Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: DM og DMU kastemangekamp og vægtkast 21‐22.8.2021
Bagsværd Atletik Stadion og kastegård

M Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM3812
  
 PB
 
59,4113,8041,3954,8618,02
2Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM3628
  
 SB
 
60,2413,6944,4538,1117,89
3Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF3005
  
 SB
 
41,8514,9440,1234,3513,50
4Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM2712
  
 PB
 
44,7711,8032,6632,7013,94
5Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta2492
  
 PB
 
24,9114,2835,1843,249,46
6Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2230
  
 
 
33,9410,6028,5836,0810,34
K Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Odense Atletik 3977
  
DR PB
 
60,7811,6235,3634,7518,74
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3440
  
 SB
 
45,0814,0744,0925,0113,41
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF3113
  
 PB
 
40,8910,9732,2734,0913,86
M22 Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM3812
  
 PB
 
59,4113,8041,3954,8618,02
K22 Kaste 5-kamp    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF3113
  
 PB
 
40,8910,9732,2734,0913,86
D19 Kaste 5-kamp D19    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM3455
  
 
 
60,6112,7337,7429,4020,30
2Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 3286
  
 PB
 
49,3712,9040,3740,7516,73
3Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA3143
  
 SB
 
40,6213,8940,0851,1013,12
4Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC2429
  
 PB
 
35,9410,8533,1034,0111,99
P19 Kaste 5-kamp P19    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF3383
  
 PB
 
11,0836,5145,3836,5116,19
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM2656
  
 PB
 
10,8027,2732,4727,2713,13
D17 Kaste 5-kamp D17    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 3723
  
 PB
 
47,5116,1949,3042,6817,67
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta3396
  
 PB
 
48,1114,3538,1356,4814,19
3Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3347
  
 PB
 
52,7314,4137,1641,3516,18
4Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik3016
  
 PB
 
42,6912,3241,7339,7014,31
5Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM2658
  
 PB
 
50,8410,3532,2725,7914,60
6David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2001
  
 PB
 
23,9811,7132,0924,679,54
7Linus BangertLinus Bangert ('05)BAC1635
  
 PB
 
23,347,6526,1231,207,97
P17 Kaste 5-kamp P17    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM3620
  
 PB
 
55,0710,5230,7939,5416,20
2Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Sparta3084
  
 SB
 
50,1110,5927,9427,9213,70
3Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC2628
  
 SB
 
45,509,9821,4315,3614,35
4Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC1928
  
 PB
 
22,169,1026,2124,897,82
D15 Kastefirekamp D15    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik1888
  
 PB
 
31,8612,4839,6223,95
2Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM1521
  
 PB
 
29,9710,1328,0026,73
P15 Kastefirekamp P15    
21.8.

Finale A

Finale
21.8.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF2364
  
 PB
 
46,609,8835,1727,24
2Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM2288
  
 PB
 
44,919,4632,6429,29
3Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia1885
  
 PB
 
35,967,4628,2129,55
4Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1767
  
 PB
 
23,239,4930,0729,07
5Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF1247
  
 PB
 
22,127,1414,7325,59
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF1231
  
 PB
 
21,716,2718,8524,35
M35 Kaste 5-kamp M35    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Kenneth Grundtmann LöweKenneth Grundtmann Löwe ('81)Herlev Atletik1576
  
 PB
 
22,968,5323,227,0627,8927,897,06
K35 Kaste 5-kamp K35    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3507
  
 SB
 
45,0844,1714,0713,3844,0941,2213,4112,5825,0124,3125,0124,3113,4112,58
M45 Kaste 5-kamp M45    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Carsten ClemmensenCarsten Clemmensen ('72)Herlev Atletik1711
  
 PB
 
18,409,0421,0425,515,68
M50 Kaste 5-kamp M50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik2179
  
 PB
 
18,469,0026,189,5940,4140,419,59
2Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 1925
  
 SB
 
30,379,0926,3611,18NMNM11,18
3Peter BankePeter Banke ('69)Esbjerg AM1672
  
 PB
 
20,857,9722,036,8227,1127,116,82
K50 Kaste 5-kamp K50    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik3970
  
 
 
34,7811,5934,6811,5837,2437,2411,58
M55 Kaste 5-kamp M55    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC3363
  
 SB
 
45,5310,9833,9026,5514,42
2Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 2906
  
 PB
 
37,159,1931,1933,2911,25
K55 Kaste 5-kamp K55    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2390
  
 
 
26,546,5217,4916,888,30
2Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 2232
  
 
 
29,956,9014,0813,346,91
3Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC1817
  
 PB
 
20,435,6015,7914,705,74
M60 Kaste 5-kamp M60    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM3752
  
 
 
47,2212,4844,9816,1225,8425,8416,12
2René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM3297
  
 
 
36,6310,9034,4314,9235,3935,3914,92
3Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM2801
  
 SB
 
40,866,9836,7014,8618,8518,8514,86
K60 Kaste 5-kamp K60    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød4051
  
 
 
36,729,2924,3812,4127,5127,5112,41
M65 Throwspentathlon M65    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jens Peter JensenJens Peter Jensen ('55)Viborg AM1940
  
 PB
 
21,528,2819,7918,118,12
M70 Kaste 5-kamp M70    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 3700
  
 SB
 
39,6710,4033,9815,2430,4430,4415,24
2Gilbert JespersenGilbert Jespersen ('51)SG Atletik2780
  
 PB
 
24,948,7927,8011,8428,0128,0111,84
K70 Kaste 5-kamp K65    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM4021
  
 
 
30,087,6124,0912,439,85
2Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC3234
  
 PB
 
23,867,1914,9514,818,83
M75 Kaste 5-kamp M75    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3645
  
 
 
33,3010,3733,7323,3212,98
M80 Kaste 5-kamp M80    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød2901
  
 PB
 
23,688,3920,737,7126,7126,717,71
M85 Throwspentathlon M85    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC3697
  
 PB
 
27,998,1221,7120,1611,42

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle