Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Sprint og Stafetstævne 24.8.2021
Frederiksberg Stadion

M 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.54
  
 
2Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta10.92
  
 
3Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.29
  
 
4
Raymond Solomon Mpanga
Raymond Solomon Mpanga ('99)
/ SWE11.33
  
 
5Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Sparta11.45
  
 
6Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.66
  
 
Finale B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.64
  
 SB
2Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.93
  
 SB
3Jesse LasquiteJesse Lasquite ('01)KIF12.01
  
 
4Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC12.08
  
 
5Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF12.32
  
 
6Kasper ClemmesenKasper Clemmesen ('91)Frederiksberg IF13.58
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.30
  
 
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta23.56
  
 
2Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF23.56
  
 PB
4Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF24.20
  
 
4August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF24.20
  
 SB
6Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC24.70
  
 
Finale B
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta21.16
  
 PB
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta21.41
  
 PB
3Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aarhus 190021.43
  
 SB
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik22.10
  
 
5Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik22.57
  
 PB
Finale C
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)Frederiksberg IF / USA24.86
  
 SB
2Mathis TouillonMathis Touillon ('04)Hvidovre AM25.81
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM / SWE46.83
  
 SB
2Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF49.85
  
 PB
3Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF50.08
  
 
4Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF51.25
  
 PB
5Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF52.40
  
 
Finale B
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF50.37
  
 PB
2Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF57.61
  
 PB
3Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF57.99
  
 
K 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF12.22
  
 PB
2Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF12.50
  
 
3Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.80
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.05
  
 
2Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF15.62
  
 SB
3Lærke NørbjergLærke Nørbjerg ('04)KIF17.01
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta25.40
  
 
2Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta25.63
  
 
3Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.93
  
 SB
4Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF26.93
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF1:00.96
  
 PB
2Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF1:04.28
  
 SB
D17 100 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta11.63
  
 
2Mathis TouillonMathis Touillon ('04)Hvidovre AM12.23
  
 PB
P17 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Haddy ChamHaddy Cham ('05)Hvidovre AM28.16
  
 PB
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  50.14
  
 
  Filip Emil Larsen, David Rørvig, Laurits Læbo Rehhoff Thomsen, Kasper Birk
2Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  50.57
  
 
  Adam Skytte, August Juhl Horsgaard, Jonathan Mansfeldt, Samuel Kærhøg
P15 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta12.77
  
 
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF13.78
  
 PB
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.87
  
 
4Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF14.94
  
 PB
5Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF15.00
  
 
P15 200 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta26.74
  
 
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF29.43
  
 
P15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Hvidovre Atletik & Motion Hvidovre Atletik & Motion  55.28
  
 
  Selina Rasmussen Meilstrup, Katarina Jørgensen, Caroline Ringhofer, Beatrice Kristensen
2Københavns Idræts-Forening Københavns Idræts-Forening  56.30
  
 
  Karla Danger Nielsen, Aliya Dahl, Isabella Bonde, Mille Elmer
3FIF atletik og motion FIF atletik og motion  57.49
  
 
  Annika Aqraou, Asta Hindborg, Asta Marie Holck Hansen
D13 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF27.91
  
 PB
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF29.64
  
 
P13 200 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF30.29
  
 
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF31.61
  
 
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF31.94
  
 
4Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF35.56
  
 PB
P11 200 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF30.46
  
 PB
2Elisabeth Gaarde HøgsbroElisabeth Gaarde Høgsbro ('10)Frederiksberg IF34.96
  
 PB
3
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF35.95
  
 PB
4Alba de la Villa OlsenAlba de la Villa Olsen ('10)Frederiksberg IF36.56
  
 PB
5
Frida Kjeldsen-Kragh
Frida Kjeldsen-Kragh ('11)
Frederiksberg IF38.23
  
 PB
Finale B
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF32.80
  
 PB
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF33.46
  
 PB
3
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF33.50
  
 PB
P11 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1FIF atletik og motion FIF atletik og motion  59.82
  
 
  Isabella Petersen, Louise Lehman Jensen, Elsa Kyster Hvelplund, Siri Milter Fausager
2FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:01.13
  
 
  Alba de la Villa Olsen, Ella Kristine Meyer Jørgensen, Laura Lehman Jensen, Karla Kathrine Viggers Fabild
3FIF atletik og motion FIF atletik og motion  1:08.16
  
 
  Clara Rosenberg Abrahamsen, Frida Kjeldsen-Kragh, Elisabeth Gaarde Høgsbro, Martha Dybdal Emkjær

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne