Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: 1000m stafet 28.9.2021
Skive stadion

M 1000 m stafet mix    

Finale A

Finale
1Skive A.M. Skive A.M.  Skive AM2:11.43
  
 
  Juan José Acevedo Rodriguez, Niklas Haupt, Cornelius Birk Meissner, Noah Birk Meissner
2Skive A.M. Skive A.M.  Skive AM2:34.38
  
 
  Victoria Jensen, Pil Vilstrup Cunningham, Agnete Mortensen, Erasmus Slot Grumsen
3Skive A.M. Skive A.M.  Skive AM3:24.80
  
 
  Ingela Bluhm, Sonja Stigsen, Marianne Gram, Ingerlise Villum

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021