Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Glostrup: Tages Kaste 3-kamp 16.9.2021
Glostrup Stadion

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC7.53
  
 PB
 
7.53 PB  X      
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM10.87
  
 
 
  X10.8710.3810.56    
2Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.50
  
 PB
 
9.70 PB10.28 PB10.1210.50 PB    
3Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.92
  
 
 
9.339.759.609.92    
4Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC9.61
  
 
 
9.619.34  X  X    
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC10.26
  
 PB
 
9.85 PB10.03 PB10.20 PB10.26 PB    
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM41.17
  
 
 
  X41.17  X  –    
2Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød35.30
  
 
 
35.3022.89  X  –    
3Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC28.70
  
 PB
 
  X28.47 PB  –28.70 PB    
4Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC26.10
  
 SB
 
  X26.10 SB  X  –    
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC30.55
  
 PB
 
  X27.87 PB29.93 PB30.55 PB    
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC19.80
  
 PB
 
  X  X19.80 PB  X    
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1René NyboRené Nybo ('61)Hvidovre AM34.98
  
 
 
32.2734.98  X32.45    
1Karsten HessiltKarsten Hessilt ('53)Glostrup IC29.29
  
 
 
  X28.6729.29  X    
2Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød27.66
  
 
 
  X27.6627.6026.92    
3Karsten KrogKarsten Krog ('58)Glostrup IC18.63
  
 SB
 
17.18 SB18.63 SB  –  –    
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC29.34
  
 PB
 
28.34 PB29.34 PB  X     
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød8.85
  
 
 
8.358.55  X8.85    
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM7.27
  
 
 
7.057.127.277.00    
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas6.67
  
 
 
6.67  X6.496.67    
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød25.39
  
 
 
23.45  X25.3125.39    
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM22.76
  
 
 
22.2322.76  X21.96    
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas17.56
  
 
 
17.56  X  X     
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød37.83
  
 
 
  X36.1937.83  X    
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM31.63
  
 
 
30.9531.6331.4730.27    
1Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas25.35
  
 
 
  X25.3522.74  X    

Seneste resultater

28.11EsbjergBrians Kastedag
20.11SorøPhønix Open
16.11RandersNåle- og kunststofstævne i Randers
9.11AabenraaKast med Christian Welke
30.10HerningHerning kast 3
23.10HelsingørHelsingør mesterskaberne i sprint
22.10Skiveskivekast 6-21
16.10HerningHerning kast 2
12.10ViborgEfterårsstævne
10.10Randersintern kastestævne
9.10BagsværdBAC/HIF Klub Kast
9.10GreveKastestævne
6.10AalborgNålestævne i Aalborg
6.10KøbenhavnNålestævne Østerbro stadion
6.10Maribo Kastestævne
6.10EsbjergKast i gården
6.10TårnbyTårnby Kast - 6
3.10SlagelseMonster 3 kamp
3.10FrederiksbergKaste Mange Kamp
3.10LyngbyKlubstævne - Angreb på top-10 i Spydkast
2.10BagsværdBAC/HIF klub kast
2.10FrederiksbergKlubmesterskab 2021
2.10VejenDGI Sydmesterskaber 2021
1.10TårnbyLysstævne
30.9BallerupKastestævne
28.9BallerupBallerup Kast
28.9Skive1000m stafet
28.9TårnbyTårnby 10.000 m
27.9AabenraaNålestævne
26.9HolstebroKastestævne
26.9OdenseHans Christian Andersen Marathon
26.9OdenseDM Marathon
25.9HerningVestdansk Holdmesterskab
25.9HvidovreKastemangekamp
24.9HerningHerning kast 1
24‐26.9GreveAfslutningsstævne
23.9KøbenhavnDen sidste dans
21.9HvidovreKastestævne
21.9AarhusEfterårskast
20.9HolstebroIntern Kastestævne
19.9AabenraaSønderjysk Mesterskab
19.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
19.9KøbenhavnCPH Half
18.9EsbjergRegionsstævne
18.9AalborgDM-revanche stævne
18.9KøbenhavnDM i kapgang
16.9GlostrupTages Kaste 3-kamp
15.9HerlevGert Kærlin Tribute 2021
15.9TårnbyTårnby Kast - 4
11‐12.9HvidovreDM ungdom
7.9RandersNålestævne
7.9KøbenhavnLet’s get it 1500m
7.9AarhusSensommerstævne
6.9StoholmKlubstævne Stoholm
6.9RønneDGI individuelle mesterskaber
5.9RønneDiskosstævne
5.9AarhusDM Hold 2021
4.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
4.9GreveDT Master Finale
3‐4.9TórshavnFM Ung 2021