Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: PV camp 13.7.2021
Randers Atletik Stadion

M Stangspring    

Finale A

Finale
1Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja3.70
  
 
 
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
XXX
   
2Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja3.60
  
 PB
 
3.10 PB
  O
3.20 PB
 XO
3.30 PB
  O
3.40 PB
 XO
3.50 PB
XXO
3.60 PB
 XO
3.70
XXX
 
3
Alvin Juul Eskildsen
Alvin Juul Eskildsen ('10)
Randers Freja3.00
  
 =PB
 
2.80
  O
3.00 =PB
 XO
3.10
XXX
     
4
Anton Svejgaard Andersen
Anton Svejgaard Andersen ('11)
Randers Freja2.10
  
 
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
XXX
    
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.30
  
 PB
 
2.90
  O
3.00
  O
3.10 SB
  O
3.20 =PB
 XO
3.30 PB
 XO
3.40
XXX
  
2Sophia Bagger BohnSophia Bagger Bohn ('04)Aarhus 19002.90
  
 
 
2.70
  O
2.80
  O
2.90
 XO
3.00
XXX
    
3Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.60
  
 
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70
XXX
    
4Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja2.40
  
 PB
 
2.30 =SB
 XO
2.40 PB
  O
2.50
XXX
     
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2.40
  
 PB
 
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
 XO
2.30 PB
XXO
2.40 PB
 XO
2.50
XXX
 
6Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.10
  
 
 
2.10
 XO
2.20
XXX
      

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021