Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Lysstævne 1.10.2021
Tårnby Stadion

M 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.57
  
 PB
2Thomas BergThomas Berg ('04)7.68
  
 PB
3Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC8.29
  
 PB
4
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF8.52
  
 
5
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC8.95
  
 
6Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC9.51
  
 SB
M 100 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Thomas ChristensenThomas Christensen ('72)Herlev Atletik14.06
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik14.40
  
 PB
3
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC14.55
  
 PB
4
Herman Marcussen
Herman Marcussen ('10)
Amager AC15.05
  
 PB
5Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris15.93
  
 PB
6Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik16.23
  
 PB
7Carl Huber RoosCarl Huber Roos ('09)Allerød AM 17.54
  
 PB
Finale B
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1Thomas BergThomas Berg ('04)12.38
  
 
2Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF13.06
  
 PB
3
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF13.64
  
 PB
4Jakob Lind TolborgJakob Lind Tolborg ('72)Herlev Atletik13.81
  
 PB
5Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC14.87
  
 
6Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 15.04
  
 PB
Finale C
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Peter RasmussenPeter Rasmussen ('98)Amager AC11.81
  
 
2Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC12.12
  
 =PB
3Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC12.12
  
 SB
4Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.65
  
 
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.30
  
 
6Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC13.52
  
 
7Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC13.69
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
1Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM42.09
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik48.32
  
 PB
3Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 50.34
  
 PB
4Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris50.99
  
 PB
5
Balder Breinholst
Balder Breinholst ('10)
Amager AC52.83
  
 PB
Finale B
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC37.52
  
 PB
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas38.00
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta42.00
  
 PB
4Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF42.65
  
 
5
Albert Redestam
Albert Redestam ('10)
Helsingør IF45.04
  
 PB
6Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF45.17
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne2:19.53
  
 SB
2Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne2:19.99
  
 
3Thorkild BjørnThorkild Bjørn ('07)Amager AC2:30.80
  
 PB
4Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF2:33.92
  
 PB
5
Vagn Bjørn
Vagn Bjørn ('10)
Amager AC2:34.84
  
 PB
6Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne2:35.10
  
 SB
7Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC2:35.72
  
  K Mixed competition
8Christian HaslundChristian Haslund ('77)Blovstrød Løverne2:36.23
  
 SB
9Naveed BaigNaveed Baig ('75)Blovstrød Løverne2:46.47
  
 PB
10Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne2:55.61
  
  K Mixed competition
11Emilie PetersenEmilie Petersen ('09)HVRunners3:04.42
  
  K Mixed competition
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Samuel Gerner UlriquesSamuel Gerner Ulriques ('95)Hvidovre AM4:14.12
  
 PB
2Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:14.49
  
 PB
3Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC5:07.27
  
 
4Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne5:27.51
  
  K Mixed competition
5Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners5:36.21
  
 PB
6Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne5:38.46
  
  K Mixed competition
7
Malthe Plambech
Malthe Plambech ('10)
HVRunners5:59.13
  
 PB
8William SøholtWilliam Søholt ('08)HVRunners6:07.70
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta9:52.72
  
 
2Jacob Rørdam Holm-JørgensenJacob Rørdam Holm-Jørgensen ('72)Sparta9:52.94
  
 PB
3Emil KristensenEmil Kristensen ('04)Helsingør IF10:19.51
  
 PB
3Marie RoosMarie Roos ('78)Blovstrød Løverne14:17.70
  
  K Mixed competition
4Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Korsør AM10:35.06
  
 PB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas10:35.81
  
 
6Christian SørensenChristian Sørensen ('76)Korsør AM11:15.68
  
 PB
7Agnes Skanderby HøyAgnes Skanderby Høy ('04)Blovstrød Løverne11:21.78
  
  K Mixed competition
8Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik11:59.50
  
 PB
9Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Blovstrød Løverne12:07.43
  
 PB
10Jette SchmidtJette Schmidt ('70)Blovstrød Løverne13:04.93
  
  K Mixed competition
K 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta8.11
  
 PB
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC8.58
  
 SB
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC8.77
  
 PB
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.34
  
 PB
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF9.34
  
 =PB
6
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik9.76
  
 PB
7
Tilde Brogaard
Tilde Brogaard ('10)
Korsør AM9.84
  
 PB
8
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC9.90
  
 PB
K 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik14.34
  
 PB
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC14.96
  
 PB
3
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik16.05
  
 PB
4Emilie PetersenEmilie Petersen ('09)HVRunners16.41
  
 PB
5Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik16.65
  
 PB
6
Karoline Munksgaard
Karoline Munksgaard ('10)
Amager AC17.80
  
 PB
Finale B
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta13.18
  
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.54
  
 
3Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik13.98
  
 PB
4Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik14.22
  
 
5Line SvareLine Svare ('08)Amager AC14.32
  
 PB
6Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.35
  
 
7Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.71
  
 
8Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF16.33
  
 SB
K 300 m    

Finale A

Finale
1Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik50.82
  
 
2
Maria Rose Jørgensen
Maria Rose Jørgensen ('10)
Amager AC56.37
  
 
3Alzhbeta Ella AlexandrovaAlzhbeta Ella Alexandrova ('71)Herlev Atletik1:01.51
  
 PB
4
Karoline Munksgaard
Karoline Munksgaard ('10)
Amager AC1:04.33
  
 PB
P15 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC47.82
  
 PB

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021