Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Sommerstævne 1.8.2021
Greve Stadion

M 300 m    

Finale A

Finale
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik34.68
  
 PB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik36.09
  
 PB
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF38.76
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik44.05
  
 PB
2Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF44.98
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik45.62
  
 PB
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik46.25
  
 
5Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik47.16
  
 PB
6Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik48.57
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.98
  
 
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik14.81
  
 
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta16.15
  
 
Finale 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.70
  
 
2Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta15.89
  
 
P17 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik48.44
  
 PB
2Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik50.09
  
 PB
3Manja Lund JørgensenManja Lund Jørgensen ('05)Greve Atletik53.02
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten