Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Herlev High 16.6.2021
Herlev Stadion

M Højdespring    

Finale A

Finale
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.95
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
2.01
XXX
     
Finale B
1Bjarne Valdemar JensenBjarne Valdemar Jensen ('64)Herlev Atletik1.25
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
XXO
1.30
XXX
   
1Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.25
  
 =SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
  O
1.30
XXX
   
Finale C
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik1.45
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 =PB
  O
1.45 PB
  O
  
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Eva Bak-JensenEva Bak-Jensen ('57)Herlev Atletik0.95
  
 =SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =SB
  O
1.00
XXX
    
D15 Højdespring    
Finale C
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.60
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55 =PB
XXO
1.57 PB
  O
1.60 PB
XXO
  
2Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.40
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
   
2Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik1.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
  
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05 =SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.18
XXX
   
3Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik1.10
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
 XO
1.10 =PB
XXO
1.15
XXX
 
Finale B
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik1.30
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
XXO
1.35
XXX
 
Finale C
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
   
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =SB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
  
2Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXr
    
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05 =SB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
 
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.25
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25 =PB
 XO
1.30
XXX
  
3
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF1.00
  
 PB
 
0.65 PB
  O
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
       
4
Asmund Schou-Pedersen
Asmund Schou-Pedersen ('11)
Herlev Atletik1.00
  
 PB
 
0.85
 XO
0.90 =SB
  O
0.95 SB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
   
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik1.18
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.18 PB
  O
     
Finale B
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 PB
  O
    
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15
  Xr
 
2
Elliot Franks
Elliot Franks ('12)
Herlev Atletik0.95
  
 =PB
 
0.65
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00
XXX
  
D8 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik0.65
  
 
 
0.65
XXO
0.70
XXX
      
M45 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF1.30
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
    
2Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik1.50
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =SB
 XO
1.45 SB
 XO
1.50 =PB
XXO
1.55
XXX
  
3Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik1.40
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
    

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne