Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: UP stævne Tårnby 2.9.2021
Tårnby Stadion

D17 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK11.44
  
 
2Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC12.12
  
 PB
3Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK12.90
  
 PB
D17 300 m    

Finale A

Finale
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK51.51
  
 SB
P17 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)BAK13.12
  
 SB
2Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 13.14
  
 
3Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK13.29
  
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)BAK5.30
-0.1
  
 
 
5.30
 -0.1
  X
 0.0
  X
 0.0
     
2Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK5.22
-1.0
  
 
 
  X
 0.0
5.06
 0.0
5.22
 -1.0
     
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)Trongårdens IF 4.99
-0.8
  
 
 
4.88
 0.0
4.81
 -1.3
4.99
 -0.8
     
D15 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC11.82
  
 
2Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK11.85
  
 
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.17
  
 PB
4Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 12.78
  
 PB
5Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik13.25
  
 PB
6Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta13.82
  
 PB
7Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC14.44
  
 
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 41.25
  
 
2Viggo HammerViggo Hammer ('06)Sparta43.18
  
 PB
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC43.29
  
 
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik46.47
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.55
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
   
2Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  XX
   
3Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.71
-1.2
  
 
 
5.71
 -1.2
4.71
 -0.7
5.61
 -0.2
     
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.81
-1.2
  
 PB
 
4.81 PB
 -1.2
4.50
 -0.5
4.47
 -0.8
     
3Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC4.31
-0.9
  
 PB
 
4.31 PB
 -0.9
  X
 0.0
4.16
 -0.3
     
4Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik4.29
0.0
  
 PB
 
4.27 PB
 -1.4
4.11
 -0.8
4.29 PB
 0.0
     
5Viggo HammerViggo Hammer ('06)Sparta3.95
-1.5
  
 PB
 
3.59 PB
 -1.0
3.95 PB
 -1.5
  X
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.83
  
 PB
 
12.4012.83 PB12.77     
2Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik12.27
  
 
 
12.1511.4612.27     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC29.26
  
 
 
  X28.1829.26     
2Viggo HammerViggo Hammer ('06)Sparta19.29
  
 PB
 
19.29 PB17.9418.53     
P15 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.41
  
 SB
2Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK13.50
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF13.78
  
 
4Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik13.81
  
 PB
5Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.78
  
 
6Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF14.88
  
 
7Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF14.91
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.25
  
 
 
1.25
  O
       
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.93
0.0
  
 
 
4.93
 0.0
4.92
 -1.3
  X
 0.0
     
2Frederikke Weinreich LundbergFrederikke Weinreich Lundberg ('07)BAK4.45
-0.8
  
 
 
4.36
 -0.5
4.38
 -1.1
4.45
 -0.8
     
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.26
0.0
  
 
 
3.42
 -0.4
4.26
 0.0
4.23
 -1.3
     
4Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF3.82
0.0
  
 
 
3.82
 0.0
3.51
 0.0
3.50
 -1.0
     
5Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.66
-1.0
  
 
 
3.66
 -1.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
6Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF3.58
-0.8
  
 PB
 
3.58 PB
 -0.8
3.48
 -0.1
3.24
 -1.4
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.06
  
 SB
 
9.3410.06 SB9.50     
2Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF9.63
  
 
 
9.569.609.63     
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.50
  
 
 
9.509.319.25     
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.11
  
 
 
  X  X7.11     
5Melanie Isabella JørgensenMelanie Isabella Jørgensen ('07)Frederiksberg IF6.28
  
 PB
 
6.06 PB6.28 PB5.71     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik31.14
  
 
 
27.6231.1429.29     
2Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF25.06
  
 PB
 
25.06 PB22.6521.28     
3Annika AqraouAnnika Aqraou ('07)Frederiksberg IF21.04
  
 PB
 
20.88 PB21.04 PB18.70     
D13 100 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta13.36
  
 PB
5Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta14.09
  
 PB
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik14.58
  
 PB
9Viktor JohansenViktor Johansen ('08)Greve Atletik14.77
  
 PB
10Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik15.00
  
 PB
Finale B
Vind: +0.2
Vind: +0.2
2Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta13.05
  
 PB
4Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC13.43
  
 PB
7August MaerskAugust Maersk ('08)Amager AC14.59
  
 PB
8Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta14.75
  
 PB
D13 300 m    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta45.42
  
 PB
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta46.59
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.50
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.53
XXX
  
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
  O
1.45
XXX
   
3August MaerskAugust Maersk ('08)Amager AC1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
  
4Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta5.35
0.0
  
 
 
5.20
 0.0
5.29
 0.0
5.35
 0.0
     
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.68
0.0
  
 PB
 
4.64
 0.0
4.53
 0.0
4.68 PB
 0.0
     
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta4.36
0.0
  
 
 
4.36
 0.0
4.08
 0.0
4.36
 0.0
     
6Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta4.23
0.0
  
 
 
4.14
 0.0
4.23
 0.0
3.99
 0.0
     
7Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3.93
0.0
  
 
 
3.89
 0.3
3.73
 0.4
3.93
 0.0
     
8Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.91
0.0
  
 PB
 
3.91 PB
 0.0
3.75
 0.0
3.81
 0.0
     
9Viktor JohansenViktor Johansen ('08)Greve Atletik3.89
0.0
  
 SB
 
3.79 SB
 -0.1
3.87 SB
 0.0
3.89 SB
 0.0
     
10Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC3.60
0.0
  
 PB
 
3.60 PB
 0.0
3.60 =PB
 0.0
3.43
 0.0
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)Sparta33.72
  
 PB
 
29.07 SB33.72 PB29.78     
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta26.82
  
 PB
 
24.30 PB26.82 PB22.08     
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta24.02
  
 
 
22.18  X24.02     
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik21.61
  
 PB
 
21.61 PB17.76  X     
6Viktor JohansenViktor Johansen ('08)Greve Atletik20.98
  
 PB
 
17.45 PB20.98 PB20.47     
P13 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta12.90
  
 PB
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC13.78
  
 PB
6Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF14.49
  
 PB
8Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF15.22
  
 PB
9Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF15.84
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta13.63
  
 PB
4Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik14.08
  
 PB
5Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF14.15
  
 PB
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF15.18
  
 PB
P13 300 m    

Finale A

Finale
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta43.86
  
 PB
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik46.25
  
 PB
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC49.90
  
 PB
4Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta51.06
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
   
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.30
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
  
3Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
3Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
5Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
XXX
    
6Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
   
7Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
8Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
9Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1.10
  
 PB
 
1.05
XXO
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.75
-0.3
  
 
 
4.75
 -0.3
4.68
 0.0
4.70
 0.0
     
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.56
-0.8
  
 PB
 
4.56 PB
 -0.8
4.52
 0.0
4.43
 0.0
     
3Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.47
0.0
  
 
 
4.36
 -0.6
4.31
 0.0
4.47
 0.0
     
4Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.35
0.0
  
 
 
4.15
 0.0
4.34
 -0.8
4.35
 0.0
     
5Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik4.22
0.0
  
 PB
 
3.64
 0.0
  X
 0.0
4.22 PB
 0.0
     
6Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC4.18
0.0
  
 =PB
 
4.08
 -0.9
4.18 =PB
 0.0
4.02
 0.0
     
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik4.11
-0.6
  
 
 
3.59
 -0.8
4.11
 -0.6
3.88
 0.0
     
8Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF3.94
-0.8
  
 
 
3.94
 -0.8
3.69
 0.0
3.89
 -0.3
     
9Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC3.74
0.0
  
 SB
 
3.71 SB
 -0.1
3.71 =SB
 0.0
3.74 SB
 0.0
     
10Clara Ea Lund-BretlauClara Ea Lund-Bretlau ('09)Sparta3.70
0.0
  
 
 
  X
 0.0
3.70
 0.0
3.41
 -0.9
     
Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC NM
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC11.07
  
 PB
 
10.4310.4711.07 PB     
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC10.45
  
 PB
 
10.1810.45 PB9.77     
3Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta9.44
  
 PB
 
  X9.25 PB9.44 PB     
4Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.29
  
 
 
8.568.189.29     
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik8.16
  
 PB
 
8.16 PB7.177.69     
6Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik6.88
  
 PB
 
5.98 SB6.23 SB6.88 PB     
7Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF5.88
  
 
 
5.835.525.88     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08)Amager AC26.96
  
 
 
26.96  X  X     
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF26.93
  
 
 
26.7924.8826.93     
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta25.54
  
 
 
24.8825.5422.06     
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC15.97
  
 
 
15.7615.9715.70     
5Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF11.30
  
 PB
 
  X11.30 PB9.63     
Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
D11 80 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC11.49 w
  
 
2Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC11.76 w
  
 
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta12.05 w
  
 
4
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC12.36 w
  
 
5Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik12.45 w
  
 
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
6August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF13.12
  
 PB
7Carl MaerskCarl Maersk ('11)Amager AC14.31
  
 PB
8Mikkel Sterup AbrahamssonMikkel Sterup Abrahamsson ('11)Frederiksberg IF14.77
  
 PB
D11 300 m    

Finale A

Finale
3August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF57.84
  
 PB
4Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC59.06
  
 PB
5Carl MaerskCarl Maersk ('11)Amager AC1:07.45
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.25
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
XXO
1.30
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Herman MarcussenHerman Marcussen ('10)Amager AC4.55
0.0
  
 PB
 
4.55 PB
 0.0
4.50
 -0.5
4.11
 0.0
     
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.36
-0.3
  
 
 
4.35
 0.0
4.34
 0.0
4.36
 -0.3
     
3Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC4.29
0.0
  
 PB
 
4.29 PB
 0.0
4.29 =PB
 0.0
4.21
 0.0
     
4Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik4.11
0.0
  
 PB
 
4.11 PB
 0.0
3.86
 0.0
4.08
 0.0
     
5Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta3.95
0.0
  
 
 
3.95
 0.0
3.88
 0.0
3.85
 0.0
     
6Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC3.79
-0.6
  
 
 
3.79
 -0.6
3.51
 0.0
3.75
 0.0
     
7Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik3.47
0.0
  
 PB
 
3.47 PB
 0.0
3.27
 0.0
3.38
 0.0
     
8Mikkel Sterup AbrahamssonMikkel Sterup Abrahamsson ('11)Frederiksberg IF2.96
0.0
  
 PB
 
2.92 PB
 0.0
2.71
 0.0
2.96 PB
 0.0
     
9Carl MaerskCarl Maersk ('11)Amager AC2.32
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
2.32 PB
 0.0
2.28
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta6.79
  
 PB
 
6.145.756.79 PB     
4Mikkel Sterup AbrahamssonMikkel Sterup Abrahamsson ('11)Frederiksberg IF6.20
  
 PB
 
5.846.20 PB5.60     
5August HviidAugust Hviid ('11)Frederiksberg IF5.97
  
 
 
5.235.975.76     
D11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC21.31
  
 PB
 
21.31 PB18.2120.07     
3Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik21.11
  
 PB
 
21.11 PB17.9116.57     
4Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC14.64
  
 PB
 
  X14.64 PB12.96     
5Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC13.12
  
 PB
 
11.05 PB11.59 PB13.12 PB     
P11 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.93
  
 PB
5Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta12.37
  
 PB
6Frida Dalsby KønigsbergFrida Dalsby Kønigsberg ('10)Amager AC12.40
  
 PB
8Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta13.13
  
 PB
9Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta13.14
  
 PB
10Deya DellagattaDeya Dellagatta ('10)Sparta13.37
  
 PB
11Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik14.14
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta11.48
  
 PB
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta11.94
  
 PB
4Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta12.35
  
 PB
7Kristine Hedegaard HallsdottirKristine Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta12.97
  
 PB
12Emilia PalmerEmilia Palmer ('11)Greve Atletik14.54
  
 PB
P11 300 m    

Finale A

Finale
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta52.30
  
 
2Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC52.68
  
 PB
3Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta53.97
  
 PB
5Kristine Hedegaard HallsdottirKristine Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta58.03
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.37
XXX
 
2Kristine Hedegaard HallsdottirKristine Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.30
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.30 PB
  O
1.35
  XX
 
3Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
   
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
    
5Frida Dalsby KønigsbergFrida Dalsby Kønigsberg ('10)Amager AC1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
   
7Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta1.05
  
 
 
1.05
  O
1.10
XXX
      
7Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.70
0.0
  
 
 
4.59
 0.0
4.70
 0.0
4.58
 0.0
     
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.42
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.25
 0.0
4.42 PB
 0.0
     
4Tara Rose MehrotraTara Rose Mehrotra ('10)Sparta3.69
0.0
  
 
 
3.69
 0.0
3.65
 0.0
  X
 0.0
     
5Kajsa Tabita RosenkrandsKajsa Tabita Rosenkrands ('10)Sparta3.60
0.0
  
 PB
 
3.60 PB
 0.0
3.22
 0.0
3.40
 0.0
     
6Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik3.35
0.0
  
 PB
 
3.35 PB
 0.0
  X
 0.0
3.28
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC11.10
  
 PB
 
10.22 PB11.10 PB10.43     
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta7.86
  
 PB
 
7.86 PB6.797.23     
3Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11)Greve Atletik5.47
  
 PB
 
5.05 PB5.47 PB5.39     
4Emilia PalmerEmilia Palmer ('11)Greve Atletik5.35
  
 PB
 
5.08 PB5.35 PB4.97     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta14.19
  
 
 
11.3410.4014.19     
Franciska TrzecieskiFranciska Trzecieski ('10)Amager AC NM
  
 
 
  X  X  X     
Emilia PalmerEmilia Palmer ('11)Greve Atletik NM
  
 
 
  X  X  X     
D9 40 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC6.64
  
 =PB
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta6.81
  
 PB
4
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik6.89
  
 
5
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF7.32
  
 PB
6
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC8.18
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:17.40
  
 =PB
2
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF1:20.47
  
 PB
3
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1:21.34
  
 PB
4
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC1:24.95
  
 
5
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC1:44.14
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.79
0.0
  
 
 
3.54
 0.2
3.51
 0.0
3.79
 0.0
     
3
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik3.61
0.0
  
 
 
3.56
 0.0
3.37
 0.0
3.61
 0.0
     
4
August Nicolaisen
August Nicolaisen ('12)
Frederiksberg IF3.53
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.40
 0.0
3.53 PB
 0.0
     
5
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta3.32
0.0
  
 
 
3.17
 0.0
3.32
 0.0
3.00
 0.0
     
6
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC2.91
0.0
  
 
 
2.68
 0.0
2.91
 0.0
2.75
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik33.25
  
 PB
 
27.5433.25 PB31.74     
P9 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta6.88
  
 PB
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF7.01
  
 PB
3
Johanna Høj
Johanna Høj ('12)
Amager AC7.46
  
 PB
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.56
  
 PB
5
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta8.09
  
 PB
6
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC8.11
  
 PB
7
Aadila Erika Jimoh
Aadila Erika Jimoh ('12)
Amager AC8.30
  
 
8
Sara Vestergaard Vind
Sara Vestergaard Vind ('12)
Amager AC8.75
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1:26.44
  
 PB
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF1:26.46
  
 
3
Johanna Høj
Johanna Høj ('12)
Amager AC1:28.38
  
 PB
4
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta1:29.44
  
 PB
5
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF1:29.90
  
 PB
6
Sara Vestergaard Vind
Sara Vestergaard Vind ('12)
Amager AC1:36.39
  
 PB
7
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1:41.16
  
 PB
8
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC1:45.55
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.46
0.0
  
 PB
 
3.22
 0.0
3.46 PB
 0.0
3.36
 0.0
     
2
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.40
0.0
  
 PB
 
3.31 PB
 0.0
3.40 PB
 0.0
  X
 0.0
     
3
Aadila Erika Jimoh
Aadila Erika Jimoh ('12)
Amager AC3.19
0.0
  
 PB
 
3.06 PB
 0.0
3.19 PB
 0.0
3.00
 0.0
     
4
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF3.04
0.0
  
 
 
2.79
 0.0
3.04
 0.0
3.01
 0.0
     
5
Johanna Høj
Johanna Høj ('12)
Amager AC3.02
0.0
  
 PB
 
2.83
 0.0
2.96 PB
 0.0
3.02 PB
 0.0
     
6
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF3.00
0.0
  
 
 
  X
 0.0
3.00
 0.0
2.84
 0.0
     
7
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta2.93
0.0
  
 PB
 
2.22
 0.0
2.93 PB
 0.0
2.88
 0.0
     
8
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.50
0.0
  
 
 
2.50
 0.0
  X
 0.0
2.43
 0.0
     
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC NM
0.0
  
 
 
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Aadila Erika Jimoh
Aadila Erika Jimoh ('12)
Amager AC20.32
  
 PB
 
13.41 PB20.32 PB17.55     
2
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta19.01
  
 PB
 
19.01 PB17.9816.32     
3
Sara Vestergaard Vind
Sara Vestergaard Vind ('12)
Amager AC14.07
  
 PB
 
12.05 PB14.07 PB10.95     
4
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta13.16
  
 
 
11.5413.1610.49     
5
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta12.04
  
 
 
12.049.349.54     
6
Aviaja Jakobsen
Aviaja Jakobsen ('13)
Amager AC8.64
  
 PB
 
5.12 PB8.64 PB7.77     
D7 40 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC8.11
  
 PB
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC8.39
  
 PB
3
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR9.57
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC3.53
+1.5
  
 PB
 
3.31 PB
 0.0
  X
 0.0
3.53 PB
 1.5
     
2
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC2.56
+1.4
  
 PB
 
2.56 PB
 1.4
2.39
 0.8
2.52
 0.1
     
3
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC2.49
+0.7
  
 PB
 
2.49 PB
 0.7
2.42
 0.8
2.32
 0.2
     
4
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR2.08 w
+2.2
  
 
 
2.08
 2.2
1.98
 0.5
1.78
 0.5
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC30.95
  
 PB
 
29.78 PB29.4730.95 PB     
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC14.00
  
 PB
 
12.49 PB8.4314.00 PB     
3
Carl Martinussen
Carl Martinussen ('14)
Amager AC13.94
  
 PB
 
13.68 PB13.94 PB9.77     
4
Arlo Roome
Arlo Roome ('14)
Sparta / NOR11.00
  
 PB
 
8.3111.00 PB8.92     
P7 40 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik8.05
  
 
2
Juliane Stepping Christensen
Juliane Stepping Christensen ('14)
Amager AC9.06
  
 PB
3
Thilde Martinussen
Thilde Martinussen ('16)
Amager AC9.72
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Juliane Stepping Christensen
Juliane Stepping Christensen ('14)
Amager AC2.92
+0.9
  
 PB
 
2.79 PB
 1.0
2.92 PB
 0.9
2.84
 0.0
     
2
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik1.85
+1.2
  
 
 
1.85
 1.2
1.36
 0.1
1.30
 0.9
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik14.84
  
 
 
11.9413.3814.84     
2
Juliane Stepping Christensen
Juliane Stepping Christensen ('14)
Amager AC10.04
  
 PB
 
8.46 PB7.3210.04 PB     
3
Thilde Martinussen
Thilde Martinussen ('16)
Amager AC4.74
  
 PB
 
4.74 PB3.023.59     

Seneste resultater

5.6GreveKlubkastestævne
4.6GreveSommerkast
4.6TórshavnAtlantic Airways Tórshavn Marathon
3.6HaderslevInternational Throwing Match U20/23 2023
3‐4.6OdenseVDMU
3‐4.6FrederiksbergEurotrack
29.5SilkeborgKastemangekamp
27.5KlaksvíkRaska Stórkapping 2
27.5GreveHvidovre Kastestævne
27‐28.5KøbenhavnNordic Athletics Championships
25.5AabenraaKast
24.5HerlevUP-stævne
24.5AalborgAalborg Outdoor II
24.5AarhusKast i Aarhus 1
24.5Maribo Kastestævne
23.5ViborgNålestævne
22.5AabenraaNålestævne
22.5GreveTræningsstævne 2
20‐21.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
20‐21.5KøbenhavnMangekamps Tribute
18.5BallerupKasternes Dag
17.5BagsværdBagsværd Run Event
16.5ViborgViborg Track Meeting I
16.5SæbyNålestævne Sæby
15.5VejleMasters holdkamp 1 Vest/Syd
15.5GreveDT Masters, Sjælland Syd 1
14.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
13.5HerningHerning Games
13.5TórshavnRASKA stórkapping 1
11.5KøbenhavnKIF Stævne 1
10.5VibyDT Masters 1. runde
10.5Maribo Kastestævne
10.5HillerødDT Masters, Sjælland Nord 1
9.5RandersKaste Stævne
9.5RandersNålestævne MIX
9.5SkiveTirsdagsstævne Maj
8.5SlagelseKastestævne
8.5GreveTræningsstævne 1
7.5StoholmKastestævne
6.5VallensbækPhønixmarchen
6.5VallensbækDM kapgang
6.5BagsværdBAC Kast
6.5EsbjergSå kaster vi igen
6‐7.5TårnbyTårnby Games
2.5BagsværdBAC_HIA Kast
2.5LyngbyKlubstævne
2.5OdenseFjordagerløbet
30.4ViborgVexa HLM R TESTLØB 4
30.4HvidovreIndestævne Hvidovre
29.4VejleRegionsstævne
29.4AalborgAalborg Outdoor I
29.4SilkeborgKastestævne 1
29.4SlagelseÅbningsstævne
29.4Hvide SandeNålestævne
29.4GlostrupGlostrup Games
25.4RandersKaste Stævne
22.4TórshavnOpin Kapping
22.4VejenRegionsstævne
22.4AarhusDM 10km
22.4AarhusDM 10km Ungdom