Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viby: Viby Open 15.8.2021

M 100 m    
Vind: +3.3

Finale A

Finale
Vind: +3.3
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.34 w
  
 
2Khaled ChahrourKhaled Chahrour ('03)AGF Atletik11.79 w
  
 
3Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190011.98 w
  
 
4Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190012.22 w
  
 
5Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.27 w
  
 
6Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190012.90 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Albert NørholmAlbert Nørholm ('04)AGF Atletik53.66
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 19002:02.98
  
 
2Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 19002:03.95
  
 SB
3Kenneth Holm PetersenKenneth Holm Petersen ('82)Aarhus 19002:09.67
  
 
Finale B
1Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002:28.09
  
 PB
3Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19002:43.32
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19004:08.98
  
 
2Rene AggerRene Agger ('81)Aalborg AM4:14.88
  
 PB
3Sergi Prats SoléSergi Prats Solé ('03)Aarhus 1900 / ESP4:35.82
  
 PB
4Frederik KannegaardFrederik Kannegaard Aarhus 19004:44.13
  
 SB
Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 1900 DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad16:34.88
  
 PB
2Torben BundgaardTorben Bundgaard ('81)VEXA HLM Running17:04.98
  
 PB
3Mathias Birk MadsenMathias Birk Madsen ('01)AGF Atletik17:42.12
  
 PB
4Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 190018:13.25
  
 
5Christian Reumert HedetoftChristian Reumert Hedetoft ('92)AGF Atletik19:17.10
  
 SB
Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik DNF
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik6.63 w
+2.7
  
 
 
6.60
 2.4
6.63
 2.7
6.50 SB
 1.3
6.55 SB
 0.7
    
2Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.75
+1.9
  
 
 
5.75
 1.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19005.09
+1.7
  
 
 
  X
 0.0
4.82
 1.3
5.09
 1.7
  X
 0.0
    
4Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.84
+1.5
  
 
 
  X
 0.0
4.67
 1.8
4.84
 1.5
4.78
 1.7
    
K 100 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad12.70 w
  
 
2Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 190012.96 w
  
 
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190013.50 w
  
 
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.51 w
  
 
5Viktoria Fyhn KulyovViktoria Fyhn Kulyov ('04)AGF Atletik13.76 w
  
 
6Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.77 w
  
 
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190015.19
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 190017.99
  
 
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190013.52
  
 
2Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190013.85
  
 PB
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 190013.99
  
 PB
4Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 190015.34
  
 PB
5Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190015.65
  
 PB
6Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190016.05
  
 PB
7Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 190016.76
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19004.66 w
+2.4
  
 
 
4.66
 2.4
4.57 PB
 1.1
4.29
 0.0
4.39
 2.9
    
2Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.57 w
+2.7
  
 
 
4.51
 4.3
4.57
 2.7
4.32
 0.3
  X
 0.0
    
3Laura Harding EgebartLaura Harding Egebart ('06)Aarhus 19003.41
+0.5
  
 
 
3.37
 2.4
3.24
 2.2
3.40
 1.6
3.41
 0.5
    
Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 1900 NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
D13 80 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
4Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 190012.88
  
 
5Magnus Skotte LippertMagnus Skotte Lippert ('09)Aarhus 190013.67
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.10
+1.4
  
 
 
4.10
 1.4
3.91
 -2.1
3.95
 -0.3
     
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19004.02
-1.8
  
 PB
 
3.93 PB
 -1.9
4.02 PB
 -1.8
3.93
 -0.8
     
3Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19003.93
-1.9
  
 PB
 
3.49 PB
 -0.6
3.93 PB
 -1.9
3.37
 0.0
     
4Leonora RexLeonora Rex ('09)Aarhus 19003.85
-2.7
  
 
 
3.84
 -2.1
3.76
 -1.2
3.85
 -2.7
     

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint