Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Nåle- og regionsstævne 21.6.2021
Aabenraa Stadion

M 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik12.17
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik5.81
+0.3
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Casper VohsCasper Vohs ('99)Vidar Atletik31.61
  
 SB
M30 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik11.86
  
 PB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 2:21.4h
  
 PB
D17 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik12.35
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik1.60
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Joshua CullingfordJoshua Cullingford ('04)Vidar Atletik5.59
+0.2
  
 PB
P17 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 13.86
  
 PB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2:44.0h
  
 SB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.40
  
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.83
+0.6
  
 SB
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 3.90
+0.3
  
 SB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF28.72
  
 PB
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 13.74
  
 PB
D15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF12.88
  
 PB
2Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 14.29
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF2:29.8h
  
 PB
2Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:30.1h
  
 PB
3Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF2:49.4h
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF4.86
+0.4
  
 PB
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF4.05
+0.3
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 3.68
+0.3
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 5.32
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF23.86
  
 SB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF32.47
  
 PB
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF27.15
  
 PB
P15 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF14.51
  
 PB
2Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF15.79
  
 PB
3Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF16.25
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF3:09.0h
  
 PB
2Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF3:10.5h
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 4.02
+0.6
  
 PB
2Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF3.93
+0.2
  
 PB
3Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF3.80
+0.7
  
 PB
4Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF3.15
+0.3
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF10.07
  
 PB
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 7.40
  
 PB
2Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF6.92
  
 PB
3Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF5.79
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 19.43
  
 SB
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 24.74
  
 PB
2Anna Lea Zippora Leth SchmidtAnna Lea Zippora Leth Schmidt ('07)Haderslev IF16.53
  
 PB
3Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF14.78
  
 PB
4Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF13.20
  
 PB
D13 80 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik14.90
  
 PB
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF15.29
  
 PB
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 18.99
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF1.00
  
 SB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 2.70
+0.4
  
 PB
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF2.65
+0.4
  
 PB
3Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik2.60
0.0
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik6.71
  
 PB
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF5.75
  
 PB
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 4.08
  
 PB
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik19.94
  
 SB
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Luca Martin JensenLuca Martin Jensen ('08)Vidar Atletik18.80
  
 PB
2Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF10.64
  
 SB
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 10.52
  
 PB
P13 80 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.63
  
 
2Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF11.69
  
 PB
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf12.20
  
 SB
4Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.72
  
 SB
7Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF14.37
  
 PB
8Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 14.78
  
 SB
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Simone Skødt-EriksenSimone Skødt-Eriksen ('08)Glostrup IC12.88
  
 PB
2Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 13.45
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Simone Skødt-EriksenSimone Skødt-Eriksen ('08)Glostrup IC2:50.1h
  
 PB
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 3:25.2h
  
 SB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.40
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 4.25
+0.4
  
 PB
2Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf4.20
+0.4
  
 PB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF4.18
+0.5
  
 
4Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF4.16
+0.2
  
 PB
5Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 4.14
+0.3
  
 PB
6Simone Skødt-EriksenSimone Skødt-Eriksen ('08)Glostrup IC3.60
+0.2
  
 PB
7Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 3.46
+0.7
  
 PB
8Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 3.30
+0.1
  
 PB
9Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF2.92
+0.3
  
 PB
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.70
+0.3
  
 PB
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 7.75
+0.4
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 9.18
  
 PB
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.97
  
 PB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF8.29
  
 
4Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF8.11
  
 PB
5Simone Skødt-EriksenSimone Skødt-Eriksen ('08)Glostrup IC8.08
  
 PB
6Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF7.35
  
 PB
7Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf7.32
  
 PB
8Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 6.44
  
 PB
9Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 6.31
  
 PB
P13 Diskoskast 0.6 kg    

Finale A

Finale
1Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 18.75
  
 PB
2Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF12.96
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 21.68
  
 PB
2Line HomiliusLine Homilius ('08)HSUF 20.02
  
 PB
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf17.32
  
 SB
4Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF12.53
  
 PB
D12 80 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 13.69
  
 PB
D12 800 m    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 2:55.6h
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3.65
+0.5
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 4.47
  
 PB
P12 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF12.01
  
 
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)HSUF 13.16
  
 PB
3Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)14.93
  
 PB
P12 800 m    

Finale A

Finale
1Emmely Holm-JensenEmmely Holm-Jensen ('09)Aabenraa IG 3:35.0h
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.20
  
 
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)HSUF 1.15
  
 PB
3Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)1.00
  
 PB
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.28
+0.3
  
 
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)HSUF 3.60
+0.4
  
 PB
3Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)2.70
+0.3
  
 PB
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.75
  
 PB
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)HSUF 6.19
  
 PB
3Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)5.07
  
 PB
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF15.10
  
 PB
2Mai Bring-NielsenMai Bring-Nielsen ('09)6.90
  
 PB
D11 60 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Elias KhassoukElias Khassouk ('10)9.81
  
 PB
2Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 10.15
  
 PB
3Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 10.62
  
 PB
4Gustav Mailand JensenGustav Mailand Jensen ('10)10.64
  
 PB
5Christian Byriel SeebergChristian Byriel Seeberg ('10)10.68
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 2:09.4h
  
 PB
2Elias KhassoukElias Khassouk ('10)2:27.1h
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elias KhassoukElias Khassouk ('10)1.15
  
 PB
2Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 1.10
  
 =PB
3Christian Byriel SeebergChristian Byriel Seeberg ('10)0.90
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 3.58 w
w
  
 
2Elias KhassoukElias Khassouk ('10)3.48 w
w
  
 
3Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 3.42 w
w
  
 
4Gustav Mailand JensenGustav Mailand Jensen ('10)3.22 w
w
  
 
5Christian Byriel SeebergChristian Byriel Seeberg ('10)3.09 w
w
  
 
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 6.81
  
 PB
2Elias KhassoukElias Khassouk ('10)6.23
  
 PB
3Gustav Mailand JensenGustav Mailand Jensen ('10)5.85
  
 PB
4Christian Byriel SeebergChristian Byriel Seeberg ('10)5.29
  
 PB
5Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 4.32
  
 PB
D11 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1Gustav Mailand JensenGustav Mailand Jensen ('10)31.32
  
 PB
2Elias KhassoukElias Khassouk ('10)31.11
  
 PB
3Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 20.58
  
 PB
4Christian Byriel SeebergChristian Byriel Seeberg ('10)15.32
  
 PB
P11 60 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Lea JensenLea Jensen ('10)9.91
  
 PB
2Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF10.25
  
 PB
3Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 11.23
  
 PB
4Lærke AndersenLærke Andersen ('10)11.31
  
 PB
5Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC11.54
  
 PB
6Kamilla KøhlerKamilla Køhler ('10)Glostrup IC11.88
  
 PB
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 10.04
  
 PB
2Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF10.05
  
 PB
3Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)10.27
  
 PB
4Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC10.58
  
 PB
5Helene AndersenHelene Andersen ('10)Glostrup IC11.19
  
 PB
6Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 11.43
  
 SB
7Freja AndersenFreja Andersen ('10)11.75
  
 PB
8Lina LagoniLina Lagoni ('10)12.38
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Lea JensenLea Jensen ('10)2:29.3h
  
 PB
2Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 2:33.9h
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 1.10
  
 PB
2Lea JensenLea Jensen ('10)1.05
  
 PB
3Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)1.00
  
 PB
4Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF0.95
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 3.34
-0.2
  
 PB
2Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF3.29
-0.4
  
 PB
3Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF3.27
-0.2
  
 PB
4Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 2.99
-0.4
  
 PB
5Lea JensenLea Jensen ('10)2.98
-0.4
  
 PB
6Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 2.96
-0.2
  
 PB
7Lærke AndersenLærke Andersen ('10)2.90
-0.3
  
 PB
8Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)2.79
-0.4
  
 PB
9Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC2.76
-0.3
  
 PB
10Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC2.74
-0.1
  
 PB
11Helene AndersenHelene Andersen ('10)Glostrup IC2.72
-0.1
  
 PB
12Freja AndersenFreja Andersen ('10)2.47
-0.2
  
 PB
13Kamilla KøhlerKamilla Køhler ('10)Glostrup IC2.42
-0.4
  
 PB
14Lina LagoniLina Lagoni ('10)2.35
-0.3
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF6.70
  
 PB
2Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 6.40
  
 PB
3Lea JensenLea Jensen ('10)5.61
  
 PB
4Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 5.42
  
 SB
5Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 5.01
  
 PB
6Kamilla KøhlerKamilla Køhler ('10)Glostrup IC4.76
  
 PB
7Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)4.52
  
 PB
8Helene AndersenHelene Andersen ('10)Glostrup IC4.29
  
 PB
9Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF4.22
  
 PB
10Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC3.87
  
 PB
11Freja AndersenFreja Andersen ('10)3.52
  
 PB
12Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC3.31
  
 PB
13Lærke AndersenLærke Andersen ('10)3.23
  
 PB
P11 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 22.88
  
 PB
2Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF19.78
  
 PB
3Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)16.12
  
 PB
4Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC15.95
  
 PB
5Lina LagoniLina Lagoni ('10)14.98
  
 PB
6Kamilla KøhlerKamilla Køhler ('10)Glostrup IC14.56
  
 PB
7Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF13.03
  
 PB
8Helene AndersenHelene Andersen ('10)Glostrup IC11.83
  
 PB
9Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC10.27
  
 PB
D10 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 10.20
  
 PB
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 10.61
  
 PB
3Emil Holm MaimburgEmil Holm Maimburg ('11)Haderslev IF10.66
  
 PB
4Christoffer Mailand JensenChristoffer Mailand Jensen ('11)11.22
  
 PB
5Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF11.93
  
 SB
6Terkil J KraackTerkil J Kraack ('11)Glostrup IC12.17
  
 PB
D10 600 m    

Finale A

Finale
1Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 2:13.2h
  
 PB
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 2:14.1h
  
 PB
3Emil Holm MaimburgEmil Holm Maimburg ('11)Haderslev IF2:16.9h
  
 PB
4Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF2:42.6h
  
 SB
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 1.15
  
 PB
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 0.90
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 3.72 w
w
  
 
2Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 3.58 w
w
  
 
3Emil Holm MaimburgEmil Holm Maimburg ('11)Haderslev IF3.30 w
w
  
 
4Christoffer Mailand JensenChristoffer Mailand Jensen ('11)3.05 w
w
  
 
5Terkil J KraackTerkil J Kraack ('11)Glostrup IC2.70 w
w
  
 
6Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF2.63 w
w
  
 
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil Holm MaimburgEmil Holm Maimburg ('11)Haderslev IF6.80
  
 PB
2Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 4.94
  
 PB
3Terkil J KraackTerkil J Kraack ('11)Glostrup IC4.36
  
 PB
4Christoffer Mailand JensenChristoffer Mailand Jensen ('11)4.20
  
 PB
5Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF4.14
  
 PB
D10 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1Emil Holm MaimburgEmil Holm Maimburg ('11)Haderslev IF33.90
  
 PB
2Noah NygaardNoah Nygaard ('11)Aabenraa IG 30.72
  
 PB
3Stanislaw SzczesniakStanislaw Szczesniak ('11)Aabenraa IG 29.64
  
 PB
4Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF19.07
  
 PB
5Christoffer Mailand JensenChristoffer Mailand Jensen ('11)15.92
  
 PB
6Terkil J KraackTerkil J Kraack ('11)Glostrup IC12.86
  
 PB
P10 60 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF9.83
  
 PB
2Elena FredstedElena Fredsted ('11)HSUF 10.29
  
 PB
3Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11)Aabenraa IG 10.45
  
 PB
4Helene AbrahamsenHelene Abrahamsen ('11)10.68
  
 PB
5Frida Kirstine RasmussenFrida Kirstine Rasmussen ('11)Haderslev IF10.87
  
 PB
6Leonora HørlyckLeonora Hørlyck ('11)HSUF 10.96
  
 PB
7Mai SimonsenMai Simonsen ('11)HSUF 11.00
  
 PB
8Nicoline AndersenNicoline Andersen ('11)HSUF 12.30
  
 PB
P10 600 m    

Finale A

Finale
1Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11)Aabenraa IG 2:14.7h
  
 PB
2Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF2:23.5h
  
 SB
3Elena FredstedElena Fredsted ('11)HSUF 2:26.8h
  
 PB
4Helene AbrahamsenHelene Abrahamsen ('11)2:28.0h
  
 PB
5Frida Kirstine RasmussenFrida Kirstine Rasmussen ('11)Haderslev IF2:43.8h
  
 PB
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF1.00
  
 =PB
2Nicoline AndersenNicoline Andersen ('11)HSUF 0.95
  
 PB
3Elena FredstedElena Fredsted ('11)HSUF 0.90
  
 PB
3Mai SimonsenMai Simonsen ('11)HSUF 0.90
  
 PB
3Leonora HørlyckLeonora Hørlyck ('11)HSUF 0.90
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11)Aabenraa IG 3.58 w
w
  
 
2Elena FredstedElena Fredsted ('11)HSUF 3.44 w
w
  
 
3Frida Kirstine RasmussenFrida Kirstine Rasmussen ('11)Haderslev IF3.10 w
w
  
 
4Mai SimonsenMai Simonsen ('11)HSUF 2.90 w
w
  
 
5Leonora HørlyckLeonora Hørlyck ('11)HSUF 2.80 w
w
  
 
6Helene AbrahamsenHelene Abrahamsen ('11)2.69 w
w
  
 
7Nicoline AndersenNicoline Andersen ('11)HSUF 2.44 w
w
  
 
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicoline AndersenNicoline Andersen ('11)HSUF 5.91
  
 PB
2Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF5.56
  
 PB
3Frida Kirstine RasmussenFrida Kirstine Rasmussen ('11)Haderslev IF5.22
  
 PB
4Elena FredstedElena Fredsted ('11)HSUF 4.77
  
 PB
5Helene AbrahamsenHelene Abrahamsen ('11)4.52
  
 PB
6Leonora HørlyckLeonora Hørlyck ('11)HSUF 4.16
  
 PB
7Josefine DanielsenJosefine Danielsen ('11)Aabenraa IG 3.94
  
 PB
8Mai SimonsenMai Simonsen ('11)HSUF 3.00
  
 SB
P10 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1Nicoline AndersenNicoline Andersen ('11)HSUF 26.58
  
 PB
2Frida Kirstine RasmussenFrida Kirstine Rasmussen ('11)Haderslev IF21.51
  
 PB
3Sophia Rosenkjær SimonsenSophia Rosenkjær Simonsen ('11)Haderslev IF20.47
  
 PB
4Helene AbrahamsenHelene Abrahamsen ('11)14.80
  
 PB
5Mai SimonsenMai Simonsen ('11)HSUF 14.33
  
 PB
D9 40 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Frederik Byriel SeebergFrederik Byriel Seeberg ('12)7.73
  
 PB
2Simon KnudbySimon Knudby ('12)Glostrup IC7.76
  
 PB
3Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12)HSUF 7.92
  
 SB
4Thor Hartvig JuhlThor Hartvig Juhl ('12)Haderslev IF8.05
  
 PB
5Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik9.63
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF7.74
  
 PB
D9 600 m    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF2:19.1h
  
 PB
2Frederik Byriel SeebergFrederik Byriel Seeberg ('12)2:35.9h
  
 PB
3Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12)HSUF 2:59.1h
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Thor Hartvig JuhlThor Hartvig Juhl ('12)Haderslev IF3.09 w
w
  
 
2Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik2.88 w
w
  
 
3Frederik Byriel SeebergFrederik Byriel Seeberg ('12)2.78 w
w
  
 
4Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF2.72 w
w
  
 
5Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12)HSUF 2.70 w
w
  
 
6Simon KnudbySimon Knudby ('12)Glostrup IC2.69 w
w
  
 
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF5.33
  
 PB
2Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12)HSUF 5.15
  
 SB
3Simon KnudbySimon Knudby ('12)Glostrup IC4.36
  
 PB
4Thor Hartvig JuhlThor Hartvig Juhl ('12)Haderslev IF3.60
  
 PB
5Frederik Byriel SeebergFrederik Byriel Seeberg ('12)3.52
  
 PB
6Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik2.81
  
 PB
D9 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF28.92
  
 PB
1Valdemar ThygesenValdemar Thygesen ('12)HSUF 28.92
  
 PB
3Thor Hartvig JuhlThor Hartvig Juhl ('12)Haderslev IF25.24
  
 PB
4Simon KnudbySimon Knudby ('12)Glostrup IC23.83
  
 PB
5Frederik Byriel SeebergFrederik Byriel Seeberg ('12)13.46
  
 PB
6Aske PankokeAske Pankoke ('12)Vidar Atletik9.40
  
 PB
P9 40 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12)Vidar Atletik7.71
  
 PB
2Frida LagoniFrida Lagoni ('12)7.77
  
 PB
3Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 7.80
  
 PB
4Gry SchillingGry Schilling ('12)HSUF 8.58
  
 PB
5Sophia ProvostSophia Provost ('12)8.63
  
 PB
6Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 9.15
  
 SB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Freja Kirstine AndreasenFreja Kirstine Andreasen ('12)HSUF 7.91
  
 PB
2Merle JakobsenMerle Jakobsen ('12)Haderslev IF8.04
  
 PB
3Isabella BosackIsabella Bosack ('12)8.44
  
 PB
4Klara KøhlerKlara Køhler ('12)Glostrup IC8.91
  
 PB
6Katrine KøhlerKatrine Køhler ('12)Glostrup IC10.28
  
 PB
P9 600 m    

Finale A

Finale
1Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 2:34.3h
  
 PB
2Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12)Vidar Atletik2:36.2h
  
 PB
3Frida LagoniFrida Lagoni ('12)2:40.8h
  
 PB
4Isabella BosackIsabella Bosack ('12)3:05.4h
  
 PB
5Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 3:05.8h
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frida LagoniFrida Lagoni ('12)3.00 w
w
  
 
2Sophia ProvostSophia Provost ('12)2.98 w
w
  
 
3Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12)Vidar Atletik2.90 w
w
  
 
4Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 2.86 w
w
  
 
5Freja Kirstine AndreasenFreja Kirstine Andreasen ('12)HSUF 2.52 w
w
  
 
6Gry SchillingGry Schilling ('12)HSUF 2.47 w
w
  
 
7Merle JakobsenMerle Jakobsen ('12)Haderslev IF2.44 w
w
  
 
8Isabella BosackIsabella Bosack ('12)2.36 w
w
  
 
9Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 2.35 w
w
  
 
11Klara KøhlerKlara Køhler ('12)Glostrup IC1.92 w
w
  
 
12Katrine KøhlerKatrine Køhler ('12)Glostrup IC1.42 w
w
  
 
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Augusta From LevringAugusta From Levring ('12)Aabenraa IG 4.18
  
 PB
2Gry SchillingGry Schilling ('12)HSUF 3.84
  
 PB
3Sophia ProvostSophia Provost ('12)3.78
  
 PB
4Klara KøhlerKlara Køhler ('12)Glostrup IC3.60
  
 PB
5Freja Kirstine AndreasenFreja Kirstine Andreasen ('12)HSUF 3.59
  
 PB
6Merle JakobsenMerle Jakobsen ('12)Haderslev IF3.50
  
 PB
7Isabella BosackIsabella Bosack ('12)3.11
  
 PB
9Sigrid Koch HørlyckSigrid Koch Hørlyck ('12)Aabenraa IG 2.80
  
 PB
10Katrine KøhlerKatrine Køhler ('12)Glostrup IC2.58
  
 PB
P9 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1Silke Hajdu LindhardtSilke Hajdu Lindhardt ('12)Vidar Atletik24.62
  
 PB
2Isabella BosackIsabella Bosack ('12)18.60
  
 PB
3Gry SchillingGry Schilling ('12)HSUF 14.87
  
 PB
4Klara KøhlerKlara Køhler ('12)Glostrup IC14.46
  
 PB
5Sophia ProvostSophia Provost ('12)14.25
  
 PB
6Merle JakobsenMerle Jakobsen ('12)Haderslev IF13.00
  
 PB
7Frida LagoniFrida Lagoni ('12)12.73
  
 PB
8Freja Kirstine AndreasenFreja Kirstine Andreasen ('12)HSUF 9.42
  
 PB
10Katrine KøhlerKatrine Køhler ('12)Glostrup IC4.85
  
 PB
D8 40 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF7.71
  
 PB
2
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
HSUF 7.76
  
 PB
3
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik7.99
  
 PB
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 8.06
  
 PB
5
Victor Provost
Victor Provost ('13)
8.22
  
 PB
D8 600 m    

Finale A

Finale
1
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2:27.5h
  
 PB
2
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
HSUF 2:28.6h
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
HSUF 2.67 w
w
  
 
2
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik2.58 w
w
  
 
3
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF2.56 w
w
  
 
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2.55 w
w
  
 
5
Victor Provost
Victor Provost ('13)
1.95 w
w
  
 
D8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
HSUF 4.89
  
 PB
2
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF4.62
  
 PB
3
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik4.32
  
 PB
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 3.89
  
 PB
5
Victor Provost
Victor Provost ('13)
3.62
  
 PB
D8 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Hørlyck
Valdemar Hørlyck ('13)
HSUF 26.70
  
 PB
2
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF22.07
  
 PB
3
Jannik Jürgens
Jannik Jürgens ('13)
Vidar Atletik14.95
  
 PB
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 14.26
  
 PB
5
Victor Provost
Victor Provost ('13)
11.37
  
 PB
P8 40 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 7.75
  
 PB
2
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik8.13
  
 PB
3
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.43
  
 PB
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 8.52
  
 PB
5
Tilde Jessen
Tilde Jessen ('13)
HSUF 8.59
  
 PB
6
Anna K Jeldgaard Nielsen
Anna K Jeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 8.76
  
 PB
P8 600 m    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2:47.2h
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 2.62 w
w
  
 
2
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik2.50 w
w
  
 
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.42 w
w
  
 
4
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2.38 w
w
  
 
5
Tilde Jessen
Tilde Jessen ('13)
HSUF 2.36 w
w
  
 
6
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.25 w
w
  
 
7
Cecilie Kjeldgaard Nielsen
Cecilie Kjeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 2.18 w
w
  
 
8
Anna K Jeldgaard Nielsen
Anna K Jeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 1.95 w
w
  
 
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik4.17
  
 PB
2
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.74
  
 PB
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF3.58
  
 PB
4
Tilde Jessen
Tilde Jessen ('13)
HSUF 3.18
  
 PB
5
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 3.04
  
 PB
6
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 2.77
  
 PB
7
Anna K Jeldgaard Nielsen
Anna K Jeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 2.76
  
 PB
8
Cecilie Kjeldgaard Nielsen
Cecilie Kjeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 2.34
  
 PB
P8 Boldkast 300 gram    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF15.05
  
 PB
2
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 13.46
  
 PB
3
Tilde Jessen
Tilde Jessen ('13)
HSUF 13.00
  
 PB
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 10.67
  
 PB
5
Katrine Martin Jensen
Katrine Martin Jensen ('13)
Vidar Atletik9.02
  
 PB
6
Anna K Jeldgaard Nielsen
Anna K Jeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 8.67
  
 PB
7
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.08
  
 PB
8
Cecilie Kjeldgaard Nielsen
Cecilie Kjeldgaard Nielsen ('13)
Aabenraa IG 5.86
  
 PB
D7 40 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 9.20
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 1.89 w
w
  
 
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.57
  
 PB
M40 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Jens Chr. JensenJens Chr. Jensen ('79)Vidar Atletik12.80
  
 SB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive