Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Januar Stævne 29.1.2022 Inde
SparNord Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.00
  0.171
 
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.19
  0.101
 
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.23
  0.131
 
4Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 7.49
  0.226
 
5Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.50
  0.149
 
6Peter KasoziPeter Kasozi ('89)Aalborg AM7.91
  0.139
 PB
6Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM7.91
  0.194
 PB
Finale B
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM7.30
  0.165
 
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM7.60
  0.133
 PB
3Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM8.01
  0.109
 PB
4Hans ElsborgHans Elsborg ('39)Skive AM13.10
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja21.52
  
 PB
2Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.40
  
 SB
3Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.42
  
 
Finale B
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 23.38
  
 PB
2Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM23.39
  
 PB
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF24.73
  
 PB
Finale C
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM23.75
  
 PB
2Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM24.01
  
 PB
3Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM24.35
  
 SB
Finale D
1Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM25.23
  
 PB
2Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM26.86
  
 PB
Finale E
1Peter KasoziPeter Kasozi ('89)Aalborg AM26.45
  
 PB
2Hans ElsborgHans Elsborg ('39)Skive AM48.50
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM1:55.67
  
 SB
2Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:56.37
  
 SB
3Mathias LundkvistMathias Lundkvist ('93)Frederiksberg IF1:56.71
  
 PB
4Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF2:00.85
  
 PB
5Balázs IzbékiBalázs Izbéki ('98)Aarhus 1900 / HUN2:04.81
  
 SB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK77 DNF
  
 
Finale B
1Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM2:01.62
  
 PB
2Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM2:01.86
  
 PB
3Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM2:02.28
  
 PB
4Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM2:03.51
  
 PB
5Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:05.25
  
 SB
6Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF2:07.23
  
 PB
7Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF2:19.82
  
 PB
Finale C
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 2:04.62
  
 PB
2Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:07.62
  
 PB
3Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM2:08.14
  
 PB
4Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:13.63
  
 PB
5Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:14.05
  
 PB
6Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:14.64
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:02.26
  
 SB
2Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik8:03.10
  
 SB
3Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19008:47.12
  
 PB
4Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 19008:56.76
  
 PB
5Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik8:59.24
  
 PB
6William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta9:04.04
  
 PB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK77 DNF
  
 
Finale B
1Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM9:14.03
  
 PB
2Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM9:19.28
  
 PB
3Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM9:22.00
  
 PB
4Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 19009:27.59
  
 SB
5Jesper GreveJesper Greve ('77)VEXA HLM Running9:36.19
  
 PB
6Sune AndersenSune Andersen ('80)VEXA HLM Running9:45.86
  
 SB
7Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)Aarhus 19009:51.94
  
DR55 SB
8Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM9:52.12
  
 PB
9Emil PoulsenEmil Poulsen ('89)VEXA HLM Running10:06.85
  
 PB
Finale C
1Malthe LangergaardMalthe Langergaard ('03)AK Holstebro8:54.11
  
 PB
2Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik9:05.98
  
 PB
3Roly MossopRoly Mossop ('02)Aarhus 19009:11.64
  
 PB
4Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM9:26.17
  
 PB
5Asger Paaske FrederiksenAsger Paaske Frederiksen ('04)Kolding KFUM 10:03.38
  
 PB
6Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM10:22.55
  
 PB
Mathias KristensenMathias Kristensen ('94)AGF Atletik DNF
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.80
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.63 SB
  O
1.66 SB
 XO
1.70 SB
 XO
1.74 SB
  O
1.78 SB
XXO
1.80 SB
  O
1.83
XXX
2Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1.63
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.48 SB
 XO
1.51 =PB
  O
1.54 PB
 XO
1.57 PB
  O
1.60 PB
XXO
1.63 PB
 XO
1.66
XXX
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.54
  
 
 
1.45
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
XXX
    
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.98
  0.143
 
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF8.00
  0.199
 SB
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM8.00
  0.138
 PB
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.04
  0.180
 SB
5Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK778.34
  0.143
 
Finale B
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.42
  0.112
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM8.43
  0.189
 
3Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.71
  0.153
 SB
4Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM8.90
  0.176
 SB
5Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM10.41
  
DR75 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja25.70
  
 SB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM25.81
  
 PB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF26.05
  
 SB
Finale B
1Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM26.02
  
 PB
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM27.79
  
 
Finale C
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM29.12
  
 PB
2Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM29.29
  
 PB
3Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM29.63
  
 SB
Finale D
1Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM28.18
  
 PB
2Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM37.03
  
DR75 SB
3Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM39.89
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Aarhus 19002:14.22
  
 SB
2Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM2:14.76
  
 PB
3Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:17.79
  
 SB
4Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:19.70
  
 PB
5Ida DuelundIda Duelund ('04)Haderslev IF2:19.91
  
 PB
6Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:26.18
  
 SB
Finale B
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 2:24.46
  
 PB
2Nanna Liva Krause HarrsenNanna Liva Krause Harrsen ('04)Frederiksberg IF2:36.06
  
 PB
3Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM2:41.44
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19009:37.65
  
 PB
2Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad9:40.10
  
 SB
3Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:14.10
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.54
  
 PB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51 =PB
  O
1.54 PB
XXO
1.57
XXX
   
Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM NH
  
 
 
1.48
XXX
       
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM9.16
  
 
 
7.648.679.049.168.577.33  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM11.00
  
 PB
 
11.00 PB10.5210.8210.139.9510.16  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.49
  
 
 
9.49  X9.419.479.08  X  
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM7.82
  0.126
 PB
2Sylvester Tau Mansachs LarsenSylvester Tau Mansachs Larsen ('07)SAK778.02
  0.114
 
3Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.19
  0.175
 PB
Finale B
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX8.22
  0.147
 
2Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM9.21
  0.160
 PB
3Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM9.45
  0.527
 SB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX29.01
  
 PB
2Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM30.67
  
 PB
Finale B
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM25.63
  
 PB
2Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF29.00
  
 PB
3Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM30.49
  
 PB
D15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bastian Lindholt PoulsenBastian Lindholt Poulsen ('07)Viborg AM2:31.00
  
 PB
D15 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF10:02.37
  
 PB
2Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF10:15.83
  
 PB
3Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7711:29.65
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX7.06
  
 PB
 
6.67 PB7.06 PB6.657.056.936.55  
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.29
  0.169
 
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM8.87
  0.185
 
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM9.02
  0.210
 PB
4Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.46
  
 PB
5Merle DalgaardMerle Dalgaard ('07)Skive AM9.68
  0.258
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM28.32
  
 
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF28.51
  
 PB
Finale B
1Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF29.19
  
 PB
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM30.28
  
 SB
3Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM31.18
  
 PB
P15 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 2:22.81
  
 PB
2Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:22.91
  
 PB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF2:31.07
  
 PB
4Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2:42.87
  
 PB
5Sarah PedersenSarah Pedersen ('08)Viborg AM2:57.62
  
 PB
P15 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline NordentoftCaroline Nordentoft ('08)Viborg AM11:30.72
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.39
  
 =PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
  O
1.42
XXX
 
2Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.73
  
 PB
 
9.28 PB10.73 PB10.18  X  X9.42  
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM6.09
  
 PB
 
  X6.09 PB5.965.585.406.03  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM9.35
  0.140
 PB
2Johannes Bang PedersenJohannes Bang Pedersen ('09)Skive AM9.47
  0.188
 PB
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM31.87
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
   
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johannes Bang PedersenJohannes Bang Pedersen ('09)Skive AM7.43
  
 PB
 
7.28 PB  X5.997.43 PB7.276.74  
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM7.10
  
 PB
 
7.10 PB6.655.956.18  X  X  
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM8.82
  0.136
 PB
2Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM9.76
  0.181
 PB
3Kille VestergaardKille Vestergaard ('10)Skive AM10.29
  0.157
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM29.31
  
 PB
2Kille VestergaardKille Vestergaard ('10)Skive AM34.86
  
 PB
P13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM2:34.95
  
 PB
2Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM2:58.12
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.36
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39
XXX
  

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix