Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: DT master, Sjælland Nord, 2. runde 16.6.2021
Ballerup Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC15.04
  
 
2Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC15.22
  
  K 1
3Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF15.71
  
  K 2
4Anne BrandtAnne Brandt ('68)Ben Hur16.54
  
  K 3
5Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød17.58
  
  K 4
6Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød17.97
  
 
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mie KjærMie Kjær ('76)BAC30.69
  
  K 1
2Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC31.53
  
  K 2
3Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød34.08
  
  K 3
4Ivan JeppesenIvan Jeppesen ('46)IK Hellas38.51
  
 SB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød28.13
  
 PB
2Henrik HolmgårdHenrik Holmgård ('55)Glostrup IC31.69
  
 PB
3Helge TeschHelge Tesch ('46)Ben Hur37.05
  
 PB
4Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød37.67
  
  K 1
M 800 m    

Finale A

Finale
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:25.04
  
 SB
2Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC2:50.55
  
 SB
3Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas2:53.61
  
 SB
4Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas2:56.45
  
 SB
5Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød3:08.42
  
 PB K 1
6Helge TeschHelge Tesch ('46)Ben Hur3:41.67
  
 PB
7Anette LauritsenAnette Lauritsen ('51)Helsingør IF4:03.41
  
 PB K 2
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Per Hjorth ChristensenPer Hjorth Christensen ('66)BAK17:45.38
  
 SB
2Jan Grønlund RasmussenJan Grønlund Rasmussen ('69)BAK19:10.88
  
 SB
3Tina KristensenTina Kristensen ('70)BAC21:40.37
  
 SB K 1
4Bjørn KnudsenBjørn Knudsen ('61)FIF Hillerød22:02.20
  
 SB
5Erling AmmentorpErling Ammentorp ('49)IK Hellas22:10.64
  
 SB
6Julie RosboJulie Rosbo ('66)BAC22:29.08
  
 SB K 2
7Helge TeschHelge Tesch ('46)Ben Hur26:07.70
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.40
  
 =SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
    
2Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC1.40
  
 SB
 
1.25
  O
1.30 =SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.45
XXX
   
3Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
 XO
1.40
XXX
   
4Rasmus FoldagerRasmus Foldager ('74)FIF Hillerød1.30
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
XXX
      
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC2.70
  
 SB
 
2.00
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXX
  
2Calle JakobsenCalle Jakobsen ('63)FIF Hillerød2.60
  
 SB
 
2.00
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.60 SB
  O
2.70
XXX
   
3Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)Ben Hur2.60
  
 SB
 
2.00
  O
2.30
 XO
2.40
 XO
2.60
XXO
2.70
XXX
   
4Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur2.30
  
 SB
 
2.00
 XO
2.30
XXO
2.40
XXX
     
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)Ben Hur3.52
0.0
  
 SB
 
3.32 SB
 0.0
3.28
 0.0
3.52 SB
 0.0
2.91
 0.0
    
2Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød3.01
0.0
  
 SB
 
2.46
 0.0
2.91
 0.0
2.80
 0.0
3.01 SB
 0.0
    
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF7.17
  
 
 
6.787.177.01  X    
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC7.85
  
 
 
7.827.767.85  X    
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC9.92
  
 SB
 
9.92 SB9.23  X9.71    
2Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF8.29
  
 PB
 
  X  X  X8.29 PB    
3Kaare KnudsenKaare Knudsen ('52)Ben Hur7.33
  
 
 
6.56  X7.097.33    
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC11.24
  
 SB
 
10.7711.24 SB  X11.01    
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC23.32
  
 SB
 
23.32 SB  X22.8123.29    
2Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød34.36
  
 
 
33.0733.5034.36  X    
3Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød18.45
  
 
 
  X17.2018.4518.07    
4Kaare KnudsenKaare Knudsen ('52)Ben Hur20.56
  
 
 
  X17.9320.5619.04    
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC33.34
  
 
 
  X33.3433.18  X    
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas27.29
  
 SB
 
27.29 SB27.1327.1226.70    
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød20.99
  
 
 
20.7819.7220.99  X    
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
2Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC28.92
  
 
 
26.44  X  X28.92    
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF28.24
  
 PB
 
27.86 PB  X28.24 PB27.45    
Kaare KnudsenKaare Knudsen ('52)Ben Hur NM
  
 
 
  X  X  X  X    
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC NM
  
 
 
  X  X  X  X    
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød28.10
  
 PB
 
24.6225.8327.43 PB28.10 PB    
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC30.54
  
 
 
  X  X30.54  X    
2Jens OlsenJens Olsen ('51)Ben Hur28.65
  
 PB
 
  X  X28.65 PB27.72    
3Mogens Uhd JepsenMogens Uhd Jepsen ('43)Helsingør IF15.46
  
 SB
 
  X  X15.46 SB14.75    
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC37.17
  
 SB
 
34.81 SB  X30.9137.17 SB    
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas34.55
  
 SB
 
  X  X33.1434.55 SB    
M 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1Glostrup IC/IK Hellas Glostrup IC/IK Hellas  2:57.49
  
 
  Erling Ammentorp, Henrik Holmgård, Tom Elmer Christensen, Ole Biering
2FIF Hillerød/Helsingør IF FIF Hillerød/Helsingør IF  3:03.56
  
 
  Flemming Aanæs, Mogens Uhd Jepsen, Knud Erik Pedersen, Rasmus Foldager
K 800 m    

Finale A

Finale
5Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)FIF Hillerød3:08.42
  
 PB K 1
7Anette LauritsenAnette Lauritsen ('51)Helsingør IF4:03.41
  
 PB K 2
K 5000 m    

Finale A

Finale
3Tina KristensenTina Kristensen ('70)BAC21:40.37
  
 SB K 1
6Julie RosboJulie Rosbo ('66)BAC22:29.08
  
 SB K 2
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Mie KjærMie Kjær ('76)BAC1.25
  
 =SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
     
2Anne BrandtAnne Brandt ('68)Ben Hur1.25
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
  
3Christine RedestamChristine Redestam ('72)Helsingør IF1.15
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
4Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød1.15
  
 =SB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
5Kirsten KösterKirsten Köster ('43)BAK0.95
  
 SB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00
XXX
     
6Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC0.90
  
 =SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
     
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Laila AnkerstjerneLaila Ankerstjerne ('65)Glostrup IC3.76
0.0
  
 
 
  X
 0.0
3.43
 0.0
3.33
 0.0
3.76
 0.0
    
2Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød3.33
0.0
  
 SB
 
  X
 0.0
3.22
 0.0
3.33 SB
 0.0
3.25
 0.0
    
3Jette SvendsenJette Svendsen ('62)FIF Hillerød3.22
0.0
  
 SB
 
3.00 SB
 0.0
3.12 SB
 0.0
3.18 SB
 0.0
3.22 SB
 0.0
    
4Mie KjærMie Kjær ('76)BAC2.96
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
2.96
 0.0
  X
 0.0
    
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.08
  
 SB
 
9.08 SB9.019.02  X    
2Michelle FarringtonMichelle Farrington ('67)Ben Hur8.33
  
 PB
 
8.32 PB  X8.33 PB7.67    
3Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.43
  
 SB
 
7.276.927.43 SB7.09    
4Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC7.03
  
 SB
 
6.91 SB7.02 SB6.757.03 SB    
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød26.02
  
 
 
25.0023.7026.02  X    
2Anne BrandtAnne Brandt ('68)Ben Hur18.97
  
 PB
 
  X  X18.97 PB  X    
3Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas18.13
  
 
 
16.54  X18.0818.13    
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød37.81
  
 SB
 
35.9237.81 SB  X  X    
3Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC26.27
  
 SB
 
  X25.1924.4726.27 SB    
3Michelle FarringtonMichelle Farrington ('67)Ben Hur22.94
  
 SB
 
19.77  X22.94 SB22.07    
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Michelle FarringtonMichelle Farrington ('67)Ben Hur23.35
  
 PB
 
20.8520.4223.35 PB  X    
2Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas17.23
  
 SB
 
16.97 SB17.23 SB17.17  X    
3Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC13.39
  
 PB
 
12.39 PB  X13.39 PB11.17    
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
10Tina M NielsenTina M Nielsen ('73)FIF Hillerød17.72
  
 
 
17.7216.3617.6817.45    
K 1000 m stafet    

Finale A

Finale
1FIF Hillerød/Helsingør IF FIF Hillerød/Helsingør IF  3:04.97
  
 
  Jette Svendsen, Tina M Nielsen, Christine Redestam, Smadar Markussen

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten