Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Sønderjysk Mesterskab 19.9.2021
Aabenraa Stadion

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Esben HøjsagerEsben Højsager ('89)Aabenraa IG 12.49
  
 PB
2Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF12.83
  
 PB
3August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF12.84
  
 SB
4Alexandro Davalos GarciaAlexandro Davalos Garcia ('05)Haderslev IF13.27
  
 PB
5Conrad LindConrad Lind ('07)Haderslev IF13.62
  
 PB
6Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 14.64
  
 PB
7Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 15.03
  
 
8Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)15.63
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF53.31
  
 PB
2Alexandro Davalos GarciaAlexandro Davalos Garcia ('05)Haderslev IF1:00.63
  
 PB
3Jesper Stærk JakobsenJesper Stærk Jakobsen ('84)Aabenraa IG 1:04.90
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:26.84
  
 
2Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 4:27.18
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4:51.94
  
 
4Jesper Stærk JakobsenJesper Stærk Jakobsen ('84)Aabenraa IG 5:18.87
  
 PB
K 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF13.09
  
 
2Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 14.13
  
 
3Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF14.31
  
 
4Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 14.54
  
 PB
5Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF15.60
  
 
6Bodil NielsenBodil Nielsen ('56)Aabenraa IG 19.44
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 6:07.82
  
 PB
2Bodil NielsenBodil Nielsen ('56)Aabenraa IG 6:38.20
  
 SB
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Haderslev Idræts-forening Haderslev Idræts-forening  54.61
  
 
K 4 x 60 m stafet    

Finale A

Finale
1Haderslev Idræts-forening Haderslev Idræts-forening  40.54
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 1.45
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
 XO
1.40 PB
XXO
1.45 PB
  O
1.50
XXX
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alexandro Davalos GarciaAlexandro Davalos Garcia ('05)Haderslev IF4.26
+1.3
  
 PB
 
3.43 PB
 0.8
3.96 PB
 1.1
4.03 PB
 1.1
4.26 PB
 1.3
    
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 17.20
  
 PB
 
  X17.16 PB16.82  X  X17.20 PB  
2Alexandro Davalos GarciaAlexandro Davalos Garcia ('05)Haderslev IF8.25
  
 PB
 
7.78 PB7.94 PB8.25 PB7.817.677.77  
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 54.43
  
 PB
 
54.43 PB51.73  X49.38  X  X  
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1:06.05
  
 PB
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1:08.25
  
 SB
3Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 1:13.96
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF15.76
  
 
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 17.84
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.50
  
 =SB
 
1.40
 XO
1.45
XXO
1.50 =SB
  O
1.53
XXX
    
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 1.40
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
  
3Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 1.35
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 =PB
  O
1.40
XXX
   
4Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
XXO
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
   
5Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.30
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35
XXX
      
6Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 1.25
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
      
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.82
0.0
  
 
 
4.82
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
4.68
 0.5
    
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.55
0.0
  
 SB
 
4.46
 1.3
  X
 0.0
4.55 SB
 0.0
  X
 0.0
    
3Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 4.18 w
+2.1
  
 
 
4.16 SB
 0.5
4.00
 0.4
4.08
 1.4
4.18
 2.1
    
4Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 3.59 w
+2.3
  
 
 
3.59
 2.3
3.46
 0.3
  X
 0.0
  X
 0.0
    
5Emma o HansenEmma o Hansen ('04)Aabenraa IG 3.56
+1.4
  
 SB
 
3.42 SB
 0.2
3.56 SB
 1.4
3.50
 0.0
3.51
 1.7
    
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 9.42
+0.3
  
 PB
 
8.92 SB
 0.2
8.60
 0.6
9.42 PB
 0.3
     
2Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 9.12
+0.4
  
 SB
 
8.80 SB
 0.1
8.91 SB
 0.2
9.12 SB
 0.4
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF9.94
  
 
 
9.94  X9.909.90    
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.58
  
 
 
9.218.678.779.58    
3Liane Hessler FiltenborgLiane Hessler Filtenborg ('05)8.94
  
 PB
 
7.17 SB8.64 PB8.508.94 PB    
4Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 6.72
  
 PB
 
6.24 PB6.69 PB6.72 PB6.36    
5Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 6.68
  
 PB
 
6.68 PB6.106.526.60    
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 11.52
  
 PB
 
9.62 PB11.27 PB11.52 PB     
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 17.75
  
 PB
 
17.75 PB16.0716.65     
2Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 14.96
  
 SB
 
  X14.96 SB  X     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF37.17
  
 
 
36.5031.3834.9437.17    
2Liane Hessler FiltenborgLiane Hessler Filtenborg ('05)18.24
  
 PB
 
14.13 SB  X13.8618.24 PB    
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF39.71
  
 PB
2Conrad LindConrad Lind ('07)Haderslev IF43.05
  
 PB
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 47.13
  
 PB
4Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)56.01
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF5.40
+1.0
  
 PB
 
  X
 0.0
5.15 PB
 0.4
5.40 PB
 1.0
5.18
 1.2
    
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF4.56
+0.3
  
 PB
 
4.43 PB
 0.9
4.56 PB
 0.3
4.40
 0.4
4.49
 0.1
    
3Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 3.67
0.0
  
 
 
3.52
 0.3
3.67
 0.0
3.37
 1.0
  –    
4Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)2.94
0.0
  
 PB
 
2.94 PB
 0.0
  X
 0.0
2.84
 0.5
  X
 0.0
    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF9.27
  
 PB
 
8.90 PB9.27 PB9.258.92    
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF8.97
  
 PB
 
8.97 PB8.878.728.76    
3Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)5.58
  
 PB
 
5.58 PB5.095.255.17    
4Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 5.32
  
 =PB
 
5.175.32 =PB4.864.86    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF19.88
  
 
 
  X15.9017.5419.88  X  X  
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF19.71
  
 PB
 
19.71 PB  X13.8018.04    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Max-Pepe SchulzeMax-Pepe Schulze ('06)Haderslev IF31.67
  
 
 
28.4828.9131.67     
2Jacob Nørgaard JepsenJacob Nørgaard Jepsen ('06)Haderslev IF31.20
  
 PB
 
27.1028.95 PB31.20 PB     
3Marius GjelstrupMarius Gjelstrup ('07)16.86
  
 PB
 
14.20 PB16.86 PB16.70     
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF49.51
  
 PB
2Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF52.24
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF13.40
  
 
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF4.63
+1.2
  
 
 
4.56
 1.2
4.63
 1.2
4.63
 0.0
4.46
 0.0
    
2Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF4.23
+0.7
  
 PB
 
  X
 0.0
4.23 PB
 0.7
3.92
 0.7
3.99
 0.0
    
3Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 3.85
+0.1
  
 
 
3.81
 0.9
3.77
 1.2
3.85
 0.1
3.72
 0.4
    
4Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF3.27
+0.6
  
 
 
3.27
 0.6
  X
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF9.80
  
 PB
 
9.619.75 PB9.80 PB9.58    
2Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF8.22
  
 SB
 
7.57 SB7.317.95 SB8.22 SB    
3Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 8.02
  
 PB
 
7.50 PB7.268.02 PB7.58    
4Line KirchnerLine Kirchner ('06)Haderslev IF7.79
  
 PB
 
7.02 PB7.79 PB6.827.79 =PB    
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 21.00
  
 SB
 
19.92 SB21.00 SB15.93     
2Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF19.31
  
 PB
 
19.31 PB18.1117.97     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Maria Hyhne WindeMaria Hyhne Winde ('06)Haderslev IF26.70
  
 PB
 
22.7925.4926.70 PB  X    
2Henriette HornHenriette Horn ('06)Aabenraa IG 25.68
  
 PB
 
25.68 PB23.8025.3824.35    
3Ingeborg Haaning LorenzenIngeborg Haaning Lorenzen ('07)Haderslev IF19.36
  
 PB
 
19.36 PB19.0519.06  X    
4Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF16.05
  
 PB
 
16.05 PB14.2714.0914.90    
D13 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 11.49
  
 PB
2Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF12.08
  
 PB
3Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF13.34
  
 PB
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:32.15
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.68 w
w
  
 
 
4.68 PB
 0.0
4.64
 0.0
4.41
 0.0
     
2Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF4.04 w
w
  
 
 
3.42 PB
 0.0
3.77 PB
 0.0
4.04 PB
 0.0
     
3Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF3.46 w
w
  
 
 
3.25 PB
 0.0
3.46 PB
 0.0
3.42
 0.0
     
D13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 10.02 w
w
  
 
 
9.49 PB
 0.0
10.02 PB
 0.0
9.92
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF6.51
  
 PB
 
6.32 PB6.44 PB6.51 PB     
2Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF6.39
  
 PB
 
6.06 PB6.39 PB6.27     
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF6.28
  
 PB
 
6.28 PB5.906.27     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF15.88
  
 PB
 
  X15.88 PB14.66     
2Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF11.10
  
 PB
 
  X11.10 PB  X     
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF8.54
  
 SB
 
  X8.54 SB  X     
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF2.97
  
 PB
 
  X  X2.97 PB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Emil MemetiEmil Memeti ('08)Haderslev IF21.02
  
 PB
 
18.29 PB21.02 PB18.11     
2Sami HelalSami Helal ('08)Haderslev IF18.61
  
 PB
 
14.24 PB18.61 PB14.58     
3Casper Nørgaard JepsenCasper Nørgaard Jepsen ('08)Haderslev IF18.27
  
 PB
 
16.62 PB14.8918.27 PB     
P13 80 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.43
  
 PB
2Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF12.00
  
 
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf12.20
  
 =SB
4Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.49
  
 PB
5Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf12.69
  
 PB
6Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF15.00
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 2:34.78
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF2:37.57
  
 PB
3Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf2:46.34
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.15
  
 PB
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 12.33
  
 PB
3Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf12.38
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.35
  
 
 
1.30
 XO
1.35
XXO
1.40
XXX
     
2Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 4.23 w
w
  
 
 
4.13
 0.0
4.17
 0.0
4.23
 0.0
     
2Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf4.22 w
w
  
 
 
4.14
 0.0
4.20 =PB
 0.0
4.22 PB
 0.0
     
3Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 4.19 w
w
  
 
 
4.17
 0.0
4.19
 0.0
3.93
 0.0
     
4Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF4.19 w
w
  
 
 
4.14
 0.0
4.19
 0.0
4.10
 0.0
     
5Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF4.00 w
w
  
 
 
3.84
 0.0
4.00
 0.0
3.96
 0.0
     
6Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 3.99 w
w
  
 
 
3.93
 0.0
3.80
 0.0
3.99
 0.0
     
7Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf3.67 w
w
  
 
 
3.67 PB
 0.0
3.35
 0.0
3.52
 0.0
     
8Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF3.55 w
w
  
 
 
2.78
 0.0
2.85
 0.0
3.55 PB
 0.0
     
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 9.20 w
w
  
 
 
8.70 PB
 0.0
8.76 PB
 0.0
9.20 PB
 0.0
     
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 9.05 w
w
  
 
 
8.95 PB
 0.0
9.05 PB
 0.0
8.95
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 9.32
  
 PB
 
8.559.21 PB9.32 PB     
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF8.87
  
 PB
 
7.857.398.87 PB     
3Simone Skødt EriksenSimone Skødt Eriksen ('08)Gråsten I & Gf8.71
  
 PB
 
7.97 PB8.46 PB8.71 PB     
4Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf8.21
  
 PB
 
7.74 PB8.21 PB7.68     
5Helene RasmussenHelene Rasmussen ('08)Haderslev IF7.08
  
 
 
6.787.086.90     
6Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF6.89
  
 
 
6.895.086.54     
7Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 6.60
  
 PB
 
6.60 PB6.485.46     
8Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 5.83
  
 
 
5.835.235.66     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 11.25
  
 PB
 
  X11.25 PB  X     
2Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF11.18
  
 PB
 
10.53 PB11.18 PB  X     
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 27.32
  
 PB
 
21.2320.1227.32 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Maia Bost-JacobsenMaia Bost-Jacobsen ('08)Gråsten I & Gf23.22
  
 PB
 
19.99 SB21.62 SB23.22 PB     
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 20.46
  
 
 
18.7317.1220.46     
3Merle SchulzeMerle Schulze ('08)Haderslev IF14.33
  
 PB
 
  X10.9114.33 PB     
4Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 13.36
  
 PB
 
13.36 PB11.289.22     
D12 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 13.82
  
 
D12 800 m    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 2:50.73
  
 PB
D12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3.11 w
w
  
 
 
3.11
 0.0
3.05
 0.0
2.98
 0.0
     
D12 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 5.90
  
 PB
 
5.35 PB5.36 PB5.90 PB     
P12 80 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF12.28
  
 
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)HSUF 12.86
  
 PB
3Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF14.58
  
 PB
P12 800 m    

Finale A

Finale
1Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF3:19.05
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)HSUF 1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
   
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.25
  
 
 
1.25
 XO
       
3Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
     
P12 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.10 w
w
  
 
 
4.03
 0.0
3.73
 0.0
4.10
 0.0
     
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)HSUF 3.73 w
w
  
 
 
3.73 PB
 0.0
3.68
 0.0
      
3Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF3.06 w
w
  
 
 
2.99 PB
 0.0
3.06 PB
 0.0
2.98
 0.0
     
P12 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.72
  
 
 
9.569.729.48     
2Andrea FredstedAndrea Fredsted ('09)HSUF 6.72
  
 PB
 
6.27 PB6.72 PB      
P12 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF16.71
  
 PB
 
16.30 PB16.71 PB      
2Emilie Yan GoltermannEmilie Yan Goltermann ('09)Haderslev IF7.80
  
 PB
 
7.80 PB7.14  X     
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Elias KhassoukElias Khassouk ('10)9.32 w
  
 
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF9.96 w
  
 
3Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 10.07 w
  
 
4Gustav Mailand JensenGustav Mailand Jensen ('10)10.44 w
  
 
5Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 10.51 w
  
 
6Victor Simonsen JensenVictor Simonsen Jensen ('10)Ballum Idrætsforening Atletik11.06 w
  
 
7Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf11.77 w
  
 
8Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF11.80 w
  
 
D11 800 m    

Finale A

Finale
1Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 2:46.61
  
 PB
2Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF3:08.35
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 1.20
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
       
2Elias KhassoukElias Khassouk ('10)1.20
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
XXO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elias KhassoukElias Khassouk ('10)3.84 w
w
  
 
 
3.52 PB
 0.0
3.84 PB
 0.0
3.72
 0.0
     
2Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 3.64 w
w
  
 
 
3.49 PB
 0.0
3.64 PB
 0.0
3.45
 0.0
     
3Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF3.49 w
w
  
 
 
3.49 PB
 0.0
3.14
 0.0
3.32
 0.0
     
4Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 3.01 w
w
  
 
 
2.95 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
2.95
 0.0
     
5Victor Simonsen JensenVictor Simonsen Jensen ('10)Ballum Idrætsforening Atletik2.96 w
w
  
 
 
2.82 PB
 0.0
2.88 PB
 0.0
2.96 PB
 0.0
     
6Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf2.93 w
w
  
 
 
2.93 PB
 0.0
2.76
 0.0
2.92
 0.0
     
7Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF2.66 w
w
  
 
 
2.53 SB
 0.0
2.66 PB
 0.0
2.64
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Gustav Mailand JensenGustav Mailand Jensen ('10)7.19
  
 PB
 
6.88 PB6.94 PB7.19 PB     
2Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 7.04
  
 PB
 
6.116.597.04 PB     
3Victor Simonsen JensenVictor Simonsen Jensen ('10)Ballum Idrætsforening Atletik6.26
  
 PB
 
6.08 PB5.746.26 PB     
4Noah Skjold SchmidtNoah Skjold Schmidt ('10)Aabenraa IG 5.48
  
 PB
 
4.48 PB5.13 PB5.48 PB     
5Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF4.40
  
 PB
 
3.79 PB3.90 PB4.40 PB     
6Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf4.19
  
 PB
 
3.99 PB4.19 PB4.03     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Anders Bech MichelsenAnders Bech Michelsen ('10)Aabenraa IG 38.78
  
 PB
 
30.83 SB38.78 PB38.78 =PB     
2Gustav Mailand JensenGustav Mailand Jensen ('10)34.31
  
 PB
 
32.48 PB34.31 PB30.06     
3Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF19.24
  
 SB
 
17.84 SB19.24 SB15.10     
4Victor Simonsen JensenVictor Simonsen Jensen ('10)Ballum Idrætsforening Atletik19.14
  
 PB
 
19.14 PB16.4116.14     
5Terkil J. KraackTerkil J. Kraack ('10)Gråsten I & Gf13.71
  
 SB
 
13.71 SB13.6113.00     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF9.84 w
Q
  
 
2Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 10.00 w
Q
  
 
3Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF10.15 w
q
  
 
4Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)10.37 w
q
  
 
5Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC10.42 w
q
  
 
6Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 10.94 w
q
  
 
7Lærke AndersenLærke Andersen ('10)10.99 w
  
 
8Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 11.18 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 9.96
Q
  
 PB
2Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF9.97
Q
  
 PB
3Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF9.99
q
  
 PB
4Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 11.11
q
  
 PB
5Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 11.37
  
 SB
6Freja AndersenFreja Andersen ('10)11.49
  
 PB
7Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC12.16
  
 
Indledende 2
Vind: w
Vind: w
1Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)10.10 w
Q
  
 
2Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC10.24 w
Q
  
 
3Lærke AndersenLærke Andersen ('10)10.87 w
q
  
 
4Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 11.18 w
q
  
 
5Luka LorenzenLuka Lorenzen ('10)Ballum Idrætsforening Atletik12.60 w
  
 
P11 800 m    

Finale A

Finale
1Luka LorenzenLuka Lorenzen ('10)Ballum Idrætsforening Atletik4:17.89
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF13.11
  
 PB
2Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF13.17
  
 PB
3Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 15.94
  
 PB
4Luka LorenzenLuka Lorenzen ('10)Ballum Idrætsforening Atletik26.41
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 1.15
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
 
2Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
3Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF3.67 w
w
  
 
 
3.46 PB
 0.0
3.67 PB
 0.0
3.45
 0.0
     
2Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 3.23 w
w
  
 
 
3.13 PB
 0.0
3.23 PB
 0.0
3.06
 0.0
     
3Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 3.18 w
w
  
 
 
3.14
 0.0
3.18
 0.0
3.05
 0.0
     
4Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 3.17 w
w
  
 
 
3.17 PB
 0.0
3.10
 0.0
3.10
 0.0
     
5Lærke AndersenLærke Andersen ('10)3.15 w
w
  
 
 
3.15 PB
 0.0
2.94
 0.0
2.84
 0.0
     
6Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)3.13 w
w
  
 
 
3.13 PB
 0.0
3.00
 0.0
2.87
 0.0
     
7Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF3.07 w
w
  
 
 
2.95
 0.0
3.07
 0.0
3.05
 0.0
     
8Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC3.06 w
w
  
 
 
2.89 PB
 0.0
3.06 PB
 0.0
2.93
 0.0
     
9Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC2.91 w
w
  
 
 
2.77 PB
 0.0
2.91 PB
 0.0
  X
 0.0
     
10Luka LorenzenLuka Lorenzen ('10)Ballum Idrætsforening Atletik2.90 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
2.77
 0.0
2.48
 0.0
     
11Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 2.85 w
w
  
 
 
2.85 PB
 0.0
2.60
 0.0
2.70
 0.0
     
12Freja AndersenFreja Andersen ('10)2.80 w
w
  
 
 
2.80 PB
 0.0
  X
 0.0
2.57
 0.0
     
13Kamilla KøhlerKamilla Køhler ('10)Glostrup IC2.64 w
w
  
 
 
2.51 PB
 0.0
2.64 PB
 0.0
2.36
 0.0
     
14Lina LagoniLina Lagoni ('10)2.50 w
w
  
 
 
2.35 =PB
 0.0
2.50 PB
 0.0
2.25
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 6.43
  
 PB
 
6.43 PB5.956.21     
2Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)6.11
  
 PB
 
5.19 PB5.90 PB6.11 PB     
3Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF6.05
  
 
 
5.406.055.99     
4Lina LagoniLina Lagoni ('10)5.87
  
 PB
 
5.05 PB5.87 PB  X     
5Kamilla KøhlerKamilla Køhler ('10)Glostrup IC5.81
  
 PB
 
5.21 PB5.46 PB5.81 PB     
6Carla Maria MonkeCarla Maria Monke ('10)Haderslev IF5.66
  
 PB
 
4.29 PB4.69 PB5.66 PB     
7Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 5.52
  
 PB
 
5.52 PB5.155.10     
8Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 5.26
  
 PB
 
5.26 PB5.194.60     
9Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 5.24
  
 PB
 
5.24 PB4.853.91     
10Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC5.08
  
 PB
 
5.08 PB4.965.08 =PB     
11Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC4.42
  
 PB
 
4.10 PB3.954.42 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Isabella Pm MøllerIsabella Pm Møller ('10)25.37
  
 PB
 
22.72 PB20.8325.37 PB     
2Caroline KliverCaroline Kliver ('10)Haderslev IF24.48
  
 PB
 
24.48 PB22.1722.79     
3Sofia G JessenSofia G Jessen ('10)Aabenraa IG 23.46
  
 PB
 
10.20 SB23.08 PB23.46 PB     
4Gry Koch HørlyckGry Koch Hørlyck ('10)Aabenraa IG 20.01
  
 PB
 
19.88 PB19.6420.01 PB     
5Lina LagoniLina Lagoni ('10)18.40
  
 PB
 
14.71 PB17.95 PB18.40 PB     
6Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 18.03
  
 SB
 
15.48 SB17.68 SB18.03 SB     
7Lærke AndersenLærke Andersen ('10)17.75
  
 PB
 
13.07 PB17.75 PB16.33     
8Anna Louise FrederiksenAnna Louise Frederiksen ('10)HSUF 17.47
  
 SB
 
17.47 SB17.0116.07     
9Freja AndersenFreja Andersen ('10)13.76
  
 PB
 
12.85 PB12.87 PB13.76 PB     
10Kamilla KøhlerKamilla Køhler ('10)Glostrup IC13.71
  
 PB
 
11.45 PB13.71 PB10.34     
11Leia DiemerLeia Diemer ('10)Glostrup IC10.97
  
 PB
 
9.78 PB10.97 PB9.85     
12Emma KnudbyEmma Knudby ('10)Glostrup IC10.10
  
 PB
 
9.12 PB6.9310.10 PB     
D10 60 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 10.26
  
 
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 10.42
  
 PB
3
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF10.76
  
 PB
4
Hjalte Johnsen
Hjalte Johnsen ('11)
10.79
  
 PB
5
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
10.89
  
 PB
6
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF11.29
  
 PB
D10 800 m    

Finale A

Finale
1
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 3:20.17
  
 PB
2
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF3:31.10
  
 PB
3
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF3:35.40
  
 PB
D10 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF13.74
  
 PB
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 13.80
  
 PB
3
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 14.24
  
 PB
4
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF17.84
  
 PB
D10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 1.10
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90 =PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
  
D10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 3.35 w
w
  
 
 
3.25 PB
 0.0
3.35 PB
 0.0
3.15
 0.0
     
2
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF3.24 w
w
  
 
 
3.24 PB
 0.0
3.22
 0.0
3.01
 0.0
     
3
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 3.24 w
w
  
 
 
  X
 0.0
3.05 PB
 0.0
3.24 PB
 0.0
     
4
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
3.13 w
w
  
 
 
2.96 PB
 0.0
3.13 PB
 0.0
3.10
 0.0
     
5
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF2.78 w
w
  
 
 
2.52 PB
 0.0
2.48
 0.0
2.78 PB
 0.0
     
6
Hjalte Johnsen
Hjalte Johnsen ('11)
2.77 w
w
  
 
 
2.77 PB
 0.0
  X
 0.0
2.44
 0.0
     
D10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 4.92
  
 
 
4.164.794.92     
D10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Adam Yousef
Adam Yousef ('11)
Haderslev IF30.88
  
 PB
 
30.88 PB28.5830.09     
2
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 30.66
  
 PB
 
27.68 PB30.18 PB30.66 PB     
3
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 29.59
  
 PB
 
29.59 PB25.3627.65     
4
Christoffer Mailand Jensen
Christoffer Mailand Jensen ('11)
24.67
  
 PB
 
21.43 PB19.6424.67 PB     
5
Kasper Jensen
Kasper Jensen ('11)
Haderslev IF22.21
  
 PB
 
20.96 PB21.92 PB22.21 PB     
6
Hjalte Johnsen
Hjalte Johnsen ('11)
16.16
  
 PB
 
16.16 PB15.5512.43     
P10 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF9.49
  
 PB
2
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 10.14
  
 PB
2
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
10.14
  
 PB
4
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
HSUF 10.42
  
 
5
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF10.80
  
 PB
6
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 10.82
  
 PB
7
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 11.94
  
 PB
P10 800 m    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3:01.68
  
 PB
2
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF3:12.51
  
 PB
3
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
3:28.51
  
 PB
4
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF3:36.31
  
 PB
P10 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
13.26
  
 PB
P10 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF1.05
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
2
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 0.90
  
 =PB
 
0.90 =PB
  O
0.95
XXX
      
P10 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Danielsen
Josefine Danielsen ('11)
Aabenraa IG 3.58 w
w
  
 
 
3.46 PB
 0.0
3.13
 0.0
3.58 PB
 0.0
     
2
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
HSUF 3.53 w
w
  
 
 
3.32 PB
 0.0
3.50 PB
 0.0
3.53 PB
 0.0
     
3
Helene Abrahamsen
Helene Abrahamsen ('11)
3.25 w
w
  
 
 
3.15 PB
 0.0
3.05
 0.0
3.25 PB
 0.0
     
4
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 3.06 w
w
  
 
 
2.96 PB
 0.0
3.04 PB
 0.0
3.06 PB
 0.0
     
5
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 2.83 w
w
  
 
 
2.64 PB
 0.0
2.65 PB
 0.0
2.83 PB
 0.0
     
6
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF2.72 w
w
  
 
 
2.72 SB
 0.0
2.70
 0.0
2.64
 0.0
     
7
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('11)
Ballum Idrætsforening Atletik2.37 w
w
  
 
 
2.26 PB
 0.0
2.37 PB
 0.0
2.29
 0.0
     
P10 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF5.64
  
 PB
 
4.684.765.64 PB     
2
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF5.16
  
 PB
 
5.07 PB4.275.16 PB     
3
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
HSUF 4.98
  
 PB
 
4.98 PB4.734.89     
4
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 4.65
  
 PB
 
4.45 PB4.65 PB3.79     
5
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('11)
Ballum Idrætsforening Atletik4.62
  
 PB
 
3.65 PB4.62 PB4.62 =PB     
6
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 3.89
  
 SB
 
3.39 SB3.72 SB3.89 SB     
P10 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sophia Rosenkjær Simonsen
Sophia Rosenkjær Simonsen ('11)
Haderslev IF22.45
  
 PB
 
19.35 PB21.07 PB22.45 PB     
2
Marlie Haase Jürgensen
Marlie Haase Jürgensen ('11)
Haderslev IF21.66
  
 PB
 
18.91 PB17.6221.66 PB     
3
Elena Fredsted
Elena Fredsted ('11)
HSUF 20.14
  
 PB
 
18.43 PB17.7720.14 PB     
4
Mai Simonsen
Mai Simonsen ('11)
HSUF 15.97
  
 PB
 
15.97 PB12.3215.13     
5
Josefine Hansen
Josefine Hansen ('11)
Ballum Idrætsforening Atletik15.30
  
 PB
 
  X15.30 PB12.71     
D9 40 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Sander G. Petersen
Sander G. Petersen ('12)
7.23
  
 PB
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF7.43
  
 PB
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF7.41
  
 PB
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 8.57
  
 PB
3
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 7.51
  
 PB
4
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 7.71
  
 PB
5
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik8.01
  
 PB
6
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF8.05
  
 =PB
7
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik9.10
  
 PB
D9 600 m    

Finale A

Finale
1
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF2:10.57
  
 PB
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF2:38.48
  
 PB
2
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 2:13.58
  
 PB
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 2:47.15
  
 PB
3
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik2:33.40
  
 PB
4
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik3:38.36
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik1.05
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF0.95
  
 PB
 
0.75 SB
  O
0.80 SB
  O
0.85 =PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
  
2
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 1.00
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
XXO
  
3
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF0.95
  
 PB
 
0.75 SB
 XO
0.80 SB
  O
0.85 =PB
XXO
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
  
4
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 0.90
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
XXO
0.95
XXX
   
5
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF0.85
  
 PB
 
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90
XXX
    
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sander G. Petersen
Sander G. Petersen ('12)
3.44 w
w
  
 
 
3.02 PB
 0.0
3.15 PB
 0.0
3.44 PB
 0.0
     
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF2.97 w
w
  
 
 
2.89 PB
 0.0
2.86
 0.0
2.97 PB
 0.0
     
2
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 3.17 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
3.17 PB
 0.0
3.12
 0.0
     
3
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 3.15 w
w
  
 
 
2.85 PB
 0.0
2.87 PB
 0.0
3.15 PB
 0.0
     
4
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF3.13 w
w
  
 
 
2.71 PB
 0.0
3.10 PB
 0.0
3.13 PB
 0.0
     
5
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik2.97 w
w
  
 
 
2.86 PB
 0.0
2.97 PB
 0.0
2.96
 0.0
     
6
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF2.87 w
w
  
 
 
2.87 PB
 0.0
2.82
 0.0
2.82
 0.0
     
7
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik2.47 w
w
  
 
 
2.30 PB
 0.0
  X
 0.0
2.47 PB
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 5.66
  
 PB
 
5.62 PB5.66 PB5.59     
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF4.70
  
 PB
 
4.70 PB4.454.37     
2
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF5.60
  
 PB
 
5.135.60 PB5.44     
3
Simon Knudby
Simon Knudby ('12)
Glostrup IC5.05
  
 PB
 
4.77 PB5.05 PB4.76     
4
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik4.88
  
 PB
 
4.25 PB4.50 PB4.88 PB     
5
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik3.96
  
 PB
 
3.81 PB3.703.96 PB     
6
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF3.47
  
 
 
2.973.47  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 32.26
  
 PB
 
  X28.60 PB32.26 PB     
1
Valdemar Berndt Warncke
Valdemar Berndt Warncke ('13)
Haderslev IF23.03
  
 PB
 
18.28 SB21.82 PB23.03 PB     
2
Valdemar Thygesen
Valdemar Thygesen ('12)
HSUF 29.64
  
 SB
 
29.64 SB29.0429.34     
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 16.81
  
 PB
 
13.84 PB11.6016.81 PB     
3
Simon Knudby
Simon Knudby ('12)
Glostrup IC23.41
  
 PB
 
  X23.41 PB21.87     
4
Thor Hartvig Juhl
Thor Hartvig Juhl ('12)
Haderslev IF22.38
  
 PB
 
  X22.38 PB9.10     
5
Rasmus Wedel Simonsen
Rasmus Wedel Simonsen ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik17.85
  
 PB
 
  X14.27 PB17.85 PB     
6
Liam Monke Kock-Hansen
Liam Monke Kock-Hansen ('12)
Haderslev IF17.72
  
 PB
 
17.72 PB  X14.34     
7
Johan Soberra
Johan Soberra ('12)
Ballum Idrætsforening Atletik9.06
  
 PB
 
6.00 PB6.14 PB9.06 PB     
P9 40 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
7.40
  
 
2
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 7.56
  
 PB
3
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik7.63
  
 
4
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 7.64
  
 PB
5
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 7.65
  
 
6
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 7.87
  
 
7
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF7.96
  
 
8
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 8.72
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
7.60
Q
  
 
2
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 7.61
Q
  
 PB
3
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 7.68
q
  
 PB
4
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 7.92
q
  
 
5
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 8.78
  
 
6
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
Glostrup IC10.15
  
 
Indledende 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik7.60
Q
  
 
2
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 7.77
Q
  
 PB
3
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF7.78
q
  
 
4
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 8.36
q
  
 PB
5
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
Glostrup IC9.16
  
 
P9 600 m    

Finale A

Finale
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik2:26.53
  
 PB
2
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
2:34.42
  
 PB
3
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 2:37.64
  
 PB
4
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2:58.00
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik0.90
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95
XXX
  
1
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 0.90
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
  
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 0.90
  
 =PB
 
0.70 SB
  O
0.75 SB
  O
0.80 SB
  O
0.85 SB
  O
0.90 =PB
  O
0.95
XXX
  
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF0.90
  
 PB
 
0.70 =PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
  
3
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
 XO
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
    
4
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF0.85
  
 PB
 
0.70 PB
  O
0.75 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
 XO
    
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Lagoni
Frida Lagoni ('12)
3.44 w
w
  
 
 
3.23 PB
 0.0
3.44 PB
 0.0
2.91
 0.0
     
2
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik2.99 w
w
  
 
 
2.79 PB
 0.0
2.99 PB
 0.0
2.84
 0.0
     
3
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 2.94 w
w
  
 
 
2.90 PB
 0.0
2.81
 0.0
2.94 PB
 0.0
     
4
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 2.92 w
w
  
 
 
2.67 PB
 0.0
2.91 PB
 0.0
2.92 PB
 0.0
     
5
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 2.74 w
w
  
 
 
2.74 PB
 0.0
2.39
 0.0
2.72
 0.0
     
6
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 2.66 w
w
  
 
 
2.60 PB
 0.0
2.55
 0.0
2.66 PB
 0.0
     
7
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 2.57 w
w
  
 
 
2.33 PB
 0.0
2.57 PB
 0.0
2.47
 0.0
     
8
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF2.55 w
w
  
 
 
2.52 PB
 0.0
2.55 PB
 0.0
2.36
 0.0
     
9
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2.53 w
w
  
 
 
2.40 PB
 0.0
2.49 PB
 0.0
2.53 PB
 0.0
     
10
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
Glostrup IC2.09 w
w
  
 
 
2.09 PB
 0.0
1.93
 0.0
1.91
 0.0
     
11
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
Glostrup IC1.77 w
w
  
 
 
1.65 PB
 0.0
  X
 0.0
1.77 PB
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 4.57
  
 PB
 
4.57 PB3.903.86     
2
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 4.52
  
 PB
 
4.27 PB4.52 PB4.10     
3
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 4.49
  
 PB
 
3.89 PB4.16 PB4.49 PB     
4
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 4.43
  
 PB
 
4.30 PB4.43 PB4.28     
5
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF4.03
  
 PB
 
3.324.03 PB3.53     
6
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
Glostrup IC3.55
  
 
 
3.083.433.55     
7
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 3.43
  
 
 
3.253.432.82     
8
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 3.06
  
 PB
 
3.05 PB3.06 PB2.73     
9
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
Glostrup IC2.85
  
 PB
 
2.482.66 PB2.85 PB     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Silke Hajdu Lindhardt
Silke Hajdu Lindhardt ('12)
Vidar Atletik25.13
  
 PB
 
17.30 PB22.42 PB25.13 PB     
2
Luka Hansen
Luka Hansen ('12)
HSUF 22.34
  
 PB
 
18.43 PB19.88 PB22.34 PB     
3
Gry Schilling
Gry Schilling ('12)
HSUF 15.43
  
 PB
 
15.43 PB14.8113.64     
4
Freja Kirstine Andreasen
Freja Kirstine Andreasen ('12)
HSUF 13.38
  
 PB
 
13.38 PB12.789.96     
5
Merle Jakobsen
Merle Jakobsen ('12)
Haderslev IF12.85
  
 PB
 
10.84 PB9.4312.85 PB     
6
Klara Køhler
Klara Køhler ('12)
Glostrup IC12.54
  
 PB
 
11.49 PB10.7812.54 PB     
7
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 9.55
  
 PB
 
7.44 SB9.31 PB9.55 PB     
8
Katrine Køhler
Katrine Køhler ('12)
Glostrup IC6.34
  
 PB
 
6.34 PB6.143.36     
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG NM
  
 
 
  X  X  X     
P8 40 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 7.44
  
 PB
2
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik7.49
  
 PB
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF7.99
  
 PB
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 8.02
  
 PB
5
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.03
  
 PB
6
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 8.13
  
 PB
7
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik8.35
  
 PB
P8 600 m    

Finale A

Finale
1
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik2:26.35
  
 PB
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2:48.48
  
 
3
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik3:04.40
  
 PB
4
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 3:07.84
  
 PB
P8 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 3.06 w
w
  
 
 
3.06 PB
 0.0
2.98
 0.0
2.93
 0.0
     
2
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik3.00 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
2.90 PB
 0.0
3.00 PB
 0.0
     
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.53 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
2.43
 0.0
2.53 PB
 0.0
     
4
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 2.48 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
2.48 PB
 0.0
2.34
 0.0
     
5
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF2.45 w
w
  
 
 
2.35 PB
 0.0
2.42 PB
 0.0
2.45 PB
 0.0
     
6
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.26 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
2.08
 0.0
2.26 PB
 0.0
     
7
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik2.14 w
w
  
 
 
1.97 PB
 0.0
1.89
 0.0
2.14 PB
 0.0
     
P8 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik4.36
  
 PB
 
4.36 PB4.203.98     
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF3.86
  
 PB
 
3.413.333.86 PB     
3
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 3.47
  
 PB
 
3.30 PB3.47 PB3.21     
4
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 3.41
  
 PB
 
2.86 PB2.89 PB3.41 PB     
5
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 3.27
  
 PB
 
2.70 PB3.27 PB3.14     
6
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.22
  
 
 
2.493.222.24     
7
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik2.39
  
 PB
 
2.37 PB2.39 PB2.30     
P8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF17.53
  
 PB
 
17.17 PB17.53 PB17.35     
2
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 16.03
  
 PB
 
11.32 PB16.03 PB  X     
3
Mille Cecilie Lund Nissen
Mille Cecilie Lund Nissen ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik14.77
  
 PB
 
13.07 PB14.02 PB14.77 PB     
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 13.50
  
 PB
 
12.38 PB5.2313.50 PB     
5
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 11.45
  
 PB
 
6.30 PB8.00 PB11.45 PB     
6
Christina Gjelstrup
Christina Gjelstrup ('13)
Ballum Idrætsforening Atletik6.10
  
 PB
 
  X4.31 PB6.10 PB     
D7 40 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 8.69
  
 PB
2
Oscar Soberra
Oscar Soberra ('16)
Ballum Idrætsforening Atletik10.13
  
 PB
3
Aksel Ludvig
Aksel Ludvig ('15)
Hammelev Sogns Ungdomsforening, Atletik10.27
  
 PB
D7 600 m    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 3:15.89
  
 PB
2
Oscar Soberra
Oscar Soberra ('16)
Ballum Idrætsforening Atletik3:19.73
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.04 w
w
  
 
 
1.97 PB
 0.0
1.93
 0.0
2.04 PB
 0.0
     
2
Aksel Ludvig
Aksel Ludvig ('15)
Hammelev Sogns Ungdomsforening, Atletik1.98 w
w
  
 
 
1.98 PB
 0.0
1.75
 0.0
  X
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 3.06
  
 PB
 
2.68 PB3.06 PB2.30     
2
Aksel Ludvig
Aksel Ludvig ('15)
Hammelev Sogns Ungdomsforening, Atletik2.17
  
 PB
 
1.87 PB1.782.17 PB     
P7 40 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF8.08
  
 PB
2
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
Vidar Atletik8.27
  
 PB
3
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 8.74
  
 PB
P7 600 m    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2:39.14
  
 PB
2
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2:47.24
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anna Bock Vollmert
Anna Bock Vollmert ('14)
Vidar Atletik2.52 w
w
  
 
 
2.52 PB
 0.0
2.30
 0.0
2.30
 0.0
     
2
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2.47 w
w
  
 
 
2.47 PB
 0.0
2.30
 0.0
2.46
 0.0
     
3
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2.35 w
w
  
 
 
2.04 PB
 0.0
2.12 PB
 0.0
2.35 PB
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF2.81
  
 PB
 
2.05 PB2.81 PB2.07     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF11.98
  
 PB
 
11.98 PB8.8811.64     
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Helle Guldborg NielsenHelle Guldborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 10.01
  
 PB
 
9.40 SB9.3110.01 PB9.92    
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Helle Guldborg NielsenHelle Guldborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 23.27
  
 SB
 
23.27 SB  X  X     
K65 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Bodil NielsenBodil Nielsen ('56)Aabenraa IG 4.92
  
 PB
 
4.40 PB4.40 =PB4.86 PB4.92 PB    

Seneste resultater

13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2