M 200 m Vind: +4.1 Finale A Finale | Vind: +4.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Carl Bengtström Carl Bengtström | 00 | SWE | 21.06 | w | ||||||||||
2 | Erik Annerfalk Erik Annerfalk ('94) | 94 | SWE | 21.37 | w | ||||||||||
3 | Dennis Forsman Dennis Forsman ('95) | 95 | SWE | 21.52 | w | ||||||||||
4 | Desmond Rogo Desmond Rogo ('96) | 96 | SWE | 21.74 | w | ||||||||||
5 | Odain Rose Odain Rose ('92) | 92 | SWE | 22.22 | w | ||||||||||
6 | Hannes Egonsson Hannes Egonsson ('03) | 03 | SWE | 22.97 | w | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Carl Bengtström Carl Bengtström | 00 | SWE | 48.20 | SB | ||||||||||
2 | Hampus Widlund Hampus Widlund ('93) | 93 | SWE | 48.75 | PB | ||||||||||
3 | Joakim Karlsson Joakim Karlsson ('97) | 97 | SWE | 49.22 | |||||||||||
4 | Trausti Stefánsson Trausti Stefánsson ('85) | 85 | ISL | 49.39 | =SB | ||||||||||
5 | Emmanuel Dawlson Emmanuel Dawlson ('92) | 92 | SWE | 49.56 | |||||||||||
6 | Gustav Bivstedt Gustav Bivstedt ('96) | 96 | SWE | 50.33 | SB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kalle Berglund Kalle Berglund ('96) | 96 | SWE | 1:51.43 | |||||||||||
2 | Anton Persson Anton Persson ('96) | 96 | SWE | 1:52.22 | |||||||||||
3 | Felix Francois Felix Francois ('90) | 90 | SWE | 1:53.06 | SB | ||||||||||
4 | Henry Jacobson Henry Jacobson ('99) | 99 | SWE | 1:54.78 | SB | ||||||||||
5 | Mathias Söder Mathias Söder ('99) | 99 | SWE | 1:57.48 | SB | ||||||||||
6 | Abbas Taheri Nilsson Abbas Taheri Nilsson ('97) | 97 | SWE | 2:26.68 | PB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emil Danielsson Emil Danielsson ('97) | 97 | SWE | 4:13.19 | |||||||||||
2 | Suldan Hassan Suldan Hassan ('98) | 98 | SWE | 4:13.27 | |||||||||||
3 | Rickard Gunnarsson Rickard Gunnarsson ('91) | 91 | SWE | 4:14.94 | |||||||||||
4 | Awet Mengsteab Awet Mengsteab ('95) | 95 | SWE | 4:19.78 | |||||||||||
5 | Omar Nuur Omar Nuur ('01) | 01 | SWE | 4:21.43 | SB | ||||||||||
6 | Felix Davidsson-Berndtsson Felix Davidsson-Berndtsson ('96) | 96 | SWE | 4:41.80 | PB | ||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Awet Mengsteab Awet Mengsteab ('95) | 95 | SWE | 9:07.83 | |||||||||||
2 | Omar Nuur Omar Nuur ('01) | 01 | SWE | 9:08.43 | SB | ||||||||||
3 | Axel Djurberg Axel Djurberg ('99) | 99 | SWE | 9:10.33 | |||||||||||
4 | Anders Fox Anders Fox ('95) | 95 | SWE | 9:25.58 | |||||||||||
5 | Ali Al-Janabi Ali Al-Janabi ('94) | 94 | IRQ | 9:34.47 | =PB | ||||||||||
6 | Albin Andersson Albin Andersson ('98) | 98 | SWE | 9:54.81 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: +3.1 Finale A Finale | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Hampus Widlund Hampus Widlund ('93) | 93 | SWE | 14.08 | w | ||||||||||
2 | Marvin Tay Marvin Tay ('90) | 90 | SWE | 14.31 | w | ||||||||||
3 | Fredrik Samuelsson Fredrik Samuelsson ('95) | 95 | SWE | 14.38 | w | ||||||||||
4 | Amir Shaker Amir Shaker ('89) | 89 | IRQ | 14.42 | w | ||||||||||
5 | Isak Barrow Isak Barrow ('96) | 96 | SWE | 15.77 | w | ||||||||||
6 | Daniel Lennartsson Daniel Lennartsson ('88) | 88 | SWE | 16.07 | w | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anton Bertilsson Anton Bertilsson ('99) | 99 | SWE | 52.56 | SB | ||||||||||
2 | Erik Lindahl Erik Lindahl ('90) | 90 | SWE | 52.97 | SB | ||||||||||
3 | Filip Pestić Filip Pestić ('94) | 94 | CRO | 53.37 | |||||||||||
4 | Markus Moberg Markus Moberg ('03) | 03 | SWE | 54.42 | PB | ||||||||||
5 | Samuel Wiik Samuel Wiik ('98) | 98 | SWE | 54.45 | SB | ||||||||||
6 | Sidrak Afework Sidrak Afework ('01) | 01 | SWE | 56.60 | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Filip Björklund Filip Björklund ('98) | 98 | SWE | 2.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Herman Olvik Herman Olvik ('96) | 96 | SWE | 2.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yuan-Zhong Wu Yuan-Zhong Wu ('91) | 91 | SWE | 2.00 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Adam Chiguer Adam Chiguer ('91) | 91 | SWE | 1.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mehdi Katib Mehdi Katib ('87) | 87 | SWE | 1.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Vincent Arousell Vincent Arousell ('03) | 03 | SWE | 1.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Melker Svärd Jacobsson Melker Svärd Jacobsson ('94) | 94 | SWE | 5.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oscar Janson Oscar Janson ('75) | 75 | SWE | 4.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erik Thorstensson Erik Thorstensson ('89) | 89 | SWE | 4.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Emil Carlsson Emil Carlsson ('02) | 02 | SWE | 4.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carl af Forselles Carl af Forselles ('01) | 01 | SWE | 4.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Teodor Borgius Teodor Borgius ('03) | 03 | SWE | 4.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michel Tornéus Michel Tornéus ('86) | 86 | SWE | 7.71 | w | +4.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Fredrik Samuelsson Fredrik Samuelsson ('95) | 95 | SWE | 7.33 | w | +3.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Adam Chiguer Adam Chiguer ('91) | 91 | SWE | 7.29 | w | +3.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erik Johansson Erik Johansson ('01) | 01 | SWE | 7.03 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tobias Carlryd Tobias Carlryd | 00 | SWE | 6.78 | w | +4.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Moltas Strömberg Moltas Strömberg ('03) | 03 | SWE | 6.03 | w | +3.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jesper Hellström Jesper Hellström ('95) | 95 | SWE | 16.34 | w | +3.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gustaf Bålström Gustaf Bålström ('98) | 98 | SWE | 15.55 | w | +3.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erik Ehrlin Erik Ehrlin ('90) | 90 | SWE | 15.47 | w | +4.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Artur Engström Artur Engström ('96) | 96 | SWE | 14.45 | w | +3.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Victor Ivarsson Victor Ivarsson ('94) | 94 | SWE | 13.85 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mattias Sunneborn Mattias Sunneborn ('70) | 70 | SWE | 13.37 | w | +5.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jesper Arbinge Jesper Arbinge ('97) | 97 | SWE | 18.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabriel Heen Gabriel Heen ('95) | 95 | SWE | 17.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Arwid Koskinen Arwid Koskinen ('92) | 92 | SWE | 17.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jonas Meyer Jonas Meyer ('90) | 90 | SWE | 14.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matt Brown Matt Brown ('80) | 80 | GBR | 11.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Johan Pyrell Johan Pyrell ('75) | 75 | SWE | 11.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Daniel Ståhl Daniel Ståhl ('92) | 92 | SWE | 69.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Simon Pettersson Simon Pettersson ('94) | 94 | SWE | 62.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gustav Liberg Gustav Liberg ('95) | 95 | SWE | 58.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matt Brown Matt Brown ('80) | 80 | GBR | 47.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Leo Janén Leo Janén ('02) | 02 | SWE | 43.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jonathan Carbe Jonathan Carbe ('90) | 90 | SWE | 36.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hilmar Örn Jónsson Hilmar Örn Jónsson ('96) | 96 | ISL | 72.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Elias Håkansson Elias Håkansson ('92) | 92 | SWE | 62.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexandros Poursanidis Alexandros Poursanidis ('93) | 93 | CYP | 70.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | August Bergstrand August Bergstrand ('99) | 99 | SWE | 53.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mattias Lindberg Mattias Lindberg ('90) | 90 | SWE | 68.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Patrik Lindstedt Patrik Lindstedt ('99) | 99 | SWE | 52.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Oscar Vestlund Oscar Vestlund ('93) | 93 | SWE | 64.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sebastian Thörngren Sebastian Thörngren ('93) | 93 | SWE | 51.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tim Söderqvist Tim Söderqvist ('95) | 95 | SWE | 62.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matheus Tescari Matheus Tescari ('96) | 96 | BRA | 47.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lennie Helander Lennie Helander ('75) | 75 | SWE | 37.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alexander Larsson Alexander Larsson ('94) | 94 | SWE | 60.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Pedro Ferreira Pedro Ferreira ('98) | 98 | POR | 44.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alexander Lindefalk Alexander Lindefalk ('03) | 03 | SWE | 23.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Patrik Lindstedt Patrik Lindstedt ('99) | 99 | SWE | 56.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jakob Samuelsson Jakob Samuelsson ('98) | 98 | SWE | 70.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jonathan Harley Jonathan Harley ('93) | 93 | SWE | 67.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sebastian Thörngren Sebastian Thörngren ('93) | 93 | SWE | 64.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Joni Kaartinen Joni Kaartinen ('89) | 89 | SWE | 61.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sebastian Ruthström Sebastian Ruthström ('97) | 97 | SWE | 59.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Daniel Rihtnesberg Daniel Rihtnesberg ('01) | 01 | SWE | 47.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 41.21 | ||||||||||||
Jesper Hellström, Dennis Forsman, Grigorios Kyriakoudis, Carl af Forselles | |||||||||||||||
2 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 41.60 | ||||||||||||
Isak Barrow, Martin Selin, Oliwer Danielsson, Joakim Karlsson | |||||||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 41.85 | ||||||||||||
Tobias Carlryd, Alexander Andreasson, Samuel Wiik, Carl Bengtström | |||||||||||||||
4 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 42.02 | ||||||||||||
Marvin Tay, Trausti Stefánsson, Erik Thorstensson, William Gardell | |||||||||||||||
5 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 42.50 | ||||||||||||
Amir Shaker, Desmond Rogo, Jonatan Borg, Erik Ehrlin | |||||||||||||||
6 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 42.71 | ||||||||||||
Anton Bertilsson, Hampus Widlund, Edvin Månsson, Hannes Egonsson | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +3.0 Finale A Finale | Vind: +3.0 | ||||||||||||||
1 | Claudia Payton Claudia Payton ('98) | 98 | SWE | 11.64 | w | ||||||||||
2 | Erica Jarder Erica Jarder ('86) | 86 | SWE | 11.77 | w | ||||||||||
3 | Isabelle Eurenius Isabelle Eurenius ('89) | 89 | SWE | 11.83 | w | ||||||||||
4 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström | 00 | SWE | 12.00 | w | ||||||||||
5 | Greta Deltin Greta Deltin | 00 | SWE | 12.17 | w | ||||||||||
6 | Laura Iversen Laura Iversen ('02) | 02 | SWE | 12.93 | w | ||||||||||
K 200 m Vind: +3.1 Finale A Finale | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Moa Hjelmer Moa Hjelmer ('90) | 90 | SWE | 23.60 | w | ||||||||||
2 | Matilda Hellqvist Matilda Hellqvist ('93) | 93 | SWE | 23.87 | w | ||||||||||
3 | Jessica Östlund Jessica Östlund ('93) | 93 | SWE | 24.43 | w | ||||||||||
4 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström | 00 | SWE | 24.51 | w | ||||||||||
5 | Hanna Karlsson Hanna Karlsson ('03) | 03 | SWE | 25.32 | w | ||||||||||
6 | Hanna Hoff Hanna Hoff ('97) | 97 | SWE | 25.82 | w | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Moa Hjelmer Moa Hjelmer ('90) | 90 | SWE | 53.66 | SB | ||||||||||
2 | Elise Malmberg Elise Malmberg ('95) | 95 | SWE | 53.86 | PB | ||||||||||
3 | Lisa Lilja Lisa Lilja ('96) | 96 | SWE | 54.25 | PB | ||||||||||
4 | Lisa Duffy Lisa Duffy ('93) | 93 | SWE | 55.52 | SB | ||||||||||
5 | Klara Helander Klara Helander ('95) | 95 | SWE | 55.66 | PB | ||||||||||
6 | Lova Perman Lova Perman ('03) | 03 | SWE | 59.11 | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lovisa Bivstedt Lovisa Bivstedt ('01) | 01 | SWE | 2:13.48 | |||||||||||
2 | Lisa Havell Lisa Havell ('88) | 88 | SWE | 2:17.01 | SB | ||||||||||
3 | Louise Duvling Andersson Louise Duvling Andersson | 00 | SWE | 2:22.27 | SB | ||||||||||
4 | Lovisa Ellström Lovisa Ellström | 00 | SWE | 2:22.52 | SB | ||||||||||
5 | Ida Ekroth Ida Ekroth ('96) | 96 | SWE | 2:24.13 | SB | ||||||||||
6 | Lisa Wilhelmsson Lisa Wilhelmsson | 00 | SWE | 2:36.63 | SB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lovisa Lindh Lovisa Lindh ('91) | 91 | SWE | 4:41.20 | SB | ||||||||||
2 | Astrid Rosvall Astrid Rosvall ('97) | 97 | SWE | 4:43.84 | |||||||||||
3 | Olivia Weslien Olivia Weslien ('97) | 97 | SWE | 4:44.43 | |||||||||||
4 | Tilde Axelsson Fröjdenlund Tilde Axelsson Fröjdenlund ('03) | 03 | SWE | 4:51.25 | |||||||||||
5 | Angelica Strandberg Angelica Strandberg ('96) | 96 | SWE | 4:55.41 | =SB | ||||||||||
6 | Ida Knutsson Ida Knutsson ('04) | 04 | SWE | 4:55.66 | PB | ||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Charlotta Fougberg Charlotta Fougberg ('85) | 85 | SWE | 16:57.95 | SB | ||||||||||
2 | Malin Liljestedt Malin Liljestedt ('80) | 80 | SWE | 18:08.32 | SB | ||||||||||
3 | Lena Eliasson-Lööf Lena Eliasson-Lööf ('81) | 81 | SWE | 18:14.35 | SB | ||||||||||
4 | Linnéa Isaksson Linnéa Isaksson ('91) | 91 | SWE | 18:56.50 | PB | ||||||||||
5 | Rebecca Arnesson Rebecca Arnesson ('92) | 92 | SWE | 19:13.17 | SB | ||||||||||
6 | Linda Take Linda Take ('73) | 73 | SWE | 20:07.01 | SB | ||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emma Jansson Emma Jansson ('91) | 91 | SWE | 11:32.72 | SB | ||||||||||
2 | Jill Höstman Jill Höstman ('96) | 96 | SWE | 11:45.53 | PB | ||||||||||
3 | Angelica Strandberg Angelica Strandberg ('96) | 96 | SWE | 11:56.29 | PB | ||||||||||
4 | Linda Take Linda Take ('73) | 73 | SWE | 12:21.99 | SB | ||||||||||
5 | Johanna Molin Johanna Molin ('02) | 02 | SWE | 13:59.69 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +3.4 Finale A Finale | Vind: +3.4 | ||||||||||||||
1 | Maja Rogemyr Maja Rogemyr ('91) | 91 | SWE | 13.37 | w | ||||||||||
2 | Emma Tuvesson Emma Tuvesson ('91) | 91 | SWE | 13.58 | w | ||||||||||
3 | Malin Skogström Malin Skogström ('95) | 95 | SWE | 13.74 | w | ||||||||||
4 | Elise Malmberg Elise Malmberg ('95) | 95 | SWE | 13.80 | w | ||||||||||
5 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall ('97) | 97 | SWE | 14.07 | w | ||||||||||
6 | Estelle Montler Estelle Montler ('91) | 91 | SWE | 14.18 | w | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 58.97 | SB | ||||||||||
2 | Sofia Johnsson Sofia Johnsson ('94) | 94 | SWE | 59.67 | SB | ||||||||||
3 | Johanna Holmén Svensson Johanna Holmén Svensson ('95) | 95 | SWE | 1:00.65 | |||||||||||
4 | Ebba Svantesson Ebba Svantesson ('97) | 97 | SWE | 1:01.25 | =PB | ||||||||||
5 | Hanna Hoff Hanna Hoff ('97) | 97 | SWE | 1:05.63 | =PB | ||||||||||
6 | Johanna Bromark Johanna Bromark ('93) | 93 | SWE | 1:08.36 | SB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sofie Skoog Sofie Skoog ('90) | 90 | SWE | 1.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.82 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lovisa Östervall Lovisa Östervall ('97) | 97 | SWE | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amanda Eriksson Amanda Eriksson | 00 | SWE | 1.59 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elin Joabsson Elin Joabsson ('04) | 04 | SWE | 1.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Klara Rådbo Klara Rådbo ('01) | 01 | SWE | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Angelica Bengtsson Angelica Bengtsson ('93) | 93 | SWE | 4.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hanna Jansson Hanna Jansson ('95) | 95 | SWE | 4.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emma Kiviniemi Andersson Emma Kiviniemi Andersson ('91) | 91 | SWE | 3.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matilda Honeth Matilda Honeth ('02) | 02 | SWE | 3.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 3.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Frida Thornander Frida Thornander ('02) | 02 | SWE | 3.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kaiza Karlén Kaiza Karlén ('98) | 98 | SWE | 6.45 | +1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amanda Hansson Amanda Hansson ('99) | 99 | SWE | 6.14 | w | +3.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aina Grikšaitė Aina Grikšaitė ('94) | 94 | LTU | 6.10 | w | +3.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Beatrice Lantz Beatrice Lantz ('97) | 97 | SWE | 5.77 | w | +3.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aicha Koné Aicha Koné ('04) | 04 | SWE | 5.52 | w | +3.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tiffanie Magnusson Tiffanie Magnusson ('02) | 02 | SWE | 5.40 | w | +3.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Johanna Konséleus Johanna Konséleus ('95) | 95 | SWE | 12.13 | w | +3.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lisa Weyhenmeyer Lisa Weyhenmeyer | 00 | SWE | 12.05 | +1.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nicole Nyberg Nicole Nyberg ('04) | 04 | SWE | 11.46 | w | +4.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Annina Stens Annina Stens ('99) | 99 | SWE | 11.23 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maja Jernetz Maja Jernetz | 00 | SWE | 11.21 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Elin Johansson Elin Johansson ('04) | 04 | SWE | 10.67 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Frida Åkerström Frida Åkerström ('90) | 90 | SWE | 16.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sara Lennman Sara Lennman ('96) | 96 | SWE | 15.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors | 00 | SWE | 13.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amanda Malmehed Amanda Malmehed ('98) | 98 | SWE | 13.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Frida Bergvall Frida Bergvall ('99) | 99 | SWE | 12.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Linn Bergstrand Linn Bergstrand ('96) | 96 | SWE | 11.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vanessa Kamga Vanessa Kamga ('98) | 98 | SWE | 56.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emma Ljungberg Emma Ljungberg ('94) | 94 | SWE | 54.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erica Larsson Erica Larsson ('90) | 90 | SWE | 47.64 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lydia Sundin Lydia Sundin ('94) | 94 | SWE | 45.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nina Pyrell Nina Pyrell ('02) | 02 | SWE | 39.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Linn Bergstrand Linn Bergstrand ('96) | 96 | SWE | 38.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tracey Andersson Tracey Andersson ('84) | 84 | SWE | 64.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Tracey Andersson Tracey Andersson ('84) | 84 | SWE | 63.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eleni Larsson Eleni Larsson ('93) | 93 | SWE | 58.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kristina Andersson Kristina Andersson ('91) | 91 | SWE | 52.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kajsa Wennberg Kajsa Wennberg ('96) | 96 | SWE | 56.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sara Forssell Sara Forssell | 00 | SWE | 50.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Josefin Berg Josefin Berg ('85) | 85 | SWE | 56.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Emma Holmgren Löf Emma Holmgren Löf ('02) | 02 | SWE | 50.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cecilia Larsson Cecilia Larsson ('99) | 99 | SWE | 55.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Axelina Johansson Axelina Johansson | 00 | SWE | 43.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ásdís Hjálmsdóttir Ásdís Hjálmsdóttir ('85) | 85 | ISL | 54.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Carolin Näslund Carolin Näslund ('98) | 98 | SWE | 48.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emelie Larsson Emelie Larsson ('91) | 91 | SWE | 44.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sofie Hammar Sofie Hammar ('95) | 95 | SWE | 39.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Klara Helander Klara Helander ('95) | 95 | SWE | 36.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Klara Rådbo Klara Rådbo ('01) | 01 | SWE | 34.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 45.48 | ||||||||||||
Gladys Bamane, Isabelle Eurenius, Irene Ekelund, Moa Hjelmer | |||||||||||||||
2 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 47.41 | ||||||||||||
Hanna Axelsson, Gabriella Holmström, Ebba Svantesson, Klara Helander | |||||||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 47.55 | ||||||||||||
Charlotte Andersson, Greta Deltin, Jessica Östlund, Nicole Nyberg | |||||||||||||||
4 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 47.87 | ||||||||||||
Hanna Karlsson, Olivia Österling Strömstedt, Ebba Gustavsson, Kaiza Karlén | |||||||||||||||
5 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 49.41 | ||||||||||||
Laura Iversen, Matilda Honeth, Hanna Hoff, Elise Malmberg | |||||||||||||||
6 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 50.79 | ||||||||||||
Estelle Montler, Denise Eriksson, Matilda Hellqvist, Lisa Lilja |