Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Karlstad SWE: Folksam GP 22.6.2021
Tingvalla IP

M 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN10.25
  
 
2
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.29
  
 SB
3
Serhiy Smelyk
Serhiy Smelyk ('87)
UKR10.45
  
 SB
4
Viktor Thor
Viktor Thor 
SWE10.66
  
 SB
5
William Thor
William Thor 
SWE10.76
  
 
6
Alexander Hult
Alexander Hult ('96)
SWE10.96
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Mark English
Mark English ('93)
IRL1:46.50
  
 
2
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE1:47.03
  
 
3
Mohamed Belbachir
Mohamed Belbachir ('94)
ALG1:47.55
  
 
4
Takieddine Hedeilli
Takieddine Hedeilli ('96)
ALG1:47.64
  
 
5
Johan Rogestedt
Johan Rogestedt ('93)
SWE1:47.81
  
 
6
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:48.10
  
 
7Andreas BubeAndreas Bube ('87)DEN1:48.61
  
 
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi ('88)
ALG DNF
  
 
Finale B
1Christoffer Frost-Jensen JohansenChristoffer Frost-Jensen Johansen ('97)DEN1:50.47
  
 
2
Samuel Pihlström
Samuel Pihlström ('01)
SWE1:51.46
  
 PB
3
Gustav Bivstedt
Gustav Bivstedt ('96)
SWE1:51.53
  
 SB
4
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE1:51.76
  
 SB
5
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:51.93
  
 SB
6
Alexander Nyström
Alexander Nyström ('03)
SWE1:52.43
  
 SB
7
Yared Kidane
Yared Kidane ('99)
ERI1:53.38
  
 SB
8
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE1:57.55
  
 
Anton Persson
Anton Persson ('96)
SWE DNF
  
 
Anders Logg
Anders Logg ('76)
SWE DNF
  
 
Erik Guander
Erik Guander ('02)
SWE DNF
  
 
Finale C
1
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE1:52.87
  
 SB
2
Henrik Franzén
Henrik Franzén ('03)
SWE1:53.35
  
 
3
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE1:53.35
  
 PB
4
Björn Seifert
Björn Seifert ('96)
SWE1:54.16
  
 SB
5
Mathias Söder
Mathias Söder ('99)
SWE1:55.03
  
 
6
Viktor Skoglund
Viktor Skoglund ('04)
SWE1:55.87
  
 
7
Johan Lamm
Johan Lamm ('98)
SWE1:56.42
  
 SB
8
Bienvenue Musore
Bienvenue Musore ('90)
SWE1:58.28
  
 SB
9
Axel Alness Borg
Axel Alness Borg ('98)
SWE2:00.69
  
 
Simon Wikell
Simon Wikell ('03)
SWE DNF
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI7:59.74
  
NR PB
2
Abdelfath Yassin
Abdelfath Yassin ('95)
SWE8:01.12
  
 PB
3
Linus Rosdahl
Linus Rosdahl ('92)
SWE8:04.34
  
 PB
4
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE8:04.49
  
 PB
5
Jonatan Fridolfsson
Jonatan Fridolfsson ('92)
SWE8:08.42
  
 SB
6
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE8:12.58
  
 SB
7
Sebastian Nilsson
Sebastian Nilsson ('98)
SWE8:14.55
  
 PB
8
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SWE8:16.92
  
 PB
9
Erik Djurberg
Erik Djurberg ('97)
SWE8:17.38
  
 PB
10
Jonathan Grahn
Jonathan Grahn ('04)
SWE8:25.10
  
 PB
11
Viktor Frisk
Viktor Frisk ('03)
SWE8:25.37
  
 PB
12
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE8:25.52
  
 PB
13
Yohannes Kiflay
Yohannes Kiflay ('02)
ERI8:27.23
  
 PB
14
Nils Bredin
Nils Bredin ('02)
SWE8:28.83
  
 
15
Andreas Davidsson
Andreas Davidsson ('95)
SWE8:32.11
  
 PB
16
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE8:34.00
  
 SB
17
Nils Spetz
Nils Spetz ('91)
SWE8:35.75
  
 PB
18
Rickard Emilsson
Rickard Emilsson ('89)
SWE8:41.68
  
 SB
August Mollén
August Mollén ('99)
SWE DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE8:30.89
  
 
2
Jamaine Coleman
Jamaine Coleman ('95)
GBR8:33.87
  
 
3Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)DEN8:33.88
  
 
4
Jacob Boutera
Jacob Boutera ('96)
NOR8:39.49
  
 
5
James Nipperess
James Nipperess ('90)
AUS8:49.93
  
 
6
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE8:54.25
  
 
Fredrik Sandvik
Fredrik Sandvik ('98)
NOR DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE14.03
  
 SB
2
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE14.77
  
 SB
3
Linus Otto Boyer
Linus Otto Boyer ('95)
SWE15.02
  
 
4
Sidrak Afework
Sidrak Afework ('01)
SWE15.09
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE52.59
  
 
2
Ludvig Hillenfjärd
Ludvig Hillenfjärd ('97)
SWE52.71
  
 
3
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE54.00
  
 
4
Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 
SWE54.06
  
 
Fredrik Kihlblom
Fredrik Kihlblom ('98)
SWE DQ
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Oskar Lundqvist
Oskar Lundqvist ('97)
SWE2.12
  
 SB
 
1.96
  O
2.00
  O
2.04
  O
2.07
  O
2.12
  O
2.16
XXX
  
2
Emil Uhlin
Emil Uhlin 
SWE2.10
  
 
 
1.92
  O
2.00
  O
2.04
 XO
2.10
XXO
2.14
XXX
   
3
Arvid Ryberg
Arvid Ryberg ('98)
SWE2.00
  
 
 
1.84
  O
1.88
  O
1.92
  O
1.96
  O
2.00
 XO
2.04
XXX
  
4
Agustin Hilmersson
Agustin Hilmersson ('03)
SWE2.00
  
 PB
 
1.84
  O
1.88
  O
1.92
  O
1.96
 XO
2.00
XXO
2.04
XXX
  
5
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
SWE2.00
  
 
 
1.92
 XO
1.96
 XO
2.00
XXO
2.04
XXX
    
6
Hampus Carlens
Hampus Carlens ('99)
SWE1.96
  
 
 
1.84
  O
1.88
  O
1.92
 XO
1.96
 XO
2.00
XXX
   
7
Markus Asplund
Markus Asplund ('98)
SWE1.88
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.84
 XO
1.88
  O
1.92
XXX
   
8
Olle Hammarberg
Olle Hammarberg ('01)
SWE1.84
  
 
 
1.75
  O
1.80
 XO
1.84
  O
1.88
XXX
    
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Armand Duplantis
Armand Duplantis ('99)
SWE6.00
  
 
 
5.50
 XO
5.70
  O
6.00
 XO
     
2
Piotr Lisek
Piotr Lisek ('92)
POL5.50
  
 
 
5.50
XXO
5.70
  XX
5.80
  X
     
3
Simen Guttormsen
Simen Guttormsen ('01)
NOR5.30
  
 
 
5.30
  O
5.50
XXX
      
4
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR5.30
  
 
 
5.30
 XO
5.50
XXX
      
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL NH
  
 
 
5.30
XXX
       
Sondre Guttormsen
Sondre Guttormsen ('99)
NOR DNS
  
 
 
5.30
  r
       
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.38
-0.2
  
 SB
 
  X
 -1.1
  X
 0.9
7.22 SB
 -0.5
7.09
 -0.8
7.36 SB
 -0.3
7.38 SB
 -0.2
  
2Kasper LarsenKasper Larsen ('99)DEN7.25
+0.7
  
 
 
7.03
 -0.9
7.25
 0.7
  X
 0.8
7.10
 -1.5
7.15
 -0.3
7.05
 -0.5
  
3
Andreas Otterling
Andreas Otterling ('86)
SWE7.10
-1.0
  
 
 
7.10
 -1.0
  X
 -1.1
  X
 0.3
  X
 1.0
  X
 0.1
6.91
 -2.1
  
4
Oliver Ellström
Oliver Ellström ('03)
SWE7.04
0.0
  
 
 
6.81
 -0.8
  X
 0.1
5.69
 -1.2
7.04
 0.0
  X
 1.9
6.89
 1.1
  
5
Victor Pettersson
Victor Pettersson ('97)
SWE6.94
+1.2
  
 
 
  X
 1.0
6.94
 1.2
  X
 -0.1
  X
 -0.4
  X
 1.0
  X
 -0.3
  
6
Oskar Erixon
Oskar Erixon ('99)
SWE6.67
+0.2
  
 
 
6.65
 0.6
  X
 -0.4
  X
 -0.3
  X
 0.9
  X
 1.0
6.67
 0.2
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE20.63
  
 
 
  X20.63  X20.09  X  X  
2Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR20.15
  
 
 
20.0619.8019.5120.1519.7020.03  
3
Frántsi-Anastásios Latifllári
Frántsi-Anastásios Latifllári ('96)
GRE19.14
  
 
 
18.3018.8818.3819.14  X18.73  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE67.64
  
 
 
67.2265.1867.64  X66.48  X  
2
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE63.61
  
 
 
  X  X  X63.61  X63.58  
3
Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad ('95)
NOR60.17
  
 
 
  X57.99  X  X  X60.17  
4
Mauricio Ortega
Mauricio Ortega ('94)
COL59.94
  
 
 
59.94  X  X  X  X57.06  
5
Henning Prüfer
Henning Prüfer ('96)
GER59.10
  
 
 
57.34  X  X  X  X59.10  
6
Gudni Valur Guðnason
Gudni Valur Guðnason ('95)
ISL57.69
  
 
 
  X57.0457.6957.26  X  X  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Diego Del Real
Diego Del Real ('94)
MEX73.06
  
 
 
71.6471.8772.6172.9673.0672.77  
2
Chris Bennett
Chris Bennett ('89)
GBR72.19
  
 
 
70.45  X70.1972.1971.89  X  
3
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
SWE71.97
  
 
 
  X  X71.97  X  X  X  
4
Oscar Vestlund
Oscar Vestlund ('93)
SWE67.36
  
 
 
64.91  X66.99  X67.3665.95  
5
Ivar Moisander
Ivar Moisander 
SWE58.56
  
 
 
  X58.56  X  X  X  X  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Neeraj Chopra
Neeraj Chopra ('97)
IND80.96
  
 
 
79.0780.96  X  X  X77.48  
2
Sindri Hrafn Gudmundsson
Sindri Hrafn Gudmundsson ('95)
ISL76.39
  
 
 
64.5069.2076.39  X68.8673.21  
3
Dagbjartur Dadi Jónsson
Dagbjartur Dadi Jónsson ('97)
ISL76.32
  
 
 
  X76.3271.73  X72.8171.61  
4
Sebastian Thörngren
Sebastian Thörngren ('93)
SWE68.09
  
 
 
68.0964.0666.3360.3762.1366.12  
5
Jakob Eriksson
Jakob Eriksson ('98)
SWE67.14
  
 
 
64.5267.1267.1464.6463.1363.73  
6
Theodor Ahlström
Theodor Ahlström ('98)
SWE64.55
  
 
 
63.26  X64.55  X60.1762.90  
K 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Irene Ekelund
Irene Ekelund ('97)
SWE11.62
  
 
2
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE11.71
  
 
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN11.78
  
 
4
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE11.80
  
 SB
5Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)DEN11.98
  
 
6
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE11.98
  
 
K 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE23.50
  
 
2
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE23.87
  
 
3
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
ISL24.21
  
 SB
4
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE24.54
  
 SB
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Lova Perman
Lova Perman ('03)
SWE25.16
  
 SB
2
Lathifa Afrah
Lathifa Afrah ('05)
SWE26.05
  
 PB
3
Irma Jonhed
Irma Jonhed ('05)
SWE26.68
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Bregje Sloot
Bregje Sloot 
NED2:03.01
  
 
2
Cynthia Anais
Cynthia Anais ('88)
FRA2:03.02
  
 
3
Yolanda Ngarambe
Yolanda Ngarambe ('91)
SWE2:04.51
  
 SB
4
Tanja Spill
Tanja Spill ('95)
GER2:04.83
  
 
5
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
SWE2:04.94
  
 PB
6
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE2:07.52
  
 SB
7
Lovisa Bivstedt
Lovisa Bivstedt ('01)
SWE2:08.29
  
 
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE DNF
  
 
Finale B
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN2:10.95
  
 PB
2
Saga Provci
Saga Provci ('04)
SWE2:11.01
  
 PB
3
Elvira Bredin
Elvira Bredin ('03)
SWE2:11.20
  
 
4
Hannah Kinane
Hannah Kinane ('06)
SWE2:12.01
  
 PB
5
Carmen Cernjul
Carmen Cernjul ('07)
SWE2:13.41
  
 
6
Maja Sund
Maja Sund ('01)
SWE2:15.07
  
 SB
7
Elin Freed
Elin Freed ('06)
SWE2:15.31
  
 PB
Carolina Söderbom
Carolina Söderbom ('99)
SWE DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Meraf Bahta
Meraf Bahta ('89)
SWE4:11.86
  
 SB
2
Mahelet Mulugeta
Mahelet Mulugeta ('95)
ETH4:13.03
  
 SB
3
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE4:13.42
  
 
4
Federica Del Buono
Federica Del Buono ('94)
ITA4:14.27
  
 
5
María Pía Fernández
María Pía Fernández ('95)
URU4:14.42
  
 
6
Caroline Högardh
Caroline Högardh ('92)
SWE4:15.56
  
 SB
7
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE4:17.05
  
 
8
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE4:21.23
  
 PB
9
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:25.57
  
 PB
10
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE4:26.22
  
 
Rebecca Högberg
Rebecca Högberg ('84)
SWE DNF
  
 
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE DNF
  
 
Hanna Hermansson
Hanna Hermansson ('89)
SWE DNF
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)DEN58.67
  
 
2
Minna Svärd
Minna Svärd ('98)
SWE58.71
  
 
3
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE59.27
  
 PB
4
Djamila Böhm
Djamila Böhm ('94)
GER59.74
  
 
5
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE1:00.37
  
 =SB
6
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE1:00.65
  
 
Finale B
1
Tyra Landin
Tyra Landin ('02)
SWE1:02.66
  
 
2
Lovisa Ellström
Lovisa Ellström 
SWE1:04.56
  
 SB
3
Madeleine Söderqvist
Madeleine Söderqvist ('03)
SWE1:05.64
  
 
4
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE1:10.35
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Tatiána Goúsin
Tatiána Goúsin ('94)
GRE1.81
  
 
 
1.75
 XO
1.81
 XO
1.85
XXX
     
2
Sofie Skoog
Sofie Skoog ('90)
SWE1.78
  
 
 
1.75
  O
1.78
  O
1.81
XXX
     
3
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.75
  
 SB
 
1.67
  O
1.71
  O
1.75
  O
1.78
XXX
    
4
Ingrid Ronge
Ingrid Ronge ('04)
SWE1.75
  
 
 
1.62
  O
1.67
  O
1.71
  O
1.75
XXO
1.78
XXX
   
5
Kajsa Engblom
Kajsa Engblom ('01)
SWE1.62
  
 
 
1.62
 XO
1.67
XXX
      
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE6.37
-0.7
  
 PB
 
6.27 PB
 -0.1
6.25
 1.2
  X
 0.2
6.37 PB
 -0.7
  X
 0.5
6.11
 -1.0
  
2
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE6.35
+1.2
  
 
 
5.86
 -0.2
6.24
 -1.0
6.09
 0.3
  X
 -0.4
6.35
 1.2
  X
 0.6
  
3
Yuliana Angúlo
Yuliana Angúlo ('94)
ECU6.23
-0.4
  
 
 
  X
 -0.8
  X
 0.7
6.23
 -0.4
  –  –
 0.0
   
4
Karolina Svensson
Karolina Svensson ('99)
SWE6.07
+0.6
  
 =PB
 
5.75
 -0.6
5.92
 0.6
  X
 -0.8
  X
 0.2
6.07 =PB
 0.6
  X
 1.3
  
5
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE6.05
-1.6
  
 SB
 
5.76
 0.1
5.68
 0.1
6.00
 -0.1
6.05 SB
 -1.6
  X
 0.0
  X
 -0.4
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE18.75
  
 
 
17.8018.75  X  X17.73  X  
2
Amelia Strickler
Amelia Strickler ('94)
GBR17.14
  
 
 
15.7416.3416.73  X  X17.14  
3
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
SWE16.74
  
 
 
  X15.32  X16.3116.7416.37  
4
Axelina Johansson
Axelina Johansson 
SWE16.61
  
 
 
15.3916.61  X15.9716.0316.57  
5
Erna Sóley Gunnarsdóttir
Erna Sóley Gunnarsdóttir 
ISL16.03
  
 
 
15.85  X  X  X  X16.03  
6
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE15.69
  
 
 
  X  X  X15.6915.5715.67  
7
Emilia Malmehed
Emilia Malmehed ('01)
SWE13.25
  
 
 
  X  X  X13.2513.17  X  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE67.32
  
 
 
64.6167.32  X64.4767.00  X  
2
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE63.89
  
 
 
61.1763.8963.7563.3659.72  X  
3
Sara Forssell
Sara Forssell 
SWE60.40
  
 
 
  X  X60.40  X  X58.11  
4
Beatrice Nedberge Llano
Beatrice Nedberge Llano ('97)
NOR60.37
  
 
 
57.59  X59.46  X59.1560.37  
5
Eleni Larsson
Eleni Larsson ('93)
SWE59.69
  
 
 
  X  X59.69  X  X  X  
Finale B
1
Sara Forssell
Sara Forssell 
SWE62.24
  
 
 
  X62.2462.09  X  X58.45  
2
Hillevi Carlsson
Hillevi Carlsson ('02)
SWE57.58
  
 
 
56.6557.58  X  X55.6955.59  
3
Linnéa Jönsson
Linnéa Jönsson ('95)
SWE56.34
  
 
 
53.7054.15  X56.34  X  X  
4
Kajsa Wennberg
Kajsa Wennberg ('96)
SWE56.29
  
 
 
  X56.10  X56.2955.1055.67  
5
Kristina Andersson
Kristina Andersson ('91)
SWE54.75
  
 
 
54.75  X54.7352.0852.7854.32  
6
Emma Holmgren Löf
Emma Holmgren Löf ('02)
SWE54.43
  
 
 
  X54.4351.61  X52.43  X  
7
Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric ('99)
SWE50.99
  
 
 
48.0950.9947.5850.20  X  X  
8
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE50.36
  
 
 
  X48.0050.3647.92  X46.28  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive