Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Nålestævne i Aalborg 6.10.2021

D13 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM11.78 w
  
 
2
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM12.42 w
  
 
3
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM14.67 w
  
 
4
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM14.90 w
  
 
5
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM15.80 w
  
 
6
Asger Holm Ebsen
Asger Holm Ebsen ('14)
Aalborg AM16.29 w
  
 
7
Elliot Johan Wiberg Larsen
Elliot Johan Wiberg Larsen ('14)
Aalborg AM16.81 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1Viktor Normann ZohnesenViktor Normann Zohnesen ('09)Aalborg AM10.14 w
  
 
2
Villiam Stovgaard Johansen
Villiam Stovgaard Johansen ('12)
Aalborg AM10.82 w
  
 
3
Benjamin Birk Nielsen
Benjamin Birk Nielsen ('10)
Aalborg AM11.24 w
  
 
4
Asker Emilio Engelund Christensen
Asker Emilio Engelund Christensen ('12)
Aalborg AM11.73 w
  
 
5
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM11.87 w
  
 
6
August Lykke Pedersen
August Lykke Pedersen ('13)
Aalborg AM15.01 w
  
 
D13 80 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM11.96
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM12.05
  
 PB
3Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM12.63
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Viktor Normann ZohnesenViktor Normann Zohnesen ('09)Aalborg AM14.94
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
2Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM1.20
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
 
3Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Villiam Stovgaard Johansen
Villiam Stovgaard Johansen ('12)
Aalborg AM3.25 w
w
  
 
 
3.06 PB
 0.0
3.11 PB
 0.0
3.25 PB
 0.0
     
2
Benjamin Birk Nielsen
Benjamin Birk Nielsen ('10)
Aalborg AM3.20 w
w
  
 
 
3.20 PB
 0.0
3.08
 0.0
3.14
 0.0
     
3
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM2.90 w
w
  
 
 
2.65 PB
 0.0
2.78 PB
 0.0
2.90 PB
 0.0
     
4
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM2.86 w
w
  
 
 
PB
 0.0
2.86 PB
 0.0
2.82
 0.0
     
5
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM2.69 w
w
  
 
 
2.66 PB
 0.0
2.69 PB
 0.0
2.67
 0.0
     
6
August Lykke Pedersen
August Lykke Pedersen ('13)
Aalborg AM2.04 w
w
  
 
 
1.28 PB
 0.0
1.93 PB
 0.0
2.04 PB
 0.0
     
7
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM2.03 w
w
  
 
 
2.03 PB
 0.0
1.94
 0.0
1.97
 0.0
     
8
Asger Holm Ebsen
Asger Holm Ebsen ('14)
Aalborg AM1.93 w
w
  
 
 
1.65 PB
 0.0
1.93 PB
 0.0
1.77
 0.0
     
9
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM1.84 w
w
  
 
 
1.62 PB
 0.0
1.65 PB
 0.0
1.84 PB
 0.0
     
10
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM1.48 w
w
  
 
 
PB
 0.0
=PB
 0.0
1.48 PB
 0.0
     
11
Elliot Johan Wiberg Larsen
Elliot Johan Wiberg Larsen ('14)
Aalborg AM1.46 w
w
  
 
 
PB
 0.0
1.46 PB
 0.0
1.44
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM7.80
  
 PB
 
7.197.80 PB6.71    
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.46
  
 PB
 
7.39 PB7.46 PB7.026.94    
3Seier Fischer Sønderby MysagerSeier Fischer Sønderby Mysager ('09)Aalborg AM7.08
  
 PB
 
7.08 PB6.906.656.81    
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Viktor Normann ZohnesenViktor Normann Zohnesen ('09)Aalborg AM37.37
  
 PB
 
37.37 PB       
D13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
2
Benjamin Birk Nielsen
Benjamin Birk Nielsen ('10)
Aalborg AM34.31
  
 
 
34.31       
3
Villiam Stovgaard Johansen
Villiam Stovgaard Johansen ('12)
Aalborg AM33.65
  
 PB
 
33.65 PB       
4
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM28.50
  
 PB
 
28.50 PB       
5
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM21.89
  
 PB
 
21.89 PB       
6
Leonard Louis Busk Kronborg
Leonard Louis Busk Kronborg ('14)
Aalborg AM17.76
  
 PB
 
17.76 PB       
7
Asker Emilio Engelund Christensen
Asker Emilio Engelund Christensen ('12)
Aalborg AM16.30
  
 PB
 
16.30 PB       
8
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM13.82
  
 PB
 
13.82 PB       
9
Theodor Andrei Gugiuman
Theodor Andrei Gugiuman ('13)
Aalborg AM13.05
  
 PB
 
13.05 PB       
10
Asger Holm Ebsen
Asger Holm Ebsen ('14)
Aalborg AM11.75
  
 PB
 
11.75 PB       
11
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM8.05
  
 PB
 
8.05 PB       
12
August Lykke Pedersen
August Lykke Pedersen ('13)
Aalborg AM8.03
  
 PB
 
8.03 PB       
13
Elliot Johan Wiberg Larsen
Elliot Johan Wiberg Larsen ('14)
Aalborg AM7.48
  
 PB
 
7.48 PB       
P13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.53
  
 PB
2Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM11.40
  
 
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM12.15
  
 
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM13.13
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM2:15.66
  
 
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM2:18.33
  
 PB
3Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM2:21.18
  
 PB
4Julie Mørk ChristensenJulie Mørk Christensen ('08)Aalborg AM2:27.35
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.45
  
 =SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXO
1.45 =SB
 XO
1.48
XXX
   
2Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM1.40
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
  
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.25
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
     
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Julie Mørk ChristensenJulie Mørk Christensen ('08)Aalborg AM4.11 w
w
  
 
 
4.11 PB
 0.0
4.08
 0.0
3.97
 0.0
4.10
 0.0
3.92
 0.0
4.06
 0.0
  
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.83 w
w
  
 
 
3.54
 0.0
  X
 0.0
3.38
 0.0
3.43
 0.0
3.50
 0.0
3.83
 0.0
  
3Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3.78 w
w
  
 
 
3.69 PB
 0.0
3.78 PB
 0.0
3.74
 0.0
3.60
 0.0
3.68
 0.0
3.38
 0.0
  
4Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.60 w
w
  
 
 
3.50
 0.0
3.35
 0.0
3.60
 0.0
3.44
 0.0
3.34
 0.0
3.58
 0.0
  
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM12.99
  
 PB
 
12.99 PB11.5812.76    
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM8.85
  
 
 
8.568.388.408.85    
3Ida JønsonIda Jønson ('09)Aalborg AM8.04
  
 PB
 
7.88 PB8.04 PB8.007.81    
4Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM5.88
  
 
 
5.734.745.885.65    
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Julie Mørk ChristensenJulie Mørk Christensen ('08)Aalborg AM35.33
  
 PB
 
35.33 PB       
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM30.50
  
 PB
 
30.50 PB       
3Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM24.43
  
 PB
 
24.43 PB       
4Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM20.70
  
 PB
 
20.70 PB       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM11.82 w
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM17.99
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM0.95
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
   
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tristan Munk
Tristan Munk ('11)
Aalborg AM2.95
  
 PB
 
2.44 PB2.95 PB2.45     
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
Aalborg AM9.68 w
  
 
2
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM10.71 w
  
 
3
Selma Willer
Selma Willer ('11)
Aalborg AM10.99 w
  
 
4
Claudia Petersen
Claudia Petersen ('13)
Aalborg AM12.15 w
  
 
5
Vibe Kallehauge Botne
Vibe Kallehauge Botne ('12)
Aalborg AM13.14 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM11.86 w
  
 
2
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM13.59 w
  
 
3
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM14.87 w
  
 
4
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM15.08 w
  
 
5
Benedicte Ramskov
Benedicte Ramskov ('14)
Aalborg AM17.16 w
  
 
Finale C
Vind: w
Vind: w
1
Safia Viktoria Abdullahi Larsen
Safia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)
Aalborg AM10.30 w
  
 
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM11.18 w
  
 
3
Alberte Præstholm
Alberte Præstholm ('10)
Aalborg AM11.73 w
  
 
4
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM12.53 w
  
 
5
Solveig Byg
Solveig Byg ('11)
Aalborg AM12.77 w
  
 
6
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM12.82 w
  
 
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
Aalborg AM14.25
  
 
2
Selma Willer
Selma Willer ('11)
Aalborg AM14.44
  
 PB
3
Alberte Præstholm
Alberte Præstholm ('10)
Aalborg AM14.65
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
Aalborg AM1.15
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
XXO
1.18
XXX
2
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM1.05
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
  
3
Safia Viktoria Abdullahi Larsen
Safia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)
Aalborg AM0.95
  
 PB
 
0.85 PB
 XO
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
    
4
Claudia Petersen
Claudia Petersen ('13)
Aalborg AM0.80
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85
XXX
      
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM3.16 w
w
  
 
 
3.15 PB
 0.0
3.16 PB
 0.0
3.06
 0.0
     
2
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM3.15 w
w
  
 
 
3.05 PB
 0.0
3.15 PB
 0.0
3.09
 0.0
     
3
Alberte Præstholm
Alberte Præstholm ('10)
Aalborg AM3.04 w
w
  
 
 
3.04 PB
 0.0
3.03
 0.0
3.02
 0.0
     
4
Selma Aaen Christensen
Selma Aaen Christensen ('10)
Aalborg AM2.95 w
w
  
 
 
2.80 PB
 0.0
2.95 PB
 0.0
2.88
 0.0
     
5
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM2.65 w
w
  
 
 
2.65 PB
 0.0
2.62
 0.0
2.52
 0.0
     
6
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM2.44 w
w
  
 
 
2.43 PB
 0.0
2.44 PB
 0.0
2.42
 0.0
     
7
Solveig Byg
Solveig Byg ('11)
Aalborg AM2.42 w
w
  
 
 
2.41 PB
 0.0
2.37
 0.0
2.42 PB
 0.0
     
8
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM2.35 w
w
  
 
 
1.95 PB
 0.0
2.10 PB
 0.0
2.35 PB
 0.0
     
9
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM2.28 w
w
  
 
 
2.17 PB
 0.0
2.17 =PB
 0.0
2.28 PB
 0.0
     
10
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM2.22 w
w
  
 
 
2.18 PB
 0.0
2.03
 0.0
2.22 PB
 0.0
     
11
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM2.21 w
w
  
 
 
2.21 PB
 0.0
2.06
 0.0
2.17
 0.0
     
12
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM2.11 w
w
  
 
 
2.06 PB
 0.0
1.92
 0.0
2.11 PB
 0.0
     
13
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM2.11 w
w
  
 
 
1.98 PB
 0.0
2.11 PB
 0.0
1.97
 0.0
     
14
Freja Jul Andersen
Freja Jul Andersen ('14)
Aalborg AM1.94 w
w
  
 
 
1.94 PB
 0.0
1.67
 0.0
1.75
 0.0
     
15
Benedicte Ramskov
Benedicte Ramskov ('14)
Aalborg AM1.62 w
w
  
 
 
1.62 PB
 0.0
1.53
 0.0
1.53
 0.0
     
16
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM1.53 w
w
  
 
 
1.14 PB
 0.0
1.53 PB
 0.0
1.51
 0.0
     
17
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM1.47 w
w
  
 
 
1.22 PB
 0.0
0.98
 0.0
1.47 PB
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Safia Viktoria Abdullahi Larsen
Safia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)
Aalborg AM7.40
  
 PB
 
7.40 PB7.107.18     
2
Elinor Bach Larsen
Elinor Bach Larsen ('10)
Aalborg AM5.98
  
 
 
5.255.885.98     
3
Maria Mathilde Olesen
Maria Mathilde Olesen ('11)
Aalborg AM5.70
  
 PB
 
5.70 PB5.575.57     
4
Claudia Petersen
Claudia Petersen ('13)
Aalborg AM3.90
  
 PB
 
3.90 PB2.873.42     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Mille Eriksen
Mille Eriksen ('12)
Aalborg AM18.26
  
 PB
 
18.26 PB       
2
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM16.68
  
 PB
 
16.68 PB       
3
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen
Kaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)
Aalborg AM16.40
  
 PB
 
16.40 PB       
4
Selma Aaen Christensen
Selma Aaen Christensen ('10)
Aalborg AM15.38
  
 PB
 
15.38 PB       
5
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM14.90
  
 PB
 
14.90 PB       
6
Alberte Præstholm
Alberte Præstholm ('10)
Aalborg AM14.89
  
 PB
 
14.89 PB       
7
Liv Thyra Bentzen
Liv Thyra Bentzen ('11)
Aalborg AM11.88
  
 PB
 
11.88 PB       
8
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM10.90
  
 PB
 
10.90 PB       
9
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM8.15
  
 PB
 
8.15 PB       
10
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM7.77
  
 PB
 
7.77 PB       
11
Ingrid Sofie Gade
Ingrid Sofie Gade ('11)
Aalborg AM7.68
  
 
 
7.68       
12
Freja Jul Andersen
Freja Jul Andersen ('14)
Aalborg AM7.60
  
 PB
 
7.60 PB       
13
Solveig Byg
Solveig Byg ('11)
Aalborg AM7.43
  
 PB
 
7.43 PB       
14
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM7.24
  
 PB
 
7.24 PB       
15
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM6.08
  
 PB
 
6.08 PB       
16
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM4.75
  
 PB
 
4.75 PB       
D9 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Villiam Stovgaard Johansen
Villiam Stovgaard Johansen ('12)
Aalborg AM16.39
  
 PB
2
Mads Hejbøll Larsen
Mads Hejbøll Larsen ('12)
Aalborg AM17.07
  
 PB
P9 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Frida Jørgensen
Frida Jørgensen ('12)
Aalborg AM14.47
  
 PB
2
Claudia Petersen
Claudia Petersen ('13)
Aalborg AM16.69
  
 PB
P7 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Papaya Nora Røscher Kristensen
Papaya Nora Røscher Kristensen ('14)
Aalborg AM11.59 w
  
 
2
Freja Jul Andersen
Freja Jul Andersen ('14)
Aalborg AM11.90 w
  
 
3
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM12.19 w
  
 
4
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM13.18 w
  
 

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021