Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aabenraa: Nålestævne 27.9.2021
Aabenraa Stadion

D19 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190012.19
  
 
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 13.01
  
 PB
3Julius KruseJulius Kruse ('04)Aabenraa IG 14.04
  
 PB
4Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 14.73
  
 
5Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 14.92
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 1.45
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45 =PB
  O
      
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 35.96
  
 
 
35.96       
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Marius ClausenMarius Clausen ('03)Aabenraa IG 14.32
  
 PB
 
14.32 PB       
D17 800 m    

Finale A

Finale
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 2:29.78
  
 
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 2:44.85
  
 SB
3Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 2:53.76
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 5.04
-0.1
  
 PB
 
5.04 PB
 -0.1
       
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 19004.86
-0.1
  
 PB
 
4.86 PB
 -0.1
       
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 18.44
  
NU18R DUR-17 PB
 
16.8017.24  X16.4418.44 PB  X  
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190011.04
  
 PB
 
11.04 PB       
3Julius KruseJulius Kruse ('04)Aabenraa IG 7.85
  
 PB
 
7.85 PB       
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 53.03
  
 
 
53.03       
2Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190029.79
  
 
 
29.79       
3Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 21.43
  
 PB
 
21.43 PB       
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aarhus 190042.15
  
 
 
42.15       
2Bjørn Urfe TopBjørn Urfe Top ('05)Aabenraa IG 23.82
  
 PB
 
23.82 PB       
P17 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 14.83
  
 
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 15.07
  
 PB
3Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 15.72
  
 SB
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 3:22.02
  
 SB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 1.30
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
1Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 1.30
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 1.30
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 4.39
-0.3
  
 PB
 
4.39 PB
 -0.3
       
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 4.26
-0.2
  
 PB
 
4.26 PB
 -0.2
       
3Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 3.70
-0.2
  
 SB
 
3.70 SB
 -0.2
       
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 7.29
  
 PB
 
7.29 PB       
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 6.58
  
 SB
 
6.58 SB       
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Alexandra KhristoforovaAlexandra Khristoforova ('05)Aabenraa IG 18.97
  
 PB
 
18.97 PB       
2Silja GyllingSilja Gylling ('05)Aabenraa IG 15.73
  
 PB
 
15.73 PB       
3Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 15.11
  
 SB
 
15.11 SB       
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 3.92
-0.5
  
 PB
 
3.92 PB
 -0.5
       
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 4.79
  
 
 
4.79       
D13 80 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 13.90
  
 PB
2Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 14.08
  
 
3Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 14.18
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 3.19
-0.1
  
 
 
3.19
 -0.1
       
2Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 3.15
-0.2
  
 =PB
 
3.15 =PB
 -0.2
       
2Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 3.15
-0.2
  
 PB
 
3.15 PB
 -0.2
       
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 2.96
-0.2
  
 PB
 
2.96 PB
 -0.2
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 5.90
  
 =PB
 
5.90 =PB       
2Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 4.83
  
 PB
 
4.83 PB       
3Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 4.65
  
 PB
 
4.65 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 10.63
  
 PB
 
10.63 PB       
2Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 9.79
  
 
 
9.79       
D13 Boldkast 250 gram    

Finale A

Finale
1Justin Elias JørgensenJustin Elias Jørgensen ('09)Aabenraa IG 34.57
  
 PB
 
34.57 PB       
2Leart BojgourLeart Bojgour ('08)Aabenraa IG 27.51
  
 PB
 
27.51 PB       
3Leonis BojgourLeonis Bojgour ('08)Aabenraa IG 24.46
  
 PB
 
24.46 PB       
P13 80 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 12.25
  
 SB
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 12.41
  
 PB
3Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 13.41
  
 SB
4Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 13.54
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.30
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 4.32
-0.2
  
 
 
4.32
 -0.2
       
2Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 4.08
-0.3
  
 
 
4.08
 -0.3
       
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 4.06
-0.3
  
 
 
4.06
 -0.3
       
4Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 3.48
-0.4
  
 PB
 
3.48 PB
 -0.4
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 8.84
  
 
 
8.84       
2Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 6.15
  
 
 
6.15       
3Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 5.92
  
 
 
5.92       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 20.04
  
 
 
20.04       
2Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 11.92
  
 PB
 
11.92 PB       
3Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 11.11
  
 PB
 
11.11 PB       
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 39.46
  
 PB
 
39.46 PB       
2Karina StachowiakKarina Stachowiak ('08)Aabenraa IG 28.57
  
 =PB
 
28.57 =PB       
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 25.25
  
 PB
 
25.25 PB       
4Signe GrevsenSigne Grevsen ('08)Aabenraa IG 23.88
  
 PB
 
23.88 PB       
D11 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 10.18
  
 PB
2
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 10.35
  
 PB
3
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 10.84
  
 
4
Theis Tygesen
Theis Tygesen ('11)
Aabenraa IG 11.90
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 2:06.09
  
 PB
2
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 2:17.71
  
 
3
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 2:18.48
  
 
4
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2:20.38
  
 PB
5
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 2:25.67
  
 
6
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 3:01.26
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20 =PB
 XO
1.25
XXX
   
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05 =PB
XXO
1.10
XXX
   
3
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Anders Bech Michelsen
Anders Bech Michelsen ('10)
Aabenraa IG 3.67 w
w
  
 
 
3.67 PB
 0.0
       
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 3.50 w
w
  
 
 
3.50 PB
 0.0
       
3
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 3.45 w
w
  
 
 
3.45 PB
 0.0
       
4
Theis Tygesen
Theis Tygesen ('11)
Aabenraa IG 2.50 w
w
  
 
 
2.50 PB
 0.0
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 5.21
  
 PB
 
5.21 PB       
2
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 5.14
  
 
 
5.14       
3
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 4.85
  
 
 
4.85       
4
Theis Tygesen
Theis Tygesen ('11)
Aabenraa IG 3.34
  
 PB
 
3.34 PB       
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Stanislaw Szczesniak
Stanislaw Szczesniak ('11)
Aabenraa IG 30.76
  
 PB
 
30.76 PB       
2
Noah Nygaard
Noah Nygaard ('11)
Aabenraa IG 29.98
  
 PB
 
29.98 PB       
3
Noah Skjold Schmidt
Noah Skjold Schmidt ('10)
Aabenraa IG 23.70
  
 PB
 
23.70 PB       
4
Theis Tygesen
Theis Tygesen ('11)
Aabenraa IG 8.27
  
 PB
 
8.27 PB       
P11 60 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Emilie Meihoff
Emilie Meihoff ('11)
Aabenraa IG 11.57
  
 PB
2
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 11.58
  
 
3
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 11.62
  
 
4
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 12.64
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 2:29.80
  
 PB
2
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 2:45.03
  
 PB
3
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 2:48.33
  
 
4
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2:49.13
  
 
5
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 3:03.98
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 3.38 w
w
  
 
 
3.38 PB
 0.0
       
2
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 3.18 w
w
  
 
 
3.18
 0.0
       
3
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 2.76 w
w
  
 
 
2.76
 0.0
       
3
Emilie Meihoff
Emilie Meihoff ('11)
Aabenraa IG 2.76 w
w
  
 
 
2.76 PB
 0.0
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 5.39
  
 
 
5.39       
2
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 5.07
  
 
 
5.07       
3
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 4.01
  
 
 
4.01       
4
Emilie Meihoff
Emilie Meihoff ('11)
Aabenraa IG 3.54
  
 PB
 
3.54 PB       
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sofia G Jessen
Sofia G Jessen ('10)
Aabenraa IG 23.39
  
 
 
23.39       
2
Maja Koch
Maja Koch ('11)
Aabenraa IG 21.08
  
 PB
 
21.08 PB       
3
Gry Koch Hørlyck
Gry Koch Hørlyck ('10)
Aabenraa IG 20.76
  
 PB
 
20.76 PB       
4
Emilie Meihoff
Emilie Meihoff ('11)
Aabenraa IG 10.37
  
 PB
 
10.37 PB       
D9 40 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 8.51
  
 
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 9.22
  
 
3
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 9.29
  
 
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 7.44
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 3.35 w
w
  
 
 
3.35 PB
 0.0
       
2
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 2.70 w
w
  
 
 
2.70 PB
 0.0
       
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 2.28 w
w
  
 
 
2.28 PB
 0.0
       
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 4.39
  
 PB
 
4.39 PB       
2
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 4.38
  
 PB
 
4.38 PB       
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 3.23
  
 PB
 
3.23 PB       
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frederik Pårsgård Johansen
Frederik Pårsgård Johansen ('12)
Aabenraa IG 33.79
  
 PB
 
33.79 PB       
2
Malte Andersen
Malte Andersen ('13)
Aabenraa IG 17.86
  
 PB
 
17.86 PB       
3
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 14.86
  
 
 
14.86       
P9 40 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 7.60
  
 PB
2
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 7.68
  
 
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 8.09
  
 
4
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 8.58
  
 PB
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.14
  
 
2
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 8.28
  
 
3
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 9.05
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 3.12 w
w
  
 
 
3.12 PB
 0.0
       
2
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 2.95 w
w
  
 
 
2.95 PB
 0.0
       
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.56 w
w
  
 
 
2.56 PB
 0.0
       
4
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 2.46 w
w
  
 
 
2.46 PB
 0.0
       
5
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 2.40 w
w
  
 
 
2.40
 0.0
       
5
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 2.40 w
w
  
 
 
2.40
 0.0
       
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 5.05
  
 PB
 
5.05 PB       
2
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 4.59
  
 PB
 
4.59 PB       
3
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 3.59
  
 PB
 
3.59 PB       
4
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 3.45
  
 PB
 
3.45 PB       
5
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 3.40
  
 
 
3.40       
6
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 3.29
  
 PB
 
3.29 PB       
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Feline Marie Hansen Kjærgaard
Feline Marie Hansen Kjærgaard ('12)
Aabenraa IG 14.61
  
 PB
 
14.61 PB       
2
Augusta From Levring
Augusta From Levring ('12)
Aabenraa IG 14.27
  
 PB
 
14.27 PB       
3
Mie Boyum Johansen
Mie Boyum Johansen ('13)
Aabenraa IG 11.93
  
 PB
 
11.93 PB       
4
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 10.57
  
 
 
10.57       
5
Sigrid Koch Hørlyck
Sigrid Koch Hørlyck ('12)
Aabenraa IG 9.27
  
 
 
9.27       
6
Clara Egander Skov
Clara Egander Skov ('13)
Aabenraa IG 8.98
  
 PB
 
8.98 PB       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.05 w
w
  
 
 
2.05 PB
 0.0
       
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 2.91
  
 
 
2.91       
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Egander Skov
Valdemar Egander Skov ('15)
Aabenraa IG 8.66
  
 PB
 
8.66 PB       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2.40 w
w
  
 
 
2.40 PB
 0.0
       
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 2.70
  
 PB
 
2.70 PB       
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Clara Pårsgård Johansen
Clara Pårsgård Johansen ('14)
Aabenraa IG 7.57
  
 PB
 
7.57 PB       
K55 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 1.15
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20
XXX
   

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021