M 60 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Don'drea Swint Don'drea Swint ('97) | 97 | USA | 6.53 | PB | ||||||||||
2 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 6.60 | PB | ||||||||||
3 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 6.66 | PB | ||||||||||
4 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 6.67 | SB | ||||||||||
5 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 6.68 | PB | ||||||||||
6 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 6.69 | PB | ||||||||||
7 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 6.71 | SB | ||||||||||
8 | Guinove Joanus Guinove Joanus ('01) | 01 | HAI | 6.82 | |||||||||||
Indledende heats | 14.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 6.71 | SB | ||||||||||
2 | Guinove Joanus Guinove Joanus ('01) | 01 | HAI | 6.73 | SB | ||||||||||
3 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 6.74 | PB | ||||||||||
4 | Xavier Paris Xavier Paris | USA | 6.82 | PB | |||||||||||
5 | Diallo Good Diallo Good | USA | 6.94 | PB | |||||||||||
6 | Curtis Borden Curtis Borden | 00 | USA | 6.95 | PB | ||||||||||
Indledende 2 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Don'drea Swint Don'drea Swint ('97) | 97 | USA | 6.58 | PB | ||||||||||
2 | Dashinelle Dyer Dashinelle Dyer | 00 | JAM | 6.75 | SB | ||||||||||
3 | Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | 6.82 | SB | ||||||||||
4 | Kamul Santana Kamul Santana | USA | 6.92 | PB | |||||||||||
5 | Omar Diaz Omar Diaz ('98) | 98 | PUR | 6.92 | SB | ||||||||||
6 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 6.96 | PB | ||||||||||
7 | Aaron Goodwin Aaron Goodwin | 00 | USA | 7.01 | SB | ||||||||||
Indledende 3 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 6.73 | PB | ||||||||||
2 | Delano Dunkley Delano Dunkley ('98) | 98 | JAM | 6.75 | PB | ||||||||||
3 | Malcolm Croom Malcolm Croom | USA | 6.81 | SB | |||||||||||
4 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 6.85 | SB | ||||||||||
5 | Kendall Turner Kendall Turner | USA | 6.89 | PB | |||||||||||
6 | Zak Sedaros Zak Sedaros | USA | 6.95 | PB | |||||||||||
7 | Jadon Maddux Jadon Maddux ('01) | 01 | USA | 7.04 | SB | ||||||||||
Indledende 4 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Dedrick Vanover Dedrick Vanover ('99) | 99 | USA | 6.67 | PB | ||||||||||
2 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 6.73 | SB | ||||||||||
3 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 6.74 | PB | ||||||||||
4 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 6.79 | PB | ||||||||||
5 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 6.89 | PB | ||||||||||
6 | Daniel Garland Daniel Garland | USA | 6.92 | SB | |||||||||||
M 200 m Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.49 | SB | ||||||||||
2 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.71 | SB | ||||||||||
3 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 20.97 | PB | ||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Tyler Davis Tyler Davis | 00 | USA | 20.92 | SB | ||||||||||
2 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 21.14 | SB | ||||||||||
Finale C 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Delano Dunkley Delano Dunkley ('98) | 98 | JAM | 21.28 | SB | ||||||||||
2 | Malcolm Croom Malcolm Croom | USA | 21.76 | SB | |||||||||||
3 | Diallo Good Diallo Good | USA | 21.96 | PB | |||||||||||
Finale D 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Markevus Jackson Markevus Jackson | USA | 21.33 | PB | |||||||||||
2 | Tavarius Wright Tavarius Wright ('98) | 98 | USA | 21.57 | SB | ||||||||||
3 | Kamul Santana Kamul Santana | USA | 21.78 | PB | |||||||||||
4 | Brandon Nya Brandon Nya | USA | 21.90 | SB | |||||||||||
Finale E 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 21.68 | PB | ||||||||||
2 | Kendall Turner Kendall Turner | USA | 22.06 | PB | |||||||||||
3 | Shawn Langley Shawn Langley ('01) | 01 | USA | 22.27 | SB | ||||||||||
4 | Curtis Borden Curtis Borden | 00 | USA | 22.37 | SB | ||||||||||
Finale F 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Daniel Garland Daniel Garland | USA | 21.73 | SB | |||||||||||
2 | Steffin McCarter Steffin McCarter ('97) | 97 | USA | 21.76 | PB | ||||||||||
3 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 21.78 | SB | |||||||||||
4 | Xavier Paris Xavier Paris | USA | 21.95 | PB | |||||||||||
5 | Zak Sedaros Zak Sedaros | USA | 22.03 | PB | |||||||||||
M 300 m Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 31.99 | NR | PB | |||||||||
2 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 32.91 | PB | ||||||||||
3 | Cameron Rose Cameron Rose ('02) | 02 | USA | 33.03 | |||||||||||
4 | Brian Herron Brian Herron | 00 | USA | 33.59 | SB | ||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Cameron Miller Cameron Miller | 00 | USA | 33.19 | SB | ||||||||||
2 | Matt Nortje Matt Nortje ('02) | 02 | RSA | 33.38 | PB | ||||||||||
3 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 33.60 | PB | ||||||||||
Finale C 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Jacob Miley Jacob Miley | USA | 33.64 | PB | |||||||||||
2 | Kyron McMaster Kyron McMaster ('97) | 97 | IVB | 33.78 | SB | ||||||||||
3 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 34.29 | SB | ||||||||||
Finale D 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Tarees Rhoden Tarees Rhoden | 00 | JAM | 33.99 | PB | ||||||||||
2 | Bryce McCray Bryce McCray ('03) | 03 | USA | 34.02 | PB | ||||||||||
3 | Aman Thornton Aman Thornton | USA | 34.03 | PB | |||||||||||
Finale E 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Caleb Cavanaugh Caleb Cavanaugh ('01) | 01 | USA | 34.17 | PB | ||||||||||
2 | James Rivera James Rivera | 00 | USA | 34.85 | PB | ||||||||||
3 | Lafranz Campbell Lafranz Campbell ('97) | 97 | JAM | 35.17 | |||||||||||
Finale F 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Caleb Hulbin Caleb Hulbin | USA | 34.21 | PB | |||||||||||
2 | Anthony Brodie Anthony Brodie ('01) | 01 | USA | 34.25 | SB | ||||||||||
3 | Abdelmalik Lahoulou Abdelmalik Lahoulou ('92) | 92 | ALG | 35.22 | |||||||||||
Fabian Hewitt Fabian Hewitt ('97) | 97 | JAM | DNF | ||||||||||||
M 400 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 45.37 | SB | ||||||||||
2 | Daniel Stokes Daniel Stokes ('97) | 97 | MEX | 46.71 | PB | ||||||||||
3 | Shemar Chambers Shemar Chambers ('99) | 99 | JAM | 49.43 | PB | ||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Caleb Cavanaugh Caleb Cavanaugh ('01) | 01 | USA | 48.11 | PB | ||||||||||
2 | James Rivera James Rivera | 00 | USA | 49.51 | PB | ||||||||||
Finale C 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Shawn Langley Shawn Langley ('01) | 01 | USA | 48.55 | PB | ||||||||||
2 | Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | 48.66 | SB | ||||||||||
3 | Markevus Jackson Markevus Jackson | USA | 48.97 | SB | |||||||||||
4 | Reheem Hayles Reheem Hayles ('01) | 01 | JAM | 49.90 | SB | ||||||||||
M 600 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 1:15.27 | PB | ||||||||||
2 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 1:15.61 | NR | PB | |||||||||
3 | Samuel Austin Samuel Austin ('03) | 03 | USA | 1:15.96 | PB | ||||||||||
4 | Tarees Rhoden Tarees Rhoden | 00 | JAM | 1:17.16 | PB | ||||||||||
5 | Abdelmalik Lahoulou Abdelmalik Lahoulou ('92) | 92 | ALG | 1:18.50 | PB | ||||||||||
6 | Carson Tilman Carson Tilman | USA | 1:18.74 | PB | |||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Deshay Fernandes Deshay Fernandes | USA | 1:18.80 | PB | |||||||||||
2 | Sukeil Foucha Sukeil Foucha ('99) | 99 | USA | 1:19.23 | PB | ||||||||||
3 | Collin Sieffert Collin Sieffert ('98) | 98 | USA | 1:20.86 | PB | ||||||||||
4 | Jaob Francios Jaob Francios | USA | 1:20.98 | PB | |||||||||||
winston quinn winston quinn | USA | DNF | |||||||||||||
M 800 m Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Cole Lindhorst Cole Lindhorst ('02) | 02 | USA | 1:48.64 | PB | ||||||||||
2 | Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | 1:50.37 | PB | |||||||||||
3 | Thomas Joyce Thomas Joyce ('99) | 99 | USA | 1:51.76 | PB | ||||||||||
4 | Cole Myers Cole Myers | USA | 1:54.46 | SB | |||||||||||
5 | Koi Williams Koi Williams ('99) | 99 | USA | 1:55.36 | SB | ||||||||||
Andrew Akright Andrew Akright | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Zachary Wedding Zachary Wedding | USA | 1:54.70 | PB | |||||||||||
2 | Chase Ruskin Chase Ruskin | USA | 1:55.47 | PB | |||||||||||
3 | Jalen Chin Jalen Chin | USA | 1:55.93 | PB | |||||||||||
M 1000 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Caden Monk Caden Monk | USA | 2:26.03 | PB | |||||||||||
2 | Sam Bowers Sam Bowers ('99) | 99 | USA | 2:26.33 | PB | ||||||||||
3 | KC Heron KC Heron ('01) | 01 | USA | 2:26.35 | PB | ||||||||||
4 | Cole Myers Cole Myers | USA | 2:28.06 | PB | |||||||||||
5 | Hugh Brittenham Hugh Brittenham ('01) | 01 | USA | 2:29.53 | PB | ||||||||||
M 1 mile Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Yaseen Abdalla Yaseen Abdalla ('01) | 01 | SUD | 4:01.39 | PB | ||||||||||
2 | Micah Gilpatric Micah Gilpatric | USA | 4:05.01 | PB | |||||||||||
3 | Rodger Rivera Rodger Rivera | USA | 4:05.58 | PB | |||||||||||
4 | Zachary Wedding Zachary Wedding | USA | 4:08.03 | PB | |||||||||||
5 | Michael Smith Michael Smith ('94) | 94 | USA | 4:13.83 | PB | ||||||||||
Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | DNF | ||||||||||||
Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | DNF | |||||||||||||
Thomas Joyce Thomas Joyce ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Gavin Frick Gavin Frick | USA | 4:18.00 | PB | |||||||||||
M 3000 m Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Alan Deogracias Alan Deogracias | USA | 8:13.74 | PB | |||||||||||
2 | Sam Bowers Sam Bowers ('99) | 99 | USA | 8:14.66 | SB | ||||||||||
3 | Samuel Field Samuel Field | 00 | AUS | 8:25.50 | SB | ||||||||||
4 | Gavin Kuhlenbeck Gavin Kuhlenbeck | USA | 8:25.52 | PB | |||||||||||
5 | Michael Smith Michael Smith ('94) | 94 | USA | 8:28.15 | SB | ||||||||||
6 | Mekhi Williams Mekhi Williams ('99) | 99 | USA | 8:30.43 | PB | ||||||||||
7 | Jack McManus Jack McManus | USA | 8:39.71 | PB | |||||||||||
8 | Stanley Finley Stanley Finley | USA | 8:47.80 | ||||||||||||
KC Heron KC Heron ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Noah Hayes Noah Hayes ('02) | 02 | USA | 8:37.93 | PB | ||||||||||
2 | Jordan Richardson Jordan Richardson | USA | 8:43.39 | PB | |||||||||||
3 | Will Bray Will Bray ('03) | 03 | USA | 8:43.65 | PB | ||||||||||
4 | Tyler Fox Tyler Fox | 00 | USA | 8:45.56 | SB | ||||||||||
5 | Timothy Depue Timothy Depue | USA | 8:45.70 | PB | |||||||||||
6 | Nicolas Fontova Nicolas Fontova | USA | 8:47.74 | PB | |||||||||||
7 | Jack Stansell Jack Stansell | USA | 8:49.56 | PB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.57 | |||||||||||
2 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 7.71 | |||||||||||
3 | Leonard Mustari Leonard Mustari ('03) | 03 | USA | 7.76 | |||||||||||
4 | Kurt Powdar Kurt Powdar ('01) | 01 | USA | 7.88 | SB | ||||||||||
5 | Cedric McGriff Cedric McGriff ('98) | 98 | USA | 7.90 | |||||||||||
6 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 7.92 | |||||||||||
7 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 7.97 | PB | ||||||||||
8 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 8.03 | |||||||||||
Indledende heats | 14.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 7.70 | =PB | ||||||||||
2 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 7.95 | PB | ||||||||||
3 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 8.20 | SB | ||||||||||
4 | Isaiah Ellis Isaiah Ellis | USA | 8.35 | ||||||||||||
Indledende 2 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Leonard Mustari Leonard Mustari ('03) | 03 | USA | 7.71 | PB | ||||||||||
2 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 7.80 | |||||||||||
3 | Osaji Skyers Osaji Skyers | USA | 8.09 | SB | |||||||||||
4 | Joseph Stravato Joseph Stravato | USA | 8.33 | SB | |||||||||||
5 | Alex Loving Alex Loving | USA | 8.37 | PB | |||||||||||
6 | Demetri Whitsett Demetri Whitsett ('98) | 98 | USA | 8.68 | =PB | ||||||||||
Indledende 3 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 7.56 | SB | ||||||||||
2 | Cedric McGriff Cedric McGriff ('98) | 98 | USA | 7.85 | SB | ||||||||||
3 | Kurt Powdar Kurt Powdar ('01) | 01 | USA | 7.97 | SB | ||||||||||
4 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 8.01 | PB | ||||||||||
5 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 8.28 | PB | ||||||||||
6 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 8.40 | SB | ||||||||||
M Højdespring Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Sam Hurley Sam Hurley | USA | 2.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sultan Simms Sultan Simms | 00 | USA | 2.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Riley Foreman Riley Foreman | USA | 2.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Aj Johnson Aj Johnson | USA | 4.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jack Rhea Jack Rhea | USA | 4.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Stephen Smith Stephen Smith ('01) | 01 | USA | 4.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Demetri Whitsett Demetri Whitsett ('98) | 98 | USA | 4.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jordan Fick Jordan Fick | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Warren Miller Warren Miller | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 8.25 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Steffin McCarter Steffin McCarter ('97) | 97 | USA | 8.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 7.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 7.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 7.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Caleb Foster Caleb Foster ('02) | 02 | USA | 7.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 7.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 7.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Leonard Mustari Leonard Mustari ('03) | 03 | USA | 7.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 7.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jalen Chance Jalen Chance | USA | 7.35 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 7.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Alex Loving Alex Loving | USA | 7.12 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 7.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Demetri Whitsett Demetri Whitsett ('98) | 98 | USA | 6.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 15.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dj Ledell Dj Ledell ('99) | 99 | USA | 15.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kelvin Campbell Kelvin Campbell ('99) | 99 | USA | 15.03 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 14.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | David Olusanya David Olusanya | USA | 14.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Justin Campbell Justin Campbell | USA | 13.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 20.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Roje Stona Roje Stona ('99) | 99 | JAM | 18.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jalil Brewer Jalil Brewer ('98) | 98 | USA | 18.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tyler Blalock Tyler Blalock ('98) | 98 | USA | 18.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Courtney Lawrence Courtney Lawrence ('99) | 99 | JAM | 18.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | 17.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Gavin Beverage Gavin Beverage ('01) | 01 | USA | 17.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Milton Ingraham Milton Ingraham ('99) | 99 | USA | 17.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 16.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 15.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Michael Calhoun Michael Calhoun | USA | 15.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 15.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 12.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Lamar Gordon Lamar Gordon | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 23.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniel Cope Daniel Cope | 00 | JAM | 20.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alencar Pereira Alencar Pereira ('99) | 99 | BRA | 20.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:05.21 | ||||||||||||
Jonathan Jones, Matt Nortje, Willington Wright, Brian Herron | |||||||||||||||
2 | Florida Florida | USA | 3:07.34 | ||||||||||||
Ryan Willie, Jacob Miley, Anthony Brodie, Samuel Austin | |||||||||||||||
3 | N. Carolina A&t N. Carolina A&t | USA | 3:10.01 | ||||||||||||
Shemar Chambers, Reheem Hayles, Akeem Lindo, Markevus Jackson | |||||||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Florida State Florida State | USA | 3:13.69 | ||||||||||||
Amir Willis, Sean Watkins, Alex Collier, Daeqwan Butler | |||||||||||||||
K 60 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 7.26 | |||||||||||
2 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 7.26 | SB | ||||||||||
3 | Danielle Williams Danielle Williams ('92) | 92 | JAM | 7.29 | PB | ||||||||||
4 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.30 | SB | ||||||||||
5 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 7.31 | SB | ||||||||||
6 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 7.32 | PB | ||||||||||
7 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 7.32 | PB | ||||||||||
8 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.37 | SB | ||||||||||
Indledende heats | 14.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 7.24 | PB | ||||||||||
2 | I'Asia Wilson I'Asia Wilson ('03) | 03 | USA | 7.49 | PB | ||||||||||
3 | Danielle Bess Danielle Bess ('02) | 02 | USA | 7.57 | SB | ||||||||||
4 | Kaylor Harris Kaylor Harris ('98) | 98 | USA | 7.62 | SB | ||||||||||
5 | Serena Clark Serena Clark ('01) | 01 | USA | 7.66 | |||||||||||
6 | Delecia McDuffie Delecia McDuffie ('98) | 98 | USA | 7.67 | SB | ||||||||||
7 | Aasiyah Barr Aasiyah Barr | 00 | USA | 7.79 | SB | ||||||||||
Indledende 2 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Danielle Williams Danielle Williams ('92) | 92 | JAM | 7.32 | =PB | ||||||||||
2 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 7.34 | SB | ||||||||||
3 | Iantha Wright Iantha Wright | 00 | TTO | 7.50 | =PB | ||||||||||
4 | Jaera Griffin Jaera Griffin ('02) | 02 | USA | 7.60 | SB | ||||||||||
5 | Areya Campbell Areya Campbell | USA | 7.66 | ||||||||||||
6 | Kayla Woods Kayla Woods | USA | 7.72 | PB | |||||||||||
7 | Tymiah Montgomery Tymiah Montgomery | USA | 7.77 | PB | |||||||||||
Indledende 3 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 7.36 | SB | ||||||||||
2 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 7.36 | PB | ||||||||||
3 | Kenondra Davis Kenondra Davis ('03) | 03 | USA | 7.43 | PB | ||||||||||
4 | Alexis Brown Alexis Brown ('01) | 01 | HAI | 7.46 | SB | ||||||||||
5 | Ockera Myrie Ockera Myrie ('99) | 99 | JAM | 7.52 | =PB | ||||||||||
6 | Beyonce De Freitas Beyonce De Freitas ('01) | 01 | IVB | 7.62 | SB | ||||||||||
7 | Tamar Accius Tamar Accius | USA | 7.68 | =PB | |||||||||||
Indledende 4 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.48 | SB | ||||||||||
2 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 7.57 | SB | |||||||||||
3 | Amanda Obijiaku Amanda Obijiaku ('03) | 03 | ITA | 7.71 | SB | ||||||||||
4 | Aisha Southern Aisha Southern | USA | 7.78 | SB | |||||||||||
5 | Jacoria Burton Jacoria Burton | USA | 7.84 | SB | |||||||||||
6 | Zeniyah Lawrence Zeniyah Lawrence | 00 | USA | 7.98 | SB | ||||||||||
7 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 7.98 | SB | ||||||||||
Indledende 5 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 7.31 | SB | ||||||||||
2 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 7.34 | PB | ||||||||||
3 | Jonah Ross Jonah Ross ('02) | 02 | USA | 7.49 | PB | ||||||||||
4 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 7.58 | |||||||||||
5 | Ani Wells Ani Wells | USA | 7.76 | SB | |||||||||||
6 | Destiny Wallace Destiny Wallace | 00 | USA | 7.78 | SB | ||||||||||
7 | Shaliciah Jones Shaliciah Jones | USA | 7.83 | SB | |||||||||||
K 200 m Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 23.34 | NR | PB | |||||||||
2 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 24.01 | PB | ||||||||||
3 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 24.65 | |||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Jonah Ross Jonah Ross ('02) | 02 | USA | 23.55 | PB | ||||||||||
2 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 23.69 | SB | ||||||||||
3 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.83 | SB | ||||||||||
Finale C 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Kenondra Davis Kenondra Davis ('03) | 03 | USA | 23.62 | PB | ||||||||||
2 | Semira Killebrew Semira Killebrew ('01) | 01 | USA | 23.74 | SB | ||||||||||
3 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 23.83 | SB | ||||||||||
Finale D 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Beyonce De Freitas Beyonce De Freitas ('01) | 01 | IVB | 24.22 | SB | ||||||||||
2 | Ciara Holback Ciara Holback | USA | 24.32 | SB | |||||||||||
3 | Pebbles Scott Pebbles Scott ('02) | 02 | USA | 24.70 | PB | ||||||||||
Finale E 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 24.23 | SB | ||||||||||
2 | I'Asia Wilson I'Asia Wilson ('03) | 03 | USA | 24.68 | PB | ||||||||||
3 | Amanda Obijiaku Amanda Obijiaku ('03) | 03 | ITA | 24.86 | SB | ||||||||||
Finale F 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Trishauna Hemmings Trishauna Hemmings ('97) | 97 | JAM | 24.41 | SB | ||||||||||
Finale G 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Iantha Wright Iantha Wright | 00 | TTO | 24.42 | PB | ||||||||||
Finale H 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 24.85 | SB | ||||||||||
2 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 24.94 | PB | ||||||||||
3 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 25.00 | SB | ||||||||||
Finale I 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Ani Wells Ani Wells | USA | 25.00 | SB | |||||||||||
K 300 m Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 36.37 | PB | ||||||||||
2 | Rhasidat Adeleke Rhasidat Adeleke ('02) | 02 | IRL | 36.87 | PB | ||||||||||
3 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 37.22 | PB | ||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Stacey-Ann Williams Stacey-Ann Williams ('99) | 99 | JAM | 36.95 | PB | ||||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 37.48 | SB | ||||||||||
3 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 38.32 | PB | ||||||||||
Finale C 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Latasha Smith Latasha Smith ('01) | 01 | USA | 37.81 | PB | ||||||||||
2 | Andrea Foster Andrea Foster ('97) | 97 | GUY | 39.34 | PB | ||||||||||
3 | Rachel Helbling Rachel Helbling | USA | 39.58 | PB | |||||||||||
4 | Aliyah Mallard Aliyah Mallard | USA | 40.32 | ||||||||||||
Finale D 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Caitlan Tate Caitlan Tate ('98) | 98 | USA | 38.01 | SB | ||||||||||
2 | Ockera Myrie Ockera Myrie ('99) | 99 | JAM | 38.47 | PB | ||||||||||
3 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 38.80 | SB | ||||||||||
Finale E 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 38.20 | PB | ||||||||||
2 | Areya Campbell Areya Campbell | USA | 39.54 | PB | |||||||||||
3 | Amanda Kinloch Amanda Kinloch ('03) | 03 | USA | 40.65 | SB | ||||||||||
Serena Clark Serena Clark ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale F 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Kiah Williams Kiah Williams ('02) | 02 | USA | 38.83 | PB | ||||||||||
2 | Favor Ezewuzie Favor Ezewuzie | USA | 40.01 | PB | |||||||||||
3 | Tamar Accius Tamar Accius | USA | 40.34 | PB | |||||||||||
Finale G 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Danielle Bess Danielle Bess ('02) | 02 | USA | 38.97 | PB | ||||||||||
2 | Samieryah Bradwell Samieryah Bradwell ('99) | 99 | USA | 39.12 | PB | ||||||||||
Finale H 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Kayla Woods Kayla Woods | USA | 40.63 | PB | |||||||||||
K 400 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Latasha Smith Latasha Smith ('01) | 01 | USA | 53.16 | PB | ||||||||||
2 | Courtney Williams Courtney Williams ('02) | 02 | USA | 54.67 | PB | ||||||||||
3 | Savyon Toombs Savyon Toombs ('98) | 98 | USA | 55.67 | SB | ||||||||||
4 | Ken'naria Gadson Ken'naria Gadson ('02) | 02 | USA | 56.28 | SB | ||||||||||
Finale B 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kiah Williams Kiah Williams ('02) | 02 | USA | 54.46 | PB | ||||||||||
2 | Kenya Thompson Kenya Thompson ('03) | 03 | USA | 55.81 | PB | ||||||||||
3 | Pebbles Scott Pebbles Scott ('02) | 02 | USA | 55.95 | PB | ||||||||||
4 | Nia Frederick Nia Frederick ('01) | 01 | USA | 57.62 | PB | ||||||||||
Finale C 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Jewel Ash Jewel Ash | USA | 55.61 | PB | |||||||||||
2 | Samieryah Bradwell Samieryah Bradwell ('99) | 99 | USA | 56.23 | SB | ||||||||||
3 | Kai'lyn Kirkland Kai'lyn Kirkland | USA | 56.51 | SB | |||||||||||
4 | Mykayla Perry Mykayla Perry | USA | 56.61 | PB | |||||||||||
Finale D 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Mackenzie Osher Mackenzie Osher | USA | 57.22 | PB | |||||||||||
2 | Ava Klein Ava Klein | USA | 57.29 | PB | |||||||||||
Finale E 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Daley Ariana Daley Ariana | USA | 57.32 | PB | |||||||||||
K 600 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 1:28.49 | PB | ||||||||||
2 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 1:29.16 | PB | ||||||||||
3 | Rachel Helbling Rachel Helbling | USA | 1:31.55 | PB | |||||||||||
4 | Maria Acosta Maria Acosta ('98) | 98 | PUR | 1:31.84 | PB | ||||||||||
5 | Leah Disher Leah Disher | USA | 1:33.97 | PB | |||||||||||
6 | Anna Marian Block Anna Marian Block | USA | 1:34.25 | PB | |||||||||||
7 | Jadae Barrett Jadae Barrett | USA | 1:35.89 | PB | |||||||||||
K 800 m Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 2:05.64 | PB | ||||||||||
2 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:06.09 | SB | ||||||||||
3 | Ruby Stauber Ruby Stauber ('97) | 97 | USA | 2:07.68 | SB | ||||||||||
4 | Kayla O’Connell Kayla O’Connell | USA | 2:11.45 | SB | |||||||||||
5 | Maria Acosta Maria Acosta ('98) | 98 | PUR | 2:12.52 | SB | ||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Halle McClintock Halle McClintock ('99) | 99 | USA | 2:09.85 | SB | ||||||||||
2 | Kate McAndrew Kate McAndrew | 00 | USA | 2:12.50 | SB | ||||||||||
3 | Amity Ebarb Amity Ebarb | USA | 2:12.90 | PB | |||||||||||
4 | Kendra Smither Kendra Smither | 00 | USA | 2:14.09 | SB | ||||||||||
K 1000 m Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Natoya Goule-Toppin Natoya Goule-Toppin ('91) | 91 | JAM | 2:41.03 | SB | ||||||||||
2 | Anna Marian Block Anna Marian Block | USA | 2:49.54 | PB | |||||||||||
3 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:51.13 | PB | ||||||||||
4 | Kayla O’Connell Kayla O’Connell | USA | 2:52.11 | PB | |||||||||||
5 | Charlotte Crook Charlotte Crook ('99) | 99 | GBR | 2:52.20 | PB | ||||||||||
6 | Kendra Smither Kendra Smither | 00 | USA | 2:53.11 | PB | ||||||||||
7 | Vasilía Spírou Vasilía Spírou ('02) | 02 | GRE | 2:54.60 | PB | ||||||||||
Andrea Foster Andrea Foster ('97) | 97 | GUY | DNF | ||||||||||||
K 1 mile Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Lauren Ryan Lauren Ryan ('98) | 98 | AUS | 4:38.60 | PB | ||||||||||
2 | Josie Wirtz Josie Wirtz | USA | 4:55.53 | PB | |||||||||||
K 3000 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 9:44.98 | PB | ||||||||||
2 | Madison Trippett Madison Trippett ('02) | 02 | USA | 9:50.84 | PB | ||||||||||
3 | Katie Meyer Katie Meyer ('98) | 98 | USA | 9:54.59 | SB | ||||||||||
4 | Nyah Hernandez Nyah Hernandez | USA | 9:55.96 | PB | |||||||||||
5 | Elizabeth Stockman Elizabeth Stockman | USA | 10:00.16 | ||||||||||||
6 | Valarie Lastra Valarie Lastra | USA | 10:05.54 | PB | |||||||||||
7 | Riley Bahr Riley Bahr | 00 | USA | 10:06.49 | PB | ||||||||||
8 | Lily Snow Lily Snow | USA | 10:13.96 | SB | |||||||||||
Alyssa Duhart Alyssa Duhart | USA | DNF | |||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 7.81 | SB | ||||||||||
2 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 7.86 | PB | ||||||||||
3 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 7.91 | PB | ||||||||||
4 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.04 | SB | ||||||||||
5 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.14 | =SB | ||||||||||
6 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 8.19 | =PB | ||||||||||
7 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 8.39 | |||||||||||
Indledende heats | 14.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 8.19 | SB | ||||||||||
2 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 8.25 | PB | ||||||||||
3 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.26 | SB | ||||||||||
4 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 8.54 | PB | ||||||||||
5 | Tamia Badal Tamia Badal | 00 | TTO | 8.69 | SB | ||||||||||
Indledende 2 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 8.11 | SB | ||||||||||
2 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.14 | SB | ||||||||||
3 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 8.63 | SB | ||||||||||
5 | Kyarra Newton Kyarra Newton | USA | 9.95 | ||||||||||||
Indledende 3 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Danielle Williams Danielle Williams ('92) | 92 | JAM | 7.92 | SB | ||||||||||
2 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 7.96 | PB | ||||||||||
3 | Breanne Bygrave Breanne Bygrave ('98) | 98 | USA | 8.42 | SB | ||||||||||
4 | Favor Ezewuzie Favor Ezewuzie | USA | 8.58 | SB | |||||||||||
5 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 8.72 | SB | ||||||||||
6 | Chaneal Harris Chaneal Harris ('99) | 99 | JAM | 8.73 | SB | ||||||||||
Indledende 4 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.07 | SB | ||||||||||
2 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 8.41 | SB | ||||||||||
3 | Sasha Wells Sasha Wells ('99) | 99 | BAH | 8.43 | SB | ||||||||||
4 | Kamryn Ross Kamryn Ross | USA | 8.91 | ||||||||||||
5 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 8.93 | SB | |||||||||||
Indledende 5 14.1. | 14.1. | ||||||||||||||
1 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 7.91 | SB | ||||||||||
2 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 8.19 | PB | ||||||||||
3 | Kaylor Harris Kaylor Harris ('98) | 98 | USA | 8.53 | SB | ||||||||||
4 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 8.58 | |||||||||||
5 | Selena Wright Selena Wright | USA | 8.78 | SB | |||||||||||
6 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 8.96 | SB | ||||||||||
K Højdespring Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Amina Smith Amina Smith ('92) | 92 | USA | 1.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elena Kulichenko Elena Kulichenko ('02) | 02 | CYP | 1.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nazah Reddick Nazah Reddick | USA | 1.76 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Shante Foreman Shante Foreman | USA | 1.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 1.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marleen Guerrero Marleen Guerrero | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kyarra Newton Kyarra Newton | USA | 1.60 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Holly Cassels Holly Cassels | USA | 1.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 1.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Alison D'Alessandro Alison D'Alessandro | USA | 3.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaeli Thompson Kaeli Thompson ('01) | 01 | USA | 3.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jada Smith Jada Smith ('99) | 99 | USA | 3.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jessica Brewer Jessica Brewer | 00 | USA | 3.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Alex Svacha Alex Svacha ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Olivia Buntin Olivia Buntin | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 6.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.28 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jasmine Scott-Kilgo Jasmine Scott-Kilgo | 00 | CAN | 6.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 5.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Leiya Green Leiya Green | USA | 5.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kayla Woods Kayla Woods | USA | 5.86 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 5.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 5.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kiara Lee Kiara Lee | USA | 5.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jozalyn Albright Jozalyn Albright | USA | 5.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Eddiyah Frye Eddiyah Frye ('03) | 03 | USA | 5.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Caroline Johnston Caroline Johnston ('01) | 01 | USA | 5.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 5.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Areya Campbell Areya Campbell | USA | 5.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alissa Braxton Alissa Braxton ('02) | 02 | USA | 5.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Michelle Graham Michelle Graham | USA | 5.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Asherah Collins Asherah Collins ('01) | 01 | USA | 5.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Sonsoles Barba Sonsoles Barba ('98) | 98 | ESP | 5.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Darja Sopova Darja Sopova ('02) | 02 | LAT | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Imani Oliver Imani Oliver ('93) | 93 | USA | 13.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Harleigh White Harleigh White ('99) | 99 | USA | 12.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jasmine Scott-Kilgo Jasmine Scott-Kilgo | 00 | CAN | 12.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kiara Lee Kiara Lee | USA | 12.52 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alissa Braxton Alissa Braxton ('02) | 02 | USA | 12.36 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Arrieya Harper Arrieya Harper | USA | 12.27 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michelle Graham Michelle Graham | USA | 12.25 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jasmine Akins Jasmine Akins | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Asherah Collins Asherah Collins ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Ana da Silva Ana da Silva ('99) | 99 | BRA | 16.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | 16.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Loren James Loren James | USA | 15.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 15.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora | USA | 15.12 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amani Heaven Amani Heaven ('99) | 99 | USA | 14.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mia Anderson Mia Anderson ('01) | 01 | USA | 13.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 13.50 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kaitlyn Migneault Kaitlyn Migneault | USA | 13.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 13.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Eriana Sanford Eriana Sanford | USA | 13.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Layla Senter Layla Senter | USA | 12.86 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Javon Joyner Javon Joyner | 00 | USA | 12.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jasmine Jenkins Jasmine Jenkins | USA | 12.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Anna Hall Anna Hall ('01) | 01 | USA | 12.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 12.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 12.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Holly Cassels Holly Cassels | USA | 9.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 9.77 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kali Terza Kali Terza | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 14.1. Finale A Finale | Inde 14.1. | ||||||||||||||
1 | Whitney Simmons-Grub Whitney Simmons-Grub ('94) | 94 | USA | 21.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie Forbes Marie Forbes ('01) | 01 | JAM | 19.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kali Terza Kali Terza | USA | 18.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Javon Joyner Javon Joyner | 00 | USA | 17.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Loren James Loren James | USA | 17.92 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 17.69 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 15.1. Finale A Finale | Inde 15.1. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 3:33.11 | ||||||||||||
Taylor Manson, Sterling Lester, Doneisha Anderson, Anna Hall | |||||||||||||||
2 | Texas Texas | USA | 3:36.18 | ||||||||||||
Brooke Jaworski, Kennedy Simon, Rhasidat Adeleke, Milan Young | |||||||||||||||
3 | Clemson Clemson | USA | 3:38.11 | ||||||||||||
Kenya Thompson, Courtney Williams, Ken'naria Gadson, Andrea Foster | |||||||||||||||
Finale B 15.1. | 15.1. | ||||||||||||||
1 | UCF UCF | USA | 3:41.77 | ||||||||||||
Samieryah Bradwell, Kiah Williams, Kai'lyn Kirkland, Latasha Smith | |||||||||||||||
2 | Florida State Florida State | USA | 3:43.22 | ||||||||||||
Ava Klein, Savyon Toombs, Ruby Stauber, Ka'tia Seymour | |||||||||||||||
3 | N. Carolina A&t N. Carolina A&t | USA | 3:43.44 | ||||||||||||
Mykayla Perry, Nia Frederick, Nilaja Florence, Pebbles Scott |