Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Elon NC USA: Elon Opener 3.9.2021 Cross

M Cross 6 km    

Finale A

Finale
1
Athanas Kioko
Athanas Kioko ('95)
KEN17:56
  
 
2
Zachary Kinne
Zachary Kinne 
USA17:57
  
 
3
Nick Dahl
Nick Dahl ('98)
USA18:02
  
 
4
Sam Rivera
Sam Rivera 
USA18:05
  
 
5
Rory Cavan
Rory Cavan 
USA18:17
  
 
6
Mike Ungvarsky
Mike Ungvarsky ('99)
USA18:18
  
 
7
Owen MacKenzie
Owen MacKenzie 
USA18:19
  
 
8
Jared Kreis
Jared Kreis ('01)
USA18:22
  
 
9
Josh Romine
Josh Romine ('99)
USA18:24
  
 
10
Chris Theodore
Chris Theodore ('99)
USA18:25
  
 
11
Dylan Christopher
Dylan Christopher 
USA18:33
  
 
12
Will Dixon
Will Dixon 
USA18:36
  
 
13
Jack Kovach
Jack Kovach ('02)
USA18:38
  
 
K Cross 4 km    

Finale A

Finale
1
Charlotte Tomkinson
Charlotte Tomkinson ('02)
USA13:33
  
 
2
Clara Savchik
Clara Savchik 
USA13:34
  
 
3
Michaela Reinhart
Michaela Reinhart ('99)
USA13:42
  
 
4Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN13:49
  
 
5
Maggie Springer
Maggie Springer 
USA13:52
  
 
6
Elizabeth Reneau
Elizabeth Reneau 
USA13:59
  
 
7
Abby Yourkavitch
Abby Yourkavitch 
USA14:02
  
 
8
Jette Beermann
Jette Beermann ('03)
GER14:02
  
 
9
Leandra Lorenz
Leandra Lorenz ('99)
GER14:08
  
 
10
Katie Hamilton
Katie Hamilton ('03)
USA14:10
  
 
11
Lesego Mpshe
Lesego Mpshe ('99)
RSA14:10
  
 
12
Anna Twomey
Anna Twomey 
USA14:11
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne