11 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
3Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  42.45
  
 
4Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  42.69
  
 
5Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  45.26
  
 

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m