Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Leuven BEL: Polsstokgala 21.8.2021

M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Ben Broeders
Ben Broeders ('95)
BEL5.81
  
NR PB
 
5.36
  O
5.51
  O
5.61
  O
5.71 SB
 XO
5.81 PB
XXO
   
2
Menno Vloon
Menno Vloon ('94)
NED5.71
  
 
 
5.36
  O
5.51
  O
5.61
 XO
5.71
XXO
5.81
XXX
   
3
Kurtis Marschall
Kurtis Marschall ('97)
AUS5.61
  
 
 
5.36
  O
5.51
  O
5.61
 XO
5.71
XXX
    
4
Simen Guttormsen
Simen Guttormsen ('01)
NOR5.51
  
 
 
5.21
  O
5.36
  O
5.51
 XO
5.61
XXX
    
5
Rutger Koppelaar
Rutger Koppelaar ('93)
NED5.36
  
 
 
5.36
  O
5.51
XXX
      
6
Thomas Van Nuffelen
Thomas Van Nuffelen ('98)
BEL5.21
  
 PB
 
4.76
  O
4.91
  O
5.06
  O
5.21
 XO
5.36
XXX
   
7Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.91
  
 
 
4.76
  O
4.91
 XO
5.06
XXX
     
8
Maxime Nolf
Maxime Nolf ('97)
BEL4.51
  
 SB
 
4.06 SB
  O
4.21 SB
 XO
4.36 SB
  O
4.51 SB
  O
4.66
XXX
   
9
Loïc Joannes
Loïc Joannes ('94)
BEL4.51
  
 
 
4.06
  O
4.21
 XO
4.36
 XO
4.51
  O
4.66
XXX
   
10
Florian De Samblanx
Florian De Samblanx ('98)
BEL4.36
  
 
 
4.06
  O
4.21
  O
4.36
 XO
4.51
XXX
    
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.15
  
 
 
4.05
  O
4.15
 XO
4.25
XXX
     
2Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN4.15
  
 
 
3.75
 XO
3.90
 XO
4.05
 XO
4.15
XXO
4.25
XXX
   
3Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.05
  
 
 
3.90
  O
4.05
  O
4.15
XXX
     
4
Marijke Wijnmaalen
Marijke Wijnmaalen ('98)
NED3.90
  
 SB
 
3.60
 XO
3.75
  O
3.90 SB
  O
4.05
XXX
    
5
Fleur Hooyberghs
Fleur Hooyberghs ('01)
BEL3.90
  
 
 
3.75
 XO
3.90
XXO
4.05
XXX
     
6
Melanie Vissers
Melanie Vissers ('98)
BEL3.90
  
 
 
3.75
XXO
3.90
XXO
4.05
XXX
     
7
Lise Morren
Lise Morren 
BEL3.61
  
 
 
3.16
  O
3.31
  O
3.46
  O
3.61
  O
3.76
XXX
   
8
Dag-Ferene Van Cappellen
Dag-Ferene Van Cappellen 
BEL3.46
  
 
 
3.31
  O
3.46
 XO
3.61
XXX
     
8
Hanne De Baene
Hanne De Baene ('98)
BEL3.46
  
 
 
3.31
  O
3.46
 XO
3.61
XXX
     
10Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.46
  
 
 
3.01
  O
3.16
  O
3.31
 XO
3.46
 XO
3.61
XXX
   
11
Kato Gevaert
Kato Gevaert 
BEL3.31
  
 PB
 
2.86 PB
 XO
3.01 PB
  O
3.16 PB
 XO
3.31 PB
XXO
3.46
XXX
   
Anne Berger
Anne Berger ('99)
GER NH
  
 
 
3.75
XXX
       
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Luke Zenker
Luke Zenker ('03)
GER4.76
  
 
2
Gilles Ory
Gilles Ory ('02)
BEL4.06
  
 
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Laura Giese
Laura Giese ('02)
GER3.90
  
 
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1
William Asker
William Asker ('04)
SWE4.76
  
 
2
Pierre Stavart
Pierre Stavart ('04)
BEL4.36
  
 
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Charlotte Vanlangenaker
Charlotte Vanlangenaker ('04)
BEL3.16
  
 
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Ylio Philtjens
Ylio Philtjens ('06)
BEL4.51
  
 PB
K35 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Fanny Smets
Fanny Smets ('86)
BEL4.25
  
 

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m