Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Berlin GER: BMW Berlin Marathon 26.9.2021

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Guye Adola
Guye Adola ('90)
ETH2:05:45
  
 SB
2
Bethwel Yegon
Bethwel Yegon ('93)
KEN2:06:14
  
 PB
3
Kenenisa Bekele
Kenenisa Bekele ('82)
ETH2:06:47
  
 SB
4
Tadu Abate
Tadu Abate ('97)
ETH2:08:24
  
 SB
5
Cosmas Muteti
Cosmas Muteti ('91)
KEN2:08:45
  
 PB
6
Philemon Kacheran
Philemon Kacheran ('92)
KEN2:09:29
  
 
7
Okbay Tsegay
Okbay Tsegay ('86)
ERI2:10:37
  
 
8
Benard Kimeli
Benard Kimeli ('95)
KEN2:10:50
  
 PB
9
Hidekazu Hijikata
Hidekazu Hijikata ('97)
JPN2:11:47
  
 
10
Hosea Kipkemboi
Hosea Kipkemboi ('89)
KEN2:12:25
  
 SB
11
Gudeta Legese
Gudeta Legese 
ETH2:12:35
  
 PB
12
Yimer Getahun
Yimer Getahun ('92)
ISR2:13:23
  
 
13
Haftom Welday
Haftom Welday ('90)
ERI2:13:47
  
 PB
14
Kazuki Muramoto
Kazuki Muramoto ('92)
JPN2:14:11
  
 
15
Takuya Fujimoto
Takuya Fujimoto ('89)
JPN2:14:18
  
 
16
Philipp Pflieger
Philipp Pflieger ('87)
GER2:15:01
  
 SB
17
Melkam Jamber
Melkam Jamber ('91)
ISR2:16:13
  
 
18
Ebrahim Abdulaziz
Ebrahim Abdulaziz ('78)
NOR2:17:17
  
 SB
19
Gantulga Dambadarjaa
Gantulga Dambadarjaa ('89)
MGL2:18:28
  
 SB
20
Adrian Lehmann
Adrian Lehmann ('89)
SUI2:18:50
  
 
21
Matthew Clowes
Matthew Clowes ('89)
GBR2:18:55
  
 SB
22
David Mansfield
David Mansfield ('85)
IRL2:19:38
  
 PB
23
Nicolai Sake
Nicolai Sake ('96)
BEL2:21:01
  
 
24
Conor Duffy
Conor Duffy ('92)
IRL2:22:41
  
 PB
25
Ashenafi Kiros
Ashenafi Kiros 
ETH2:22:41
  
 PB
25
Kiros Ashenafi
Kiros Ashenafi ('97)
ETH2:22:41
  
 PB
26
Alexander Kirkeberg
Alexander Kirkeberg ('96)
NOR2:23:27
  
 SB
27
Tim-Niklas Schwippel
Tim-Niklas Schwippel ('95)
GER2:23:31
  
 PB
28
Julius Kipchirchir
Julius Kipchirchir ('97)
KEN2:24:38
  
 SB
29
Lorenz Baum
Lorenz Baum ('90)
GER2:24:44
  
 SB
30
Błażej Brzeziński
Błażej Brzeziński ('87)
POL2:24:49
  
 
31
Robel Tewelde
Robel Tewelde ('97)
ERI2:24:55
  
 PB
32
Chris Mason
Chris Mason ('83)
GBR2:25:05
  
 PB
33
Timo Göhler
Timo Göhler ('90)
GER2:25:11
  
 SB
34
Recio Alvarez
Recio Alvarez ('79)
DOM2:25:22
  
 PB
35
Matt Lenehan
Matt Lenehan 
USA2:25:29
  
 SB
36
Eric Herault
Eric Herault ('78)
FRA2:25:42
  
 PB
37
Robert Murphy
Robert Murphy 
IRL2:25:50
  
 SB
38
Yegor Vinogradov
Yegor Vinogradov ('01)
RUS2:25:56
  
 PB
39
Erik Anfält
Erik Anfält ('76)
SWE2:26:35
  
 SB
40
Enzo Noel
Enzo Noel ('95)
BEL2:26:38
  
 PB
41
Marcin Soszka
Marcin Soszka ('83)
POL2:26:45
  
 PB
42
Giovanni Vanini
Giovanni Vanini 
ITA2:26:47
  
 PB
43
Connor Roche
Connor Roche 
USA2:27:04
  
 PB
44
Matthew Wiersum
Matthew Wiersum 
USA2:27:20
  
 SB
45
Nick Zwienenberg
Nick Zwienenberg 
NED2:27:23
  
 PB
46
Wojciech Kopeć
Wojciech Kopeć ('86)
POL2:27:26
  
 SB
47
Mariusz Giżyński
Mariusz Giżyński ('81)
POL2:27:43
  
 
48
Nicolai Riechers
Nicolai Riechers ('93)
GER2:27:47
  
 PB
49
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE2:28:01
  
 PB
50
Fredrik Biørnstad Schwencke
Fredrik Biørnstad Schwencke ('92)
NOR2:28:11
  
 PB
51
Nick Impey
Nick Impey ('82)
GBR2:28:16
  
 PB
52
Norman Shreeve
Norman Shreeve ('87)
GBR2:28:15
  
 SB
53
Kai Merten
Kai Merten ('79)
GER2:28:30
  
 PB
54
Otto Laitinen
Otto Laitinen ('84)
FIN2:28:44
  
 PB
55
Michael Chalupsky
Michael Chalupsky 
GER2:28:47
  
 PB
56
Axel Smith
Axel Smith ('86)
SWE2:28:49
  
 PB
57
Melvyn Bracon
Melvyn Bracon ('96)
FRA2:28:59
  
 PB
58
Steffen Uliczka
Steffen Uliczka ('84)
GER2:28:59
  
 
59
Romain Goutille
Romain Goutille ('87)
FRA2:29:17
  
 PB
60
Nicolas Santos
Nicolas Santos 
COL2:29:16
  
 PB
61
Jens Ziganke
Jens Ziganke ('88)
GER2:29:15
  
 SB
62
Niklas Sjöblom
Niklas Sjöblom ('84)
SWE2:29:30
  
 SB
63
Andreas Aalberg Huse
Andreas Aalberg Huse ('91)
NOR2:29:54
  
 PB
64
John Birch
John Birch ('87)
GBR2:29:54
  
 PB
65
Markus Rannankari
Markus Rannankari ('87)
FIN2:29:55
  
 PB
66
Enrique Calvillo
Enrique Calvillo ('75)
ESP2:30:00
  
 SB
67
Kevin Bohn
Kevin Bohn 
LUX2:29:58
  
 PB
68
Karl Nolan
Karl Nolan ('84)
IRL2:30:08
  
 
69
Yahia Elsayed
Yahia Elsayed ('88)
EGY2:30:09
  
 PB
70
Alexander Wallace
Alexander Wallace 
IRL2:30:11
  
 SB
71
Lukasz Hryciuk
Lukasz Hryciuk 
POL2:30:31
  
 PB
72
Adrian Haywas
Adrian Haywas 
USA2:30:36
  
 
73Brian StrandbyBrian Strandby ('76)DEN2:30:42
  
 PB
74
John Gordon
John Gordon ('95)
GBR2:30:50
  
 PB
75
Allan Christie
Allan Christie ('81)
GBR2:31:30
  
 PB
76
Stephan Bahn
Stephan Bahn ('88)
GER2:31:30
  
 PB
77
Salvador Marquez
Salvador Marquez ('76)
ESP2:31:34
  
 PB
79
Jérôme Christiany
Jérôme Christiany ('74)
FRA2:32:04
  
 PB
80
Seamus Somers
Seamus Somers 
IRL2:32:09
  
 PB
81Martin GudmandMartin Gudmand ('74)DEN2:32:13
  
 SB
82
Brian Livingston
Brian Livingston 
USA2:32:13
  
 PB
83
Enrique Delgado
Enrique Delgado ('82)
ESP2:32:16
  
 PB
84
Max Rahm
Max Rahm 
GER2:32:16
  
 PB
85
Gerard De Antonio
Gerard De Antonio ('89)
ESP2:32:20
  
 PB
86
Vicente Sanchez
Vicente Sanchez 
ESP2:32:24
  
 PB
87
Jackson Jardim
Jackson Jardim 
VEN2:32:20
  
 PB
88
Mauro Massimi
Mauro Massimi ('86)
ITA2:32:29
  
 PB
89
Thibault Bride
Thibault Bride 
FRA2:32:23
  
 PB
90
Łukasz Oskierko
Łukasz Oskierko ('89)
POL2:32:51
  
 SB
91
Daniel Alexander
Daniel Alexander ('88)
GBR2:32:55
  
 
92Anders LaursenAnders Laursen ('73)DEN2:32:58
  
 SB
93
Darius Sadeckas
Darius Sadeckas ('79)
LTU2:33:00
  
 SB
94
Kevin Verluyten
Kevin Verluyten ('89)
BEL2:33:06
  
 PB
95
Joseph Turner
Joseph Turner ('90)
GBR2:33:09
  
 SB
96
César Hernández
César Hernández 
MEX2:33:16
  
 PB
97
Conor Tiernan
Conor Tiernan 
IRL2:33:19
  
 PB
98
Ludovic Renou
Ludovic Renou 
FRA2:33:27
  
 SB
99
Hermann Achmüller
Hermann Achmüller ('71)
ITA2:33:29
  
 SB
100
Daniel Moises
Daniel Moises ('81)
ESP2:33:44
  
 PB
101
Michael Stulik
Michael Stulik ('92)
AUT2:33:46
  
 PB
102
Stijn Dhaenekint
Stijn Dhaenekint 
BEL2:33:49
  
 PB
103
Kristoffer Lamoy
Kristoffer Lamoy 
NOR2:33:59
  
 SB
104Andreas DamAndreas Dam ('89)DEN2:34:00
  
 PB
105
Niklas Geilich
Niklas Geilich 
GER2:34:27
  
 PB
106
Michal Brandebura
Michal Brandebura 
POL2:34:20
  
 PB
107
Jonas Nilsson
Jonas Nilsson ('92)
SWE2:34:22
  
 SB
108
John Shine
John Shine ('86)
IRL2:34:22
  
 PB
109
Matthew Rees
Matthew Rees ('87)
GBR2:34:22
  
 
110
Xavier Martinez
Xavier Martinez ('89)
FRA2:34:24
  
 SB
111
Marvin Röthemeyer
Marvin Röthemeyer 
GER2:34:31
  
 PB
112
Kristoffer Tollås
Kristoffer Tollås 
NOR2:34:37
  
 PB
113
Guillaume Tiphene
Guillaume Tiphene ('94)
FRA2:34:29
  
 PB
114
Stephan Schwarz
Stephan Schwarz 
GER2:34:53
  
 PB
115
Nicolas Besson
Nicolas Besson ('81)
FRA2:34:37
  
 SB
116
Paul-Alain Bugnard
Paul-Alain Bugnard ('87)
FRA2:34:41
  
 SB
117Stefan GudmundssonStefan Gudmundsson ('70)DEN2:34:44
  
 PB
117
Sebastian Nicewicz
Sebastian Nicewicz 
USA2:34:47
  
 PB
119
Dominik Geerdes
Dominik Geerdes 
GER2:35:04
  
 PB
120
Jasper McDowell
Jasper McDowell ('97)
GBR2:35:00
  
 PB
121
Edward Brooks
Edward Brooks 
GBR2:34:54
  
 PB
122
Max Storms
Max Storms ('90)
USA2:34:54
  
 SB
123
Jon Arne Gaundal
Jon Arne Gaundal ('88)
NOR2:34:54
  
 SB
149Henrik HolmHenrik Holm ('93)DEN2:36:31
  
 PB
152Jonas RasmussenJonas Rasmussen DEN2:36:47
  
 PB
173Glenn EngelbrechtsenGlenn Engelbrechtsen ('81)DEN2:37:45
  
 SB
174
Maximilian Lohm Isberg
Maximilian Lohm Isberg ('91)
SWE2:37:52
  
 SB
197
Robert Wingren
Robert Wingren ('88)
SWE2:38:53
  
 PB
199Mark HansenMark Hansen DEN2:38:56
  
 PB
234
Ossi Peltoniemi
Ossi Peltoniemi ('86)
FIN2:40:14
  
 SB
245
Robin Pino
Robin Pino ('82)
SWE2:40:50
  
 SB
254René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)DEN2:41:12
  
 PB
277
Erik Landström
Erik Landström ('87)
SWE2:41:57
  
 SB
278Rune Bohn JensenRune Bohn Jensen ('74)DEN2:42:03
  
 SB
279
Jens Ljunggren
Jens Ljunggren ('90)
SWE2:42:18
  
 PB
313Henrik DahlHenrik Dahl ('83)DEN2:43:29
  
 SB
337
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom ('77)
SWE2:44:15
  
 SB
375
Christoffer Lundgren Björnqvist
Christoffer Lundgren Björnqvist ('84)
SWE2:45:24
  
 SB
380
Tarmo Reitsnik
Tarmo Reitsnik ('72)
EST2:45:52
  
 SB
425
Kenneth Boman
Kenneth Boman ('76)
SWE2:46:56
  
 SB
461
Markus Vall
Markus Vall ('92)
SWE2:47:43
  
 SB
474
Fredrik Härdfeldt
Fredrik Härdfeldt ('80)
SWE2:48:32
  
 PB
499
Jaakko Nieminen
Jaakko Nieminen ('87)
FIN2:48:59
  
 
508
Markus Liljenroth
Markus Liljenroth ('79)
SWE2:49:20
  
 PB
512
Rickard Frithiof
Rickard Frithiof ('80)
SWE2:49:08
  
 SB
527
Teemu Pitkänen
Teemu Pitkänen ('90)
FIN2:49:43
  
 PB
528Peter JakobsenPeter Jakobsen DEN2:50:10
  
 PB
530
Aleksi Harkko
Aleksi Harkko ('89)
FIN2:50:17
  
 PB
532Joachim Borg HjalagerJoachim Borg Hjalager DEN2:49:43
  
 PB
538
Pärtel Piirimäe
Pärtel Piirimäe ('72)
EST2:49:57
  
 SB
555
Anders Larvia
Anders Larvia ('81)
SWE2:50:23
  
 SB
574Jacob FrandsenJacob Frandsen ('84)DEN2:50:46
  
 SB
601Marc FiskerMarc Fisker DEN2:51:47
  
 PB
603
Andreas Ingberg
Andreas Ingberg ('82)
SWE2:51:34
  
 SB
608Thomas WriedtThomas Wriedt ('87)DEN2:51:43
  
 
611
Peter Hall
Peter Hall ('77)
SWE2:51:43
  
 SB
621
Erik Johansson
Erik Johansson ('90)
SWE2:51:56
  
 SB
623
Tommi Kaartinen
Tommi Kaartinen ('75)
FIN2:52:44
  
 PB
624Jakob Rønhoff HyllegaardJakob Rønhoff Hyllegaard ('78)DEN2:52:22
  
 PB
647
Marko Vaittinen
Marko Vaittinen ('70)
FIN2:52:42
  
 SB
688
Stefan Silfver
Stefan Silfver ('63)
SWE2:54:01
  
 PB
707
Timo Valkonen
Timo Valkonen ('82)
FIN2:53:52
  
 PB
712
Erik Jansson
Erik Jansson ('77)
SWE2:54:03
  
 SB
717Simon BurscheSimon Bursche ('88)DEN2:54:14
  
 PB
720Mads Martinus BredtoftMads Martinus Bredtoft ('94)DEN2:54:36
  
 SB
720
Juha Manninen
Juha Manninen ('80)
FIN2:54:47
  
 PB
732
Daniel Nyström
Daniel Nyström ('78)
SWE2:54:41
  
 PB
752Oliver Bendix NygaardOliver Bendix Nygaard DEN2:54:55
  
 PB
767
Jonathan Groop
Jonathan Groop ('85)
SWE2:55:09
  
 SB
799Anders NielsenAnders Nielsen DEN2:56:00
  
 PB
802Flemming WewerFlemming Wewer ('70)DEN2:56:05
  
 PB
839Jens MariagerJens Mariager DEN2:56:52
  
 PB
844
Johannes Erlandsson
Johannes Erlandsson ('68)
SWE2:57:56
  
 PB
860Jesper Kargaard ThomsenJesper Kargaard Thomsen ('82)DEN2:56:51
  
 PB
873Jakob VintherJakob Vinther ('87)DEN2:57:09
  
 PB
878Peter RosendalPeter Rosendal ('60)DEN2:57:13
  
 PB
937Nick ConradiNick Conradi ('84)DEN2:58:19
  
 PB
947Thomas BredtoftThomas Bredtoft ('68)DEN2:58:14
  
 PB
964
Tim Hämälainen
Tim Hämälainen ('90)
SWE2:59:05
  
 PB
996Peter TheilgaardPeter Theilgaard DEN2:59:16
  
 PB
1003Thomas RasmussenThomas Rasmussen DEN2:59:21
  
 PB
1007
Harri Hokkanen
Harri Hokkanen ('68)
FIN2:58:57
  
 PB
1048
Micke Johansson
Micke Johansson 
SWE2:59:03
  
 PB
1051
Niklas Vatn
Niklas Vatn 
SWE3:19:40
  
 PB
1055
Jens Lundberg
Jens Lundberg 
SWE2:59:40
  
 PB
1063Mikkel LybæchMikkel Lybæch DEN3:00:09
  
 PB
1071
Mikael Stagling
Mikael Stagling ('75)
SWE2:59:24
  
 SB
1082Lars PantmannLars Pantmann ('68)DEN3:01:18
  
 PB
1101Ulrich HedegaardUlrich Hedegaard DEN3:00:33
  
 PB
1111
Jouni Manninen
Jouni Manninen ('85)
FIN3:00:53
  
 PB
1125
Karl Lindgren
Karl Lindgren 
SWE3:00:32
  
 PB
1126Rene VergoRene Vergo DEN3:01:06
  
 PB
1156
Anssi Tilli
Anssi Tilli ('84)
FIN3:01:53
  
 PB
1183Henrik LangkildeHenrik Langkilde DEN3:01:35
  
 PB
1226
Gabriel Granåsen
Gabriel Granåsen ('80)
SWE3:02:01
  
 PB
1229Kasper Holmbo SørensenKasper Holmbo Sørensen ('84)DEN3:02:40
  
 PB
1253
Martin Larvia
Martin Larvia ('81)
SWE3:02:13
  
 SB
1255
Markku Stenberg
Markku Stenberg ('77)
FIN3:03:25
  
 PB
1273Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)DEN3:02:48
  
 SB
1281Dennis Avi JoensenDennis Avi Joensen DEN3:04:19
  
 PB
1291Jesper PetersenJesper Petersen DEN3:03:09
  
 PB
1292Morten Wium OlesenMorten Wium Olesen ('82)DEN3:02:57
  
 SB
1295Jens Betzer JensenJens Betzer Jensen DEN3:02:58
  
 PB
1309
Mattias Svärd
Mattias Svärd ('89)
SWE3:04:38
  
 PB
1324
Niklas Sisins
Niklas Sisins ('71)
SWE3:04:07
  
 PB
1326Martin SkovgaardMartin Skovgaard DEN3:03:38
  
 PB
1356
Ari Pakarinen
Ari Pakarinen 
FIN3:05:08
  
 PB
1357Jesper WintherJesper Winther DEN3:05:07
  
 PB
1382
Mikael Rosengren
Mikael Rosengren ('80)
SWE3:24:23
  
 PB
1384
Timur Fazolov
Timur Fazolov 
EST3:04:46
  
 PB
1484
Gunnar Lindgarde
Gunnar Lindgarde 
SWE3:06:42
  
 PB
1506Seppo HiltunenSeppo Hiltunen ('76)DEN3:06:39
  
 SB
1521Bjarne ØstergaardBjarne Østergaard ('71)DEN3:09:10
  
 SB
1530Mads Kirk MølgårdMads Kirk Mølgård DEN3:07:47
  
 PB
1533Lukas Marmer Weiss HohwüLukas Marmer Weiss Hohwü ('91)DEN3:07:13
  
 PB
1537
Ilkka Rämänen
Ilkka Rämänen ('78)
FIN3:08:42
  
 PB
1540Patrick HougaardPatrick Hougaard ('89)DEN3:07:45
  
 PB
1645Per ChristiansenPer Christiansen ('83)DEN3:09:45
  
 SB
1670
Frank-Johan Ahlberg
Frank-Johan Ahlberg ('68)
SWE3:09:21
  
 PB
1676
René Dahl Sandegren
René Dahl Sandegren ('74)
SWE3:09:36
  
 SB
1692John GulstadJohn Gulstad DEN3:10:15
  
 PB
1695
Jonas Johansson
Jonas Johansson ('81)
SWE3:09:47
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Goytatom Gebreselassie
Goytatom Gebreselassie ('95)
ETH2:20:09
  
 PB
2
Hiwot Gebrekidan
Hiwot Gebrekidan ('95)
ETH2:21:23
  
 
3
Helen Tola
Helen Tola ('94)
ETH2:23:05
  
 SB
4
Edith Chelimo
Edith Chelimo ('86)
KEN2:24:33
  
 PB
5
Shure Demise
Shure Demise ('96)
ETH2:24:43
  
 SB
6
Fancy Chemutai
Fancy Chemutai ('95)
KEN2:24:58
  
 SB
7
Izabela Paszkiewicz
Izabela Paszkiewicz ('88)
POL2:27:41
  
 PB
8
Ruth Chebitok
Ruth Chebitok ('90)
KEN2:28:18
  
 SB
9
Rabea Schöneborn
Rabea Schöneborn ('94)
GER2:28:49
  
 
10
Martina Strähl
Martina Strähl ('87)
SUI2:30:37
  
 SB
11
Nora Szabó
Nora Szabó ('88)
HUN2:31:08
  
 PB
12
Hanna Lindholm
Hanna Lindholm ('79)
SWE2:33:23
  
 
13
Hanna Vandenbussche
Hanna Vandenbussche ('87)
BEL2:34:44
  
 PB
14
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR2:35:34
  
 PB
15
Martha Akeno
Martha Akeno ('93)
KEN2:37:41
  
 SB
16
Elissa Legault
Elissa Legault ('94)
CAN2:38:13
  
 PB
17
Shalane Flanagan
Shalane Flanagan ('81)
USA2:38:32
  
 SB
18
Alison Lavender
Alison Lavender ('88)
GBR2:38:41
  
 PB
19
Sandra Mochner
Sandra Mochner ('71)
GER2:39:36
  
 PB
20
Grace Lynch
Grace Lynch ('93)
IRL2:40:26
  
 PB
21
Beata Popadiak
Beata Popadiak ('93)
POL2:41:17
  
 PB
22
Johanna Rellensmann
Johanna Rellensmann ('90)
GER2:42:10
  
 PB
23
Victoria Brandt
Victoria Brandt ('89)
GER2:42:31
  
 SB
24
Sabine Burgdorf
Sabine Burgdorf ('81)
GER2:44:11
  
 PB
25
Beatie Deutsch
Beatie Deutsch ('89)
ISR2:44:37
  
 
26
Katja Fischer
Katja Fischer ('91)
GER2:45:54
  
 PB
27
Aino Niemi
Aino Niemi ('92)
FIN2:46:24
  
 PB
28
Mccarthy Shannon
Mccarthy Shannon 
USA2:48:14
  
 PB
29
Samira Schnüriger
Samira Schnüriger ('95)
SUI2:49:50
  
 PB
30
Corri Longridge
Corri Longridge 
CAN2:50:12
  
 PB
31
Katie Beck
Katie Beck 
CAN2:50:18
  
 SB
32
Marit Haslie
Marit Haslie 
NOR2:51:07
  
 PB
33
Catalina Langlois
Catalina Langlois 
CHI2:51:33
  
 SB
34
Lucy Niemz
Lucy Niemz ('86)
GBR2:51:46
  
 SB
35
Meredith Busman
Meredith Busman 
USA2:52:05
  
 SB
36
Katharina Stark
Katharina Stark ('92)
GER2:52:28
  
 PB
37
Anna Abdulova
Anna Abdulova 
UKR2:52:41
  
 PB
38
Vicky Wright
Vicky Wright ('77)
GBR2:53:10
  
 PB
39
Erica Shell
Erica Shell 
USA2:53:10
  
 
40
Wilson Casey
Wilson Casey 
USA2:53:13
  
 PB
41
Doris Nagel-Wallimann
Doris Nagel-Wallimann ('83)
SUI2:53:41
  
 PB
42
Sigþóra Brynja Kristjánsdóttir
Sigþóra Brynja Kristjánsdóttir ('90)
ISL2:53:50
  
 PB
43
Vera Nunes
Vera Nunes ('80)
POR2:54:50
  
 SB
45
Leentje Hellemans
Leentje Hellemans 
BEL2:55:40
  
 PB
46
Melissa Hand
Melissa Hand 
USA2:55:03
  
 PB
47
Lisa Felicitas Rihm
Lisa Felicitas Rihm ('94)
GER2:55:21
  
 PB
49
Katie Sloane
Katie Sloane ('87)
GBR2:55:25
  
 PB
50
Jekaterina Sokunova
Jekaterina Sokunova ('82)
LAT2:56:39
  
 
51
Megan Sanchez
Megan Sanchez 
USA2:56:36
  
 PB
52
Concetta Arcella
Concetta Arcella 
AUS2:56:56
  
 SB
53
Helen McCready
Helen McCready 
IRL2:56:51
  
 PB
54
Deníz-Marína Dimáki
Deníz-Marína Dimáki ('77)
GRE2:57:18
  
 SB
55
Svitlana Sovetchenko
Svitlana Sovetchenko ('91)
UKR2:57:11
  
 
56
Rachel Hillman
Rachel Hillman ('85)
GBR2:58:10
  
 PB
57
Victoria Nealon
Victoria Nealon ('83)
GBR2:58:51
  
 SB
58
Aurora Leon
Aurora Leon 
MEX2:58:58
  
 PB
59
Aicha Omrani
Aicha Omrani 
FRA2:58:45
  
 PB
60
Gitana Akmanavičiūtė
Gitana Akmanavičiūtė ('86)
LTU2:59:18
  
 
61
Rahel Meili
Rahel Meili ('90)
SUI2:59:07
  
 SB
62
Laura Trimble
Laura Trimble ('82)
GBR2:59:07
  
 SB
82Julie Kusk JørgensenJulie Kusk Jørgensen ('92)DEN3:03:20
  
 PB
99
Johanna Davidila
Johanna Davidila ('73)
FIN3:05:11
  
 SB
115
Anne Kiljunen
Anne Kiljunen ('77)
FIN3:09:56
  
 PB
125Malissa Dawn ThomsenMalissa Dawn Thomsen ('84)DEN3:11:22
  
 SB
141Jennifer BachJennifer Bach ('77)DEN3:32:57
  
 SB
174
Therése Carlsson
Therése Carlsson ('75)
SWE3:35:06
  
 PB
177Pernille ClausenPernille Clausen ('93)DEN3:16:38
  
 PB
228
Sara Trané
Sara Trané ('85)
SWE3:19:37
  
 SB

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix