Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Nålestævne 7.9.2021
Randers Atletik Stadion

D15 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Thomas Sitm BakThomas Sitm Bak ('06)Randers Freja12.26
  
 PB
2Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja13.12
  
 PB
3Andreas ThomsenAndreas Thomsen ('06)BMI Atletik14.09
  
 PB
4Emil Dalhoff RottbøllEmil Dalhoff Rottbøll ('06)BMI Atletik14.85
  
 PB
5Hafez DakakaniHafez Dakakani ('06)BMI Atletik15.69
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja2:29.36
  
 
2Emil Dalhoff RottbøllEmil Dalhoff Rottbøll ('06)BMI Atletik2:44.33
  
 PB
3Hafez DakakaniHafez Dakakani ('06)BMI Atletik2:49.20
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Aleksei Schack AndersenAleksei Schack Andersen ('07)Randers Freja1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.33
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thomas Sitm BakThomas Sitm Bak ('06)Randers Freja5.21
0.0
  
 PB
 
4.55 PB
 0.0
4.99 PB
 0.0
5.21 PB
 0.0
     
2Andreas ThomsenAndreas Thomsen ('06)BMI Atletik4.06
0.0
  
 PB
 
3.32 PB
 0.0
4.06 PB
 0.0
3.84
 0.0
     
3Emil Dalhoff RottbøllEmil Dalhoff Rottbøll ('06)BMI Atletik4.05
0.0
  
 PB
 
3.81 PB
 0.0
3.68
 0.0
4.05 PB
 0.0
     
4Hafez DakakaniHafez Dakakani ('06)BMI Atletik3.59
0.0
  
 PB
 
3.56 PB
 0.0
3.18
 0.0
3.59 PB
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas ThomsenAndreas Thomsen ('06)BMI Atletik9.36
  
 PB
 
8.76 PB9.36 PB9.17     
2Hafez DakakaniHafez Dakakani ('06)BMI Atletik7.16
  
 PB
 
6.92 PB7.16 PB6.39     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Emil Dalhoff RottbøllEmil Dalhoff Rottbøll ('06)BMI Atletik26.42
  
 PB
 
26.42 PB19.7622.90     
2Thomas Sitm BakThomas Sitm Bak ('06)Randers Freja24.75
  
 PB
 
21.05 PB24.75 PB17.70     
P15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Alberte JensenAlberte Jensen ('07)Randers Freja17.28 w
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja2:55.20
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.45
  
 
 
1.45
  O
1.50
XXX
      
2Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja1.25
  
 PB
 
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
   
3Alberte JensenAlberte Jensen ('07)Randers Freja1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.00
0.0
  
 
 
4.84
 0.0
5.00
 0.0
  –     
2Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja3.36
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 0.0
3.32 PB
 0.0
3.36 PB
 0.0
     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja33.40
  
 
 
33.4032.73  –     
2Julia Ballegaard SørensenJulia Ballegaard Sørensen ('07)Randers Freja7.57
  
 PB
 
7.57 PB6.20  –     
3Alberte JensenAlberte Jensen ('07)Randers Freja6.40
  
 PB
 
5.83 PB5.766.40 PB     
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7710.83 w
  
 
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja12.18 w
  
 
3Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.02 w
  
 
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK772:39.60
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.11 w
w
  
 
 
5.11 PB
 0.0
4.75
 0.0
4.46
 0.0
     
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.26 w
w
  
 
 
4.26 PB
 0.0
  X
 0.0
4.10
 0.0
     
3Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.94 w
w
  
 
 
3.90 PB
 0.0
3.94 PB
 0.0
3.62
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK779.82
  
 
 
8.938.919.82     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja21.80
  
 
 
21.80  X19.57     
2Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja15.35
  
 PB
 
  X14.37 PB15.35 PB     
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7713.66
  
 
 
  X13.66  X     
P13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.27
  
 
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.56 w
  
 
3Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja12.38
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.54
  
 PB
 
1.30
  O
1.33
  O
1.36
  O
1.39
  O
1.42
  O
1.45 PB
  O
1.48 PB
  O
1.51 PB
  O
1.54 PB
  O
1.57
XXX
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja4.30 w
w
  
 
 
4.30
 0.0
4.13
 0.0
3.76
 0.0
     
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3.92 w
w
  
 
 
3.92 PB
 0.0
  –3.88
 0.0
     
3Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja3.84 w
w
  
 
 
3.77
 0.0
3.77
 0.0
3.84
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja9.04
  
 PB
 
8.90 PB9.04 PB8.70     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja22.36
  
 PB
 
17.97 PB22.36 PB20.07     
2Astrid ØfverlindAstrid Øfverlind ('08)Randers Freja17.97
  
 PB
 
17.97 PB17.94  –     
3Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja10.42
  
 PB
 
10.42 PB  –8.09     
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja13.12 w
  
 
D12 800 m    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK773:17.10
  
 PB
D12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK771.33
  
 
 
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
  O
1.30
 XO
1.33
  O
1.36
XXX
 
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oscar Hørby DominoOscar Hørby Domino ('09)Randers Freja3.77 w
w
  
 
 
3.77 PB
 0.0
3.76
 0.0
3.57
 0.0
     
D12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Luca Korsgaard NicholsonLuca Korsgaard Nicholson ('09)SAK7719.44
  
 
 
19.4415.2918.92     
P12 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7711.82
  
 PB
2Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja11.92
  
 PB
3Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja12.04
  
 
4Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja12.88
  
 
5Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja13.34
  
 PB
6Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja13.48
  
 PB
7Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)BMI Atletik13.54
  
 PB
8Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK7713.65
  
 PB
9Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja13.71
  
 PB
P12 800 m    

Finale A

Finale
1Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja2:40.30
  
 PB
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:46.07
  
 PB
3Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)BMI Atletik2:48.67
  
 PB
4Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK773:25.40
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.18
  O
1.21
  O
1.24
  O
1.27
 XO
1.30 PB
  O
1.33
XXX
 
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja4.16 w
w
  
 
 
  –4.16 PB
 0.0
3.98
 0.0
     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK774.02 w
w
  
 
 
3.98
 0.0
4.02
 0.0
3.81
 0.0
     
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja3.67 w
w
  
 
 
3.67 PB
 0.0
3.40
 0.0
3.36
 0.0
     
4Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK773.59 w
w
  
 
 
3.59 PB
 0.0
3.59 =PB
 0.0
3.50
 0.0
     
5Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja3.50 w
w
  
 
 
3.50
 0.0
3.32
 0.0
3.40
 0.0
     
6Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)BMI Atletik3.35 w
w
  
 
 
3.35 PB
 0.0
3.26
 0.0
3.27
 0.0
     
7Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja3.15 w
w
  
 
 
3.15 PB
 0.0
3.13
 0.0
2.95
 0.0
     
8Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja3.14 w
w
  
 
 
3.03
 0.0
3.07
 0.0
3.14
 0.0
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.50
  
 
 
8.508.17      
2Frederikke SindalFrederikke Sindal ('09)Randers Freja7.14
  
 PB
 
6.89 PB6.547.14 PB     
3Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK775.93
  
 PB
 
5.93 PB5.42  X     
4Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)BMI Atletik5.80
  
 PB
 
5.48 PB5.80 PB5.76     
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK775.69
  
 
 
5.375.695.16     
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja15.39
  
 PB
 
15.39 PB  –14.86     
2Marie Voldum SchwartzMarie Voldum Schwartz ('09)Randers Freja13.70
  
 PB
 
  –  –13.70 PB     
3Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja11.44
  
 PB
 
  –11.44 PB  –     
4Sofie SejersbølSofie Sejersbøl ('09)Randers Freja5.20
  
 PB
 
  –  –5.20 PB     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Kristian Salling-PoulsenKristian Salling-Poulsen ('10)Randers Freja9.13 w
  
 
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.70 w
  
 
3Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja9.73 w
  
 
4Gustav Lyngkær KjærgaardGustav Lyngkær Kjærgaard ('10)BMI Atletik9.97 w
  
 
5Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja10.20 w
  
 
6Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja10.21 w
  
 
7Axel Borup NielsenAxel Borup Nielsen ('10)Randers Freja10.74 w
  
 
8Lauge Harrits NielsenLauge Harrits Nielsen ('10)BMI Atletik11.46 w
  
 
9Oskar TeilmannOskar Teilmann ('10)BMI Atletik11.49 w
  
 
10Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja11.98 w
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja1:52.77
  
 PB
2Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja2:06.22
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja2:13.19
  
 PB
4Oskar TeilmannOskar Teilmann ('10)BMI Atletik2:17.87
  
 PB
5Kristian Salling-PoulsenKristian Salling-Poulsen ('10)Randers Freja2:18.65
  
 PB
6Axel Borup NielsenAxel Borup Nielsen ('10)Randers Freja2:24.32
  
 PB
7Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja2:27.50
  
 PB
8Gustav Lyngkær KjærgaardGustav Lyngkær Kjærgaard ('10)BMI Atletik2:31.31
  
 PB
9Lauge Harrits NielsenLauge Harrits Nielsen ('10)BMI Atletik2:32.45
  
 PB
10Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja2:34.78
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Kristian Salling-PoulsenKristian Salling-Poulsen ('10)Randers Freja4.03 w
w
  
 
 
4.03 PB
 0.0
3.94
 0.0
3.91
 0.0
     
2Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja3.72 w
w
  
 
 
3.72 PB
 0.0
3.39
 0.0
3.60
 0.0
     
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.69 w
w
  
 
 
3.57 SB
 0.0
3.64 PB
 0.0
3.69 PB
 0.0
     
4Gustav Lyngkær KjærgaardGustav Lyngkær Kjærgaard ('10)BMI Atletik3.47 w
w
  
 
 
3.47 PB
 0.0
  X
 0.0
3.39
 0.0
     
5Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3.43 w
w
  
 
 
  X
 0.0
3.35 PB
 0.0
3.43 PB
 0.0
     
6Axel Borup NielsenAxel Borup Nielsen ('10)Randers Freja3.40 w
w
  
 
 
3.40 PB
 0.0
3.26
 0.0
3.16
 0.0
     
7Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja3.34 w
w
  
 
 
3.32 PB
 0.0
3.34 PB
 0.0
3.32
 0.0
     
8Lauge Harrits NielsenLauge Harrits Nielsen ('10)BMI Atletik3.28 w
w
  
 
 
3.28 PB
 0.0
2.98
 0.0
3.04
 0.0
     
9Oskar TeilmannOskar Teilmann ('10)BMI Atletik2.96 w
w
  
 
 
2.94 PB
 0.0
2.96 PB
 0.0
2.89
 0.0
     
10Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB
 0.0
2.50
 0.0
2.25
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristian Salling-PoulsenKristian Salling-Poulsen ('10)Randers Freja7.81
  
 PB
 
7.81 PB  X6.80     
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja6.64
  
 PB
 
6.01 PB6.64 PB6.63     
3Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja6.09
  
 PB
 
5.48 PB6.09 PB5.71     
4Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja5.44
  
 PB
 
5.26 PB4.525.44 PB     
5Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja5.22
  
 PB
 
5.01 PB4.145.22 PB     
6Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja4.39
  
 PB
 
4.39 PB  X  X     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Lauge Harrits NielsenLauge Harrits Nielsen ('10)BMI Atletik36.11
  
 PB
 
34.19 PB36.11 PB35.70     
2Gustav Lyngkær KjærgaardGustav Lyngkær Kjærgaard ('10)BMI Atletik34.40
  
 PB
 
34.20 PB34.40 PB32.15     
3Oskar TeilmannOskar Teilmann ('10)BMI Atletik33.00
  
 PB
 
30.70 PB32.63 PB33.00 PB     
4Axel Borup NielsenAxel Borup Nielsen ('10)Randers Freja28.27
  
 PB
 
18.43 PB22.72 PB28.27 PB     
P11 60 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK779.71
  
 PB
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK779.94
  
 PB
3Ida My NoeIda My Noe ('10)BMI Atletik10.10
  
 PB
4Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja11.28
  
 PB
5Vera AndersenVera Andersen ('10)BMI Atletik12.45
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Ida My NoeIda My Noe ('10)BMI Atletik2:40.00
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK773.66 w
w
  
 
 
3.39 PB
 0.0
3.56 PB
 0.0
3.66 PB
 0.0
     
2Ida My NoeIda My Noe ('10)BMI Atletik3.35 w
w
  
 
 
3.35 PB
 0.0
3.10
 0.0
2.92
 0.0
     
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK773.28 w
w
  
 
 
3.28 PB
 0.0
3.20
 0.0
  –     
4Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja2.78 w
w
  
 
 
  –2.78 PB
 0.0
  –     
5Vera AndersenVera Andersen ('10)BMI Atletik2.42 w
w
  
 
 
2.42 PB
 0.0
2.14
 0.0
1.93
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida KirkegaardIda Kirkegaard ('10)Randers Freja5.98
  
 PB
 
5.51 PB5.98 PB5.88     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7722.23
  
 PB
 
22.23 PB20.5917.53     
2Ida My NoeIda My Noe ('10)BMI Atletik17.63
  
 PB
 
17.00 PB17.63 PB13.86     
3Vera AndersenVera Andersen ('10)BMI Atletik15.64
  
 PB
 
15.64 PB14.8014.28     
4Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7712.60
  
 PB
 
12.60 PB8.039.90     
D10 60 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Daniel Ballegaard Sørensen
Daniel Ballegaard Sørensen ('11)
Randers Freja10.13
  
 PB
2
Oliver Sørensen
Oliver Sørensen ('11)
Randers Freja10.49
  
 PB
3
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK7711.35
  
 PB
D10 600 m    

Finale A

Finale
1
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK772:26.28
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Oliver Sørensen
Oliver Sørensen ('11)
Randers Freja3.58 w
w
  
 
 
3.58 PB
 0.0
3.48
 0.0
3.39
 0.0
     
2
Daniel Ballegaard Sørensen
Daniel Ballegaard Sørensen ('11)
Randers Freja3.44 w
w
  
 
 
3.35 PB
 0.0
3.44 PB
 0.0
3.36
 0.0
     
3
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK772.98 w
w
  
 
 
2.98 PB
 0.0
2.74
 0.0
2.75
 0.0
     
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK774.62
  
 PB
 
3.88 PB4.62 PB4.34     
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Oliver Sørensen
Oliver Sørensen ('11)
Randers Freja23.86
  
 PB
 
23.86 PB21.0023.50     
2
Daniel Ballegaard Sørensen
Daniel Ballegaard Sørensen ('11)
Randers Freja21.57
  
 PB
 
21.57 PB18.3320.63     
P10 60 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK779.20
  
 PB
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7710.09
  
 PB
3
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK7710.35
  
 PB
4
Frederikke Møller-Hundborg
Frederikke Møller-Hundborg ('11)
Randers Freja10.77
  
 PB
5
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja10.95
  
 PB
6
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK7711.04 w
  
 
7
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja11.30
  
 PB
8
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja12.06
  
 PB
P10 600 m    

Finale A

Finale
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK772:06.56
  
 PB
2
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK772:18.22
  
 PB
3
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK772:27.87
  
 PB
4
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK772:35.36
  
 PB
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK771.12
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.03 PB
 XO
1.06 PB
 XO
1.09 PB
  O
1.12 PB
  O
1.15
XXX
  
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK774.13 w
w
  
 
 
3.80 PB
 0.0
4.13 PB
 0.0
4.11
 0.0
     
2
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.52 w
w
  
 
 
3.21 PB
 0.0
3.45 PB
 0.0
3.52 PB
 0.0
     
3
Frederikke Møller-Hundborg
Frederikke Møller-Hundborg ('11)
Randers Freja3.17 w
w
  
 
 
3.17 PB
 0.0
2.78
 0.0
2.97
 0.0
     
4
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja2.94 w
w
  
 
 
2.69 PB
 0.0
2.94 PB
 0.0
2.78
 0.0
     
5
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK772.93 w
w
  
 
 
2.93 PB
 0.0
2.84
 0.0
2.75
 0.0
     
6
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja2.89 w
w
  
 
 
2.78 PB
 0.0
2.68
 0.0
2.89 PB
 0.0
     
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK775.24
  
 PB
 
4.78 PB4.83 PB5.24 PB     
2
Frederikke Møller-Hundborg
Frederikke Møller-Hundborg ('11)
Randers Freja4.88
  
 PB
 
4.88 PB4.484.63     
3
Alma Bruun
Alma Bruun ('11)
Randers Freja4.88
  
 PB
 
4.88 PB4.474.39     
4
Karoline Cepulionis
Karoline Cepulionis ('11)
Randers Freja4.72
  
 PB
 
4.72 PB3.714.04     
5
Mischa Tornbjerg Poulsen
Mischa Tornbjerg Poulsen ('11)
Randers Freja4.66
  
 PB
 
4.36 PB4.344.66 PB     
6
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK774.28
  
 PB
 
  X4.25 PB4.28 PB     
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7722.70
  
 PB
 
21.87 PB22.70 PB20.56     
2
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK7714.47
  
 PB
 
12.30 PB12.0014.47 PB     
D9 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja7.07
  
 PB
2
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja7.32
  
 PB
3
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja7.33
  
 PB
4
Carl Møller
Carl Møller ('12)
Randers Freja7.37
  
 PB
5
Alex Aliyary
Alex Aliyary ('12)
Randers Freja7.78
  
 PB
6
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja7.81
  
 PB
7
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja7.91
  
 PB
8
Mads Emil Ginnerup
Mads Emil Ginnerup ('12)
BMI Atletik8.02
  
 PB
9
Victor Hjulmand Christensen
Victor Hjulmand Christensen ('12)
Randers Freja8.33
  
 PB
10
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja8.40
  
 PB
11
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja8.55
  
 PB
12
Oskar Kappel
Oskar Kappel ('12)
Randers Freja8.61
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Carl Møller
Carl Møller ('12)
Randers Freja1:21.33
  
 PB
2
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja1:23.20
  
 PB
3
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja1:28.03
  
 PB
4
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja1:29.31
  
 PB
5
Mads Emil Ginnerup
Mads Emil Ginnerup ('12)
BMI Atletik1:31.64
  
 PB
6
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja1:32.52
  
 PB
7
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja1:33.36
  
 PB
8
Victor Hjulmand Christensen
Victor Hjulmand Christensen ('12)
Randers Freja1:36.20
  
 PB
9
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja1:38.25
  
 PB
10
Alex Aliyary
Alex Aliyary ('12)
Randers Freja1:39.45
  
 PB
11
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja1:40.31
  
 PB
12
Oskar Kappel
Oskar Kappel ('12)
Randers Freja1:42.18
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja3.69 w
w
  
 
 
3.69 PB
 0.0
3.43
 0.0
3.45
 0.0
     
2
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja3.26 w
w
  
 
 
3.19 PB
 0.0
3.26 PB
 0.0
3.26 =PB
 0.0
     
3
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja3.22 w
w
  
 
 
3.11 PB
 0.0
3.17 PB
 0.0
3.22 PB
 0.0
     
4
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja3.09 w
w
  
 
 
3.00 PB
 0.0
2.99
 0.0
3.09 PB
 0.0
     
5
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja3.02 w
w
  
 
 
2.94 PB
 0.0
3.02 PB
 0.0
2.88
 0.0
     
6
Alex Aliyary
Alex Aliyary ('12)
Randers Freja3.01 w
w
  
 
 
3.01 PB
 0.0
2.93
 0.0
2.15
 0.0
     
7
Mads Emil Ginnerup
Mads Emil Ginnerup ('12)
BMI Atletik2.86 w
w
  
 
 
2.80 PB
 0.0
2.86 PB
 0.0
2.77
 0.0
     
8
Carl Møller
Carl Møller ('12)
Randers Freja2.81 w
w
  
 
 
  –2.58 PB
 0.0
2.81 PB
 0.0
     
9
Oskar Kappel
Oskar Kappel ('12)
Randers Freja2.80 w
w
  
 
 
2.80 PB
 0.0
2.72
 0.0
2.77
 0.0
     
10
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja2.76 w
w
  
 
 
2.69 PB
 0.0
2.76 PB
 0.0
2.66
 0.0
     
11
Victor Hjulmand Christensen
Victor Hjulmand Christensen ('12)
Randers Freja2.73 w
w
  
 
 
2.73 PB
 0.0
2.64
 0.0
2.71
 0.0
     
12
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja2.65 w
w
  
 
 
2.40 PB
 0.0
2.64 PB
 0.0
2.65 PB
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Christian Kaas Mathiasen
Christian Kaas Mathiasen ('12)
Randers Freja5.15
  
 PB
 
5.15 PB4.975.03     
2
Andreas Uhrenholt
Andreas Uhrenholt ('12)
Randers Freja4.43
  
 PB
 
3.93 PB4.11 PB4.43 PB     
3
Oskar Kappel
Oskar Kappel ('12)
Randers Freja4.41
  
 PB
 
4.37 PB3.864.41 PB     
4
Victor Hjulmand Christensen
Victor Hjulmand Christensen ('12)
Randers Freja3.68
  
 PB
 
3.42 PB3.68 PB  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mads Kristiansen
Mads Kristiansen ('12)
Randers Freja28.54
  
 PB
 
  X24.37 PB28.54 PB     
2
Mads Emil Ginnerup
Mads Emil Ginnerup ('12)
BMI Atletik27.80
  
 PB
 
25.65 PB27.80 PB27.18     
3
Louis Lau Uth
Louis Lau Uth ('12)
Randers Freja27.57
  
 PB
 
27.37 PB27.57 PB24.14     
4
William Schiltmann Nielsen
William Schiltmann Nielsen ('12)
Randers Freja26.63
  
 PB
 
26.63 PB22.3322.64     
5
Lauge Bundgaard Nielsen
Lauge Bundgaard Nielsen ('12)
Randers Freja24.78
  
 PB
 
24.00 PB24.76 PB24.78 PB     
6
Mikkel Nørholm
Mikkel Nørholm ('12)
Randers Freja23.96
  
 PB
 
23.96 PB20.9318.04     
7
Carl Møller
Carl Møller ('12)
Randers Freja20.82
  
 PB
 
  X20.82 PB20.17     
8
Alex Aliyary
Alex Aliyary ('12)
Randers Freja18.73
  
 PB
 
18.73 PB18.4315.70     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja7.27 w
  
 
2
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK777.30 w
  
 
3
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja7.45 w
  
 
4
Emma Rothmann Kousted
Emma Rothmann Kousted ('12)
Randers Freja7.59 w
  
 
5
Matilda Pilgaard Hansen
Matilda Pilgaard Hansen ('12)
Randers Freja7.74 w
  
 
6
Wendy Green
Wendy Green ('12)
Randers Freja8.03 w
  
 
7
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja8.05 w
  
 
8
Filuca Hansen
Filuca Hansen ('12)
Randers Freja8.17 w
  
 
9
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK778.25 w
  
 
10
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja8.27 w
  
 
11
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja8.49 w
  
 
12
Ida Sofia Øllegaard
Ida Sofia Øllegaard ('12)
Randers Freja8.76 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK773.27 w
w
  
 
 
3.20 PB
 0.0
3.19
 0.0
3.27 PB
 0.0
     
2
Matilda Pilgaard Hansen
Matilda Pilgaard Hansen ('12)
Randers Freja3.22 w
w
  
 
 
3.22 PB
 0.0
2.86
 0.0
2.86
 0.0
     
3
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja3.13 w
w
  
 
 
3.13 PB
 0.0
2.90
 0.0
2.79
 0.0
     
4
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja3.03 w
w
  
 
 
2.94 PB
 0.0
3.03 PB
 0.0
2.86
 0.0
     
5
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja3.02 w
w
  
 
 
3.00 PB
 0.0
3.02 PB
 0.0
2.96
 0.0
     
6
Emma Rothmann Kousted
Emma Rothmann Kousted ('12)
Randers Freja2.87 w
w
  
 
 
2.62 PB
 0.0
2.87 PB
 0.0
2.78
 0.0
     
7
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja2.60 w
w
  
 
 
2.60 PB
 0.0
1.99
 0.0
2.55
 0.0
     
8
Filuca Hansen
Filuca Hansen ('12)
Randers Freja2.59 w
w
  
 
 
2.55 PB
 0.0
2.44
 0.0
2.59 PB
 0.0
     
9
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja2.56 w
w
  
 
 
2.34 PB
 0.0
2.56 PB
 0.0
2.12
 0.0
     
10
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK772.42 w
w
  
 
 
2.42 PB
 0.0
2.39
 0.0
2.20
 0.0
     
11
Ida Sofia Øllegaard
Ida Sofia Øllegaard ('12)
Randers Freja2.42 w
w
  
 
 
2.42 PB
 0.0
2.22
 0.0
2.34
 0.0
     
12
Wendy Green
Wendy Green ('12)
Randers Freja2.16 w
w
  
 
 
2.01 PB
 0.0
2.16 PB
 0.0
1.88
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja6.10
  
 PB
 
5.70 PB6.10 PB5.04     
2
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK774.91
  
 PB
 
4.91 PB4.514.31     
3
Matilda Pilgaard Hansen
Matilda Pilgaard Hansen ('12)
Randers Freja4.29
  
 PB
 
3.78 PB3.654.29 PB     
4
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja4.24
  
 PB
 
4.14 PB4.14 =PB4.24 PB     
5
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.143.13     
6
Emma Svane Beck
Emma Svane Beck ('12)
SAK773.86
  
 PB
 
3.54 PB3.63 PB3.86 PB     
7
Ida Sofia Øllegaard
Ida Sofia Øllegaard ('12)
Randers Freja3.66
  
 PB
 
3.54 PB3.513.66 PB     
8
Wendy Green
Wendy Green ('12)
Randers Freja2.08
  
 PB
 
1.76 PB1.99 PB2.08 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emma Rothmann Kousted
Emma Rothmann Kousted ('12)
Randers Freja29.30
  
 PB
 
29.30 PB20.9013.90     
2
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja17.60
  
 PB
 
11.10 PB17.60 PB15.4015.80    
3
Filuca Hansen
Filuca Hansen ('12)
Randers Freja10.80
  
 PB
 
7.60 PB9.70 PB10.80 PB9.50    
4
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja8.20
  
 PB
 
6.70 PB8.20 PB      
D8 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja7.45 w
  
 
2
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK777.59 w
  
 
3
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK777.88 w
  
 
4
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja8.18 w
  
 
5
Anker Thesbjerg Leonhardt
Anker Thesbjerg Leonhardt ('13)
Randers Freja9.75 w
  
 
D8 400 m    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK771:30.11
  
 PB
2
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK771:30.48
  
 PB
3
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja1:31.75
  
 PB
4
Anker Thesbjerg Leonhardt
Anker Thesbjerg Leonhardt ('13)
Randers Freja1:56.01
  
 PB
D8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja3.26 w
w
  
 
 
2.92 PB
 0.0
3.26 PB
 0.0
3.14
 0.0
     
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.09 w
w
  
 
 
2.97 PB
 0.0
3.09 PB
 0.0
3.07
 0.0
     
3
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK772.98 w
w
  
 
 
2.94 PB
 0.0
2.75
 0.0
2.98 PB
 0.0
     
4
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja2.47 w
w
  
 
 
2.37 PB
 0.0
1.75
 0.0
2.47 PB
 0.0
     
5
Anker Thesbjerg Leonhardt
Anker Thesbjerg Leonhardt ('13)
Randers Freja2.09 w
w
  
 
 
2.09 PB
 0.0
1.98
 0.0
2.03
 0.0
     
D8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Philip Emil Lund Glenstrup
Philip Emil Lund Glenstrup ('13)
Randers Freja4.64
  
 PB
 
4.59 PB4.64 PB3.99     
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK774.10
  
 PB
 
3.23 PB3.58 PB4.10 PB     
3
Jonathan Klinkby Bidstrup
Jonathan Klinkby Bidstrup ('13)
SAK773.68
  
 PB
 
3.42 PB3.68 PB3.44     
4
Benjamin Thomsen
Benjamin Thomsen ('13)
Randers Freja3.65
  
 PB
 
3.44 PB3.65 PB3.46     
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anker Thesbjerg Leonhardt
Anker Thesbjerg Leonhardt ('13)
Randers Freja20.49
  
 PB
 
17.15 PB20.49 PB17.44     
P8 400 m    

Finale A

Finale
1
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja1:34.26
  
 SB
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK771:35.31
  
 PB
3
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK771:36.96
  
 PB
4
Tatyana Lazare
Tatyana Lazare ('13)
Randers Freja1:41.57
  
 SB
5
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja1:49.95
  
 PB
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja DNF
  
 
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.01 w
w
  
 
 
3.00 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
2.92
 0.0
     
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja2.86 w
w
  
 
 
2.86 PB
 0.0
2.80
 0.0
2.79
 0.0
     
3
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.67 w
w
  
 
 
2.60 PB
 0.0
2.64 PB
 0.0
2.67 PB
 0.0
     
4
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja2.59 w
w
  
 
 
2.53 PB
 0.0
2.55 PB
 0.0
2.59 PB
 0.0
     
5
Tatyana Lazare
Tatyana Lazare ('13)
Randers Freja2.58 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
2.58 PB
 0.0
2.52
 0.0
     
6
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja2.57 w
w
  
 
 
2.57 PB
 0.0
2.34
 0.0
2.56
 0.0
     
7
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja2.46 w
w
  
 
 
1.94 PB
 0.0
2.46 PB
 0.0
2.19
 0.0
     
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.97
  
 PB
 
3.97 PB  X3.44     
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.86
  
 PB
 
3.86 PB3.703.40     
3
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja3.27
  
 PB
 
2.89 PB3.27 PB3.11     
4
Tatyana Lazare
Tatyana Lazare ('13)
Randers Freja3.10
  
 PB
 
2.51 PB2.77 PB3.10 PB     
5
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.70
  
 PB
 
  X2.70 PB2.55     
6
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja2.53
  
 PB
 
2.53 PB2.402.32     
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja7.42
  
 PB
 
6.24 PB5.907.42 PB     
D7 40 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja8.20
  
 PB
2
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja8.62
  
 PB
3
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja9.16
  
 PB
4
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja10.01
  
 PB
5
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja11.21
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja1:41.35
  
 PB
2
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja1:52.04
  
 PB
3
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja1:54.21
  
 PB
4
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja2:06.22
  
 PB
5
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja2:13.72
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja2.50 w
w
  
 
 
2.39 PB
 0.0
2.50 PB
 0.0
2.42
 0.0
     
2
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja2.42 w
w
  
 
 
2.42 PB
 0.0
2.30
 0.0
2.22
 0.0
     
3
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja2.10 w
w
  
 
 
2.10 PB
 0.0
2.04
 0.0
1.90
 0.0
     
4
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja1.93 w
w
  
 
 
1.87 PB
 0.0
1.93 PB
 0.0
1.93 =PB
 0.0
     
5
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja1.84 w
w
  
 
 
1.38 PB
 0.0
1.84 PB
 0.0
1.74
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Karl Veirum
Karl Veirum ('14)
Randers Freja2.33
  
 PB
 
2.18 PB1.792.33 PB     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Storm Tranekjær Mathiasen
Storm Tranekjær Mathiasen ('14)
Randers Freja19.51
  
 PB
 
7.37 PB18.29 PB19.51 PB     
2
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja19.11
  
 PB
 
15.53 PB19.11 PB15.14     
3
Nouh Kano
Nouh Kano ('14)
Randers Freja18.82
  
 PB
 
18.82 PB17.07  X     
4
Vidar Flensborg Jensen
Vidar Flensborg Jensen ('14)
Randers Freja6.93
  
 PB
 
5.32 PB4.696.93 PB     
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK777.64 w
  
 
1
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja8.58
  
 PB
2
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja7.84 w
  
 
2
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja8.73
  
 PB
3
Esther Andersen
Esther Andersen ('13)
Randers Freja7.87 w
  
 
3
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK779.11
  
 PB
4
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK778.17 w
  
 
5
Ronya Lange
Ronya Lange ('13)
Randers Freja8.21 w
  
 
6
Tatyana Lazare
Tatyana Lazare ('13)
Randers Freja8.28 w
  
 
7
Gry Boldsen Gnudtzmann
Gry Boldsen Gnudtzmann ('13)
Randers Freja8.37 w
  
 
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Ada Holst Gretlund
Ada Holst Gretlund ('12)
Randers Freja1:22.23
  
 PB
1
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja1:47.63
  
 PB
2
Matilda Pilgaard Hansen
Matilda Pilgaard Hansen ('12)
Randers Freja1:28.01
  
 PB
2
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja2:19.84
  
 PB
3
Juliane Abildgaard
Juliane Abildgaard ('12)
Randers Freja1:29.52
  
 PB
3
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK772:23.19
  
 PB
4
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK771:31.53
  
 PB
5
Wendy Green
Wendy Green ('12)
Randers Freja1:42.92
  
 PB
6
Asta Rindebæk
Asta Rindebæk ('12)
Randers Freja1:43.44
  
 PB
7
Melissa Christensen
Melissa Christensen ('12)
Randers Freja1:45.25
  
 PB
8
Filuca Hansen
Filuca Hansen ('12)
Randers Freja1:45.78
  
 SB
9
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK771:46.18
  
 PB
10
Elena Veirum
Elena Veirum ('12)
Randers Freja1:48.65
  
 PB
11
Ida Sofia Øllegaard
Ida Sofia Øllegaard ('12)
Randers Freja1:52.36
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja2.44 w
w
  
 
 
2.44 PB
 0.0
2.40
 0.0
2.36
 0.0
     
2
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja2.35 w
w
  
 
 
  X
 0.0
1.98 PB
 0.0
2.35 PB
 0.0
     
3
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK772.20 w
w
  
 
 
2.20 PB
 0.0
2.18
 0.0
2.05
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ivy Sondrup Lindstrøm
Ivy Sondrup Lindstrøm ('14)
Randers Freja2.83
  
 PB
 
2.67 PB2.83 PB2.67     
2
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK772.08
  
 PB
 
1.85 PB1.93 PB2.08 PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nora Elisabeth Lau Uth
Nora Elisabeth Lau Uth ('14)
Randers Freja8.24
  
 PB
 
4.90 PB1.338.24 PB     

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior