Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lynchburg VA USA: Liberty Kickoff 2‐3.12.2021 Inde
Liberty-Indoor Track Complex (Banked)

M 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Paul Gore
Paul Gore 
USA6.80
  
 PB
2
Deron Dudley
Deron Dudley 
USA6.84
  
 SB
3
Jean Benjamin Boni
Jean Benjamin Boni 
USA7.01
  
 PB
M 300 m    
Inde
Inde
Finale B
3.12.
3.12.
1
Diamantae Griffin
Diamantae Griffin ('99)
USA33.79
  
 PB
2
Alejandro Perlaza
Alejandro Perlaza ('94)
COL33.87
  
 PB
3
Paul Gore
Paul Gore 
USA34.27
  
 PB
Christian Lyon
Christian Lyon ('98)
USA DQ
  
 
Finale C
3.12.
3.12.
1
Donald McClinton
Donald McClinton ('98)
USA34.29
  
 PB
2
Michael Rose
Michael Rose 
USA34.63
  
 PB
M 1000 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Brendan Pitcher
Brendan Pitcher 
USA2:29.48
  
 PB
2
Isaiah Schulties
Isaiah Schulties 
USA2:29.70
  
 SB
3
Tyler Modrzejewski
Tyler Modrzejewski 
USA2:29.84
  
 PB
4
Gabriel Ludwick
Gabriel Ludwick ('02)
POR2:30.01
  
 PB
M 3000 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Conor Murphy
Conor Murphy ('01)
USA8:16.92
  
 PB
2
Jacob Hunter
Jacob Hunter 
USA8:18.02
  
 PB
3
Johnny Rogers
Johnny Rogers 
USA8:21.38
  
 PB
4
Lorenzo Botter
Lorenzo Botter 
ITA8:43.28
  
 SB
5
John Barstow
John Barstow 
USA8:46.40
  
 PB
6
Kyler Koning
Kyler Koning 
USA8:52.02
  
 PB
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA DNF
  
 
M 5000 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Derek Johnson
Derek Johnson ('99)
USA14:12.08
  
 PB
2
Ka'eo Kruse
Ka'eo Kruse 
USA14:25.15
  
 PB
3
Jackson Braddock
Jackson Braddock 
USA14:40.46
  
 PB
Justin Wachtel
Justin Wachtel ('03)
USA DNF
  
 
Rohann Asfaw
Rohann Asfaw ('99)
USA DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Felix Lawrence
Felix Lawrence 
PUR8.13
  
 
2
Luke Anderson
Luke Anderson 
USA8.38
  
 PB
3
Terris Burton
Terris Burton 
USA8.46
  
 
Indledende heats3.12.
Indledende 1
3.12.
3.12.
1
Tyler Grob
Tyler Grob ('91)
USA8.71
  
 SB
Indledende 2
3.12.
3.12.
1
Felix Lawrence
Felix Lawrence 
PUR8.09
  
 SB
2
Terris Burton
Terris Burton 
USA8.40
  
 PB
3
Luke Anderson
Luke Anderson 
USA8.47
  
 PB
M Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Gabriel Willis
Gabriel Willis 
USA2.10
  
 SB
 
1.90 SB
  O
1.95 SB
  O
2.00 SB
 XO
2.05 SB
XXO
2.10 SB
  O
2.14
XXX
  
2
Kennedy Sauder
Kennedy Sauder ('03)
USA2.05
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.05 PB
  O
2.10
XXX
     
M Stangspring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Anders Janes
Anders Janes 
USA4.60
  
 SB
 
4.45 SB
  O
4.60 SB
  O
4.75
XXX
     
2
Luke Lombardi
Luke Lombardi 
USA4.45
  
 SB
 
4.30 SB
  O
4.45 SB
  O
4.60
XXX
     
2
Hunter Flack
Hunter Flack 
USA4.45
  
 SB
 
4.30 SB
  O
4.45 SB
  O
4.60
XXX
     
M Længdespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Quinten Clay
Quinten Clay 
USA7.62
  
 PB
 
7.41 PB  X5.587.62 WL PB5.297.45  
2
Jeremy Davis
Jeremy Davis 
USA7.35
  
 PB
 
  X6.91 PB  X  X7.35 PB  X  
M Trespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Jeremiah McCants
Jeremiah McCants 
USA14.44
  
 SB
 
14.30 SB13.2314.44 SB  X  X14.40  
2
Torrey Deal
Torrey Deal 
USA14.44
  
 SB
 
12.85 SB14.17 SB14.44 SB13.6814.2514.03  
3
Larry Coaxum
Larry Coaxum 
USA14.27
  
 SB
 
13.72 SB  X14.27 SB  X14.0814.04  
4
Jeremy Davis
Jeremy Davis 
USA13.85
  
 SB
 
13.85 SB  X  X  X13.73  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Kyle Mitchell
Kyle Mitchell ('98)
JAM18.56
  
 SB
 
17.59 WL =WL SB18.56 WL =WL SB  X18.21  X18.56 =WL =SB  
2
Chris Van Niekerk
Chris Van Niekerk 
RSA17.62
  
 SB
 
16.79 SB17.53 SB17.62 SB  X  X16.94  
3
José Miguel Ballivian
José Miguel Ballivian ('97)
CHI17.44
  
 SB
 
16.47 SB17.44 SB17.22  X16.7517.21  
4
Sam Mastro
Sam Mastro 
USA15.39
  
 PB
 
15.06 PB  X15.22 PB15.39 PB  X  X  
8
Tyler Grob
Tyler Grob ('91)
USA12.58
  
 SB
 
  X  X11.10 SB12.58 SB  X  X  
M Syvkamp    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Anthony Bryan
Anthony Bryan ('01)
USA4961
  
 PB
 
7,176,5513,251,768,364,343.12,50
2
Zach Wendt
Zach Wendt 
USA4946
  
 PB
 
7,236,4611,941,888,554,243.04,15
K 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Leah Bolden
Leah Bolden 
USA7.80
  
 
2
Dae'nitra Hester
Dae'nitra Hester ('03)
USA7.86
  
 PB
Indledende heats3.12.
Indledende 1
3.12.
3.12.
1
Alicia Dawson
Alicia Dawson 
USA8.00
  
 PB
Indledende 2
3.12.
3.12.
1
Leah Bolden
Leah Bolden 
USA7.70
  
 SB
2
Aniella Delafosse
Aniella Delafosse ('01)
USA7.77
  
 PB
3
Dae'nitra Hester
Dae'nitra Hester ('03)
USA7.91
  
 PB
K 300 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Dae'nitra Hester
Dae'nitra Hester ('03)
USA40.42
  
 PB
K 400 m    
Inde
Inde
Finale B
3.12.
3.12.
1
Nimeesha Coleman
Nimeesha Coleman ('02)
USA58.49
  
 SB
2
Taylor Arthur
Taylor Arthur 
USA58.52
  
 PB
K 800 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
3
Meredith Engle
Meredith Engle 
USA2:23.08
  
 PB
K 1000 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Naomi Bowser
Naomi Bowser 
USA2:52.37
  
 PB
K 3000 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Michaela Meyer
Michaela Meyer ('98)
USA9:22.82
  
 PB
2
Véronica Boire
Véronica Boire ('02)
CAN9:34.79
  
 PB
3
Taylor Jones
Taylor Jones 
USA9:53.75
  
 PB
Sophie Atkinson
Sophie Atkinson ('03)
USA DNF
  
 
K 5000 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Calli Parlier
Calli Parlier 
USA16:12.91
  
 PB
2Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN16:35.02
  
 PB
3
Margot Appleton
Margot Appleton ('02)
USA16:49.45
  
 PB
4
Anna Hostetler
Anna Hostetler 
USA17:00.23
  
 PB
5
Helena Lindsay
Helena Lindsay 
USA17:01.24
  
 SB
Adelyn Ackley
Adelyn Ackley ('01)
USA DNF
  
 
Sophie Atkinson
Sophie Atkinson ('03)
USA DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Nyile Facey
Nyile Facey 
USA8.86
  
 
2
Amani Hankton
Amani Hankton 
USA8.86
  
 SB
3
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE9.03
  
 
Indledende heats3.12.
Indledende 1
3.12.
3.12.
1
Nyile Facey
Nyile Facey 
USA8.67
  
 SB
2
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE8.93
  
 SB
K Stangspring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Alina McDonald
Alina McDonald ('97)
USA4.51
  
 PB
 
4.01 SB
  O
4.11 SB
  O
4.21 WL SB
  O
4.31 WL SB
  O
4.41 WL SB
 XO
4.51 WL PB
XXO
4.61
XXX
 
2
Sydney Horn
Sydney Horn ('02)
USA4.21
  
 SB
 
3.46 SB
  O
3.61 SB
  O
3.76 SB
  O
3.91 WU20L SB
  O
4.06 WU20L SB
  O
4.21 WU20L SB
  O
4.36
XXX
 
3
Taylen Langin
Taylen Langin 
USA3.91
  
 SB
 
3.76 SB
 XO
3.91 SB
  O
      
4
Mackenzie Horn
Mackenzie Horn ('99)
USA3.76
  
 SB
 
3.46 SB
  O
3.61 SB
 XO
3.76 SB
  O
3.91
XXX
    
5
Emory Pafford
Emory Pafford 
USA3.76
  
 SB
 
3.46 SB
  O
3.61 SB
  O
3.76 SB
XXO
3.91
XXX
    
5
Nathalie Elliott
Nathalie Elliott ('98)
USA3.76
  
 SB
 
3.46 SB
  O
3.61 SB
  O
3.76 SB
XXO
3.91
XXX
    
7
Rachel Vesper
Rachel Vesper 
USA3.61
  
 PB
 
3.16 PB
  O
3.31 PB
  O
3.46 PB
  O
3.61 PB
  O
3.76
  XX
   
K Længdespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Aniella Delafosse
Aniella Delafosse ('01)
USA6.06
  
 PB
 
5.84 SB6.00 SB6.03 SB6.06 PB  X5.98  
2
Ayanna Johnson
Ayanna Johnson 
USA5.83
  
 SB
 
5.50 SB5.72 SB5.83 SB  X5.365.54  
3
Alicia Dawson
Alicia Dawson 
USA5.81
  
 SB
 
5.79 SB5.775.81 SB5.675.73  X  
4
Makenzy Mizera
Makenzy Mizera 
USA5.78
  
 SB
 
  X5.75 SB5.745.78 SB  –  –  
K Trespring     
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Alicia Dawson
Alicia Dawson 
USA12.12
  
 SB
 
  X  X12.10 SB11.9711.8912.12 SB  
2
Makenzy Mizera
Makenzy Mizera 
USA12.03
  
 SB
 
11.66 SB12.03 SB11.87  –  –  –  
Lizbeth Karoline Joseph
Lizbeth Karoline Joseph 
IND NM
  
 
 
  X  X  X  X  –  –  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Megan Mann
Megan Mann 
USA13.45
  
 PB
 
12.12 PB13.16 PB13.25 PB13.45 PB  X  X  
2
Letizia Marsico
Letizia Marsico ('02)
GER12.55
  
 SB
 
12.38 SB12.02  X12.1212.55 SB12.53  
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
5
Letizia Marsico
Letizia Marsico ('02)
GER12.78
  
 PB
 
10.80 SB  X12.35 PB10.7112.78 PB10.93  
K Femkamp    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Shaina Burns
Shaina Burns ('96)
USA3987
  
 SB
 
8,801,6813,485,392.23,40
2
Patasha Bryan
Patasha Bryan 
USA3596
  
 PB
 
9,371,5911,175,302.22,54

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne