Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Huizingen BEL: Flanders Cup OEH 14.8.2021
Provincial domain Huizingen

M 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Michael Bentley
Michael Bentley ('99)
JAM10.39
  
 
2
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.43
  
 
3
Tyreke Wilson
Tyreke Wilson 
JAM10.47
  
 SB
4
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED10.49
  
 PB
5
Assan Faye
Assan Faye ('96)
GAM10.49
  
 PB
6
Daniel Hoffmann
Daniel Hoffmann ('95)
GER10.49
  
 
7
Aubrey Allen
Aubrey Allen ('94)
JAM10.68
  
 
8
Dries Vergaelen
Dries Vergaelen 
BEL10.69
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Michael Bentley
Michael Bentley ('99)
JAM10.63
  
 
2
Michael O'Hara
Michael O'Hara ('96)
JAM10.84
  
 SB
Indledende 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED10.51
  
 
2
Niels Kerkhofs
Niels Kerkhofs ('01)
BEL10.80
  
 
Indledende 3
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Daniel Hoffmann
Daniel Hoffmann ('95)
GER10.45
  
 SB
2
Maarten Emmaneel
Maarten Emmaneel 
NED10.94
  
 PB
Indledende 4
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED10.61
  
 
2
Steven Müller
Steven Müller ('90)
GER10.62
  
 
3
Dries Vergaelen
Dries Vergaelen 
BEL10.73
  
 PB
4
Jitse Mievis
Jitse Mievis ('98)
BEL10.96
  
 
Indledende 5
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Tyreke Wilson
Tyreke Wilson 
JAM10.50
  
 SB
2
Assan Faye
Assan Faye ('96)
GAM10.52
  
 SB
3
Aubrey Allen
Aubrey Allen ('94)
JAM10.61
  
 PB
4
Aymerick Dramaix
Aymerick Dramaix ('94)
BEL10.88
  
 =PB
M 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Solomon Bockarie
Solomon Bockarie ('87)
NED21.00
  
 SB
2
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED21.31
  
 PB
3
Malik James-King
Malik James-King ('99)
JAM21.38
  
 =PB
4
Luca Laurent
Luca Laurent ('04)
BEL21.70
  
 
5
Edward Clarke
Edward Clarke ('95)
JAM22.14
  
 
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Steven Müller
Steven Müller ('90)
GER21.14
  
 
2
Jonathan Sacoor
Jonathan Sacoor ('99)
BEL21.15
  
 =PB
3
Paisios Dimitriades
Paisios Dimitriades ('97)
CYP22.23
  
 
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Aubrey Allen
Aubrey Allen ('94)
JAM21.71
  
 
2
Maarten Emmaneel
Maarten Emmaneel 
NED21.72
  
 
3
Hannes Huyck
Hannes Huyck ('98)
BEL21.81
  
 PB
4
Niels Kerkhofs
Niels Kerkhofs ('01)
BEL21.91
  
 PB
Finale D
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Dries Vergaelen
Dries Vergaelen 
BEL21.80
  
 PB
2
Jitse Mievis
Jitse Mievis ('98)
BEL21.98
  
 SB
3
Tom Marin
Tom Marin ('04)
BEL22.29
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Muhammad Abdalla Kounta
Muhammad Abdalla Kounta ('94)
FRA46.15
  
 
1
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL48.16
  
 PB
2
Cillin Greene
Cillin Greene ('98)
IRL46.39
  
 
2
Florent Mabille
Florent Mabille ('96)
BEL48.28
  
 PB
3
Christian Iguacel
Christian Iguacel ('96)
BEL46.49
  
 
3
Lars Van Hoeven
Lars Van Hoeven ('99)
NED48.37
  
 
4
Pau Fradera
Pau Fradera ('87)
ESP47.52
  
 
4
Dries Van Schuylenbergh
Dries Van Schuylenbergh ('01)
BEL48.89
  
 
5
Camille Lubon
Camille Lubon ('96)
BEL49.33
  
 
6
Adisu Engliz
Adisu Engliz ('99)
ISR49.94
  
 
Finale B
1
Ben Zapka
Ben Zapka 
GER47.95
  
 
1
Clément Hendrick
Clément Hendrick ('99)
BEL48.75
  
 PB
2
Jonas de Smet
Jonas de Smet ('97)
BEL48.26
  
 
2
Hadrien Piengeon
Hadrien Piengeon 
BEL49.15
  
 PB
3
Jonas Breitkopf
Jonas Breitkopf ('97)
GER48.47
  
 
3
Robin Fichera
Robin Fichera ('94)
FRA49.23
  
 PB
4
Maarten Heylen
Maarten Heylen ('98)
BEL49.09
  
 
4
Davide Petrella
Davide Petrella ('97)
BEL49.60
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Abdulrahman Musaeb Balla
Abdulrahman Musaeb Balla ('89)
QAT1:47.86
  
 
1
Cisse De Locht
Cisse De Locht ('99)
BEL1:53.79
  
 SB
2
Tibo De Smet
Tibo De Smet ('99)
BEL1:47.96
  
 
2
Myrian Henrotte
Myrian Henrotte ('99)
BEL1:53.82
  
 SB
3
Bram Buigel
Bram Buigel ('95)
NED1:48.46
  
 
3
Lilian Hecquet
Lilian Hecquet ('03)
BEL1:54.00
  
 PB
4
Jaap Gerben Vellinga
Jaap Gerben Vellinga ('94)
NED1:48.50
  
 SB
4
Constantin Feist
Constantin Feist ('99)
GER1:54.36
  
 PB
5
Noah Baltus
Noah Baltus ('02)
NED1:49.38
  
 
5
Duncan Steenbakker
Duncan Steenbakker ('01)
NED1:54.44
  
 PB
6
Julius Lawnik
Julius Lawnik ('95)
GER1:50.56
  
 
6
Nicolas Houtart
Nicolas Houtart ('02)
BEL1:54.79
  
 PB
7
Kevin Viezee
Kevin Viezee ('97)
NED1:51.75
  
 
8
Tibaut Vandelannoote
Tibaut Vandelannoote ('01)
BEL1:52.48
  
 
Finale B
1
Jesse Scheltema
Jesse Scheltema ('02)
NED1:52.65
  
 
2
Quentin Kebron
Quentin Kebron ('92)
BEL1:53.28
  
 
3
Arne Teck
Arne Teck ('98)
BEL1:53.42
  
 
4
Mohammed Mazid
Mohammed Mazid ('96)
BEL1:53.91
  
 
5
Jan Spaas
Jan Spaas ('94)
BEL1:54.98
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Christoph Kessler
Christoph Kessler ('95)
GER3:40.10
  
 PB
1
Arnaud Collard
Arnaud Collard 
BEL3:53.33
  
 PB
2
Amine Khadiri
Amine Khadiri ('88)
CYP3:41.25
  
 SB
2
Alexandre Blachere
Alexandre Blachere ('93)
BEL3:55.07
  
 PB
3
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL3:43.56
  
 SB
3
Jonas Van Den Bosch
Jonas Van Den Bosch ('93)
BEL3:55.80
  
 PB
4
Maximilian Sluka
Maximilian Sluka 
GER3:44.29
  
 
4
Tijmen Hoedjes
Tijmen Hoedjes ('01)
NED3:55.80
  
 PB
5Nick JensenNick Jensen ('91)DEN3:44.30
  
 PB
5
Kevin Schauwaers
Kevin Schauwaers ('86)
BEL3:56.30
  
 PB
6
Maximilian Pingpank
Maximilian Pingpank ('99)
GER3:44.43
  
 PB
6
Simon Vandenbon
Simon Vandenbon ('97)
BEL3:56.63
  
 PB
7William DevantierWilliam Devantier DEN3:44.49
  
 PB
7
Mathias Eeckhout
Mathias Eeckhout ('03)
BEL3:57.27
  
 PB
8
Steffen Baxheinrich
Steffen Baxheinrich ('99)
GER3:45.49
  
 SB
8
Kilian Vandenabeele
Kilian Vandenabeele ('97)
BEL3:58.38
  
 PB
9
Noah Konteh
Noah Konteh ('03)
BEL3:45.84
  
 PB
9
Senne Van Den Schoor
Senne Van Den Schoor ('01)
BEL3:58.92
  
 PB
10
Wout Louagie
Wout Louagie ('03)
BEL3:48.53
  
 PB
11
Maximilian Feist
Maximilian Feist ('99)
GER3:48.65
  
 
12
Robbe Theeuwes
Robbe Theeuwes ('02)
BEL3:50.28
  
 PB
13
Matthias Gombeer
Matthias Gombeer ('99)
BEL3:53.61
  
 
Finale B
1
Corentin Louis
Corentin Louis ('93)
BEL3:50.29
  
 SB
2
Lennert Dewulf
Lennert Dewulf ('01)
BEL3:50.33
  
 PB
3
Tim Stegemann
Tim Stegemann ('92)
GER3:50.43
  
 SB
4
Yann Bruers
Yann Bruers ('93)
BEL3:50.84
  
 PB
5
Jurjen Polderman
Jurjen Polderman ('91)
NED3:51.27
  
 SB
6
Adrien Debray
Adrien Debray ('98)
BEL3:51.80
  
 PB
7
Justin Lukas
Justin Lukas ('97)
GER3:52.14
  
 PB
8
Michiel Vanhuysse
Michiel Vanhuysse 
BEL3:53.58
  
 PB
9
Hiob Gebisso
Hiob Gebisso ('95)
GER3:54.37
  
 
10
Luuk Wagenaar
Luuk Wagenaar ('94)
NED3:56.17
  
 
11
Tom Heremans
Tom Heremans ('93)
BEL3:57.84
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Marc Tortell
Marc Tortell ('97)
GER7:50.88
  
 PB
1
Dorian Fintolini
Dorian Fintolini ('93)
BEL8:22.76
  
 SB
2
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL7:51.23
  
 PB
2
Lutz Holste
Lutz Holste ('97)
GER8:23.62
  
 PB
3
Tim Van De Velde
Tim Van De Velde 
BEL7:54.40
  
 PB
3
Lukas Outtier
Lukas Outtier ('96)
BEL8:23.91
  
 PB
4
Marius Probst
Marius Probst ('95)
GER7:55.30
  
 PB
4
Michiel Baetens
Michiel Baetens ('96)
BEL8:24.67
  
 PB
5
Velten Schneider
Velten Schneider ('99)
GER7:58.17
  
 PB
5
Florian Howet
Florian Howet ('93)
BEL8:31.83
  
 PB
6Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN8:00.06
  
 SB
7
Guillaume Grimard
Guillaume Grimard ('99)
BEL8:01.32
  
 PB
8Magnus DewettMagnus Dewett ('95)DEN8:15.58
  
 
9
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL8:16.79
  
 
10
Sven Bombeke
Sven Bombeke ('93)
BEL8:20.40
  
 SB
11
Kobe Hermans
Kobe Hermans ('01)
BEL8:20.87
  
 PB
12
Edwin Sjerps
Edwin Sjerps ('97)
NED8:20.95
  
 PB
13
Liam Harris
Liam Harris ('97)
IRL8:22.50
  
 
14
Killian Zicari
Killian Zicari ('99)
BEL8:30.79
  
 PB
Oskar Enseling
Oskar Enseling ('01)
GER8:36.74
  
 PB
Romain Dumoulin
Romain Dumoulin ('94)
BEL8:43.46
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Michael O'Hara
Michael O'Hara ('96)
JAM14.14
  
 
2
Senne Segers
Senne Segers ('95)
BEL14.26
  
 PB
3
Nolan Van Cauwemberghe
Nolan Van Cauwemberghe 
BEL14.39
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Malik James-King
Malik James-King ('99)
JAM49.90
  
 
2
Tuur Bras
Tuur Bras ('99)
BEL51.47
  
 
3
Dries Peeters
Dries Peeters ('99)
BEL53.21
  
 
4
Simon Mazebo
Simon Mazebo 
BEL54.65
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jef Vermeiren
Jef Vermeiren 
BEL2.16
  
 PB
2
Giebe Algoet
Giebe Algoet ('98)
BEL2.16
  
 PB
3
Émile Ollivier
Émile Ollivier ('95)
CAN2.01
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Benjamin Coolen
Benjamin Coolen ('01)
NED4.61
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Chad Wright
Chad Wright ('91)
JAM16.68
  
 SB
2
Kwinten Cools
Kwinten Cools ('02)
BEL15.64
  
 PB
3
Kasper Verbeylen
Kasper Verbeylen ('99)
BEL15.03
  
 =PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL62.41
  
 
 
  X62.41  X  X  X60.45  
2
Chad Wright
Chad Wright ('91)
JAM59.48
  
 
 
  –59.1557.36  X  X59.48  
3
Stephan Dekker
Stephan Dekker ('87)
NED51.47
  
 
4
Lars Coene
Lars Coene ('02)
BEL49.24
  
 
K 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Shian Hyde
Shian Hyde ('96)
JAM11.49
  
 
2
Jura Levy
Jura Levy ('90)
JAM11.53
  
 SB
3
Jorden Savoury
Jorden Savoury ('98)
CAN11.73
  
 
4
Alexandra Mortant
Alexandra Mortant ('04)
BEL11.84
  
 SB
5
Emily Jouberton
Emily Jouberton ('80)
FRA12.06
  
 PB
6
Emy Beliveau
Emy Beliveau ('95)
CAN12.09
  
 
7
Marilyn Alabiso
Marilyn Alabiso ('94)
BEL12.21
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Shian Hyde
Shian Hyde ('96)
JAM11.62
  
 
2
Alexandra Mortant
Alexandra Mortant ('04)
BEL11.88
  
 SB
3
Marilyn Alabiso
Marilyn Alabiso ('94)
BEL12.16
  
 
Indledende 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Jura Levy
Jura Levy ('90)
JAM11.91
  
 
2
Jorden Savoury
Jorden Savoury ('98)
CAN11.95
  
 
3
Emily Jouberton
Emily Jouberton ('80)
FRA12.18
  
 
Indledende 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Aiyanna Stiverne
Aiyanna Stiverne ('95)
CAN11.99
  
 
2
Emy Beliveau
Emy Beliveau ('95)
CAN12.13
  
 
K 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Roneisha McGregor
Roneisha McGregor ('97)
JAM24.23
  
 
2
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL24.43
  
 
3
Liefde Schoemaker
Liefde Schoemaker ('02)
BEL24.45
  
 
4
Nina Hespel
Nina Hespel ('01)
BEL24.66
  
 PB
5
Marilyn Alabiso
Marilyn Alabiso ('94)
BEL25.32
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Aiyanna Stiverne
Aiyanna Stiverne ('95)
CAN53.16
  
 
1
Ines Gbedassi
Ines Gbedassi ('03)
BEL58.22
  
 PB
2
Cliodhna Manning
Cliodhna Manning ('95)
IRL53.22
  
 
3
Helena Ponette
Helena Ponette 
BEL54.13
  
 PB
4
Sandra Knezevic
Sandra Knezevic ('92)
SWE54.18
  
 
5
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL55.91
  
 
Finale B
1
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL55.67
  
 PB
2
Suzanne Voorrips
Suzanne Voorrips ('93)
NED55.69
  
 SB
3
Manon De Marez
Manon De Marez ('97)
BEL56.82
  
 PB
4
Jalika Badji
Jalika Badji ('96)
BEL57.53
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Rani Baillievier
Rani Baillievier ('98)
BEL2:03.08
  
 PB
1
Marie Bilo
Marie Bilo ('03)
BEL2:13.72
  
 PB
2
Marissa Damink
Marissa Damink ('95)
NED2:03.47
  
 PB
3Stina TroestStina Troest ('94)DEN2:04.38
  
 SB
4
Charline Mathias
Charline Mathias ('92)
LUX2:05.06
  
 
5
Camille Muls
Camille Muls ('99)
BEL2:05.60
  
 SB
6
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:07.23
  
 
7
Hanne Pardaens
Hanne Pardaens ('94)
BEL2:07.60
  
 
8
Sana Hammami
Sana Hammami ('94)
FRA2:08.31
  
 
9
Lena Posniak
Lena Posniak ('01)
GER2:08.47
  
 
10
Hanne Van Loock
Hanne Van Loock ('99)
BEL2:09.99
  
 
11
Liselot Smolders
Liselot Smolders ('99)
BEL2:10.97
  
 
Finale B
1
Laure Bilo
Laure Bilo ('03)
BEL2:09.43
  
 PB
2
Lea Kruse
Lea Kruse ('01)
GER2:11.23
  
 SB
3
Laura Kaufmann
Laura Kaufmann 
GER2:11.44
  
 
4
Axana Schaeverbeke
Axana Schaeverbeke ('95)
BEL2:11.91
  
 SB
5
Smilla Kolbe
Smilla Kolbe ('02)
GER2:11.96
  
 PB
6
Annet Fledderus
Annet Fledderus 
NED2:12.73
  
 
7
Caroline Baudinet
Caroline Baudinet ('99)
BEL2:13.16
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Vera Coutellier
Vera Coutellier ('95)
GER4:16.95
  
 
1
Heleen Vermeulen
Heleen Vermeulen ('01)
BEL4:32.64
  
 PB
2
Verena Meisl
Verena Meisl ('01)
GER4:17.08
  
 
2
Linn Lara Kleine
Linn Lara Kleine ('01)
GER4:33.53
  
 
3
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL4:17.68
  
 
3
Camille Beaudouin
Camille Beaudouin ('87)
FRA4:37.80
  
 PB
4
Lisa Rooms
Lisa Rooms ('96)
BEL4:17.89
  
 PB
4
Isabeau Lenaerts
Isabeau Lenaerts ('01)
BEL4:38.73
  
 SB
5
Vera Hoffmann
Vera Hoffmann ('96)
LUX4:18.08
  
 
6
Lotte Krause
Lotte Krause ('92)
NED4:18.18
  
 
7
Nele Weßel
Nele Weßel ('99)
GER4:18.41
  
 PB
8
Sara Busic
Sara Busic ('02)
NOR4:20.89
  
 
9
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP4:21.39
  
 
10
Lisa Hausdorf
Lisa Hausdorf ('02)
GER4:21.66
  
 
11
Agnes Thurid Gers
Agnes Thurid Gers ('97)
GER4:21.68
  
 SB
12
Esther Jacobitz
Esther Jacobitz ('97)
GER4:22.67
  
 PB
13
Svenja Pingpank
Svenja Pingpank ('96)
GER4:24.31
  
 SB
14Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:27.12
  
 
15
Shana Lauwers
Shana Lauwers ('92)
BEL4:27.49
  
 
16
Mélanie Bovy
Mélanie Bovy ('99)
BEL4:27.77
  
 PB
17
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA4:28.55
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1
Maayke Tjin A-Lim
Maayke Tjin A-Lim ('98)
NED13.65
  
 
2
Christie Moerman
Christie Moerman ('86)
CAN14.36
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Katrijn Boone
Katrijn Boone ('92)
BEL1:02.15
  
 SB
2
Anne Gebauer
Anne Gebauer ('02)
GER1:02.71
  
 SB
Finale B
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN57.99
  
 PB
2
Eileen Demes
Eileen Demes ('97)
GER58.64
  
 
3
Deirdre Murray
Deirdre Murray 
IRL1:00.26
  
 
4
Radha Fiedler
Radha Fiedler ('96)
GER1:02.45
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Zita Goossens
Zita Goossens 
BEL1.78
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Melanie Vissers
Melanie Vissers ('98)
BEL3.71
  
 
2
Lise Morren
Lise Morren 
BEL3.61
  
 
3
Hanne De Baene
Hanne De Baene ('98)
BEL3.61
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sarah Mitton
Sarah Mitton ('96)
CAN18.49
  
 
 
  X17.4017.5618.3918.1518.49  
2
Sietske Lenchant
Sietske Lenchant ('93)
BEL14.21
  
 PB
3
Samantha Hall
Samantha Hall ('93)
JAM13.43
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Samantha Hall
Samantha Hall ('93)
JAM58.85
  
 
 
  X  X43.0055.1158.85  X  
2
Trinity Tutti
Trinity Tutti 
CAN56.04
  
 
 
  X  X46.7255.7656.0453.00  
3
Katelijne Lyssens
Katelijne Lyssens ('95)
BEL48.17
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Pauline Smal
Pauline Smal ('98)
BEL42.86
  
 
2
Kayla Iven
Kayla Iven ('02)
BEL42.09
  
 
3
Sarah Vermeir
Sarah Vermeir ('84)
BEL41.02
  
 
4
Kirsten Umans
Kirsten Umans ('93)
BEL40.49
  
 

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m