Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: DM Mangekamp U14 21‐22.8.2021
Østerbro stadion

P11 60 m    
Indledende heats22.8.
Indledende 1
22.8. Vind: -0.3
22.8.Vind: -0.3
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta9.13
  
 
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.37
  
 SB
3Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta9.53
  
 
4Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta9.68
  
 
5Frida Gram JensenFrida Gram Jensen ('11)Sparta9.81
  
 
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.84
  
 
7Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta10.09
  
 PB
8Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC10.22
  
 
Indledende 2
22.8. Vind: -1.5
22.8.Vind: -1.5
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.99
  
 PB
2Emilie Frida Carving VoigtEmilie Frida Carving Voigt ('10)Sparta10.81
  
 PB
3Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta10.84
  
 
4Hedvig Demidoff NielsenHedvig Demidoff Nielsen ('11)Sparta11.30
  
 
5Filippa Leo EnevoldFilippa Leo Enevold ('11)Sparta11.36
  
 PB
6Rosa Agathe LønbergRosa Agathe Lønberg ('11)Sparta11.84
  
 PB
7Erin Nyland HøghErin Nyland Høgh ('11)Sparta13.07
  
 PB
D11 60 m    
22.8. Vind: +0.1

Finale A

Finale
22.8.Vind: +0.1
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC8.96
  
 
2Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC9.06
  
 
3Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC9.48
  
 PB
4Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas10.24
  
 PB
5William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta10.32
  
 PB
6Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik10.66
  
 PB
7Louis Kirk PetersenLouis Kirk Petersen ('11)Sparta12.51
  
 PB
D11 1000 m    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:16.84
  
 PB
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3:22.40
  
 PB
D11 Højdespring    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1.38
  
 PB
 
1.14
  O
1.17
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
 XO
1.29
  O
1.32
  O
1.35
 XO
1.38
 XO
1.41
XXX
      
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.14
  
 
 
1.14
  O
1.17
XXX
      
3Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas1.08
  
 
 
0.96
  O
0.99
  O
1.02
  O
1.05
  O
1.08
 XO
1.11
XXX
  
4Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik0.99
  
 =PB
 
0.90
  O
0.93
  O
0.96
  O
0.99
 XO
1.02
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.42
0.0
  
 
 
4.14
 -1.6
4.31
 -0.9
4.42
 0.0
     
2Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC4.36
0.0
  
 
 
4.29
 -1.6
4.30
 -0.2
4.36
 0.0
     
3Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3.56
-1.4
  
 PB
 
3.56 PB
 -1.4
3.28
 -1.2
3.36
 -0.5
     
4William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta3.47
-1.1
  
 PB
 
3.36 PB
 -1.5
2.87
 0.0
3.47 PB
 -1.1
     
5Louis Kirk PetersenLouis Kirk Petersen ('11)Sparta1.83
0.0
  
 
 
  X
 0.0
1.83
 0.0
  X
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC8.16
  
 
 
8.167.957.59     
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC8.10
  
 
 
8.107.677.63     
3Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC7.10
  
 
 
7.106.056.56     
4Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC7.04
  
 
 
7.04  X6.83     
5William Melchior PerssonWilliam Melchior Persson ('11)Sparta6.08
  
 PB
 
5.815.476.08 PB     
6Viggo Lysemose NielsenViggo Lysemose Nielsen ('11)IK Hellas5.82
  
 PB
 
5.82 PB  X5.59     
7Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta5.43
  
 PB
 
  X5.43 PB  X     
8Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik5.25
  
 PB
 
  X5.25 PB4.80     
D11 Boldkast 145 gram    
22.8.

Finale A

Finale
22.8.
1Louis Kirk PetersenLouis Kirk Petersen ('11)Sparta17.45
  
 PB
 
16.21 PB17.45 PB12.55     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive