Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejen: DGI Sydmesterskaber 2021 2.10.2021
Vejen Stadion

M22 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 12.18 w
  
 
M22 1500 m    

Finale A

Finale
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 5:04.78
  
 PB
M22 Højdespring    

Finale A

Finale
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 1.65
  
 PB
 
1.50 SB
 XO
1.55 SB
  O
1.60 =PB
  O
1.65 PB
XXO
1.70
XXX
   
M22 Længdespring    

Finale A

Finale
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 5.49
+0.6
  
 SB
 
5.21 SB
 0.2
5.13
 0.5
5.49 SB
 0.6
     
M22 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 9.17
  
 PB
 
8.808.649.17 PB     
M22 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Thor KjeldahlThor Kjeldahl ('01)Vejen AF50.80
  
 PB
 
50.80 PB45.40  –     
2William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 36.65
  
 PB
 
  –36.65 PB32.46     
D19 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.84 w
  
 
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 4:55.50
  
 SB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 1.40
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
    
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 5.21
0.0
  
 PB
 
5.11
 2.2
5.21 PB
 0.0
  –     
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 16.84
  
 PB
 
16.84 PB       
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 17.65
  
 PB
 
15.44 PB17.65 PB15.34     
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:56.11
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Hjørnholm KristensenSarah Hjørnholm Kristensen ('03)Vejen AF5.81
  
 PB
 
5.41 PB5.51 PB5.81 PB     
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sarah Hjørnholm KristensenSarah Hjørnholm Kristensen ('03)Vejen AF12.32
  
 PB
 
12.32 PB12.02      
D17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190011.98 w
  
 
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF12.07 w
  
 
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 19006:26.96
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 19001.65
  
 PB
 
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.65 PB
  O
1.70
XXX
       
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF5.66
+0.5
  
 PB
 
5.49 PB
 1.8
5.43
 0.0
5.66 PB
 0.5
     
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 19004.07
+0.2
  
 
 
4.07
 0.2
3.86
 0.8
2.65
 0.0
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190010.96
  
 
 
10.9610.51      
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190038.95
  
 
 
36.50  –38.95     
P17 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF15.21 w
  
 
2Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 15.45 w
  
 
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 5:54.05
  
 SB
2Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF7:26.72
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 1.30
  
 =PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 3.85
+0.6
  
 =SB
 
3.70
 1.0
3.85 =SB
 0.6
3.83
 1.0
     
2Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF3.30
+1.0
  
 PB
 
3.16 PB
 0.0
3.19 PB
 0.0
3.30 PB
 1.0
     
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF7.58
+0.3
  
 PB
 
7.12 PB
 1.4
6.97
 1.6
7.58 PB
 0.3
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 8.42
  
 PB
 
7.83 PB7.718.42 PB     
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF14.15
  
 PB
 
14.15 PB       
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 24.35
  
 
 
19.0123.2924.35     
2Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF15.27
  
 
 
15.0715.2714.83     
D15 100 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.14 w
  
 
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM12.95 w
  
 
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM13.36 w
  
 
4Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM13.42 w
  
 
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:19.55
  
 PB
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF2:25.54
  
 PB
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM2:32.99
  
 PB
4Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM2:35.05
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.50
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
  O
1.55
XXX
  
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM1.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
  
3Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF1.40
  
 PB
 
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
    
4Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM5.50
+0.1
  
 PB
 
5.40 PB
 0.2
5.27
 0.5
5.50 PB
 0.1
     
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF4.97
+1.4
  
 PB
 
4.97 PB
 1.4
4.94
 0.0
4.82
 0.2
     
3Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.87
0.0
  
 PB
 
4.64
 0.6
4.87 PB
 0.0
4.56
 0.0
     
4Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM4.48
0.0
  
 
 
4.43
 0.5
4.36
 0.8
4.48
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM10.70
  
 PB
 
10.22 PB9.3510.70 PB     
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM9.54
  
 
 
9.548.378.92     
3Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF8.74
  
 PB
 
7.708.74 PB7.37     
4Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM8.07
  
 
 
6.918.077.68     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM31.16
  
 PB
 
31.16 PB       
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM24.44
  
 PB
 
24.44 PB       
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM42.20
  
 PB
 
38.5038.3342.20 PB     
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF27.37
  
 
 
  –  –27.37     
P15 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF12.95
  
 PB
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF13.73
  
 PB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF14.11
  
 PB
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF14.33
  
 PB
5Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF14.42
  
 
6Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF14.95
  
 PB
7Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF15.40
  
 PB
8Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF15.97
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF2:44.51
  
 
2Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF3:05.81
  
 
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF3:09.74
  
 PB
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF3:11.64
  
 
5Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF3:15.04
  
 
6Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF3:38.04
  
 
7Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF5:06.79
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.54
XXX
   
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.49
0.0
  
 
 
4.36
 0.9
4.44
 0.0
4.49
 0.0
     
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF4.12
0.0
  
 PB
 
3.93 PB
 0.0
4.12 PB
 0.0
4.05
 0.2
     
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF3.97
0.0
  
 PB
 
3.97 PB
 0.0
3.87
 0.8
3.94
 1.2
     
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF3.76
+0.2
  
 
 
  X
 0.0
3.76
 0.2
3.68
 1.2
     
5Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF3.70
+0.3
  
 
 
3.12
 0.0
3.47
 1.0
3.70
 0.3
     
6Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF3.54
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.54 PB
 0.0
3.45
 0.7
     
7Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF3.48
+0.3
  
 PB
 
3.48 PB
 0.3
3.10
 0.0
3.45
 0.0
     
8Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF3.42
+0.1
  
 PB
 
2.73
 0.8
3.42 PB
 0.1
3.20
 1.1
     
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF8.18
+1.2
  
 PB
 
7.92
 0.6
7.81
 1.5
8.18 PB
 1.2
     
2Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF8.14
+1.0
  
 PB
 
7.86 PB
 0.4
8.12 PB
 0.2
8.14 PB
 1.0
     
3Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF7.67
+0.7
  
 PB
 
5.80 PB
 1.8
7.67 PB
 0.7
7.63
 1.2
     
4Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF7.64
+1.5
  
 PB
 
7.50 PB
 0.9
7.64 PB
 1.5
7.59
 2.0
     
5Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF7.52
+0.7
  
 PB
 
7.44 PB
 0.4
7.31
 1.3
7.52 PB
 0.7
     
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.82
+1.7
  
 
 
6.82
 1.7
6.75
 0.0
6.24
 0.5
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF7.65
  
 PB
 
7.65 PB7.537.35     
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF7.46
  
 
 
6.276.947.46     
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF7.22
  
 
 
7.107.227.16     
4Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF7.09
  
 PB
 
6.64 PB6.96 PB7.09 PB     
5Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF7.05
  
 PB
 
6.51 PB6.047.05 PB     
6Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF6.63
  
 PB
 
6.63 PB5.885.02     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF27.75
  
 
 
27.75       
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF19.38
  
 
 
19.38       
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF19.30
  
 
 
19.30       
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Fredericia AF16.32
  
 
 
16.32       
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF13.66
  
 PB
 
13.66 PB       
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF32.12
  
 
 
32.12  X29.40     
2Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF25.35
  
 PB
 
25.05 PB25.35 PB24.78     
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF24.55
  
 
 
22.6324.5516.63     
4Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF20.82
  
 
 
  X19.8520.82     
5Kathrine EllegaardKathrine Ellegaard ('06)Vejen AF20.27
  
 PB
 
14.64 PB17.52 PB20.27 PB     
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF18.31
  
 
 
  X  X18.31     
D13 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF11.71
  
 PB
2Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 12.39
  
 PB
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM13.77
  
 PB
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM13.89
  
 PB
5Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF13.93
  
 PB
D13 800 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF2:24.39
  
 PB
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 2:52.47
  
 PB
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM2:54.09
  
 PB
4Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 3:01.90
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3:18.48
  
 PB
6Holger KobbersmedHolger Kobbersmed ('09)Fredericia AF3:24.97
  
 PB
7Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 3:29.94
  
 PB
8Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF3:34.65
  
 PB
9Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM3:39.37
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.25
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXO
1.30
XXX
       
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM1.15
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
 
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM1.15
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
 
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.15
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
 
5Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
6Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
   
7Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 1.05
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
   
8Jamie LarsenJamie Larsen ('09)Fredericia AF0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
8Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
10Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95
XXX
      
11Holger KobbersmedHolger Kobbersmed ('09)Fredericia AF0.90
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
0.95
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF4.39 w
+2.8
  
 
 
4.39
 2.8
4.04
 0.7
4.00
 0.3
     
2Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 4.27
+1.2
  
 PB
 
4.02 PB
 1.5
4.13 PB
 1.3
4.27 PB
 1.2
     
3Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.10
+0.2
  
 
 
3.90
 0.7
4.10
 0.2
3.92
 1.5
     
4Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 4.06
+1.1
  
 PB
 
3.95 PB
 1.6
4.03 PB
 1.2
4.06 PB
 1.1
     
5Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3.58
+0.2
  
 
 
3.58
 0.2

 0.0
3.49
 0.3
     
6Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 3.56
+2.0
  
 
 
3.46
 0.0
3.56
 2.0

 0.0
     
7Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM3.55
0.0
  
 PB
 
3.55 PB
 0.0
3.02
 1.7
3.08
 1.1
     
8Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.32
+0.8
  
 
 
1.85
 1.4
3.32
 0.8
3.05
 1.3
     
9Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF3.22
+0.3
  
 PB
 
2.98 SB
 0.5
3.22 PB
 0.3
3.04
 0.3
     
10Jamie LarsenJamie Larsen ('09)Fredericia AF2.89
+1.1
  
 PB
 
2.75 PB
 0.0
2.54
 1.5
2.89 PB
 1.1
     
11Holger KobbersmedHolger Kobbersmed ('09)Fredericia AF2.89
+1.3
  
 PB
 
PB
 0.0
2.73
 2.1
2.89 PB
 1.3
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM7.12
  
 PB
 
7.04 PB7.12 PB6.55     
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 6.20
  
 
 
4.775.846.20     
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 5.86
  
 
 
5.175.565.86     
4Jamie LarsenJamie Larsen ('09)Fredericia AF5.80
  
 PB
 
4.60 PB4.455.80 PB     
5Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 5.34
  
 PB
 
4.37 PB4.59 PB5.34 PB     
6Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM5.24
  
 PB
 
5.24 PB5.234.84     
7Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF4.98
  
 PB
 
4.78 PB4.93 PB4.98 PB     
8Holger KobbersmedHolger Kobbersmed ('09)Fredericia AF4.01
  
 PB
 
3.53 PB4.01 PB4.01 =PB     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM15.66
  
 
 
15.66       
2Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF12.24
  
 PB
 
12.24 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 23.08
  
 PB
 
19.68 PB23.08 PB21.52     
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM21.89
  
 PB
 
13.09 PB16.79 PB21.89 PB     
3Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM19.92
  
 
 
19.9216.9116.26     
4Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF18.01
  
 
 
18.0113.6916.96     
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 41.66
  
 PB
 
41.66 PB       
2Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF33.92
  
 PB
 
33.92 PB       
3Rune ÆrensgaardRune Ærensgaard ('08)Kolding KFUM 33.71
  
 PB
 
33.71 PB       
4Jamie LarsenJamie Larsen ('09)Fredericia AF33.56
  
 PB
 
33.56 PB       
5Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 32.97
  
 PB
 
32.97 PB       
6Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 26.16
  
 PB
 
26.16 PB       
7Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM21.27
  
 
 
21.27       
8Holger KobbersmedHolger Kobbersmed ('09)Fredericia AF12.27
  
 PB
 
12.27 PB       
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF11.45 w
  
 
2Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM12.87 w
  
 
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF13.04 w
  
 
4Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF13.17 w
  
 
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF13.34 w
  
 
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF13.97 w
  
 
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3:11.44
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF3:13.49
  
 PB
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF3:17.97
  
 PB
4Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF3:26.77
  
 PB
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF3:34.05
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF1.40
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.43
XXX
    
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF1.20
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25
XXX
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
XXO
1.10 PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
 
4Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
  
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00 =PB
XXO
1.05
XXX
    
6Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.80
0.0
  
 
 
4.64
 0.0
4.80
 0.0
  –     
2Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.84
+0.3
  
 PB
 
3.84 PB
 0.3
3.67
 0.0
3.69
 0.5
     
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF3.62
+0.3
  
 
 
3.62
 0.3

 0.0
3.53
 1.1
     
4Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF3.61
+0.3
  
 
 
3.61
 0.3
3.37
 0.0
3.36
 1.4
     
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF3.54
0.0
  
 
 
3.54
 0.0
3.50
 0.0
3.49
 1.1
     
6Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF3.02
+0.4
  
 PB
 
3.02 PB
 0.4
2.95
 0.0
2.99
 1.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF6.01
  
 PB
 
6.01 PB4.635.53     
2Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF5.48
  
 PB
 
5.15 PB5.48 PB5.29     
3Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM4.66
  
 PB
 
4.66 PB4.534.46     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF26.71
  
 PB
 
20.97 PB26.71 PB25.32     
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF12.95
  
 PB
 
11.96 PB12.95 PB12.82     
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF12.79
  
 PB
 
12.79 PB  –7.99     
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF12.37
  
 PB
 
10.00 PB11.18 PB12.37 PB     
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM9.67
  
 
 
  –8.639.67     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF48.85
  
 PB
 
48.85 PB       
2Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF30.14
  
 PB
 
30.14 PB       
3Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF23.93
  
 PB
 
23.93 PB       
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF23.25
  
 
 
23.25       
D12 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 11.86 w
  
 
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 12.24 w
  
 
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM12.66 w
  
 
4Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 12.75 w
  
 
5Holger KobbersmedHolger Kobbersmed ('09)Fredericia AF14.86 w
  
 
6Jamie LarsenJamie Larsen ('09)Fredericia AF15.24 w
  
 
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC9.77 w
  
 
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM9.99 w
  
 
3
Hjalte Sørensen
Hjalte Sørensen ('10)
Kolding KFUM 10.20 w
  
 
4
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF10.73 w
  
 
5
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM11.04 w
  
 
6
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM12.07 w
  
 
D11 800 m    

Finale A

Finale
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC2:47.46
  
 
2
Hjalte Sørensen
Hjalte Sørensen ('10)
Kolding KFUM 2:56.96
  
 PB
3
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM3:00.15
  
 PB
4
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3:17.22
  
 PB
5
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM3:31.40
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC1.30
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
  O
1.37
  Xs
     
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.10
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
 
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
4
Hjalte Sørensen
Hjalte Sørensen ('10)
Kolding KFUM 1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10
XXX
  
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
    
6
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF0.85
  
 
 
0.85
  O
0.90
XXX
      
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM7.51
  
 PB
 
7.10 PB6.357.51 PB     
2
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC7.11
  
 
 
7.117.076.97     
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM6.61
  
 PB
 
6.136.61 PB6.08     
4
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF5.53
  
 
 
5.535.195.18     
5
Hjalte Sørensen
Hjalte Sørensen ('10)
Kolding KFUM 5.46
  
 PB
 
5.46 PB5.44  X     
6
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM5.03
  
 PB
 
4.574.855.03 PB     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF44.39
  
 PB
 
44.39 PB       
2
Hjalte Sørensen
Hjalte Sørensen ('10)
Kolding KFUM 42.47
  
 PB
 
42.47 PB       
3
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM37.96
  
 PB
 
37.96 PB       
4
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC35.48
  
 PB
 
35.48 PB       
5
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM25.31
  
 
 
25.31       
6
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM17.75
  
 PB
 
17.75 PB       
P11 60 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM9.19
  
 PB
2
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF9.47
  
 PB
3
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM9.53
  
 
4
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 9.64
  
 PB
5
Anna Nissen
Anna Nissen ('10)
Vejen AF9.66
  
 PB
6
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM9.93
  
 
7
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 9.96
  
 PB
8
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM10.04
  
 
9
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF10.06
  
 PB
10
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM10.14
  
 PB
11
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM10.60
  
 PB
P11 800 m    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM2:48.71
  
 PB
2
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 2:49.01
  
 PB
3
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 2:55.64
  
 PB
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF3:05.73
  
 PB
5
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3:06.41
  
 PB
6
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF3:06.68
  
 PB
7
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM3:07.11
  
 PB
8
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM3:09.37
  
 PB
9
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM3:09.81
  
 PB
10
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM3:14.86
  
 PB
11
Anna Nissen
Anna Nissen ('10)
Vejen AF3:20.35
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM1.20
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
2
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF1.20
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10 =PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
3
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 1.10
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
  
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
  
5
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10
XXX
   
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10
XXX
   
7
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
 XO
1.10
XXX
   
8
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 1.00
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
8
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.05
XXX
    
8
Anna Nissen
Anna Nissen ('10)
Vejen AF1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
8
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM7.87
  
 PB
 
7.83 PB7.87 PB7.19     
2
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM6.02
  
 
 
6.025.845.75     
3
Anna Nissen
Anna Nissen ('10)
Vejen AF5.14
  
 PB
 
4.93 PB4.715.14 PB     
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM5.13
  
 
 
5.134.354.72     
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM5.01
  
 
 
4.795.014.79     
6
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4.71
  
 PB
 
4.164.71 PB4.52     
7
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 4.68
  
 
 
4.444.354.68     
8
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF4.24
  
 
 
4.244.154.20     
9
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 4.19
  
 
 
4.193.90  X     
10
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM3.97
  
 
 
3.973.833.78     
11
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF3.94
  
 
 
2.84  X3.94     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM39.26
  
 
 
39.26       
2
Bjørk Adamsen
Bjørk Adamsen ('10)
Kolding KFUM 26.47
  
 PB
 
26.47 PB       
3
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 24.33
  
 PB
 
24.33 PB       
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM21.87
  
 PB
 
21.87 PB       
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM21.13
  
 PB
 
21.13 PB       
6
Anna Nissen
Anna Nissen ('10)
Vejen AF21.05
  
 PB
 
21.05 PB       
7
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF20.18
  
 PB
 
20.18 PB       
8
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM18.87
  
 PB
 
18.87 PB       
9
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF17.50
  
 PB
 
17.50 PB       
10
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM17.45
  
 PB
 
17.45 PB       
11
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM12.49
  
 PB
 
12.49 PB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF7.17 w
  
 
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.75 w
  
 
3
Theodor Kobbersmed
Theodor Kobbersmed ('13)
Fredericia AF8.03 w
  
 
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF3:05.41
  
 PB
2
Theodor Kobbersmed
Theodor Kobbersmed ('13)
Fredericia AF3:17.12
  
 PB
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM3:17.96
  
 PB
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Shayanth Jason Jeevaraj
Shayanth Jason Jeevaraj ('12)
Vejle IF30.58
  
 PB
 
30.58 PB       
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM24.85
  
 PB
 
24.85 PB       
3
Theodor Kobbersmed
Theodor Kobbersmed ('13)
Fredericia AF13.88
  
 PB
 
13.88 PB       
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM7.60 w
  
 
2
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM7.66 w
  
 
3
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM7.75 w
  
 
4
Vilja Mikkelsen
Vilja Mikkelsen ('13)
Vejle IF7.79 w
  
 
5
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM7.86 w
  
 
6
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF7.91 w
  
 
7
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM8.14 w
  
 
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM3:14.52
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3:17.51
  
 PB
3
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3:23.97
  
 PB
4
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM3:29.05
  
 PB
5
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3:33.47
  
 PB
6
Vilja Mikkelsen
Vilja Mikkelsen ('13)
Vejle IF3:43.05
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nadine Laugesen
Nadine Laugesen ('12)
Esbjerg AM23.92
  
 PB
 
23.92 PB       
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM20.66
  
 PB
 
20.66 PB       
3
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM17.65
  
 PB
 
17.65 PB       
4
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF16.02
  
 PB
 
16.02 PB       
5
Vilja Mikkelsen
Vilja Mikkelsen ('13)
Vejle IF15.00
  
 PB
 
15.00 PB       
6
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM12.29
  
 
 
12.29       
7
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM10.74
  
 PB
 
10.74 PB       
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM7.92 w
  
 
D7 800 m    

Finale A

Finale
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM3:23.61
  
 PB
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM19.29
  
 PB
 
19.29 PB       
P7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM8.31 w
  
 
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM8.73 w
  
 
3
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM8.99 w
  
 
P7 800 m    

Finale A

Finale
1
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM4:12.39
  
 PB
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM12.41
  
 PB
 
12.41 PB       
2
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM10.25
  
 PB
 
10.25 PB       
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM6.70
  
 
 
6.70       

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021