Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: DM og DMU kastemangekamp og vægtkast 21‐22.8.2021
Bagsværd Atletik Stadion og kastegård

M Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM3812
  
 PB
 
59,4113,8041,3954,8618,02
2Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM3628
  
 SB
 
60,2413,6944,4538,1117,89
3Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF3005
  
 SB
 
41,8514,9440,1234,3513,50
4Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM2712
  
 PB
 
44,7711,8032,6632,7013,94
5Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta2492
  
 PB
 
24,9114,2835,1843,249,46
6Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2230
  
 
 
33,9410,6028,5836,0810,34
K Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 3977
  
DR PB
 
60,7811,6235,3634,7518,74
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3440
  
 SB
 
45,0814,0744,0925,0113,41
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF3113
  
 PB
 
40,8910,9732,2734,0913,86
D19 Kaste 5-kamp D19    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM3455
  
 
 
60,6112,7337,7429,4020,30
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 3286
  
 PB
 
49,3712,9040,3740,7516,73
3Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA3143
  
 SB
 
40,6213,8940,0851,1013,12
4Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC2429
  
 PB
 
35,9410,8533,1034,0111,99
P19 Kaste 5-kamp P19    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF3383
  
 PB
 
11,0836,5145,3836,5116,19
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM2656
  
 PB
 
10,8027,2732,4727,2713,13
D17 Kaste 5-kamp D17    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 3723
  
 PB
 
47,5116,1949,3042,6817,67
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta3396
  
 PB
 
48,1114,3538,1356,4814,19
3Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3347
  
 PB
 
52,7314,4137,1641,3516,18
4Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3016
  
 PB
 
42,6912,3241,7339,7014,31
5Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM2658
  
 PB
 
50,8410,3532,2725,7914,60
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2001
  
 PB
 
23,9811,7132,0924,679,54
7Linus BangertLinus Bangert ('05)BAC1635
  
 PB
 
23,347,6526,1231,207,97
P17 Kaste 5-kamp P17    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM3620
  
 PB
 
55,0710,5230,7939,5416,20
2Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta3084
  
 SB
 
50,1110,5927,9427,9213,70
3Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC2628
  
 SB
 
45,509,9821,4315,3614,35
4Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC1928
  
 PB
 
22,169,1026,2124,897,82
D15 Kastefirekamp D15    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik1888
  
 PB
 
31,8612,4839,6223,95
2Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM1521
  
 PB
 
29,9710,1328,0026,73
P15 Kastefirekamp P15    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF2364
  
 PB
 
46,609,8835,1727,24
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM2288
  
 PB
 
44,919,4632,6429,29
3Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia1885
  
 PB
 
35,967,4628,2129,55
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1767
  
 PB
 
23,239,4930,0729,07
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF1247
  
 PB
 
22,127,1414,7325,59
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF1231
  
 PB
 
21,716,2718,8524,35
M35 Kaste 5-kamp M35    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kenneth Grundtmann LöweKenneth Grundtmann Löwe ('81)Herlev Atletik1576
  
 PB
 
22,968,5323,227,0627,8927,897,06
K35 Kaste 5-kamp K35    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3507
  
 SB
 
45,0844,1714,0713,3844,0941,2213,4112,5825,0124,3125,0124,3113,4112,58
M45 Kaste 5-kamp M45    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72)Herlev Atletik1711
  
 PB
 
18,409,0421,0425,515,68
M50 Kaste 5-kamp M50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik2179
  
 PB
 
18,469,0026,189,5940,4140,419,59
2Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 1925
  
 SB
 
30,379,0926,3611,18NMNM11,18
3Peter BankePeter Banke ('69)Esbjerg AM1672
  
 PB
 
20,857,9722,036,8227,1127,116,82
K50 Kaste 5-kamp K50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik3970
  
 
 
34,7811,5934,6811,5837,2437,2411,58
M55 Kaste 5-kamp M55    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC3363
  
 SB
 
45,5310,9833,9026,5514,42
2Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 2906
  
 PB
 
37,159,1931,1933,2911,25
K55 Kaste 5-kamp K50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2390
  
 
 
26,546,5217,498,3016,8816,888,30
2Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 2232
  
 SB
 
29,956,9014,086,9113,3413,346,91
3Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC1817
  
 PB
 
20,4320,435,605,6015,7915,7914,705,745,7414,705,7414,7014,705,74
M60 Kaste 5-kamp M60    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM3752
  
 
 
47,2212,4844,9816,1225,8425,8416,12
2René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM3297
  
 
 
36,6310,9034,4314,9235,3935,3914,92
3Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM2801
  
 SB
 
40,866,9836,7014,8618,8518,8514,86
K60 Kaste 5-kamp K60    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød4051
  
 
 
36,729,2924,3812,4127,5127,5112,41
M65     
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM1940
  
 PB
 
21,528,2819,7918,118,12
M70 Kaste 5-kamp M70    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 3700
  
 SB
 
39,6710,4033,9815,2430,4430,4415,24
2Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik2780
  
 PB
 
24,948,7927,8011,8428,0128,0111,84
K70 Kaste 5-kamp K65    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM4021
  
 
 
30,087,6124,0912,439,85
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC3234
  
 PB
 
23,867,1914,9514,818,83
M75 Kaste 5-kamp M75    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3645
  
 
 
33,3010,3733,7323,3212,98
M80 Kaste 5-kamp M80    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød2901
  
 PB
 
23,688,3920,737,7126,7126,717,71
M85     
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC3697
  
 =PB
 
27,998,1221,7120,1611,42

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon