Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Træningsstævne Aalborg 16.6.2021
Skovdalen Atletikstadion

M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM57.45
  
 SB
2Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM1:01.31
  
 SB
D13 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM31.01
  
 
2Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM34.83
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM30.58
  
  K
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM32.86
  
  K
3Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM34.27
  
  K
4Naya Emilie Huxt DissingNaya Emilie Huxt Dissing ('09)Aalborg AM35.15
  
  K
5Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM36.01
  
  K
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:04.76
  
 SB
2Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM2:11.25
  
  K
3Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM2:25.31
  
 PB
4Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM2:32.32
  
  K

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1