Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: intern kastestævne 10.10.2021
Randers Atletik Stadion

M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja9.43
  
 SB
 
9.43 SB8.93  –     
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja11.61
  
 SB
 
11.3411.61 SB  –     
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja34.76
  
 SB
 
  –34.76 SB32.06  –    
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja37.31
  
 SB
 
34.4836.59 SB37.31 SB     
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja11.55
  
 PB
 
  –11.55 PB11.35  –    
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja26.82
  
 SB
 
24.32 SB25.36 SB26.82 SB  –    
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja26.94
  
 SB
 
26.89 SB26.94 SB  –     
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja35.20
  
 
 
34.9634.8035.20     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja14.09
  
 PB
 
14.09 PB12.73      
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja32.84
  
 
 
  –  –  –  –24.8532.84  
D17 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja13.43
  
 PB
 
  –  –12.55 PB13.43 PB  –   
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja42.16
  
 
 
37.7336.0137.64  –42.16  –  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja35.65
  
 PB
 
31.10  –  –  –35.65 PB  –  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja8.69
  
 PB
 
7.94  –7.717.82  –8.69 PB  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja19.82
  
 
 
  –19.82  –     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja20.36
  
 
 
20.36  –      
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja7.31
  
 
 
7.047.31      
2Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja6.09
  
 PB
 
5.87 PB6.06 PB6.09 PB     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja21.98
  
 PB
 
21.98 PB  –20.13  –    
2Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja17.52
  
 PB
 
15.98 PB17.52 PB  –     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Marius Johannes Holgersen GoosMarius Johannes Holgersen Goos ('08)Randers Freja26.42
  
 PB
 
26.42 PB23.1623.04  –    
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja25.85
  
 
 
25.85  –  –  –    
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Dicte Marie MunkgaardDicte Marie Munkgaard ('08)Randers Freja9.16
  
 PB
 
  –7.88 PB9.16 PB     
2Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja8.10
  
 
 
  –8.098.10     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja16.01
  
 PB
 
16.01 PB  –      
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja18.67
  
 
 
14.2515.9918.67  –    
2Dicte Marie MunkgaardDicte Marie Munkgaard ('08)Randers Freja14.80
  
 PB
 
  –  –14.80 PB  –    

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021