Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viborg: Ugens Udfordring Finale 2 15.6.2021
Viborg Atletikstadion

M22 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mark DrongesenMark Drongesen Aalborg AM48.28
  
 SB
 
48.28 SB       
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM2:25.91
  
 PB
2Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM2:27.33
  
 PB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM21.04
  
 PB
 
21.04 PB       
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1William ThomsenWilliam Thomsen ('05)Viborg AM22.09
  
 PB
 
22.09 PB       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM26.10
  
 
 
26.10       
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM24.55
  
 
 
24.55       
3Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM21.92
  
 PB
 
21.92 PB       
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Viborg AM Viborg AM  54.44
  
 
  Johannes Wilhelm Busch, Emil Møller Schmidt, Marius Skovsgaard Pedersen, Tobias Krath Hansen
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM1:51.13
  
 PB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM23.60
  
 
 
23.60       
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM22.78
  
 PB
 
22.78 PB       
3Elliot Gøsta Glaney RundqvistElliot Gøsta Glaney Rundqvist ('09)Viborg AM11.77
  
 PB
 
11.77 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM22.90
  
 PB
 
22.90 PB       
2Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM20.98
  
 
 
20.98       
3Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM11.29
  
 PB
 
11.29 PB       
D11 400 m    

Finale A

Finale
3
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM1:52.33
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp