Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Regionsstævne 18.9.2021
Esbjerg Atletikstadion

M 3000 m    

Finale A

Finale
1Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM9:18.93
  
 SB
1Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)Esbjerg AM10:30.63
  
 SB
M22 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM26.95
  
 PB
M22 1500 m    

Finale A

Finale
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:27.37
  
 
2Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM4:30.15
  
 SB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM62.18
  
 
 
  X57.8059.04  X  X62.18  
D17 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM23.60
  
 PB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF24.42
  
 
D17 Trespring    

Finale A

Finale
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 12.40 w
+2.3
  
 
 
12.13
 0.6
12.05
 1.7
12.40
 2.3
     
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM49.92
  
 
 
49.9249.07  X  –  –  –  
P17 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM25.99
  
 PB
2Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 28.24
  
 PB
3Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 31.44
  
 SB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:15.02
  
 
2Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 5:56.30
  
 SB
P17 3000 m    

Finale A

Finale
1Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM11:02.02
  
 
D15 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM27.65
  
 =PB
2Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM28.11
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM20.49
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM8.91
+1.0
  
 PB
 
8.91 PB
 1.0
8.91 =PB
 1.6
8.90
 2.0
     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM27.52
  
 PB
 
  X27.52 PB27.37     
P15 200 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia AF29.48
  
 PB
2Ea Hviid PedersenEa Hviid Pedersen ('06)Esbjerg AM29.55
  
 PB
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF30.21
  
 SB
P15 3000 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:30.50
  
 
2Terese Uhre KristiansenTerese Uhre Kristiansen ('06)Esbjerg AM11:02.34
  
 PB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF7.94
+0.5
  
 PB
 
  X
 0.0
7.94 PB
 0.5
7.50
 0.9
     
2Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF6.98
+1.1
  
 PB
 
6.98 PB
 1.1
6.95
 0.9
6.59
 2.4
     
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF22.15
  
 PB
 
18.83  X20.1721.2022.15 PB21.77  
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF16.20
  
 
 
13.90  X  X14.5316.20  X  
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF15.05
  
 SB
 
14.41 SB15.05 SB14.32  –  –  –  
D13 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF29.90
  
 PB
2Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM30.82
  
 PB
3Tobias MichelsenTobias Michelsen ('08)Esbjerg AM34.77
  
 PB
4Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM35.49
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM36.44
  
 
6Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM38.82
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF3:04.79
  
 PB
2Christian AndersenChristian Andersen ('09)Esbjerg AM3:41.06
  
 PB
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3:44.89
  
 PB
4Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM4:07.43
  
 PB
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM4:53.06
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF16.32
  
 PB
2Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM17.58
  
 PB
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM17.67
  
 
4Tobias MichelsenTobias Michelsen ('08)Esbjerg AM18.54
  
 PB
5Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM18.59
  
 
6Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM20.12
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF4.15
+0.9
  
 PB
 
4.15 PB
 0.9
3.81
 0.3
3.71
 1.9
     
2Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM3.98
0.0
  
 PB
 
3.98 PB
 0.0
  X
 0.0
3.96
 1.5
     
3Patrick O`Connor JensenPatrick O`Connor Jensen ('09)Esbjerg AM3.94
+0.3
  
 PB
 
3.69
 0.0
3.77
 1.4
3.94 PB
 0.3
     
4Tobias MichelsenTobias Michelsen ('08)Esbjerg AM3.69
+0.7
  
 PB
 
3.69 PB
 0.7
3.64
 2.3
3.43
 2.0
     
5Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM3.45
+0.3
  
 PB
 
3.45 PB
 0.3
3.07
 0.9
3.28
 0.8
     
6Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM3.24
+1.4
  
 
 
3.24
 1.4
  X
 0.0
3.20
 1.2
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Andreas MichelsenAndreas Michelsen ('08)Esbjerg AM18.84
  
 PB
 
15.66 PB16.50 PB16.2318.84 PB    
2Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM16.14
  
 PB
 
15.97 PB16.14 PB15.7815.73    
3Tobias MichelsenTobias Michelsen ('08)Esbjerg AM13.20
  
 PB
 
13.20 PB  X  X10.95    
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM11.26
  
 PB
 
  X11.26 PB  X11.22    
P13 200 m    
Vind: -2.8

Finale A

Finale
Vind: -2.8
1Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM33.63
  
 PB
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF34.81
  
 
3Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM35.67
  
 
4Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM35.81
  
 PB
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF35.89
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM4:07.95
  
 PB
2Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM4:08.81
  
 PB
3Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF4:29.48
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM12.85
  
 PB
2Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF13.83
  
 PB
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF14.17
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM3.84
+1.4
  
 PB
 
3.84 PB
 1.4
3.53
 1.6
3.79
 1.1
     
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM3.72
+0.3
  
 PB
 
3.46 PB
 0.0
3.72 PB
 0.3
3.54
 1.1
     
3Mathilde BramMathilde Bram ('08)Vejen AF3.69
+1.1
  
 PB
 
3.46
 0.2
3.53 PB
 0.9
3.69 PB
 1.1
     
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF3.66
+0.7
  
 PB
 
3.66 PB
 0.7
3.62
 1.2
3.09
 1.1
     
5Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM3.63
+1.1
  
 
 
3.40
 0.2
3.44
 0.7
3.63
 1.1
     
6Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF3.57
+0.6
  
 PB
 
3.37 PB
 1.1
3.57 PB
 0.6
3.52
 1.6
     
7Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM3.50
+1.2
  
 PB
 
3.40 PB
 0.7
3.50 PB
 1.2
3.41
 1.7
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie Højbjerg SørensenCecilie Højbjerg Sørensen ('09)Esbjerg AM20.55
  
 PB
 
15.2016.9320.55 PB15.11    
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM17.01
  
 PB
 
  X15.68 PB16.64 PB17.01 PB    
3Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM14.57
  
 PB
 
12.76 PB  X11.5214.57 PB    
4Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF13.12
  
 PB
 
11.9713.12 PB13.12 =PB12.92    
5Karla FauerskovKarla Fauerskov ('09)Fredericia AF13.12
  
 PB
 
11.87 PB12.36 PB13.12 PB11.96    
6Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM8.55
  
 
 
  X8.55  X  X    
D11 60 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM10.24
  
 
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM11.10
  
 PB
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM12.28
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM4:00.00
  
 PB
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM4:29.75
  
 PB
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM4:39.26
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -2.6

Finale A

Finale
Vind: -2.6
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM12.96
  
 
2
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM16.41
  
 
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM17.19
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
   
2
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.05
XXX
    
3
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM0.95
  
 
 
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
XXX
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Bertram Høgh Veis
Bertram Høgh Veis ('11)
Esbjerg AM6.31
  
 PB
 
5.685.94 PB6.31 PB     
2
Lasse Frost Thorup
Lasse Frost Thorup ('11)
Esbjerg AM6.30
  
 
 
6.156.166.30     
3
Kasper Nielsen
Kasper Nielsen ('11)
Esbjerg AM4.88
  
 PB
 
3.99 PB4.88 PB3.96     
P11 60 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM9.51
  
 SB
2
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF9.69
  
 PB
3
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM9.82
  
 PB
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM9.94
  
 PB
5
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM9.95
  
 
6
Leonora Ludvigsen
Leonora Ludvigsen ('10)
Fredericia AF10.11
  
 PB
7
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF10.23
  
 PB
8
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM10.34
  
 PB
9
Lillian Stokvad Hansen
Lillian Stokvad Hansen ('10)
Fredericia AF10.46
  
 PB
10
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM10.71
  
 PB
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM3:52.09
  
 PB
2
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 3:53.69
  
 PB
3
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF4:10.59
  
 PB
4
Lillian Stokvad Hansen
Lillian Stokvad Hansen ('10)
Fredericia AF4:11.54
  
 PB
5
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4:12.83
  
 PB
6
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM4:13.43
  
 PB
7
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM4:19.32
  
 PB
8
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM4:22.98
  
 PB
9
Leonora Ludvigsen
Leonora Ludvigsen ('10)
Fredericia AF4:52.74
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF12.96
  
 PB
2
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM13.00
  
 
3
Lillian Stokvad Hansen
Lillian Stokvad Hansen ('10)
Fredericia AF13.10
  
 PB
4
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF13.37
  
 
5
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 13.70
  
 
6
Leonora Ludvigsen
Leonora Ludvigsen ('10)
Fredericia AF13.93
  
 PB
7
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM13.98
  
 PB
8
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM14.12
  
 
9
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM14.76
  
 
10
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM14.82
  
 
11
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM24.33
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Leonora Ludvigsen
Leonora Ludvigsen ('10)
Fredericia AF1.20
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
2
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM1.20
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
3
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 1.10
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
  
4
Lillian Stokvad Hansen
Lillian Stokvad Hansen ('10)
Fredericia AF1.10
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
 XO
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
  
5
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
  
6
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
6
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
  O
1.10
XXX
   
8
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF1.05
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
   
9
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
 XO
1.10
XXX
   
9
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05 =PB
 XO
1.10
XXX
   
11
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
XXO
1.05
XXX
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Maja Amadeu Møllerskov
Maja Amadeu Møllerskov ('10)
Esbjerg AM7.58
  
 PB
 
7.44 PB7.027.58 PB     
2
Lykke Michelsen
Lykke Michelsen ('10)
Esbjerg AM6.39
  
 PB
 
6.39 PB6.376.37     
3
Leonora Ludvigsen
Leonora Ludvigsen ('10)
Fredericia AF6.31
  
 PB
 
5.69 PB6.31 PB6.13     
4
Sophia De Vries
Sophia De Vries ('11)
Esbjerg AM5.92
  
 PB
 
5.86 PB5.92 PB5.91     
5
Ingrid Skovsborg
Ingrid Skovsborg ('11)
Esbjerg AM5.12
  
 PB
 
4.77 PB5.11 PB5.12 PB     
6
Agnes Katrine Johnsen
Agnes Katrine Johnsen ('10)
Kolding KFUM 5.03
  
 
 
4.774.495.03     
7
Lillian Stokvad Hansen
Lillian Stokvad Hansen ('10)
Fredericia AF4.67
  
 PB
 
4.67 PB  X4.66     
8
Mille Skree Bartkær
Mille Skree Bartkær ('10)
Vejle IF4.66
  
 PB
 
4.11 SB3.834.66 PB     
9
Lucia Marie Ploog
Lucia Marie Ploog ('11)
Fredericia AF4.46
  
 PB
 
3.13 PB4.02 PB4.46 PB     
10
Dana Petersen
Dana Petersen ('11)
Esbjerg AM4.32
  
 
 
4.274.324.29     
11
Karoline Jessen
Karoline Jessen ('11)
Esbjerg AM4.19
  
 PB
 
4.19 PB4.023.82     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM7.41
  
 PB
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM7.78
  
 PB
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM7.80
  
 PB
4
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM8.02
  
 PB
5
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM8.30
  
 PB
6
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM8.33
  
 PB
7
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM9.15
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM1:25.68
  
 PB
2
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM1:29.71
  
 PB
3
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM1:33.06
  
 PB
4
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM1:40.54
  
 PB
5
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM1:59.46
  
 PB
D9 40 m hurdles    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM9.03
  
 PB
2
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM9.07
  
 PB
3
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM9.79
  
 PB
4
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM9.81
  
 PB
5
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM10.12
  
 PB
6
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM10.78
  
 PB
7
Christian Bogaard
Christian Bogaard ('12)
Esbjerg AM11.23
  
 PB
8
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM12.28
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM3.19 w
w
  
 
 
3.16 PB
 0.0
3.19 PB
 0.0
3.16
 0.0
     
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM2.99 w
w
  
 
 
2.99 PB
 0.0
2.99 =PB
 0.0
  X
 0.0
     
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM2.76 w
w
  
 
 
2.52
 0.0
2.58
 0.0
2.76
 0.0
     
4
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM2.74 w
w
  
 
 
2.74
 0.0
2.56
 0.0
2.57
 0.0
     
5
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM2.58 w
w
  
 
 
2.58 =PB
 0.0
2.49
 0.0
1.86
 0.0
     
6
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM2.38 w
w
  
 
 
2.34 PB
 0.0
2.38 PB
 0.0
2.36
 0.0
     
7
Christian Bogaard
Christian Bogaard ('12)
Esbjerg AM2.23 w
w
  
 
 
2.23 PB
 0.0
2.18
 0.0
2.21
 0.0
     
8
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM2.09 w
w
  
 
 
2.09 PB
 0.0
2.06
 0.0
2.04
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malthe K. Knudsen
Malthe K. Knudsen ('12)
Esbjerg AM5.03
  
 PB
 
5.03 PB4.874.76     
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM4.98
  
 PB
 
4.67 PB4.98 PB4.38     
3
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM4.71
  
 PB
 
4.71 PB4.284.54     
4
Lauge Skytte
Lauge Skytte ('12)
Esbjerg AM4.66
  
 PB
 
3.643.85 PB4.66 PB     
5
Anton Bøgh Vindbjerg
Anton Bøgh Vindbjerg ('12)
Esbjerg AM4.12
  
 PB
 
4.12 PB3.88  X     
6
Christian Bogaard
Christian Bogaard ('12)
Esbjerg AM3.79
  
 PB
 
  X3.52 PB3.79 PB     
7
Vidar Wolf
Vidar Wolf ('13)
Esbjerg AM3.60
  
 PB
 
2.77 PB3.21 PB3.60 PB     
8
Jens-Emil K. Raaby
Jens-Emil K. Raaby ('13)
Esbjerg AM3.32
  
 PB
 
3.32 PB  X3.29     
P9 40 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF7.91
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF7.95
  
 PB
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM8.32
  
 PB
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM8.34
  
 PB
5
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM8.51
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF1:29.89
  
 PB
2
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM1:34.40
  
 PB
3
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF1:38.14
  
 PB
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM1:42.20
  
 PB
5
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM1:45.33
  
 PB
6
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2:00.17
  
 PB
P9 40 m hurdles    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF9.41
  
 PB
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF9.77
  
 PB
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM9.88
  
 PB
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM10.09
  
 PB
5
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM10.20
  
 PB
6
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM10.90
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF2.72 w
w
  
 
 
2.52 PB
 0.0
2.60 PB
 0.0
2.72 PB
 0.0
     
2
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM2.59 w
w
  
 
 
2.59 PB
 0.0
2.57
 0.0
2.50
 0.0
     
3
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM2.58 w
w
  
 
 
2.50 PB
 0.0
2.29
 0.0
2.58 PB
 0.0
     
4
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM2.56 w
w
  
 
 
2.27
 0.0
2.33
 0.0
2.56 PB
 0.0
     
5
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.45 w
w
  
 
 
2.37 PB
 0.0
2.45 PB
 0.0
2.43
 0.0
     
6
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM2.30 w
w
  
 
 
2.30 PB
 0.0
2.18
 0.0
  X
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Olivia Ludvigsen
Olivia Ludvigsen ('12)
Fredericia AF4.14
  
 PB
 
3.50 PB3.444.14 PB     
2
Sophie Glindemann
Sophie Glindemann ('13)
Esbjerg AM3.29
  
 PB
 
3.29 PB3.29 =PB2.41     
3
Nina B. Larsen
Nina B. Larsen ('13)
Esbjerg AM3.22
  
 PB
 
2.673.183.22 PB     
4
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3.07
  
 PB
 
3.07 PB3.012.64     
5
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM2.87
  
 
 
2.772.872.55     
6
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('14)
Esbjerg AM2.54
  
 PB
 
  X2.31 PB2.54 PB     
D7 40 m    
Vind: -1.8

Finale A

Finale
Vind: -1.8
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM8.10
  
 PB
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM8.35
  
 PB
3
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM9.73
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM1:34.39
  
 PB
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM1:40.96
  
 PB
3
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM2:02.87
  
 PB
D7 40 m hurdles    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM9.20
  
 PB
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM10.26
  
 PB
3
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM15.19
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM2.54 w
w
  
 
 
2.36 PB
 0.0
2.32
 0.0
2.54 PB
 0.0
     
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM2.53 w
w
  
 
 
2.53 PB
 0.0
2.52
 0.0
2.44
 0.0
     
3
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM1.92 w
w
  
 
 
1.92 PB
 0.0
1.56
 0.0
1.43
 0.0
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM3.73
  
 PB
 
3.73 PB  X2.90     
2
Conrad Husted
Conrad Husted ('14)
Esbjerg AM3.17
  
 PB
 
2.73 PB3.17 PB2.89     
3
Christian Serve
Christian Serve ('14)
Esbjerg AM2.67
  
 PB
 
2.67 PB  X  X     
P7 40 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM8.78
  
 PB
2
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF9.05
  
 PB
3
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM9.16
  
 PB
4
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM9.57
  
 PB
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM1:49.87
  
 PB
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:50.50
  
 PB
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF1:52.10
  
 PB
4
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM2:08.09
  
 PB
P7 40 m hurdles    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF11.38
  
 PB
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM12.73
  
 PB
3
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM12.80
  
 PB
4
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM16.42
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM2.33 w
w
  
 
 
2.33 PB
 0.0
2.25
 0.0
2.13
 0.0
     
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.22 w
w
  
 
 
2.22
 0.0
2.06
 0.0
1.91
 0.0
     
3
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF2.07 w
w
  
 
 
2.07 PB
 0.0
1.64
 0.0
1.61
 0.0
     
4
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM2.03 w
w
  
 
 
2.03 PB
 0.0
1.92
 0.0
1.96
 0.0
     
5
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM1.67 w
w
  
 
 
1.67 PB
 0.0
1.66
 0.0
1.60
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM3.32
  
 
 
  X2.413.32     
2
Lærke Berngert
Lærke Berngert ('14)
Esbjerg AM2.42
  
 PB
 
2.42 PB2.222.15     
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.31
  
 
 
2.312.162.05     
4
Thea Berngert
Thea Berngert ('14)
Esbjerg AM2.27
  
 PB
 
1.93 PB1.802.27 PB     
5
Madison Stokvad Nielsen
Madison Stokvad Nielsen ('14)
Fredericia AF2.25
  
 PB
 
2.11 PB1.892.25 PB     

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021