Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: PV camp 2021 inde stævne 8.7.2021 Inde
Randers Atletik - og Multihal

M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja3.90
  
 =PB
 
3.70 =PB
  O
3.80
  xo
3.90
  o
4.00
xxs
    
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja3.60
  
 PB
 
2.80 =PB
 XO
3.00 PB
  O
3.10 PB
 XO
3.20 PB
 XO
3.30 PB
  O
3.40 PB
XXO
3.50 PB
XXO
3.60 PB
XXO
3.70
XXX
       
3Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 19002.30
  
 PB
 
1.90 PB
  O
2.00 PB
 XO
2.10 PB
XXO
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40
XXX
  
4
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja2.10
  
 PB
 
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20
XXX
    
Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja NH
  
 
 
3.90
xxx
       
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja NH
  
 
 
2.80
XXX
       
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.00
  
 =PB
 
2.80 SB
  O
3.00 =PB
  O
3.10
XXX
     
2Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.60
  
 PB
 
2.30 SB
  O
2.40 =PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60 PB
 XO
2.70
XXX
   
3Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja2.30
  
 PB
 
2.30 PB
 XO
2.40
XXX
      
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.20
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.10 PB
 XO
2.20 PB
 XO
2.30
XXX
    
Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja NH
  
 
 
2.50
XXX
       

Seneste resultater

13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2