Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: August stævne 17.8.2021
Skive Stadion

M 100 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.16 w
  
 
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.57 w
  
 
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja10.83 w
  
 
4Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM11.88 w
  
 
5Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad12.16 w
  
 
6Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM12.68 w
  
 
7Rasmus Van WerkhovenRasmus Van Werkhoven ('06)Skive AM12.97 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +5.0
Vind: +5.0
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.19 w
Q
  
 
2Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 10.63 w
Q
  
 
3Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja10.77 w
Q
  
 
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM11.73 w
Q
  
 
5Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM11.75 w
Q
  
 
6Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad12.16 w
Q
  
 
7Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM12.67 w
Q
  
 
8Rasmus Van WerkhovenRasmus Van Werkhoven ('06)Skive AM13.03 w
Q
  
 
M 200 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM27.48 w
  
 
2Rasmus Van WerkhovenRasmus Van Werkhoven ('06)Skive AM27.68 w
  
 
3William GörenerWilliam Görener ('10)Skive AM41.18 w
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad4.98
+0.4
  
 SB
 
4.77 SB
 1.0
4.98 SB
 0.4
  X
 0.0
     
M Trespring    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7711.93
+1.9
  
 SB
 
11.64 SB
 2.0
11.82 SB
 1.0
  X
 0.0
11.93 SB
 1.9
11.69
 5.5
11.91
 3.2
  
K 100 m    
Vind: +3.2

Finale A

Finale
Vind: +3.2
1Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM14.35 w
  
 
2Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM15.21 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +4.3
Vind: +4.3
1Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad13.34 w
Q
  
 
2Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad13.71 w
Q
  
 
3Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM14.08 w
Q
  
 
4Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM14.72 w
Q
  
 
K 200 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM28.80
  
 PB
2Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM29.14
  
 
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM29.75
  
 SB
4Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM30.44
  
 SB
5Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM30.64
  
 PB
6Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM32.62
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM1:12.51
  
 PB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM4:56.69
  
 PB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM4.89 w
+2.5
  
 
 
  X
 0.0
4.76
 0.2
4.89
 2.5
     
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM55.10
  
 
 
49.6952.7952.9250.9554.8855.10  
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.89 w
+2.9
  
 
 
4.49
 1.5
4.76
 1.0
4.58
 2.1
4.67
 2.7
4.89
 2.9
   
Benedicte Bech RasmussenBenedicte Bech Rasmussen ('03)Skive AM NM
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM5.73
+1.1
  
 PB
 
5.73 PB
 1.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rasmus Van WerkhovenRasmus Van Werkhoven ('06)Skive AM4.78
+0.1
  
 PB
 
4.78 PB
 0.1
  X
 0.0
4.37
 1.3
     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM4.44
+0.8
  
 PB
 
4.44 PB
 0.8
4.28
 1.9
4.14
 2.5
4.34
 3.3
    
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.20
+1.8
  
 PB
 
3.91
 2.5
  –  –4.20 PB
 1.8
    
D13 80 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1Emil H FauerholdtEmil H Fauerholdt ('09)Skive AM13.92 w
  
 
2
Malthe Kristensen
Malthe Kristensen ('11)
Skive AM14.15 w
  
 
3August Salling HøgedalAugust Salling Høgedal ('10)Skive AM15.40 w
  
 
4William GörenerWilliam Görener ('10)Skive AM15.62 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM4.27 w
+3.2
  
 
 
4.27
 3.2
4.09
 2.6
  X
 0.0
     
2Emil H FauerholdtEmil H Fauerholdt ('09)Skive AM3.26
+1.3
  
 PB
 
3.26 PB
 1.3
3.00
 2.0
2.84
 2.2
2.95
 2.1
    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM29.59
  
 PB
 
25.78 PB20.8517.6921.5029.59 PB26.61  
2Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM21.90
  
 PB
 
21.90 PB20.5618.9620.5819.4920.61  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM23.34
  
 
 
22.7623.1923.3421.5423.3120.29  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Malthe Kristensen
Malthe Kristensen ('11)
Skive AM2.87
+1.8
  
 PB
 
2.87 PB
 1.8
  X
 0.0
  X
 0.0
     
2August Salling HøgedalAugust Salling Høgedal ('10)Skive AM2.85
+1.7
  
 PB
 
2.85 PB
 1.7
  X
 0.0
  X
 0.0
     
3William GörenerWilliam Görener ('10)Skive AM2.27
+1.8
  
 PB
 
2.27 PB
 1.8
  X
 0.0
  X
 0.0
     
D11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1William GörenerWilliam Görener ('10)Skive AM8.46
  
 PB
 
5.00 PB5.54 PB6.83 PB7.14 PB8.46 PB7.47  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint