Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stoholm: Klubstævne Stoholm 6.9.2021
Stoholm Stadion

D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik1.35
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
      
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik7.85
  
 PB
 
7.85 PB       
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik24.22
  
 PB
 
24.22 PB       
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.35
  
 SB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 SB
 XO
1.40
XXX
      
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.77
  
 PB
 
6.77 PB       
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik16.09
  
 PB
 
16.09 PB       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Andreas Tækker KristiansenAndreas Tækker Kristiansen ('10)Stoholm Atletik3.48 w
w
  
 
 
3.48 PB
 0.0
3.31
 0.0
3.07
 0.0
     
2Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik3.34 w
w
  
 
 
3.34 PB
 0.0
2.95
 0.0
3.21
 0.0
     
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik3.22 w
w
  
 
 
3.22 SB
 0.0
3.08
 0.0
  X
 0.0
     
4Karl SivebækKarl Sivebæk ('10)Stoholm Atletik3.20 w
w
  
 
 
3.20 PB
 0.0
3.12
 0.0
3.10
 0.0
     
5Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik3.02 w
w
  
 
 
3.02 PB
 0.0
2.86
 0.0
2.93
 0.0
     
6Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik2.67 w
w
  
 
 
2.67 PB
 0.0
2.62
 0.0
2.53
 0.0
     
7Loke Dalsgaard JohansenLoke Dalsgaard Johansen ('10)Stoholm Atletik2.34 w
w
  
 
 
2.21 PB
 0.0
2.34 PB
 0.0
2.28
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik7.13
  
 PB
 
7.13 PB       
2Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik6.97
  
 PB
 
6.97 PB       
3Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik5.99
  
 PB
 
5.99 PB       
4Andreas Tækker KristiansenAndreas Tækker Kristiansen ('10)Stoholm Atletik5.95
  
 PB
 
5.95 PB       
5Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik5.44
  
 PB
 
5.44 PB       
6Loke Dalsgaard JohansenLoke Dalsgaard Johansen ('10)Stoholm Atletik5.03
  
 PB
 
5.03 PB       
D11 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.47
  
 PB
 
12.47 PB       
2Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik12.10
  
 PB
 
12.10 PB       
3Andreas Tækker KristiansenAndreas Tækker Kristiansen ('10)Stoholm Atletik11.78
  
 PB
 
11.78 PB       
4Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik10.96
  
 PB
 
10.96 PB       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik1.15
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
XXO
1.20
XXX
  
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.05
  
 PB
 
0.95
  O
1.00 =PB
XXO
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik3.18 w
w
  
 
 
3.18
 0.0
3.13
 0.0
  X
 0.0
     
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik2.83 w
w
  
 
 
2.83
 0.0
2.74
 0.0
2.60
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik7.38
  
 PB
 
7.38 PB       
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik5.85
  
 PB
 
5.85 PB       
P11 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik14.15
  
 PB
 
14.15 PB       
2Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik11.68
  
 PB
 
11.68 PB       
3Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik10.79
  
 PB
 
10.79 PB       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik2.05 w
w
  
 
 
2.05
 0.0
1.76
 0.0
1.83
 0.0
     
2
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik1.96 w
w
  
 
 
1.96
 0.0
1.76
 0.0
1.89
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik15.99
  
 PB
 
15.99 PB       
2
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik8.78
  
 
 
8.78       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rosa Albrechtsen
Rosa Albrechtsen ('12)
Stoholm Atletik13.22
  
 PB
 
13.22 PB       
2
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik6.38
  
 
 
6.38       

Seneste resultater

15.1KøbenhavnSparta Indestævne 2
9.1HvidovreKlubkastestævne
9.1RandersUltimo stævne
8.1HelsingørVinter stævne
30.12AarhusSidste Chancen
29.12EsbjergBrian svinger hammeren
29.12Skiveskivekast 9-21
22.12Rønne1000m
22.12Skiveskivekast 8-21
19.12EsbjergBrians venner i kastegården
18.12KøbenhavnSparta Sprintstævne 1
14.12RandersNåle- og Kunststofsstævne i Randers
8.12Rønne3000m Viking Vinter testløb
4.12AarhusVinterkast 1
30.11AarhusVinteråbner
28.11EsbjergBrians Kastedag
28.11HvidovreKastestævne
27.11Korsør DM Cross
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half