Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Nålestævne Østerbro stadion 6.10.2021
Østerbro stadion

D11 60 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.28
  
 PB
2
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF10.52
  
 
3
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF10.70
  
 PB
4
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta11.33
  
 
5
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta11.89
  
 
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF9.80
  
 PB
2
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF10.54
  
 PB
3
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF10.67
  
 PB
4
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
KIF11.09
  
 PB
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF10.16
  
 PB
2
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF10.93
  
 PB
3
Miron Herbild
Miron Herbild ('11)
KIF11.01
  
 PB
4
Mads Hørbye Arngren
Mads Hørbye Arngren ('10)
KIF11.45
  
 PB
5
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF11.54
  
 PB
6
Villads Nyhegn Flindtgaard
Villads Nyhegn Flindtgaard ('10)
KIF12.24
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF1:19.28
  
 
2
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF1:21.48
  
 PB
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF1:25.46
  
 PB
4
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF1:25.65
  
 
5
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF1:26.90
  
 PB
6
Miron Herbild
Miron Herbild ('11)
KIF1:27.72
  
 PB
7
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF1:30.36
  
 PB
8
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
KIF1:34.43
  
 
9
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF1:42.80
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta3.72
+0.4
  
 
 
3.60
 -1.8
3.72
 0.4
  X
 0.0
     
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF3.70
-1.4
  
 PB
 
3.60 PB
 -1.3
3.60 =PB
 0.0
3.70 PB
 -1.4
     
3
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF3.62
-0.9
  
 PB
 
3.29 PB
 -1.6
3.62 PB
 -0.9
3.40
 -1.8
     
4
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.57
0.0
  
 PB
 
3.30
 -1.6
3.18
 -1.1
3.57 PB
 0.0
     
5
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF3.35
-1.1
  
 PB
 
3.35 PB
 -1.1
3.12
 -0.6
3.15
 -0.6
     
6
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF3.30
0.0
  
 PB
 
3.30 PB
 0.0
3.09
 -1.1
  X
 0.0
     
7
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF3.24
-0.6
  
 PB
 
3.12 PB
 -1.2
2.98
 -1.4
3.24 PB
 -0.6
     
8
Miron Herbild
Miron Herbild ('11)
KIF3.13
-2.6
  
 PB
 
3.13 PB
 -2.6
  X
 0.0
2.91
 -1.5
     
9
Mads Hørbye Arngren
Mads Hørbye Arngren ('10)
KIF3.10
-1.7
  
 PB
 
3.10 PB
 -1.7
3.09
 0.0
2.97
 -1.5
     
10
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
KIF3.10
-2.6
  
 
 
3.10
 -2.6
3.07
 0.0
2.92
 -2.2
     
11
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF3.00
-2.6
  
 PB
 
3.00 PB
 -2.6
  X
 0.0
2.98
 -1.1
     
12
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta2.91
-1.5
  
 
 
2.90
 -1.2
2.80
 -1.0
2.91
 -1.5
     
13
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF2.88
-2.0
  
 PB
 
2.88 PB
 -2.0
2.69
 -1.7
2.86
 -0.8
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF5.68
  
 PB
 
5.68 PB5.095.20     
2
Villads Nyhegn Flindtgaard
Villads Nyhegn Flindtgaard ('10)
KIF5.67
  
 PB
 
5.55 PB5.67 PB5.44     
3
Max Backman Christiansen
Max Backman Christiansen ('10)
Sparta5.45
  
 
 
5.224.975.45     
4
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF5.38
  
 PB
 
4.82 PB5.04 PB5.38 PB     
5
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF4.88
  
 PB
 
3.78 PB4.88 PB4.62     
6
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF4.85
  
 PB
 
4.75 PB4.85 PB4.70     
7
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF4.83
  
 PB
 
4.29 PB4.83 PB4.80     
8
Mads Hørbye Arngren
Mads Hørbye Arngren ('10)
KIF4.75
  
 PB
 
4.75 PB3.784.64     
9
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.40  X     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Henok Kirmanen-Christiansen
Henok Kirmanen-Christiansen ('10)
KIF33.70
  
 
 
30.2033.7033.10     
2
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta33.40
  
 
 
23.00  X33.40     
3
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF30.70
  
 PB
 
29.70 PB27.6030.70 PB     
4
Louis Urfe
Louis Urfe ('10)
KIF30.60
  
 PB
 
26.1529.8030.60 PB     
5
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF28.90
  
 PB
 
  X  X28.90 PB     
6
Miron Herbild
Miron Herbild ('11)
KIF24.40
  
 PB
 
24.40 PB22.1020.40     
7
Rebel Justin Doughty Ernstpris
Rebel Justin Doughty Ernstpris ('11)
KIF23.80
  
 PB
 
19.2023.80 PB23.50     
8
Theodore Banerjee
Theodore Banerjee ('11)
KIF23.60
  
 PB
 
21.90 PB23.60 PB22.70     
9
Mads Hørbye Arngren
Mads Hørbye Arngren ('10)
KIF23.10
  
 PB
 
23.10 PB22.9023.10 =PB     
10
James Peter Poneta-Uhl
James Peter Poneta-Uhl ('11)
KIF20.10
  
 PB
 
  X19.30 PB20.10 PB     
11
Max Raymond Nielsen
Max Raymond Nielsen ('11)
KIF18.90
  
 PB
 
18.90 PB17.6013.70     
12
Marlon Mølbach Bourdat
Marlon Mølbach Bourdat ('11)
Sparta16.00
  
 
 
  X13.0016.00     
13
Bjørnstjerne Nøss Bendixen
Bjørnstjerne Nøss Bendixen ('11)
KIF10.35
  
 PB
 
  X  X10.35 PB     
P11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta8.96
  
 
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta9.17
  
 PB
3
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF10.30
  
 
4
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF10.35
  
 PB
5
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta10.41
  
 PB
6
Vilma Viola Müller
Vilma Viola Müller ('10)
KIF10.49
  
 
7
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF11.64
  
 
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF10.65
  
 PB
2
Fraya Hermansen
Fraya Hermansen ('11)
KIF10.71
  
 PB
3
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta10.82
  
 PB
4
Milla Rose
Milla Rose ('10)
KIF11.02
  
 PB
5
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF11.06
  
 
6
Rita Baggesen
Rita Baggesen ('10)
KIF11.30
  
 PB
7
Svale Gry Bækholm
Svale Gry Bækholm ('10)
KIF11.69
  
 PB
8
Liva Tutenges
Liva Tutenges ('10)
KIF12.13
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta1:14.24
  
 
2
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta1:15.13
  
 PB
3
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta1:15.55
  
 PB
4
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta1:15.99
  
 
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF1:24.13
  
 PB
6
Milla Rose
Milla Rose ('10)
KIF1:24.37
  
 PB
7
Liva Tutenges
Liva Tutenges ('10)
KIF1:24.52
  
 PB
8
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta1:31.88
  
 PB
9
Rita Baggesen
Rita Baggesen ('10)
KIF1:40.15
  
 PB
10
Fraya Hermansen
Fraya Hermansen ('11)
KIF1:42.18
  
 PB
11
Lucca Maud Just Ladegaard
Lucca Maud Just Ladegaard ('11)
KIF1:49.34
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Wilma Caroline Nielsen
Wilma Caroline Nielsen ('10)
Sparta4.37
0.0
  
 
 
3.90
 1.5
4.37
 0.0
4.32
 1.6
     
2
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta4.07
+1.6
  
 
 
4.07
 1.6
4.02
 0.8
  X
 0.0
     
3
Ilsa Roome
Ilsa Roome ('10)
Sparta3.80
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
3.80 PB
 0.8
3.61
 0.0
     
4
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF3.42
+1.9
  
 PB
 
3.42 PB
 1.9
3.21
 0.9
3.20
 1.6
     
5
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF3.41
+1.4
  
 
 
3.41
 1.4
2.86
 1.1
2.80
 1.0
     
6
Liva Tutenges
Liva Tutenges ('10)
KIF3.31
+0.1
  
 
 
3.19
 0.0
3.28
 1.7
3.31
 0.1
     
7
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF3.22
+0.6
  
 
 
3.22
 0.6
3.16
 1.7
3.22
 0.0
     
8
Milla Rose
Milla Rose ('10)
KIF3.19
+0.1
  
 PB
 
3.12
 2.8
3.19 PB
 0.1
2.79
 1.5
     
9
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta3.19
+0.1
  
 PB
 
3.19 PB
 0.1
3.02
 0.9
2.73
 0.3
     
10
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF3.16
+1.8
  
 PB
 
3.16 PB
 1.8
  X
 0.0
2.98
 0.0
     
11
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF3.09
+1.1
  
 
 
3.09
 1.1
3.05
 0.3
2.10
 1.5
     
12
Fraya Hermansen
Fraya Hermansen ('11)
KIF2.94
0.0
  
 PB
 
2.94 PB
 0.0
2.82
 0.5
2.91
 0.5
     
13
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta2.93
+0.4
  
 PB
 
2.93 PB
 0.4
2.76
 0.0
2.64
 1.3
     
14
Svale Gry Bækholm
Svale Gry Bækholm ('10)
KIF2.79
+1.6
  
 PB
 
2.79 PB
 1.6
2.73
 1.1
2.71
 0.0
     
15
Rita Baggesen
Rita Baggesen ('10)
KIF2.78
+0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
2.78 PB
 0.5
2.74
 1.4
     
16
Lucca Maud Just Ladegaard
Lucca Maud Just Ladegaard ('11)
KIF2.35
+1.2
  
 
 
2.30
 0.0
2.20
 1.0
2.35
 1.2
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Saga Nimb
Saga Nimb ('10)
Sparta7.43
  
 PB
 
  X7.15 PB7.43 PB     
2
Andrea Winther Glamoclija
Andrea Winther Glamoclija ('10)
Sparta6.75
  
 
 
6.755.715.95     
3
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta5.52
  
 
 
  X4.915.52     
4
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF5.09
  
 PB
 
4.73 PB5.00 PB5.09 PB     
5
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF4.59
  
 PB
 
4.243.974.59 PB     
6
Vega Klæbel
Vega Klæbel ('11)
Sparta3.90
  
 
 
3.903.103.66     
7
Svale Gry Bækholm
Svale Gry Bækholm ('10)
KIF3.17
  
 PB
 
3.17 PB  X  X     
7
Svale Gry Bækholm
Svale Gry Bækholm ('10)
KIF3.17
  
 =PB
 
3.17 =PB  X  X     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anna Chachah
Anna Chachah ('10)
KIF23.80
  
 
 
23.8023.5023.80     
2
Fernanda Refsgård
Fernanda Refsgård ('10)
KIF23.15
  
 PB
 
23.15 PB17.7022.60     
3
Lua Vindberg Hjort
Lua Vindberg Hjort ('11)
Sparta22.60
  
 
 
22.6017.9021.70     
4
Liva Tutenges
Liva Tutenges ('10)
KIF21.25
  
 PB
 
21.25 PB19.3012.80     
5
Milla Rose
Milla Rose ('10)
KIF19.70
  
 PB
 
  X14.30 PB19.70 PB     
6
Julie Pihl
Julie Pihl ('11)
KIF17.40
  
 PB
 
13.60 PB17.40 PB12.70     
7
Svale Gry Bækholm
Svale Gry Bækholm ('10)
KIF17.30
  
 PB
 
16.60 PB17.30 PB13.40     
8
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta16.90
  
 PB
 
16.90 PB13.10  X     
9
Isabella Zone Randrup
Isabella Zone Randrup ('10)
KIF16.60
  
 PB
 
16.60 PB14.7011.70     
10
Fraya Hermansen
Fraya Hermansen ('11)
KIF14.30
  
 PB
 
13.30 PB10.8014.30 PB     
11
Lucca Maud Just Ladegaard
Lucca Maud Just Ladegaard ('11)
KIF13.90
  
 PB
 
13.90 PB  X10.10     
12
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF13.50
  
 
 
12.6013.5012.10     
13
Rita Baggesen
Rita Baggesen ('10)
KIF11.50
  
 PB
 
9.76 PB11.50 PB10.20     
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta1:20.19
  
 PB
2
Anker Bruun Johansen
Anker Bruun Johansen ('13)
KIF1:24.91
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta1:26.20
  
 PB
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:28.75
  
 
5
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF1:30.09
  
 PB
6
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta1:30.35
  
 SB
7
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta1:31.16
  
 
8
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF1:32.58
  
 PB
9
Ramund Rindel Peulicke
Ramund Rindel Peulicke ('12)
Sparta1:34.42
  
 PB
10
Awasho Viggers Farup
Awasho Viggers Farup ('11)
KIF1:35.29
  
 PB
11
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF1:37.57
  
 PB
12
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF1:39.57
  
 PB
13
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF1:41.31
  
 PB
14
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF1:41.98
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta4.22
+0.7
  
 PB
 
3.89
 1.8
4.22 PB
 0.7
4.01
 1.6
     
2
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta4.14
+1.0
  
 PB
 
4.14 PB
 1.0
4.05
 1.9
3.69
 0.7
     
3
Anker Bruun Johansen
Anker Bruun Johansen ('13)
KIF3.38
+0.8
  
 PB
 
2.75 PB
 -1.5
3.38 PB
 0.8
  X
 0.0
     
4
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF3.32 w
+3.3
  
 
 
3.28 PB
 0.5
  X
 0.0
3.32
 3.3
     
5
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF3.24
+1.5
  
 PB
 
3.24 PB
 1.5
3.09
 1.1
3.13
 1.6
     
6
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF3.17
+0.9
  
 PB
 
3.17 PB
 0.9
3.08
 1.1
2.98
 0.0
     
7
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF3.10
-1.0
  
 PB
 
3.10 PB
 -1.0
3.09
 0.0
2.90
 1.7
     
8
Ramund Rindel Peulicke
Ramund Rindel Peulicke ('12)
Sparta3.04
+1.9
  
 PB
 
  X
 0.0
2.90 PB
 1.5
3.04 PB
 1.9
     
9
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta2.96
+1.0
  
 
 
2.96
 1.0
2.74
 0.9
2.85
 1.9
     
10
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta2.93 w
+2.6
  
 
 
2.60
 1.4
2.82
 1.9
2.93
 2.6
     
11
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF2.80
+0.1
  
 PB
 
2.71 PB
 0.0
2.80 PB
 0.1
2.75
 1.3
     
12
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF2.63
-1.9
  
 PB
 
2.63 PB
 -1.9
2.42
 0.0
2.62
 1.5
     
13
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF2.51
+1.0
  
 SB
 
2.49 SB
 0.5
2.51 SB
 1.0
2.50
 1.7
     
14
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF2.51
+0.8
  
 PB
 
  X
 0.0
2.51 PB
 0.8
2.45
 1.0
     
15
Charlie Damborg Schøler
Charlie Damborg Schøler ('12)
KIF2.33
+0.8
  
 PB
 
2.33 PB
 0.8
  X
 0.0
  X
 0.0
     
16
Aksel Boel Sørensen
Aksel Boel Sørensen ('13)
KIF1.86
+0.1
  
 PB
 
  X
 0.0
1.78 PB
 1.6
1.86 PB
 0.1
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anker Bruun Johansen
Anker Bruun Johansen ('13)
KIF4.51
  
 PB
 
  –  –4.51 PB     
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF4.26
  
 PB
 
4.12 PB3.814.26 PB     
3
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.463.58     
4
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF3.50
  
 PB
 
3.29 PB3.35 PB3.50 PB     
5
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF3.48
  
 PB
 
2.84 PB3.12 PB3.48 PB     
6
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF3.26
  
 PB
 
3.02 PB3.26 PB3.06     
7
Charlie Damborg Schøler
Charlie Damborg Schøler ('12)
KIF2.95
  
 PB
 
2.94 PB2.95 PB2.47     
8
Aksel Boel Sørensen
Aksel Boel Sørensen ('13)
KIF2.87
  
 PB
 
2.78 PB2.542.87 PB     
9
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF2.86
  
 PB
 
2.52 PB2.86 PB2.23     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Anker Bruun Johansen
Anker Bruun Johansen ('13)
KIF28.94
  
 PB
 
  X28.94 PB28.18     
2
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF28.54
  
 PB
 
28.54 PB  X27.99     
3
Theodor Kauschen
Theodor Kauschen ('13)
KIF24.45
  
 PB
 
24.45 PB23.8623.71     
4
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF22.21
  
 PB
 
16.39 PB22.21 PB  X     
5
Holger Vitus Flensborg
Holger Vitus Flensborg ('12)
Sparta20.57
  
 PB
 
  X15.62 PB20.57 PB     
6
Ramund Rindel Peulicke
Ramund Rindel Peulicke ('12)
Sparta18.76
  
 PB
 
15.19 PB18.76 PB17.22     
7
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF18.33
  
 PB
 
18.33 PB  X15.82     
8
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF17.43
  
 
 
17.4316.1115.76     
9
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta17.29
  
 
 
10.5517.2916.38     
10
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF15.78
  
 PB
 
  X15.78 PB  X     
11
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF15.32
  
 PB
 
  X15.32 PB9.77     
12
Charlie Damborg Schøler
Charlie Damborg Schøler ('12)
KIF14.88
  
 PB
 
9.14 PB  X14.88 PB     
13
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta14.03
  
 PB
 
7.1514.03 PB  X     
14
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF11.34
  
 PB
 
11.34 PB10.069.99     
15
Aksel Boel Sørensen
Aksel Boel Sørensen ('13)
KIF9.61
  
 PB
 
4.35 PB9.61 PB  X     
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta7.23
  
 PB
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta7.42
  
 
3
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta7.43
  
 PB
4
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta7.44
  
 
5
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF7.80
  
 =PB
6
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF7.95
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen ('12)
KIF7.44
  
 PB
2
Thea Marie Freund
Thea Marie Freund ('13)
KIF8.02
  
 PB
3
Lovisa Grosso
Lovisa Grosso ('12)
Sparta8.31
  
 PB
4
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF8.36
  
 SB
5
Annastasia Strand
Annastasia Strand ('13)
KIF8.48
  
 PB
6
Vigga Ingrid Meisner
Vigga Ingrid Meisner ('12)
KIF8.55
  
 PB
Finale C
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF8.20
  
 PB
2
Edith Christine Deichmann-Bendixen
Edith Christine Deichmann-Bendixen ('13)
KIF8.29
  
 PB
3
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta8.48
  
 
4
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta9.27
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta1:24.21
  
 PB
2
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta1:30.24
  
 PB
3
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta1:30.83
  
 PB
4
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF1:31.80
  
 
5
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen ('12)
KIF1:37.98
  
 PB
6
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta1:38.85
  
 
7
Naja Nøhr
Naja Nøhr ('12)
Sparta1:40.20
  
 PB
8
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF1:41.40
  
 
9
Thea Marie Freund
Thea Marie Freund ('13)
KIF1:44.28
  
 PB
10
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta1:45.11
  
 PB
11
Vigga Kongstad Brund
Vigga Kongstad Brund ('12)
Sparta1:46.56
  
 PB
12
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF1:48.26
  
 PB
13
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF1:49.20
  
 
14
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta2:00.51
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.69
0.0
  
 PB
 
2.51
 -1.2
3.69 PB
 0.0
      
2
Solveig Skytte Khan
Solveig Skytte Khan ('12)
Sparta3.33
-1.4
  
 
 
3.33
 -1.4
3.15
 -2.8
      
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta3.07
0.0
  
 PB
 
3.07 PB
 0.0
3.00
 -0.3
      
4
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen ('12)
KIF3.05
-1.7
  
 PB
 
  X
 0.0
3.05 PB
 -1.7
      
5
Julia Kjær-Christensen
Julia Kjær-Christensen ('13)
Sparta2.91
-2.7
  
 PB
 
  X
 0.0
2.91 PB
 -2.7
      
6
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF2.86
-1.4
  
 SB
 
2.81 SB
 -0.9
2.86 SB
 -1.4
      
7
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF2.76
0.0
  
 PB
 
2.76 PB
 0.0
  X
 0.0
      
8
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF2.74
-0.5
  
 PB
 
2.74 PB
 -0.5
2.61
 -2.3
      
9
Naja Nøhr
Naja Nøhr ('12)
Sparta2.72
-0.5
  
 PB
 
2.72 PB
 -0.5
2.57
 -2.3
      
10
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF2.72
-1.2
  
 PB
 
2.72 PB
 -1.2
2.55
 -2.1
      
11
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta2.67
0.0
  
 PB
 
2.67 PB
 0.0
2.27
 -1.2
      
12
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF2.65
-1.1
  
 PB
 
2.65 PB
 -1.1
2.59
 -1.7
      
13
Edith Christine Deichmann-Bendixen
Edith Christine Deichmann-Bendixen ('13)
KIF2.58
-1.1
  
 PB
 
2.39 PB
 0.9
2.58 PB
 -1.1
      
14
Vigga Ingrid Meisner
Vigga Ingrid Meisner ('12)
KIF2.55
0.0
  
 PB
 
2.31 PB
 -2.1
2.55 PB
 0.0
      
15
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta2.51
-0.9
  
 PB
 
2.51 PB
 -0.9
2.39
 -0.3
      
16
Thea Marie Freund
Thea Marie Freund ('13)
KIF2.48
-1.1
  
 PB
 
2.30 PB
 0.2
2.48 PB
 -1.1
      
17
Vigga Kongstad Brund
Vigga Kongstad Brund ('12)
Sparta2.43
-0.8
  
 PB
 
2.22 PB
 0.8
2.43 PB
 -0.8
      
18
Vera Karen Deichmann-Bendixen
Vera Karen Deichmann-Bendixen ('13)
KIF2.38
+1.1
  
 PB
 
2.38 PB
 1.1
2.11
 -0.3
      
19
Annastasia Strand
Annastasia Strand ('13)
KIF2.25
-0.7
  
 PB
 
2.08 PB
 -2.5
2.25 PB
 -0.7
      
20
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta2.07
-2.1
  
 
 
  X
 0.0
2.07
 -2.1
      
21
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta1.95
+0.7
  
 PB
 
1.95 PB
 0.7
1.83
 -2.4
      
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF4.32
  
 PB
 
2.95 PB3.58 PB4.32 PB     
2
Vigga Ingrid Meisner
Vigga Ingrid Meisner ('12)
KIF4.31
  
 PB
 
4.31 PB3.924.12     
3
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF4.11
  
 PB
 
3.75 PB2.914.11 PB     
4
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF4.06
  
 PB
 
3.24 PB2.534.06 PB     
5
Ella Dall Gislum
Ella Dall Gislum ('12)
Sparta3.77
  
 PB
 
3.63 PB3.163.77 PB     
6
Naja Nøhr
Naja Nøhr ('12)
Sparta3.60
  
 PB
 
3.52 PB3.60 PB3.48     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF19.75
  
 PB
 
18.29 PB  X19.75 PB     
2
Tricia Nsubuga
Tricia Nsubuga ('13)
KIF19.52
  
 PB
 
19.52 PB16.78  X     
3
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF16.95
  
 PB
 
16.95 PB9.23  X     
4
Vera Karen Deichmann-Bendixen
Vera Karen Deichmann-Bendixen ('13)
KIF14.82
  
 PB
 
14.82 PB8.5211.08     
5
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen
Agnes Frederikke Dalsgaard Petersen ('12)
KIF14.51
  
 PB
 
6.54 PB  X14.51 PB     
6
Edith Christine Deichmann-Bendixen
Edith Christine Deichmann-Bendixen ('13)
KIF12.69
  
 PB
 
12.69 PB7.999.01     
7
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta12.52
  
 
 
  –12.5211.09     
8
Thea Marie Freund
Thea Marie Freund ('13)
KIF12.36
  
 PB
 
9.34 PB  X12.36 PB     
9
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta12.14
  
 PB
 
12.14 PB9.596.74     
10
Liva Palmy Stein
Liva Palmy Stein ('12)
Sparta9.27
  
 PB
 
5.08 PB4.179.27 PB     
11
Annastasia Strand
Annastasia Strand ('13)
KIF9.01
  
 PB
 
  X  X9.01 PB     
12
Vigga Ingrid Meisner
Vigga Ingrid Meisner ('12)
KIF8.57
  
 PB
 
7.46 PB  X8.57 PB     
13
Vigga Kongstad Brund
Vigga Kongstad Brund ('12)
Sparta7.82
  
 PB
 
  X7.82 PB  X     
14
Magnolia Kristiansen
Magnolia Kristiansen ('13)
KIF5.45
  
 
 
  X  X5.45     
D8 40 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta6.71
  
 PB
2
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF7.30
  
 
3
Vincent Spiegelhauer
Vincent Spiegelhauer ('13)
Sparta7.34
  
 PB
4
Gustav Lie Dalsgaard
Gustav Lie Dalsgaard ('12)
KIF7.44
  
 PB
5
Gustav Albertsen
Gustav Albertsen ('13)
KIF7.74
  
 
6
Christian Elwert
Christian Elwert ('12)
KIF7.92
  
 PB
7
Asker Raymond Nielsen
Asker Raymond Nielsen ('13)
KIF8.67
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Leo Nielsen
Leo Nielsen ('13)
KIF8.02
  
 PB
2
Georg Abel-Kistrup
Georg Abel-Kistrup ('12)
KIF8.15
  
 PB
3
Charlie Damborg Schøler
Charlie Damborg Schøler ('12)
KIF9.03
  
 PB
4
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF9.21
  
 PB
5
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF9.66
  
 PB
6
Aksel Boel Sørensen
Aksel Boel Sørensen ('13)
KIF10.70
  
 PB
D8 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF9.42
  
 PB
 
  X9.42 PB  X     
2
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF7.22
  
 PB
 
5.19 PB2.247.22 PB     
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Rose Merling Rønnevig
Rose Merling Rønnevig ('15)
KIF1:53.83
  
  K Mixed competition
2
Akira Betrian
Akira Betrian ('15)
KIF2:01.29
  
  K Mixed competition
3
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF2:05.48
  
 PB
4
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal ('15)
KIF2:05.94
  
  K Mixed competition
5
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF2:09.26
  
  K Mixed competition
6
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF2:09.53
  
  K Mixed competition
7
Julie Clausen
Julie Clausen ('15)
KIF2:55.64
  
  K Mixed competition
8
Frederikke Rattleff
Frederikke Rattleff ('15)
KIF3:07.04
  
  K Mixed competition
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Philip Nielsen
Philip Nielsen ('14)
KIF2.25
-1.4
  
 PB
 
2.25 PB
 -1.4
2.15
 -2.6
1.96
 -1.4
     
2
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF2.00
-0.7
  
 PB
 
1.77 PB
 -1.3
2.00 PB
 -0.7
1.89
 -0.2
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Atli Hrafn Elvarsson
Atli Hrafn Elvarsson ('14)
KIF2.40
  
 PB
 
2.40 PB2.072.18     
P7 40 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Akira Betrian
Akira Betrian ('15)
KIF8.72
  
 PB
2
Freja Togsverd-Madum
Freja Togsverd-Madum ('14)
KIF9.80
  
 PB
2
Bille Helbæk Johansen
Bille Helbæk Johansen ('15)
KIF9.80
  
 PB
4
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF9.89
  
 PB
5
Rose Merling Rønnevig
Rose Merling Rønnevig ('15)
KIF10.06
  
 PB
6
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal ('15)
KIF11.02
  
 PB
7
Julie Clausen
Julie Clausen ('15)
KIF11.20
  
 PB
8
Frederikke Rattleff
Frederikke Rattleff ('15)
KIF12.84
  
 PB
9
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF13.30
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Akira Betrian
Akira Betrian ('15)
KIF2.30
-0.7
  
 PB
 
2.30 PB
 -0.7
1.56
 -1.0
1.58
 -0.5
     
2
Bille Helbæk Johansen
Bille Helbæk Johansen ('15)
KIF2.07
-0.8
  
 PB
 
1.79 PB
 -1.1
2.07 PB
 -0.8
  X
 0.0
     
3
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF2.06
-1.4
  
 PB
 
2.06 PB
 -1.4
2.00
 -0.2
1.94
 -1.9
     
4
Julie Clausen
Julie Clausen ('15)
KIF1.98
-0.2
  
 PB
 
1.80 PB
 -1.9
1.98 PB
 -0.2
1.86
 -3.4
     
5
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal ('15)
KIF1.87
-1.2
  
 PB
 
  X
 0.0
1.62 PB
 -1.3
1.87 PB
 -1.2
     
6
Rose Merling Rønnevig
Rose Merling Rønnevig ('15)
KIF1.76
-1.3
  
 PB
 
1.76 PB
 -1.3
  X
 0.0
  X
 0.0
     
7
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF1.72
-1.9
  
 PB
 
1.72 PB
 -1.9
1.63
 -0.6
1.60
 -0.2
     
8
Frederikke Rattleff
Frederikke Rattleff ('15)
KIF1.58
-1.5
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
1.58 PB
 -1.5
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Rose Merling Rønnevig
Rose Merling Rønnevig ('15)
KIF9.80
  
 PB
 
9.80 PB5.986.23     
2
Bille Helbæk Johansen
Bille Helbæk Johansen ('15)
KIF8.89
  
 PB
 
8.15 PB8.89 PB8.89 =PB     
3
Marion Clementine Lilianne Guinier
Marion Clementine Lilianne Guinier ('14)
KIF8.53
  
 PB
 
7.50 PB8.53 PB8.33     
4
Julie Clausen
Julie Clausen ('15)
KIF6.90
  
 PB
 
6.90 PB6.866.10     
5
Akira Betrian
Akira Betrian ('15)
KIF6.60
  
 PB
 
4.30 PB5.27 PB6.60 PB     
6
Freja Togsverd-Madum
Freja Togsverd-Madum ('14)
KIF6.36
  
 PB
 
4.07 PB3.686.36 PB     
7
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal
Ssanyu Lukenge Kh-Jamal ('15)
KIF5.60
  
 PB
 
  X4.07 PB5.60 PB     
8
Solveig Ramnefjell Schousboe
Solveig Ramnefjell Schousboe ('15)
KIF5.50
  
 PB
 
5.50 PB2.373.80     
9
Frederikke Rattleff
Frederikke Rattleff ('15)
KIF4.37
  
 PB
 
3.30 PB4.37 PB4.30     

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021