Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Regionsstævne 18.9.2021
Esbjerg Atletikstadion

M 3000 m    

Finale A

Finale
1Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM9:18.93
  
 SB
1Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM10:30.63
  
 SB
Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM DNF
  
 
M22 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM26.95
  
 PB
M22 1500 m    

Finale A

Finale
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:27.37
  
 
2Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM4:30.15
  
 SB
Rasmus MouridsenRasmus Mouridsen ('97)Esbjerg AM DNF
  
 
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM62.18
  
 
 
  X57.8059.04  X  X62.18  
D17 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM23.60
  
 PB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF24.42
  
 
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 12.40 w
+2.3
  
 
 
12.13
 0.6
12.05
 1.7
12.40
 2.3
     
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM49.92
  
 
 
49.9249.07  X  –  –  –  
P17 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM25.99
  
 PB
2Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 28.24
  
 PB
3Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 31.44
  
 SB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:15.02
  
 
2Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 5:56.30
  
 SB
P17 3000 m    

Finale A

Finale
1Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM11:02.02
  
 
D15 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM27.65
  
 =PB
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM28.11
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM20.49
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM8.91
+1.0
  
 PB
 
8.91 PB
 1.0
8.91 =PB
 1.6
8.90
 2.0
     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM27.52
  
 PB
 
  X27.52 PB27.37     
P15 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening29.48
  
 PB
2Ea Hviid PedersenEa Hviid Pedersen ('06)Esbjerg AM29.55
  
 PB
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF30.21
  
 SB
P15 3000 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:30.50
  
 
2Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM11:02.34
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    

Finale A

Finale
Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening DNF
  
 
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF7.94
+0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
7.94 PB
 0.5
7.50
 0.9
     
2Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening6.98
+1.1
  
 PB
 
6.98 PB
 1.1
6.95
 0.9
6.59
 2.4
     
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia Atletik Forening22.15
  
 PB
 
18.83  X20.1721.2022.15 PB21.77  
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF16.20
  
 
 
13.90  X  X14.5316.20  X  
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF15.05
  
 SB
 
14.41 SB15.05 SB14.32  –  –  –  
D13 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF29.90
  
 PB
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM30.82
  
 PB
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM34.77
  
 PB
4Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM35.49
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM36.44
  
 
6Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM38.82
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF3:04.79
  
 PB
2Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM3:41.06
  
 PB
3Patrick O'Connor JensenPatrick O'Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:44.89
  
 PB
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM4:07.43
  
 PB
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM4:53.06
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF16.32
  
 PB
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM17.58
  
 PB
3Patrick O'Connor JensenPatrick O'Connor Jensen ('09)Esbjerg AM17.67
  
 
4Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM18.54
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM18.59
  
 
6Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM20.12
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4.15
+0.9
  
 PB
 
4.15 PB
 0.9
3.81
 0.3
3.71
 1.9
     
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM3.98
0.0
  
 SB
 
3.98 SB
 0.0
  X
 0.0
3.96
 1.5
     
3Patrick O'Connor JensenPatrick O'Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3.94
+0.3
  
 PB
 
3.69
 0.0
3.77
 1.4
3.94 PB
 0.3
     
4Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM3.69
+0.7
  
 PB
 
3.69 PB
 0.7
3.64
 2.3
3.43
 2.0
     
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM3.45
+0.3
  
 PB
 
3.45 PB
 0.3
3.07
 0.9
3.28
 0.8
     
6Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.24
+1.4
  
 
 
3.24
 1.4
  X
 0.0
3.20
 1.2
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM18.84
  
 PB
 
15.66 SB16.50 SB16.2318.84 PB    
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.14
  
 PB
 
15.97 PB16.14 PB15.7815.73    
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM13.20
  
 PB
 
13.20 PB  X  X10.95    
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM11.26
  
 PB
 
  X11.26 PB  X11.22    
P13 200 m    
Vind: -2.8

Finale A

Finale
Vind: -2.8
1Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM33.63
  
 PB
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening34.81
  
 
3Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM35.67
  
 
4Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM35.81
  
 PB
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening35.89
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM4:07.95
  
 PB
2Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM4:08.81
  
 PB
3Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening4:29.48
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM12.85
  
 PB
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening13.83
  
 PB
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF14.17
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM3.84
+1.4
  
 PB
 
3.84 PB
 1.4
3.53
 1.6
3.79
 1.1
     
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM3.72
+0.3
  
 PB
 
3.46 PB
 0.0
3.72 PB
 0.3
3.54
 1.1
     
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF3.69
+1.1
  
 PB
 
3.46
 0.2
3.53 PB
 0.9
3.69 PB
 1.1
     
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening3.66
+0.7
  
 
 
3.66
 0.7
3.62
 1.2
3.09
 1.1
     
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.63
+1.1
  
 
 
3.40
 0.2
3.44
 0.7
3.63
 1.1
     
6Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening3.57
+0.6
  
 PB
 
3.37 PB
 1.1
3.57 PB
 0.6
3.52
 1.6
     
7Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM3.50
+1.2
  
 PB
 
3.40 PB
 0.7
3.50 PB
 1.2
3.41
 1.7
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM20.55
  
 PB
 
15.2016.9320.55 PB15.11    
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM17.01
  
 PB
 
  X15.68 PB16.64 PB17.01 PB    
3Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM14.57
  
 PB
 
12.76 PB  X11.5214.57 PB    
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia Atletik Forening13.12
  
 PB
 
11.9713.12 PB13.12 =PB12.92    
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia Atletik Forening13.12
  
 PB
 
11.87 PB12.36 PB13.12 PB11.96    
6Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM8.55
  
 
 
  X8.55  X  X    
D11 60 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM10.24
  
 
2Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM11.10
  
 PB
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM12.28
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM4:00.00
  
 PB
2Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM4:29.75
  
 PB
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM4:39.26
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -2.6

Finale A

Finale
Vind: -2.6
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM12.96
  
 
2Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM16.41
  
 
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM17.19
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
   
2Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM0.95
  
 
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM6.31
  
 PB
 
5.685.94 PB6.31 PB     
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM6.30
  
 
 
6.156.166.30     
3Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM4.88
  
 PB
 
3.99 PB4.88 PB3.96     
P11 60 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM9.51
  
 SB
2Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF9.69
  
 
3Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM9.82
  
 PB
4Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM9.94
  
 PB
5Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM9.95
  
 
6Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening10.11
  
 PB
7Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening10.23
  
 
8Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM10.34
  
 PB
9Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia Atletik Forening10.46
  
 
10Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM10.71
  
 PB
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM3:52.09
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:53.69
  
 PB
3Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening4:10.59
  
 PB
4Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia Atletik Forening4:11.54
  
 PB
5Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM4:12.83
  
 PB
6Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM4:13.43
  
 PB
7Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM4:19.32
  
 PB
8Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM4:22.98
  
 PB
9Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening4:52.74
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF12.96
  
 PB
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM13.00
  
 
3Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia Atletik Forening13.10
  
 PB
4Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening13.37
  
 
5Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 13.70
  
 
6Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening13.93
  
 PB
7Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM13.98
  
 PB
8Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM14.12
  
 
9Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM14.76
  
 
10Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM14.82
  
 
11Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM24.33
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening1.20
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM1.20
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.10
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
4Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia Atletik Forening1.10
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
  
5Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
  
6Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
6Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10
XXX
   
8Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
   
9Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
   
9Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
   
11Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXX
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM7.58
  
 PB
 
7.44 PB7.027.58 PB     
2Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM6.39
  
 PB
 
6.39 PB6.376.37     
3Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia Atletik Forening6.31
  
 PB
 
5.696.31 PB6.13     
4Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM5.92
  
 PB
 
5.86 PB5.92 PB5.91     
5Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM5.12
  
 PB
 
4.77 PB5.11 PB5.12 PB     
6Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 5.03
  
 
 
4.774.495.03     
7Lillian Stokvad HansenLillian Stokvad Hansen ('10)Fredericia Atletik Forening4.67
  
 
 
4.67  X4.66     
8Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF4.66
  
 PB
 
4.113.834.66 PB     
9Lucia Marie PloogLucia Marie Ploog ('11)Fredericia Atletik Forening4.46
  
 
 
3.134.024.46     
10Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM4.32
  
 
 
4.274.324.29     
11Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM4.19
  
 PB
 
4.19 PB4.023.82     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Malthe K. KnudsenMalthe K. Knudsen ('12)Esbjerg AM7.41
  
 PB
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM7.78
  
 PB
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.80
  
 PB
4Lauge SkytteLauge Skytte ('12)Esbjerg AM8.02
  
 PB
5Anton Bøgh VindbjergAnton Bøgh Vindbjerg ('12)Esbjerg AM8.30
  
 PB
6
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM8.33
  
 PB
7
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM9.15
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1Malthe K. KnudsenMalthe K. Knudsen ('12)Esbjerg AM1:25.68
  
 PB
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM1:29.71
  
 PB
3
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM1:33.06
  
 PB
4Anton Bøgh VindbjergAnton Bøgh Vindbjerg ('12)Esbjerg AM1:40.54
  
 PB
5
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM1:59.46
  
 PB
D9 40 m hurdles    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM9.03
  
 PB
2Malthe K. KnudsenMalthe K. Knudsen ('12)Esbjerg AM9.07
  
 PB
3Anton Bøgh VindbjergAnton Bøgh Vindbjerg ('12)Esbjerg AM9.79
  
 PB
4Lauge SkytteLauge Skytte ('12)Esbjerg AM9.81
  
 PB
5
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM10.12
  
 PB
6
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM10.78
  
 PB
7Christian BogaardChristian Bogaard ('12)Esbjerg AM11.23
  
 PB
8
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM12.28
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Malthe K. KnudsenMalthe K. Knudsen ('12)Esbjerg AM3.19 w
w
  
 
 
3.16 PB
 0.0
3.19 PB
 0.0
3.16
 0.0
     
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM2.99 w
w
  
 
 
2.99 PB
 0.0
2.99 =PB
 0.0
  X
 0.0
     
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM2.76 w
w
  
 
 
2.52
 0.0
2.58
 0.0
2.76
 0.0
     
4Lauge SkytteLauge Skytte ('12)Esbjerg AM2.74 w
w
  
 
 
2.74
 0.0
2.56
 0.0
2.57
 0.0
     
5Anton Bøgh VindbjergAnton Bøgh Vindbjerg ('12)Esbjerg AM2.58 w
w
  
 
 
2.58 =PB
 0.0
2.49
 0.0
1.86
 0.0
     
6
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM2.38 w
w
  
 
 
2.34 PB
 0.0
2.38 PB
 0.0
2.36
 0.0
     
7Christian BogaardChristian Bogaard ('12)Esbjerg AM2.23 w
w
  
 
 
2.23 PB
 0.0
2.18
 0.0
2.21
 0.0
     
8
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM2.09 w
w
  
 
 
2.09 PB
 0.0
2.06
 0.0
2.04
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Malthe K. KnudsenMalthe K. Knudsen ('12)Esbjerg AM5.03
  
 PB
 
5.03 PB4.874.76     
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM4.98
  
 PB
 
4.67 PB4.98 PB4.38     
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM4.71
  
 PB
 
4.71 PB4.284.54     
4Lauge SkytteLauge Skytte ('12)Esbjerg AM4.66
  
 PB
 
3.643.85 PB4.66 PB     
5Anton Bøgh VindbjergAnton Bøgh Vindbjerg ('12)Esbjerg AM4.12
  
 PB
 
4.12 PB3.88  X     
6Christian BogaardChristian Bogaard ('12)Esbjerg AM3.79
  
 PB
 
  X3.52 PB3.79 PB     
7
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM3.60
  
 PB
 
2.77 PB3.21 PB3.60 PB     
8
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM3.32
  
 PB
 
3.32 PB  X3.29     
P9 40 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Olivia LudvigsenOlivia Ludvigsen ('12)Fredericia Atletik Forening7.91
  
 
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF7.95
  
 
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM8.32
  
 PB
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM8.34
  
 PB
5
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM8.51
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF1:29.89
  
 PB
2
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM1:34.40
  
 PB
3Olivia LudvigsenOlivia Ludvigsen ('12)Fredericia Atletik Forening1:38.14
  
 PB
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM1:42.20
  
 PB
5
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM1:45.33
  
 PB
6
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2:00.17
  
 PB
P9 40 m hurdles    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Olivia LudvigsenOlivia Ludvigsen ('12)Fredericia Atletik Forening9.41
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF9.77
  
 PB
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM9.88
  
 PB
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM10.09
  
 PB
5
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM10.20
  
 PB
6
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM10.90
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Olivia LudvigsenOlivia Ludvigsen ('12)Fredericia Atletik Forening2.72 w
w
  
 
 
2.52
 0.0
2.60
 0.0
2.72
 0.0
     
2
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM2.59 w
w
  
 
 
2.59 PB
 0.0
2.57
 0.0
2.50
 0.0
     
3
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM2.58 w
w
  
 
 
2.50 PB
 0.0
2.29
 0.0
2.58 PB
 0.0
     
4
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM2.56 w
w
  
 
 
2.27
 0.0
2.33
 0.0
2.56 PB
 0.0
     
5
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.45 w
w
  
 
 
2.37
 0.0
2.45
 0.0
2.43
 0.0
     
6
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM2.30 w
w
  
 
 
2.30 PB
 0.0
2.18
 0.0
  X
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Olivia LudvigsenOlivia Ludvigsen ('12)Fredericia Atletik Forening4.14
  
 PB
 
3.503.444.14 PB     
2
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM3.29
  
 PB
 
3.29 PB3.29 =PB2.41     
3
Nina Bilinska Larsen
Nina Bilinska Larsen ('13)
Esbjerg AM3.22
  
 PB
 
2.673.183.22 PB     
4
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3.07
  
 PB
 
3.07 PB3.012.64     
5
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM2.87
  
 
 
2.772.872.55     
6
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM2.54
  
 PB
 
  X2.31 PB2.54 PB     
D7 40 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM8.10
  
 PB
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM8.35
  
 PB
3
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM9.73
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM1:34.39
  
 PB
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM1:40.96
  
 PB
3
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM2:02.87
  
 PB
D7 40 m hurdles    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM9.20
  
 PB
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM10.26
  
 PB
3
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM15.19
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM2.54 w
w
  
 
 
2.36 PB
 0.0
2.32
 0.0
2.54 PB
 0.0
     
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB
 0.0
2.52
 0.0
2.44
 0.0
     
3
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM1.92 w
w
  
 
 
1.92 PB
 0.0
1.56
 0.0
1.43
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM3.73
  
 PB
 
3.73 PB  X2.90     
2
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM3.17
  
 PB
 
2.73 PB3.17 PB2.89     
3
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM2.67
  
 PB
 
2.67 PB  X  X     
P7 40 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM8.78
  
 PB
2
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia Atletik Forening9.05
  
 PB
3
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM9.16
  
 PB
4
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM9.57
  
 PB
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM1:49.87
  
 PB
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:50.50
  
 PB
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia Atletik Forening1:52.10
  
 PB
4
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM2:08.09
  
 PB
P7 40 m hurdles    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia Atletik Forening11.38
  
 PB
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM12.73
  
 PB
3
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM12.80
  
 PB
4
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM16.42
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2.33 w
w
  
 
 
2.33 PB
 0.0
2.25
 0.0
2.13
 0.0
     
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.22 w
w
  
 
 
2.22
 0.0
2.06
 0.0
1.91
 0.0
     
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia Atletik Forening2.07 w
w
  
 
 
2.07
 0.0
1.64
 0.0
1.61
 0.0
     
4
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM2.03 w
w
  
 
 
2.03 PB
 0.0
1.92
 0.0
1.96
 0.0
     
5
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM1.67 w
w
  
 
 
1.67 PB
 0.0
1.66
 0.0
1.60
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM3.32
  
 
 
  X2.413.32     
2
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM2.42
  
 PB
 
2.42 PB2.222.15     
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.31
  
 
 
2.312.162.05     
4
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM2.27
  
 PB
 
1.93 PB1.802.27 PB     
5
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia Atletik Forening2.25
  
 
 
2.111.892.25     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive