Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viborg: Efterårsstævne 12.10.2021
Viborg Atletikstadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM4:07.31
  
 PB
2Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM4:21.66
  
 PB
3Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM4:30.66
  
 SB
4Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:41.72
  
  K Mixed competition
5Jeppe GardeJeppe Garde ('65)Aalborg AM4:42.99
  
 
Finale B
1Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:33.38
  
 PB
2Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK4:38.02
  
 PB
3Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:40.82
  
 PB
4Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:49.08
  
  K Mixed competition
5Mads StokvadMads Stokvad ('06)Lemvig LK4:50.80
  
 PB
6Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM4:53.44
  
 PB
Finale C
1Sofia ThirupSofia Thirup ('04)Viborg AM4:51.96
  
  K Mixed competition
2Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen4:55.35
  
 PB
3
Erik Nørgaard
Erik Nørgaard ('10)
Randers Freja5:03.23
  
 PB
4Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM5:06.71
  
  K Mixed competition
5Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM5:13.53
  
 PB
6Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM5:14.29
  
  K Mixed competition
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775:19.85
  
 PB
8Sofie Toft EjsingSofie Toft Ejsing ('08)Viborg AM5:30.84
  
  K Mixed competition
9Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775:34.78
  
 PB
10Sarah PedersenSarah Pedersen ('08)Viborg AM5:35.69
  
  K Mixed competition
11Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM5:46.46
  
  K Mixed competition
D15 100 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.34 w
  
 
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7713.55 w
  
 
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM13.56 w
  
 
4Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM14.98 w
  
 
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK774.22 w
w
  
 
 
4.22 PB
 0.0
       
2Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM4.17
+0.2
  
 
 
4.17
 0.2
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK775.80
  
 PB
 
5.45 PB5.80 PB5.78     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM29.23
  
 PB
 
29.23 PB       
2Johannes Wilhelm BuschJohannes Wilhelm Busch ('07)Viborg AM21.81
  
 
 
21.81       
D13 80 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7710.66
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM10.87
  
 PB
3Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM11.21
  
 PB
4Mathias Hvilsted HansenMathias Hvilsted Hansen ('08)SAK7711.52
  
 PB
4Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK7711.52
  
 PB
5Szymon WoloszynSzymon Woloszyn ('09)Viborg AM11.57
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK774.80 w
w
  
 
 
4.67
 0.0
4.80
 0.0
      
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.18 w
w
  
 
 
4.18
 0.0
       
3Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK774.11 w
w
  
 
 
4.06 =PB
 0.0
4.11 PB
 0.0
      
4Szymon WoloszynSzymon Woloszyn ('09)Viborg AM4.09 w
w
  
 
 
4.09 PB
 0.0
       
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM4.08 w
w
  
 
 
4.08
 0.0
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK779.13
  
 
 
9.13       
2Gustav Monrad HansenGustav Monrad Hansen ('08)SAK777.08
  
 PB
 
7.08 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM29.34
  
 PB
 
29.34 PB       
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM24.88
  
 
 
24.88       
P13 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM11.57
  
 
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM11.76
  
 PB
3Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM12.30
  
 PB
4Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK7713.29
  
 PB
5Filippa Kildegaard TolderlundFilippa Kildegaard Tolderlund ('09)SAK7713.47
  
 PB
6Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM13.53
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1.30
  
 
 
1.25
XXO
1.30
  O
1.33
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM4.36 w
w
  
 
 
4.36
 0.0
       
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM4.02 w
w
  
 
 
4.02
 0.0
       
3Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM3.49 w
w
  
 
 
3.49 =PB
 0.0
       
4Filippa Kildegaard TolderlundFilippa Kildegaard Tolderlund ('09)SAK773.38 w
w
  
 
 
3.38 PB
 0.0
       
5Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK773.24 w
w
  
 
 
3.24
 0.0
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Filippa Kildegaard TolderlundFilippa Kildegaard Tolderlund ('09)SAK775.76
  
 PB
 
5.76 PB       
2Maria Bruun JensenMaria Bruun Jensen ('09)SAK775.57
  
 
 
5.57       
3Lucia Karoline StengårdLucia Karoline Stengård ('09)Viborg AM4.42
  
 PB
 
4.42 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Caroline-Marie Rytter NielsenCaroline-Marie Rytter Nielsen ('09)Viborg AM23.00
  
 
 
23.00       
2Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM20.58
  
 
 
20.58       
3Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM10.55
  
 
 
10.55       
D11 60 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK779.03
  
  K Mixed competition
2
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK7710.39
  
  K Mixed competition
3
Esther Busch
Esther Busch ('10)
Viborg AM10.59
  
  K Mixed competition
4
Andrea Bloch Karing
Andrea Bloch Karing ('11)
Viborg AM11.06
  
  K Mixed competition
5
Malou Egholm
Malou Egholm ('11)
SAK7711.46
  
  K Mixed competition
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM9.54
  
  K Mixed competition
2
Enya Thomsen
Enya Thomsen ('10)
SAK779.70
  
  K Mixed competition
3
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK779.99
  
  K Mixed competition
4
Lærke Krøyer Albrechtsen
Lærke Krøyer Albrechtsen ('10)
Viborg AM10.79
  
  K Mixed competition
5
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK7710.86
  
  K Mixed competition
Finale C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM10.22
  
 
2
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK7711.54
  
 PB
3
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK7711.58
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM3.20 w
w
  
 
 
3.20
 0.0
       
2
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK772.91 w
w
  
 
 
2.91
 0.0
       
3
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK772.84 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lauge Risom Nielsen
Lauge Risom Nielsen ('10)
Viborg AM4.99
  
 PB
 
4.99 PB       
2
Valdemar Nollin
Valdemar Nollin ('11)
SAK774.94
  
 PB
 
4.94 PB       
3
Felix Randløv
Felix Randløv ('11)
SAK774.81
  
 PB
 
4.81 PB       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK771.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXO
1.15
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK773.89 w
w
  
 
 
3.89
 0.0
       
2
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM3.78 w
w
  
 
 
3.78
 0.0
       
3
Enya Thomsen
Enya Thomsen ('10)
SAK773.70 w
w
  
 
 
3.70 PB
 0.0
       
4
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK773.40 w
w
  
 
 
3.40
 0.0
       
5
Lærke Krøyer Albrechtsen
Lærke Krøyer Albrechtsen ('10)
Viborg AM3.20 w
w
  
 
 
3.20 PB
 0.0
       
6
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK773.17 w
w
  
 
 
3.17 PB
 0.0
       
7
Andrea Bloch Karing
Andrea Bloch Karing ('11)
Viborg AM3.00 w
w
  
 
 
3.00 PB
 0.0
       
8
Esther Busch
Esther Busch ('10)
Viborg AM2.98 w
w
  
 
 
2.98 PB
 0.0
       
9
Malou Egholm
Malou Egholm ('11)
SAK772.84 w
w
  
 
 
2.84 PB
 0.0
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tea Helvig Øe
Tea Helvig Øe ('10)
Viborg AM4.89
  
 
 
4.89       
2
Sophie Olesen
Sophie Olesen ('11)
SAK774.88
  
 
 
4.88       
3
Frida Eva Hede Kornvig
Frida Eva Hede Kornvig ('11)
SAK774.39
  
 PB
 
4.39 PB       
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Liva Poulsen
Liva Poulsen ('11)
SAK7731.14
  
 PB
 
31.14 PB       
2
Andrea Bloch Karing
Andrea Bloch Karing ('11)
Viborg AM27.00
  
 PB
 
27.00 PB       
3
Enya Thomsen
Enya Thomsen ('10)
SAK7725.98
  
 PB
 
25.98 PB       
4
Esther Busch
Esther Busch ('10)
Viborg AM19.23
  
 PB
 
19.23 PB       
5
Lærke Krøyer Albrechtsen
Lærke Krøyer Albrechtsen ('10)
Viborg AM14.00
  
 PB
 
14.00 PB       
6
Rosa Fløjgaard
Rosa Fløjgaard ('11)
SAK7713.95
  
 
 
13.95       
7
Malou Egholm
Malou Egholm ('11)
SAK7712.76
  
 PB
 
12.76 PB       
D9 40 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK777.45
  
  K Mixed competition
2
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM7.63
  
 PB
3
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK777.66
  
 PB
4
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK778.09
  
  K Mixed competition
5
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK778.75
  
  K Mixed competition
Finale B
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK777.48
  
  K Mixed competition
2
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK778.20
  
  K Mixed competition
3
Martha Busch
Martha Busch ('13)
Viborg AM8.29
  
  K Mixed competition
4
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK778.39
  
  K Mixed competition
5
Tobias Brodersen
Tobias Brodersen ('13)
SAK778.48
  
 PB
6
Sidsel T Jensen
Sidsel T Jensen ('13)
SAK778.83
  
  K Mixed competition
6
Sidsel T. Jensen
Sidsel T. Jensen ('13)
SAK778.83
  
  K Mixed competition
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.03 w
w
  
 
 
3.03
 0.0
       
2
Tobias Brodersen
Tobias Brodersen ('13)
SAK772.89 w
w
  
 
 
2.89 PB
 0.0
       
3
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM2.79 w
w
  
 
 
2.79
 0.0
       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK774.40
  
 PB
 
4.40 PB       
2
Tobias Brodersen
Tobias Brodersen ('13)
SAK774.11
  
 PB
 
4.11 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM15.99
  
 
 
15.99       
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK773.27 w
w
  
 
 
3.27 =PB
 0.0
       
2
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.09 w
w
  
 
 
3.09 PB
 0.0
       
3
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK772.60 w
w
  
 
 
2.60 PB
 0.0
       
3
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.60 w
w
  
 
 
2.60
 0.0
       
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.54 w
w
  
 
 
2.54 PB
 0.0
       
6
Sidsel T. Jensen
Sidsel T. Jensen ('13)
SAK772.27 w
w
  
 
 
2.27 PB
 0.0
       
7
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK772.18 w
w
  
 
 
2.18
 0.0
       
8
Martha Busch
Martha Busch ('13)
Viborg AM2.15 w
w
  
 
 
2.15 PB
 0.0
       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Eva Jørgensen
Eva Jørgensen ('13)
SAK775.58
  
 PB
 
5.58 PB       
2
Sidsel T. Jensen
Sidsel T. Jensen ('13)
SAK774.65
  
 PB
 
4.65 PB       
3
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK774.00
  
 PB
 
4.00 PB       
4
Emma Svane Bæk
Emma Svane Bæk ('12)
SAK773.79
  
 PB
 
3.79 PB       
5
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK773.52
  
 PB
 
3.52 PB       
6
Josephine Bitsch
Josephine Bitsch ('14)
SAK773.04
  
 PB
 
3.04 PB       
7
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.21
  
 PB
 
2.21 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Martha Busch
Martha Busch ('13)
Viborg AM12.00
  
 PB
 
12.00 PB       

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021