Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Genève SUI: ATLETICAGENEVE 12.6.2021

M 100 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Mouhamadou Fall
Mouhamadou Fall ('92)
FRA10.26
  
 
2
Mark Odhiambo
Mark Odhiambo ('93)
KEN10.29
  
 
3
Filippo Tortu
Filippo Tortu ('98)
ITA10.30
  
 
4
Hillary Wanderson Polanco Rijo
Hillary Wanderson Polanco Rijo ('97)
ITA10.33
  
 
5Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN10.33
  
 SB
6
Zdeněk Stromšík
Zdeněk Stromšík ('94)
CZE10.52
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Mickael-Méba Zeze
Mickael-Méba Zeze ('94)
FRA10.30
  
 SB
2
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.40
  
 
3
Carlos Nascimento
Carlos Nascimento ('94)
POR10.45
  
 
4
Riku Illukka
Riku Illukka ('99)
FIN10.50
  
 
4
Dominik Záleský
Dominik Záleský ('95)
CZE10.50
  
 
6
Pascal Mancini
Pascal Mancini ('89)
SUI10.61
  
 
7
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL10.68
  
 SB
Finale C
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Bradley Lestrade
Bradley Lestrade ('01)
SUI10.54
  
 PB
2
Keitharo Oosterwolde
Keitharo Oosterwolde ('02)
NED10.71
  
 
3
Joe Martin
Joe Martin ('02)
SUI10.73
  
 
4
Matteo Brivio
Matteo Brivio ('98)
ITA10.80
  
 
5
Ville Myllymäki
Ville Myllymäki ('90)
FIN11.00
  
 
Finale D
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Sylvain Chuard
Sylvain Chuard ('96)
SUI10.77
  
 SB
2
Alexis Hirsiger
Alexis Hirsiger ('05)
SUI11.02
  
 
3
Lucien Kern
Lucien Kern ('02)
SUI11.04
  
 
4
Joel Schüpbach
Joel Schüpbach ('99)
SUI11.06
  
 
5
Jérémy Valnet
Jérémy Valnet ('03)
SUI11.11
  
 
M 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Mouhamadou Fall
Mouhamadou Fall ('92)
FRA20.37
  
 SB
2
Clarence Munyai
Clarence Munyai ('98)
RSA20.49
  
 SB
3
Jan Jirka
Jan Jirka ('93)
CZE20.58
  
 PB
4
Christophe Lemaitre
Christophe Lemaitre ('90)
FRA20.69
  
 SB
5
Churandy Martina
Churandy Martina ('84)
NED20.78
  
 SB
6
Antonio Infantino
Antonio Infantino ('91)
ITA20.92
  
 
7
Samuel Purola
Samuel Purola 
FIN20.99
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Mark Odhiambo
Mark Odhiambo ('93)
KEN20.67
  
 
2
Felix Svensson
Felix Svensson ('97)
SUI20.76
  
 SB
3
Taymir Burnet
Taymir Burnet ('92)
NED20.93
  
 
4
Marcus Lawler
Marcus Lawler ('95)
IRL20.93
  
 SB
5
Jiří Polák
Jiří Polák ('98)
CZE21.15
  
 
6
Onyema Adigida
Onyema Adigida 
NED21.25
  
 
Finale C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Jeffrey John
Jeffrey John ('92)
FRA20.78
  
 SB
2
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
FIN20.97
  
 =SB
3
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL21.08
  
 SB
4
Kevin Borlée
Kevin Borlée ('88)
BEL21.10
  
 SB
5
Guy Maganga Gorra
Guy Maganga Gorra ('93)
GAB21.31
  
 
6
Konsta Alatupa
Konsta Alatupa ('99)
FIN21.60
  
 
Finale D
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1
Christopher Garia
Christopher Garia ('92)
NED20.59
  
 PB
2
Sike Azu-Irondi
Sike Azu-Irondi ('96)
NGR21.34
  
 SB
3
Keitharo Oosterwolde
Keitharo Oosterwolde ('02)
NED21.44
  
 PB
4
Jeremy Dodson
Jeremy Dodson ('87)
SAM21.81
  
 
5
Zalán Kádasi
Zalán Kádasi ('94)
HUN22.16
  
 
Finale E
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Fode Sissoko
Fode Sissoko ('96)
MLI20.60
  
 SB
2
Bradley Lestrade
Bradley Lestrade ('01)
SUI21.26
  
 PB
3
Jarod Maury
Jarod Maury ('01)
SUI21.68
  
 
4
Martin Fuchs
Martin Fuchs ('99)
SUI21.98
  
 SB
5
Simon Graf
Simon Graf ('01)
SUI22.00
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Liemarvin Bonevacia
Liemarvin Bonevacia ('89)
NED45.01
  
 SB
2
Jochem Dobber
Jochem Dobber ('97)
NED45.37
  
 
3
Thomas Jordier
Thomas Jordier ('94)
FRA45.49
  
 PB
4
Davide Re
Davide Re ('93)
ITA45.95
  
 
5
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL45.98
  
 SB
6
Cillin Greene
Cillin Greene ('98)
IRL46.18
  
 PB
7
Kevin Borlée
Kevin Borlée ('88)
BEL46.19
  
 
Finale B
1
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED46.14
  
 SB
2
Nout Wardenburg
Nout Wardenburg ('97)
NED46.29
  
 PB
3
Lionel Spitz
Lionel Spitz ('01)
SUI46.33
  
 PB
4
Brayan Lopez
Brayan Lopez ('97)
ITA46.57
  
 SB
5
Charles Devantay
Charles Devantay ('98)
SUI46.61
  
 SB
6
Mame-Ibra Anne
Mame-Ibra Anne ('89)
FRA46.63
  
 SB
7
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR47.32
  
 SB
Finale C
1
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR46.35
  
 PB
2
Filippo Moggi
Filippo Moggi ('99)
SUI46.78
  
 PB
3
Fabrisio Saidy
Fabrisio Saidy ('99)
FRA46.84
  
 SB
4
Nathan Gyger
Nathan Gyger ('92)
SUI46.95
  
 PB
5
Giuseppe Leonardi
Giuseppe Leonardi ('96)
ITA46.97
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Ismael Debjani
Ismael Debjani ('90)
BEL3:33.06
  
NR PB
2
Jan Friš
Jan Friš ('95)
CZE3:38.78
  
 PB
3
Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 
BEL3:39.44
  
 PB
4
Luke McCann
Luke McCann ('98)
IRL3:40.28
  
 
5
Julien Stalhandske
Julien Stalhandske 
SUI3:40.70
  
 PB
6
Dominic Lokinyomo Lobalu
Dominic Lokinyomo Lobalu ('98)
SSD3:40.79
  
NR PB
7
Szymon Żywko
Szymon Żywko ('99)
POL3:41.50
  
 SB
8
Andréas Dimitrákis
Andréas Dimitrákis ('90)
GRE3:43.12
  
 SB
9
Tom Elmer
Tom Elmer ('97)
SUI3:45.19
  
 
10
Benjamin Rubio
Benjamin Rubio ('91)
FRA4:01.53
  
 
Finale B
1
Márton Pápai
Márton Pápai ('95)
HUN3:44.54
  
 SB
2
Uģis Jocis
Uģis Jocis ('93)
LAT3:46.30
  
 SB
3
Guillaume Laurent
Guillaume Laurent ('90)
SUI3:46.64
  
 PB
4
Marc Bill
Marc Bill ('97)
SUI3:48.07
  
 SB
5
Moritz Ebbeskotte
Moritz Ebbeskotte ('03)
GER3:48.12
  
 PB
6
Léo Lädermann
Léo Lädermann ('02)
SUI3:55.68
  
 PB
7
Hendrik Engel
Hendrik Engel ('92)
GER3:57.66
  
 SB
8
Joaquim Jaeger
Joaquim Jaeger ('96)
SUI3:58.09
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA13.32
  
 SB
2
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.44
  
 =PB
3
Just Kwaou-Mathey
Just Kwaou-Mathey ('99)
FRA13.47
  
 
4
Martin Vogel
Martin Vogel ('92)
GER13.52
  
 PB
5
João Vitor de Oliveira
João Vitor de Oliveira ('92)
POR13.65
  
 
6
Michael Obasuyi
Michael Obasuyi ('99)
BEL13.85
  
 
7
Jason Joseph
Jason Joseph ('98)
SUI13.88
  
 
8
Wellington Zaza
Wellington Zaza ('95)
LBR16.43
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Aurel Manga
Aurel Manga ('92)
FRA13.46
  
 
2
Wellington Zaza
Wellington Zaza ('95)
LBR13.63
  
 
3
Michael Obasuyi
Michael Obasuyi ('99)
BEL13.70
  
 SB
4
Jason Joseph
Jason Joseph ('98)
SUI13.72
  
 
5
João Vitor de Oliveira
João Vitor de Oliveira ('92)
POR13.76
  
 
6
Leo El Achkar
Leo El Achkar ('99)
FRA14.03
  
 
Indledende 2
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Just Kwaou-Mathey
Just Kwaou-Mathey ('99)
FRA13.71
  
 
2
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA13.74
  
 
3
Martin Vogel
Martin Vogel ('92)
GER13.84
  
 
4
Tiaan Kleynhans
Tiaan Kleynhans ('96)
RSA13.93
  
 
5
Brahian Peña
Brahian Peña ('94)
SUI13.95
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Rasmus Mägi
Rasmus Mägi ('92)
EST48.49
  
 SB
2
Constantin Preis
Constantin Preis ('98)
GER48.60
  
 PB
3
Ludvy Vaillant
Ludvy Vaillant ('95)
FRA49.22
  
 SB
4
Kariem Hussein
Kariem Hussein ('89)
SUI49.29
  
 SB
5
Ramsey Angela
Ramsey Angela ('99)
NED49.35
  
NU23R PB
6
Gabriele Montefalcone
Gabriele Montefalcone ('97)
ITA49.83
  
 PB
7
Chris McAlister
Chris McAlister ('95)
GBR50.44
  
 
Finale B
1
Luke Campbell
Luke Campbell ('94)
GER49.89
  
 SB
2
Joshua Abuaku
Joshua Abuaku ('96)
GER49.93
  
 SB
3
Mario Lambrughi
Mario Lambrughi ('92)
ITA50.19
  
 
4
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR50.36
  
 SB
5
Julien Bonvin
Julien Bonvin ('99)
SUI50.54
  
 PB
6
Cameron French
Cameron French ('92)
NZL50.99
  
 
7
Dany Brand
Dany Brand ('96)
SUI51.36
  
 
Finale C
1
Sales Junior Inglin
Sales Junior Inglin ('99)
SUI50.58
  
 SB
2
Tibor Koroknai
Tibor Koroknai ('90)
HUN51.43
  
 
3
Mattia Tajana
Mattia Tajana ('96)
SUI51.52
  
 SB
4
Nahom Yirga
Nahom Yirga ('01)
SUI51.69
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Tihomir Ivanov
Tihomir Ivanov ('94)
BUL2.28
  
 SB
 
2.10
  O
2.15
  O
2.20
  O
2.25 SB
 XO
2.28 SB
  O
2.33
XXX
  
2
Donald Thomas
Donald Thomas ('84)
BAH2.28
  
 SB
 
2.10
  O
2.15
  O
2.20
  O
2.25 SB
 XO
2.28 SB
XXO
2.33
XXX
  
3
Marco Fassinotti
Marco Fassinotti ('89)
ITA2.25
  
 SB
 
2.10
  O
2.15
 XO
2.20
 XO
2.25 SB
  O
2.28
XXX
   
4
Tobias Potye
Tobias Potye ('95)
GER2.20
  
 =SB
 
2.05
 XO
2.10
  O
2.15
 XO
2.20 =SB
 XO
2.25
XXX
   
5
Vivien Streit
Vivien Streit ('92)
SUI2.00
  
 =SB
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00 =SB
  O
2.05
XXX
    
6
Jamie Sesay
Jamie Sesay ('04)
NED2.00
  
 SB
 
1.90
  O
1.95 =SB
 XO
2.00 SB
  O
2.05
XXX
    
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Dominik Alberto
Dominik Alberto ('92)
SUI5.55
  
 
 
5.40
  XO
5.55
  XO
      
2
Matteo Cristoforo Capello
Matteo Cristoforo Capello ('97)
ITA5.20
  
 
 
5.20
 XO
5.40
XXX
      
3
Adrian Kübler
Adrian Kübler ('97)
SUI5.10
  
 =PB
 
4.80
 XO
4.90 SB
  O
5.00 SB
XXO
5.10 =PB
  O
5.20
XXX
   
4
Felix Eichenberger
Felix Eichenberger ('01)
SUI4.80
  
 SB
 
4.60 SB
 XO
4.80 SB
  O
5.00
XXX
     
5
Simon Schenk
Simon Schenk ('01)
SUI4.40
  
 
 
4.40
  O
4.60
XXX
      
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.87
-0.3
  
 
 
  –7.71
 -0.6
  –7.87
 -0.3
  –
 -0.1
7.63
 0.4
  
2
Arnovis Dalmero
Arnovis Dalmero 
COL7.76
-0.3
  
 
 
7.11
 -0.9
5.48
 -0.2
  –
 1.3
7.66
 -0.4
7.76
 -0.3
7.53
 0.1
  
3
Christopher Ullmann
Christopher Ullmann ('93)
SUI7.54
-0.5
  
 
 
7.29
 -0.8
  –
 1.3
  –
 -0.2
  –
 -0.4
7.53
 0.2
7.54
 -0.5
  
Henry Frayne
Henry Frayne ('90)
AUS NM
  
 
 
  –  –  –
 1.3
  –  –  –  
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Tuomas Kaukolahti
Tuomas Kaukolahti ('94)
FIN16.22
+0.3
  
 SB
 
16.22 SB
 0.3
  X
 0.0
16.22 =SB
 1.6
  X
 0.2
15.96
 0.1
16.14
 0.7
  
2
Edoardo Accetta
Edoardo Accetta ('94)
ITA16.08
+1.5
  
 
 
  X
 0.6
16.05
 0.7
  X
 0.7
16.08
 1.5
  X
 -0.6
15.96
 0.8
  
3
Lasha Gulelauri
Lasha Gulelauri ('93)
GEO16.07
+0.3
  
 SB
 
  X
 0.0
16.07 SB
 0.3
  X
 1.2
  X
 0.6
  X
 0.7
  X
 0.1
  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Patriks Gailums
Patriks Gailums ('98)
LAT75.90
  
 
 
75.90  X70.8569.9274.3873.88  
2
Timothy Herman
Timothy Herman ('90)
BEL73.67
  
 
 
67.7471.7573.6771.6171.2371.99  
3
Laurent Carron
Laurent Carron ('94)
SUI68.74
  
 
 
68.7467.3764.9267.64  X68.22  
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
NED38.56
  
 
  Solomon Bockarie, Taymir Burnet, Christopher Garia, Churandy Martina
2
 
  
CZE38.68
  
 
  Jiří Polák, Zdeněk Stromšík, Dominik Záleský, Jan Jirka
3
 
  
SUI39.04
  
 
  Pascal Mancini, William Reais, Silvan Wicki, Jason Joseph
4
 
  
FIN39.25
  
 
  Riku Illukka, Roope Saarinen, Oskari Lehtonen, Samuel Purola
5
 
  
SUI40.55
  
 
  Simon Graf, Martin Fuchs, Bradley Lestrade, Jarod Maury
6
 
  
SUI40.91
  
 
  Jérémy Valnet, Joe Martin, Alexis Hirsiger, Lucien Kern
K 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Mujinga Kambundji
Mujinga Kambundji ('92)
SUI11.07
  
 SB
2
Salomé Kora
Salomé Kora ('94)
SUI11.12
  
 PB
3
Ajla Del Ponte
Ajla Del Ponte ('96)
SUI11.18
  
 SB
4
Dafne Schippers
Dafne Schippers ('92)
NED11.25
  
 
5
Vittoria Fontana
Vittoria Fontana 
ITA11.33
  
 PB
6
Marije van Hunenstijn
Marije van Hunenstijn ('95)
NED11.34
  
 SB
7
Naomi Sedney
Naomi Sedney ('94)
NED11.38
  
 
8
Lotta Kemppinen
Lotta Kemppinen ('98)
FIN11.45
  
 
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Kristal Awuah
Kristal Awuah ('99)
GBR11.39
  
 SB
2
Irene Siragusa
Irene Siragusa ('93)
ITA11.45
  
 SB
2
Cynthia Reinle
Cynthia Reinle 
SUI11.45
  
 PB
4
Riccarda Dietsche
Riccarda Dietsche ('96)
SUI11.50
  
 
5
Nathacha Kouni
Nathacha Kouni ('01)
SUI11.51
  
 
6Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.59
  
 
7
Natalia Linares
Natalia Linares ('03)
COL11.61
  
 
7
Mélissa Gutschmidt
Mélissa Gutschmidt ('02)
SUI11.61
  
 
Finale C
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN11.51
  
 SB
2
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
FIN11.54
  
 =PB
3
Léonie Pointet
Léonie Pointet ('01)
SUI11.59
  
 PB
4
Johanna Kylmänen
Johanna Kylmänen ('02)
FIN11.73
  
 PB
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN11.82
  
 
6
Anna Pursiainen
Anna Pursiainen ('03)
FIN11.85
  
 
Finale D
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Michelle Gloor
Michelle Gloor 
SUI11.69
  
 PB
2
Samantha Dagry
Samantha Dagry ('94)
SUI11.78
  
 SB
3
Céline Bürgi
Céline Bürgi ('99)
SUI11.80
  
 =SB
4
Judith Goll
Judith Goll ('99)
SUI11.88
  
 SB
5
Daniela Kyburz
Daniela Kyburz ('88)
SUI12.27
  
 SB
6
Emma Piffaretti
Emma Piffaretti ('02)
SUI12.29
  
 SB
Finale E
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Soraya Becerra
Soraya Becerra ('04)
SUI11.93
  
 
2
Elisabet Salmela
Elisabet Salmela ('97)
FIN11.95
  
 
3
Zora Rauh
Zora Rauh ('02)
SUI12.03
  
 
4
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
FIN12.04
  
 SB
5
Niamh Whelan
Niamh Whelan ('90)
IRL12.09
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED50.98
  
 =PB
2
Cátia Azevedo
Cátia Azevedo ('94)
POR51.02
  
 
3
Amandine Brossier
Amandine Brossier ('95)
FRA51.25
  
 PB
4
Floria Guei
Floria Guei ('90)
FRA51.57
  
 =SB
5
Leni Shida
Leni Shida ('94)
UGA51.81
  
 SB
6
Eleni Artymata
Eleni Artymata ('86)
CYP51.91
  
 
7
Yasmin Liverpool
Yasmin Liverpool ('99)
GBR52.07
  
 
Finale B
1
Alice Mangione
Alice Mangione ('97)
ITA51.74
  
 PB
2
Ruth Sophia Spelmeyer-Preuß
Ruth Sophia Spelmeyer-Preuß ('90)
GER52.15
  
 SB
3
Lisanne de Witte
Lisanne de Witte ('92)
NED52.16
  
 SB
4
Agnė Šerkšnienė
Agnė Šerkšnienė ('88)
LTU52.31
  
 
5
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL52.32
  
 PB
6
Sophie Becker
Sophie Becker ('97)
IRL53.06
  
 
7
Deborah Sananes
Deborah Sananes ('95)
FRA54.12
  
 
Finale C
1
Maria Benedicta Chigbolu
Maria Benedicta Chigbolu ('89)
ITA52.60
  
 SB
2
Silke Lemmens
Silke Lemmens ('99)
SUI53.01
  
 PB
3
Rachel Pellaud
Rachel Pellaud ('95)
SUI53.03
  
 PB
4
Andriána Férra
Andriána Férra ('88)
GRE53.35
  
 SB
5
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED53.81
  
 SB
6
Eva Hovenkamp
Eva Hovenkamp ('96)
NED54.10
  
 
Finale D
1
Brigitte Ntiamoah
Brigitte Ntiamoah ('94)
FRA53.11
  
 
2
Andrea Bouma
Andrea Bouma ('99)
NED53.90
  
 SB
3
Veronica Vancardo
Veronica Vancardo 
SUI54.45
  
 SB
4
Giulia Senn
Giulia Senn ('01)
SUI55.34
  
 
5
Maureen Ellsworth
Maureen Ellsworth ('91)
NED55.60
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Déborah Rodríguez
Déborah Rodríguez ('92)
URU2:00.20
  
NR PB
2
Lore Hoffmann
Lore Hoffmann ('96)
SUI2:00.29
  
 SB
3
Angelika Sarna
Angelika Sarna ('97)
POL2:00.34
  
 PB
4
Lovisa Lindh
Lovisa Lindh ('91)
SWE2:01.00
  
 
5
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL2:01.42
  
 SB
6
Delia Sclabas
Delia Sclabas 
SUI2:01.79
  
 SB
7
Audrey Werro
Audrey Werro ('04)
SUI2:02.32
  
 PB
8
Valentina Rosamilia
Valentina Rosamilia ('03)
SUI2:02.38
  
 PB
9
Bregje Sloot
Bregje Sloot 
NED2:02.72
  
 SB
10
Mariska Parewyck
Mariska Parewyck ('88)
BEL2:06.67
  
 SB
Finale B
1
Louise Shanahan
Louise Shanahan ('97)
IRL2:02.36
  
 
2
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
FIN2:02.41
  
 
3
Naumglorious Chepchumba
Naumglorious Chepchumba ('93)
KEN2:02.73
  
 PB
4
Claire Mooney
Claire Mooney ('92)
IRL2:03.78
  
 
5
Aníta Hinriksdóttir
Aníta Hinriksdóttir ('96)
ISL2:05.18
  
 SB
6
Joceline Wind
Joceline Wind 
SUI2:06.86
  
 PB
7
Lilly Nägeli
Lilly Nägeli ('03)
SUI2:06.93
  
 PB
8
Gena Lofstrand
Gena Lofstrand ('95)
RSA2:07.38
  
 SB
9
Sabine Bonvin
Sabine Bonvin ('94)
SUI2:08.42
  
 SB
10
Sina Sprecher
Sina Sprecher ('89)
SUI2:10.83
  
 SB
11
Sophie Baumann
Sophie Baumann ('02)
SUI2:12.75
  
 
12
Emma Lucchina
Emma Lucchina ('98)
SUI2:12.90
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Laura Valette
Laura Valette ('97)
FRA12.87
  
 =PB
2
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL12.90
  
 SB
3
Ditaji Kambundji
Ditaji Kambundji ('02)
SUI12.94
  
 PB
4
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED13.16
  
 
5
Beate Schrott
Beate Schrott ('88)
AUT13.19
  
 
6
Giada Carmassi
Giada Carmassi ('94)
ITA13.21
  
 
7Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.48
  
 
Cyrena Samba-Mayela
Cyrena Samba-Mayela 
FRA DNF
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Cyrena Samba-Mayela
Cyrena Samba-Mayela 
FRA12.97
  
 SB
2
Ditaji Kambundji
Ditaji Kambundji ('02)
SUI13.08
  
 
3
Laura Valette
Laura Valette ('97)
FRA13.09
  
 
4
Sharona Bakker
Sharona Bakker ('90)
NED13.33
  
 
5
Giada Carmassi
Giada Carmassi ('94)
ITA13.37
  
 
6
Eline Berings
Eline Berings ('86)
BEL13.70
  
 
7
Larissa Bertényi
Larissa Bertényi 
SUI13.87
  
 
Indledende 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Anne Zagré
Anne Zagré ('90)
BEL13.05
  
 
2
Beate Schrott
Beate Schrott ('88)
AUT13.39
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN13.46
  
 
4
Awa Sene
Awa Sene ('94)
FRA13.56
  
 
5
Linda Guizzetti
Linda Guizzetti ('98)
ITA13.60
  
 SB
6
Selina Von Jackowski
Selina Von Jackowski ('97)
SUI13.82
  
 
7
Daniela Kyburz
Daniela Kyburz ('88)
SUI14.10
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Viktoriya Tkachuk
Viktoriya Tkachuk ('94)
UKR54.60
  
 PB
2
Paulien Couckuyt
Paulien Couckuyt ('97)
BEL54.95
  
NR PB
3
Eleonora Marchiando
Eleonora Marchiando ('97)
ITA55.68
  
 PB
4
Viivi Lehikoinen
Viivi Lehikoinen ('99)
FIN55.77
  
NU23R PB
5
Ayomide Folorunso
Ayomide Folorunso ('96)
ITA56.05
  
 SB
6
Yasmin Giger
Yasmin Giger ('99)
SUI56.40
  
 SB
7
Taylon Bieldt
Taylon Bieldt ('98)
RSA56.55
  
 
Finale B
1
Rebecca Sartori
Rebecca Sartori ('97)
ITA56.49
  
 PB
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)DEN58.10
  
 PB
3
Alizée Rusca
Alizée Rusca ('99)
SUI59.37
  
 PB
Finale C
1
Daniela Ledecká
Daniela Ledecká ('96)
SVK56.75
  
 PB
2
Annina Fähr
Annina Fähr ('93)
SUI57.58
  
 SB
3
Aurelie Chaboudez
Aurelie Chaboudez ('93)
FRA57.70
  
 
4
Shana Grebo
Shana Grebo 
FRA57.91
  
 
5
Valentina Cavalleri
Valentina Cavalleri ('95)
ITA57.95
  
 SB
6
Christine Salterberg
Christine Salterberg ('94)
GER58.14
  
 
7
Djamila Böhm
Djamila Böhm ('94)
GER58.40
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emily Borthwick
Emily Borthwick ('97)
GBR1.93
  
 PB
 
1.75
 XO
1.80
  O
1.85
  O
1.90
XXO
1.93 PB
XXO
1.96
XXX
  
2
Morgan Lake
Morgan Lake ('97)
GBR1.90
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
 XO
1.93
XXX
    
3
Salome Lang
Salome Lang ('97)
SUI1.85
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.90
XXX
    
4
Urtė Baikštytė
Urtė Baikštytė ('99)
LTU1.85
  
 
 
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
  O
1.90
XXX
    
5
Marithé Engondo
Marithé Engondo ('02)
SUI1.80
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXO
1.85
XXX
    
6
Deborah Vomsattel
Deborah Vomsattel ('96)
SUI1.75
  
 SB
 
1.65
 XO
1.70
  O
1.75 SB
 XO
1.80
XXX
    
7
Lisa Schueler
Lisa Schueler ('96)
SUI1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
    
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Lene Retzius
Lene Retzius ('96)
NOR4.50
  
=NR =PB
 
4.15
  O
4.30
  O
4.40
  O
4.50 =PB
  O
4.60
XXX
   
2
Angelica Moser
Angelica Moser ('97)
SUI4.50
  
 
 
4.40
 XO
4.50
  O
4.60
XXX
     
3
Elisa Molinarolo
Elisa Molinarolo ('94)
ITA4.50
  
 
 
4.15
  O
4.30
  O
4.40
  O
4.50
XXO
4.60
XXX
   
4
Andrina Hodel
Andrina Hodel 
SUI4.50
  
 PB
 
4.15
 XO
4.30
 XO
4.50 PB
XXO
4.60
XXX
    
5
Fanny Smets
Fanny Smets ('86)
BEL4.40
  
 SB
 
4.15
 XO
4.30
  O
4.40 SB
  O
4.50
XXX
    
6
Femke Pluim
Femke Pluim ('94)
NED4.30
  
 
 
4.15
  O
4.30
XXO
4.40
XXX
     
7
Chloé Henry
Chloé Henry ('87)
BEL4.30
  
 SB
 
4.00
  O
4.15 =SB
XXO
4.30 SB
XXO
4.40
XXX
    
8
Marion Lotout
Marion Lotout ('89)
FRA4.15
  
 
 
4.15
 XO
4.30
XXX
      
8
Lea Bachmann
Lea Bachmann ('96)
SUI4.15
  
 
 
4.15
 XO
4.30
XXX
      
10
Fanny Leimgruber
Fanny Leimgruber ('90)
SUI3.80
  
 SB
 
3.60 SB
XXO
3.80 SB
  O
4.00
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Emma Piffaretti
Emma Piffaretti ('02)
SUI6.02
+0.5
  
 SB
 
6.02 SB
 0.5
5.80
 -1.1
5.61
 -1.1
5.75
 -0.3
  –
 1.1
5.85
 1.6
  
2
Fatim Affessi
Fatim Affessi ('93)
SUI5.98
+0.4
  
 
 
5.95
 0.2
5.85
 -1.2
  –  –5.98
 0.4
5.83
 0.5
  
3
Natalia Linares
Natalia Linares ('03)
COL5.75
-0.3
  
 
 
  –  –  –
 -1.2
5.61
 -0.2
5.75
 -0.3
5.59
 0.4
  
4
Elenore Bailly
Elenore Bailly ('91)
CIV5.67
-0.2
  
 SB
 
5.33
 -0.9
5.65 =SB
 -0.7
5.60
 0.3
  X
 0.0
5.67 SB
 -0.2
5.40
 0.5
  
5
Michèle Garlinski
Michèle Garlinski ('93)
SUI5.60
+0.7
  
 SB
 
5.50
 -0.9
5.47
 -1.5
5.50
 -2.2
5.35
 0.3
  –
 -0.3
5.60 SB
 0.7
  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Denia Caballero
Denia Caballero ('90)
CUB60.25
  
 
 
60.2556.38  X58.52  X59.36  
2Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN56.25
  
 
 
56.25  X54.2055.23  X  X  
3
Amanda Ngandu-Ntumba
Amanda Ngandu-Ntumba 
FRA54.25
  
 
 
54.2553.66  X53.64  X52.87  
4
Irene Donzelot
Irene Donzelot ('88)
FRA53.69
  
 
 
53.69  X  X51.41  X50.65  
5
Stefania Strumillo
Stefania Strumillo ('89)
ITA53.63
  
 
 
51.4952.21  X52.4852.5653.63  
6
Niamh Fogarty
Niamh Fogarty ('99)
IRL53.08
  
 =PB
 
47.1350.7053.08 =PB50.5451.6849.85  
7
Corinne Nugter
Corinne Nugter ('92)
NED53.07
  
 SB
 
  X49.32  X52.57  X53.07 SB  
8Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN53.02
  
 
 
  X52.7151.0552.0153.0251.37  
9
Chantal Tanner
Chantal Tanner ('97)
SUI45.79
  
 
 
45.3744.4444.1845.79  X45.69  
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
 
  
SUI42.42
  
 
  Riccarda Dietsche, Ajla Del Ponte, Mujinga Kambundji, Salomé Kora
1
 
  
NED42.82
  
 
  Marije van Hunenstijn, Dafne Schippers, Lieke Klaver, Naomi Sedney
1Danmark Danmark  43.71
  
NR 
  Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde U. Kramer, Emma Beiter Bomme, Mette Graversgaard
1
 
  
FIN44.17
  
 
  Johanna Kylmänen, Lotta Kemppinen, Anniina Kortetmaa, Anna Pursiainen
4
 
  
SUI44.75
  
 
  Ditaji Kambundji, Mélissa Gutschmidt, Zora Rauh, Soraya Becerra
 
  
SUIDQ
  
 
  Judith Goll, Nathacha Kouni, Cynthia Reinle, Léonie Pointet
D17 100 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Jamie Sesay
Jamie Sesay ('04)
NED10.92
  
 
2
Simone Menchini
Simone Menchini ('04)
ITA11.15
  
 
D17 800 m    

Finale A

Finale
1
Maxwell Koulen
Maxwell Koulen ('04)
SUI1:55.27
  
 
P17 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Lucrezia Filiberti
Lucrezia Filiberti ('04)
ITA12.27
  
 
2
Héloïse Hughes
Héloïse Hughes ('04)
RSA12.39
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1
Danika Slits
Danika Slits ('05)
SUI2:17.82
  
 PB

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half