Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: Monster 3 kamp 3.10.2021
Slagelse Atletik Stadion

M 60 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK7.70
  
 PB
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.79
  
 PB
3Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA8.46
  
 PB
4Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA9.15
  
 PB
5Troels VeiseTroels Veise ('73)9.54
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Claire ScottClaire Scott ('08)DELTA2:30.29
  
  K Mixed competition
2Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA2:32.46
  
 
3Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA2:53.52
  
 PB
4Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA3:16.73
  
 SB
5Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA3:44.88
  
  K Mixed competition
6Malene Riber KristensenMalene Riber Kristensen ('78)4:30.65
  
  K Mixed competition
K30 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Larissa AndersenLarissa Andersen ('88)8.71
  
 PB
 
  X8.46 PB  X8.71 PB    
M22 800 m    

Finale A

Finale
1Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 2:05.74
  
 PB
2Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK2:10.32
  
 PB
3Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA2:13.33
  
 PB
4Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA2:14.70
  
 SB
5Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA2:27.97
  
 PB
6Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA2:31.84
  
 PB
7Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA2:32.74
  
 PB
8Anders Emil Fredslund-AndersenAnders Emil Fredslund-Andersen ('06)DELTA2:35.25
  
 PB
M22 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA1.56
  
 
 
1.40
  O
1.48
 XO
1.52
XXs
1.56
  O
    
2Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK1.52
  
 SB
 
1.48 SB
  O
1.52 SB
  O
1.56
XXX
     
M22 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA21.61
  
 PB
 
21.49 PB21.61 PB21.1920.41    
2Mads SimonsenMads Simonsen Gentofte IK21.10
  
 PB
 
18.97 PB20.82 PB19.4121.10 PB    
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA1.60
  
 PB
 
1.56 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.64
XXX
     
2Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA1.56
  
 SB
 
1.56 SB
XXO
1.60
XXX
      
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA39.35
  
 
 
29.08  X  X39.35    
2Peter Agerlund ChristensenPeter Agerlund Christensen ('03)DELTA14.13
  
 PB
 
12.76 PB13.68 PB12.9914.13 PB    
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA1.36
  
 PB
 
1.36 PB
 XO
1.40
XXX
      
2Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA1.44
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.44 PB
  O
1.48
XXX
     
3Anders Emil Fredslund-AndersenAnders Emil Fredslund-Andersen ('06)DELTA1.16
  
 PB
 
1.16 PB
  O
1.20
XXX
      
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA20.33
  
 PB
 
  X17.17 PB20.33 PB  X    
2Anders Emil Fredslund-AndersenAnders Emil Fredslund-Andersen ('06)DELTA18.94
  
 PB
 
18.94 PB  X18.0918.58    
3Rasmus VeiseRasmus Veise ('07)DELTA18.80
  
 PB
 
14.63 PB18.80 PB  X17.05    
P13 60 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA11.16
  
 PB
2
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA13.40
  
 PB
3
Layla Andersen
Layla Andersen ('14)
13.60
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA1.16
  
 SB
 
0.80 SB
  O
0.88 SB
  O
0.92 SB
  O
1.00 SB
  O
1.08 SB
  O
1.16 SB
  O
  
2Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA0.92
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.84 PB
  O
0.88 PB
 XO
0.92 PB
 XO
    
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA29.90
  
 
 
23.47  X29.0929.90    
2Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA19.80
  
 
 
17.4513.3616.7219.80    
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA0.80
  
 
 
0.60
  O
0.64
  O
0.68
  O
0.72
  O
0.80
  O
0.84
  X
  
K40 Højdespring    

Finale A

Finale
1Malene Riber KristensenMalene Riber Kristensen ('78)0.92
  
 PB
 
0.60 PB
  O
0.64 PB
  O
0.68 PB
  O
0.72 PB
  O
0.80 PB
  O
0.92 PB
  O
  
K40 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Malene Riber KristensenMalene Riber Kristensen ('78)12.20
  
 PB
 
10.81 PB  X11.51 PB12.20 PB    
M45 Højdespring    

Finale A

Finale
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA1.52
  
 
 
1.44
  O
1.48
 XO
1.52
  O
1.56
  XX
    
2Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA1.24
  
 SB
 
1.24 SB
  O
1.28
XXX
      
M45 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA34.45
  
 
 
  X  X  X34.45    
M45 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA16.82
  
 PB
 
16.32 PB15.3215.9616.82 PB    
2Troels VeiseTroels Veise ('73)16.31
  
 PB
 
  X15.60 PB16.31 PB15.01    
K50 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Betina Klitgård AndersenBetina Klitgård Andersen ('70)DELTA16.09
  
 
 
  X  X  X16.09    
M65 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.28
  
 SB
 
1.16
  O
1.20
  O
1.24
 XO
1.28 SB
 XO
    
M65 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA15.77
  
 PB
 
14.3013.8214.5515.77 PB    

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021