Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Valencia ESP: 41th Trinidad Alfonso EDP Valencia Marathon 5.12.2021

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Lawrence Cherono
Lawrence Cherono ('88)
KEN2:05:12
  
 SB
2
Chalu Deso
Chalu Deso ('97)
ETH2:05:16
  
 SB
3
Philemon Kacheran
Philemon Kacheran ('92)
KEN2:05:19
  
 PB
4
Geoffrey Kamworor
Geoffrey Kamworor ('92)
KEN2:05:23
  
 PB
5
Abebe Degefa
Abebe Degefa ('84)
ETH2:05:27
  
 SB
6
Goitom Kifle
Goitom Kifle ('93)
ERI2:05:28
  
 PB
7
Kinde Atanaw
Kinde Atanaw ('93)
ETH2:05:54
  
 SB
8
Gabriel Gerald Geay
Gabriel Gerald Geay ('96)
TAN2:06:10
  
 
9
Daniel do Nascimento
Daniel do Nascimento ('98)
BRA2:06:11
  
 PB
10
Herpasa Negasa
Herpasa Negasa ('93)
ETH2:06:20
  
 SB
11
Amanal Petros
Amanal Petros ('95)
GER2:06:27
  
NR PB
12
Hamid Ben Daoud
Hamid Ben Daoud ('96)
ESP2:06:35
  
=NR PB
13
Tadu Abate
Tadu Abate ('97)
ETH2:06:45
  
 SB
14
Samuel Tsegay
Samuel Tsegay ('88)
ERI2:07:08
  
 
15
Bernard Ngeno
Bernard Ngeno 
KEN2:07:18
  
 PB
16
Olika Adugna
Olika Adugna ('99)
ETH2:07:36
  
 SB
17
Bethwell Kipkemboi
Bethwell Kipkemboi ('93)
KEN2:08:33
  
 
18
Koen Naert
Koen Naert ('89)
BEL2:08:41
  
 SB
19
Abdelaziz Merzougui
Abdelaziz Merzougui ('91)
ESP2:08:52
  
 PB
20
Yago Rojo
Yago Rojo ('95)
ESP2:08:56
  
 PB
21
Gashau Ayale
Gashau Ayale ('96)
ISR2:09:30
  
 PB
22
Joaquín Arbe
Joaquín Arbe ('90)
ARG2:09:36
  
NR PB
23
Andamlak Belihu
Andamlak Belihu ('98)
ETH2:09:43
  
 PB
24
Polat Kemboi Arıkan
Polat Kemboi Arıkan ('90)
TUR2:09:45
  
 SB
25
Krystian Zalewski
Krystian Zalewski ('89)
POL2:10:14
  
 PB
26
Tom Gröschel
Tom Gröschel ('91)
GER2:11:03
  
 PB
27
Emmanuel Roudolff
Emmanuel Roudolff ('95)
FRA2:11:05
  
 PB
28
Kamil Jastrzębski
Kamil Jastrzębski ('92)
POL2:11:08
  
 PB
29
Thomas De Bock
Thomas De Bock ('91)
BEL2:11:27
  
 PB
30
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP2:11:34
  
 PB
31
Derlis Ayala
Derlis Ayala ('90)
PAR2:11:48
  
 SB
32
Eulalio Munoz
Eulalio Munoz ('95)
ARG2:11:56
  
 SB
33Omar HassanOmar Hassan ('90)ETH2:12:55
  
 PB
34
Mike Sayenko
Mike Sayenko ('84)
USA2:13:00
  
 PB
35
Cristian Zamora
Cristian Zamora ('91)
URU2:13:05
  
 PB
36
Necho Tayachew
Necho Tayachew ('96)
ISR2:13:07
  
 PB
37
Linus Rosdahl
Linus Rosdahl ('92)
SWE2:13:24
  
 PB
38
Juan Luis Barrios
Juan Luis Barrios ('83)
MEX2:14:06
  
 SB
39
Michael Kunyuga
Michael Kunyuga ('87)
KEN2:14:09
  
 
40
Patrik Wägeli
Patrik Wägeli ('91)
SUI2:14:23
  
 
41
Gilmar Lopes
Gilmar Lopes ('89)
BRA2:14:36
  
 PB
42
Konstantin Wedel
Konstantin Wedel ('93)
GER2:14:41
  
 PB
43
Marcos Sanza
Marcos Sanza ('77)
AND2:15:00
  
 PB
44
Segundo Jami
Segundo Jami ('86)
ECU2:15:14
  
 SB
45
Ben Preisner
Ben Preisner ('96)
CAN2:15:30
  
 SB
46Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)DEN2:15:33
  
 PB
47
Freddy Guimard
Freddy Guimard ('86)
FRA2:15:43
  
 PB
48
Jeff Lastennet
Jeff Lastennet ('87)
FRA2:15:59
  
 PB
49
Rubén Palomeque
Rubén Palomeque ('80)
ESP2:16:11
  
 PB
50
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE2:16:15
  
 PB
51
Norman Shreeve
Norman Shreeve ('87)
GBR2:16:20
  
 PB
52
Francesco Agostini
Francesco Agostini ('97)
ITA2:16:31
  
 PB
53
Ebrahim Mohamed Altamimi
Ebrahim Mohamed Altamimi 
BRN2:16:41
  
 PB
54
Andreas Myhre Sjurseth
Andreas Myhre Sjurseth ('85)
NOR2:16:45
  
 SB
55
Mitja Krevs
Mitja Krevs ('89)
SLO2:17:05
  
 
56
Angelo Vandecasteele
Angelo Vandecasteele ('90)
BEL2:17:32
  
 PB
57
Ebrahim Abdulaziz
Ebrahim Abdulaziz ('78)
NOR2:17:38
  
 
58
Justin Kent
Justin Kent ('92)
CAN2:17:39
  
 SB
59Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)DEN2:17:59
  
 SB
60
Dorian Boulvin
Dorian Boulvin ('97)
BEL2:18:00
  
 PB
61
Ben Chematot
Ben Chematot 
KEN2:18:12
  
 PB
62
Ageze Guadie
Ageze Guadie ('89)
ISR2:18:17
  
 SB
63
Wilfred van Holst
Wilfred van Holst ('88)
NED2:18:32
  
 PB
64
William Mycroft
William Mycroft ('91)
GBR2:18:40
  
 PB
65
Miguel Ángel Bárzola
Miguel Ángel Bárzola ('82)
ARG2:18:50
  
 
66
Fouad Latreche
Fouad Latreche ('89)
FRA2:18:52
  
 PB
67
Gilles Rubio
Gilles Rubio ('80)
FRA2:18:57
  
 PB
68
Alessio Terrasi
Alessio Terrasi ('90)
ITA2:18:59
  
 SB
69
Jaime González
Jaime González ('91)
ESP2:19:08
  
 PB
70
Moath Al-Khawaldeh
Moath Al-Khawaldeh ('88)
JOR2:19:29
  
 PB
71
Clemens Bleistein
Clemens Bleistein ('90)
GER2:19:35
  
 PB
72
Ewan Cameron
Ewan Cameron ('80)
GBR2:19:46
  
 SB
73
Raoul Jankowski
Raoul Jankowski ('91)
GER2:19:49
  
 PB
74
Jeremiah Cheserek
Jeremiah Cheserek 
KEN2:19:49
  
 PB
75
Maxime Lopes
Maxime Lopes ('91)
USA2:19:51
  
 PB
76
Ivan Hernandez
Ivan Hernandez ('91)
ESP2:19:52
  
 PB
77
Gi Ka Man 
Gi Ka Man  ('84)
HKG2:19:53
  
NR PB
78
Soufiane Bouchikhi
Soufiane Bouchikhi ('90)
BEL2:20:14
  
 
79
Severino Felipe Gomez
Severino Felipe Gomez ('75)
ESP2:20:47
  
 SB
80
Marcel Berni
Marcel Berni ('88)
SUI2:20:53
  
 SB
81
Gary O'Hanlon
Gary O'Hanlon ('74)
IRL2:20:57
  
 SB
82
Vincent Castermans
Vincent Castermans ('90)
BEL2:21:00
  
 PB
83
Marco Turi
Marco Turi ('85)
FRA2:21:03
  
 PB
84
Luis Miguel
Luis Miguel ('92)
ECU2:21:28
  
 PB
85
Xabat Manzisidor
Xabat Manzisidor ('85)
ESP2:21:31
  
 PB
86
Hannu Granberg
Hannu Granberg ('90)
FIN2:21:37
  
 PB
87
Carlos Alejandro González
Carlos Alejandro González ('91)
PAR2:21:42
  
 PB
88
Armin Flückiger
Armin Flückiger ('90)
SUI2:21:52
  
 
89
Diego Polo
Diego Polo ('89)
ESP2:21:59
  
 SB
90
Juan Ramon
Juan Ramon ('80)
ESP2:22:00
  
 PB
91
Borja Añon
Borja Añon ('89)
ESP2:22:15
  
 PB
92
Dominic Jones
Dominic Jones ('93)
GBR2:22:31
  
 PB
93
Alberto Gonzalez
Alberto Gonzalez ('94)
ESP2:22:38
  
 PB
94
Feidhlim Mcgowan
Feidhlim Mcgowan 
IRL2:22:39
  
 PB
95
Luca Parisi
Luca Parisi ('90)
ITA2:22:46
  
 
96
David Palomo
David Palomo ('83)
ESP2:22:48
  
 PB
97
Chris Oddy
Chris Oddy ('86)
GBR2:22:50
  
 PB
98
Carles Montllor
Carles Montllor ('87)
ESP2:22:53
  
 PB
99
Guillaume Soh Rui Yong
Guillaume Soh Rui Yong ('91)
SGP2:23:00
  
NR PB
100
Raul Gandara
Raul Gandara ('81)
ESP2:23:03
  
 PB
101
Martin Eduardo Sanz
Martin Eduardo Sanz 
ESP2:23:05
  
 PB
102
Marco Álvarez
Marco Álvarez 
ESP2:23:08
  
 PB
103
Wojciech Kopeć
Wojciech Kopeć ('86)
POL2:23:13
  
 SB
104
Ivan Robles
Ivan Robles 
ESP2:23:17
  
 PB
105
Ronald Villy
Ronald Villy ('92)
FRA2:23:34
  
 PB
106
Ruben Alvarez
Ruben Alvarez ('83)
ESP2:23:47
  
 PB
107
David Perez
David Perez 
ESP2:23:57
  
 PB
108
Jarle Wermskog
Jarle Wermskog ('83)
NOR2:24:00
  
 SB
109
De Oliveira José Eduardo Papini
De Oliveira José Eduardo Papini 
BRA2:24:05
  
 PB
110
Lambros Maltezos
Lambros Maltezos ('94)
GRE2:24:05
  
 PB
111
Nicolas Zalejski
Nicolas Zalejski ('89)
FRA2:24:14
  
 PB
112
Juan Gimeno
Juan Gimeno 
ESP2:24:18
  
 PB
113
Silas Bergmann
Silas Bergmann ('97)
GER2:24:21
  
 PB
114
Florian-Bruno Millien
Florian-Bruno Millien ('91)
FRA2:24:34
  
 SB
115
Odd Arne Engesaeter
Odd Arne Engesaeter 
NOR2:24:57
  
 PB
116
René Cuneaz
René Cuneaz ('88)
ITA2:25:14
  
 SB
117
Cristobal Adell
Cristobal Adell ('84)
ESP2:25:29
  
 PB
118
Magnus Warvik
Magnus Warvik ('94)
NOR2:25:41
  
 PB
119
Ben Shearer
Ben Shearer ('76)
GBR2:25:41
  
 SB
120
Francisco Javier Martin
Francisco Javier Martin ('81)
ESP2:25:41
  
 PB
121
Farid Mukhamedzarifov
Farid Mukhamedzarifov ('73)
RUS2:25:48
  
 PB
122
Aleksandr Rogoten
Aleksandr Rogoten 
RUS2:25:51
  
 PB
123
Matthew Sharp
Matthew Sharp ('89)
GBR2:25:58
  
 SB
124
Miguel Ferrer
Miguel Ferrer ('78)
ESP2:26:01
  
 SB
125
Stefano Meroni
Stefano Meroni ('82)
ITA2:26:03
  
 PB
126
Guillaume Belgy
Guillaume Belgy ('88)
FRA2:26:04
  
 PB
127Thomas Møller LorentzenThomas Møller Lorentzen ('86)DEN2:26:05
  
 PB
128
Driss El Himer
Driss El Himer ('74)
FRA2:26:12
  
 SB
129
Filiep Vanhonacker
Filiep Vanhonacker ('82)
BEL2:26:13
  
 PB
130
Chris Mason
Chris Mason ('83)
GBR2:26:15
  
 
131
Lehsen Sidahmed
Lehsen Sidahmed 
ESP2:26:18
  
 PB
132
Ramon Ejeda
Ramon Ejeda 
ESP2:26:20
  
 PB
133
Jose Gregorio Luceron
Jose Gregorio Luceron ('88)
ESP2:26:23
  
 PB
134
Andreas Aalberg Huse
Andreas Aalberg Huse ('91)
NOR2:26:24
  
 PB
135
Aníbal Llamazares
Aníbal Llamazares ('82)
ESP2:26:26
  
 PB
136
Jokin Muñoz
Jokin Muñoz ('88)
ESP2:26:27
  
 PB
137
Leggo Andrew McLeod
Leggo Andrew McLeod ('77)
AUS2:26:30
  
 PB
138
Paul Piper
Paul Piper ('81)
GBR2:26:32
  
 
139
Antonio Amilcar Perea
Antonio Amilcar Perea ('82)
ESP2:26:35
  
 PB
140
Prabudass Krishnan
Prabudass Krishnan ('90)
MAS2:26:39
  
 PB
141
Mathieu Van Overeem
Mathieu Van Overeem ('89)
BEL2:26:44
  
 PB
142
Agustin Sieres
Agustin Sieres ('80)
ESP2:26:44
  
 SB
143
Nick Bester
Nick Bester 
RSA2:26:48
  
 
144
Michael Desplanques
Michael Desplanques ('84)
FRA2:26:53
  
 PB
145
Aitor Sanchez
Aitor Sanchez ('94)
ESP2:26:53
  
 PB
146
Román Criollo
Román Criollo ('80)
ECU2:26:59
  
 PB
147
Mohammed El Yamani
Mohammed El Yamani ('64)
FRA2:27:03
  
 SB
148
Francois Le Palud
Francois Le Palud ('91)
FRA2:27:21
  
 PB
149
John Deighan
John Deighan ('86)
NOR2:27:25
  
 SB
150
Bartosz Olszewski
Bartosz Olszewski ('84)
POL2:27:32
  
 SB
151
Jan-Willem Stam
Jan-Willem Stam ('85)
FRA2:27:35
  
 PB
152
David Keller
David Keller ('92)
SUI2:27:38
  
 PB
153
Romuald Brun
Romuald Brun ('82)
FRA2:27:40
  
 PB
154
Franck Nardi Colome
Franck Nardi Colome ('74)
FRA2:27:40
  
 PB
155
Raúl Millan
Raúl Millan 
ESP2:27:41
  
 PB
156
Ángel Martínez
Ángel Martínez ('73)
ESP2:27:53
  
 PB
157
Romain Meunier
Romain Meunier ('94)
FRA2:28:00
  
 
158
Perez Jesus Ponce
Perez Jesus Ponce 
ESP2:28:02
  
 PB
159
Marc Lozano
Marc Lozano ('80)
FRA2:28:02
  
 SB
160
Richard Horton
Richard Horton ('93)
GBR2:28:04
  
 PB
161
Imo Muller
Imo Muller ('80)
NED2:28:06
  
 SB
162Antonio RocaAntonio Roca ('96)ESP2:28:08
  
 PB
163
Roberto Melis
Roberto Melis ('77)
ITA2:28:15
  
 SB
164
Mathieu Leroux
Mathieu Leroux ('91)
FRA2:28:19
  
 PB
165
Serguei Smirnov
Serguei Smirnov 
FRA2:28:19
  
 PB
166
Tomás Carriço
Tomás Carriço 
ESP2:28:28
  
 PB
167
Benjamin Delecroix
Benjamin Delecroix ('84)
FRA2:28:30
  
 PB
168
Carl Delaney
Carl Delaney ('88)
GBR2:28:32
  
 PB
169
Michael Zagato
Michael Zagato ('90)
ITA2:28:33
  
 PB
170
Josep Gomez Sarria
Josep Gomez Sarria 
ESP2:28:35
  
 PB
171
Fabien Prigent
Fabien Prigent ('92)
FRA2:28:38
  
 PB
172
Theo Persenot
Theo Persenot ('92)
FRA2:28:40
  
 PB
173
George Suthon
George Suthon ('95)
GBR2:28:41
  
 
174
López De Ocáriz Borja Abecia
López De Ocáriz Borja Abecia 
ESP2:28:42
  
 PB
175
Florian Ciliberti
Florian Ciliberti ('92)
FRA2:28:44
  
 PB
176
Antoine Rougieux
Antoine Rougieux ('90)
FRA2:28:45
  
 SB
177
Marin Blondel
Marin Blondel ('96)
FRA2:28:46
  
 PB
178
David Piris
David Piris ('85)
ESP2:28:49
  
 PB
179
Mikolaj Skibinski
Mikolaj Skibinski ('86)
POL2:28:59
  
 PB
180
Ruiz Pablo Romeo
Ruiz Pablo Romeo 
ESP2:29:06
  
 PB
181
François Chalus
François Chalus 
SUI2:29:13
  
 PB
182
David André Aasen Arnevåg
David André Aasen Arnevåg 
NOR2:29:13
  
 PB
183
Adrian Briz
Adrian Briz 
ESP2:29:14
  
 SB
184
Sidro Víctor Martí
Sidro Víctor Martí 
ESP2:29:15
  
 PB
185
Dorpe Thibaut Vanden
Dorpe Thibaut Vanden 
FRA2:29:15
  
 PB
186
Ben Goddard
Ben Goddard ('84)
GBR2:29:16
  
 SB
187
Paul Escale
Paul Escale ('84)
FRA2:29:17
  
 PB
188
Peña Carlos Nieto
Peña Carlos Nieto 
ESP2:29:17
  
 PB
189
Diego Pascual
Diego Pascual ('85)
ESP2:29:21
  
 PB
190
Grzegorz Gronostaj
Grzegorz Gronostaj ('74)
POL2:29:25
  
 SB
191
Cedric Gilles
Cedric Gilles ('85)
FRA2:29:27
  
 PB
192
Xavi Tomasa
Xavi Tomasa ('86)
ESP2:29:27
  
 
193
Ruben Martínez
Ruben Martínez ('85)
ESP2:29:28
  
 SB
194
Ronen Goldsmith
Ronen Goldsmith 
ISR2:29:33
  
 PB
195
Piedrafita Bernat Vaque
Piedrafita Bernat Vaque 
ESP2:29:34
  
 PB
196
Fabio Ercoli
Fabio Ercoli ('90)
ITA2:29:34
  
 PB
197
Jimmy Fort
Jimmy Fort 
FRA2:29:34
  
 PB
198
Maarten Dejonghe
Maarten Dejonghe ('81)
BEL2:29:35
  
 PB
199
Andrea Barcelli
Andrea Barcelli ('87)
ITA2:29:41
  
 PB
200
Adrien Sarasso
Adrien Sarasso 
FRA2:29:44
  
 PB
201
Guillém Durán
Guillém Durán ('89)
ESP2:29:46
  
 PB
202
Alexandre Mani
Alexandre Mani ('96)
FRA2:29:48
  
 PB
203
Romain Pozzo Di Borgo
Romain Pozzo Di Borgo ('85)
FRA2:29:49
  
 PB
204
Nathan Wilkins
Nathan Wilkins 
USA2:29:50
  
 PB
205
Marco Pinto
Marco Pinto ('82)
POR2:29:50
  
 PB
206
Ahmed Abousitre
Ahmed Abousitre 
FRA2:29:52
  
 PB
207
Alberto Sabado
Alberto Sabado ('80)
ESP2:29:54
  
 SB
208
Francisco Martos
Francisco Martos ('90)
ESP2:29:55
  
 PB
209
Gianfilippo Grillo
Gianfilippo Grillo ('87)
ITA2:29:56
  
 SB
210
Sanchez Jose Luis Arenas
Sanchez Jose Luis Arenas 
ESP2:29:56
  
 PB
211
Federico Ortu
Federico Ortu 
ITA2:29:58
  
NU23R PB
212
Juan Vidal
Juan Vidal ('82)
ESP2:30:12
  
 SB
213
Svensson Samuel Palomera
Svensson Samuel Palomera 
ESP2:30:15
  
 PB
214
Iñigo David Esteve
Iñigo David Esteve 
ESP2:30:19
  
 PB
215
James Dwyer
James Dwyer ('93)
USA2:30:19
  
 PB
216
Jose Enrique Santos
Jose Enrique Santos ('90)
ESP2:30:34
  
 PB
217
Jose Carlos Merinero
Jose Carlos Merinero ('83)
ESP2:30:38
  
 PB
218
Soler Bartolome Fiol
Soler Bartolome Fiol ('87)
ESP2:30:42
  
 PB
219
Gutierrez Jose Miguel Alocen
Gutierrez Jose Miguel Alocen 
ESP2:30:43
  
 PB
220
Christophe Gilles
Christophe Gilles 
FRA2:30:44
  
 PB
221
Romain Chiffoleau
Romain Chiffoleau 
FRA2:30:44
  
 PB
222
Remigijus Kančys
Remigijus Kančys ('87)
LTU2:30:47
  
 
223
Armand Iurea
Armand Iurea 
FRA2:30:48
  
 PB
224
Davy Stieperaere
Davy Stieperaere ('85)
BEL2:30:49
  
 SB
225
Oscar Sánchez
Oscar Sánchez ('70)
ESP2:30:58
  
 SB
226
Vivas Manel Cabanillas
Vivas Manel Cabanillas 
ESP2:31:10
  
 PB
227
Riccardo Vanetti
Riccardo Vanetti ('93)
ITA2:31:14
  
 PB
228
Michael Castermans
Michael Castermans ('90)
BEL2:31:21
  
 SB
229
Jacobo Martinez
Jacobo Martinez ('78)
ESP2:31:28
  
 SB
230
Joseph Baker
Joseph Baker 
GBR2:31:29
  
 PB
231
Giner Eduardo Alcon
Giner Eduardo Alcon 
ESP2:31:36
  
 PB
232
Sainz Marcos Pascual
Sainz Marcos Pascual 
ESP2:31:41
  
 PB
233
Moisés Huillca
Moisés Huillca ('94)
PER2:31:42
  
 PB
234
Thomas Vion
Thomas Vion ('95)
FRA2:31:46
  
 PB
235
Benita Jose David Moruno
Benita Jose David Moruno 
ESP2:31:48
  
 PB
236
Stefan Azzopardi
Stefan Azzopardi ('82)
MLT2:31:53
  
 PB
237
Marc Geraghty
Marc Geraghty 
GBR2:31:59
  
 PB
238
Mohamed Chaibani
Mohamed Chaibani 
ESP2:32:03
  
 PB
239
Thierry Ini
Thierry Ini ('76)
ITA2:32:04
  
 SB
240Anders Rømer HolmAnders Rømer Holm ('79)DEN2:32:08
  
 PB
241
Victor Borge Svendsen
Victor Borge Svendsen 
NOR2:32:14
  
 SB
242
Doriano Bussolotto
Doriano Bussolotto ('80)
ITA2:32:19
  
 SB
243
Pallas Carlos Garcia
Pallas Carlos Garcia 
ESP2:32:20
  
 PB
244
Pedro Ramos
Pedro Ramos ('86)
ESP2:32:21
  
 PB
245
Martin Chouteau
Martin Chouteau ('93)
FRA2:32:25
  
 PB
246
Daniel Hernando
Daniel Hernando ('77)
ESP2:32:34
  
 SB
247
Henrik Skoog
Henrik Skoog ('79)
SWE2:32:35
  
 PB
248
Alberto Gutiérrez
Alberto Gutiérrez ('81)
ESP2:32:46
  
 PB
249
Bart Sander De
Bart Sander De 
NED2:32:47
  
 PB
250
Aleksandrs Rascevskis
Aleksandrs Rascevskis 
LAT2:32:49
  
 PB
251
Carlos Alcañiz
Carlos Alcañiz 
ESP2:32:51
  
 PB
252
Pocino Sergio Supervia
Pocino Sergio Supervia 
ESP2:32:53
  
 PB
253
Emanuele Coroneo
Emanuele Coroneo ('84)
ITA2:33:02
  
 PB
254
Nicolas Riou
Nicolas Riou 
FRA2:33:07
  
 PB
255
Guillaume Ducasse
Guillaume Ducasse ('78)
FRA2:33:10
  
 PB
256
João Trigueiros
João Trigueiros 
POR2:33:11
  
 PB
257
Andreas Grøgaard
Andreas Grøgaard ('92)
NOR2:33:15
  
 SB
258
Pedrós Alvaro Denia
Pedrós Alvaro Denia 
ESP2:33:29
  
 PB
259
Gómez Francisco Monzó
Gómez Francisco Monzó 
ESP2:33:29
  
 PB
260
Nuñez Jordi Carrasco
Nuñez Jordi Carrasco 
ESP2:33:32
  
 PB
261
Rencorel Didier Thiaffey
Rencorel Didier Thiaffey 
FRA2:33:38
  
 PB
262
Isidro Tormo
Isidro Tormo ('80)
ESP2:33:45
  
 SB
263
Victor Martinez
Victor Martinez ('98)
ESP2:33:48
  
 PB
264
Nicolás Esteban Ferre
Nicolás Esteban Ferre 
ESP2:33:49
  
 PB
265
Erik Sanchez
Erik Sanchez ('98)
ECU2:33:51
  
 PB
266
Robert Necula
Robert Necula ('90)
ROU2:33:55
  
 SB
267
Julio De Pablos De Prados
Julio De Pablos De Prados 
ESP2:33:57
  
 PB
268
Enrique Delgado
Enrique Delgado ('82)
ESP2:34:02
  
 
269Jacob DahlJacob Dahl ('88)DEN2:34:03
  
 PB
270
Damien Lagoutte
Damien Lagoutte ('84)
FRA2:34:03
  
 PB
271
Daniel Atienza
Daniel Atienza 
SUI2:34:06
  
 PB
272
Gideon Seeligmann
Gideon Seeligmann 
ISR2:34:08
  
 PB
273
Matthew Collins
Matthew Collins ('79)
GBR2:34:10
  
 SB
274
Molina Josep Martínez
Molina Josep Martínez 
ESP2:34:11
  
 PB
275
Barrio Iván Del
Barrio Iván Del 
ESP2:34:13
  
 PB
276
Villarpriego Javier Ferrero
Villarpriego Javier Ferrero 
ESP2:34:14
  
 PB
277
Yoan Duboin
Yoan Duboin ('94)
FRA2:34:15
  
 PB
278
Ketil Stene
Ketil Stene 
NOR2:34:15
  
 PB
279
Baños Eric Baena
Baños Eric Baena 
ESP2:34:17
  
 PB
280
Thomas Asgautsen
Thomas Asgautsen ('89)
NOR2:34:19
  
 
281
Marcial Ferri
Marcial Ferri 
ESP2:34:21
  
 PB
282
Antonio Belotti
Antonio Belotti 
ITA2:34:22
  
 PB
283
Vicente Villalba
Vicente Villalba ('84)
ESP2:34:24
  
 PB
284
Martí Viudez
Martí Viudez 
ESP2:34:27
  
 PB
285
Tine Glavic
Tine Glavic 
SLO2:34:30
  
 PB
286
Navarro Víctor Aviñó
Navarro Víctor Aviñó 
ESP2:34:31
  
 PB
287
Alapont Josep Tatay
Alapont Josep Tatay 
ESP2:34:32
  
 PB
288
Thomas Cornthwaite
Thomas Cornthwaite ('85)
GBR2:34:34
  
 
289
Quentin Bouvy
Quentin Bouvy ('88)
FRA2:34:35
  
 PB
290
Anthony Sebergsen
Anthony Sebergsen 
NOR2:34:35
  
 PB
291
Javier Sangrador
Javier Sangrador ('82)
ESP2:34:36
  
 SB
292
Mora Luis Carlos Calderay
Mora Luis Carlos Calderay 
ESP2:34:36
  
 PB
293
Redondo Samuel Gil
Redondo Samuel Gil 
ESP2:34:37
  
 PB
294
Pacheco Javier Ortiz
Pacheco Javier Ortiz 
ESP2:34:41
  
 PB
295
Martinez Manuel Jose Gonzalez
Martinez Manuel Jose Gonzalez 
VEN2:34:45
  
 PB
296
Julio Escamez
Julio Escamez 
CHI2:34:47
  
 PB
297
Garcia Ricardo Ibañez
Garcia Ricardo Ibañez 
ESP2:34:51
  
 PB
298
Benavent Jaime Lozano
Benavent Jaime Lozano 
ESP2:34:54
  
 PB
299
Ruben Alvarez
Ruben Alvarez ('83)
ESP2:34:58
  
 
300
Rafal Andrzej Nordwing
Rafal Andrzej Nordwing ('88)
ITA2:34:59
  
 PB
Mark WermuthMark Wermuth ('84)DEN2:35:17
  
 PB
Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)DEN2:35:31
  
 SB
Simo-Pekka Fincke
Simo-Pekka Fincke ('81)
FIN2:36:13
  
 SB
Joni Hirvikallio
Joni Hirvikallio ('90)
FIN2:39:37
  
 SB
Ossi Peltoniemi
Ossi Peltoniemi ('86)
FIN2:41:37
  
 
Fredrick Lee Ohlsson
Fredrick Lee Ohlsson ('82)
SWE2:41:51
  
 SB
John HansenJohn Hansen ('80)DEN2:43:53
  
 PB
Martin Duberg
Martin Duberg ('85)
SWE2:44:10
  
 PB
Marcus Bokedal
Marcus Bokedal ('86)
SWE2:44:17
  
 PB
Marcus Dynevall
Marcus Dynevall ('87)
SWE2:44:28
  
 SB
Dominic CucicDominic Cucic ('91)DEN2:45:01
  
 PB
Jacob FrandsenJacob Frandsen ('84)DEN2:45:19
  
 SB
Arthur Hornig
Arthur Hornig 
GER2:45:49
  
 PB
Rasmus Buhl AndersenRasmus Buhl Andersen DEN2:46:07
  
 PB
Jonathan Kandelin
Jonathan Kandelin ('90)
SWE2:46:18
  
 PB
Fredrik Härdfeldt
Fredrik Härdfeldt ('80)
SWE2:46:38
  
 PB
Fabian Delong
Fabian Delong 
GER2:46:40
  
 PB
Juha Manninen
Juha Manninen ('80)
FIN2:46:42
  
 PB
Emil Alexander SteenslevEmil Alexander Steenslev ('95)DEN2:46:50
  
 
Fredrik Liw
Fredrik Liw ('78)
SWE2:46:54
  
 PB
Johan Forsstedt
Johan Forsstedt ('82)
SWE2:47:14
  
 PB
Daniel Larsson
Daniel Larsson ('70)
SWE2:47:41
  
 PB
Martin Flensén
Martin Flensén ('84)
SWE2:47:55
  
 SB
Dennis Mehlfeld
Dennis Mehlfeld ('87)
GER2:48:11
  
 PB
Jens Eriksson Wibring
Jens Eriksson Wibring ('81)
SWE2:48:26
  
 SB
Erkki Hummal
Erkki Hummal ('73)
EST2:48:42
  
 PB
Kent Melin
Kent Melin ('72)
SWE2:50:09
  
 PB
Emil Bäcklund
Emil Bäcklund ('85)
SWE2:50:19
  
 PB
Juri Maklakhov
Juri Maklakhov 
GER2:50:28
  
 PB
Johan Säfström
Johan Säfström ('83)
SWE2:50:32
  
 
Johan Forsman
Johan Forsman ('84)
SWE2:50:51
  
 
Nicholas Paul Bruhn HansenNicholas Paul Bruhn Hansen ('90)DEN2:51:39
  
 PB
Stefan Stauber
Stefan Stauber 
GER2:51:50
  
 PB
Stefan Åberg
Stefan Åberg ('81)
SWE2:52:03
  
 SB
Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('92)DEN2:52:54
  
 PB
Fredrik Eriksson
Fredrik Eriksson ('78)
SWE2:53:58
  
 SB
Marcel Sebastian Nowak
Marcel Sebastian Nowak 
GER2:54:00
  
 PB
Aron Tesfaghebriel
Aron Tesfaghebriel ('71)
SWE2:54:17
  
 SB
Vilhelm Öström
Vilhelm Öström ('74)
SWE2:54:19
  
 PB
Marcus Johansson
Marcus Johansson ('90)
SWE2:54:22
  
 SB
Enrico Kuhn
Enrico Kuhn 
GER2:54:44
  
 PB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)DEN2:54:48
  
 PB
Jannick KjersgaardJannick Kjersgaard ('74)DEN2:55:02
  
 PB
Viktor Jensen MårupViktor Jensen Mårup DEN2:55:03
  
 PB
Mattias Gränfors
Mattias Gränfors ('80)
SWE2:55:30
  
 SB
Tobias Gustafsson
Tobias Gustafsson ('78)
SWE2:55:48
  
 PB
Jani Kiuru
Jani Kiuru ('74)
FIN2:56:25
  
 PB
Axel Kneuertz
Axel Kneuertz 
GER2:56:38
  
 PB
Jonas LarsenJonas Larsen ('72)DEN2:56:54
  
 PB
Alexander Götz
Alexander Götz 
GER2:58:05
  
 PB
Mads Krogholt BondeMads Krogholt Bonde ('94)DEN2:58:09
  
 PB
Alexander Richter
Alexander Richter 
GER2:58:21
  
 PB
Adam Mattsson
Adam Mattsson ('85)
SWE2:58:26
  
 PB
Daniel Westergren
Daniel Westergren ('74)
SWE2:58:28
  
 PB
Andreas Gastinger
Andreas Gastinger 
GER2:58:29
  
 PB
Björn Lindqvist
Björn Lindqvist 
SWE2:58:41
  
 PB
Bert Pohlak
Bert Pohlak ('80)
SWE2:58:46
  
 PB
Viggo Stenvard
Viggo Stenvard ('80)
SWE2:58:48
  
 PB
Frank-Johan Ahlberg
Frank-Johan Ahlberg ('68)
SWE2:58:56
  
 PB
Nicklas Smidt-NielsenNicklas Smidt-Nielsen DEN2:59:02
  
 PB
Christoffer Bjäreborn
Christoffer Bjäreborn ('74)
SWE2:59:05
  
 PB
Henrik Jaensson
Henrik Jaensson ('75)
SWE2:59:25
  
 SB
Marco Sefler
Marco Sefler 
GER2:59:28
  
 PB
Bernd Schniederalbers
Bernd Schniederalbers 
GER2:59:33
  
 PB
Mads WarneckeMads Warnecke ('76)DEN2:59:34
  
 
Robert Karlsson
Robert Karlsson 
SWE2:59:38
  
 PB
René Dahl Sandegren
René Dahl Sandegren ('74)
SWE2:59:44
  
 SB
Christian Galijatovich GramChristian Galijatovich Gram ('84)DEN2:59:48
  
 PB
Alexander Schmitt
Alexander Schmitt 
GER2:59:57
  
 PB
Oskar McWilliamOskar McWilliam DEN3:00:30
  
 PB
Peter Borg
Peter Borg 
SWE3:00:32
  
 PB
Martin Holm
Martin Holm ('84)
SWE3:00:50
  
 SB
Wolfgang Kluepfel
Wolfgang Kluepfel 
GER3:01:02
  
 PB
Kristoffer Avci Nåmark
Kristoffer Avci Nåmark ('87)
SWE3:01:17
  
 PB
Ludwing Franquiz
Ludwing Franquiz ('93)
SWE3:01:31
  
 PB
Ulrik Agger Gram MeinerUlrik Agger Gram Meiner DEN3:01:33
  
 PB
Christoffer SalmonChristoffer Salmon ('92)DEN3:02:06
  
 PB
Hendrick Ehlers
Hendrick Ehlers 
GER3:02:25
  
 PB
Axel Karlsson
Axel Karlsson 
SWE3:02:59
  
 PB
Torsten Egdalen StillingTorsten Egdalen Stilling ('92)DEN3:03:16
  
 PB
Håkan Wiman
Håkan Wiman ('67)
SWE3:03:29
  
 PB
Manfred Becker
Manfred Becker 
GER3:03:48
  
 PB
Leif BalleLeif Balle ('59)DEN3:03:56
  
 PB
Timo Flad
Timo Flad 
GER3:04:01
  
 PB
Jean-Pierre Sedita
Jean-Pierre Sedita 
GER3:04:07
  
 PB
Mikael Näslund
Mikael Näslund ('78)
SWE3:04:24
  
 
Kim RasmussenKim Rasmussen DEN3:04:50
  
 PB
Fredrik Jakobsson
Fredrik Jakobsson 
SWE3:05:19
  
 PB
Jonas Bergman
Jonas Bergman ('84)
SWE3:05:55
  
 PB
Thomas Schamberger
Thomas Schamberger 
GER3:06:02
  
 PB
Nico Damrat
Nico Damrat 
GER3:06:02
  
 PB
Arne Deihle
Arne Deihle 
GER3:06:22
  
 PB
Henrik Vikström
Henrik Vikström ('70)
SWE3:06:23
  
 SB
Tomas Persson
Tomas Persson ('80)
SWE3:06:27
  
 PB
Björn Stadtel
Björn Stadtel 
GER3:07:30
  
 PB
Simo Sukselainen
Simo Sukselainen ('68)
FIN3:07:53
  
 PB
Per Hjorth ChristensenPer Hjorth Christensen ('66)DEN3:08:28
  
 PB
Aiko Düselder
Aiko Düselder 
GER3:08:55
  
 PB
Jonas Köhler
Jonas Köhler ('76)
SWE3:09:09
  
 PB
Bjoern Dieball
Bjoern Dieball 
GER3:09:28
  
 PB
Casper NielsenCasper Nielsen DEN3:09:38
  
 PB
Gottfried Daimer
Gottfried Daimer 
GER3:09:39
  
 PB
Daniel Bjurhamn
Daniel Bjurhamn ('68)
SWE3:10:20
  
 PB
Fabian Mann
Fabian Mann 
GER3:10:29
  
 PB
Mark Elser
Mark Elser 
GER3:10:45
  
 PB
Fredrik Westlund
Fredrik Westlund 
SWE3:10:52
  
 PB
Jacob GlæsnerJacob Glæsner ('76)DEN3:11:24
  
 PB
Lars Ostergaard JuulLars Ostergaard Juul DEN3:11:38
  
 PB
Martin Florin
Martin Florin ('82)
SWE3:11:51
  
 
Morten EllegaardMorten Ellegaard DEN3:12:16
  
 PB
Pekka Kanerva
Pekka Kanerva ('71)
FIN3:12:19
  
 PB
Lauri Ehrenpeis
Lauri Ehrenpeis 
EST3:12:29
  
 PB
Tommy Swing
Tommy Swing 
SWE3:12:44
  
 PB
Jesper Arnshed
Jesper Arnshed 
SWE3:13:01
  
 PB
Vladislav Stepanov
Vladislav Stepanov ('83)
SWE3:13:01
  
 
Fleck Nicolai
Fleck Nicolai ('93)
GER3:13:02
  
 PB
Carlos Torres
Carlos Torres ('69)
SWE3:13:13
  
 PB
Aske Bang SorensenAske Bang Sorensen DEN3:13:20
  
 PB
Thomas SovndahlThomas Sovndahl DEN3:14:08
  
 PB
Johan Beckman
Johan Beckman 
SWE3:14:15
  
 PB
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('68)
SWE3:14:19
  
 SB
Felix Hoppstock
Felix Hoppstock 
GER3:14:40
  
 PB
Anders Nordin
Anders Nordin 
SWE3:14:46
  
 PB
Alfredo Jimenez
Alfredo Jimenez 
GER3:14:55
  
 PB
Erkki Laitila
Erkki Laitila ('54)
FIN3:20:57
  
 PB
Jarmo Väänänen
Jarmo Väänänen ('66)
FIN3:27:08
  
 PB
Risto Viirg
Risto Viirg 
EST3:42:37
  
 PB
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE DNF
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Nancy Rotich
Nancy Rotich ('87)
KEN2:19:31
  
 PB
2
Etagegne Woldu
Etagegne Woldu ('96)
ETH2:20:16
  
 PB
3
Beyenu Degefu
Beyenu Degefu ('99)
ETH2:23:04
  
 PB
4
Rahma Tusa
Rahma Tusa ('93)
ETH2:23:20
  
 PB
5
Fionnuala McCormack
Fionnuala McCormack ('84)
IRL2:23:58
  
 PB
6
Azmera Gebru
Azmera Gebru ('95)
ETH2:24:01
  
 SB
7
Adanech Anbesa
Adanech Anbesa ('98)
ETH2:24:13
  
 PB
8
Dorcas Tuitoek
Dorcas Tuitoek ('98)
KEN2:24:54
  
 PB
9
Meleka Meseret
Meleka Meseret ('96)
ETH2:25:12
  
 PB
10
Giovanna Epis
Giovanna Epis ('88)
ITA2:25:20
  
 PB
11
Bornes Kitur
Bornes Kitur ('86)
KEN2:25:37
  
 SB
12
Bojana Bjeljac
Bojana Bjeljac ('89)
CRO2:26:08
  
 PB
13
Nienke Brinkman
Nienke Brinkman ('93)
NED2:26:34
  
 PB
14
Risper Gesabwa
Risper Gesabwa ('89)
MEX2:26:55
  
 PB
15
Katarzyna Jankowska
Katarzyna Jankowska ('94)
POL2:27:07
  
 PB
16
Andrea Bonilla
Andrea Bonilla ('86)
ECU2:27:38
  
NR PB
17
Failuna Abdi Matanga
Failuna Abdi Matanga ('92)
TAN2:27:58
  
 SB
18
Irene Pelayo
Irene Pelayo ('80)
ESP2:29:16
  
 PB
19
Iwona Bernardelli
Iwona Bernardelli ('85)
POL2:29:34
  
 SB
20
Camilla Richardsson
Camilla Richardsson ('93)
FIN2:30:45
  
 PB
21
Loreta Kančytė
Loreta Kančytė ('94)
LTU2:30:48
  
 PB
22
Aydee Huaman
Aydee Huaman ('94)
PER2:31:43
  
 PB
23
Darya Mykhaylova
Darya Mykhaylova ('89)
UKR2:34:27
  
 SB
24
Giulia Sommi
Giulia Sommi ('87)
ITA2:35:05
  
 PB
25
Neja Kršinar
Neja Kršinar ('91)
SLO2:35:44
  
 PB
26
Ursula Sanchez
Ursula Sanchez ('87)
MEX2:36:52
  
 SB
27
Maria Isabel Vélez
Maria Isabel Vélez ('88)
MEX2:37:04
  
 PB
28
Laura Hottenrott
Laura Hottenrott ('92)
GER2:38:34
  
 
29
Cristina Giurcanu
Cristina Giurcanu ('79)
ESP2:38:42
  
 PB
30
Fadouwa Ledhem
Fadouwa Ledhem ('87)
FRA2:38:57
  
 PB
31
Mariya Spitsyna
Mariya Spitsyna ('87)
RUS2:39:22
  
 PB
32
Johanna Salminen
Johanna Salminen ('78)
SWE2:39:40
  
 PB
33
Suvi Miettinen
Suvi Miettinen ('88)
FIN2:40:33
  
 
34
Anais Quemener
Anais Quemener ('91)
FRA2:41:15
  
 PB
35
Floriane Hot
Floriane Hot ('91)
FRA2:41:32
  
 PB
36
Stefanía Leontiádou
Stefanía Leontiádou ('83)
GRE2:41:44
  
 PB
37
Bárbara Ramón
Bárbara Ramón ('83)
ESP2:42:12
  
 PB
38
Ivette Mejia
Ivette Mejia ('90)
MEX2:42:25
  
 SB
39
Fanny Schulstad
Fanny Schulstad ('88)
SWE2:42:37
  
 PB
40
Annie Birch
Annie Birch 
GBR2:43:54
  
 PB
41
Emilia Siltanen
Emilia Siltanen ('83)
FIN2:45:17
  
 PB
42
Mandana Nouri
Mandana Nouri ('83)
IRI2:45:23
  
NR PB
43
Cristina McKnight
Cristina McKnight ('95)
ESP2:45:47
  
 SB
44
Samira Schnüriger
Samira Schnüriger ('95)
SUI2:46:00
  
 PB
45
Rebeca Hevia
Rebeca Hevia ('80)
ESP2:46:31
  
 PB
46
Nesrine Leene
Nesrine Leene ('83)
LBN2:47:10
  
 SB
47
Laura Trimble
Laura Trimble ('82)
GBR2:47:56
  
 SB
48
Marije Geurtsen
Marije Geurtsen ('85)
NED2:48:12
  
 SB
49
Fatima Korichi
Fatima Korichi ('82)
FRA2:48:20
  
 PB
50
Anne-Sophie Vittet
Anne-Sophie Vittet ('88)
FRA2:48:21
  
 SB
51
Laura Castellano
Laura Castellano ('83)
ESP2:48:27
  
 PB
52
Patricia Schreurs
Patricia Schreurs ('76)
NED2:50:27
  
 SB
53
Claudia Marietta
Claudia Marietta ('79)
ITA2:50:29
  
 PB
54
Federica Moroni
Federica Moroni ('72)
ITA2:50:29
  
 PB
55
Annelie Johansson
Annelie Johansson ('78)
SWE2:50:35
  
 SB
56
Laura Vilchez
Laura Vilchez ('86)
ESP2:50:41
  
 PB
57
Adriana-Maria Di Guisto
Adriana-Maria Di Guisto ('81)
FRA2:51:26
  
 PB
58
Lara Bromilow
Lara Bromilow ('82)
GBR2:51:54
  
 PB
59
Jennifer Delloux
Jennifer Delloux ('91)
CAN2:52:35
  
 PB
60
Chrystelle Lambert
Chrystelle Lambert ('79)
FRA2:52:57
  
 PB
61
Marta Carbo
Marta Carbo 
ESP2:53:03
  
 PB
62
Anya Culling
Anya Culling ('98)
GBR2:53:24
  
 PB
63
Julia Bijl
Julia Bijl ('97)
GBR2:53:43
  
 SB
64
Lucile Albert
Lucile Albert 
FRA2:54:15
  
 PB
65
Caroline Warrington
Caroline Warrington ('77)
GBR2:54:41
  
 PB
66
Silvia Sarrion
Silvia Sarrion ('85)
ESP2:54:42
  
 PB
67
Carmen Amaro
Carmen Amaro 
ESP2:54:43
  
 PB
68Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)DEN2:54:49
  
 PB
69
Suzanne Cariant
Suzanne Cariant ('85)
FRA2:55:03
  
 PB
70
Irene Ruiz
Irene Ruiz 
ESP2:55:20
  
 PB
71
Ilaria Zaccagni
Ilaria Zaccagni ('80)
ITA2:55:31
  
 SB
72
Francesca Vassallo
Francesca Vassallo 
ITA2:55:52
  
 PB
73
Barbara Vassallo
Barbara Vassallo ('96)
ITA2:56:38
  
 PB
74
Cigaran Eguzkiñe Aspiazu
Cigaran Eguzkiñe Aspiazu 
ESP2:56:42
  
 PB
75
Josie Hinton
Josie Hinton ('84)
GBR2:56:46
  
 
76
Stéphanie Michea
Stéphanie Michea ('78)
FRA2:56:55
  
 PB
77
Clare Mullenger
Clare Mullenger ('78)
GBR2:57:39
  
 PB
78
Joana García
Joana García ('75)
ESP2:57:51
  
 SB
79
Stéphanie Gicquel
Stéphanie Gicquel ('82)
FRA2:58:04
  
 PB
80
Shiri Chen Friedman
Shiri Chen Friedman ('75)
ISR2:58:29
  
 PB
81
Soler Aida Perez
Soler Aida Perez 
ESP2:58:42
  
 PB
82
Pérez Ana María Rueda
Pérez Ana María Rueda 
ESP2:58:44
  
 PB
83
Amandine Sugner
Amandine Sugner 
FRA2:59:03
  
 PB
84
Veerle Vloeberghs
Veerle Vloeberghs 
BEL2:59:25
  
 SB
85
Charlotte Svenson
Charlotte Svenson 
GBR2:59:31
  
 PB
86
Mallorie Marquet
Mallorie Marquet 
FRA2:59:34
  
 PB
87
Diana Ido
Diana Ido 
ISR2:59:37
  
 PB
88
Pascual Carla Vilar
Pascual Carla Vilar 
ESP2:59:40
  
 PB
Malin Gibrand
Malin Gibrand ('81)
SWE3:00:50
  
 
Prager Sabrina
Prager Sabrina 
GER3:02:40
  
 PB
Lene BrobergLene Broberg ('83)DEN3:05:19
  
 
Kertu Kula
Kertu Kula ('90)
EST3:08:16
  
 PB
Ida Almén Lagerwall
Ida Almén Lagerwall ('79)
SWE3:08:48
  
 SB
Riina Kuuselo
Riina Kuuselo ('78)
FIN3:09:32
  
 SB
Sarah VallinSarah Vallin ('88)SWE3:11:13
  
 SB
Jessica Pariola Fridlund
Jessica Pariola Fridlund ('85)
SWE3:11:33
  
 SB
Madelaine Örtengren
Madelaine Örtengren ('75)
SWE3:13:40
  
 PB
Caroline Ferse
Caroline Ferse 
GER3:16:30
  
 PB
Stefanie Kluepfel
Stefanie Kluepfel 
GER3:17:52
  
 PB
Anna-Karin Wikström
Anna-Karin Wikström ('65)
SWE3:19:06
  
 PB
Patricia Langenheim
Patricia Langenheim ('79)
SWE3:19:31
  
 PB
Lara Lingelbach
Lara Lingelbach 
GER3:19:33
  
 PB
Sara Kvarfordh
Sara Kvarfordh ('75)
SWE3:20:14
  
 PB
Sofie Lindevall
Sofie Lindevall ('91)
SWE3:22:17
  
 PB
Maija Vallinoja
Maija Vallinoja ('66)
FIN3:22:30
  
 PB
Linda Landén
Linda Landén ('76)
SWE3:22:44
  
 PB
Karima Makrof
Karima Makrof ('76)
SWE3:23:22
  
 
Anna Ullberg
Anna Ullberg ('72)
SWE3:23:37
  
 
Nicole Maria Distler
Nicole Maria Distler 
GER3:23:43
  
 PB
Flavia Capitani
Flavia Capitani 
GER3:23:45
  
 PB
Louise Berlin
Louise Berlin ('87)
SWE3:27:35
  
 PB
Yvonne Jung
Yvonne Jung 
GER3:29:02
  
 PB
Dorte Ulrich JensenDorte Ulrich Jensen DEN3:29:16
  
 PB
Kitty Kubo
Kitty Kubo ('72)
EST3:29:20
  
 SB
Annette Nilsson Springare
Annette Nilsson Springare ('73)
SWE3:29:53
  
 
Robin Watts
Robin Watts ('86)
SWE3:30:08
  
 PB
Rose-Marie Amini
Rose-Marie Amini ('69)
SWE3:31:42
  
 PB
Lona Justesen
Lona Justesen ('75)
SWE3:32:42
  
 SB
Angelika Köppen-Castrop
Angelika Köppen-Castrop 
GER3:32:55
  
 PB
Zandra Tornstam
Zandra Tornstam ('80)
SWE3:33:40
  
 PB
Annelie Florin
Annelie Florin ('81)
SWE3:33:59
  
 SB
Alena Proschinger
Alena Proschinger 
GER3:34:50
  
 PB
Mari Kanerva
Mari Kanerva ('68)
FIN3:35:15
  
 PB
Ingrid Björk
Ingrid Björk ('59)
SWE3:35:31
  
 
Luna Gebhardt
Luna Gebhardt 
GER3:37:17
  
 PB
Mona Helsing
Mona Helsing ('67)
SWE3:38:17
  
 PB
Annette LanderAnnette Lander DEN3:39:13
  
 PB
Katarina Woxnerud
Katarina Woxnerud ('68)
SWE3:39:38
  
 SB
Maria Carlsson
Maria Carlsson ('84)
SWE3:42:39
  
 PB
Theresé Flensén
Theresé Flensén ('87)
SWE3:42:50
  
 PB
Johanna Toivanen
Johanna Toivanen ('83)
FIN3:43:11
  
 PB
Smadar MarkussenSmadar Markussen ('75)DEN3:44:44
  
 PB
Sarah Lahti
Sarah Lahti ('95)
SWE DNF
  
 

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix