Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Sommerspyd 29.7.2021

M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
2Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190024.87
  
 PB
 
22.1321.8922.2917.7524.00 PB24.87 PB  
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190057.87
  
 
 
57.87  X55.57  X  X  X  
3Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190014.28
  
 PB
 
12.86 PB14.28 PB13.9514.1813.0814.16  
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190022.10
  
 PB
 
20.00 PB21.67 PB22.10 PB18.7918.0819.83  
2Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190016.17
  
 PB
 
13.70 PB16.17 PB11.0412.7011.8312.11  
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190012.79
  
 PB
 
  X12.79 PB  X  X  X10.80  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne