Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

London GBR: Virgin Money London Marathon 3.10.2021

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Sisay Lemma
Sisay Lemma ('90)
ETH2:04:01
  
 SB
2
Vincent Torotich
Vincent Torotich ('90)
KEN2:04:28
  
 PB
3
Mosinet Geremew
Mosinet Geremew ('92)
ETH2:04:41
  
 SB
4
Evans Chebet
Evans Chebet ('88)
KEN2:05:43
  
 SB
5
Berhanu Legesse
Berhanu Legesse ('94)
ETH2:06:10
  
 SB
6
Shura Kitata
Shura Kitata ('96)
ETH2:07:51
  
 SB
7
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR2:12:58
  
 PB
8
Josh Griffiths
Josh Griffiths ('93)
GBR2:13:39
  
 SB
9
Matthew Leach
Matthew Leach ('93)
GBR2:15:31
  
 PB
10
Andrew Davies
Andrew Davies ('79)
GBR2:15:36
  
 SB
11
Jonathan Mellor
Jonathan Mellor ('86)
GBR2:16:09
  
 SB
12
Weynay Ghebreselassie
Weynay Ghebreselassie ('94)
GBR2:16:27
  
 PB
13
Charlie Hulson
Charlie Hulson ('93)
GBR2:17:02
  
 SB
14
Josh Lunn
Josh Lunn ('92)
GBR2:18:06
  
 SB
15
Mohamud Aadan
Mohamud Aadan ('90)
GBR2:18:19
  
 
16
Nicholas Torry
Nicholas Torry ('77)
GBR2:18:39
  
 SB
17
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR2:20:28
  
 PB
18
Jamie Crowe
Jamie Crowe ('95)
GBR2:22:48
  
 PB
19
Tristan Woodfine
Tristan Woodfine ('93)
CAN2:23:35
  
 SB
20
Eoghan Totten
Eoghan Totten ('93)
IRL2:26:08
  
 SB
21
Dan Nash
Dan Nash ('94)
GBR2:29:12
  
 SB
Åke Palmqvist
Åke Palmqvist ('46)
SWE4:16:36
  
 PB
Finale B
1
Kenny Wilson
Kenny Wilson ('89)
GBR2:18:42
  
 PB
2
Matthew Dickinson
Matthew Dickinson ('88)
GBR2:19:23
  
 PB
3
Ross Braden
Ross Braden ('93)
GBR2:19:33
  
 PB
4
James Connor
James Connor ('83)
GBR2:20:16
  
 SB
5
Nick Bowker
Nick Bowker ('85)
GBR2:20:25
  
 PB
6
Tony Payne
Tony Payne ('89)
THA2:20:50
  
 SB
7
Karl Welborn
Karl Welborn ('81)
GBR2:21:36
  
 PB
8
Joe Morwood
Joe Morwood ('91)
GBR2:22:20
  
 SB
9
Richard Mcdowell
Richard Mcdowell ('79)
GBR2:23:06
  
 PB
10
Markus Ploner
Markus Ploner ('80)
ITA2:23:07
  
 
11
Gregor Yates
Gregor Yates ('84)
GBR2:23:11
  
 PB
12
Sean Hogan
Sean Hogan ('87)
GBR2:23:34
  
 PB
13
Ollie Garrod
Ollie Garrod ('93)
GBR2:23:39
  
 PB
14
Johannes Arens
Johannes Arens ('90)
GER2:23:55
  
 PB
15
Liam Aldridge
Liam Aldridge ('86)
GBR2:24:03
  
 PB
16
Richard Ollington
Richard Ollington ('93)
GBR2:24:14
  
 PB
17
Neil Kevern
Neil Kevern ('90)
GBR2:24:14
  
 PB
18
Ed Bovingdon
Ed Bovingdon ('88)
GBR2:24:20
  
 PB
19
Anthony Woodward
Anthony Woodward ('83)
GBR2:24:39
  
 PB
20
Matthew Sutherland
Matthew Sutherland ('88)
GBR2:24:49
  
 PB
21
Jack Blaiklock
Jack Blaiklock ('88)
GBR2:24:53
  
 PB
22
Daniel Bagley
Daniel Bagley ('90)
GBR2:24:56
  
 PB
23
Dave Archer
Dave Archer ('82)
GBR2:25:04
  
 
24
Charlie Sandison
Charlie Sandison ('95)
GBR2:25:14
  
 PB
25
Paul Rodgers
Paul Rodgers ('81)
GBR2:25:16
  
 PB
26
Mata Javier De
Mata Javier De 
ESP2:25:32
  
 PB
27
Craig Ruddy
Craig Ruddy ('88)
GBR2:25:34
  
 SB
28
Michael Waddington
Michael Waddington ('90)
GBR2:25:35
  
 PB
29
Milan Watson
Milan Watson ('86)
GBR2:25:54
  
 PB
30
Robert Spencer
Robert Spencer ('90)
GBR2:25:56
  
 PB
31
Paul Molyneux
Paul Molyneux ('81)
GBR2:25:56
  
 SB
32
Hannes Rungger
Hannes Rungger ('82)
ITA2:26:06
  
 SB
33
Stephen Blake
Stephen Blake ('87)
GBR2:26:06
  
 PB
34
Nicholas Barry
Nicholas Barry ('86)
GBR2:26:12
  
 PB
35
Stuart Haynes
Stuart Haynes ('76)
GBR2:26:26
  
 PB
36
Farid Mukhamedzarifov
Farid Mukhamedzarifov ('73)
RUS2:26:27
  
 SB
37
Chris Williams
Chris Williams ('97)
GBR2:26:33
  
 PB
38
Peter Robinson
Peter Robinson ('84)
GBR2:26:36
  
 PB
39
Ben Leaman
Ben Leaman 
GBR2:26:39
  
 PB
40
Rob Scott
Rob Scott ('93)
GBR2:26:39
  
 PB
41
James Hoad
James Hoad ('92)
GBR2:26:43
  
 SB
42
Stephen Jackson
Stephen Jackson ('83)
GBR2:26:51
  
 
43
Ben Shearer
Ben Shearer ('76)
GBR2:26:59
  
 SB
44
Dale Seddon
Dale Seddon ('95)
GBR2:27:01
  
 PB
45
David Hudson
David Hudson ('81)
GBR2:27:32
  
 SB
46
Anthony Clark
Anthony Clark ('77)
GBR2:27:35
  
 PB
47
Valentin Harwardt
Valentin Harwardt ('77)
GER2:27:50
  
 SB
48
Gary Hegarty
Gary Hegarty ('86)
GBR2:28:06
  
 PB
49
Joe Hartley
Joe Hartley ('88)
GBR2:28:06
  
 PB
50
Andy Greenleaf
Andy Greenleaf ('82)
GBR2:28:13
  
 SB
51
Luis Schenk
Luis Schenk 
ITA2:28:13
  
 PB
52
Christopher Greenwood
Christopher Greenwood ('73)
GBR2:28:14
  
 SB
53
Rob Wilson
Rob Wilson ('87)
GBR2:28:15
  
 SB
54
Jack Bromley
Jack Bromley 
GBR2:28:20
  
 PB
55
Jamie Stephenson
Jamie Stephenson 
GBR2:28:22
  
 PB
56
Ben Heron
Ben Heron ('85)
GBR2:28:27
  
 PB
57
Danny Rock
Danny Rock ('81)
GBR2:28:27
  
 PB
58
Peter Tucker
Peter Tucker ('81)
GBR2:28:27
  
 SB
59
Thomas Almond
Thomas Almond ('90)
GBR2:28:30
  
 PB
60
Bjorn Wastvedt
Bjorn Wastvedt 
USA2:28:31
  
 PB
61
Rob Michaelson-Yeates
Rob Michaelson-Yeates ('79)
GBR2:28:33
  
 PB
62
John Payne
John Payne ('88)
GBR2:28:36
  
 PB
63
Ongeval Tom Van
Ongeval Tom Van 
BEL2:28:37
  
 PB
64
Alan Darby
Alan Darby ('83)
GBR2:28:40
  
 SB
65
Aran Davidson
Aran Davidson ('89)
GBR2:28:42
  
 PB
66
Christoforos Xenos
Christoforos Xenos ('84)
GRE2:28:50
  
 PB
67
Morten Urdal Bakke
Morten Urdal Bakke 
NOR2:28:53
  
 SB
68
Mark Angus
Mark Angus 
RSA2:29:00
  
 SB
69
Jonathan Walton
Jonathan Walton ('69)
GBR2:29:01
  
 SB
70
Donald Brooks
Donald Brooks 
GBR2:29:03
  
 PB
71
Derek Griffin
Derek Griffin 
IRL2:29:04
  
 PB
72
John Kinsella
John Kinsella 
IRL2:29:18
  
 PB
73
Matthew Kruger
Matthew Kruger 
USA2:29:19
  
 SB
74
Arthur Dickson-Bell
Arthur Dickson-Bell 
GBR2:29:19
  
 PB
75
Ben Shaw
Ben Shaw ('01)
GBR2:29:19
  
 PB
76
Alix Ramsier
Alix Ramsier ('88)
GBR2:29:36
  
 PB
77
Marcin Soszka
Marcin Soszka ('83)
POL2:29:39
  
 
78
Harry Lupton
Harry Lupton ('88)
GBR2:29:45
  
 PB
79
Peter Mackrell
Peter Mackrell ('82)
GBR2:29:52
  
 PB
80
John Sharp
John Sharp ('76)
GBR2:29:53
  
 PB
81
Ken Rideout
Ken Rideout 
USA2:29:54
  
 PB
82
Andrea Fraquelli
Andrea Fraquelli 
GBR2:29:56
  
 PB
83
Sebastian Hoenig
Sebastian Hoenig 
GER2:29:56
  
 PB
84
Nicholas Coyle
Nicholas Coyle 
GBR2:29:56
  
 PB
85
Eoin Hughes
Eoin Hughes ('85)
GBR2:29:57
  
 PB
86
David Hamilton
David Hamilton 
GBR2:29:58
  
 PB
87
Zach Dombi
Zach Dombi 
USA2:29:58
  
 PB
88
Anders Österlund
Anders Österlund ('73)
SWE2:30:04
  
 SB
89
Jack Ramm
Jack Ramm ('88)
GBR2:30:16
  
 PB
90
Ewan Cameron
Ewan Cameron ('80)
GBR2:30:34
  
 SB
91
Alistair McDonnell
Alistair McDonnell ('91)
GBR2:30:35
  
 PB
92
Tommy Hughes
Tommy Hughes ('60)
IRL2:30:46
  
 SB
93
Jay Smith
Jay Smith ('82)
GBR2:30:51
  
 PB
94
Brian O'Connor
Brian O'Connor ('79)
GBR2:30:53
  
 
95
Peter Baksh
Peter Baksh ('90)
GBR2:30:55
  
 PB
96
Villa Pablo Alonso
Villa Pablo Alonso 
ESP2:30:55
  
 PB
97
Jon Cracknell
Jon Cracknell ('82)
GBR2:30:56
  
 PB
98
Garry Morrow
Garry Morrow 
IRL2:30:58
  
 PB
99
Joe Dale
Joe Dale 
GBR2:30:59
  
 PB
100
Steven Yates
Steven Yates ('81)
GBR2:31:02
  
 PB
101
Steve Hobbs
Steve Hobbs ('72)
GBR2:31:02
  
 PB
102
Seamus Fearon
Seamus Fearon 
IRL2:31:03
  
 PB
103
Jack Arnold
Jack Arnold ('87)
GBR2:31:06
  
 SB
104
Mark Emmerson
Mark Emmerson 
GBR2:31:08
  
 PB
105
Ben Howard
Ben Howard 
GBR2:31:11
  
 PB
106
Jack Boswell
Jack Boswell ('98)
GBR2:31:11
  
 PB
107
Mohammed Elbayan
Mohammed Elbayan ('99)
GBR2:31:13
  
 PB
108
Tom Fairbrother
Tom Fairbrother ('88)
GBR2:31:16
  
 PB
109
Matthew Jeffries
Matthew Jeffries 
GBR2:31:18
  
 PB
110
Jonathan Roebuck
Jonathan Roebuck 
GBR2:31:23
  
 PB
111
Simon Fox
Simon Fox ('90)
GBR2:31:27
  
 PB
112
Ben Goddard
Ben Goddard ('84)
GBR2:31:28
  
 SB
113
Chris Burgoyne
Chris Burgoyne ('81)
GBR2:31:31
  
 PB
114
Luc Burnip
Luc Burnip ('99)
GBR2:31:36
  
 PB
115
Jonas Müller
Jonas Müller ('94)
GER2:31:42
  
 PB
116
James Macdonald
James Macdonald ('80)
GBR2:31:46
  
 PB
117
Vitor Rodrigues
Vitor Rodrigues 
USA2:31:50
  
 PB
118
Elliot Hind
Elliot Hind ('88)
GBR2:31:58
  
 PB
119
Lewis Rodgers
Lewis Rodgers ('90)
GBR2:31:58
  
 PB
120
Joseph Baker
Joseph Baker 
GBR2:32:01
  
 PB
121
Jack Kidd
Jack Kidd 
GBR2:32:04
  
 PB
122
Samuel Priestley
Samuel Priestley 
GBR2:32:13
  
 PB
123
Benjamin Howe
Benjamin Howe ('88)
GBR2:32:15
  
 PB
124
Orran Smith
Orran Smith 
GBR2:32:23
  
 PB
125
Matthew Nutt
Matthew Nutt ('85)
GBR2:32:26
  
 PB
126
Javier Muñoz
Javier Muñoz 
ESP2:32:29
  
 SB
127
Jason Baker
Jason Baker 
GBR2:32:31
  
 PB
128
Ugur Altan
Ugur Altan 
GBR2:32:40
  
 PB
129
James Ralston
James Ralston 
NZL2:32:41
  
 PB
130
Ben Tyler
Ben Tyler ('88)
GBR2:32:44
  
 PB
131
Liam McIntyre
Liam McIntyre 
GBR2:32:48
  
 PB
132
Gabriel Kliot
Gabriel Kliot 
ISR2:32:48
  
 PB
133
James Faudemer
James Faudemer ('91)
GBR2:32:51
  
 PB
134
Francesco Fagnani
Francesco Fagnani 
GBR2:32:56
  
 PB
135
Peter Lighting
Peter Lighting ('80)
GBR2:33:03
  
 SB
136
James Budde
James Budde ('81)
GBR2:33:03
  
 PB
137
Alex Milne
Alex Milne ('90)
GBR2:33:04
  
 
138
Edward Rees
Edward Rees ('96)
GBR2:33:07
  
 SB
139
Lee Baynton
Lee Baynton ('85)
GBR2:33:08
  
 PB
140
Nick Harris-Fry
Nick Harris-Fry ('88)
GBR2:33:11
  
 
141
Bradley Courtney-Pinn
Bradley Courtney-Pinn ('90)
GBR2:33:18
  
 PB
142
David Morris
David Morris 
GBR2:33:19
  
 PB
143
Richard Lilley
Richard Lilley 
GBR2:33:21
  
 PB
144
Michele Bucci
Michele Bucci 
ITA2:33:22
  
 PB
145
Chris Mason
Chris Mason ('83)
GBR2:33:22
  
 
146
Nick Bester
Nick Bester 
RSA2:33:26
  
 
147
Craig Taylor
Craig Taylor ('82)
GBR2:33:31
  
 PB
148
Kevin Francis
Kevin Francis ('77)
GBR2:33:35
  
 SB
149
John Borton
John Borton 
GBR2:33:37
  
 PB
150
James Broderick
James Broderick ('73)
GBR2:33:38
  
 PB
151
Andrew Barnes
Andrew Barnes 
GBR2:33:38
  
 PB
152
Jonathan Hilling
Jonathan Hilling 
GBR2:33:39
  
 PB
153
Stuart Farmer
Stuart Farmer ('76)
GBR2:33:40
  
 PB
154
Adrian Scullion
Adrian Scullion ('80)
GBR2:33:45
  
 PB
155
James Graham
James Graham 
GBR2:33:47
  
 PB
156
Ruth Marius Skeide
Ruth Marius Skeide 
NOR2:33:48
  
 PB
157
Flavio Sterchi
Flavio Sterchi 
SUI2:33:54
  
 PB
158
Wojciech Kopeć
Wojciech Kopeć ('86)
POL2:33:59
  
 
159
Steven Fletcher
Steven Fletcher 
GBR2:34:04
  
 PB
160
John Gilfedder
John Gilfedder 
GBR2:34:05
  
 PB
161
Richard Burman
Richard Burman 
SUI2:34:06
  
 PB
162
George Ravenhall
George Ravenhall 
GBR2:34:07
  
 PB
163
Marcus D'agrosa
Marcus D'agrosa 
GBR2:34:10
  
 PB
164
Nicholas Gemmell
Nicholas Gemmell 
GBR2:34:19
  
 PB
165
Hitoshi Saito
Hitoshi Saito 
GBR2:34:22
  
 PB
166
Ben Duncan
Ben Duncan ('88)
GBR2:34:23
  
 PB
167
Milan Campion
Milan Campion 
GBR2:34:25
  
 PB
168
Owain Morris
Owain Morris 
GBR2:34:27
  
 PB
169
John Whelan
John Whelan ('95)
USA2:34:28
  
 SB
170
Josh Pewter
Josh Pewter 
GBR2:34:28
  
 PB
171
Trevor Osborne
Trevor Osborne 
GBR2:34:30
  
 PB
172
Carl Delaney
Carl Delaney ('88)
GBR2:34:31
  
 PB
173
Andrew Cumine
Andrew Cumine 
GBR2:34:32
  
 PB
174
Chris Richardson
Chris Richardson ('90)
GBR2:34:34
  
 
175
James Hurrell
James Hurrell 
GBR2:34:38
  
 SB
176
Hughes Ben Nicholson
Hughes Ben Nicholson 
GBR2:34:38
  
 PB
177
Christopher Fawcett
Christopher Fawcett 
GBR2:34:39
  
 PB
178
Paddy O'Donnell
Paddy O'Donnell 
IRL2:34:39
  
 PB
179
Kim Bowling
Kim Bowling 
GBR2:34:43
  
 PB
180
Chris Holmes
Chris Holmes ('89)
GBR2:34:44
  
 PB
181
David Smale
David Smale ('91)
GBR2:34:44
  
 PB
182
David Prosser
David Prosser 
GBR2:34:46
  
 PB
183
Greg Walker
Greg Walker 
GBR2:34:46
  
 PB
184
Matt McDaniel
Matt McDaniel 
GBR2:34:48
  
 PB
185
Justin Crocker
Justin Crocker 
GBR2:34:51
  
 PB
186
Blaine Penny
Blaine Penny 
CAN2:34:52
  
 SB
187
Rob Elmore
Rob Elmore ('80)
GBR2:34:53
  
 PB
188
Dan Nugent
Dan Nugent 
GBR2:34:55
  
 PB
189
Phil Sanders
Phil Sanders ('72)
GBR2:34:59
  
 PB
190
Jack Foster
Jack Foster 
GBR2:35:13
  
 SB
191
Roberto Izquierdo
Roberto Izquierdo 
ESP2:35:15
  
 PB
192
Jeremiah Mushen
Jeremiah Mushen 
USA2:35:17
  
 PB
193
Michael Boucher
Michael Boucher 
GBR2:35:23
  
 PB
194
Iain Carroll
Iain Carroll 
GBR2:35:25
  
 PB
195
David Jordan
David Jordan 
GBR2:35:28
  
 PB
196
Gary Polhill
Gary Polhill 
GBR2:35:31
  
 PB
197
James Ellison
James Ellison 
GBR2:35:34
  
 PB
198
Stephen Magrath
Stephen Magrath 
GBR2:35:35
  
 PB
199
John Stone
John Stone 
GBR2:35:35
  
 PB
200
Leon Johnson
Leon Johnson ('77)
GBR2:35:37
  
 SB
201
Iain MacDonald
Iain MacDonald 
GBR2:35:39
  
 PB
202
Joseph Martin
Joseph Martin 
GBR2:35:39
  
 PB
203
Stuart Rawlinson
Stuart Rawlinson 
RSA2:35:46
  
 PB
204
David Wyeth
David Wyeth 
GBR2:35:46
  
 PB
205
Harald Thorstein
Harald Thorstein 
GBR2:35:51
  
 PB
206
Simone Flavio De
Simone Flavio De 
USA2:35:54
  
 PB
207
Gwylym Gibson
Gwylym Gibson 
GBR2:35:54
  
 PB
208
Dan Kelly
Dan Kelly 
GBR2:35:55
  
 PB
209
Eirik Gundersen
Eirik Gundersen 
NOR2:35:56
  
 PB
210
Thomas Shaw
Thomas Shaw 
GBR2:35:57
  
 PB
211
Christopher Dettmar
Christopher Dettmar ('70)
GBR2:35:57
  
 SB
212
Nick Collins
Nick Collins 
GBR2:35:58
  
 PB
234Alexander Lilja-CyronAlexander Lilja-Cyron DEN2:36:54
  
 PB
246
Andreas Höye
Andreas Höye ('84)
SWE2:37:11
  
 SB
278
Magnus Åhsberg
Magnus Åhsberg ('67)
SWE2:37:49
  
 PB
512
Johan Säfström
Johan Säfström ('83)
SWE2:42:36
  
 PB
557
Mathias Ösmark
Mathias Ösmark ('82)
SWE2:43:26
  
 SB
590Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)DEN2:44:10
  
 SB
651
Kait Vahter
Kait Vahter ('76)
EST2:45:19
  
 SB
764
Jari Mustonen
Jari Mustonen ('76)
FIN2:47:24
  
 PB
829
Margus Pirksaar
Margus Pirksaar ('74)
EST2:48:20
  
 SB
984
Mika Liitola
Mika Liitola ('82)
FIN2:50:17
  
 PB
1035
Kirill Kotsegarov
Kirill Kotsegarov 
EST2:50:58
  
 PB
1052Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)DEN2:51:09
  
 SB
1100
Kent Melin
Kent Melin ('72)
SWE2:51:43
  
 SB
1144
Edvin Mand
Edvin Mand 
EST2:52:14
  
 PB
1227
Filip Malm
Filip Malm ('91)
SWE2:53:09
  
 PB
1246
Indrek Mumm
Indrek Mumm ('68)
EST2:53:23
  
 SB
1522
Rauno Halonen
Rauno Halonen ('67)
SWE2:56:07
  
 SB
1531
Roger Altgenug
Roger Altgenug ('70)
SWE2:56:10
  
 PB
1547Jonas RasmussenJonas Rasmussen DEN2:56:19
  
 
1618
Antti Komonen
Antti Komonen ('68)
FIN2:56:56
  
 PB
1689
Mikael Näslund
Mikael Näslund ('78)
SWE2:57:32
  
 SB
1699Frederik SøbyFrederik Søby DEN2:57:34
  
 PB
1713Hansen Michael MorrisonHansen Michael Morrison DEN2:57:41
  
 PB
1742
Fredrik Zeitelberg
Fredrik Zeitelberg ('78)
SWE2:57:54
  
 SB
1928
Nikolaus Kostulas
Nikolaus Kostulas ('75)
SWE2:59:26
  
 SB
2046Morten KjaerulffMorten Kjaerulff ('91)DEN3:00:21
  
 PB
2288
Fredrik Hartman
Fredrik Hartman ('68)
SWE3:03:12
  
 PB
2313
Tuomas Mikkola
Tuomas Mikkola ('75)
FIN3:03:32
  
 PB
2506
Tarmo Hõbe
Tarmo Hõbe ('80)
EST3:05:24
  
 SB
2511
Anders Olausson
Anders Olausson ('69)
SWE3:05:27
  
 SB
2563
Micke Johansson
Micke Johansson 
SWE3:06:00
  
 
2566
Hui Zhao
Hui Zhao ('60)
SWE3:06:01
  
 PB
2658Michael CarlsenMichael Carlsen DEN3:07:16
  
 PB
2685Jakob HenningsenJakob Henningsen ('71)DEN3:07:38
  
 PB
2733Eskildsen Lars BøgeEskildsen Lars Bøge DEN3:08:13
  
 PB
2940
Rainer Virve
Rainer Virve ('76)
EST3:11:00
  
 SB
2982
Janne Nykänen
Janne Nykänen ('80)
FIN3:11:26
  
 PB
2993
Jan Öhman
Jan Öhman 
SWE3:11:31
  
 PB
3698
Antti Pitkanen
Antti Pitkanen ('87)
FIN3:18:55
  
 PB
3918
Petteri Naulapää
Petteri Naulapää ('68)
FIN3:21:13
  
 PB
3947
Kent Westerberg
Kent Westerberg 
SWE3:21:31
  
 PB
3984
Janno Kaljuvee
Janno Kaljuvee ('69)
EST3:21:50
  
 SB
4150
Niclas Sjögren
Niclas Sjögren ('66)
SWE3:23:24
  
 PB
4198
Staffan Palopää
Staffan Palopää 
SWE3:23:52
  
 PB
4257
Mikael Palade
Mikael Palade 
SWE3:24:25
  
 PB
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Joyciline Jepkosgei
Joyciline Jepkosgei ('93)
KEN2:17:43
  
 PB
2
Degitu Azimeraw
Degitu Azimeraw ('99)
ETH2:17:58
  
 PB
3
Ashete Bekele
Ashete Bekele ('88)
ETH2:18:18
  
 PB
4
Brigid Kosgei
Brigid Kosgei ('94)
KEN2:18:40
  
 SB
5
Lonah Chemtai Salpeter
Lonah Chemtai Salpeter ('88)
ISR2:18:54
  
 
6
Valary Aiyabei
Valary Aiyabei ('91)
KEN2:20:35
  
 SB
7
Joan Chelimo
Joan Chelimo ('90)
ROU2:21:23
  
 SB
8
Zeineba Yimer
Zeineba Yimer ('98)
ETH2:21:40
  
 SB
9
Tigist Girma
Tigist Girma ('93)
ETH2:22:45
  
 SB
10
Charlotte Purdue
Charlotte Purdue ('91)
GBR2:23:26
  
 PB
11
Birhane Dibaba
Birhane Dibaba ('93)
ETH2:24:21
  
 SB
12
Sinead Diver
Sinead Diver ('77)
AUS2:27:16
  
 SB
13
Alemu Megertu
Alemu Megertu ('97)
ETH2:27:18
  
 SB
14
Eloise Wellings
Eloise Wellings ('82)
AUS2:29:42
  
 PB
15
Rose Harvey
Rose Harvey ('92)
GBR2:29:45
  
 PB
16
Samantha Harrison
Samantha Harrison ('95)
GBR2:32:22
  
 PB
17
Natasha Cockram
Natasha Cockram ('92)
GBR2:32:32
  
 
18
Becky Briggs
Becky Briggs 
GBR2:34:34
  
 PB
19
Naomi Mitchell
Naomi Mitchell ('92)
GBR2:38:06
  
 
20
Dylan Hassett
Dylan Hassett ('93)
IRL2:39:28
  
 
11883
Inga-Lill Strand
Inga-Lill Strand ('49)
SWE5:46:25
  
 PB
Finale B
1
Shalane Flanagan
Shalane Flanagan ('81)
USA2:35:04
  
 SB
2
Chloe Richardson
Chloe Richardson ('93)
GBR2:37:08
  
 PB
3
Sarah Webster
Sarah Webster ('79)
GBR2:41:24
  
 PB
4
Melanie Wilkins
Melanie Wilkins ('90)
GBR2:42:05
  
 PB
5
Katelyn Ridgway
Katelyn Ridgway ('02)
GBR2:42:30
  
 PB
6
Emma Styles
Emma Styles ('84)
GBR2:42:41
  
 PB
7
Laura Thomas
Laura Thomas ('93)
GBR2:46:16
  
 PB
8
Johanna O'Regan
Johanna O'Regan ('82)
GBR2:46:50
  
 SB
9
Emma Taylor
Emma Taylor ('85)
GBR2:47:11
  
 PB
10
Lucy Charles-Barclay
Lucy Charles-Barclay ('93)
GBR2:47:53
  
 PB
11
Holly Rush
Holly Rush ('77)
GBR2:48:04
  
 SB
12
Abigail Woolaston
Abigail Woolaston ('02)
GBR2:48:09
  
 PB
13
Suzanne London
Suzanne London 
GBR2:48:18
  
 PB
14
Fhogartaigh Caoimhe Nic
Fhogartaigh Caoimhe Nic 
GBR2:48:25
  
 PB
15
Katie King
Katie King ('89)
GBR2:48:30
  
 PB
16
Hannah Lord
Hannah Lord ('90)
GBR2:48:36
  
 PB
17
Annie Birch
Annie Birch 
GBR2:48:42
  
 PB
18
Gemma Hillier-Moses
Gemma Hillier-Moses ('88)
GBR2:49:26
  
 PB
19
Angela Moll
Angela Moll 
USA2:49:29
  
 SB
20
Mabel Beckett
Mabel Beckett ('95)
GBR2:49:30
  
 PB
21
Ania Maria Gabb
Ania Maria Gabb ('84)
GBR2:49:48
  
 PB
22
Annabel Granger
Annabel Granger ('73)
GBR2:49:48
  
 SB
23
Lauren Cooper
Lauren Cooper ('94)
GBR2:49:49
  
 PB
24
Vicky Fouhy
Vicky Fouhy ('90)
GBR2:49:51
  
 PB
25
Claire Grima
Claire Grima ('77)
GBR2:50:30
  
 SB
26
Lucy Mapp
Lucy Mapp ('91)
GBR2:50:46
  
 PB
27
Kali Cavey
Kali Cavey 
IRL2:50:54
  
 PB
28
Sioned Howells
Sioned Howells ('92)
GBR2:50:57
  
 PB
29
Steph McCall
Steph McCall ('93)
GBR2:51:23
  
 SB
30
Susan McDonald
Susan McDonald ('67)
GBR2:51:27
  
 PB
31
Sarah Kruger
Sarah Kruger 
GBR2:51:33
  
 PB
32
Alison McEwing
Alison McEwing ('87)
GBR2:51:47
  
 PB
33
Jenna McGrevey
Jenna McGrevey ('87)
GBR2:52:01
  
 PB
34
Alice Thackray
Alice Thackray ('89)
GBR2:52:15
  
 PB
35
Carolina Pena
Carolina Pena 
CHI2:52:55
  
 SB
36
Sharada Maddox
Sharada Maddox 
USA2:53:07
  
 PB
37
Nicole Green
Nicole Green ('85)
GBR2:53:18
  
 PB
38
Hazel Jackson
Hazel Jackson ('93)
GBR2:53:26
  
 PB
39
Rachel Hall
Rachel Hall ('82)
GBR2:53:35
  
 PB
40
Sarah Hunter
Sarah Hunter ('88)
GBR2:53:36
  
 PB
41
Jessica Saunders
Jessica Saunders ('93)
GBR2:53:39
  
 PB
42
Gillian McCrory
Gillian McCrory ('78)
IRL2:53:41
  
 PB
43
Susan Lewis
Susan Lewis ('76)
GBR2:54:24
  
 PB
44
Mariana Marques
Mariana Marques 
POR2:54:28
  
 PB
45
Victoria Williams
Victoria Williams 
GBR2:54:32
  
 PB
46
Sarah Gurney
Sarah Gurney ('71)
GBR2:54:43
  
 PB
47
Helen Record
Helen Record 
GBR2:54:49
  
 PB
48
Rachel Owen
Rachel Owen ('90)
GBR2:54:52
  
 PB
49
Claire Howard
Claire Howard ('70)
GBR2:55:05
  
 PB
50
Rachael Mulvey
Rachael Mulvey ('91)
GBR2:55:10
  
 PB
51
Elaine McGuckin
Elaine McGuckin ('82)
GBR2:55:15
  
 PB
52
Natalie Seymour
Natalie Seymour ('86)
GBR2:55:16
  
 PB
53
Vicky Wright
Vicky Wright ('77)
GBR2:55:17
  
 
54
Zelah Morrall
Zelah Morrall ('69)
GBR2:55:18
  
 SB
55
Alexandra McClelland
Alexandra McClelland 
GBR2:55:18
  
 PB
56
Samantha Mare
Samantha Mare 
GBR2:55:23
  
 PB
57
April James-Welsh
April James-Welsh ('77)
GBR2:55:47
  
 PB
58Lisa BjurströmLisa Bjurström ('86)SWE2:55:51
  
 PB
59
Charlie Hanson
Charlie Hanson ('90)
GBR2:56:12
  
 PB
60
Zoe Cowell-Jones
Zoe Cowell-Jones ('81)
GBR2:56:22
  
 PB
61
Rebecca Harrison
Rebecca Harrison ('78)
GBR2:56:27
  
 PB
62
Emily Marchant
Emily Marchant 
GBR2:56:36
  
 PB
63
Elizabeth Dimond
Elizabeth Dimond 
GBR2:56:37
  
 PB
64
Louisa Robbins
Louisa Robbins 
GBR2:56:52
  
 PB
65
Fenella Moore
Fenella Moore 
GBR2:56:55
  
 PB
66
Polly Warrack
Polly Warrack ('91)
GBR2:56:59
  
 PB
67
Chelsea Baker
Chelsea Baker ('90)
GBR2:57:11
  
 PB
68
Karolina Wasniewska
Karolina Wasniewska ('80)
POL2:57:16
  
 SB
69
Georgina Wiley
Georgina Wiley 
GBR2:57:23
  
 PB
70
Natalie Burns
Natalie Burns ('84)
GBR2:57:23
  
 PB
71
Emily Freeman
Emily Freeman 
GBR2:57:29
  
 PB
72
Catherine Charlton
Catherine Charlton ('79)
GBR2:57:37
  
 PB
73
Vicky Baddick
Vicky Baddick 
GBR2:57:39
  
 PB
74
Lena Surilov
Lena Surilov 
GBR2:57:39
  
 PB
75
Tracy English
Tracy English ('76)
GBR2:57:47
  
 PB
76
Ellie Monks
Ellie Monks ('83)
GBR2:57:48
  
 PB
77
Nikki Woodyard
Nikki Woodyard ('78)
GBR2:57:52
  
 
78
Claire Thomas
Claire Thomas 
GBR2:57:54
  
 PB
79
Victoria Lawson
Victoria Lawson ('83)
GBR2:57:55
  
 PB
80
Morales María Regina Henriette Yamin
Morales María Regina Henriette Yamin 
MEX2:57:56
  
 PB
81
Catriona Fraser
Catriona Fraser ('90)
GBR2:58:02
  
 PB
82
Catriona Paterson
Catriona Paterson ('88)
GBR2:58:02
  
 PB
83
Marie Dasler
Marie Dasler ('68)
SWE2:58:04
  
 PB
84
Charlotte Ragan
Charlotte Ragan ('88)
GBR2:58:17
  
 PB
85
Kay Neesam
Kay Neesam ('67)
GBR2:58:18
  
 PB
86
Allison Blackmore
Allison Blackmore 
GBR2:58:22
  
 SB
87
Lorna Young
Lorna Young ('88)
GBR2:58:26
  
 PB
88
Rachel Boswell
Rachel Boswell 
GBR2:58:27
  
 PB
89
Kelly Dicks
Kelly Dicks ('89)
GBR2:58:41
  
 PB
90
Caroline Warrington
Caroline Warrington ('77)
GBR2:58:43
  
 SB
91
Karima Harris
Karima Harris 
GBR2:58:51
  
 PB
92
Inez-Anne Haagen
Inez-Anne Haagen 
NED2:58:53
  
 PB
93
Janine Makaronidis
Janine Makaronidis 
GBR2:59:00
  
 PB
94
Anne Theisen
Anne Theisen 
USA2:59:11
  
 SB
95
Laura Trimble
Laura Trimble ('82)
GBR2:59:15
  
 
96
Abbie Pearse
Abbie Pearse 
GBR2:59:15
  
 PB
97
Victoria Ratcliffe
Victoria Ratcliffe ('75)
GBR2:59:21
  
 SB
98
Lindsey Colman
Lindsey Colman ('81)
GBR2:59:24
  
 PB
99
Iris Klein
Iris Klein 
MGL2:59:36
  
 SB
100
Hannah Pullen
Hannah Pullen ('88)
GBR2:59:47
  
 PB
101
Jackie Stretton
Jackie Stretton ('86)
GBR2:59:51
  
 SB
102
Henrietta Mills
Henrietta Mills ('91)
GBR2:59:55
  
 PB
103
Lisa Rooney
Lisa Rooney 
GBR3:00:04
  
 SB
104
Eliza Hawthorn
Eliza Hawthorn 
GBR3:00:08
  
 PB
105
Margaret Beever
Margaret Beever ('78)
GBR3:00:14
  
 SB
106
Jessica Anand
Jessica Anand ('92)
GBR3:00:26
  
 PB
107
Gill Pearson
Gill Pearson 
GBR3:00:34
  
 PB
108
Gill Bland
Gill Bland ('82)
GBR3:00:34
  
 
109
Claire McErlean
Claire McErlean 
GBR3:00:34
  
 PB
110
Samantha Harrison
Samantha Harrison ('95)
GBR3:00:42
  
 SB
111
Elena Kamyshnya
Elena Kamyshnya 
RUS3:00:43
  
 PB
112
Katherine Sargeant
Katherine Sargeant 
IRL3:00:51
  
 PB
113
Wioletta Kierczynska
Wioletta Kierczynska 
POL3:00:56
  
 PB
241Lise FriisLise Friis ('72)DEN3:09:20
  
 SB
303
Helena Olmås
Helena Olmås ('79)
SWE3:11:52
  
 PB
364
Diana Kaljuvee
Diana Kaljuvee ('78)
EST3:14:09
  
 PB
387
Annette Nilsson Springare
Annette Nilsson Springare ('73)
SWE3:15:13
  
 PB
537
Maria Göransson
Maria Göransson ('76)
SWE3:20:06
  
 SB
585
Anna-Kaisa Pietiläinen
Anna-Kaisa Pietiläinen 
FIN3:21:12
  
 PB
745
Nele Laev
Nele Laev ('84)
EST3:25:05
  
 PB
757
Eveli Rebane
Eveli Rebane ('74)
EST3:25:25
  
 PB
762
Kristina Maria Holm
Kristina Maria Holm ('69)
SWE3:25:30
  
 PB
875
Kairit Fitzgerald
Kairit Fitzgerald 
EST3:27:53
  
 PB
881
Katarina Persson
Katarina Persson ('72)
SWE3:28:03
  
 PB
986
Sara Asmoarp
Sara Asmoarp ('90)
SWE3:30:05
  
 PB
1109
Evely Mattus
Evely Mattus ('77)
EST3:32:20
  
 PB
1175
Ingela Gahne
Ingela Gahne ('64)
SWE3:33:23
  
 SB
1317
Merike Muru
Merike Muru ('66)
EST3:35:29
  
 SB
1563
Mikaela Hedin
Mikaela Hedin 
SWE3:39:33
  
 PB
1577
Liv Andersson
Liv Andersson 
SWE3:39:50
  
 PB
1585Line KantsøLine Kantsø DEN3:39:57
  
 PB
1602Nicoline MillerNicoline Miller ('70)DEN3:40:05
  
 SB
1616
Sofia Bengtsson Cerne
Sofia Bengtsson Cerne ('96)
SWE3:40:20
  
 PB
1628
Tuula Skinner
Tuula Skinner ('75)
FIN3:40:32
  
 PB
1782Gitte Kyst CarlsenGitte Kyst Carlsen ('81)DEN3:42:47
  
 SB
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
Vincent Torotich
Vincent Torotich ('90)
KEN1:01:25
  
 SB
Mosinet Geremew
Mosinet Geremew ('92)
ETH1:01:25
  
 SB
Berhanu Legesse
Berhanu Legesse ('94)
ETH1:01:25
  
 SB
Sisay Lemma
Sisay Lemma ('90)
ETH1:01:26
  
 
Evans Chebet
Evans Chebet ('88)
KEN1:01:26
  
 PB
Shura Kitata
Shura Kitata ('96)
ETH1:02:59
  
 SB
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR1:05:11
  
 
Weynay Ghebreselassie
Weynay Ghebreselassie ('94)
GBR1:05:12
  
 SB
Mohamud Aadan
Mohamud Aadan ('90)
GBR1:05:14
  
 
Jonathan Mellor
Jonathan Mellor ('86)
GBR1:05:16
  
 
Tristan Woodfine
Tristan Woodfine ('93)
CAN1:05:22
  
 
Josh Griffiths
Josh Griffiths ('93)
GBR1:05:46
  
 
Matthew Leach
Matthew Leach ('93)
GBR1:07:27
  
 SB
Andrew Davies
Andrew Davies ('79)
GBR1:07:27
  
 SB
Charlie Hulson
Charlie Hulson ('93)
GBR1:07:27
  
 
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR1:07:27
  
 
Jamie Crowe
Jamie Crowe ('95)
GBR1:07:28
  
 
Josh Lunn
Josh Lunn ('92)
GBR1:07:45
  
 
Nicholas Torry
Nicholas Torry ('77)
GBR1:07:45
  
 SB
Eoghan Totten
Eoghan Totten ('93)
IRL1:08:04
  
 SB
Dan Nash
Dan Nash ('94)
GBR1:08:56
  
 SB
Anders Österlund
Anders Österlund ('73)
SWE1:12:51
  
 SB
Andreas Höye
Andreas Höye ('84)
SWE1:16:27
  
 SB
Alexander Lilja-CyronAlexander Lilja-Cyron DEN1:16:55
  
 PB
Kirill Kotsegarov
Kirill Kotsegarov 
EST1:17:01
  
 PB
Magnus Åhsberg
Magnus Åhsberg ('67)
SWE1:18:31
  
 SB
Mathias Ösmark
Mathias Ösmark ('82)
SWE1:19:31
  
 SB
Johan Säfström
Johan Säfström ('83)
SWE1:19:58
  
 PB
Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)DEN1:21:31
  
 
Kait Vahter
Kait Vahter ('76)
EST1:22:34
  
 
Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)DEN1:22:48
  
 
Kent Melin
Kent Melin ('72)
SWE1:23:23
  
 PB
Margus Pirksaar
Margus Pirksaar ('74)
EST1:23:59
  
 
Morten KjaerulffMorten Kjaerulff ('91)DEN1:24:27
  
 
Indrek Mumm
Indrek Mumm ('68)
EST1:24:32
  
 
Edvin Mand
Edvin Mand 
EST1:24:47
  
 PB
Jonas RasmussenJonas Rasmussen DEN1:25:21
  
 
Filip Malm
Filip Malm ('91)
SWE1:26:23
  
 PB
Roger Altgenug
Roger Altgenug ('70)
SWE1:26:41
  
 
Hansen Michael MorrisonHansen Michael Morrison DEN1:27:04
  
 PB
Nikolaus Kostulas
Nikolaus Kostulas ('75)
SWE1:27:06
  
 PB
Fredrik Hartman
Fredrik Hartman ('68)
SWE1:27:14
  
 PB
Rauno Halonen
Rauno Halonen ('67)
SWE1:27:33
  
 PB
Frederik SøbyFrederik Søby DEN1:28:10
  
 PB
Fredrik Zeitelberg
Fredrik Zeitelberg ('78)
SWE1:28:12
  
 
Anders Olausson
Anders Olausson ('69)
SWE1:28:18
  
 
Hui Zhao
Hui Zhao ('60)
SWE1:28:23
  
 
Mikael Näslund
Mikael Näslund ('78)
SWE1:28:41
  
 SB
Tarmo Hõbe
Tarmo Hõbe ('80)
EST1:29:07
  
 
Rainer Virve
Rainer Virve ('76)
EST1:29:07
  
 PB
Micke Johansson
Micke Johansson 
SWE1:29:41
  
 PB
Jonas Reinhammar
Jonas Reinhammar 
SWE1:30:09
  
 PB
Jan Öhman
Jan Öhman 
SWE1:30:45
  
 PB
Jakob HenningsenJakob Henningsen ('71)DEN1:31:14
  
 PB
Staffan Palopää
Staffan Palopää 
SWE1:33:38
  
 PB
Eskildsen Lars BøgeEskildsen Lars Bøge DEN1:33:45
  
 PB
Michael CarlsenMichael Carlsen DEN1:34:07
  
 PB
Claus Beck SchmidtClaus Beck Schmidt DEN1:35:01
  
 PB
Janno Kaljuvee
Janno Kaljuvee ('69)
EST1:35:04
  
 SB
Kent Westerberg
Kent Westerberg 
SWE1:35:05
  
 PB
Torben JessenTorben Jessen DEN1:35:10
  
 PB
Sender ClausenSender Clausen ('88)DEN1:35:18
  
 PB
Max DamborgMax Damborg DEN1:35:25
  
 PB
Roland Nemeth
Roland Nemeth 
EST1:35:34
  
 PB
Niclas Sjögren
Niclas Sjögren ('66)
SWE1:35:47
  
 
Kent SørensenKent Sørensen ('74)DEN1:37:02
  
 
Peter Långström
Peter Långström ('72)
SWE1:37:35
  
 PB
Christian Valdemar MathiesenChristian Valdemar Mathiesen DEN1:37:51
  
 PB
Martin Cousins
Martin Cousins 
SWE1:38:16
  
 PB
Bent HansenBent Hansen DEN1:41:26
  
 PB
Nilsson Dennis RaithNilsson Dennis Raith DEN1:42:10
  
 PB
Pierre Depruneaux
Pierre Depruneaux 
SWE1:42:24
  
 PB
Kim RusholtKim Rusholt DEN1:42:27
  
 PB
Kenni OlsenKenni Olsen DEN1:42:46
  
 PB
Martin Langebjerg MadsenMartin Langebjerg Madsen DEN1:42:54
  
 PB
Tanel Väli
Tanel Väli 
EST1:43:02
  
 PB
Claus FrelovClaus Frelov ('58)DEN1:43:09
  
 PB
Poul LindbergPoul Lindberg ('60)DEN1:43:18
  
 PB
Mats Karlsson
Mats Karlsson 
SWE1:43:26
  
 PB
Peter MartensPeter Martens DEN1:43:29
  
 PB
Mikael Engqvist
Mikael Engqvist 
SWE1:43:54
  
 PB
Mikael Palade
Mikael Palade 
SWE1:44:03
  
 PB
Per Vestberg
Per Vestberg 
SWE1:44:03
  
 PB
Magnus Grinnbeack
Magnus Grinnbeack 
SWE1:44:28
  
 PB
Balle Kasper MützeBalle Kasper Mütze DEN1:45:01
  
 PB
Daniel Algotsson
Daniel Algotsson 
SWE1:45:22
  
 PB
Jan Olsson
Jan Olsson ('70)
SWE1:45:23
  
 PB
Alexander Lindgren
Alexander Lindgren 
SWE1:45:33
  
 PB
Niclas Östman
Niclas Östman 
SWE1:45:33
  
 PB
Thomas Samuelsson
Thomas Samuelsson 
SWE1:45:33
  
 PB
Peder Sjölin
Peder Sjölin 
SWE1:45:33
  
 PB
Kim Charlie Strandberg
Kim Charlie Strandberg 
SWE1:45:33
  
 PB
Morten BlockMorten Block DEN1:45:55
  
 PB
Indrek Vaher
Indrek Vaher ('73)
EST1:46:22
  
 PB
Alexander Dahlmann
Alexander Dahlmann ('73)
SWE1:46:26
  
 PB
Tobias Karlsson
Tobias Karlsson 
SWE1:46:40
  
 PB
Simon LyngSimon Lyng DEN1:47:03
  
 PB
Martin StaehrMartin Staehr DEN1:47:25
  
 PB
Bengt Olof Jorinder
Bengt Olof Jorinder 
SWE1:47:35
  
 PB
Peter Stensgaard MoerchPeter Stensgaard Moerch DEN1:47:36
  
 PB
Daniel Lindberg
Daniel Lindberg 
SWE1:47:56
  
 PB
Jens PalmJens Palm DEN1:48:14
  
 PB
Thomas Rowland
Thomas Rowland 
SWE1:48:27
  
 PB
Mathias Johansson
Mathias Johansson ('67)
SWE1:48:31
  
 PB
Bo Boulund KnudsenBo Boulund Knudsen DEN1:48:44
  
 PB
Jonas Delin
Jonas Delin 
SWE1:48:47
  
 PB
Johan Nilerud
Johan Nilerud 
SWE1:49:23
  
 PB
Paavo Rebane
Paavo Rebane 
EST1:49:57
  
 PB
Thomas HaugaardThomas Haugaard DEN1:50:00
  
 PB
Benny SørensenBenny Sørensen DEN1:50:09
  
 PB
Patrik Lindell
Patrik Lindell 
SWE1:50:10
  
 PB
Ola Ringdahl
Ola Ringdahl 
SWE1:50:10
  
 PB
Anders Skov NielsenAnders Skov Nielsen DEN1:50:15
  
 PB
Bent PedersenBent Pedersen DEN1:51:09
  
 PB
Eltorp Gert DragsbaekEltorp Gert Dragsbaek DEN1:51:15
  
 PB
Robert Eriksson
Robert Eriksson ('75)
SWE1:51:17
  
 PB
Aivar Taro
Aivar Taro 
EST1:51:21
  
 PB
Simmo Põllu
Simmo Põllu 
EST1:51:31
  
 PB
Stefan Paersson
Stefan Paersson 
SWE1:52:50
  
 PB
Lars Ryding
Lars Ryding 
SWE1:53:08
  
 PB
Thorkild JensenThorkild Jensen DEN1:53:12
  
 PB
Shu Wang NgaiShu Wang Ngai DEN1:53:14
  
 PB
Lange Kristian KjærgaardLange Kristian Kjærgaard DEN1:54:20
  
 PB
Christian HalbergChristian Halberg DEN1:54:49
  
 PB
Hans ChristensenHans Christensen DEN1:54:57
  
 PB
Philip Oster
Philip Oster 
SWE1:55:23
  
 PB
Michael LykkeMichael Lykke DEN1:55:24
  
 PB
Ulf Stromsten
Ulf Stromsten 
SWE1:55:31
  
 PB
Lars Aage SoerensenLars Aage Soerensen DEN1:56:05
  
 PB
Ole SixhoeiOle Sixhoei DEN1:56:07
  
 PB
Ole Pii JohannessenOle Pii Johannessen DEN1:56:22
  
 PB
Patrik Karlsson
Patrik Karlsson 
SWE1:56:49
  
 PB
Håkan Pärsson
Håkan Pärsson 
SWE1:56:51
  
 PB
Niklas Andersson
Niklas Andersson ('78)
SWE1:56:52
  
 SB
Lasse Holboell Westh NielsenLasse Holboell Westh Nielsen DEN1:57:15
  
 PB
Carl Spik
Carl Spik 
SWE1:57:22
  
 PB
Kim Lunden
Kim Lunden 
SWE1:57:26
  
 PB
Benny Hjalmarsson
Benny Hjalmarsson 
SWE1:57:27
  
 PB
Lars Kjellberg
Lars Kjellberg 
SWE1:57:35
  
 PB
Henrik MützeHenrik Mütze DEN1:58:07
  
 PB
Stefan Andersson
Stefan Andersson ('67)
SWE1:58:16
  
 SB
Margus Merivälja
Margus Merivälja ('78)
EST1:58:16
  
 SB
Carl Axel Pärsson
Carl Axel Pärsson 
SWE1:58:21
  
 PB
Karl-Peter Abelson
Karl-Peter Abelson 
SWE1:58:34
  
 PB
Henrik Ole BartholomaeussenHenrik Ole Bartholomaeussen DEN1:58:39
  
 PB
Allan SørensenAllan Sørensen DEN1:58:41
  
 PB
Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)DEN1:59:15
  
 PB
Peter PoulsenPeter Poulsen DEN1:59:50
  
 PB
Dario Aganovic
Dario Aganovic 
SWE2:00:23
  
 PB
Uwe LorentzenUwe Lorentzen ('64)DEN2:00:25
  
 PB
Henrik HobelHenrik Hobel ('64)DEN2:00:27
  
 PB
Martin Carlberg
Martin Carlberg 
SWE2:01:19
  
 PB
Finn PoulsenFinn Poulsen DEN2:01:34
  
 PB
Niklas Clinteros
Niklas Clinteros 
SWE2:01:36
  
 PB
Alar Siemann
Alar Siemann 
EST2:01:39
  
 PB
Jens Godtfred AndersenJens Godtfred Andersen DEN2:02:28
  
 PB
Carsten DahlCarsten Dahl DEN2:02:33
  
 PB
Aron Fransson
Aron Fransson 
SWE2:02:40
  
 PB
Per Tankred HolmPer Tankred Holm DEN2:02:51
  
 PB
Jacob Krogsgaard RiiseJacob Krogsgaard Riise DEN2:02:53
  
 PB
Christer Andersson
Christer Andersson 
SWE2:03:53
  
 PB
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('82)
SWE2:04:54
  
 PB
Ole AundalOle Aundal DEN2:05:04
  
 PB
Peter Svedberg
Peter Svedberg 
SWE2:05:30
  
 PB
Michael Malm
Michael Malm 
SWE2:05:51
  
 PB
Per JensenPer Jensen DEN2:06:31
  
 PB
Anders AggerholmAnders Aggerholm DEN2:06:46
  
 PB
Christian LangballeChristian Langballe DEN2:06:50
  
 PB
Johnny BroeJohnny Broe DEN2:07:18
  
 PB
Per Johansson
Per Johansson ('66)
SWE2:08:03
  
 PB
Lars Bjerregaard JessenLars Bjerregaard Jessen DEN2:08:37
  
 PB
Åke Palmqvist
Åke Palmqvist ('46)
SWE2:10:01
  
 
Anders Holmqvist
Anders Holmqvist ('69)
SWE2:11:11
  
 PB
Zoltan Fülep
Zoltan Fülep 
SWE2:11:16
  
 PB
Boris Tranberg
Boris Tranberg 
SWE2:11:16
  
 PB
Birger Lund-RasmussenBirger Lund-Rasmussen DEN2:11:25
  
 PB
Christian Wass
Christian Wass 
SWE2:13:09
  
 PB
Marcel Elzerqvist
Marcel Elzerqvist 
SWE2:13:12
  
 PB
Jakob ToftJakob Toft DEN2:13:29
  
 PB
Jack CowlandJack Cowland ('59)DEN2:15:37
  
 PB
Allan PedersenAllan Pedersen ('68)DEN2:15:37
  
 PB
Lars Bundgaard PedersenLars Bundgaard Pedersen DEN2:16:07
  
 PB
Jonas Bjoern HeilesenJonas Bjoern Heilesen DEN2:17:02
  
 PB
Petter Axby
Petter Axby 
SWE2:17:58
  
 PB
Jan-Åke Eriksson
Jan-Åke Eriksson 
SWE2:18:01
  
 PB
Hans MeulengrachtHans Meulengracht DEN2:19:13
  
 PB
Klaus PedersenKlaus Pedersen DEN2:19:35
  
 PB
Helge JørgensenHelge Jørgensen DEN2:21:22
  
 PB
Henrik Winther-OlsenHenrik Winther-Olsen DEN2:23:01
  
 PB
Flemming JoensenFlemming Joensen DEN2:23:59
  
 PB
Lars Delhage
Lars Delhage 
SWE2:24:57
  
 PB
Per KofoedPer Kofoed DEN2:25:47
  
 PB
Peter OlsenPeter Olsen DEN2:25:56
  
 
Jesper RolandsenJesper Rolandsen DEN2:28:43
  
 PB
Lars ThorsenLars Thorsen DEN2:29:39
  
 PB
Hans Westerback
Hans Westerback 
SWE2:30:00
  
 PB
Magnus Krüger
Magnus Krüger 
SWE2:31:59
  
 PB
Finn Madsen
Finn Madsen 
SWE2:33:18
  
 PB
Carsten StaehrCarsten Staehr DEN2:36:27
  
 PB
Uwe MailandUwe Mailand DEN2:37:53
  
 PB
Martin MoneauxMartin Moneaux DEN2:38:05
  
 PB
Moneaux Francois KofoedMoneaux Francois Kofoed DEN2:38:06
  
 PB
Uffe David TeilmannUffe David Teilmann DEN2:38:06
  
 PB
Lars-Bertil Holmberg
Lars-Bertil Holmberg 
SWE2:41:55
  
 PB
Allan JensenAllan Jensen DEN2:42:57
  
 PB
Dan Malm
Dan Malm 
SWE2:52:13
  
 PB
Soren ThorvaldSoren Thorvald DEN2:55:51
  
 PB
Soren JensenSoren Jensen DEN2:59:38
  
 PB
Michael FrederiksenMichael Frederiksen DEN3:38:51
  
 PB
Lasse HinkeLasse Hinke DEN3:42:40
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
Joyciline Jepkosgei
Joyciline Jepkosgei ('93)
KEN1:08:51
  
 
Lonah Chemtai Salpeter
Lonah Chemtai Salpeter ('88)
ISR1:08:51
  
 
Zeineba Yimer
Zeineba Yimer ('98)
ETH1:08:51
  
 SB
Degitu Azimeraw
Degitu Azimeraw ('99)
ETH1:08:52
  
 SB
Ashete Bekele
Ashete Bekele ('88)
ETH1:08:52
  
 SB
Brigid Kosgei
Brigid Kosgei ('94)
KEN1:08:52
  
 
Valary Aiyabei
Valary Aiyabei ('91)
KEN1:08:52
  
 
Joan Chelimo
Joan Chelimo ('90)
ROU1:08:52
  
 
Tigist Girma
Tigist Girma ('93)
ETH1:08:52
  
 PB
Birhane Dibaba
Birhane Dibaba ('93)
ETH1:08:52
  
 SB
Alemu Megertu
Alemu Megertu ('97)
ETH1:08:52
  
 SB
Charlotte Purdue
Charlotte Purdue ('91)
GBR1:11:44
  
 
Sinead Diver
Sinead Diver ('77)
AUS1:12:26
  
 SB
Rose Harvey
Rose Harvey ('92)
GBR1:13:28
  
 PB
Samantha Harrison
Samantha Harrison ('95)
GBR1:13:28
  
 
Eloise Wellings
Eloise Wellings ('82)
AUS1:14:36
  
 SB
Natasha Cockram
Natasha Cockram ('92)
GBR1:14:37
  
 
Naomi Mitchell
Naomi Mitchell ('92)
GBR1:15:19
  
 
Becky Briggs
Becky Briggs 
GBR1:15:20
  
 SB
Dylan Hassett
Dylan Hassett ('93)
IRL1:15:24
  
 SB
Lisa BjurströmLisa Bjurström ('86)SWE1:27:02
  
 PB
Marie Dasler
Marie Dasler ('68)
SWE1:27:14
  
 
Lise FriisLise Friis ('72)DEN1:31:26
  
 SB
Helena Olmås
Helena Olmås ('79)
SWE1:32:13
  
 PB
Annette Nilsson Springare
Annette Nilsson Springare ('73)
SWE1:34:41
  
 PB
Diana Kaljuvee
Diana Kaljuvee ('78)
EST1:34:51
  
 PB
Maria Göransson
Maria Göransson ('76)
SWE1:39:58
  
 SB
Merike Muru
Merike Muru ('66)
EST1:40:09
  
 
Eveli Rebane
Eveli Rebane ('74)
EST1:40:28
  
 PB
Kristina Maria Holm
Kristina Maria Holm ('69)
SWE1:40:33
  
 PB
Nele Laev
Nele Laev ('84)
EST1:40:35
  
 
Gitte Kyst CarlsenGitte Kyst Carlsen ('81)DEN1:41:19
  
 SB
Sara Asmoarp
Sara Asmoarp ('90)
SWE1:42:39
  
 PB
Kairit Fitzgerald
Kairit Fitzgerald 
EST1:43:03
  
 PB
Katarina Persson
Katarina Persson ('72)
SWE1:43:09
  
 PB
Ingela Gahne
Ingela Gahne ('64)
SWE1:44:40
  
 
Nicoline MillerNicoline Miller ('70)DEN1:44:40
  
 PB
Sofia Bengtsson Cerne
Sofia Bengtsson Cerne ('96)
SWE1:45:03
  
 PB
Carmen Wargborn
Carmen Wargborn 
SWE1:46:44
  
 PB
Mikaela Hedin
Mikaela Hedin 
SWE1:46:55
  
 PB
Lisa HansenLisa Hansen DEN1:47:02
  
 PB
Evely Mattus
Evely Mattus ('77)
EST1:47:42
  
 PB
Charlotte LykkeCharlotte Lykke ('67)DEN1:48:20
  
 SB
Liina Buckingham
Liina Buckingham ('76)
EST1:48:22
  
 PB
Hanne KronilHanne Kronil ('66)DEN1:48:33
  
 SB
Liv Andersson
Liv Andersson 
SWE1:48:56
  
 PB
Line KantsøLine Kantsø DEN1:49:03
  
 PB
Katja Adelheid SchønKatja Adelheid Schøn ('67)DEN1:52:16
  
 PB
Caroline Egnerfors
Caroline Egnerfors ('78)
SWE1:52:17
  
 PB
Elisabeth HagsholmElisabeth Hagsholm DEN1:53:49
  
 PB
Anna RasmussenAnna Rasmussen DEN1:54:34
  
 PB
Katrin Laikre
Katrin Laikre ('70)
EST1:55:09
  
 PB
Amanda Kvarzell
Amanda Kvarzell 
SWE1:56:16
  
 PB
Birgit Rødgaard-Jessen LundBirgit Rødgaard-Jessen Lund ('55)DEN1:57:39
  
 PB
Tina DamsgaardTina Damsgaard DEN1:58:17
  
 PB
Tamara RadovicTamara Radovic DEN1:58:29
  
 PB
Birgit Thaysen-GoodmanBirgit Thaysen-Goodman DEN1:58:57
  
 PB
Jaana Mikaelsson
Jaana Mikaelsson 
SWE1:59:04
  
 PB
Margrethe JonssonMargrethe Jonsson DEN2:00:32
  
 PB
Marie Orlander
Marie Orlander 
SWE2:00:49
  
 PB
Lene Ude JørgensenLene Ude Jørgensen ('65)DEN2:00:49
  
 PB
Christina Vestergaard LarsenChristina Vestergaard Larsen DEN2:01:14
  
 PB
Christina Engelin
Christina Engelin 
SWE2:01:47
  
 PB
Annie Fast
Annie Fast 
SWE2:01:55
  
 PB
Kertu Jukkum
Kertu Jukkum 
EST2:03:02
  
 PB
Betina HansenBetina Hansen DEN2:03:22
  
 PB
Christina HarrisChristina Harris DEN2:04:09
  
 PB
Leonora Vilhelmsson
Leonora Vilhelmsson 
SWE2:04:20
  
 PB
Tiiu Müürsepp
Tiiu Müürsepp ('55)
EST2:06:16
  
 SB
Sonja Ulrika Blomqvist
Sonja Ulrika Blomqvist 
SWE2:06:37
  
 PB
Catarina Notemyr
Catarina Notemyr 
SWE2:06:43
  
 PB
Alexia CambonAlexia Cambon DEN2:07:22
  
 PB
Paula Wallmon
Paula Wallmon 
SWE2:07:39
  
 PB
Katriina Willgert
Katriina Willgert 
SWE2:08:21
  
 PB
Trine OdinTrine Odin DEN2:08:26
  
 PB
Lotte BentzenLotte Bentzen DEN2:09:02
  
 PB
Jana Veenpere
Jana Veenpere ('74)
EST2:09:08
  
 PB
Anna Granström
Anna Granström 
SWE2:11:43
  
 PB
Jani Minler
Jani Minler 
SWE2:12:00
  
 PB
Weiss Mikaela Bachmann
Weiss Mikaela Bachmann 
SWE2:12:52
  
 PB
Helena Riese Harstad
Helena Riese Harstad 
SWE2:13:02
  
 PB
Gabriella Wass
Gabriella Wass 
SWE2:13:09
  
 PB
Külli Taro
Külli Taro 
EST2:13:32
  
 PB
Jessica Gothberg
Jessica Gothberg 
SWE2:13:45
  
 PB
Karin Sellgren
Karin Sellgren 
SWE2:19:23
  
 PB
Ellinor Karlsson
Ellinor Karlsson 
SWE2:19:38
  
 PB
Eva Gellersjo
Eva Gellersjo 
SWE2:20:14
  
 PB
Teres Strand
Teres Strand 
SWE2:21:28
  
 PB
Jeanette MøllerJeanette Møller DEN2:21:41
  
 PB
Julia Wood
Julia Wood 
SWE2:21:50
  
 PB
Sonja HenningsSonja Hennings DEN2:23:09
  
 PB
Teia MerringTeia Merring DEN2:24:04
  
 PB
Lena Larsson
Lena Larsson 
SWE2:24:26
  
 PB
Ulrika Billkrantz
Ulrika Billkrantz 
SWE2:24:39
  
 PB
Pia Angelbo MortensenPia Angelbo Mortensen DEN2:25:11
  
 PB
Lene Dragsbæk EltorpLene Dragsbæk Eltorp DEN2:25:26
  
 PB
Jo Larsson
Jo Larsson 
SWE2:26:34
  
 PB
Anette Kohnke
Anette Kohnke 
SWE2:28:22
  
 PB
Erika Olsson
Erika Olsson 
SWE2:31:58
  
 PB
Jeanette ThorsénJeanette Thorsén DEN2:34:01
  
 PB
Kristina Forslund
Kristina Forslund 
SWE2:34:20
  
 PB
Monica Engelin
Monica Engelin 
SWE2:34:45
  
 PB
Veronica Bane
Veronica Bane 
SWE2:35:10
  
 PB
Else ToennesenElse Toennesen DEN2:36:30
  
 PB
Camilla TeilmannCamilla Teilmann DEN2:38:07
  
 PB
Elin Töllborg
Elin Töllborg 
SWE2:41:05
  
 PB
Inga-Lill Strand
Inga-Lill Strand ('49)
SWE2:41:54
  
 PB
Anita Mueller
Anita Mueller 
SWE2:48:54
  
 PB
Alexander Helena Jidborg
Alexander Helena Jidborg 
SWE2:54:49
  
 PB
Bitten BridgeBitten Bridge DEN3:08:41
  
 PB
Hanne Heller FrederiksenHanne Heller Frederiksen DEN3:38:51
  
 PB
Mariann AagesenMariann Aagesen DEN3:42:39
  
 PB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon