Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: ØST ungdom inde 22‐23.1.2022 Inde-Oversize bane
Ballerup Super Arena

D19 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.15
  
 PB
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta7.19
  
 =PB
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.19
  
 PB
4Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF7.25
  
 PB
5Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.54
  
 PB
6Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas7.75
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.24
  
 
2Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta7.43
  
 PB
3Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.55
  
 PB
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas7.67
  
 PB
5Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK8.25
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta7.19
  
 PB
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.20
  
 PB
3Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.24
  
 
4Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF7.28
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta8.43
  
 PB
2Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta9.04
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.83
  
 PB
 
1.71
  O
1.77
  O
1.80 =PB
  O
1.83 PB
  O
1.86
XXX
   
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.83
  
 PB
 
1.71 SB
 XO
1.74 SB
  O
1.77 SB
  O
1.80 SB
 XO
1.83 PB
 XO
1.86
XXX
  
3Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.74
  
 PB
 
1.71 PB
  O
1.74 PB
 XO
1.77
XXX
     
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas NH
  
 
 
1.50
XXX
       
D19 Stangspring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA2.60
  
 =PB
 
2.60 =PB
  O
2.70
XXX
      
D19 Længdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta6.43
  
 SB
 
  X5.04 SB6.43 SB  X4.524.43  
2Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta6.42
  
 PB
 
6.42 PB  X  X  X4.58  X  
3Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA5.94
  
 PB
 
5.71 PB5.255.525.695.525.94 PB  
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas5.51
  
 PB
 
5.47 PB5.194.665.19  X5.51 PB  
5Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta5.04
  
 SB
 
  X  X  X  X5.04 SB4.80  
D19 Trespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK10.32
  
 PB
 
9.58 PB9.5210.01 PB  X10.06 PB10.32 PB  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Sparta13.94
  
 PB
 
12.7012.6513.94 PB13.6812.5813.44  
2Malte BankMalte Bank ('03)Sparta13.48
  
 PB
 
12.3712.1812.82 PB12.97 PB13.48 PB  X  
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta13.18
  
 PB
 
11.7212.58 PB12.2512.3013.18 PB12.73  
4David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.32
  
 PB
 
9.98 PB10.17 PB  X10.32 PB9.82  X  
P19 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta8.01
  
 SB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.05
  
 SB
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.30
  
 SB
4Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik8.60
  
 SB
5Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta8.84
  
 SB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.86
  
 SB
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.21
  
 PB
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.27
  
 
4Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM12.08
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.70
  
 SB
 
1.57 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 SB
  O
1.70 SB
XXO
1.73
XXX
  
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.54
  
 SB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51 SB
XXO
1.54 SB
 XO
1.57
XXX
   
P19 Længdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.63
  
 PB
 
5.48 SB  X5.63 PB  X5.60  X  
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.64
  
 SB
 
  X  X4.64 SB4.64 =SB3.00  X  
3Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.38
  
 PB
 
4.07 SB4.23 PB4.38 PB4.234.294.20  
4Emma Surlykke MogensenEmma Surlykke Mogensen ('03)Hvidovre AM4.25
  
 PB
 
4.04 PB  X4.19 PB4.12  X4.25 PB  
P19 Trespring     
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik10.64
  
 SB
 
10.64 SB10.2710.64 =SB10.1310.5810.41  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta12.38
  
 PB
 
11.5212.38 PB11.4112.18  X  X  
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta11.47
  
 PB
 
11.0611.0111.0510.9110.6711.47 PB  
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.42
  
 PB
 
9.6310.42 PB10.139.6910.3110.17  
D17 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.22
  
 PB
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK7.42
  
 
3Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 7.53
  
 
4Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.66
  
 
5Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM7.79
  
 
6Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC8.62
  
 
7Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik9.23
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.28
  
 
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta7.45
  
 PB
3Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 7.49
  
 PB
4Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF7.62
  
 PB
5Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.82
  
 PB
6Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta7.87
  
 PB
7Kalle HoeckKalle Hoeck ('06)Gentofte IK8.01
  
 
8Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM8.15
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.27
  
 PB
2Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK7.40
  
 PB
3Viktor Sigge GreifensteinViktor Sigge Greifenstein ('06)Hvidovre AM7.76
  
 PB
4Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC7.82
  
 PB
5Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 7.94
  
 PB
6Mads Villum Poulin HyldahlMads Villum Poulin Hyldahl ('05)Sparta8.00
  
 PB
7Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF8.39
  
 
8Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta8.62
  
 PB
D17 200 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM25.98
  
  Oversized track
2Kalle HoeckKalle Hoeck ('06)Gentofte IK26.05
  
  Oversized track
Finale B
23.1.
23.1.
1Pedro BaptistaPedro Baptista ('06)Hvidovre AM25.83
  
  Oversized track
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF28.15
  
  Oversized track
D17 800 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta2:10.10
  
  Oversized track
2Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta2:11.02
  
  Oversized track
3Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF2:15.76
  
  Oversized track
4Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF2:18.01
  
  Oversized track
5Wodah Muhammed AbdeljelilWodah Muhammed Abdeljelil ('06)BAK2:24.81
  
  Oversized track
D17 1500 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:25.65
  
  Oversized track
2Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF4:43.60
  
  Oversized track
3Sylvester WindahlSylvester Windahl ('06)Frederiksberg IF4:45.34
  
  Oversized track
4Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC5:02.15
  
  Oversized track
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta9.92
  
 PB
2Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta10.66
  
 PB
3Oliver NeergaardOliver Neergaard ('06)Greve Atletik11.37
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1.55
  
 PB
 
1.50 =PB
  O
1.55 PB
 XO
1.60
XXX
     
D17 Længdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK6.18
  
 PB
 
5.533.753.505.796.18 PB6.13  
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta5.91
  
 PB
 
  X  X  X  X5.81 PB5.91 PB  
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF5.52
  
 PB
 
4.43 SB5.34 PB5.015.285.52 PB5.06  
4Hadrian Bøge ChrichtonHadrian Bøge Chrichton ('05)Trongårdens IF 5.21
  
 PB
 
5.14 PB5.014.355.21 PB5.15  X  
5Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF3.96
  
 PB
 
3.85 PB3.673.88 PB3.723.90 PB3.96 PB  
D17 Trespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 9.36
  
 PB
 
  X  X9.27 PB  X  X9.36 PB  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.45
  
 
 
14.22  X  X14.43  X14.45  
2Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik14.28
  
 
 
13.2513.6814.0614.09  X14.28  
P17 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.02
  
 PB
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta8.04
  
 PB
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.07
  
 PB
4Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.17
  
 SB
5Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik8.26
  
 PB
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.31
  
 
7Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.40
  
 
8Vanessa PakaVanessa Paka ('06)IK Hellas8.67
  
 PB
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.21
  
 SB
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.28
  
 PB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.35
  
 PB
4Vanessa PakaVanessa Paka ('06)IK Hellas8.68
  
 PB
5Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik8.75
  
 PB
6Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC8.92
  
 PB
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC9.09
  
 SB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.04
  
 PB
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta8.11
  
 PB
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.13
  
 PB
4Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik8.35
  
 PB
5Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.76
  
 SB
6Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC9.08
  
 PB
7Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik9.23
  
 SB
8Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK9.46
  
 PB
P17 200 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC30.76
  
  Oversized track
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik31.52
  
  Oversized track
Finale B
23.1.
23.1.
1Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta27.21
  
  Oversized track
2Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød28.86
  
  Oversized track
3Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik30.02
  
  Oversized track
P17 1500 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)Frederiksberg IF5:24.20
  
  Oversized track
2Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:28.63
  
  Oversized track
P17 3000 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF12:10.05
  
  Oversized track
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta9.59
  
 PB
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC9.67
  
 PB
3Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik10.07
  
 PB
4Andrea Friis-VestergaardAndrea Friis-Vestergaard ('06)HGATM 11.72
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.63
  
 PB
 
1.51 SB
 XO
1.54 SB
 XO
1.57 SB
  O
1.60 PB
XXO
1.63 PB
 XO
1.66
XXX
  
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.54
  
 SB
 
1.40 SB
 XO
1.45 SB
 XO
1.51 SB
XXO
1.54 SB
XXO
1.57
XXX
   
3Maja Tange NordlienMaja Tange Nordlien ('06)Holte Atletik1.51
  
 PB
 
1.45 PB
 XO
1.48 PB
  O
1.51 PB
 XO
1.54
XXX
    
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta1.48
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45 =PB
  O
1.48 PB
  O
1.51
XXX
   
5Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.45
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 SB
 XO
1.48
XXX
   
6Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.40
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
 XO
1.45
XXX
     
7Asta BockAsta Bock ('06)Gentofte IK1.35
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.43
  
 PB
 
4.62 SB5.37 PB5.305.295.43 PB5.30  
2Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK5.25
  
 PB
 
5.25 PB5.15  X5.04  X5.01  
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta5.23
  
 PB
 
5.12 PB5.065.12 =PB5.005.005.23 PB  
4Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK5.12
  
 PB
 
4.80 PB5.12 PB4.754.834.524.60  
5Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF5.05
  
 PB
 
4.87 PB4.864.864.804.90 PB5.05 PB  
6Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC4.81
  
 PB
 
  X  X4.77 PB4.734.664.81 PB  
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC4.16
  
 PB
 
4.15 PB  X3.954.16 PB4.03  X  
8Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC4.12
  
 PB
 
  X4.02 PB4.12 PB3.833.73  X  
9Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC3.93
  
 PB
 
3.93 PB3.793.89     
P17 Trespring     
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.18
  
 PB
 
10.12 PB  X10.18 PB  X10.0010.13  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta12.57
  
 PB
 
12.0612.1311.8312.3112.0512.57 PB  
2Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta10.29
  
 PB
 
9.72 SB9.629.90 PB9.589.92 PB10.29 PB  
3Vanessa PakaVanessa Paka ('06)IK Hellas10.25
  
 PB
 
9.23 PB9.179.32 PB9.2110.21 PB10.25 PB  
4Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød10.15
  
 PB
 
9.9110.15 PB9.749.7410.029.73  
D15 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.57
  
 PB
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK7.62
  
 PB
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.64
  
 
4Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.67
  
 PB
5August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF7.78
  
 PB
6Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.97
  
 PB
7Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.98
  
 PB
8Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC8.38
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.61
  
 PB
2Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK7.70
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF7.81
  
 PB
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta8.59
  
 
5Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC9.04
  
 
6Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 9.30
  
 PB
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik9.54
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.67
  
 
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA7.79
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.15
  
 
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK8.86
  
 PB
5Sebastian HenningSebastian Henning ('08)Hvidovre AM9.82
  
 PB
6Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF14.14
  
 SB
Indledende 3
22.1.
22.1.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 8.10
  
 
2Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC8.24
  
 PB
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas8.55
  
 PB
4Mikkel Moser KristiansenMikkel Moser Kristiansen ('08)Hvidovre AM8.90
  
 PB
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta8.92
  
 
6Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik8.95
  
 PB
7Jacob StohnJacob Stohn ('08)Gentofte IK9.92
  
 PB
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC DNF
  
 
D15 200 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Matthew MattioliMatthew Mattioli ('08)Gentofte IK25.43
  
  Oversized track
2Jacob StohnJacob Stohn ('08)Gentofte IK33.31
  
  Oversized track
Finale B
23.1.
23.1.
1Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA26.04
  
  Oversized track
2Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM30.38
  
  Oversized track
Finale C
23.1.
23.1.
1Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta28.30
  
  Oversized track
2Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik29.49
  
  Oversized track
3Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 31.44
  
  Oversized track
Finale D
23.1.
23.1.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 25.36
  
  Oversized track
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta25.68
  
  Oversized track
3Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC30.89
  
  Oversized track
D15 800 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 2:16.97
  
  Oversized track
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2:20.04
  
  Oversized track
3Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta2:27.15
  
  Oversized track
4Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM2:30.77
  
  Oversized track
5August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF2:34.23
  
  Oversized track
6Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik2:39.20
  
  Oversized track
7Jacob StohnJacob Stohn ('08)Gentofte IK3:04.45
  
  Oversized track
D15 1500 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas4:49.59
  
  Oversized track
2Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta5:10.19
  
  Oversized track
3August OlanderAugust Olander ('08)Frederiksberg IF5:21.14
  
  Oversized track
D15 3000 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas10:10.44
  
  Oversized track
2William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta10:10.80
  
  Oversized track
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.94
  
 
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.52
  
  Oversized track
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta9.59
  
  Oversized track
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta10.50
  
  Oversized track
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta11.87
  
  Oversized track
6Sebastian HenningSebastian Henning ('08)Hvidovre AM12.85
  
  Oversized track
D15 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1.60
  
 PB
 
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65
XXr
   
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta1.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.50
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
    
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.45
  
 PB
 
1.35 SB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
    
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.45
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45 =PB
 XO
1.50
XXX
    
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta1.35
  
 PB
 
1.35 PB
XXO
1.40
XXX
      
D15 Stangspring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK2.70
  
 PB
 
2.20 PB
  O
2.25 PB
  O
2.30 PB
  O
2.35 PB
  O
2.40 PB
  O
2.45 PB
  O
2.50 PB
  O
2.55 PB
XXO
2.60 PB
  O
2.65 PB
  O
2.70 PB
XXO
     
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta2.40
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.05 PB
  O
2.10 PB
  O
2.15 PB
 XO
2.20 PB
 XO
2.25 PB
 XO
2.30 PB
  O
2.35 PB
  O
2.40 PB
XXO
2.45
XXX
      
D15 Længdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.80
  
 
 
  X5.805.115.58  X  X  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta5.71
  
 PB
 
5.395.61 PB5.545.595.71 PB5.68  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.54
  
 
 
5.525.435.54  X5.47  X  
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.63
  
 PB
 
4.25 PB4.28 PB  X4.42 PB  X4.63 PB  
5Sebastian NowotnySebastian Nowotny ('08)Amager AC4.45
  
 PB
 
  X  X4.07 PB4.45 PB  X  X  
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Sparta4.34
  
 
 
  X4.34  X  X3.98  X  
7Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.13
  
 PB
 
4.13 PB  X3.953.423.733.99  
8Mikkel Moser KristiansenMikkel Moser Kristiansen ('08)Hvidovre AM3.96
  
 PB
 
3.96 PB3.863.43  X3.893.90  
9Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.93
  
 PB
 
3.93 PB  X  X     
10Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM3.63
  
 PB
 
3.58 PB3.433.63 PB     
11Magnus Vielsøe-NielsenMagnus Vielsøe-Nielsen ('08)HGATM 3.55
  
 PB
 
  X3.55 PB  X     
Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.57
  
 
 
12.4812.5712.3012.3912.57  X  
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 12.03
  
 PB
 
12.03 PB11.62  X10.8810.2011.76  
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas9.64
  
 PB
 
9.14 PB  X8.659.64 PB  X8.90  
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta8.86
  
 
 
8.29  X7.727.987.868.86  
5Sitotaw Theo SängerSitotaw Theo Sänger ('08)Hvidovre AM8.81
  
 PB
 
8.38 PB8.81 PB8.647.648.488.73  
6Hugo BjerringHugo Bjerring ('07)Glostrup IC8.69
  
 
 
7.618.388.448.308.688.69  
7Philip Kroner-AndersenPhilip Kroner-Andersen ('08)Greve Atletik7.30
  
 PB
 
6.40 PB6.71 PB6.74 PB7.08 PB7.30 PB6.95  
8Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK7.28
  
 PB
 
6.62 PB6.74 PB6.85 PB6.647.19 PB7.28 PB  
9Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik6.67
  
 PB
 
6.58 PB6.67 PB5.54     
P15 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta7.92
  
 
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK7.94
  
 
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.27
  
 
4Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.68
  
 
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF8.78
  
 
Semifinale22.1.
Semi 1
22.1.
22.1.
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK7.93
  
 PB
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta7.97
  
 
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.20
  
 PB
4Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.23
  
 PB
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.40
  
 PB
6Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.57
  
 
7Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF8.64
  
 PB
8Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.72
  
 PB
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta7.89
  
 PB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF8.66
  
 PB
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.73
  
 PB
4Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta8.92
  
 
5Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF9.11
  
 PB
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.50
  
 =PB
7Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK9.63
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.00
  
 PB
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.54
  
 PB
3Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.55
  
 PB
4Ella PierreElla Pierre ('07)HGATM 8.84
  
 PB
5Thora Juul AaboeThora Juul Aaboe ('07)Trongårdens IF 9.33
  
 PB
Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK DQ
  
 
Indledende 3
22.1.
22.1.
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.23
  
 PB
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.29
  
 PB
3Dagmar Mathilde L KarlsenDagmar Mathilde L Karlsen ('07)BAK8.90
  
 PB
4Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK8.96
  
 PB
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.07
  
 PB
6Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF9.57
  
 PB
7Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA11.11
  
 PB
P15 200 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta29.89
  
  Oversized track
2Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF30.30
  
  Oversized track
3Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA38.02
  
  Oversized track
Finale B
23.1.
23.1.
1Beatrice KristensenBeatrice Kristensen ('07)Hvidovre AM28.35
  
  Oversized track
2Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta29.03
  
  Oversized track
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF29.24
  
  Oversized track
P15 800 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik2:27.66
  
  Oversized track
P15 1500 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik5:05.94
  
  Oversized track
P15 3000 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Sparta10:17.45
  
  Oversized track
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.41
  
 
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK10.44
  
 
3Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF10.71
  
 
4Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta10.81
  
 PB
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.96
  
 PB
6Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.04
  
 
7Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK11.51
  
 
8Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.61
  
 
Indledende heats23.1.
Indledende 1
23.1.
23.1.
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta10.21
  
 PB
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK10.38
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF11.07
  
 PB
4Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik11.35
  
 PB
5Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.44
  
 PB
Indledende 2
23.1.
23.1.
1Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF10.66
  
 PB
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK10.68
  
 PB
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta10.95
  
 PB
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 10.99
  
 PB
5Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK11.22
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.55
  
 PB
 
1.41 SB
  O
1.48 PB
  O
1.55 PB
XXO
1.58
XXX
    
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.38
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.38 SB
 XO
1.41
XXX
    
3Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.38
XXX
   
4Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.60
  
 =PB
 
2.50
  O
2.60 =PB
  O
2.70
XXX
     
2Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK2.40
  
 PB
 
2.20 PB
 XO
2.30 PB
 XO
2.40 PB
 XO
2.50
XXX
    
3Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 2.30
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
 XO
2.10 PB
XXO
2.20 PB
 XO
2.30 PB
  O
2.40
XXX
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF2.10
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20
XXX
  
5Astrid Legård Have RasmussenAstrid Legård Have Rasmussen ('07)Roar Atletik2.10
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
XXO
2.10 PB
 XO
2.20
XXX
  
6Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta2.00
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10
XXX
   
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.90
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
 XO
1.90 PB
  O
2.00
XXX
    
P15 Længdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.96
  
 
 
  X4.83  X4.96  X4.77  
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.76
  
 PB
 
4.53 PB4.49  X4.274.474.76 PB  
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.64
  
 
 
4.21  X4.644.47  X4.41  
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 4.60
  
 PB
 
3.99 PB4.60 PB4.40  X4.49  X  
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.55
  
 PB
 
4.35 PB  X4.304.334.55 PB  X  
6Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.52
  
 PB
 
4.48 PB4.52 PB4.414.36  X4.33  
7Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 4.30
  
 PB
 
4.08 PB3.88  X3.974.24 PB4.30 PB  
8Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.11
  
 PB
 
4.10 PB3.654.11 PB4.044.044.09  
9Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF3.97
  
 PB
 
3.97 PB3.673.62     
P15 Trespring     
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK9.85
  
 PB
 
9.65 PB9.469.85 PB9.729.549.78  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 8.32
  
 PB
 
8.32 PB7.96  X  X  X  X  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.23
  
 PB
 
9.9011.23 PB10.9810.5410.6210.32  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF10.09
  
 
 
10.099.989.519.899.379.72  
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 9.55
  
 PB
 
9.17 PB7.329.55 PB9.529.128.60  
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC8.94
  
 
 
8.288.178.368.838.828.94  
5Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF8.83
  
 PB
 
8.60 PB8.478.578.568.78 PB8.83 PB  
6Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF8.83
  
 PB
 
8.02 PB8.12 PB8.52 PB7.878.83 PB8.41  
7Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK8.73
  
 PB
 
8.53 PB8.60 PB8.118.73 PB8.07  X  
8Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.47
  
 PB
 
8.25 PB8.25 =PB8.088.47 PB7.647.87  
9Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF7.72
  
 PB
 
7.12 PB7.72 PB7.70     
10Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta7.55
  
 PB
 
7.25 PB6.947.55 PB     
11Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.08
  
 PB
 
7.04 PB6.877.08 PB     
12Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA6.95
  
 PB
 
6.95 PB6.58  X     
13Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF6.74
  
 PB
 
6.44 PB6.386.74 PB     
14Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF6.57
  
 PB
 
6.27 PB6.51 PB6.57 PB     
15Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF5.33
  
 PB
 
5.32 PB5.215.33 PB     
D13 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC8.15
  
 
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF8.73
  
 PB
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta9.05
  
 
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta9.10
  
 PB
5Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik9.15
  
 PB
6Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas9.20
  
 PB
7Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta9.42
  
 
D13 600 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik1:54.06
  
  Oversized track
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta2:00.78
  
  Oversized track
D13 1000 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik3:37.04
  
  Oversized track
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta11.86
  
  Oversized track
D13 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
XXO
1.38
XXX
   
2Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.92
  
 
 
4.92  X4.524.604.734.70  
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta4.38
  
 PB
 
  X3.154.38 PB2.884.054.23  
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta4.33
  
 PB
 
4.33 PB4.194.33 =PB4.024.264.08  
4Raphaël StefaniRaphaël Stefani ('09)Sparta4.33
  
 PB
 
4.33 PB4.273.994.134.134.23  
5Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.21
  
 PB
 
4.21 PB3.904.123.903.803.86  
6Alvin Irmark-AndersenAlvin Irmark-Andersen ('09)Roar Atletik4.10
  
 PB
 
  X3.97 PB4.10 PB3.883.99  X  
7Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas4.02
  
 PB
 
3.78 PB3.313.704.02 PB3.783.47  
8Patrick Aagaard MortensenPatrick Aagaard Mortensen ('08)Frederiksberg IF2.01
  
 SB
 
1.93 SB1.652.01 SB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta7.46
  
 PB
 
6.77 PB7.46 PB7.257.457.177.35  
P13 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.96
  
 
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik8.50
  
 PB
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC8.77
  
 PB
4Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 8.92
  
 PB
5Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta9.22
  
 PB
6Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM9.69
  
 PB
7Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF10.03
  
 PB
8Elizabeth EllersgaardElizabeth Ellersgaard ('09)Frederiksberg IF10.65
  
 PB
P13 600 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF1:58.28
  
  Oversized track
2Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM2:06.25
  
  Oversized track
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF12.86
  
 PB
2Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM13.86
  
 PB
3Carolina Rasmussen MoosCarolina Rasmussen Moos ('09)Frederiksberg IF14.43
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
    
2Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.15
  
 =PB
 
1.10 SB
 XO
1.15 =PB
 XO
1.20
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta5.30
  
 PB
 
5.26 PB5.26 =PB5.26 =PB5.30 PB5.205.23  
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.32
  
 
 
4.264.324.264.144.273.93  
3Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 4.31
  
 PB
 
4.24 PB4.184.26 PB4.214.31 PB4.30  
4Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3.98
  
 PB
 
3.90 PB3.98 PB  X3.65  X3.66  
5Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.95
  
 PB
 
3.78 PB3.83 PB3.95 PB3.673.713.71  
6Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF3.83
  
 PB
 
3.83 PB3.723.67  X3.563.62  
7Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF3.63
  
 PB
 
3.63 PB3.613.603.523.613.63 =PB  
8Elizabeth EllersgaardElizabeth Ellersgaard ('09)Frederiksberg IF3.18
  
 PB
 
3.15 PB3.123.093.12  X3.18 PB  
9Carolina Rasmussen MoosCarolina Rasmussen Moos ('09)Frederiksberg IF3.09
  
 PB
 
2.90 PB3.09 PB2.98     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta9.59
  
 PB
 
8.96 PB7.588.638.126.799.59 PB  
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik8.72
  
 PB
 
8.72 PB8.557.708.488.638.13  
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC8.15
  
 PB
 
7.55 PB8.15 PB7.357.336.807.31  
4Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta6.86
  
 
 
6.866.596.055.34  –  –  
5Elizabeth EllersgaardElizabeth Ellersgaard ('09)Frederiksberg IF6.72
  
 PB
 
6.37 PB6.265.696.226.066.72 PB  
6Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF6.66
  
 PB
 
6.66 PB6.175.806.146.206.20  
7Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM6.55
  
 PB
 
  X5.46 PB6.55 PB4.84  X5.53  
D12 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF8.73
  
 PB
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.14
  
 PB
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC9.27
  
 PB
4Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF9.65
  
 PB
5Nicolas Grønbech KlitgaardNicolas Grønbech Klitgaard ('10)Greve Atletik10.15
  
 PB
6Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta11.15
  
 
D12 600 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1:53.27
  
  Oversized track
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta1:56.90
  
  Oversized track
3Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta2:20.65
  
  Oversized track
D12 1000 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3:19.73
  
  Oversized track
2Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:22.57
  
  Oversized track
3Simon Steden-HirschornSimon Steden-Hirschorn ('10)Gentofte IK3:51.79
  
  Oversized track
D12 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC11.97
  
  Oversized track
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC12.53
  
  Oversized track
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik15.95
  
  Oversized track
D12 Højdespring    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.38
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35 PB
 XO
1.38 PB
 XO
1.41
XXX
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.35
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
 XO
1.35 PB
XXO
1.38
XXX
 
Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik NH
  
 
 
1.00
XXX
       
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.68
  
 PB
 
4.38 PB4.374.60 PB4.61 PB4.544.68 PB  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.61
  
 PB
 
4.55 PB4.61 PB4.394.504.444.45  
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC4.32
  
 PB
 
4.30 PB4.284.32 PB4.104.164.31  
4Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.563.662.913.343.45  
5Nicolas Grønbech KlitgaardNicolas Grønbech Klitgaard ('10)Greve Atletik3.70
  
 PB
 
3.40 PB3.59 PB3.463.70 PB3.663.62  
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Vilhelm HelkVilhelm Helk ('10)Frederiksberg IF7.46
  
 PB
 
6.83 PB6.85 PB6.826.85 =PB7.46 PB7.15  
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC7.38
  
 PB
 
5.90 PB7.05 PB6.736.217.027.38 PB  
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC7.28
  
 PB
 
5.49 PB7.26 PB6.716.646.757.28 PB  
4Nicolas Grønbech KlitgaardNicolas Grønbech Klitgaard ('10)Greve Atletik6.89
  
 PB
 
6.28 PB6.275.806.89 PB  X6.80  
5Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik5.60
  
 PB
 
5.30 PB5.56 PB4.914.835.60 PB5.11  
6Max Backman ChristiansenMax Backman Christiansen ('10)Sparta4.94
  
 PB
 
4.67 PB3.804.634.014.264.94 PB  
P12 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.54
  
 PB
2Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta8.74
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta8.78
  
 PB
4Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.82
  
 PB
5Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.06
  
 =PB
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.73
  
 
7Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik9.75
  
 
8Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta10.10
  
 
Indledende heats22.1.
Indledende 1
22.1.
22.1.
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik8.55
  
 PB
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF8.89
  
 PB
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.09
  
 
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta9.78
  
 
5Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta10.16
  
 
6Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Gentofte IK10.33
  
 PB
Indledende 2
22.1.
22.1.
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta8.86
  
 PB
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta9.03
  
 
3Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik9.57
  
 PB
4Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta9.74
  
 PB
5Sofie J IvarsenSofie J Ivarsen ('10)Greve Atletik9.78
  
 PB
6Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta9.96
  
 PB
7Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF10.35
  
 PB
P12 600 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta1:58.54
  
  Oversized track
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:58.73
  
  Oversized track
3Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta2:03.54
  
  Oversized track
4Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF2:05.40
  
  Oversized track
5Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta2:10.43
  
  Oversized track
6Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta2:13.01
  
  Oversized track
7Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Gentofte IK2:13.12
  
  Oversized track
P12 1000 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC4:29.77
  
  Oversized track
2Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Gentofte IK4:33.00
  
  Oversized track
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik4:53.20
  
  Oversized track
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik11.88
  
 PB
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF12.08
  
 PB
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC12.84
  
 PB
4Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik13.59
  
 PB
5Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC13.71
  
 PB
6Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF13.76
  
  Oversized track
7Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF14.03
  
  Oversized track
P12 Højdespring    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1.37
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37 PB
  O
1.40
XXX
       
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta1.37
  
 =PB
 
1.05 =PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31 PB
 XO
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
      
3Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC1.28
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31
XXX
 
4Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta1.28
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 PB
XXO
1.25 PB
 XO
1.28 PB
 XO
1.31
XXX
 
5Ida Sofie Abel-JespersenIda Sofie Abel-Jespersen ('10)Herlev Atletik1.28
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.28 PB
XXO
1.31
XXX
 
6Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 PB
 XO
1.28
XXX
   
7Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1.25
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28
XXX
  
8Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
   
9Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1.15
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 =PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1Ella JensenElla Jensen ('10)Roar Atletik4.83
  
 PB
 
4.83 PB4.794.784.644.574.75  
2Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF4.66
  
 PB
 
4.57 PB4.524.56  X4.554.66 PB  
3Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.49
  
 
 
4.464.494.374.344.344.26  
4Maria Rose JørgensenMaria Rose Jørgensen ('10)Amager AC3.87
  
 PB
 
3.62 PB3.79 PB2.103.87 PB3.853.75  
5Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC3.85
  
 PB
 
3.84 PB3.85 PB  X3.533.603.10  
6Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF3.63
  
 PB
 
3.30 PB3.63 PB2.86  X  X3.28  
7Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.50
  
 PB
 
3.36 PB3.50 PB3.153.302.923.17  
8Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik3.08
  
 PB
 
2.78 PB2.78 =PB2.763.04 PB2.493.08 PB  
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta8.43
  
 PB
 
6.876.657.60 PB7.168.29 PB8.43 PB  
2Saga NimbSaga Nimb ('10)Sparta8.33
  
 PB
 
7.767.057.027.348.33 PB8.24  
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF7.42
  
 PB
 
6.22 PB7.03 PB6.737.15 PB7.42 PB6.89  
4Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta6.40
  
 PB
 
6.40 PB6.025.205.386.206.17  
5Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta6.23
  
 
 
5.935.555.806.235.966.07  
6Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta5.66
  
 PB
 
5.27 PB5.48 PB5.59 PB4.855.66 PB5.43  
7Fernanda RefsgårdFernanda Refsgård ('10)KIF5.37
  
 PB
 
4.41 PB5.37 PB5.224.764.564.64  
D11 60 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta9.17
  
 PB
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas9.68
  
 PB
3
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF10.11
  
 PB
4
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF10.14
  
 PB
5
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF10.27
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta4.07
  
 PB
 
4.07 PB3.873.84     
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas4.05
  
 PB
 
3.99 PB4.05 PB3.85     
3
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF3.50
  
 PB
 
3.01 PB3.50 PB3.40     
4
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF3.43
  
 PB
 
2.98 PB2.853.43 PB     
5
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF3.21
  
 PB
 
3.10 PB3.093.21 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas7.94
  
 PB
 
7.75 PB7.357.94 PB     
2
Pelle Juul Sørensen
Pelle Juul Sørensen ('11)
KIF6.81
  
 PB
 
6.27 PB6.40 PB6.81 PB     
3
Asger Lund-Bretlau
Asger Lund-Bretlau ('11)
Sparta6.68
  
 PB
 
6.29 PB5.756.68 PB     
4
Leo Ohlsen Jønsson
Leo Ohlsen Jønsson ('11)
Frederiksberg IF6.53
  
 PB
 
5.92 PB5.496.53 PB     
5
Villum Thue Østdahl
Villum Thue Østdahl ('11)
KIF5.68
  
 PB
 
5.68 PB5.195.43     
P11 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta9.42
  
 PB
2
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF9.82
  
 PB
3
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik9.88
  
 PB
4
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta10.38
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik3.91
  
 PB
 
3.77 PB3.85 PB3.91 PB     
2
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF3.75
  
 PB
 
3.58 PB3.65 PB3.75 PB     
3
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta3.52
  
 PB
 
3.27 PB3.52 PB3.39     
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.31
  
 PB
 
3.31 PB3.133.15     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta6.60
  
 PB
 
6.18 PB6.35 PB6.60 PB     
2
Mia Seiger Behrens
Mia Seiger Behrens ('11)
Herlev Atletik5.90
  
 PB
 
  X5.90 PB5.80     
3
Martha Dybdal Emkjær
Martha Dybdal Emkjær ('11)
Frederiksberg IF5.68
  
 PB
 
5.68 PB5.105.21     
4
Karla Andersen
Karla Andersen ('11)
Sparta5.67
  
 PB
 
5.67 PB4.925.58     
D10 60 m    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta9.54
  
 PB
2
Svend Børsting
Svend Børsting ('13)
KIF10.25
  
 PB
3
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta10.87
  
 PB
4
Albert Møller
Albert Møller ('12)
IK Hellas10.96
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta3.98
  
 PB
 
3.79 PB3.81 PB3.98 PB     
2
Svend Børsting
Svend Børsting ('13)
KIF3.29
  
 PB
 
3.29 PB2.902.92     
3
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta2.96
  
 PB
 
2.96 PB2.89  X     
4
Albert Møller
Albert Møller ('12)
IK Hellas2.81
  
 PB
 
2.81 PB2.572.76     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 23.1.

Finale A

Finale
Inde 23.1.
1
Albert Arrey Sørensen
Albert Arrey Sørensen ('12)
Sparta6.64
  
 PB
 
6.25 PB6.64 PB  X     
2
Svend Børsting
Svend Børsting ('13)
KIF5.37
  
 PB
 
5.09 PB5.35 PB5.37 PB     
3
Albert Møller
Albert Møller ('12)
IK Hellas5.10
  
 PB
 
4.61 PB5.10 PB4.82     
4
Alfred Hartung
Alfred Hartung ('12)
Sparta4.49
  
 PB
 
4.48 PB4.154.49 PB     
P10 60 m    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta10.22
  
 PB
2
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas11.10
  
 PB
3
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF11.64
  
 PB
4
Kathrine Fjeldsted
Kathrine Fjeldsted ('12)
Herlev Atletik11.69
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta3.68
  
 PB
 
3.38 PB3.53 PB3.68 PB     
2
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF2.69
  
 PB
 
2.69 PB2.302.59     
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas2.56
  
 PB
 
2.56 PB2.502.56 =PB     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 22.1.

Finale A

Finale
Inde 22.1.
1
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas4.63
  
 PB
 
4.35 PB4.304.63 PB     
2
Mariana Vargas
Mariana Vargas ('12)
Sparta4.50
  
 PB
 
4.50 PB4.29  X     
3
Josephine Laursen
Josephine Laursen ('12)
KIF4.24
  
 PB
 
  X3.73 PB4.24 PB     

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon