Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: DM kvalifikation 10000m 8.6.2021
Ceres Park

M 800 m    

Finale A

Finale
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:57.5h
  
 SB
2Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM1:59.0h
  
 SB
3Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM1:59.9h
  
 PB
4Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19002:01.0h
  
 PB
5Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 19002:01.7h
  
 SB
6Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik2:03.3h
  
 SB
7Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK772:03.7h
  
 SB
8Esben HansenEsben Hansen ('99)Aarhus 19002:04.8h
  
 PB
9Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:12.2h
  
 SB
Finale B
1Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:07.7h
  
 PB
2Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM2:07.9h
  
 SB
3Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:09.0h
  
 SB
4Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:10.0h
  
 PB
7Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik2:18.7h
  
 SB
M 10000 m    

Finale A

Finale
1Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)Aarhus Fremad31:07.2h
  
 PB
2Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad31:29.0h
  
 PB
3Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik31:37.2h
  
 PB
4Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 190031:42.8h
  
 SB
5Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM31:57.2h
  
 PB
6Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad32:27.4h
  
 PB
7Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190033:51.3h
  
 SB
8Allan LundAllan Lund ('77)Aarhus 190035:32.9h
  
 PB
9Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)Aarhus 190035:42.8h
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:17.8h
  
 PB
2Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:19.7h
  
 
3Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Sparta2:25.2h
  
 PB
4Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:27.2h
  
 SB
5Frida FrobergFrida Froberg ('05)AGF Atletik2:29.4h
  
 PB
6Camilla Huus PedersenCamilla Huus Pedersen ('02)AGF Atletik2:31.8h
  
 PB
7Freja HeuckendorffFreja Heuckendorff ('02)Aalborg AM2:32.8h
  
 PB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters