Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Stoholm: Klubstævne Stoholm 6.9.2021
Stoholm Stadion

D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik1.35
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
      
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik7.85
  
 PB
 
7.85 PB       
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik24.22
  
 PB
 
24.22 PB       
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.35
  
 SB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 SB
 XO
1.40
XXX
      
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.77
  
 PB
 
6.77 PB       
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik16.09
  
 PB
 
16.09 PB       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik3.48 w
w
  
 
 
3.48 PB
 0.0
3.31
 0.0
3.07
 0.0
     
2Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik3.34 w
w
  
 
 
3.34 PB
 0.0
2.95
 0.0
3.21
 0.0
     
3Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik3.22 w
w
  
 
 
3.22 SB
 0.0
3.08
 0.0
  X
 0.0
     
4Karl SivebækKarl Sivebæk ('10)Stoholm Atletik3.20 w
w
  
 
 
3.20 PB
 0.0
3.12
 0.0
3.10
 0.0
     
5Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik3.02 w
w
  
 
 
3.02 PB
 0.0
2.86
 0.0
2.93
 0.0
     
6Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik2.67 w
w
  
 
 
2.67 PB
 0.0
2.62
 0.0
2.53
 0.0
     
7Loke Dalsgaard JohansenLoke Dalsgaard Johansen ('10)Stoholm Atletik2.34 w
w
  
 
 
2.21 PB
 0.0
2.34 PB
 0.0
2.28
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik7.13
  
 PB
 
7.13 PB       
2Magnus Renner BlockMagnus Renner Block ('10)Stoholm Atletik6.97
  
 PB
 
6.97 PB       
3Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik5.99
  
 PB
 
5.99 PB       
4Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik5.95
  
 PB
 
5.95 PB       
5Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik5.44
  
 PB
 
5.44 PB       
6Loke Dalsgaard JohansenLoke Dalsgaard Johansen ('10)Stoholm Atletik5.03
  
 PB
 
5.03 PB       
D11 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Kevin SkovKevin Skov ('10)Stoholm Atletik12.47
  
 PB
 
12.47 PB       
2Valdemar Riis HansenValdemar Riis Hansen ('10)Stoholm Atletik12.10
  
 PB
 
12.10 PB       
3Andreas Tækker ChristiansenAndreas Tækker Christiansen ('10)Stoholm Atletik11.78
  
 PB
 
11.78 PB       
4Mads B. H. MadsenMads B. H. Madsen ('10)Stoholm Atletik10.96
  
 PB
 
10.96 PB       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik1.15
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
XXO
1.20
XXX
  
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik1.05
  
 PB
 
0.95
  O
1.00 =PB
XXO
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik3.18 w
w
  
 
 
3.18
 0.0
3.13
 0.0
  X
 0.0
     
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik2.83 w
w
  
 
 
2.83
 0.0
2.74
 0.0
2.60
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik7.38
  
 PB
 
7.38 PB       
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik5.85
  
 PB
 
5.85 PB       
P11 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Laura Fog-MøllerLaura Fog-Møller ('10)Stoholm Atletik14.15
  
 PB
 
14.15 PB       
2Kaya AlbrechtsenKaya Albrechtsen ('10)Stoholm Atletik11.68
  
 PB
 
11.68 PB       
3Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik10.79
  
 PB
 
10.79 PB       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik2.05 w
w
  
 
 
2.05
 0.0
1.76
 0.0
1.83
 0.0
     
2
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik1.96 w
w
  
 
 
1.96
 0.0
1.76
 0.0
1.89
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Xander Ladefoged
Xander Ladefoged ('12)
Stoholm Atletik15.99
  
 PB
 
15.99 PB       
2
Lucas Bundgaard Josefsen
Lucas Bundgaard Josefsen ('12)
Stoholm Atletik8.78
  
 
 
8.78       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rosa Albrechtsen
Rosa Albrechtsen ('12)
Stoholm Atletik13.22
  
 PB
 
13.22 PB       
2
Ida Jensen
Ida Jensen ('13)
Stoholm Atletik6.38
  
 
 
6.38       

Seneste resultater

2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
12.11RandersStangspring med musik
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne
6.10TårnbyLysstævne
6.10BallerupKastefemkamp
3.10ViborgViborg Track Meeting III
3.10HerningØnskestævne
1.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
1.10FrederiksbergFIF Kastemangekamp
1.10HaderslevSønderjyske Mesterskaber
30.9FrederiksbergKlubmesterskab
30.9EsbjergRegionsstævne
30.9SlagelseMonster 3 kamp
30.9Aarhus1900 Halvmaraton
28.9Korsør Aftenstævne
27.9HvidovreUngdom afsluttende
26.9OdenseOdense Klub Kast 4
24.9OdenseHCA Marathon
24.9OdenseDM Masters Maraton
23.9HerningVestdansk Holdmesterskab for ungdom
23.9HaderslevHif 5000 meter efterårsløb
23.9HvidovreIntern sæsonafslutning kastemangekamp
22‐24.9GreveAfslutningsstævne
21.9RøddingRAK Klubmesterskaber
21.9GlostrupTages kastetrekamp
21.9HvidovreKlubmesterskab i kast 2
20.9AabenraaNålestævne
19.9HvidovreKlubmesterskab i kast 1
17.9KøbenhavnDM/DM Masters Halvmarathon
17.9KøbenhavnCopenhagen Half Marathon
17.9KøbenhavnElite Mile
16.9RandersØstjyske Mesterskaber
16.9ValbyGang i Valbyparken
16.9ValbyDM kapgang 35km
16.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
16.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
16.9VejenSydmesterskaber
16‐17.9EsbjergDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
13.9NyborgNålestævne 3
11.9NæstvedPointstævne i HG
10.9GreveDT Masters, Finale
9‐10.9AalborgDGI Landsmesterskab
9.9AarhusDM Hold